PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΔΕΥΤΕΡΑ ή ΤΕΤΑΡΤΗ ή ΠΕΜΠΤΗ & ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ

Lambros
03-12-2004, 12:36
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΜΠΤΗΣ ΩΣ ΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΥΤΕΡΑ Ή ΤΕΤΑΡΤΗ.

ΛΟΓΟΣ: ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΠΕΜΠΤΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΓΕΜΑΤΗ ΕΙΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΕΙΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΩΣ ΤΙΣ 9-9ΜΙΣΗ

ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ Ή ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΗ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΜΙΣΗ" ΣΕ ΟΛΑ.

ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ.

kai proteino episis oson afora tis ekdromes, na apofasizontai metaksi ton vip melon kai oxi mono ton mexri tora ipeuthinon etsi tha iparxoun perissoteres protaseis kai kaliteres και μαλλον λεω ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΙ. ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΥΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ VIP ΜΕΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ.

ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ.

Anastasis
03-12-2004, 12:42
egw pisteuw lambro oti sto dimopsifisma tha eprepe epeishs na valeis tin epilogi,oti de me endiaferei kai i mera dieksagwgis tis sunantishs giati mporw na erxomai opoiadipote mera alla telwspantwn,auto to thema exei upothei ksana,kseroume tous logous giati de mporei na ginei tetarth i alli mera i sinantisi gia tous perissoterous.......

Lambros
03-12-2004, 12:46
οκ , ξεχασες να ψηφισεις φιλε ανασταση αλλα ποτε δεν ειναι αργα....
παντα φυσικα αν θες ...

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΕΣ!!!! (ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΣΚ)

gavanos
03-12-2004, 13:37
Λάμπρο πρόσθεσα και αυτό που πρότεινε ο Αναστάσης, δηλαδή την επιλογή "δεν με νοιάζει". Προσωπικά διαλέγω την Πέμπτη. Και αυτό επειδή πολλές φορές την Πέμπτη ξενυχτάμε, και την Παρασκευή είναι λιγότερο "βάρβαρο" να δουλεύεις κουρασμένος, αφού ακολουθεί ΣΚ. Με αυτή τη λογική βέβαια θα ήταν καλύτερο να γινόντουσαν Παρασκευές οι συναντήσεις, αλλά τότε υπάρχουν άλλα προβλήματα (περισσότερη κίνηση, φεύγουν το ΣΚ κλπ). Το ιδανικό δηλαδή θα ήταν για μένα οι Πέμπτες να είναι "μισές" μέρες σαν τις Τετάρτες. Πάντως χτες για παράδειγμα, οι δρόμοι ήταν άδειοι. Τρελλή βόλτα! Μια παραλιακή γεμάτη smartakia... :wink:

Lambros
03-12-2004, 13:40
ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΤΩ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΑΦΟΥ Η ΠΕΜΠΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΗ ΗΜΕΡΑ

esteban
03-12-2004, 13:46
Ναι αλλά και η επόμενη... ηΠαρασκευή όπως και να το κάνουμε είναι Παρασκευή!!! :D
Σωστός ο Λευτέρης που μίλησε περί βαρβαρότητας. :wink:
Εμένα πάντως με έχει βολέψει η Πέμπτη και δεν θα ήθελα να αλλάξει... άσε που νομίζω ότι σε καλό έχει βγει αν δούμε το πόσοι μαζευόμαστε κάθε φορά. 8)

gkblue
03-12-2004, 14:00
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΒΡΑΔΙΑ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΠΕΜΠΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΡΑ. 8)

Lgeor
03-12-2004, 15:25
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΘΕΙ http://www.smartmania.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=963
Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΜΕΡΑ ΣΕ ΤΕΤΑΡΤΗ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ, ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.

Lambros
03-12-2004, 16:29
αρα Λαμπρο το διαταυτα ειναι οτι το topic κλειδωνεται μιας και αυτο δεν αλλαζει με τίποτα????

παντως επιμένω ότι ιδιως για τα ατομα που δουλευουν σε εταιρειες η Τεταρτη ειναι πολυ πιο χαλαρη....

δεν εχουμε να χασουμε τιποτα δοκιμαζοντας το παντως.

johnk102
03-12-2004, 18:19
Ίσως και να 'χετε να χάσετε, Λάμπρο:
Τους παντρεμένους, που για να έρχονται στις συναντήσεις, έχουν αγωνιστεί γι αυτή τη μέρα. Και εργάζονται σε εταιρείες νυχθημερόν και καθημερινά. Και έχουν κανονίσει τα meetings τους και τη ζωή τους (οικογένεια = δύο και βάλε άτομα, άρα δεν αποφασίζει ένας!).

