PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 27/11/05

Lgeor
22-11-2005, 12:10
ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΡΩΓΟΜΑΣΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SMART.
ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ Η ΕΚΚΑ ΜΕ ΤΟ TEST DRIVE PARTY ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 08:00 ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΦΙΞΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 09:00 ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΙΟ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΕΞΟΜΟΙΩΤΗ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΡΟΣΦΥΣΗΣ "ΜΙΚΡΗ ΑΡΑΧΝΗ"

ΟΙ 5 ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ SAFETRACK ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ.

ΔΗΛΑΔΗ
1. ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ
2. ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
3. ΘΑ ΣΥΝΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΗΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ Η ΕΚΚΑ
4. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΛΗΡΩΣΗ ΘΑ ΣΥΝΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥ ΘΕΑΜΑ, ΠΟΛΥ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ......
Ο ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ MKB ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΘΑΥΜΑΣΟΥΜΕ, ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ:

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ, ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ (ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΟΣΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ) Η ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (ΔΩΡΕΑΝ).

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ

gavanos
22-11-2005, 13:03
Εγώ είμαι μέσα. :wink:

duke21gr
22-11-2005, 14:04
kserete an yparxei h dinatotita na valoume ta "mikra" mas stin pista san truck day? Oso gia tin MKB tha ta dokimasoume entos pistas? yparxei kapoio eisitirio gia tin ekdilosh? To kserw sas zalisa!!!

Lgeor
22-11-2005, 14:28
ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ TEST ΤΗΣ ΑΡΑΧΝΗΣ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΣΤΟΣ

Alex
22-11-2005, 15:55
Κι εγω ειμαι μεσα.

gkblue
22-11-2005, 16:03
ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!

gavanos
22-11-2005, 18:57
Δεν θυμάμαι αν το είπα, αλλά μέσα κι εγώ :wink:

DJ THEO
22-11-2005, 19:07
gia mena,tha deixei...

skgr
22-11-2005, 19:13
GAVANOS ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΗ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΑΣ Η ΕΚΚΑ ?

johnk102
22-11-2005, 19:15
kserete an yparxei h dinatotita na valoume ta "mikra" mas stin pista san truck day? Oso gia tin MKB tha ta dokimasoume entos pistas? yparxei kapoio eisitirio gia tin ekdilosh? To kserw sas zalisa!!!

Αν είναι να το κάνω φορτηγό (truck) , να μου λείπει.
Για track όμως, μέσα. :lol:

Ελπίζω να τα καταφέρω να έρθω, αν βρω ποιος θα με αντικαταστήσει στην απουσία μου. Δύσκολα τα πράγματα!

ttasos
22-11-2005, 19:26
GAVANOS ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΗ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΑΣ Η ΕΚΚΑ ?

Η ΕΚΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΗΣ :wink: :wink: :wink:

billy
22-11-2005, 19:56
MEEEEEEEEEEEESAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
o prosomioths kalos?

skgr
22-11-2005, 20:05
ΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΟΜΙΟΤΗΣ ? ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ

gavanos
22-11-2005, 20:13
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 08:00 ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΦΙΞΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 09:00 ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΙΟ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΕΞΟΜΟΙΩΤΗ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΡΟΣΦΥΣΗΣ "ΜΙΚΡΗ ΑΡΑΧΝΗ"

Ax...δεν διαβάζετε καλά μου φαίνεται... :twisted:

esteban
22-11-2005, 20:57
Το είχε γράψει η Άννα στο προηγούμενο post στην "Ενημέρωση" ότι θα συμμετάσχουμε, αλλά αφού έγινε νέο topic και σαν καλό παιδί που είμαι, θα γράψω και εδώ ότι ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑΑΑΑΑΑ!!! :supz:

touristas
22-11-2005, 21:03
Δυστυχώς ο smartaros είναι ακόμα στο στρώσιμο(2000χμ) συνεπώς δε λέει να τον ρίξω από τώρα στην πίστα....κρίμα :sad: γιατί θα είχε πολύ πλάκα :wink:

bullet_1800
23-11-2005, 01:29
ERmmm emena simera ekleise ta 500xlm alla sigoura tha eimai ekei, kai an mou dwthei+i eukairia na to valw mesa akoma kalitera ;)

cynomad
23-11-2005, 11:26
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ, ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ (ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΟΣΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ) Η ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (ΔΩΡΕΑΝ).

Ξέρουμε κόστος? Καλό είναι να μας κάνουν καμία προσφορά, γιατί αν είναι η τιμή που ξέρουμε (€800+) είναι υπερβολική....

Lgeor
23-11-2005, 11:33
ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ

onyx
23-11-2005, 12:00
Ο προσομοιωτής "μικρή αράχνη" είναι μια σκαλωσιά με ροδάκια πάνω στην οποία είναι το πίσω μέρος του αυτοκινήτου (προσθιοκίνητου). Ανάλογα με το πόσο ακουμπάνε ή όχι οι πίσω ρόδες του αυτοκινήτου στο έδαφος μπορείς να έχεις διάφορους βαθμούς απώλειας πρόσφυσης του πίσω άξονα (όταν σηκωθεί η σκαλωσιά και δεν ακουμπάνε οι πίσω ρόδες τότε αντί για ρόδες έχεις τα μικρά ροδάκια τύπου κάστορ της σκαλωσιά που κινοιύνται ελεύθερα προς όλες τις κατευθύνσεις δίνοντας πρακτικά μηδενική πρόσφυση στο πίσω μέρος). Η ιδέα είναι ότι προσομοιάζεις την μέγιστη δυνατή υπερστροφική συμπεριφορά που θα είχες αν έπεφτες σε πάγο. Η τέχνη είναι να πατάς λίγο γκάζι και να πηγαίνεις αργά ενώ οι τιμονιές πρέπει να γίνονται προτού χρειαστούν, να προβλέπεις που θα πάει το πίσω μέρος και που θες να πάει το αυτοκίνητο κλπ και να έχεις ήδη ισιώσει το τιμόνι προτού καν ξεκινήσει καλά καλά η στροφή που έκανες με την τιμονιά..... Το πιο πιθανό είναι η διαδικασία να γίνεται σε Renault Clio και οι ταχύτητες είναι της τάξης των ελάχιστων χιλιομέτρων..... αλλά με εντυπωσιακές γωνίες και πολύ ανάποδο τιμόνι!

Η μεγάλη αράχνη είναι μεγαλύτερη σκαλωσιά που καλύπτει πίσω αλλά και εμπρός άξονα και μπορεί να πετύχει τόσο υπερστροφή όσο και υποστροφή ανάλογα με το ποιον άξονα σηκώνουμε ώστε να του ελαττώσουμε την πρόσφυση.

duke21gr
23-11-2005, 17:54
mi to kaneis fortigo akoma! ayti h viasinh kai h sympleksi diaforwn oximatvn me odigise se auto to lathos. tha automastigothw!!!!

johnk102
23-11-2005, 23:26
mi to kaneis fortigo akoma! ayti h viasinh kai h sympleksi diaforwn oximatvn me odigise se auto to lathos. tha automastigothw!!!!

||28| ||28| ||28|

konstanto
24-11-2005, 09:15
paides ki egfw mallon mesa...xwris smart!
lambro kapou eixa diabasei gia kostos summetoxhs...den isxuei?
barbarh wra bebaia!!!

kai an kerdisw egw ti amaksi tha mou kanoun xartografhsh kai tha balw mesa sthn pista...oe'o????

Alex
24-11-2005, 10:31
kai an kerdisw egw ti amaksi tha mou kanoun xartografhsh kai tha balw mesa sthn pista...oe'o????

Θα το κανεις δωρο σ'αυτον που αγαπας περισοτερο μεσα στο club ||3 :smt049

gavanos
26-11-2005, 11:24
Είμαστε έτοιμοι για αύριο? δεν θέλω δικαιολογίες του τύπου δεν μπόρεσα να ξυπνήσω τόσο νωρίς... :twisted:

skgr
26-11-2005, 11:36
λευτερη θα μας παρης τηλεφωνο να μας ξηπνισης?

gavanos
26-11-2005, 11:53
Όχι...Ο καθένας να κοιμηθεί αγκαλιά με το ξυπνητήρι του... :lol:

DJ THEO
26-11-2005, 12:12
kala!yah balo deka ksinpnitiria!

bullet_1800
26-11-2005, 21:39
Dikaiologies tou tipou"Apo to vradi rixnei karekles kai den iparxei kanena noima na pame " einai dektes? Ennow oti einai pou einai diskoli i araxni fantasou na einai kai vregmena ta Megara...Ante Geia! Pantws an sinexisei na einai kai aurio etsi o kairos tha ksenerwsw tin zwi mou. Oli tin evdomada evrexe kai perimena pws kai pws auto to Sav/ko na pame kai na ksedwsoume ligo ekei mesa... Diladi ELEOS!

Lgeor
26-11-2005, 22:00
ΒΡΕΧΕΙ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ, ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΥΚΟΛΗ Η ΑΡΑΧΝΗ, ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ.
Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΣΤΗ ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.... ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ??????? :wink:

Alex
26-11-2005, 22:15
λευτερη θα μας παρης τηλεφωνο να μας ξηπνισης?

Ε Λευτερη θα μας παρεις??? ε? ε? ε φανταστικε Λευτερη?? :lol: :lol: :lol:

gavanos
27-11-2005, 13:46
Τελικά όχι μόνο δεν ξύπνησα κανέναν από τους υπόλοιπους, δεν ξύπνησα ούτε ο ίδιος :cry:. Δεν κατάφερα να κοιμηθώ όλο το βράδυ και να τα αποτελέσματα :?
Ελπίζω να περάσατε καλά, και να έχετε βγάλει πολλές φωτό...

skgr
27-11-2005, 14:26
ΛΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ ?
ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΜΑΤΙΑΣΕ.

plugin69
27-11-2005, 15:31
Tzifos... 9 shkw8hka.
Exasa to skhniko!!! perimenoume photos, videos, divx, dvd.. kati!!!

aspiros
27-11-2005, 18:59
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ .ΟΠΟΙΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗΛΤΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΗΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΣΕ ΡΟΑΝΤΣΤΕΡ.
spiros

Way2slow
27-11-2005, 19:44
Μπράβο παίδες για την διοργάνωση!
Χάρηκα που σας είδα έστω και για τόσο λίγο....

Lgeor
27-11-2005, 21:36
ΕΧΕΤΕ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΕΕΕΕΕΕ???????
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΩ ΟΛΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ......

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΜΟΛΙΣ ΕΣΚΑΣΑΝ ΜΥΤΗ 9 ΟΛΟΚΛΗΡΑ SMART.
ΠΑΝΙΚΟΣ ΣΑΣ ΛΕΩ, ΔΕΝ ΧΩΡΑΓΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ
ΚΟΣΜΟΣΥΡΡΟΗ.......
ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ............
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 9 ΟΛΟΚΛΗΡΑ SMART
ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ
||4 ||4 ||4 ||4

gavanos
27-11-2005, 22:46
Είναι πραγματικά κρίμα να κανονίζεται κάτι τόσο δύσκολο να κανονιστεί, κάτι που είναι εντελώς δωρεάν για όλους τους συμμετέχοντες, κάτι που σε άλλη περίπτωση χρειάζεται τουλάχιστον 100+ ευρώ ανά άτομο, κάτι ιδιαίτερα ενδιαφέρον (σύμφωνα με όσους το έζησαν), και να μην υπάρχει συμμετοχή, ειδικά από όσους είχαν δηλώσει ότι θα συμμετείχαν.

Είναι ντροπή να πηγαίνουμε ως club με τόσα μέλη, τελικά με 9 αυτοκίνητα.
Είναι κρίμα να προσπαθούν κάποιοι με τόσο κόπο να κανονίσουν κάτι, χωρίς κανένα απολύτως προσωπικό όφελος, κάτι που θα προσφέρει μοναδικές εμπειρίες σε οποιονδήποτε θέλει να συμμετέχει, θυσιάζοντας προσωπικό χρόνο και ενέργεια, και τελικά να μην ξέρουν που να κρυφτούν όταν εμφανίζονται μόνο με 9 αυτοκίνητα, διαψεύδοντας τις μέχρι πρότινος δηλώσεις...

Κατά καιρούς έχουν ακουστεί παρακλήσεις για να κανονιστεί κάτι μια Κυριακή, ένα Σάββατο, ιδιαίτερα από κάποιους που δεν μπορούν τις καθημερινές. Τελικά αποδεικνύεται από τα αποτελέσματα ότι είναι μόνο λόγια όλα αυτά. Και ερωτώ: Με τί κίνητρο, με τί εγγύηση θα κανονιστεί κάτι ακόμα καλύτερο? Μια παρουσίαση π.χ. στην τηλεόραση, όταν, παρόλο που έχουμε τα κονέ για κάτι τέτοιο, έρθει η μέρα να παρουσιάσουμε το club και πάμε με 9 αυτοκίνητα????

Προσωπικά αισθάνομαι πολύ άσχημα, και για αυτό δεν θα αναλωθώ σε περιγραφές του πόσο μεγάλη εμπειρία-ευκαιρία κλπ ήταν το σημερινό, ούτε σε δημοσίευση φωτογραφιών. Θεωρώ ότι δεν ενδιαφέρουν κανέναν. Εξάλλου όσοι ενδιαφέρονταν πραγματικά, ήταν σήμερα εκεί.

Alex
28-11-2005, 09:32
Και για οσους εχουν τη διακαιολογια οτι παρακοιμηθηκαν, κι εγω αργησα να παω (ξυπνησα στις 11.00) και ετσι εχασα την αραχνη και την κληρωση για τις βολτες με τα αγωνιστικα, αλλα τουλαχιστον μπηκα στην πιστα με το smartaro (πολυ γελιο) και μοιραστηκα τη χαρα και τον ενθουσιασμο αυτων που μπηκαν στα αγωνιστικα. Για το φαι μετα δε θα μιλησω καν. Ειναι τραγικο οτι ολοι ζητανε πραγματα στα οποια δεν ειναι προθυμοι να συμετασχουν.

Sphinxgr
28-11-2005, 09:35
Είναι πραγματικά κρίμα να κανονίζεται κάτι τόσο δύσκολο να κανονιστεί, κάτι που είναι εντελώς δωρεάν για όλους τους συμμετέχοντες, κάτι που σε άλλη περίπτωση χρειάζεται τουλάχιστον 100+ ευρώ ανά άτομο, κάτι ιδιαίτερα ενδιαφέρον (σύμφωνα με όσους το έζησαν), και να μην υπάρχει συμμετοχή, ειδικά από όσους είχαν δηλώσει ότι θα συμμετείχαν.

Είναι ντροπή να πηγαίνουμε ως club με τόσα μέλη, τελικά με 9 αυτοκίνητα.
Είναι κρίμα να προσπαθούν κάποιοι με τόσο κόπο να κανονίσουν κάτι, χωρίς κανένα απολύτως προσωπικό όφελος, κάτι που θα προσφέρει μοναδικές εμπειρίες σε οποιονδήποτε θέλει να συμμετέχει, θυσιάζοντας προσωπικό χρόνο και ενέργεια, και τελικά να μην ξέρουν που να κρυφτούν όταν εμφανίζονται μόνο με 9 αυτοκίνητα, διαψεύδοντας τις μέχρι πρότινος δηλώσεις...

Κατά καιρούς έχουν ακουστεί παρακλήσεις για να κανονιστεί κάτι μια Κυριακή, ένα Σάββατο, ιδιαίτερα από κάποιους που δεν μπορούν τις καθημερινές. Τελικά αποδεικνύεται από τα αποτελέσματα ότι είναι μόνο λόγια όλα αυτά. Και ερωτώ: Με τί κίνητρο, με τί εγγύηση θα κανονιστεί κάτι ακόμα καλύτερο? Μια παρουσίαση π.χ. στην τηλεόραση, όταν, παρόλο που έχουμε τα κονέ για κάτι τέτοιο, έρθει η μέρα να παρουσιάσουμε το club και πάμε με 9 αυτοκίνητα????

Προσωπικά αισθάνομαι πολύ άσχημα, και για αυτό δεν θα αναλωθώ σε περιγραφές του πόσο μεγάλη εμπειρία-ευκαιρία κλπ ήταν το σημερινό, ούτε σε δημοσίευση φωτογραφιών. Θεωρώ ότι δεν ενδιαφέρουν κανέναν. Εξάλλου όσοι ενδιαφέρονταν πραγματικά, ήταν σήμερα εκεί.

Έχεις κάποιο δίκιο σε αυτά που γράφεις. Να δούμε και την άλλη πλευρά όμως…

Μέχρι ξημερώματα Κυριακής (μέχρι περίπου της 6+) έβρεχε απίστευτα. Για να είναι κάποιος στην ώρα του θα έπρεπε να έχει σηκωθεί πριν της 7 κάτι που σημαίνει ότι δε μπορούσε να κάνει κάτι το Σάββατο (που υπήρχαν και τρέχουσες γιορτές). Όσο για το κόστος όπως είχα ξαναγράψει ίσως να ήταν αμελητέο για κάποιους για αυτά που σου προσφέρονταν αλλά όπως και να το κάνεις για κάποιους καθημερινούς μισθωτούς ήταν ένα αναμφίβολα αξιόλογο ποσό, ειδικά αν συνυπολογίσεις και τα παραπάνω. Όσο για το ότι ήταν χωρίς είσοδο για τα μέλη μας, προφανώς δεν ίσχυε γιατί ήταν μόνο για τους 5 καλύτερους στην αράχνη και όχι για όλους. Εγώ προσωπικά δε περίμενα ούτε καν 9 άτομα με τις παραπάνω συνθήκες, που όπως και να το κάνεις είναι περίπου το 35% των ατόμων που έρχονται κατά Μ.Ο. στις συναντήσεις…

Lgeor
28-11-2005, 10:20
ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ TOPIC ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΣΤΟ ΑΛΛΟ (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ) ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΟΣΤΟΣ. ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΔΩΡΕΑΝ

Sphinxgr
28-11-2005, 10:35
ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ TOPIC ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΣΤΟ ΑΛΛΟ (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ) ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΟΣΤΟΣ. ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΔΩΡΕΑΝ

ΟΙ 5 ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ SAFETRACK ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ.

ΔΗΛΑΔΗ
1. ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ
2. ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
3. ΘΑ ΣΥΝΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΗΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ Η ΕΚΚΑ
4. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΛΗΡΩΣΗ ΘΑ ΣΥΝΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

Sthn arxh tou topic anaferontai gia tous 5 kalyterous... Den eida pouthena na grafei elate kai tha labete meros sta panta dorean...

Ta mona pou afhnoun na enohthoun gia dorean htan h dokimh sth pista me epanaprogrammatismo tou aftokinhtou mas, h araxnh kai isws to catering kai mexri ekei...

Diaforetika kai efoson htan ola dorean giati anaferthikan ta 50 eyrw???

Skorpini
28-11-2005, 10:47
Εγω ζητω συγνωμη που δεν ηρθαμε, αλλα λογο του οτι γιορταζε η μητερα του σκιουρου το ξενυχτησαμε λιγουλακι με αποτελεσμα να κοιμηθουμε κατα τις 4:30, (τι να κανουμε μανα ειναι μονο μια :smt102 ) οποτε μας ηταν αδυνατον να ξυπνησουμε στις 6:30 (αν και βαλαμε ξυπνητηρι)
Νομιζω οτι δικαιουμε μια απουσια και γω, μιας και δεν εχω λειψει ποτε απο πουθενα :wink:

Lgeor
28-11-2005, 11:10
ΤΑ 50€ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ. ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ

Sphinxgr
28-11-2005, 11:19
ΤΑ 50€ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ. ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ

OK. Pantos den htan ksekatharo mexri afth th stigmh (an kai ligo arga) kai einai parapanw apo profanes mexri kai apo to prwto post tou sygekrimenou topic pou milaei gia diagwnismo kai nikhtes me epathla (pou twra anaferete ksekathara oti den isxye kati tetoio mias kai oloi eixan prosbash se afta...)

Lgeor
28-11-2005, 11:26
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΠΑΘΛΑ ΚΑΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΥΠΗΡΧΑΝ.
ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΡΑΧΝΗ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ.
ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

Sphinxgr
28-11-2005, 12:21
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΠΑΘΛΑ ΚΑΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΥΠΗΡΧΑΝ.
ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΡΑΧΝΗ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ.
ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

Gia na to kleisw apo merias mou to thema epanalambanw pws NAI etsi htan opws ta les, emeis den eixame enhmerwthei katalhlos... (ektos an enhmerwsh htan, opoion doume apo konta h milhsoume sto thl prin to event)

De blepw na to grafei pouthena oti ola ta parapanw htan xwris kostos gia olous tous Smartmaniacs. Antithetos blepw

1) ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 27/11 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ.
ΕΚΕΙ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΑΡΑΧΝΗΣ.
ΟΙ 5 ΠΡΩΤΟΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΑ TEST DRIVE, SAFETRACK, κτλ.

2)ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΘΑ ΑΡΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΑΜΑ, ΤΟ CATERING, ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ.

3)ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΕΞΟΜΟΙΩΤΗ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΡΟΣΦΥΣΗΣ "ΜΙΚΡΗ ΑΡΑΧΝΗ"

4)ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥ ΘΕΑΜΑ, ΠΟΛΥ ΜΟΥΣΙΚΗ

5)Sphinxgr wrote

De katalaba. An perasoume to test to opoio profanos einai xwris xrewsh einai sa na lambanoume meros tsampe meta!!!!???

lgeor wrote

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ

6)kai fysika to filadio tou en logo gegonotos pou anaferete se kostos...

http://www.smartmania.gr/phpBB2/files/ktx_drive_party_2_146.jpg

HERO2
28-11-2005, 12:51
Είμαστε έτοιμοι για αύριο? δεν θέλω δικαιολογίες του τύπου δεν μπόρεσα να ξυπνήσω τόσο νωρίς... :twisted: ||11| ||11| ||11| ||11| pou itan o lefteris oeo?pou itan o lefteris oeo?
pou itan o lefteris oeo koimotan o lefteris
pou itan o lefteeeeeeeris oeo koimitan o lefteris!!!!!!! ||28| ||28| ||28|

gavanos
28-11-2005, 12:57
Απαξιώ να απαντήσω. Γιατί για όσους γνωρίζουν ο Λευτέρης είχε πρόβλημα υγείας. Λύθηκε η απορία?

STELIX
28-11-2005, 12:59
Παιδια εμενα αν με βολευει η μερα-ωρα ερχομαι. Την προηγουμενη Κυρικη η Θηβα ηταν στον δρομο μου και ηρθα. Τα Μεγαρα δεν ειναι. Επισης οτιδηποτε γινεται μεσα στην Αθηνα ερχομαι ανεξαρτητως κοστους αν εχω κατεβει Αθηνα ΠΣΚ . Αυτα απο την μερια μου γιατι δεν ηρθα.

Lgeor
28-11-2005, 12:59
ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ????????
ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΣΩΣΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ EVENT ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΛΕΟΣ.
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 100 €.
ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ 50 € ΠΑΛΙ ΛΙΓΑ ΗΤΑΝ

HERO2
28-11-2005, 13:05
Απαξιώ να απαντήσω. Γιατί για όσους γνωρίζουν ο Λευτέρης είχε πρόβλημα υγείας. Λύθηκε η απορία?
kallllllaaaaa nte pou na to xerw!!!!!oeo??????

johnk102
28-11-2005, 14:01
...Den eida pouthena na grafei elate kai tha labete meros sta panta dorean...

Ta mona pou afhnoun na enohthoun gia dorean htan h dokimh sth pista me epanaprogrammatismo tou aftokinhtou mas, h araxnh kai isws to catering kai mexri ekei...

Από τη μια δεν πήγες και από την άλλη παραπονιέσαι. Δηλαδή μας λες πως μόνο αν ήταν ΟΛΑ ΤΣΑΜΠΑ, θα μας τιμούσες με την παρουσία σου;
Ε, δεν πειράζει τότε. Εμείς χάσαμε!

Λυπάμαι που το κάνεις θέμα! Από δω και στο εξής θα γνωρίζουμε ότι όταν πρόκειται για τσάμπα, να σου κάνουμε ειδική πρόσκληση, μην τυχόν και το χάσεις.

Sphinxgr
28-11-2005, 14:05
ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ????????

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΛΕΟΣ.
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 100 €.
ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ 50 € ΠΑΛΙ ΛΙΓΑ ΗΤΑΝ

Den yphrkse pote ksekatharo post pou na to leei, den tha bgw kai trelos, 800 fores ta diabasa ta topic kai pouthena den anerethikan posts pou milousan ksekathara gia midenikh xrewsh (antithetos ksanalew oti ta post pou ekana parathesh parapanw & milane gia xrewsh de bghke kaneis na ta aneresei...)

Gia ta xrhmata opws eipes kai esy sto allo topic gia allon einai polla kai gia allon liga. Prosopiko zhthma tou kathenos, twn upoxrewsewn tou kai ths forologikhs toy dhlwshs na pisteyei an einai liga h polla....

johnk102
28-11-2005, 14:16
Δηλαδή θα ένιωθες άσχημα αν πήγαινες για τον χαβαλέ και μόνο και ας μην έμπαινες στην πίστα λόγω κόστους;

Συγνώμη που δεν το ξεκαθαρίσαμε από την αρχή:
"ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ" για να πάνε κάποιοι!

Αυτό που ξέρω είναι πως όποιος ήθελε, μπορούσε να πάει. Τυχεροί ήταν αυτοί που πήγαν για την παρέα και για την εκδήλωση και ανταμείφθηκαν και με τις δωρεάν τιμές.

Sphinxgr
28-11-2005, 14:19
...Den eida pouthena na grafei elate kai tha labete meros sta panta dorean...

Από τη μια δεν πήγες και από την άλλη παραπονιέσαι. Δηλαδή μας λες πως μόνο αν ήταν ΟΛΑ ΤΣΑΜΠΑ, θα μας τιμούσες με την παρουσία σου;
Ε, δεν πειράζει τότε. Εμείς χάσαμε!

Λυπάμαι που το κάνεις θέμα! Από δω και στο εξής θα γνωρίζουμε ότι όταν πρόκειται για τσάμπα, να σου κάνουμε ειδική πρόσκληση, μην τυχόν και το χάσεις.

Profanos apanthsa se Post tou gavanou kai anaferontas oles tis parametrous pou apetrepan kapoion na erthei. Pws tha apantousa se afto an eixa erthei afou anaferotan se aftous pou den hrthan?????

Apanthsh phra mono gia to eisodo kai gia afthn apanthsa... As mou legate gia ton kairo na apantaga gia ton kairo....

Se efxaristw para polu pou me thn kataliksh tou post sou kai epeidh apanthsa se posts pou anaferontan se mena (enw eprepe na kanw thn papia profanws katesena) katalabaineis oti zw gia to tzampa (paroti mia fora me exeis dei apo konta) kai profanws pairneis me to meros sou kai to upoloipo club sto opoio apefthinese (giafto kai o plythintikos)...

Thanks again

vatraxos
28-11-2005, 14:19
Μην τρελλαθούμε ρε παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να τσακωθείτε κιόλας.

Απλά το να δηλώνει κάποιος ότι ειναι "μέσα με χίλια", ότι "γουστάρει πολύ" κλπ εδώ και μια βδομάδα για κάτι που οργανώνει το club (και το οργανώνει για πάρτη μας με μόχθο) , και τελικά να μη σκάει μύτη επειδή "δεν δούλεψε το ξυπνητήρι" ή επειδή "έβρεχε την προηγούμενη στις 8.00" είναι unfair προς τον πρόεδρο καταρχήν και προς όλους τους υπόλοιπους που τρέχουν για μας.

Είναι απλό, όποιος δε γουστάρει ένα συγκεκριμένο event,για οποιονδήποτε λόγο, απλά δε γουστάρει! Απόλυτα θεμιτό. (Πχ εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρουν τα event σχετικά με δοκιμές αυτοκινήτων κλπ, τι να κάνουμε? Μπορεί αν ήμουν Ελλάδα χτες να ρχομουν τελικά, αλλά πουθενά δεν δήλωσα "ναι, μέσα , τέλεια κλπ" )

Δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά, απλά είναι κρίμα να φαίνεται από ένα topic ότι στο event θα ναι 25 αμάξια και τελικά να σκάνε 9.

Alex
28-11-2005, 14:24
Den yphrkse pote ksekatharo post pou na to leei, den tha bgw kai trelos, 800 fores ta diabasa ta topic kai pouthena den anerethikan posts pou milousan ksekathara gia midenikh xrewsh (antithetos ksanalew oti ta post pou ekana parathesh parapanw & milane gia xrewsh de bghke kaneis na ta aneresei...)

Εγω πως ειχα διαβασει οτι ειναι δωρεαν στα ιδια post που διαβαζες κι εσυ? Μηπως απ'τις 800 που διαβασες το post ελειπε η 801η που επρεπε να γινει με ανοικτα τα ματια?? Προκειμενου να μη βγεις εσυ τρελος πρεπει να βγουμε ολοι οι υπολοιποι??

Gia ta xrhmata opws eipes kai esy sto allo topic gia allon einai polla kai gia allon liga. Prosopiko zhthma tou kathenos, twn upoxrewsewn tou kai ths forologikhs toy dhlwshs na pisteyei an einai liga h polla....

Δε σου ειπε κανεις να ερθεις και να πληρωσεις τιποτα. Ουτε σου ζητησε κανεις τη φορολογικη σου δηλωση.

Απ'την αλλα εστω και για την παρεα, θυμισε μου σε πια συναντηση ηρθες??

Κριτικη και σχολια λοιπον γιατι κανεις αφου δε σε αφορα?? Αν ηταν να ερθεις θα το καταλαβαινα αλλα ετσι οχι.

Ειναι τραγικο να προσπαθεις να βγαλεις τα παιδια που προσπαθησαν και κουραστηκαν γι'αυτη την εκδηλωση 'και κεραταδες και δαρμενους'. Καλα εκανες και δεν ηρθες αφου δεν ηθελες, αλλα απο'κει και περα η γνωμη σου περιτευει.

Alex
28-11-2005, 14:26
Απλά το να δηλώνει κάποιος ότι ειναι "μέσα με χίλια", ότι "γουστάρει πολύ" κλπ εδώ και μια βδομάδα για κάτι που οργανώνει το club (και το οργανώνει για πάρτη μας με μόχθο) , και τελικά να μη σκάει μύτη επειδή "δεν δούλεψε το ξυπνητήρι" ή επειδή "έβρεχε την προηγούμενη στις 8.00" είναι unfair προς τον πρόεδρο καταρχήν και προς όλους τους υπόλοιπους που τρέχουν για μας.

Είναι απλό, όποιος δε γουστάρει ένα συγκεκριμένο event,για οποιονδήποτε λόγο, απλά δε γουστάρει! Απόλυτα θεμιτό. (Πχ εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρουν τα event σχετικά με δοκιμές αυτοκινήτων κλπ, τι να κάνουμε? Μπορεί αν ήμουν Ελλάδα χτες να ρχομουν τελικά, αλλά πουθενά δεν δήλωσα "ναι, μέσα , τέλεια κλπ" )

Δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά, απλά είναι κρίμα να φαίνεται από ένα topic ότι στο event θα ναι 25 αμάξια και τελικά να σκάνε 9.

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ ΜΟΧΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ ΜΑΣ.

Sphinxgr
28-11-2005, 14:28
Δηλαδή θα ένιωθες άσχημα αν πήγαινες για τον χαβαλέ και μόνο και ας μην έμπαινες στην πίστα λόγω κόστους;

Συγνώμη που δεν το ξεκαθαρίσαμε από την αρχή:
"ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ" για να πάνε κάποιοι!

Αυτό που ξέρω είναι πως όποιος ήθελε, μπορούσε να πάει. Τυχεροί ήταν αυτοί που πήγαν για την παρέα και για την εκδήλωση και ανταμείφθηκαν και με τις δωρεάν τιμές.

Sa na pas se taberna dhladh gia to xabale alla na mhn trws....

Prin ginei opoiadhpote kinhsh prepei na yparxei swsth kai plhrhs enhmerwsh... H enhmerwsh oxi den htan plhrhs, alla htan lanthasmenh kai epoudenh ksekatharh pou einai kata polu xeirotero.

Opoios hthele phge kai magia tou... To thema ksekinhse gia aftous pou den phgan omws...

Alex
28-11-2005, 14:40
Sa na pas se taberna dhladh gia to xabale alla na mhn trws....

Οχι ρε μεγαλε, δεν ειναι το ιδιο και το ξερεις.
Δε σου εκανε κανεις προσωπικη αναφορα στο γιατι δεν ηρθες. Η ενημερωση ανεπαρκης, αλλα αυτο υπηρχε απο τη διοργανωτρια εταιρια (πολλα πραγματα κανονιστηκαν επιτοτπου).

Αν τωρα εσυ γουσταρεις μονο και μονο επειδη μας ειπες τη γνωμη σου σε δυο τρια πραγματα να σου κανονισουμε, δωρεαν trackday να σου εχουμε πληρη και σαφη ενημερωση, στις ωρες και με τον τροπο που θες, τοτε τι να πω??

Πρεπει να θυμασαι οτι αντιμετωπιζεις ανθρωπους σαν εσενα, που περα απ'τα καθηκοντα τους, ξοδευουν το χρονο τους για να διοργανωσουν κατι με το οποιο να περασουμε ολοι καλα. Με αλλα λογια μας προσφερουν. ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ. Εσυ τι προσφερεις??

MaD
28-11-2005, 14:40
paidia sorry pou epembenw alla apla thelw na kanw mia parenthesi kai na pw pos apo tin prwti kiolas mera pou eimai sto club den thimamai POTE na exei zitisei kanenas xrimata kai afto pou blepw PADA einai oti ta paidia pou kanonizoun otidipote afora sinantiseis kai events na einai an oxi tsampa pados sigoura me to xamilotero kostos.
kalo tha einai na min sinexistei i koubenta giati i mia koubenta fernei tin alli kai oloi xeroume pou mporei na katalixei.
an thelete kai tin prosopiki mou gnwmi, eimaste se ena club pou douleyei afilokerdos kai oti ginete ginete apo to meraki apo oti blepw distixws poli ligwn... an den itan aftoi oi ligoi isos twra na psahnomastan gia para polla. o labros einai kai aftos anthropos. mporei na ekane ena lathos. diladi ti prepei na kanoume na ton stavrwsoume?? oxi fisika. den eipe kanenas oti giana ertheis tin kiriaki prepei na plirwseis.
to thema einai i fasi tis pareas kai i plakitsa na ginete. twra sto giati irthan mono 9 aftokinita den mporw na pw kati epidi oute kai egw imoun ekei logo exwterikou.
pados as eimaste genika xalaroi giati kapia paidia TREXOUN kai kanonizoun giana mporoume oloi oi ipoloipoi na pername kala.
sorry an sas kourasa.
xairetismata apo roumania

johnk102
28-11-2005, 14:41
Κοίτα φίλε, εδώ μέσα δεν υπάρχει καμμία υποχρέωση από κανέναν, να σου χαρίσει κάτι.
Αν γουστάρεις, έρχεσαι. Αν όχι, δεν έρχεσαι.
Μην μας πρήζεις με τα "αλλά".

Το club είναι παρέα. Το 'χω πει πολλές φορές και το δείχνω συνέχεια σε κάθε ευκαιρία.
Δεν περιμένω να πάρω τίποτα από εδώ παρά μόνο καλούς φίλους και ωραία παρέα. Και μέχρι στιγμής, το club, μ' έχει αποζημιώζει πλήρως στα παραπάνω.

Sphinxgr
28-11-2005, 14:47

Εγω πως ειχα διαβασει οτι ειναι δωρεαν στα ιδια post που διαβαζες κι εσυ? Μηπως απ'τις 800 που διαβασες το post ελειπε η 801η που επρεπε να γινει με ανοικτα τα ματια?? Προκειμενου να μη βγεις εσυ τρελος πρεπει να βγουμε ολοι οι υπολοιποι??

Δε σου ειπε κανεις να ερθεις και να πληρωσεις τιποτα. Ουτε σου ζητησε κανεις τη φορολογικη σου δηλωση.

Απ'την αλλα εστω και για την παρεα, θυμισε μου σε πια συναντηση ηρθες??

Κριτικη και σχολια λοιπον γιατι κανεις αφου δε σε αφορα?? Αν ηταν να ερθεις θα το καταλαβαινα αλλα ετσι οχι.

Ειναι τραγικο να προσπαθεις να βγαλεις τα παιδια που προσπαθησαν και κουραστηκαν γι'αυτη την εκδηλωση 'και κεραταδες και δαρμενους'. Καλα εκανες και δεν ηρθες αφου δεν ηθελες, αλλα απο'κει και περα η γνωμη σου περιτευει.

Ekana 80 paratheseis stis opoies fainotan oti kati tetoio den enoeite enw den eida mia pou na leei ksekathara oti enoeite. Th forologikh dhlwsh profanws den thn anefera giati mou th zhthse kapoios...

To oti den exw erthei para mono se 2 synantiseis de shmainei oti de mporw na milaw kai na ekfrazw th gnwmh mou kai to an den erxomai einai kathara proswpiko zhthma. Prepei na tous kserw olous proswpika dhladh gia na symfwnisoun mazi mou kai na paroun to meros mou??? Me afora giati eimai se aftous pou den hrthan kai ekei anaferotan to arxiko post. To zhthma epanalambanw olhs ths istorias einai h elliphs enhmerwsh.

Den eipa pouthena an hthela na erthw h oxi. Alla profanos gia na edeiksa endiaferon sto topic apo thn prwth mera pou dimosiefthike mallon me endiefere. De prospathw na bgalw kanenan kerata kai darmeno afou de nomizw na exoun uparksei sxetikes dilwseis mou pote. Antithetos proagw to club me oti tropo mporw kai opote afto einai dynaton...

An de se endiaferei h gnwmh mou se kati pou me symperilambanei mh th diabazeis...

De synexizw parapera to topic. Opoios katalabe katalabe...

johnk102
28-11-2005, 14:50
...De synexizw parapera to topic. Opoios katalabe katalabe...

Εγώ κατάλαβα.

Alex
28-11-2005, 14:51
De synexizw parapera to topic. Opoios katalabe katalabe...

Ευτυχως γιατι ηδη το εχεις τραβηξει περισοτερο απ'οσο πρεπει. Ελπιζω να καταλαβες κι εσυ...

skgr
28-11-2005, 14:58
ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΙΓΗ ΝΟΜΙΖΩ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ .
ΓΙΑΤΙ ? Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ
ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΙΜΑΣΙΑ.
ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΕΙΧΕ.

Skorpini
28-11-2005, 15:00
Ειρηνη ημην βρε παιδια. Το club μας εγινε για να περναμε εμεις καλα και οχι για να σας υποχρεωνει για κατι. Οσον αφορα το event της ΕΚΚΑ σιγουρα δεν το διοργανωσε αποκλειστικα για εμας αλλα ηταν για ολο τον κοσμο, Εφοσον ομως πετυχαμε να συμμετασχουμε εμεις σαν clubδωρεαν απο εκει που αλλοι θα πληρωνανε καποια euro και εφοσον ζηταμε καποια πραγματα απο την mercedes οφειλαμε να κανουμε αισθητη την παρουσια μας, αλλωστε προς οφελος μας ειναι. Μιλαω εγω βεβαια που δεν πηγα, αλλα τουλαχιστον δεν εχω λειψει απο πουθενα οσο καιρο ειμαι στο club
Η ουσια ειναι οτι εμεις προσπαθουμε για κατι καλυτερο για το club μας αλλα θελουμε και βοηθεια απο εσας ,Αν δεν βλεπουμε προθημια και απο εσας θα χασουμε και εμεις το ενδιαφερον μας :wink:

skgr
28-11-2005, 15:06
ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΗ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΑΝ SITE , ΣΑΝ CLUB.ΓΙΑΤΙ?

STELIX
28-11-2005, 15:09
Για να μην σας μπουφλισω εναν προς εναν ηρεμηστε. Την επομενη φορα εκφραστε γνωμη για το τι θα κανετε οταν ειστε 100% σιγουροι. Δικαιολογιες του στυλ ηταν ακριβα και αλλαξα γνωμη, με βαραιναν τα @ρχιδι@ μου και δεν μπορουσα να σηκωθω, εκλασα το ξυπνητηρι το βραδυ και εσπασε κτλ δεν εχουν καμμια σημασια μετα το γεγονος και καλο θα ειναι να μην αναφερονται καν.
Για οποιεσδηποτε αποριες καλο ειναι οι ερωτησεις να γινονται εγκαιρα ωστε να υπαρχουν οι απαραιτητες διευκρινησεις και να μην λεγεται μετα αυτο δεν ηταν σαφες κτλ

Skorpini
28-11-2005, 15:10
Ετσι για να αναβουν λιγο τα αιματα που και που :lol:

MaD
28-11-2005, 15:11
swstossssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

skgr
28-11-2005, 15:13
ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ SITE ΣΗΜΕΡΑ.

ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΙΡΗ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ

Anastasis
28-11-2005, 15:15

oxi βρε......χαχαχα απλα ειναι δευτερα και ειναι δυσκολη μερα και ειπαμε να το κανουμε λιγο πιο ενδιαφερον...ετσι για να μην βαριομαστε και εσυ!

Skorpini
28-11-2005, 15:16
Μπααααα εδω δεν το εχουμε κανει αλλες φορες θα το κανουμε τωρα? Αυτο ειναι πτεσματακι :D

vatraxos
28-11-2005, 15:17
εκλασα το ξυπνητηρι το βραδυ και εσπασε

:lol: :lol: :lol:

skgr
28-11-2005, 15:19
ΟΚ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ

ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ . ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.
ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΟΚ.

ΠΑΩ ΓΙΑ 2-3 ΑΣΠΙΡΗΝΕΣ

Alex
28-11-2005, 15:57
Καλα μη μας μεινεις και στον τοπο.
Κανε κανα δυο μερες αποτοξινωση απ'το site και επιστρεφεις δρυμιτερος!!! :D

johnk102
28-11-2005, 16:51

Στέλιο, δεν ξέρω για ποια εικόνα αναφέρεσαι αλλά εγώ δεν βλέπω κάποια που να με κάνει να ντρέπομαι.
Το μόνο που μ' ενοχλεί είναι ότι φωνάζεις (το να γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις στον προφορικό λόγο - απλοί κανόνες που ισχύουν παγκοσμίως - και ειδικότερα όταν μεγαλώνεις το μέγεθός τους) και ότι μεγαλοποιείς τα πράγματα.
Η εικόνα διαφωνίας, δεν είναι μια εικόνα που σε κάνει να ντρέπεσαι.
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

skgr
28-11-2005, 17:21
για σου ΓΙΑΝΝΗ.απο το πρωι υπαρχη μια κατασταση στο site περιεργη.δεν μου αρεσουν μεταξυ φιλων αυτα.
δεν πηραζουμε ενα φιλο με ξεσπασματα και διαφονιες που δεν τις δεχετε και κατι αλλα για εχθες.
στεναχωρεθικα λιγο ΓΙΑΝΝΗ αυτο ειναι ολο.

για σου ΑLEX ειμαι καλα τωρα.σε ευχαριστω αλλα σας ακουω 4 μηνες τωρα , ειδα μερικους απο σας , σας νιωθω φιλαρακια . πηραζη?

johnk102
28-11-2005, 17:40
για σου ΓΙΑΝΝΗ.απο το πρωι υπαρχη μια κατασταση στο site περιεργη.δεν μου αρεσουν μεταξυ φιλων αυτα.
δεν πηραζουμε ενα φιλο με ξεσπασματα και διαφονιες που δεν τις δεχετε και κατι αλλα για εχθες.

για σου ΑLEX ειμαι καλα τωρα.σε ευχαριστω αλλα σας ακουω 4 μηνες τωρα , ειδα μερικους απο σας , σας νιωθω φιλαρακια . πηραζη?

Χαλάρωσε και απόλαυσέ το. Μην σε χαλάνε απλά πράγματα!

Alex
28-11-2005, 17:44

Καθολου, νεα παιδια ειμαστε, βραζει το αιμα μας και λεμε και τιποτα παραπανω. Μη χαλιεσε, ολα στο προγραμμα ειναι. :D :D

skgr
28-11-2005, 17:48
οκ οοοοοοοοοολλλλλλλλλλαααααααααα καλα δηλαδη ?

Alex
28-11-2005, 18:02
μια χαρα

gavanos
28-11-2005, 18:29
Νομίζω ότι κάνεις ένα λάθος sphinxgr. Που είναι το λάθος? Στο ότι εγώ ποτέ δεν είπα κάτι για εκείνους που απλά δεν ήρθαν. Μίλησα για εκείνους που είπαν "θα έρθω" και δεν ήρθαν. Δεν έκανα λόγο για τσάμπα ή για μη τσάμπα.

Ένα από τα σωστότερα ήταν αυτό που είπε η Άννα. Ότι ό,τι έγινε έγινε. Τι έχει από εδώ και πέρα σημασία? Την επόμενη φορά να γίνει καλύτερα. Από όλες τις μεριές. Και από το club και από τα μέλη. Μην ξεχνάμε ότι όλο μαθαίνουμε.
Για παράδειγμα οι εκθέσεις στις οποίες συμμετείχαμε: Στην πρώτη είμασταν καλοί, στην δεύτερη όμως όλοι είχαν να το λένε για το περίπτερό μας, ότι ήταν από τα πιο εντυπωσιακά περίπτερα club, παρόλο που ήταν μόλις η δεύτερη συνολικά παρουσία μας.

Το θέμα λοιπόν είναι να προσπαθήσουμε όλοι μαζί, την επόμενη φορά να είμαστε περισσότεροι. Και αυτό για το κοινό μας καλό. Γιατί περισσότερο υπολογίσιμος (σε ο,τιδήποτε, από δώρα μέχρι χορηγίες για εκδρομές κλπ) είναι κάποιος που έχει 25-30 αυτοκίνητα, παρά 9.

Νομίζω ότι το θέμα πρέπει να τελειώσει εδώ, και να κοιτάξουμε μπροστά.
Και αν ανάβουν κάποιες φορές τα αίματα, απόλυτα θεμιτό είναι! Νέοι άνθρωποι είμαστε (μήν ακούσω τίποτα για τα "-άντα" μου :axe: ), βράζει το αίμα μας...! Μην παρεξηγούμαστε για το τίποτα :D

skgr
28-11-2005, 18:43
ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΥΤΕΡΗ .
ετσι ειναι . μπορη να εγιναν καποια λαθη . οκ ανθρωποι ειμαστε. την αλλη φορα καλλιτερα. τωρα τι γινετε ?
πως θα κανουμε καλλιτερη την επομενη κινηση του club.

turbosmart
29-11-2005, 11:57
Loipon...epidi polla legontai alla liga exoun ousia..8elw na pw 2 pragmatakia ekso apo ta dontia:

1) o vasikoteros logos apotuxias tou event autou itan i wra!meta apo savato vradi kaneis den exei oreksi na sikw8ei stis 7.ego prosopika gurnaw stis 7!8a itan polu kalitera na itan kata tis 10.den katalavenw giati 8a eprepe na imastan apo ta agria xaramata ekei.

2) me enoxlise polu to gegonos oti kapoioi xleuasan ton sphinxgr gia to 8ema tou tsampa.o ka8enas exei ti diki tou oikonomiki euxereia kai einai magia tou.kai den einai kako na pei kapios oti 8a erxomoun mono an itan tsampa.mporei kapios na min exei periseuoumena 50.
giati den einai mono ta 50 euro...(pou nomizan kapoioi oti 8a plirwnan) einai kai oi venzini mexri na pas kai na giriseis...einai kai 5 malakies pou 8a agoraseis sto dromo....oi kafedes ta tsigara oi prwines turopites...diladi milame gia toulaxiston 70-80 euro(an upo8etame oti 8a plirwname ta 50) opote to vriskw polu logiko kapoioi oikonomika mh anetoi na skeftontai ta 50 eurw!

3) dilwseis tupou "ola ginontai afilokerdws kai kaneis den vgazei lefta" na leipoun giati prepei na einai polu vlakas kapios gia na ta pisteuei auta.tipota den ginete tsampa kai tipota den ginete xwris ofelos.mono o XRISTOS ta ekane ola afilokerdws.kai den exei parousiastei kanenas messias mexri twra apo oso kserw!swsta?

4) akoma kian ena melos exei la8os kata ti gnwmi kapiwn...autoi den prepei na tou tin lene kai na tou epiti8ontai legontas tou "elpizw na katalaves ti les..ti ekanes" kai tetoies mpourdes giati prosopika ego to vlepw POLU asximo auto...pate kai tin peftete oli ston apodiapompeo trago...allo sas fteei...kai allou ta rixnete...kai katantate eristikoi merikoi.eleos.

ttasos
29-11-2005, 12:10
3) dilwseis tupou "ola ginontai afilokerdws kai kaneis den vgazei lefta" na leipoun giati prepei na einai polu vlakas kapios gia na ta pisteuei auta.tipota den ginete tsampa kai tipota den ginete xwris ofelos.mono o XRISTOS ta ekane ola afilokerdws.kai den exei parousiastei kanenas messias mexri twra apo oso kserw!swsta?

ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ...ΟΠΟΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣΑΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ :evil: :evil: :evil:

STELIX
29-11-2005, 12:14
Λοιπον χθες μου ηρθε μια ιδεα. Επειδη το κλαμπ δεν εχει κερδοσκοπικο χαρακτηρα η συνδρομη προτεινω την επιβολη προστιμων στα μελη.
Τι εννοω: Εχει κανονιστει κατι πχ εκδρομη και λενε 20 ατομα με σιγουρια εγω θα ερθω στην εκδρομη. Για να το πεις αυτο ξερεις το προγραμμα σου και θα φροντισεις να ξυπνησεις την ωρα που πρεπει. Αν απο αυτους τους 20 οι 5 δεν ερθουν και δεν εχουν ενημερωσει εγκαιρως να πληρωσουν ενα προστιμο πχ 5 ευρω στον προεδρο τα οποια θα ανακοινωνονται σε αναλογο ποστ. Στο τελος του χρονου τα χρηματα που εχουν μαζευτει θα μπορουν να γινουν χορηγια σε καποιο ιδρυμα εκ μερους του κλαμπ η να καλυψουν καποιες αναγκες του κλαμπ. Πχ αγορα ενος πανο

Αυτα για να ειναι ολοι υπευθυνοι για τις πραξεις τους και να μην υπαρχουν μετα τσακωμοι.

vatraxos
29-11-2005, 12:17
Εδώ διαφωνούνε τόσοι άνθρωποι για το αν αυτή είναι συμπεριφορά που πρέπει να κατακρίνεται ή όχι, κ θα μπει κ πρόστιμο?
Είναι θέμα διαφορετικής νοοτροπίας και αντίληψης των πραγμάτων, προφανώς..

turbosmart
29-11-2005, 12:19
ttasos diladi apo to club genika...kai apo to site...8eleis na peis oti den uparxoun kerdi?

Alex
29-11-2005, 12:19
Να σου απαντησω οπως γραφεις λοιπον.

1. Δε φταιει η ωρα. Φταιει η διαθεση. Οτι ωρα κι αν στο βαζαμε δε θα ερχοσουνα. Θυμισε μου το τελευταιο event στο οποιο ηρθες? Κανενα. Ετσι δεν ειναι? Οποιος δε γουσταρει να ερθει θα βρισκει παντα δικαιολογιες.

2. Κανεις δεν υποχρεωσε ουτε το Sphinx ουτε κανεναν αλλο να πληρωσει. Ολοι τζαμπα πηγαμε. Αν τωρα καποιοι ηθελαν να πληρωσουν για το κατι παραπανω, αυτο ειναι δικο τους θεμα.

3. Για αυτο το θεμα με καλυψε ο Τασος.

4. Για πες μας τι μας φταιει. Μηπως καποιοι χωρις συνειδηση και συναισθηση του κοπου που καταβαλουν συνανθρωποι τους για να περνανε αυτοι καλα? Δε νοιωθεις την αναγκη να δειξεις λιγο σεβασμο σ'αυτους που προσπαθουν?? Η μηπως θες να μου πεις οτι αυτο το site ειναι τελειως αχρηστο για σενα και ειτε υπαρχει ειτε οχι δε σε νοιαζει??

Alex
29-11-2005, 12:20
Οχι δεν υπαρχουν κερδη, υπαρχουν ζημιες απο τις τσεπες των moderator. Δεν ειμαστε club με συνδρομες για να υπαρχουν κερδη. Ολα γινονται απο χορηγιες και διαφημισεις, απο τις οποιες δυστηχως εχουμε λιγες.

Lgeor
29-11-2005, 12:25
ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ, ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΟΥ EVENT
TO EVENT ΠΗΓΕ ΠΕΡΙΦΗΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ 9 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΑΝ ΤΟ ΚΕΝΟ.
ΤΟ ΑΝ ΕΣΥ ΞΕΝΥΧΤΑΣ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.
ΚΙ ΕΓΩ ΞΕΝΥΧΤΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ.

ΤΟΝ SPHINXGR ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ Ο SPHINXGR ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ ΜΑΓΚΑ, ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ.
ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ??????
ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΗΡΑΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ???????
ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΓΙ ΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ??????
ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΠΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΗΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ.
ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ.
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΚΕΡΔΟΥΣ κτλ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΝΟΕΙΣ

ttasos
29-11-2005, 12:26
ttasos diladi apo to club genika...kai apo to site...8eleis na peis oti den uparxoun kerdi?

ΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΓΩ (Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΥΟ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΑΛΑΚΕΣ) ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ "ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ" ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΚΙΟΛΑΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ :wink:

ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ :wink:

skgr
29-11-2005, 12:28
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΦΤΕΜΕ. ΟΚ.
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΟΜΩΣ .ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΓΙΝΗ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ.

turbosmart
29-11-2005, 12:31
1)Alex giati exoun ginei tipota tromera events kai den to xerw?ektos an me ton oro event ennoeis tis sinantiseis.

2) den katalava diladi ... mou les diladi oti den exw sinidisi kai sunais8isi epidi den ir8a sto event?auto mou les?pios sou eipe oti eimai upoxrewmenos na nio8w enoxes epidi den piga?kai giati na paw?o proedros to organwse kai kala ekane kai mas kalese olous na pame gia na perasoume kala.osoi den pigame prepei na niw8oume koproskula kai asiniditoi?de goustarame na pame kai den pigame gia dikous mas logous o ka8enas.den mporeis na apaiteis apo ta meli na erxontai ekei pou pas esy!diladi epidi diwrganw8ike stis 8 to prwi sta megara ena event kuriaki prwi kai den pigan kapoioi...einai kafroi kai adiaforoi kai kwlopaida?

turbosmart
29-11-2005, 12:33
ttasos no offences.

Alex
29-11-2005, 12:37
Καφροι αδιαφοροι και κωλοπαιδα γινονται οχι οταν δε συμετεχουν στα event, αλλα οταν εχουν να παρουσιασουν κριτικη και χλευασμο σε πραγματα που δεν τους αφορουν και για τα οποια αλλοι εχουν κοπιασει. Δε θυμαμαι να σου ζητησε κανεις τα ρεστα που δεν ηρθες. Αλλα να τη λες με κακο τροπο στον κοσμο επειδη δε σε βολεψε η ωρα του event ειναι μαλλον κωλοπαιδισμος.

turbosmart
29-11-2005, 12:43
Alex agoraki mou

1)den tin eipa me kako tropo.eipa oti i wra itan la8os...eipa oti ksenerwsa pou ta valate me ton sphinxgr kai episis ksenerwsa pou merikoi ta ksespane se kapoia meli ta opia den ir8an xwris logo.esy auto to eklamvaneis oti tin lew se kapion?mipws opios exei ti muga mugiazete?

se euxaristw pou me les kwlopaido...pou vrizeis ta alla meli dimosiws...kai panw apola deixneis tin kali eikona tou SMARTMANIA.etsi na sinexiseis.

turbosmart
29-11-2005, 12:47
LGEOR otan lew afilokerdos
1) den milaw ka8ara kai mono gia xrimata..kerdos ektos apo to xrima einai kai alla pragmata eksisou simantika.
2) pisteuo pws einai logiko na uparxoun kapia kerdi apo diafores diafimiseis mesw tou site kai apo kapia alla pragmata.
3) den eipa oti mou zitises pote lefta i oti zitises lefta apo alla meli.

vatraxos
29-11-2005, 12:49
Ξεσηκώνεις φασαρία σε ένα topic με το οποίο δεν έχεις καμία σχέση.
Το να γκρινιάξεις για την ώρα κάποιου event στο οποίο δεν είχες δηλέωσει ότι θες να ρθεις κ δεν πήγες, και το οποίο event κάποιοι σπατάλησαν χρόνο (από τον προσωπικό τους) για να το οργανώσουν, είναι πρόκληση.
Το να το παίξεις συνήγορος του οποιουδήποτε μέλους (που όπως ειπώθηκε μια χαρα μπορεί να στηρίξει τις απόψεις του) δεν είναι δουλειά σου.

Και το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ, το ότι συνεχίζεις να κάνεις την πάπια για το χειρότερο από αυτά που είπες (περί χρημάτων) αρκεί να χάσεις μια και καλή το δίκιο σου.

Εγώ προσωπικά ελάχιστα τα ξέρω τα παιδιά, αλλά 1)δεν θέλει πολύ μυαλό για να δεις μερικά πράγματα και 2) πόσο μάλλον όταν δεν ξέρεις τπτ συγκεκριμένο, δεν μπορείς να μιλάς..

vatraxos
29-11-2005, 12:53
LGEOR otan lew afilokerdos
1) den milaw ka8ara kai mono gia xrimata..kerdos ektos apo to xrima einai kai alla pragmata eksisou simantika.
2) pisteuo pws einai logiko na uparxoun kapia kerdi apo diafores diafimiseis mesw tou site kai apo kapia alla pragmata.

Άλλα πράγματα εξίσου σημαντικά... Δηλαδή κερδίζουν... φιλία , αγάπη τέτοια πράγματα εννοείς..

Κέρδη από διαφημίσεις, και από..."κάποια άλλα πράγματα.."
Δοκίμασε να στήσεις, να δουλέψεις και να συντηρήσεις ένα τέτοιο club.
Όταν μαζέψεις τα κέρδη, φώναξέ μας να τα πιούμε παρέα.

Γκαντεμο-stelix τι έλεγες για πρόστιμα?? Χεχεχεχεχε

Alex
29-11-2005, 12:59
den tin eipa me kako tropo

Οχι, την ειπες με ειρωνια και κυνισμο. Ειναι το ιδιο.

se euxaristw pou me les kwlopaido...

Δεν ειπα ποτε κατι τετοιο. Χαρακτηρισα μια πραξη που κανουν καποιοι ως κωλοπαιδισμο. Αν το κανεις κι εσυ τοτε χαρακτηριζεις τον εαυτο σου.

pou vrizeis ta alla meli dimosiws...

Ειμαστε δημοσιο forum. Μοιραζομαστε αποψεις. Αυτο κανω κι εγω. Εσυ σιγουρα προτιμας να το κανεις στην παρεα με τα φιλαρακια σου και την ασφαλεια που σου προσφερουν. Ετσι κανουν οι αντρες αλλωστε.....

kai panw apola deixneis tin kali eikona tou SMARTMANIA

Ειναι αστειο αλλα στα 270 ποστ που εχεις, μαλλον εχει καταφερει να κανεις πολυ περισοτερα για να χαλασεις την εικονα του smartmania απ'οτι εγω στα πενταπλασια.....

turbosmart
29-11-2005, 13:00
einai toso kako oti upe8esa pws to club exei kapoia esoda mesw twn diafimisewn...kai kapoia alla kerddi mi xrimatikis fusews?toso megalo eglima ekana?

diladi leme kati....to vgazete oti to leme me dolo...oti to leme ponira...oti eimaste eksupnomages...mas lete kai kwlopaida....wraia wraia.xairomai.
anyway!den peirazei.no hard feelings.

turbosmart
29-11-2005, 13:02
Alex sinexizeis aka8ektos kai mou tin les dimosiws diladi etsi?twra me les kai anandro!loipon koitakse na deis pws exei to 8ema.
anandros einai autos pou ka8ete sto pc kai mesw enos forum vrizei kapion allon opws esy kaneis.an 8es na mou peis kati...me tetoio eirwniko ufos...kalitera na to peis mprosta mou kai oxi apo edo.

giauto kai ego den 8a katsw na asxoli8w allo mazi sou...oute 8a se xaraktirisw.to afinw na planate ston aera.elpizw omws otan 8a me deis mprosta sou kapia stigmi na mou ta peis ola auta gia na exoume kai tin eukairia na ta lisoume.

STELIX
29-11-2005, 13:08
Να απαντησω για το αφιλοκερδως. Οταν το TFRC που εκλεισε ζητουσε 50 ευρω ετησια συνδρομη, το smartforce ζηταει 30 ετησιως και αλλα κλαμπ δεν ξερω ποσο χρεωνουν και το δικο μας δεν χρεωνει κατι δεν νομιζω να υπαρχει πουθενα κερδος. Αν μαζευτουν καποια χρηματα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι κερδος αλλα καλυπτουν εξοδα που εχουν κανει καποιοι απο την τσεπη τους και δεν χρεωσαν τιποτα.

