PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ...

Lambros
17-01-2005, 10:05
ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΠΡΙΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΡΟΩΙ ΚΙΡΙΩΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ 5-6 ΒΟΤΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ...

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑ ΚΑΤΙ ....
ΧΑΠΙΑ ΙΣΩΣ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ???

ΥΓ. ΠΑΩ ΙΤΑΛΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ
ΥΓ2. ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΤΕ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

Skorpini
17-01-2005, 10:11
Παρε μισο laxotanil του 1mg και θα εισαι super :wink:
Το ειχα παρει και εγω οταν χρειαστηκε να κανω μαγνητικη και επειδη εχω κλειστοφοβεια με βοηθησε το laxotanil, ημουνα μεσα στην τρελη χαρα :D

airmax
17-01-2005, 10:21
i kisi file lambro einai katapolemisis ton fovo sou me to na ton polemiseis!!! pos? vour mesa sto aeroplano oso ta fovase toso tha petas me ayta....tha soy fygei meta apo ligo xroniko diastima!!!

airmax
17-01-2005, 10:23
signomi lisi kai oxi kisi....vlepete o daimon toy typing :)

DVCam
17-01-2005, 10:28
Λάμπρο.. είχα ρωτήσει την ιπτάμενη μου για αυτό το θέμα και μου είχε πεί πως δίνουν ουϊσκάκι εάν στους επιβάτες εάν δεν έχουν φάει.Αυτό σε συνδυασμό με τη "φιλική" συμπεριφορά και με την απότομη αλλαγή ύψους σε στέλνει κανονικά.
Τώρα αν το αντέχεις το ποτό... προσπάθησε να μην φάς και να μείνεις αϋπνος.Σίγουρα θα κοιμηθείς στο αεροπλάνο πίνοντας ένα ποτό.
Συζήτησε το με το προσωπικό και υπάρχει περίπτωση να σε βάλουν ακόμα και πρώτη θέση χωρίς επιβάρυνση για να αισθάνεσαι πιο άνετα!!!
Τέλος για εμένα καλό θα ήταν να σκέφτεσαι πως τα αεροπορικά δυστυχήματα είναι ανύπαρκτα στην Ολυμπιακή και μετρημένα στο ένα χέρι τον τελευταίο χρόνο παγκοσμίως.
Πάντως καλό θα είναι να ξεκινήσεις να παίζει λίγο το Flight Simulator 2004 και να μην πάρεις την άλλη κυριακή ελευθεροτυπία γιατί θα έχει DVD με αεροπορικά δυστυχήματα.
Κουράγιο... δίπλα είναι η Ιταλία!

airmax
17-01-2005, 10:30
file lambro na xereis oti oi pithanotites na exeis thanasimo atyxima me aeroplano einai 1/1500000 oi idies akrivos pithanotites me to na se xtypisei keraynos...:)

Lambros
17-01-2005, 10:38
kai ego xtipaga vodka

na paro laxotanil kai 2 potirakia votka???

DVCam
17-01-2005, 10:40
Εγώ πάντως Λαμπρο θα έπερνα ένα άλλο άτομο και δύο ημέρες άδεια από τη δουλειά και θα πήγαινα οδικώς!
Το έχω κανει και ήταν τέλεια!!!

Lambros
17-01-2005, 10:44
to exo kanei kai ego alla epeidi i venetia kai to milano einai psila exei polu odigisi kai variemai

STELIX
17-01-2005, 10:53
OXI ALKOOL KAI HREMHSTIKA. AN FOBASAI ANALOGA ME THN ETAIRIA SOY KRATAEI PAREA KAPOIA AEROSYNODOS OPWS KANOYN STA MIKRA PAIDIA POY TAKSIDEYOYN MONA TOYS. ZHTA DIADROMO NA MHN BLEPEIS EKSW KAI AN BARETHEIS NA MPOREIS NA SHKWTHEIS KAI NA PERPATHSEIS.EMEINA 6 XRONIA AGGLIA KAI PHGAINOERXOMOYN ARKETA SYXNA.MEGALYTERH ASFALEIA AISTHANOMOYN STO AEROPLANO PARA SE ELLHNIKO AYTOKINHTODROMO. DES TO ETSI GIA KSEPERASEIS TON FOBO SOY. TO AEROPLANO EINAI APO TA PIO ASFALH MESA METAFORAS. MOY EXOYN TYXEI OLES OI KAIRIKES SYNTHIKES KAI DEN PATHAME TIPOTA KAKO. AN SOY TYXOYN KAI KALOI SYNEPIBATES TOTE OLA MIA XARA.KALO TAKSEIDI KAI PTHSH XWRIS KATHYSTERHSH.