Η ώρα συνάντησης είναι 21:30. Τα μαγαζιά κλείνουν στις 20:30.
Για μία μέρα ανά 15ήμερο, δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα το ότι έχει μία ώρα κάποιος για να έρθει, αν σχολάει στις 20:30. Και δεν ξέρω και πολλές εταιρείες (πλην ναυτιλιακών) που εργάζονται στις 21:30. Εκτός αν είσαι σε γραμμή παραγωγής σε εργοστάσιο ή κάνεις βάρδια.
Άρα, δεν το συζητώ καν να αλλάξει η ημέρα των συναντήσεών μας.
Αλλά αυτό δεν εξαρτάται μόνο από μένα.

Lambros
04-12-2004, 01:58
εγω επιμενω οτι δεν εχουμε να χασουμε τιποτα μιας και αν δεν δοκιμασεις δεν ξερεις.

δεν ειναι ολοι παντρεμενοι στο club και τα μαγαζια κλεινουν στις 9 Γιαννη και βαλε και μιση ωρα κινηση στους δρομους μεχρι να αδειασουν.

Μονο νυχθημερόν εδω μιλαμε οτι πολλοι δουλευουν και 2 και 3 δουλειες.

Εγω το εθεσα και το επαναλαμβανω παλι γιατι νομιζω οτι αντιληπτος δεν γινομαι οτι για παραδειγμα τι να το κανω αν η συνατνηση ειναι 9μιση και εγω τελειωνω στις 9 τις Πεμπτες και ερχομαι και ειμαι χωμα .... τι να το κανω ακομα και 8 να τελειωνω που οι περισσοτεροι για να φτασουμε σπιτι μας θελουμε μιση με μια ωρα αρα παλι τα ιδια.

Μην ξεχνας οτι εγω κανω τις προτασεις μου το αν το συζητας ή οχι μιλας παντα επι προσωπικου και οχι γενικα ελπιζω

Σιγουρα καποιοι το εχουν αποφασισει να γινεται Πεμπτη αλλα αν οι επιλογες λενε Τεταρτη για παραδειγμα και ο αλλος δεν θελει να απαντησει οπως εμεις γιατι θελει Τεταρτη δεν μπορουμε να μην τον υπολογισουμε.\

Λοιπον καληνυχτα τα λεμε αυριο

Skorpini
04-12-2004, 02:32
Λαμπρο η Πεμπτη εχει αποφασιστει εδω και πολυ καιρο οποτε ο καθενας εχει φτιαξει το προγραμμα του ετσι που να τον βολευει (π.χ. παντρεμενοι). Επισης ενας πολυ καλος λογος ειναι και αυτος που ειπε ο Λευτερης, οτι την επομενη ειναι Παρασκευη κλπ.....
Εμενα προσωπικα οποια μερα και να την κανουμε τη συναντηση δε εχω προβλημα, αλλα για τους περισσοτερους ειναι δυσκολο να ξεβολευτουν :wink:

johnk102
04-12-2004, 03:17
... και τα μαγαζια κλεινουν στις 9 Γιαννη και βαλε και μιση ωρα κινηση στους δρομους μεχρι να αδειασουν.

Και τι σ' εμποδίζει να έρθεις κατευθείαν;

... και ερχομαι και ειμαι χωμα ....

Σε πόσες συναντήσεις, έχεις έρθει Λάμπρο; (χωρίς παρεξήγηση)
Και σε πόσες δεν έχεις έρθει; Και δεν αναφέρομαι μόνο στις Πέμπτες αλλά και στις έκτακτες! Να σου θυμίσω το καλοκαίρι που βρεθήκαμε Παρασκευή;

Μην ξεχνας οτι εγω κανω τις προτασεις μου το αν το συζητας ή οχι μιλας παντα επι προσωπικου και οχι γενικα ελπιζω

Επί προσωπικού μιλάω. Δεν μιλάω ποτέ γενικά!

Αν κρίνω από τον Σπύρο που δουλεύει στην Ν.Ερυθραία και σχολάει στις 20:30, πάει Βριλήσσια να πάρει τη Ρένα και είναι στις 21:30 στις συναντήσεις μας, πάει να πει πως προλαβαίνουν όσοι σχολάνε στις 20:30. Άρα όσοι σχολάνε στις 21:00, ας έρθουν στις 22:00. Αρκεί να θέλουν.
Τι να πει και ο P_H_Panos που έρχεται στη 1:00, μετά τη δουλειά;

Καλημέρα!

DVCam
04-12-2004, 05:30
Όποτε θέλετε παιδιά!!! Εγώ θα είμαι μέσα !!!

Lambros
04-12-2004, 10:23
... και τα μαγαζια κλεινουν στις 9 Γιαννη και βαλε και μιση ωρα κινηση στους δρομους μεχρι να αδειασουν.

Και τι σ' εμποδίζει να έρθεις κατευθείαν;

... και ερχομαι και ειμαι χωμα ....

Σε πόσες συναντήσεις, έχεις έρθει Λάμπρο; (χωρίς παρεξήγηση)
Και σε πόσες δεν έχεις έρθει; Και δεν αναφέρομαι μόνο στις Πέμπτες αλλά και στις έκτακτες! Να σου θυμίσω το καλοκαίρι που βρεθήκαμε Παρασκευή;

Επί προσωπικού μιλάω. Δεν μιλάω ποτέ γενικά!

Αν κρίνω από τον Σπύρο που δουλεύει στην Ν.Ερυθραία και σχολάει στις 20:30, πάει Βριλήσσια να πάρει τη Ρένα και είναι στις 21:30 στις συναντήσεις μας, πάει να πει πως προλαβαίνουν όσοι σχολάνε στις 20:30. Άρα όσοι σχολάνε στις 21:00, ας έρθουν στις 22:00. Αρκεί να θέλουν.
Τι να πει και ο P_H_Panos που έρχεται στη 1:00, μετά τη δουλειά;

Καλημέρα!

κατευθειαν ??? λες και ξέρεις τι δουλειές έχω! Γιαννη για μενα το κατευθειαν ειναι παρα πολυ δυσκολο. συμφωνα με το είδος των δουλειων που κανω.

το σιγουρο ειναι οτι εχω ερθει σε αρκετα λιγοτερες απο ότι θα ήθελα λογω Πέμπτης. Οπως και αυτοι που ψηφίζουν για Τετάρτη θέλω να πιστευω.

Απο εκεί και πέρα όπως είπε και ο Λαμπρος πιο πανω αυτο έχει συζητηθει και έχω την εντύπωση ότι έχει κλείσει , αρα συζηταμε για κατι το οποιο εχει αποφασιστει ηδη. Εκτος και αν αφηνουμε το Topic ανοιχτο μονο και μονο για να δουμε στατιστικα ποιοι θελουν Τεταρτη ή Πεμπτη

Πολυ καλημέρα σας
καλο Σκ

IGNITION
04-12-2004, 11:15
Παιδιά εμένα προσωπικά με βολεύει καλύτερα η Τετάρτη, γιατί τα μαγαζιά κλείνουν 15:00 και έτσι προλαβαίνω να πλύνω το αμάξι, να ξεκουραστώ λίγο και να είμαι στην ώρα μου στις συναντήσεις! Αλλά και έτσι όπως είναι δεν με χαλάει, απλώς ζορίζομαι λίγο περισσότερο! :? :?

Lgeor
04-12-2004, 16:52
ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ.
ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ Ή ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.
ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΗΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ :wink:

gavanos
05-12-2004, 10:36
Έτσι ακριβώς είναι όπως λέει ο Λάμπρος (lgeor). Τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς, και δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην αλλάξει η μέρα της συνάντησης εάν αυτό είναι το γενικώς επιθυμητό. Είναι κάτι που οπωσδήποτε θα συζητηθεί μετά την εκδρομή... :wink:

onyx
05-12-2004, 14:49
Εγώ ψήφισα "δεν με πειράζει" γιατί πραγματικά το ίδιο μου είναι αφού δεν μπορώ να έρθω. Αθήνα έρχομαι μόνο κάποια ΠΣΚ και εφόσον οι μέρες αυτές δεν είναι καν προτεινόμενες οι άλλες όλες το ίδιο μου είναι... 8)

anzac
06-12-2004, 19:37
Εμένα πάντως θα με βόλευε και η Παρασκευή γιατί μπορούμε να το ξενυχτήσουμε λίγο παραπάνω μιας και το Σάββατο μπορούμε να κοιμηθούμε και λίγο παραπάνω...
... καλά ντε, μη :axe: