PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αγορα roadster 82

dragon_syr
12-05-2005, 10:34
Παιδια γεια σας.

Θα ηθελα να μάθω για το συγκεκριμενο αυτοκινητο.
Εχω παρα πολλες ερωτησεις αλλα θα αρκεστω στις ποιο κατω για αρχη.
Καταρχην το ειδα και το ερωτευτικα,οχι τοσο για το look του (που και αυτο σκοτωνει) αλλα για αυτα που λεει οτι κανει (Go Kart feeling..και επειδη εχω ενα kart 100cc 2stroke καταλαβαινετε τι ενοω).
Ειναι οντως έτσι ?
Το κιβωτιο έχει αμεση αποκριση στις manual αλλαγες απο τα λεβιε στο τιμονι?
Επησης βρηκα ενα μοντελο 04 με 12000 χλμ ,με πολλα εξτρα (ταχυτητες στο τιμονι,16 ζαντες , θερμ καθισμ , υπολογ ταξιδιου κλπ) σε τιμι 14500 €. ειναι καλα?
τι να προσεξω οταν παω να το δω?
Υσ. Δεν γνωριζω πολλα πραγματα απο μηχανικα και ειμαι λιγο επιφυλακτικος ως προς την τιμη.....14500 με 26000 που εχει καινουριο ειναι μεγαλη διαφορα και δεν ξερω που ειναι ο λακος (στην φαβα)
Βοηθηστε με παρακαλω
Δεν ειμαι απο Αθηνα και οπως καταλαβαινετε δεν εχω καποιον γνωστο με μηχανολογικες γνωσεις για να με βοηθησει στην αγορα αυτη.
Ευχαριστω

cynomad
12-05-2005, 11:55
Παιδια γεια σας.

Καταρχην το ειδα και το ερωτευτικα,οχι τοσο για το look του (που και αυτο σκοτωνει) αλλα για αυτα που λεει οτι κανει (Go Kart feeling..και επειδη εχω ενα kart 100cc 2stroke καταλαβαινετε τι ενοω).
Ειναι οντως έτσι ?
Επησης βρηκα ενα μοντελο 04 με 12000 χλμ ,με πολλα εξτρα (ταχυτητες στο τιμονι,16 ζαντες , θερμ καθισμ , υπολογ ταξιδιου κλπ) σε τιμι 14500 €. ειναι καλα?
Υσ. Δεν γνωριζω πολλα πραγματα απο μηχανικα και ειμαι λιγο επιφυλακτικος ως προς την τιμη.....14500 με 26000 που εχει καινουριο ειναι μεγαλη διαφορα και δεν ξερω που ειναι ο λακος (στην φαβα)
Βοηθηστε με παρακαλω
Δεν ειμαι απο Αθηνα και οπως καταλαβαινετε δεν εχω καποιον γνωστο με μηχανολογικες γνωσεις για να με βοηθησει στην αγορα αυτη.
Ευχαριστω

Καλως ηρθες.

Εχουμε και λεμε:
1. Το κιβωτιο εχει αργη αποκριση τοσο απο το λεβιε οσο και απο τα paddles στο τιμονι, πρεπει να το μαθεις και σταδιακα προσαρμοζεσαι ,οποτε οι αλλαγες γινονται λιγο πιο γρηγορα. Αυτο ειναι και το μεγαλυτερο μειονεκτημα του αυτοκινητου
2. Τα κρατηματα ειναι πολυ καλα , δεν εχω οδηγησει kart οποτε δεν μπορω να κανω συγκριση.
3. Τo πακετο που περιγραφεις κοστιζει περιπου €23000 καινουριο, οποτε η καποιος ηταν σε αναγκη και το πουλησε, η ειναι τρακαρισμενο οποτε καλο ειναι να το κοιταξει καποιος μηχανικος. Σε μαντρα το βρηκες? Μηπως ειναι το 60 HP και οχι το 82HP?

Προσωπικα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, το εχω 14 μηνες με 9500 κμ και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα, οπως το να μπαζει νερα που ειναι συχνο προβλημα σε αλλους....

sonnet
12-05-2005, 13:46
(Go Kart feeling..και επειδη εχω ενα kart 100cc 2stroke καταλαβαινετε τι ενοω).

Καταλαβαινω τι εννοεις :) γιατι ημουν αρρωστος με το αντικειμενο απο πολυ μικρος(εσερνα τον πατερα στην Αθηνα καθε 2η βδομαδα).Δεν αγορασα βεβαια ποτε δικο μου (οσο ημουν ζεστος),γιατι οταν εγινε η πρωτη πιστα στην Πατρα,ημουν ηδη 15 χρ. και ειχα αλλες υποχρεωσεις.Εχω επισκεφθει ομως αρκετες ελληνικες και καποιες εξω.Ωραιο το hobby σου!

Το 26000 που λες, αναφερεται στην brabus εκδοση (26200 συγκεκριμενα). Δηλαδη 101 ιππους και αλλα πολλα..
Γιατι το πακετο που περιγραφεις,οπως σου ειπε και ο cynomad,δεν ξεπερνα τις 23000.
Κι εγω ευχαριστημενος μεχρι αυτη τη στιγμη.9400 km και δεν εχει εμφανιστει καποιο προβλημα.Παντως πριν το παρεις ,-αν-,ελενξε την υδροστεγανοτητα του με καποιο τροπο,(οποιον),στο σημειο που τερματιζουν τα παραθυρα,στα ορια της οροφης και στην ενωση των καθρεπτων .

Και καλως ηρθες!

Peper
12-05-2005, 14:38
Το 26000 που λες, αναφερεται στην brabus εκδοση (26200 συγκεκριμενα). Δηλαδη 101 ιππους και αλλα πολλα..
Γιατι το πακετο που περιγραφεις,οπως σου ειπε και ο cynomad,δεν ξεπερνα τις 23000.

den sumfono se auto pou les sonnet. to roadster mporei na ftasei full extra 26000. den einai anagki na einai BRABUS. to BRABUS leei 26200 alla einai arxiki timi me kapoia standar parapano apo to aplo. auto pou leei o filos mas einai 82hp sxedon full extra k prepei na einai ena autokinito pou ksero.

Peper
12-05-2005, 14:53
Παιδια γεια σας.

Ειναι οντως έτσι ?
Βοηθηστε με παρακαλω
Ευχαριστω

to autokinito file mou apo odigiki apopsi einai opos eipes kart feeling. i aisthisi tis plagiolisthisis otan pairneis strofi me polla km einai polu aisthiti k to autokinito kollaei sto dromo pragmatika. einai polu kala stimeno. Toso i Brabus ekdosi oso k i kanoniki (epeidi eixa tin kanoniki 1misi xrono k meta agorasa Brabus) epeidi exo odigisei k ta duo mporo na sou po oti patane eksisou kala(me to Brabus fusika logo anartisis, 17'' zantes, megalutera lastixa k xamilomatos na exei ena mikro provadisma). auta gia ta kratimata... :D

oso anafora tis epidoseis min perimeneis trella pragmata stin ekkinisi k kurios sta 0-100 logo argon allagon. (oxi vevaia opos sto for2. sto roadster einai pio grigores). ekei pou tha katalaveis tin pragmatiki aksia tou autokinitou einai oi ropes afou ta 82ps se sunartisi me ta 750 peripou kila k ton turbo kinitira kanoun ena polu kalo k dunato sunolo. to autokinito vgazei olo tou to megaleio se oreinous dromous me strofes k anifores-katifores.

tora apo apopsi poiotitas to autokinito stekei polu kala stin katigoria. vevaios kapoia triksimata den leipoun alla ta plastika einai kalis poiotitas k den tha exeis kanena provlima se genikes grammes. merikes stagones nerou mporei na mpoun alla mexri k ta TT pairnoun nero. k den mpainei panta. milame gia merikes periptoseis... :D

elpizo na se voithisa... :wink:

dragon_syr
12-05-2005, 14:56

den sumfono se auto pou les sonnet. to roadster mporei na ftasei full extra 26000. den einai anagki na einai BRABUS. to BRABUS leei 26200 alla einai arxiki timi me kapoia standar parapano apo to aplo. auto pou leei o filos mas einai 82hp sxedon full extra k prepei na einai ena autokinito pou ksero.

Δεν ειναι το brabus , αυτο ειναι σιγουρο.
Μπορεις να δωσεις στοιχεια παραπανω , αν ειναι αυτο που ξερεις.... Τι λεει αυτο που ξερεις,ειναι οκ? εχει ακομα ζωη? διαφωτισε με , δεν θελω να δωσω τοσα λεφτα για κατι που δεν αξιζει...Ενοειτε και ειναι κατανοητο απο ολους εδω μεσα αυτο. (θα δωσω και το mondeo 1,6 για να το παρω το roadster.Δεν θελω σε καμμια περιπτωση να μετανιωσω για αυτη την αλλαγη)

Peper
12-05-2005, 14:57
diavases auta pou egrapsa? pou to vrikes auto pou les? Thes/ki?

dragon_syr
12-05-2005, 15:12
diavases auta pou egrapsa? pou to vrikes auto pou les? Thes/ki?
Και βεβαια τα διαβασα και σε ευχαριστω πολυ .Αυτα που μου ειπες με καλυπτουν απολυτα και μαλλον θα ειναι ετσι οπως το φανταζομαι..Δεν περιμενω επιδοσεις στα ξεκινηματα , αλλα περιμενω πολλα στα ρεπριζ στις στις εξοδους στις στροφες.
Μια ερωτηση ακομα...
δεν υπαρχει καποιο βελτιωτικο για τις αλλαγες? εφοσον ολα ειναι ηλεκτρονικα δεν μπορει να μην υπαρχει τροπος (εκτος και αν ειναι θεμα hardware limit.(αργη αποκριση μηχανισμου αλλαγης ταχυτητων))Καποιος που το εχει ας πει δευτερολεπτα αποκρισης απο το πατημα του κουμπιου εως την αλλαγη.
Επισης ας απαντησει καποιος αν καποιος κατεβασει ταχυτητα σε 2α πχ και πριν την αλλαγη εχει 4500 rpm τι γίνετε? Την αλλαζει κανονικα ή αλλαζει ταχυτητα οποτε θεωρησει ο εγκεφαλος οτι ειναι ασφαλης η αλλαγη για να μην σπασει το κιβωτιο.

Συγγνωμη αν κουραζω και αν κανω ερωτησεις χιλιοαπαντημενες.

Το αυτοκινητο το βρηκα στην Αθηνα οχι σε μαντρα (Αντιπροσ αυτοκινητων)

Peper
12-05-2005, 15:30
tote leme gia aloa autokinito. pantos na ksereis otan to autokinito ftanei ston kofti automata anevazei taxutita gia na profulaksei tin mixani. exei diafora kolpa. pigaine kane ena test-drive se kanena smartcentre. tha se voithisei polu stin apofasi sou :wink:

george ap
12-05-2005, 19:30
exeis akousei diafora... gnomi mou os 62aris exo na sou po
1)na koitakseis namin mpazei nera i orofi
2)na koitakseis se ti katastasi einai i tourmpina tixon ragismata...
3)na deis an i orofi exei ipostei vlaves na tin anoigokliseis k na deis an antapokrinete sosta
4)ladia ,to service book??
5)kane prota ena test drive se ena mama roadster(pigeneis stin antiprosopeia klineis ena rantevou)
6)des tin epomeni mera to roadster pou thes na agoraseis einai peripou idio i akous triksimata k l p.....

afta eixa na sou po elpizo na voithiso?

claudio
12-05-2005, 20:15
αγαπητέ φίλε, καλώς ήλθες στην παρέα μας.
ακριβώς πρίν ένα χρόνο είχα ανοίξει κι εγώ ένα ανάλογο νήμα. Αν ψάξεις λίγο θα το βρείς, έχει πολλές απαντήσεις σε αυτά που ρωτάς, έχει και τον ίδιο τίτλο.
Ως κάτοχος εδώ και 5 μήνες ενός ρόουντστερ κουπέ, μπορώ να σου πώ κάποια πράγματα. όσον αφορά τίς αλλαγές ταχυτήτων: το δικό μου δέν έχει τα αυτάκια και αλλάζω μόνο από το λεβιέ. Θα διαφωνήσω με αυτούς που λένε ότι το κιβώτιο είναι αργό. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και πλευστέϊσον :lol: βέβαια. Αν υπολογίσεις το χρόνο για μία αλλαγή με συμπλέκτη(όχι καρφωτή), πάτα συμπλέκτη, κούνα το μοχλό, (άμα αλλάζεις από 2σε 3 κανεις και το S στο χτένι), άσε συμπλέκτη, νομίζω ότι είσαι πάνω κάτω στα ίδια. ¨εχω προσέξει επίσης ότι άν δεν αφήσω το γκάζι κατά τη διάρκεια της αλλαγής, αυτή γίνεται ακόμα πιο γρήγορα.
στην επιτάχυνση από στάση, μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος και αν όχι τα 100, τα 80 σίγουρα τα πιάνω για πλάκα. Άσε που λόγω πισωκούνας, προτιμάς να ΄χασεις κάποιο χρόνο στην εκκίνηση για να αφήσεις λίγο λαστιχάκι :wink:
καλά στις επιταχύνσεις εν κινήσει, απλά δεν παίζεται το αμάξι, δεν θα πώ τίποτα άλλο...
αυτό που λές για το κατέβασμα, εξαρτάται από τίς στροφές του κινητήρα. Άν είσαι πολύ ψηλά και με το κατέβασμα είναι για να περάσει τα κόκκινα το μοτέρ, δέν σε αφήνει να την κάνεις.
επίσης όταν φτάσει στο όριο των στροφών και δεν αλλάξεις, αλλάζει μόνο του σχέση. Αυτό είναι λίγο σπαστικό, γιατί μπορεί σε καμμιά διαδρομή στριφτερή να σε κρεμάσει, αλλά άν το μάθεις το μοτέρ, δεν αποτελεί πλέον πρόβλημα. Απλά είναι πολύ κοντές οι σχέσεις και γεμίζουνε γρήγορα.
τώρα για τα κρατήματα, δεν θα πώ πολλά γιατί ακόμη το μαθαίνω το αμάξι,δεν το ΄χω πιέσει πάρα πολύ. σίγουρα η αίσθηση που σου δίνει, είναι ανάλογη ενός κάρτ,γιατί είναι χαμηλή η θέση οδήγησης. Αυτό που δεν ξέρω είναι άν ξεγελάει και νομίζεις ότι πάς με 1000 ενώ πάς νορμάλ. Αυτό μόνο σε κόντρα με άλλο αμάξι θα μπορέσω να το καταλάβω.
στο τέστ ντράιβ θα δείς αρκετά πράματα, αν και θα σε συμβούλευα να κάνεις αυτό που έκανα εγώ, που νοίκιασα ένα αμάξι για σαβ.κο και έκανα 500χλμ και έτσι είχα πλήρη άποψη.
δεν ξέρω αν είσαι Αθήνα. ¨αν όχι ,και είσαι κοντά στο νότο,κανονίζουμε να κάνομε μία βόλτα...
ελπίζζω να βοήθησα, αν και τα παιδιά πρίν από μένα έχουν απαντήσει αρκετές απορίες σου....

dragon_syr
12-05-2005, 21:40
αγαπητέ φίλε, καλώς ήλθες στην παρέα μας...............
.........ελπίζζω να βοήθησα, αν και τα παιδιά πρίν από μένα έχουν απαντήσει αρκετές απορίες σου....
Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις χρησιμοτατες συμβουλες που δινετε..
Ηδη κανονισα να παει να το δει ενας μηχανικος δικος μου...
Απο αυτα που μου λετε και διαβαζω στα αλλα νηματα , το συμπερασμα μου ειναι οτι θα παθω μεγαλη ζημια οταν με το καλο γινει δικο μου. Ενημερωστε με καποιος αν πρεπει να παρω κανενα αξεσουαρ κρεβατι για να κοιμαμαι και μεσα :-)

dragon_syr
12-05-2005, 22:33
Και μια ακομη ερωτηση ρε παιδια που δεν εχω βρει κατι σχετικο με αυτο.
Τι αμορτισερ εχει? Ειναι ρυθμιζομενα?
το τιμονι ειναι υδραυλικο?
δεν γραφει τιποτα ουτε στο φυλλαδιο του roadster (απο αντιπροσωπεια)

gavanos
12-05-2005, 23:35
Από όσο ξέρω, τα αμορτισέρ δεν είναι ρυθμιζόμενα, αλλά Bilstein ρουμανίας. Επίσης υδραυλικό τιμόνι συνήθως δεν παίζει, όπως άλλωστε (δεν παίζει) και στα for2. Τουλάχιστον όχι standard. Γιατί σαν extra με παραγγελία παίζει.

dragon_syr
13-05-2005, 01:58
και ενα τελευταιο,
τι βενζινη βάζετε? vpower racing παιρνει?
ή απλη αμολυβδη αρκει?

sonnet
13-05-2005, 02:05

Μαλλον εχεις δικιο.Απλα δε μου περασε απο το μυαλο οτι θα διεθετε ποτε ανθρωπος 26000 για ροντστερ full,ενω με 200 ευρω παραπανω θα μπορουσε να παρει το εργαλειο,που απο οτι ειδα το μονο που δεν ειχε ηταν το board computer ,στα βασικα..Στο ακουσμα των 26000 παραπεμφθηκα απευθειας στο brabus,που ειναι και η αδυναμια μου :)

Παντως,οσον αφορα τα πλαστικα του ροντστερ,ειναι σειρα μου να διαφωνησω μαζι σου :D ,διοτι πιστευω πως η ποιοτητα τους ειναι κατω του μετριου για τις απαιτησεις.They could have done better than that :wink:

Peper
13-05-2005, 02:06
koita to sosto einai 96+pano oktania. tora an vazeis kati kalutero exeis ektos apo apodosi k kaluteri prostasia k zoi tis mixanis. :wink:

claudio
13-05-2005, 09:09
το τιμόνι στάνταρ είναι χωρίς υποβοήθηση. Υδραυλικό μόνο ώς έξτρα, αλλά δεν χρειάζεται γιατί το αμάξι είναι ελαφρύ μπροστά και δεν σου φαίνεται. άσε που έχεις και καλύτερη αίσθηση, ενώ λένε ότι το υδραυλικό είναι κάπως αποκομμένο. κοίτα όμως άν το συγκεκριμένο αμάξι που σε ενδιαφέρει μήπως έχει υδραυλικό..;

cynomad
13-05-2005, 09:53
: το δικό μου δέν έχει τα αυτάκια και αλλάζω μόνο από το λεβιέ. .

Πως εγινε αυτο? το Coupe εχει standard τα paddles!

cynomad
13-05-2005, 09:58

Μαλλον εχεις δικιο.Απλα δε μου περασε απο το μυαλο οτι θα διεθετε ποτε ανθρωπος 26000 για ροντστερ full,ενω με 200 ευρω παραπανω θα μπορουσε να παρει το εργαλειο,που απο οτι ειδα το μονο που δεν ειχε ηταν το board computer ,στα βασικα..Στο ακουσμα των 26000 παραπεμφθηκα απευθειας στο brabus,που ειναι και η αδυναμια μου :)

:

2 Πραγματα θα εκαναν καποιον να προτιμησει το "απλο" Roadster απο το Brabus

a. Na το παρηγγειλε πριν διατεθει το Brabus ( βγηκε 6 μηνες μετα απο τα μοντελλα 2004)
β. Νa μην του αρεσε ο χρωματικος συνδυασμος που βγαινει το Brabus

dragon_syr
13-05-2005, 10:19
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις που μου δινετε.
Εχω σχηματισει μια παρα πολυ καλη αποψη για το αυτοκινητο.
θα ηθελα να μαθω αν ειναι κουραστικη η καθημερινη οδηγηση . (Δεν νομιζω , αλλα πρεπει να το ρωτησω και αυτο μιας και για να σχηματισεις γνωμη γιαυτο πρεπει να εισαι κατοχος ενος τετοιου αμαξιου.)Συγχωρεστε με και παλι αν σας τα κανω τσουρεκια , αλλα το ψαχνω σε ολα τα επιπεδα προτου κανω την βουτια :-)

Επισης τον χειμωνα τι λεει? ζεστο και ανετο? γιατι δεν βλεπω clima σε κανενα και ειμαι και λιγο κρυονιαρης ;-)

Peper
13-05-2005, 10:19

den ta exei standar. oute o nino ta exei sto coupe tou :wink:

cynomad
13-05-2005, 10:25

den ta exei standar. oute o nino ta exei sto coupe tou :wink:

περιεργο...θεωρητικα το coupe εχει το Sport pack (16ρες ζαντες, paddles, 3ακτινο τιμονι)....εκτος αν στα μοντελλα 2004 δεν ηταν πλεον standard. Στα 2003 ηταν σιγουρα.....

dragon_syr
13-05-2005, 10:29
Επισης , μαλλον σε καμμια εβδομαδα αν μου πει οκ ο μηχανικος θα ανεβω στην Αθηνα να το οδηγησω και να το παρω ..... λεω μηπως μπορω να κανονισω με καποιον απο εσας που εχει το εργαλειο , να ερθει μαζι μου να το οδηγησει και αυτος και να μου πει στα σιγουρα αν ειναι οκ ?
Αυτο θα ηταν το καλυτερο απο ολα και θα ειμουν σιγουρος οτι δεν θα με κοροιδεψουν.

claudio
13-05-2005, 20:00
φίλε cynomad το σπόρτ πάκ ήταν έξτρα πακέτο με έξτρα χρέωση. αυτο είναι καρατσεκαρισμένο, γιατί το δικό μου το πήρα από έκθεση και ήταν τελείως μαμά.
φίλε dragon, το αμάξι δεν έχει κλιμά, αλλά απλό κλιματισμό ο οποίος δουλεύει μια χαρά. για καθημερινή οδήγηση(αν και δεν κθκλοφορώ πολύ μέσα στην πολη, πιστεύω ότι είναι μιά χαρά. Άσε που βάζεις και το αυτόματο και ξεννοιάζεις τελείως!!

gavanos
13-05-2005, 21:03
Ακριβώς έτσι...Άσε που δεν έχει και κανένα τεράστιο εσωτερικό χώρο να ψύξει το A/C... :wink:

dragon_syr
14-05-2005, 20:29
Να προτιμησω με υδραυλικο τιμονι? υπερ και κατα αν ξερει κανεις(ειναι βασικο γιατι αυτο που εχω βρει εχει)
Τo TC μπορεις να το απομονωσεις οποτε χρειαστεί?
Ποια βοηθηματα μπορεις να βγαλεις εκτος λειτουργιας?
Και αν δεν βγαινουν off απο μαμα , υπαρχει καποιος τροπος (tuning ισως) ?
Ενα τελευταιο. Μου ειπε καποιος γνωστος οτι εβαλε στο car του ενα εργαλειο με ονομα power commander , dynojet (tuning 3ων διαφορετικων χαρτογραφησεων κινητηρα αλλαζομενα με κουμπι. Εχει υποψιν καποιος αν "παιζει" στο roadster αυτο?

Τον αριθμο πλαισιου που θα τον βρω για να διασταυρωσω μοντελο?
Αν τον βρω τον αριθμο και παρω τηλ στον λαινο θα μου πουν το μοντελο?
Ευχαριστω

esykas
26-09-2005, 20:17
Γειά
θα μπορούσε κάποιος να μου πεί εάν τα 30 με 35000χλμ είναι πολλά γιά μεταχειρισμένο διότι όλα τα 2003μοντέλα από Γερμανία αυτά έχουν πάνω κάτω.
Η μηχανή έχει προβλήματα κατανάλωσης λαδιού η θέλει επισκευή το τούρμπο σε αυτά τα χιλιόμετρα.
Έχουν βελτιώσεις τα μετέπειτα μοντέλα παραγωγής;

Lambros
27-09-2005, 11:40
psakse kai italia gia roadster

touristas
27-09-2005, 16:25
Όντως στην Ιταλία υπάρχουν roadster,όχι τόσο πολλά όσο στη Γερμανία,αλλά σε καλές τιμές.Μιας και η Ιταλία είναι πιο κοντά έρχονται πιο φθηνά τα μεταφορικά.Υπομονή μερικές μέρες και θα σας πω περισσότερα όταν θα έχω γυρίσει με το smartaro.
Ρίξτε μια ματιά εδώ (http://www.autosupermarket.it)

IGNITION
27-09-2005, 21:43
Τελωνείο τί πληρώνεις όμως για Ιταλία???

esykas
27-09-2005, 22:49
ρε παιδιά δέν σκέφτομε να πάω Γερμανία αλλά κοιτάζοντας εδώ(Αθήνα)
τα εισαγωγής αυτά τα χιλιόμετρα πάνω κάτω έχουν.

IGNITION
28-09-2005, 09:51
Για πόσα λεφτά μιλάς??

esykas
28-09-2005, 19:22
Τα έχω βρεί από 12500 εως 13800 τα 82άρια με AC comfort pack κλπ
χιλιόμετρα 28000 35000 μαξιμουμ μοντέλα 2003 10ος 12ος χρώματα μπλέ με ασημένιο,πράσινο με μαύρο,ασημένιο με ασημένιο περιοχή Βάρη ,Γλυφάδα αλλά σίγουρα η μαντράδες θα τα κάνουν βόλτα και στα Βόρεια.
Υ.Γ. στίς Αγγελίες είδα χωρίς να πάρω τηλέφωνο Brabus 13000!!!!

ttasos
29-09-2005, 09:54
Υ.Γ. στίς Αγγελίες είδα χωρίς να πάρω τηλέφωνο Brabus 13000!!!!

ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΞΕΧΝΑ ΤΟ.... ΜΑΛΟΝ Ο ΤΥΠΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΟΤΕ BRABUS ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ... :lol: :lol: :lol:

ΚΟΙΤΑ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΖΕΙ ΕΝΑ ROADSTER BRABUS :wink: :wink: :wink:

STELIX
29-09-2005, 13:03
Μην το λες. Μπορει να ειναι τροπετο. Να το εχει τρακαρει και να εχει γινει σαν for2 σε μηκος η να ειναι σε κατασταση αναγκης ο ιδιοκτητης του και το πουλαει χαμηλα η μπορει να ειναι απο ΟΔΔΥ και να το ειχε παρει πολυ φθηνοτερα

Alex
29-09-2005, 13:26
Κι εμενα απιθανο μου φαινετε να ειναι αληθινο Brabus με 13000. Κατι παιζει σιγουρα και δεν ειναι καλο.

esykas
29-09-2005, 19:12
MCC SMART roadster Brabus 700cc,μοντ. 03,14000χλμ,105HP,triptronic,ζάντες τιτανίου full extra, τιμή 12000ευρώ
τηλ.2108814833
Εγώ πάντος δέν παίρνω τηλέφωνο,κανάς ήρωας :)

rixardos
30-09-2005, 16:11
Μήπως πήρε κανείς τηλέφωνο να μας πει κι εμάς?
Αν είναι καλό μήπως να μην πλακώσουμε όλοι να ρωτήσουμε και αρχίσει να γλυκαίνεται ο τύπος?

IGNITION
01-10-2005, 00:52
Παιδιά ευκαιρία πήρα εγώ και το αγόρασα κ' όλας !!!!! Το αμάξι είναι σε τέλεια κατάσταση απλώς έχει ανάγκη τα λεφτά γιατί του πάιρνουν το ΣΠΙΤΙ από ΔΑΝΕΙΟ!!! Κανόνισα την Δευτέρα να κάνουμε την μεταβίβαση!! Esykas THANKS MEN !!!!! :D :D :D :D :D

Υ.Γ. πλάκα κάνω

esykas
01-10-2005, 14:34
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ

άντε να το δούμε και από κοντά

esykas
01-10-2005, 14:35
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ

άντε να το δούμε και από κοντά

πλάκα κάνω
παραλίγο να το πιστέψω

IGNITION
01-10-2005, 16:27
xaxaxaxaxxaaaxaa !!!!!!!!!!!!!

touristas
02-10-2005, 15:05
Roadster 82hp
09/2004
125km
μπλε με ασημί tridion και μαύρα scribble καθίσματα
clima με φίλτρο
πακέτο comfort
και ζάντες spinline 15'
στην Ιταλία :arrow: 13.800 (+700 για εκτελωνισμό,150 τέλη και πινακίδες)

esykas
02-10-2005, 17:38
Roadster 82hp
09/2004
125km
clima με φίλτρο
πακέτο comfort
και ζάντες spinline 15'
στην Ιταλία :arrow: 13.800 (+700 για εκτελωνισμό,150 τέλη και πινακίδες)

το πήρες;

touristas
02-10-2005, 18:00
Ω ναι!!!!
Περιμένω να γίνει η μεταβίβαση,που θα πάρει μερικές μέρες επειδή το αυτοκίνητο είναι για εξαγωγή και πρέπει να κατατεθούν οι πινακίδες και να μου βγάλει ο πωλητής προσωρινές πινακίδες για να μπορέσω να ταξιδέψω-σαν τις δικές μας τις ΔΟΚ.
Σάββατο 8/10 ή 15/10 φεύγω για Ρώμη!!!!

cynomad
03-10-2005, 15:37
MCC SMART roadster Brabus 700cc,μοντ. 03,14000χλμ,105HP,triptronic,ζάντες τιτανίου full extra, τιμή 12000ευρώ
τηλ.2108814833
Εγώ πάντος δέν παίρνω τηλέφωνο,κανάς ήρωας :)

Γιατί δεν είανι Brabus
1. τo brabus βγήκε 2004
2. είναι 101 HP

Πιθανότατα:
Roadster 82 HP -Bluewave (brabus) + προγραμμα = 105 HP

esykas
05-10-2005, 20:47
http://eng.autoscout24.com/home/index/list.asp?make=15525&mileagefrom=0&mileageto=0&model=18440&eurofrom=500&euroto=10000&fuel=0&yearfrom=2003&yearto=2005&body=0&hpfrom=74&hpto=111&bodycol=0&gear=0&cartype=0&age=0&sort=make&country=&radius=0&zip=&carsperpage=50&action=Search

αυτά βρήκα μέχρι 10000ευρώ

rixardos
06-10-2005, 10:59
Οι τιμές μου φαίνονται απίστευτες!!!
Ξέρει κανείς πόσα πρέπει να πληρώσει για εισαγωγή, πινακίδες κλπ???
Γιατί αν είναι μικρό το νούμερο αξίζει σίγουρα!!!

esykas
06-10-2005, 19:12
touristas

2 Stars Member

Total posts: 63
Donate

Posted: Sun Oct 02, 2005 15:05 Post subject: Re: Αγορα roadster 82

--------------------------------------------------------------------------------
Roadster 82hp
09/2004
125km
clima με φίλτρο
πακέτο comfort
και ζάντες spinline 15'
στην Ιταλία 13.800 (+700 για εκτελωνισμό,150 τέλη και πινακίδες)

υπάρχει και αντίστοιχο θέμα...

touristas
06-10-2005, 21:47
Το μόνο πρόβλημα που παρουσιάστηκε,προς όφελος δικό μου, είναι ότι δε μπορώ να πληρώσω το ΦΠΑ στην Ιταλία,που είναι 20%,αλλά πρέπει να το πληρώσω εδώ,που είναι 19% 8) .
Θα μου βγει περίπου 200 ευρώ λιγότερο.
:arrow: Περισσότερα μετά τις 17/10 που θα το έχω φέρει :razz:

esykas
08-10-2005, 18:59
Οι τιμές μου φαίνονται απίστευτες!!!
Ξέρει κανείς πόσα πρέπει να πληρώσει για εισαγωγή, πινακίδες κλπ???
Γιατί αν είναι μικρό το νούμερο αξίζει σίγουρα!!!

Sphinxgr

6 Stars Member

Total posts: 775
Donate

Posted: Thu Aug 18, 2005 18:43 Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------
gia deite kai edw...

http://www.bloka.com/d_2.htm

Personal Smart Site

rixardos
10-10-2005, 10:18
Πολύ αναλυτικό
Thanks!!!

esykas
11-10-2005, 17:59
Το μόνο πρόβλημα που παρουσιάστηκε,προς όφελος δικό μου, είναι ότι δε μπορώ να πληρώσω το ΦΠΑ στην Ιταλία,που είναι 20%,αλλά πρέπει να το πληρώσω εδώ,που είναι 19% 8) .
Θα μου βγει περίπου 200 ευρώ λιγότερο.
:arrow: Περισσότερα μετά τις 17/10 που θα το έχω φέρει :razz:

όταν τελειώσεις κάνε ένα pm γιά κάποιες ερωτήσεις :)

pinky
18-10-2005, 11:50
τι θα με συμβουλευατε...
roadster coupe με η χωρις υδραυλικο τιμονι?
ειναι μεγαλη η διαφορα?

jos
18-10-2005, 14:33
Χωρίς υδραυλικό! Καλύτερη αίσθηση και πληροφόρηση από το δρόμο..... λιγότερο βάρος στο αυτοκίνητο και δεν χρειάζεται.

Anastasis
18-10-2005, 14:35
με λιγα λογια....με το υδραυλικο δεν θα εχεις αισθηση στο τιμονι,μιας και ειναι τοσο μικρο σε βαρος το roadster και ειναι ανουσιο να εχεις υδραυλικο....