Skorpini
17-01-2005, 11:22
Αλλωστε Λαμπρο θα εχεις καλη παρεα μαζι :yawinkle: φροντισε λοιπον να ασχολεισε μαζι της ωστε να μην σκεφτεσαι το φοβο σου :D

Lambros
17-01-2005, 11:31
ekeini fovatai pio polu apo emena

esteban
17-01-2005, 11:43
Χμμμμμ.....τωρα εδεσε το γλυκο!!!! :lol:
Το Lexotanil που λεγαμε.....μοιραστείτε το!!!!! ||28|

Lambros
17-01-2005, 12:20
ase kai ston girismo girname me ena filiko zeugari pou o antras einai kai autos xestis kai i kopela einai i proti tis fora

tha eimaste mia trela

Anastasis
17-01-2005, 12:23
lambro....pare ta magika votana,na pigeneis stin toualeta sto aeroplano kai tha deis de tha katalaveis tipota apo tin diadromi!!!

(vevea tha se parei prefa olo to aeroplano)

Lambros
17-01-2005, 12:24
re edo exo provlima kai eseis gelate mazi mou... :sad:

johnk102
17-01-2005, 14:30
Λοιπόν, κλείσε τα μάτια κατά την διάρκεια της απογείωσης, της προσγείωσης και των κενών αέρα. Σε κάθε περίπτωση, μην φας και μείνε πάντα δεμένος στην καρέκλα σου.
Όταν έχουμε κλειστά τα μάτια, δεν έχουμε το αίσθημα της ισσοροπίας οπότε αποφεύγουμε τους ιλλίγγους και τις ζαλάδες.
Επίσης αν έχει αναταράξεις, με κλειστά τα μάτια φαντάσου πως κάνεις τρενάκι στο λούνα παρκ. Έτσι, σε συνδυασμό με την σιγουριά ότι δεν πρόκειται να πέσει το αεροπλάνο, περνάς λίγο πιο ανώδυνα την επώδυνη, ψυχικά, πτήση.
Τέλος, ζήτησε να σου δώσουν θέση όσο το δυνατόν πιο μπροστά. Πίσω οι αναταράξεις είναι πιο έντονες απ' ότι μπροστά.

Lambros
17-01-2005, 14:32
:cry: :wink:

Peper
17-01-2005, 14:51
PARE NARKOTIKA LAMPRO!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

gkblue
17-01-2005, 14:56
ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΗΝ 'ΜΕΓΑΛΗ ΤΩΝ ΑΕΡΟΣΥΝΟΔΩΝ ΣΧΟΛΗ' ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΑΜΟΚ ΕΝ ΠΤΗΣΗ??ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΩΣ ΤΟΝ ΗΡΕΜΗΣΑΝ??ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΤΙΝ ΜΠΟΥΝΙΕΣ.... :wink: :wink: :wink: all you need is love...uouououuoouou

Lambros
17-01-2005, 15:29
aaaaa
oraia idea alla apo ton fovo mou den nomizo na leitourgei tipota

diinekis
17-01-2005, 18:59
Λοιπόν έχε υπόψη σου ότι το αεροπλάνο είναι στατιστικά το ασφαλέστερο μεταφορικό μέσο. Με άλλα λόγια έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες να πεθάνεις σε αεροπορικό ατύχημα από οποιοδήποτε άλλο μεταφορικό μέσο (δεν ξέρω για τα γαϊδούρια τι ισχύει). Ίσως τα παρακάτω σε πείσουν για «του λόγου το αληθές»:
• Οι συντελεστές ασφαλείας που χρησιμοποιούνται στα δομικά μέρη του αεροσκάφους και στους κινητήρες είναι πολύ υψηλότεροι από οποιοδήποτε άλλο μηχανοκίνητο μέσο.
• Όλα τα ζωτικά συστήματα του αεροσκάφους είναι τουλάχιστον διπλά ώστε να υπάρχει τουλάχιστον μια εναλλακτική λύση (ακόμα και οι πιλότοι είναι δύο).
• Όλες οι εργασίες που γίνονται στα αεροσκάφη καθώς και τα ανταλλακτικά που χρησιμοποιούνται απαιτούν διασφάλιση ποιότητος που οι σοβαρές εταιρείες τηρούν ευλαβικά.
• Σε περίπτωση εμφάνισης βλάβης σε κάποιο τύπο αεροσκάφους ανά τον κόσμο είναι υποχρεωμένη η κατασκευάστρια εταιρεία να ενημερώσει άμεσα όλους τους χρήστες για την βλάβη αυτή και σε περίπτωση που είναι σοβαρή διατάσσεται καθήλωση των αεροσκαφών μέχρι να διαπιστωθεί η αιτία και να γίνουν οι απαραίτητοι έλεγχοι.
Τώρα αν δεν έχεις πειστεί και ακόμα νιώθεις άβολα όταν πετάς θα σου μεταφέρω μια οδηγία που μου έδωσε κάποιο στέλεχος μιας μεγάλης εταιρείας κατασκευής αεροσκαφών σε περίπτωση που όλα τα παραπάνω πάνε στραβά:

Put your head between your legs
Kiss your ass
And say goodbye

Peper
17-01-2005, 21:29
:lol: :lol: :lol: :lol:

onyx
19-01-2005, 11:37
Είμαι σίγουρος ότι έχει ακούσει για την ασφάλεια κλπ κλπ των αεροπλάνων και δεν είπε ότι ζαλίζεται ή ότι παθαίνει ίλιγγο αλλά ότι φοβάται. Δεν ισχυρίζεται ότι είναι δικαιολογημένος ο φόβος του. Το ίδιο είναι και για αυτούς που φοβούνται τις αυτόματες σκάλες. Μπορούν να συνειδητοποιούν την γελοιότητα του φόβου τους αλλά δεν μπορούν να τον ξεπεράσουν.
Αλκοόλ και ηρεμιστικά είναι επικίνδυνα και ακόμα πιο επικίνδυνα σε περιβάλλον χαμηλής πίεσης αεροπλάνου... (σημείωση: τα αεροπλάνα ακόμα και όταν πετάνε χαμηλά έχουν πίεση αντίστοιχη με αυτήν υψομέτρου 10000ποδιών ~3χλμ που επηρεάζει ανθρώπους με προβλήματα αναπνευστικά, καρδιάς κλπ ενώ αλλοιώνει τη γεύση και άλλα....)
Μαγικά χόρτα κλπ μπορεί να σε οδηγήσουν στη φυλακή....
Και οι δύο προηγούμενες μέθοδοι αποσκοπούν στην ελάττωση της επαφής με το περιβάλλον. Εφόσον έχουμε να κάνουμε με λογικό σκεπτόμενο άνθρωπο μάλλον είναι καλύτερα να γίνει προσπάθεια αντιμετώπισης της δυσκολίας και όχι αποφυγής μέσω παραισθήσεων... Βέβαια ο τρόπος διαφέρει για κάθε άνθρωπο αφού ο κάθε άνθρωπος αλλιώς αντιμετωπίζει τις δυσκολίες στη ζωή του αλλά σπάνια με στρουθοκαμηλισμό. Πάντως η συνεχής αυτο-υπενθύμιση "είμαι με φίλους μου, πάω διακοπές και περνάω καλά" "πάω με 870 χιλιόμετρα και γουστάρω!" "έχω και $^%$*^& τις θέες από εδώ πάνω" σκεπτόμενος το τραγουδάκι του Χατζή "Από το αεροπλάνο" για το πόσο μικρός και άκακος φαίνεται ο κόσμος από ψηλά και άλλα τέτοια. Επίσης βοηθάει να βρεις κάτι να κάνεις (κουβεντούλα, διάβασμα, μουσική, laptop, μπιρίμπα, φλέρτ, ύπνο). Ελπίζω η αταξίδευτη να μην έχει πρόβλημα και να είναι αυτή που θα καταφέρει να σας ηρεμήσει.

Peper
19-01-2005, 12:11
ax re onyx...! mou eleipses re file...!! :D

Sphinxgr
20-01-2005, 00:53
Fantasou oti eisai se ena Smart me kati xiliades alloga... Apolayseto dhladh. Fantasou molis ksekinhsei oti to odhgas kai trabaei etsi...

(Kati sa th diafimhsh ths Corolla dhladh :? :? )

Diaforetika opws eipe kai o Onyx bres na kaneis kati pou na exei endiaferon...

Lambros
20-01-2005, 12:09
PAIDIA SAS EYXARISTO POLU ... H MERA PLHSIAZEI... KAI BORO NA PO OTI AGXONOMAI LIGO PARAPANO KATHE MERA.

THN FORA POU DEN KATALAVA TIPOTA HTAN OTAN HMOUN EKSO KAI PIGA KATEUTHEIAN STO AEROPLANO... KOIMHTHIKA....

TA AEROPLANA DEN TA FOVOMOUN MIKROS ALLA META TO STRATO POU ERXOMOUN APO ALEKSANDROUPOLH ATHINA KAI EKANA KATI TRELES PTHSEIS KAI IDIOS PANO APO THN GLYFADA TOTE POU HTAN KAI TO AIRPORT EKEI...

Anastasis
20-01-2005, 12:26
PAIDIA SAS EYXARISTO POLU ... H MERA PLHSIAZEI... KAI BORO NA PO OTI AGXONOMAI LIGO PARAPANO KATHE MERA.

THN FORA POU DEN KATALAVA TIPOTA HTAN OTAN HMOUN EKSO KAI PIGA KATEUTHEIAN STO AEROPLANO... KOIMHTHIKA....

TA AEROPLANA DEN TA FOVOMOUN MIKROS ALLA META TO STRATO POU ERXOMOUN APO ALEKSANDROUPOLH ATHINA KAI EKANA KATI TRELES PTHSEIS KAI IDIOS PANO APO THN GLYFADA TOTE POU HTAN KAI TO AIRPORT EKEI...

pwpw,tha eisai ligo geros tote tora....ama mou les to airport itan akomi stin glufada :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Skorpini
21-01-2005, 11:10
Κανε το ιδιο ξανα Λαμπρο, ξενυχτα το Σαββατο και πηγαινε κατευθειαν :wink:

Lambros
21-01-2005, 11:25
Κανε το ιδιο ξανα Λαμπρο, ξενυχτα το Σαββατο και πηγαινε κατευθειαν :wink:

AUTO THA KANO ....................... EYTYXOS POU THA EXO KALH PAREA.................. KSEREIS TORA MASTIGIA....SKIOURAKIA...PASXALITSESS

25-02-2005, 19:55
ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΠΡΙΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΡΟΩΙ ΚΙΡΙΩΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ 5-6 ΒΟΤΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ...

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑ ΚΑΤΙ ....
ΧΑΠΙΑ ΙΣΩΣ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ???

ΥΓ. ΠΑΩ ΙΤΑΛΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ
ΥΓ2. ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΤΕ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑFILE MOU LAMBRO SIMPASXO MAZI SOU :lol: :lol: K EGW EXW SOVARO PROVLIMA.........OSPOU,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,, ||28| ||28| ||28| AGORASA ENA F16 :wink: :wink: PERA APO TIN PLAKA,EINAI PROVIMA TO EXW K EGW ........APLOS DEN MPENO :wink: :wink: