PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Ο ΓΑΜΟΣ

Skorpini
29-04-2004, 10:16
Δύσκολη απόφαση ο γάμος:

Ένας τύπος τα είχε ταυτόχρονα με τρεις κοπέλες και ήθελε να αποφασίσει ποια από αυτές θα παντρευτεί. Τελικά τους έδωσε από 1.000.000 δρχ για να δει τι θα τα κάνουν και μετά να αποφασίσει.
Η πρώτη πήγε στις μπουτίκ και τα παπουτσάδικα και τα ξόδεψε όλα. Μετά γύρισε και του είπε: Αγάπη μου τα ψώνισα όλα, για να με βλέπεις κούκλα, να με χαίρεσαι, να με λαχταράς και να με παίρνεις στην αγκαλιά σου, για να σου λέω πως σ' αγαπώ πολύ. Εκείνος πολύ το ευχαριστήθηκε.
Η δεύτερη πήγε στα Αντρικά είδη, του ψώνισε μεταξωτά πουκάμισα, γραβάτες, κομψά παπούτσια, ωραίες κάλτσες και πούρα. Μετά γύρισε και του είπε: Αγάπη μου, σου ψώνισα αυτά τα δώρα, να τα ευχαριστηθείς, εγώ δεν θέλω τίποτε για μένα, εσύ να είσαι καλά, και να μ' αγαπάς μόνο, όπως κι εγώ σ' αγαπώ πολύ.
Εκείνος πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.
Η τρίτη πήγε στο Χρηματιστήριο, αγόρασε στη μεγάλη τρέλα, το Μάρτιο του 1999 και κέρδισε τα τριπλά σε τρεις μέρες. Του γύρισε το 1.000.000 δρχ, επένδυσε τα υπόλοιπα, και σε 10 μέρες τα έκανε 40 εκατομμύρια. Πούλησε τις μετοχές, πήρε τα μετρητά τα έβαλε σε κοινό λογαριασμό. Μετά πάει και του λέει: Αγάπη μου, επένδυσα τα χρήματα που μου έδωσες γιατί θέλω να φτιάξουμε το σπίτι μας, να περάσουμε την υπόλοιπη ζωή μας μαζί και άνετα, να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας χωρίς να χρειάζεται να ξεσκιζόμαστε στη δουλειά. Εκείνος και πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.
Μετά, κάθισε και σκέφτηκε πολύ σοβαρά και για πολλές μέρες ποια να πάρει από τις τρεις. Ύστερα από πολλή σκέψη και περισυλλογή, στο τέλος αποφάσισε να παντρευτεί αυτήν που είχε τα μεγαλύτερα βυζιά...

Peper
29-04-2004, 10:46
oti na'nai..... :roll:

Anastasis
29-04-2004, 13:09
palio palio.........

ttasos
29-04-2004, 13:59
ΠΑΛΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ :-k :-k :-k

ΚΟΥΜΠΑΡΕ ΜΑΖΕΥΕ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!! :D

Skorpini
29-04-2004, 14:00
Ασε Τασο ειναι αργα πια για σενα, εκανες την επιλογη σου :D :P

ttasos
29-04-2004, 14:02
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ!!!

ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΚΑΡΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ (ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ) :D

Anastasis
29-04-2004, 14:03
einai stin egguhsh akomi?isws na mporeis na to allakseis gia auto..... :twisted:

Skorpini
29-04-2004, 14:06
Μετα την απομακρυνση απο το ταμειο, ουδεν λαθος αναγνωριζεται :D

ttasos
29-04-2004, 14:07
ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΙ ΖΕΣΤΕΣ ΘΑ ΖΕΦΟΥΣΚΩΣΕΙ (ΓΕΝΝΑΕΙ ΜΕΧΡΙ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ) :D

ΕΧΕΙ ΛΗΞΗ Η ΕΓΚΥΗΣΗ :( ΠΕΡΑΣΕ Ο ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ :D

Anastasis
29-04-2004, 14:09
siderenio taso kai me ena prasino kaskol panta sti zoi tou :P

ttasos
29-04-2004, 14:13
ΤΟ ΚΑΣΚΟΛ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΝΟΝΟΣ ΤΟΥ (LGEOR) ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΙΤΣΑ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ :D

gAfaS
29-04-2004, 21:16
a re tassouli.... karkinaki diladi eeee....????

ayta einai..... ta kalitera paidia....!!!!

me tin eyxi mou....!!!!

Skorpini
30-04-2004, 10:01
Ένα νεαρό ζευγάρι, πολύ ερωτευμένο, αποφασίζει να παντρευτεί, όταν την τελευταία νύχτα πριν τον γάμο, συμβαίνει ένα τραγικό ατύχημα και σκοτώνονται. Βρίσκονται προ των πυλών του Παραδείσου, να συνοδεύονται από τον Αγιο Πέτρο. Μερικές εβδομάδες αργότερα, ο νεαρός συναντιέται με τον Πέτρο και του λέει:

- Αγιε μου, η αρραβωνιαστικιά μου και εγώ είμαστε πολύ ευτυχισμένοι εδώ μέσα στον Παράδεισο. Όμως, μας έχει λείψει πολύ η όλη διαδικασία, τελετή του γάμου. Είναι δυνατόν, για κάποιον που ζει στον Παράδεισο να παντρευτεί κάποιον άλλον;

Ο Αγιος Πέτρος τον κοιτάζει καλά και του λέει:
- Λυπάμαι πολύ. Ποτέ ξανά δεν έχω ακούσει κάποιον άλλον να θέλει να παντρευτεί μέσα στον Παράδεισο. Πολύ φοβάμαι ότι αν το θέλετε πολύ, θα πρέπει να μιλήσετε με τον Παντοδύναμο Θεό. Μπορώ να σας κλείσω ένα ραντεβού σε δυό βδομάδες από σήμερα.

Έφτασε η ημέρα του ραντεβού και οι δυό νέοι παρουσιάζονται εμπρός στον Παντοδύναμο. Του αναφέρουν το αίτημά τους. Ο Κύριος τους κοιτάζει σιωπηλά, σκέφτεται προβληματισμένα και τους λέει:

- Ελάτε σε πέντε χρόνια από σήμερα. Εάν ακόμη θέλετε να παντρευτείτε, τότε θα σκεφτώ την επιθυμία σας. Πέντε χρόνια αργότερα, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι. Η επιθυμία τους είναι ακόμη ζωντανή. Η εντολή το υ Θεού είναι ίδια:

- Σε πέντε χρόνια, θα παρουσιαστείτε πάλι εμπρός μου. Τότε θα το συζητήσουμε και πάλι. Την τρίτη φορά, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι στον Θεό. Ακόμη επιθυμούν να έρθουν σε κοινωνία γάμου.

- Εντάξει λοιπόν. Μπορείτε να προβείτε σε γάμο. Αυτό το Σάββατο, στις 6.30 το απόγευμα, θα τελεστεί μια υπέροχη τελετή γάμου στην Κεντρική Εκκλησία του Παραδείσου. Αφήστε τις λεπτομέρειες σε μένα.

Ο γάμος ήταν μια μεγάλη επιτυχία. Όλοι οι καλεσμένοι ομολόγησαν ότι η νύφη ήταν πανέμορφη. Όλοι οι γνωστοί και μη, ήταν παρόντες στην τελετή. Ο Μωυσής έφερε σπάνια λουλούδια από τον Νείλο Ποταμό, ο Νώε έφερε σπάνια ορυκτά από την Μεσσοποταμία και οι μαθητές του Ιησού έκαναν μερικά θαύματα για να εντυπωσιάσουν τους παρευρισκόμενους. Ακόμη και ο Γκάντι εμφανίστηκε, έμεινε μόνο για λίγο και φορούσε τα πιο καλά του ρούχα. Όμως, το μαντέψατε... Μόλις λίγες εβδομάδες αργότερα το παντρεμένο ζευγάρι, κατάλαβαν ότι έκαναν ένα φοβερό λάθος. Απλά, δεν μπορούσαν να συνεχίσουν να ζουν παντρεμένοι. Έτσι, αποφάσισαν να κλείσουν ένα ακόμη ραντεβού με τον Θεό, για να του ζητήσουν ένα διαζύγιο στον Παράδεισο. Όταν ο Παντοδύναμος Θεός άκουσε το νέο αίτημά τους, βγήκε απο τις χλαμύδες του. Τους κοίταξε με ένα ανάμεικτο, γεμάτο οίκτο, αυστηρότητα, και απογοήτευση, βλέμμα και τους είπε:

- Μα, είσαστε σοβαροί, επιτέλους ή αστειεύεστε; Μας πήρε δέκα χρόνια να βρούμε ένα παπά, εδώ στον παράδεισο να σας παντρέψει!!!! Μπορείτε να φανταστείτε πόσο καιρό θα μας πάρει να βρούμε έναν δικηγόρο!!!! :lol: :razz:

P_H_PANOS
30-04-2004, 10:55
Teleio... Alitheia Annoyla einai tyxaio oti ola ta teleytaia sou anekdota exoyn sxesh me gamo??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Skorpini
30-04-2004, 10:58
Ναι Πανουλη βιαζομαι να παντρεφτω αλλα με ολα αυτα αρχιζω να το σκεφτομαι......... :D |sil^

P_H_PANOS
30-04-2004, 11:00
To 'xeis... :lol: :lol: :lol:... Kai metksy mas mhn biazesai... ola ta kaka erxontai mona tous... kai aprosklhta... :lol: :lol: :lol: (mallon katalabes tis apopseis mou gia ton gamo... :lol: :lol: :lol: )

Skorpini
30-04-2004, 11:04
Απροσκλητα.........ΣΙΓΟΥΡΑ :lol:

Anastasis
30-04-2004, 12:08
ANTE KAI ME TO KALO SKORPINI!!!KOUMPAROI OLOI H SMARTO-PAREA

esteban
30-04-2004, 12:17
Ναι...ναι....και να δεις εγώ στο γάμο σου..... :lol: :lol:

krikri
30-04-2004, 12:26
ΠΩ ΠΩ ΠΗΞΑΜΕ ΣΤΙΣ ΚΟΥΜΠΑΡΙΕΣ! ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ!!ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ!

esteban
30-04-2004, 12:27
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anastasis
30-04-2004, 12:27
polu sataniko to "nai....nai" esteban..........

Skorpini
30-04-2004, 12:39
Ευχαριστω παιδια για την προθημια μολις βρω τον γαμπρο θα σας ειδοποιησω :lol: :lol: :lol:

Anastasis
30-04-2004, 12:39
ok perimenoume tilefonima!

Skorpini
06-05-2004, 12:40
Είναι ένας τύπος, εντελώς μαμάκιας, κολλημένος δηλαδή με τη μάνα του...
Και κάποια στιγμή αποφασίζει να παντρευτεί.Η γυναίκα του του μαγειρεύει,
και όταν αυτός γυρίζει απο το γραφείο και δοκιμάζει το φαγητό λέει: "καλό
το φαγητό που μαγείρεψες γυναίκα αλλά της μαμάς είναι καλύτερο"!Η γυναίκα
του σιδερώνει αλλά όταν αυτός γυρίζει από το γραφείο λέει: "καλά σιδερώνεις
γυναίκα αλλά η μαμά μου τα ρούχα τα κολάριζε"!Η γυναίκα του συγυρίζει το
σπίτι αλλά όταν αυτός γυρίζει από το Γραφείο λεει: "ωραία έχεις
τακτοποιήσει το σπίτι αλλά η μαμά μου όταν συγύριζε το διακοσμούσε κιόλας"
!Τα παίρνει κι η γυναίκα του μια μέρα, και πάει σε ένα μαγαζί και αγοράζει
κάτι σέξι μαύρα εσώρουχα, ζαρτιέρες, στριγκ κ.λ.π.Σκέφτεται, θα τα φορέσω,
θα ανάψω κεριά, θα βάλω απαλή μουσική και θα τον περιμένω. Τι στο καλό, θα
την ξεχάσει τουλάχιστον για απόψε τη μάνα του...Με το που γυρίζει ο τύπος
από το γραφείο βλέπει τα φώτα στο σπίτι κλειστά, και τη γυναίκα του με τα
μαύρα εσώρουχα και τρελαίνεται...."Γιατί φοράς μαύρα";;; ρωτάει...

Έπαθε τίποτα η μητέρα μου;;;

:D

tinky
06-05-2004, 14:14
:D :D :D :D :D :D :D Poli kalo skorpini.......... :D :D

jos
06-05-2004, 15:07
μαμάάάάάάάάά!!!!!!!! :roll:

Flat Fred
06-05-2004, 15:57
:lol: :lol: :lol:

onyx
06-05-2004, 18:05
μαμά, μαμάααααααααααα, αυτό το κοριτσάκι με λέει μαμάααακιααααα! :smt022

:lol: :lol: :lol: :twisted:

jos
07-05-2004, 02:29
-Mαμά μαμά.... τα παιδάκια στο σχολείο με φωνάζουν πούστη.....
- Και εσύ τι έκανες αγοράκι μου?
- Τους χτύπησα με το τσαντάκι του make up!!!!!

krikri
07-05-2004, 11:37
Και καλά τους εκανες παιδακι μου!!!Ακου να σε φωναζουν πουστη επειδη φορας make up και μασκαρα και σκιες!!!Απλα εισαι μεσα στη μοδα!

ΜΗΤΕΕΕΕΕΕΡΑ.........ΕΙΣΑΙ ΑΠ΄ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΑΠΕΣ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ!!!
ΜΗΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠ'ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ!!
ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΛΗΓΩΝΩ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΩ ΕΣΥ ΓΕΛΑΣ!
ΣΕ ΚΑΝΩ ΛΙΩΜΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΓΥΡΝΑΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΛΑΣ!!
ΜΗΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑ!!

ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ!??
ειναι παλιό και το τραγουδούσε κάποιος όχι και τόσο άντρας!
δεν θυμάμαι το όνομα του!