PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Σκοπός συναντήσεων

johnk102
12-03-2004, 00:30
Γράφω το παρακάτω post με αφορμή την συνάντηση της 11/03/04.
Πιστεύετε ότι οι συναντήσεις μας πρέπει να έχουν κάποιο σκοπό ή απλά βρισκόμαστε για να ειδωθούμε και μόνο;
Παρακαλώ θα ήθελα να απαντήσουν ΚΥΡΙΩΣ αυτοί που έρχονται στις συναντήσεις μας. Όχι πως και των υπόλοιπων δεν μετράει η γνώμη τους αλλά "έξω από τον χορό πολλοί χορεύουν" λέει κάποια παροιμία.

Η προσωπική μου γνώμη είναι πως οι συναντήσεις μας θα πρέπει να έχουν κάποιο σκοπό εκτός από το να ειδωθούμε. Θα πρέπει να γίνονται για να συζητήσουμε θέματα που μας αφορούν και που στο forum παίρνουν πολύ χρόνο για να συζητηθούν.

Το να μαζευόμαστε και να πηγαίνουμε στα λιμανάκια πχ (και ειδικότερα μέσα στη βροχή) και να βλέπουμε τους "μάγκες" που κάνουν κόντρες και ταρζανιές και μετά κλαίνε από τις μ@λ@κίες που έχουν κάνει, πιστεύω πως είναι ανούσιο έως χαζό. Αυτά μπορεί ο καθένας να τα δει οποιαδήποτε νύχτα νυχτοπερπατήσει στην παραλιακή.

Θα πρέπει να εκμεταλευόμαστε αυτές τις συναντήσεις για πιο παραγωγικά πράγματα. Για συζητήσεις, ανταλλαγή απόψεων και ιδεών, χαβαλέ και πάνω απ' όλα για εκτόνωση από την καθημερινότητα του καθενός μας. Καλές οι σβούρες και τα χειρόφρενα αλλά δεν θα πρέπει να σπαταλάμε όλη την συνάντηση σε αυτά. Υπάρχουν και πιο ουσιαστικά πράγματα να κάνουμε.

Περιμένω τις απόψεις σας.

stargazer
12-03-2004, 07:13
An kai psifisa oxi gianni, tha symfwnisw mazi sou mexri ena shmeio... Giati an prepei kathe fora na exoume thema gia synantisi tha ftasoume se ena shmeio opou den tha exoume me ti thema na asxolithoume kai tha akyrwnoume synantiseis... :shock:

Ase pou gi' ayto ton logo yparxei kai to forum... :wink:
Vazoume ena post kai leei o kathenas thn apopsi tou, 'h akoma kalhtera thema syzitisis sto section "protaseis veltiwsis" pou einai pros ton admin.

Egw genikotera den eimai tou athlimatos "full kontres-limanakia klp" alla erxome gia thn parea kai to xavale pou ginete sto dromo...

H xthesini synantisi den htan apo tis kalheres, apo pleyras xavale klp, alla gi'ayto pistevw ftaiei o kairos! :wink:

dianic
12-03-2004, 10:05
Γιαννη, και εγω ΟΧΙ ψηφισα. Νομιζω οτι δεν το εχεις εκφρασει καλα. Δεν ΠΡΕΠΕΙ να εχουν θεμα, αλλιως χανεται ο αυθορμητισμός... Και αυτο δεν ειναι καλό.
Υπαρχει η χρυση τομή, και οπως εγραψα και σε αλλο post ολες οι συναντησεις εχουν και τα καλα τους... Το κεφι και την ορεξη για χαβαλε τα κανουμε μονοι μας. Ειναι δυσκολο να βρεις κοινο εδαφος για ενα τοσο διαφορετικο γκρουπ απο ηλικιες και ενδιαφεροντα, και αυτο που μας ενωνει αρχικα ειναι αυτα τα αστεια μικρα αυτοκινητακια. Αρα ειναι εξισου δυσκολο να εχουμε και προγραμμα που να ταιριαζει με τα γουστα ολων καθε φορα. Με υπομονη λοιπον και διαθεση για κεφι και τιποτε αλλο, οι συναντισεις μας θα ειναι ευχαριστες.

Ισως αυτο που χρειαζεται ειναι οχι ακριβως θεμα, αλλα προγραμμα. Δηλαδη, εκει, μετα εκει, μετα εκει. Και καλο ειναι να καταλήγουμε σε κανενα μερος κλειστο (με σκεπη), για κανενα ποτακι...

stargazer
12-03-2004, 10:18
Niko u got a point... :wink:

gkblue
12-03-2004, 11:11
ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΣΤΙΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΕΣ :D :D (ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!) ΑNYWAY ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΧΘΕΣΙΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΜΑ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΦΑΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ ΤΕΛΙΚΑ!ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ,ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΡΘΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ :? ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ,ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ 8)

Anastasis
12-03-2004, 12:18
kalimera!!
paroti itan mia proti mou geush stis smarto-sinantiseis,tha elega oti eixe arketo xavale!bebaia den imoun se proigoumenes sunantiseis oste na sugkrinw me tin xthesinh alla mou arese to olo klima otan pigame sto riba's!epishs pisteuw kai egw oti ama vazeis ena thema se mia sunantish kai prepei na akolouthiseis ena sugkekrimeno programma xanete olo to point!ama den uparxei authormitismos den prepei na kanoume kan sunantiseis kata eme!ama einai na uparxei kapoios pio sugkekrimenos programmatismos auto na ginete mono se kapoia drift challenge,ekdromes klp klp kai klp.gia auto legete sunantish kai oxi simmetoxi se kapoio event
kai pali tha ksanapw oti mou arese polu to klima para tin vroxi kai to kruo!
kai stis epomenes sunantiseis tha erxomai apo sklaveniti apo dw kai pera! :P :P

Anastasis
12-03-2004, 12:19
aaa kai vevea psifisa oxi !!!lol :twisted: :twisted:

johnk102
12-03-2004, 12:53
Μάλλον εγώ είμαι εκτός κλίματος. Δεν διαφωνώ μαζί σας και ειδικότερα με τον Νίκο (για το πως το διατύπωσα). Ίσως η διατύπωση να είναι λάθος αλλά το νόημα είναι το ίδιο.
Τέλος πάντων. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

dianic
12-03-2004, 13:08
Δεν υπαρχει εντος και εκτος κλιματος Γιαννη. Στο χερι μας ειναι να περναμε καλα κατω απο ολες τις συνθηκες...

Lgeor
12-03-2004, 13:28
ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ..........
ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΡΜΗΝΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΑΥΤΟ.
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΩ ΟΛΟΥΣ.
ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΦΙΚΤΟ.
ΑΝ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΝΟΧΗ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΝΑ ΜΑΣΤΕ.

Peper
12-03-2004, 13:42
KANETE K PARAPONA RE??????????? TI NA POUME K EMEIS POU DEN MPOROUME OUTE NA ERTHOUME!!!!!! :? re koita na deis..... :cry:

diamos
12-03-2004, 13:45
Κι εγώ με τη σειρά μου θα πώ ότι δεν είναι ωραίο να θέτουμε κάποιο σκοπό για τις συναντήσεις μας.Χάνεται έτσι όλη η γοητεία του απροόπτου,γιαυτό άλλωστε υπάρχει και το forum όπως σωστά είπαν οι προηγούμενοι...
Δεν λέω ότι τρέλάθηκα με την τελευταία μας συνάντηση αλλα και στις άλλες χωρίς κάποιον σκοπό είχαμε πάει και περάσαμε καταπληκτικά :!:
Και όπως είπε και ο Λάμπρος το θέμα είναι να περνάμε καλά...
Αυτά τα ολίγα... :wink:

stargazer
12-03-2004, 13:52
KANETE K PARAPONA RE??????????? TI NA POUME K EMEIS POU DEN MPOROUME OUTE NA ERTHOUME!!!!!! :? re koita na deis..... :cry:

Pesta re Stelie...! :D

smartGirl
12-03-2004, 14:02
egw na psifisw gianni????????

gAfaS
12-03-2004, 15:04

Pesta re Stelie...! :D

ayta einai.... simfwnw kai egw me ti seira mou apolita me ti thesi pou kratise o diamos toulaxiston sto teleytaio post giatii mono ayto diavasa....!!! sigoura den prepei na iparxei skopos alla mallon tha mporouse na iparxei programma... gia paradeigma pou pote pws(me ton kouva mas) klp.....!
alla kai pali an den iparxei programma kai iparxei i kali parea ola linontai ... sigoura tha iparxoun kai mikres apotixies alla an einai na ptooumaste apo aytes den aksizei na sinexistei tipote....!! ipotothetai pws exoume kapoia koina kai ta moirazomaste....!!! ayta exw na pws egw....!!!
kai i prospatheia den kanei kako....!!! ki as min irtha egw....!!!

johnk102
12-03-2004, 15:15

Στέλιο, ξέρω ζηλεύεις που δεν μπορείς να έρθεις στις συναντήσεις μας αλλά αυτό δεν σημαίνει "από το ολότελα καλή και η Παναγιώταινα"!

mysmart.gr
12-03-2004, 18:50
Γιαννη χαλαρωσε χαλαστηκες οπως κ πολλοι, αλλα συζητησεις υπηρχαν. Ειναι αυτονοητο να μην υπαρχει κοινο εδαφος, αφου αλλοι δουλευουν ολη μερα κ ερχονται να ξεσκασουν να κανουν χαβαλε,αλλοι δεν δουλευουν κ ερχονται παλι για χαβαλε, παντως πιστευω οτι ολοι ερχονται να περασουν καλα να μαθουν για θεματα που αφορουν τα σμαρτακια τους αλλα παντα σε προσωπικο επιπεδο,ειναι καπως δυσκολο να κατσουν ολοι μαζι να πουν να κανουν συζητηση

Skorpini
12-03-2004, 21:25
Με καλυψαν απολητα οι προλλαλησαντες. :D Οπως λεει και ο gkblue :razz: :razz:
Xαλαρωσε Γιαννακη και κοιτα να περνας καλα :wink:

gavanos
12-03-2004, 23:01
Pistevw oti ligo-polu kalufthika ki egw...
Diladi, kalo einai na uparxei skopos kai stoxos oxi omws me tin akribi simasia twn leksewn aftwn. Diladi kalutera tha elega na uparxei ena plano, gia to pou tha pame, ti tha kanoume klp. Afto to plano genika upirxe, apla mas ta xalase (opws kaai se pollous allous) i broxi. To na exoume apo tin alli kapoia themata gia suzitisi, einai men kalo, alla den pistevw oti einai efikto, eidika apo ti stigmi pou se kathe sunantisi mazevomaste gurw sta 20 aftokinita (25-30 atoma toulaxiston). (Gia suzutuseis pou aforoun programmatismo kalo tha eitan gia paradeigma na ginoun extra sunantiseis i sizitiseis me tous endiaferomenous).

Pantws den pistevw oti eitan mia asximi sunantisi. Apla eitan mia "diaforetiki" sunantisi, pou perieixe kai to "ksenerwma" logw broxis.

Alla tha tin thimamai opwsdipote akoma kai an perasei kairos. Afto den leei kati allwste? :wink:

jos
13-03-2004, 00:18
Η δική μου άποψη είναι ότι η συναντήσεις μας να ακολουθούν μια γενική ιδέα που θα έχουμε συμφωνήσει από πριν (έστω και δια βοης) μέσα στο Forum και το κάθε μέλος να κρίνει αν επιθυμεί να ακολουθήσει... Για παράδειγμα όταν λ΄με ότι θα πάμε στο Smartcafe όλοι ξέρουμε ότι αυτό σημαίνει λίγα παιχνίδια στο Σκλαβενίτη και μετά ποτό. Αν κάποιον τον καλύπτει αυτό έρχεται. Από την άλλη όταν λέμε πάμε λιμανάκια εννοούμε πάλι λίγα παιχνίδια στο Σκλαβενίτη, μετά μαζευόμαστε στο Λουνα Παρκ και μετά είτε γυρνάμε σπίτια μας ή πάμε για ποτό στην Γλυφάδα. Γνωρίζω και από προσωπική εμπειρία ότι οι δραστηριότητες στα Λιμανάκια ορισμένους μπορεί να τους αφήνουν αδιάφορους ή και να τους φοβίζουν! Υπάρχει κόσμος ο οποίος καταβαίνει αρκετά συχνά εκεί για να παρακολουθήσει ή να συμμετάσχει. Δεν σας κρύβω ότι και εγώ είμαι ένας από αυτούς. Πιστεύω όμως οτι η παρουσία μας χθες εκεί ήταν κάτι το θετικό όπως θετικό ήταν το ότι κατεβήκαμε στο Drift. Επειδή όμως πολλά από τα μέλη του Club δεν τον θεωρούν αυτό διασκέδαση καλό είναι όμως να είμαστε πιο προετοιμασμένοι και να το ξέρουν πρίν την συνάντηση για να μην σπαταλούν τον πολίτιμο χρόνο τους.

mmike
13-03-2004, 00:40
Το έχω τονίσει και σε παλαιότερη δημοσίευση, συμφωνώ εν μέρει με τον johnk 102 όσων αφορά στο πρόγραμμα της συνάντησης. Να έχουμε κάποιον συγκεκριμένο προορισμό, που διαμορφώνεται μέσα από το post, και μια συγκεκριμένη κατάληξη ( στέκι, bar, καφετέρια, ταβέρνα κλπ. ).
Είναι ανόητο να σταματάμε χωρίς σκοπό , να μην ξέρουμε τι κάνουμε που πάμε , να συζητάμε μέσα στο δρόμο ανούσια και τέλος να ξεχνάμε γιατί συναντηθήκαμε.
Επειδή είμαστε πια πολλοί ο καθένας έχει και διαφορετική άποψη, είναι αδύνατο να συνεννοηθούμε επί τόπου.
Γι' αυτό θα τηρούμε το πρόγραμμά μας που θα έχουμε βγάλει όλοι μαζί μέσα από το forum και θα έχει και έννοια και ενδιαφέρον η συνάντηση.

johnk102
13-03-2004, 07:06
Ο ΜΜΙΚΕ με κάλυψε απόλυτα.
Αυτό ακριβώς εννοώ! Τώρα αν δεν το διατύπωσα καλά, ίσως να φταίει ότι έκανα το post μου την ίδια μέρα, επιστρέφοντας από τη συνάντηση.
Το κακό είναι ότι είμαι αυθόρμητος και έτσι κάποιοι με έχουν βγάλει τον γκρινιάρη της παρέας. Η αλήθεια είναι ότι όσο γερνάμε, παραξενεύουμε (δυστυχώς!).

gavanos
13-03-2004, 12:56
Θα συμφωνήσω, εφόσον αυτή είναι η σημασία της έννοιας "σκοπός". Για αυτό πήγε στο "ναι" η ψήφος μου (γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε). Για αυτό είναι το forum εξάλλου. Για να ενημερωνόμαστε για το τι θα γίνει στην προσεχή συνάντηση, πράγμα που δημοσιοποιείται αρκετές μέρες πριν.

Έκεί συμφωνώ απόλυτα. Εκεί που δεν συμφωνώ (και αυτό πιστεύω ότι βρίσκει σύμφωνους αρκετούς ακόμα) είναι ότι στις συναντήσεις πρέπει να συζητάμε πράγματα που αφορούν το club. Αυτό αφορά σε πρώτο στάδιο τη διοίκηση του club και σε δεύτερο τα μέλη. Για τέτοια θέματα άλλωστε ενημερωνόμαστε όλοι στο forum.

Και μην ανησυχεις για τον αυθορμητισμό Γιάννη :D Δεν παρεξηγούμε...
(Υ.Γ. Μήπως είσαι Υδροχόος; :lol: )

johnk102
13-03-2004, 14:19
Όχι, τα τελευταία 34,5 χρόνια (ακόμα λέω τα μισά γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΩ να πω 35), είμαι καρκίνος.

gavanos
13-03-2004, 17:01
Ωροσκόπο τότε μήπως ; ; ; :lol:

diamos
13-03-2004, 19:27
Ωροσκόπο τότε μήπως ; ; ; :lol:

ΑΑΑ,ΑΣΤΡΟΛΟΓΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ??? :D :D :D :wink:

diinekis
14-03-2004, 22:18
Η αλήθεια είναι ότι όσο γερνάμε, παραξενεύουμε (δυστυχώς!).

Μην λες τέτοια θα μας πάρει από κάτω!!!!

Anastasis
14-03-2004, 23:42
pwpw 35 eee?
xexexe :twisted:

gavanos
15-03-2004, 16:52
|off^

MaD
20-01-2008, 01:57
τσαρινος δες αν έχει και καμιά δημοσκόπηση του 2003 και ψήφισε...