PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : κατι τρεχει με τισ βαλβιδες....

george ap
29-08-2005, 01:24
και μετα απο δυο μηνες εχω να πω τα εξεις τα ματακια στην οθονη και παμε..

μετα την εξεταστικη του ιουνιου φευγω απο πατρα και παω αθηνα 168χιλ εξω απο την πατρα λαστοιχο μπροστα δεξια (επειδη ημουν σε στροφη το περπαταω μεχρι να βρω ανοιγμα κ ασ τσακισω τα λινα λεω δεν πειραζει απο το να γινει ατυχημα.βλεπω κ ενα περιπολικο απο το αλλο ρευμα του κανο σημα να ερθει απο πισω συνοδεια αλλα μεχρι να ερθει ειχα βαλει τριγωνο σταματισα σε ευθεια νομοταγης οδηγος) οοπσ λεω κανενα προβλημα βαζω αφρο βαζω κομπρεσσερ τιποτα...???..μου λεει ο αστυνομμικος καλη του ωρα πρεπει να ειναι βαλβιδα..την πιεζω λιγο κ τσακ αρχισε να φοθσκονει ωραια λεω περνω τηλ την ελπα(2χρονια δωρεαν 7 μηνων αυτικινητο εργοστασιακα λαστοιχα 15αρες σιδερενιες )ερχετε η ελπα παμε ακρατα συμπληρωνω κατι χαρτια με παει σε ενα βουλκανιζατερ.ο βουλκανιζατερας μου λεει εχεις φαει λινα θελει αλλο λαστοιχο αλλα επειδη δεν εχω 185/50/15 θα σου δωσω 195 με 120Ε δυο μπροστινα του λεω μαστορα κανα μεταχειρισμενο να κανουμε δουλεια εχεις??μου βρηκε 185/50/15 κ ξεκιναω για Αθηνα...
Αθηνα βαζω μια τετραδα 195/50/15 ιδιες ζαντες αλλες βαλβιδες ...κανω καποια χιλ λαστοιχο πισω αριστερα περνω τηλ το λαστοιχα μου λεει ελα απο εδω παλι ελπα κλπ βαλβιδα παλι μου λεει θα σου βαλω αζωτο κ αλλες βαλβιδες οκ.....κανω καποια χιλ παω για λευκαδα συγκεκριμενα τσουπ μετα την γαυρολιμνη λαστοιχο κακην κακως μεχρι να σταματισω καπου καλα παει κ αυτο το λαστοιχο μασισε λινα πισω δεξια καντιλια κατεβαζω εχω φρικαρει περνω ελπα περνω κ τον λαστοιχα μου μου λεει θα ερθει ενας φιλος εχει εκει κοντα βουλκανιζατερ να σε φτιαξει οκ...παμε στο βουλκανιζατερ κανα χιλιομετρο απο γαυρολιμνη προσ περιθωρι μου λεει θες καινουργιο λαστοιχο 100Ε μαζι με βαλβιδα ποοοοοοοοοοπο του τα δινω και μου λεει θα σου βαλω σιδερενια βαλβιδα να μην ξαναεχεις προβλημα οκ.του λεω δεν τσεκαρεις και τις αλλες βαλβιδες ...μπροστα αριστερα χαρακομενη οοοοοοο καντιλια αναθεματιζω μου βαζει το συνολο δυο σιδερενιες βαλβιδες παω Λευκαδα...βρισκω ενα βουλκανιζατερ του λεω ολη την ιστορια και μου λεει βαλε με 50Ε τεσσερεις βαλβιδες κρυφες σιδερενιες και θα με θυμηθεις οκ και εχω μηνει εδω τωρα ξαναηρθα πατρα λογω εξεταστικης......

τα σχολια δικα σας ... μακαρι να μην συνεχιστει αυτη η ιστορια....

επειδη πρωτη φορα ειπα να γραψω ελληνικα κ οχι greeklish μην με παρεξηγησετε για ορθογραφεια...

onyx
29-08-2005, 04:01
Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα, με μπροστινό λάστιχο με ταχύτητα μπορεί να πάθεις ζημιά....
Μήπως το άλλο σου όνομα είναι καντεμόσαυρος? :wink: :lol: Τόσα λάστιχα σε τόσο μικρό διάστημα να είναι τυχαίο??
Ψιλοκατάρα μάτιασμα ή απλά κάποιος τα έχει βάλει με τις βαλβίδες σου....
Υπάρχει και η πιο απλή περίπτωση να είσαι από αυτούς που τα λάστιχα χαμηλού προφίλ δεν τους πάνε.... δηλ δεν αποφεύγεις τις λακούβες κλπ. Ειδικά αν δεν φροντίζεις τα λάστιχα να έχουν επαρκή πίεση το παραπάνω μπορεί να είναι καταστροφικό.... Κακές βαλβίδες βέβαια μπορούν να στο κάνουν αυτό... μήπως κανένας γείτονας/ανταγωνιστής στη δουλειά ή σε αίσθημα σου χαρακώνει τις βαλβίδες??
Πάντως καλά έκανες και έβαλες μεταλλικές, είναι πιο όμορφες και κρατάνε.
Και εις άλλα με υγεία! :wink: :D :twisted:

Sphinxgr
29-08-2005, 08:36
De ginontai afta ta pragmata... Poso gantemhs prepei na eisai?!!!!!!!!!!!!!!!

george ap
29-08-2005, 11:55
γκαντεμης ποτε δεν ημουν τωρα τι να πω ??? για ματιασματα δεν τα πιστευω εγω αυτα

αντε καλη μας βδομαδα!!!!!