Για το event που εγινε λογος πως να κανονιστει κατι οταν σε κλαμπ 1250 ατομων σε συναντησεις δεν εχουν ενεργο συμμετοχη ουτε 30 και στο φορουμ δεν εχουν ενεργο συμμετοχη ουτε 200; Στις 2 εκθεσεις που πηραμε μερος ποσοι απο εδω μεσα περασαν ωστε να δωσουν κινητρα και ελπιδες για κατι καλυτερο;

Αν ειχαμε περισσοτερα ενεργα μελη θα ηταν ευκολοτερο να προσεγγισουμε καποιους και να πουμε ειμαστε τοσοι και ενδιαφερομαστε για αυτο. Θα ειστε χορηγοι η θα μας βοηθησετε;

gavanos
29-11-2005, 14:01
Φίλε turbosmart, έχεις άδικο. Και έχεις άδικο αφενός επειδή μιλάς για όλους τους άλλους, εκτός από τον εαυτό σου. Δόξα τω θεώ ο sphinxgr μπορεί να υποστηρίξει τον εαυτό του. Αν και κανείς δεν είπε ότι χρειάζεται να υποστηρίξει τον εαυτό του, γιατί δεν βλέπω για ΠΟΙΟ πράγμα να τον υποστηρίξει. Και επαναλαμβάνω το εξής: ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ δεν έχει με χρηματικό θέμα. Και αυτό το παρεξήγησες.

Εγώ μάλιστα είπα ότι έχω στενοχωρηθεί γιατί ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ύστερα από δηλώσεις που έχουν ΓΙΝΕΙ μέσα στο forum, να έχουμε κάποια προσέλευση, την οποία δεν περιμέναμε μόνο εμείς, αλλά και κάποιοι άλλοι, και στο τέλος είχαμε τους μισούς.

ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολήθηκε με σένα προσωπικά. Δεν είχες πει ότι θα έρθεις, δεν ήρθες, κανένα πρόβλημα. ΠΟΙΟΣ σου την είπε?

Και η παρεξήγηση να μην είχε γίνει για το "τσάμπα-μη τσάμπα", πάλι το ίδιο θα μου έκανε εμένα. Το θέμα δεν είναι να θέλεις να έρθεις εσύ η ο καθένας σε ένα event. γούστο του καθενός είναι να κάνει ό,τι θέλει, είτε λέγεται event, είτε εκδρομή είτε οτιδήποτε. Το πρόβλημα είναι ότι όταν κάποιος με την επικείμενη παρουσία του δείνει σε μάς και στους υπόλοιπους εικόνα μεγέθους προσέλευσης, και τελικά δεν έρχεται.

Αλλά και πάλι, αυτό δεν είπα ότι αφορά εσένα, γιατί δεν είχες πει τίποτα απολύτως στο ποστ αυτό. Επομένως γιατί θίγεσαι?

Ανίθετα, κάποιοι που μοχθούν καθημερινά αφιερώνοντας όλο τον ελεύθερο χρόνο τους μόνο και μόνο από καψούρα για το smart, για να βλέπουν όλα τα παιδιά συχνά, για να συντηρούν όλη αυτή τη σελίδα, και μάλιστα ψάχοντας συνέχεια τρόπο να καλύψουν τα έξοδα, κάποιοι που δεν παίρνουν δραχμή ως συνδρομή, θα τα ακούνε κι όλας? Νομίζω ότι είναι άδικη και ανήθικη οποιαδήποτε νύξη για χρήματα, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν αποδείξεις.

Όλα τα υπόλοιπα (ποιος έβρισε ποιον, ποιος την είπε σε ποιον κλπ) είναι λεπτομέρειες για μένα, και τελείως ανούσια, και φτάνουν να λυθούν σε μια από κοντά συνάντηση.

skgr
29-11-2005, 14:04
ΣΤΕΛΙΟ εχεις δικαιο βουνο αλλα αυτα τα πραγματα δεν γινονται με το ζορι.
μαλλον πολλοι δεν εχουν καταλαβη τι ειναι αυτο (το club) και μαλλον χρειαζετε να το ξαναπη καποιος.
τι λες?

turbosmart
29-11-2005, 14:09
den 8a pw tpt allo....apla koitakste to shoutbox kai 8a katalavete.

gavanos
29-11-2005, 14:19
den 8a pw tpt allo....

Χαίρομαι που σε κάλυψαν τα λεγόμενά μου :wink:

vatraxos
29-11-2005, 14:20
Μάλλον εσύ πρέπει να καταλάβεις ότι μετα από αυτά που είπες κ με τον τρόπο που τα έθεσες οφείλεις μια συγγνώμη προς αυτούς που έθιξες.
Προσπάθησε να συνειδητοποιήσεις τους στοιχειώδεις κανόνες και τις βασικές λογικές λειτουργίας και ύπαρξης του club, και κάντο, γιατί όπως είπε κ ο Alex, ως τώρα και εγώ από τα posts σου συνήθως εριστικότητα βλέπω και καμία προσπάθεια για συμβολή στην ομαλή λειτουργία.

Αν πάλι δεν το καταλαβαίνεις αυτό, δεν βλέπω το λόγο γιατί να χαλιέσαι και να προβληματίζεσαι ώντας μέλος ενός τέτοιου club.

gavanos
29-11-2005, 14:24
Ναι ρε παιδιά, εννοείται αυτό, δημοκρατία έχουμε. Αν κάποιος έχει παράπονα οποιουδήποτε είδους, υπάρχει αντίστοιχο μέρος "απο τα μέλη προς τη διαχείριση". To forum είναι σαν την τηλεόραση και το ραδιόφωνο. Είναι σαν να βλέπω εγώ τον π.χ. Χατζηνικολάου (τυχαίο παράδειγμα) και να τον βρίζω για αυτά που λέει, αντί να το κλείσω το ρημάδι ή να βάλω κάτι άλλο αφού με χαλάει.

Skorpini
29-11-2005, 14:27
Το ξερετε αυτο που λεει "τραβατε με και ας κλαιω?" :wink:

duke21gr
29-11-2005, 14:35
Gia tin istoria osoi pigame perasame omorfa kai xarika pou gnorisa ta paidia mia pou htan h prwti fora pou pigena se synantisi. exw ena parapono omws, EIMOUN TO MONO ROADSTER!!!!

skgr
29-11-2005, 14:37
ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΟΡΓΑΝΩΘΗ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ.

Skorpini
29-11-2005, 14:40
EIMOUN TO MONO ROADSTER!!!!

Μην στεναχωριεσαι θα εχεις παρεα στις επομενες συναντησεις :wink:

Καποτε ημουνα και εγω το μοναδικο roadster, αλλα τωρα........ περασμενα μεγαλεια :lol: :smt016

Alex
29-11-2005, 14:41
ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΟΡΓΑΝΩΘΗ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ.

Ρε παιδια, μια χαρα οργανωση ειχαμε. Οσοι πηγαμε περασαμε καλα και τωρα που το ξερετε την αλλη φορα μπορει να ειμαστε και πιο πολλοι.

Εχει γινει ενας τεραστιος πανικος χωρις λογο.
Το μονο ασχημο ηταν οτι αρκετοι δηλωσαν συμμετοχη και δεν ηρθαν, πραγμα που με τη σειρα του στενοχωρησε του οργανωτες. Δε μιλαμε για κατι παραπανω.

Skorpini
29-11-2005, 14:45
Εγω δεν ξερω τιποτα, ο σκιουρος ειπε οτι θα ερθει ,οχι εγω. Οποτε στην επομενη συναντηση βαρατε τον :smt062 :smt072 :smt036

Alex
29-11-2005, 14:47
Εγω δεν ξερω τιποτα, ο σκιουρος ειπε οτι θα ερθει ,οχι εγω. Οποτε στην επομενη συναντηση βαρατε τον :smt062 :smt072 :smt036

Οk will do :D :D :D

pat
29-11-2005, 14:47
ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΡΘΑ(SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΡΟΩ) ΑΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΧΑΛΑΝΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ.ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΑΜΕ ΑΝ ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΤΣΙ ΚΡΕΜΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ.
Π.Χ ΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΩΠΕΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΤΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΡΕΜΑΣΕΣ ΤΟ ΞΕΝΟΔΩΧΕΙΟ ΚΛΠ.
ΕΔΩ ΔΕΝ ΗΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΟΣΟΙ ΗΠΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΤΈΜΕ ΑΣΧΗΜΟ. ΚΑΛΟ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΠΕΡΙ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΚΛΠ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΟΣΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΛΛΩΝ ΜΕΣΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ (ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΝΝΟΩ) ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ CLUB ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ.

gavanos
29-11-2005, 14:51
Pat εμένα με κάλυψες τελείως. :wink:

pat
29-11-2005, 14:54
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΥΤΕΡΗ ΑΠΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΩΣΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.

Lgeor
29-11-2005, 15:19
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ TOPIC ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ
ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SPHINXGR ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΕ ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΑΤΙ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ BAD TIMING Ή BAD DAY ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ
ΟΣΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΤΟΥ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ FORUM, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΑΨΟΓΗ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ MODERATORS KAI PT ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ NA ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ FORUM, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

STELIX
29-11-2005, 16:10
Λοιπον για να αλλαξουμε κλιμα θα πω οτι ισως ηταν και καλυτερα που δεν ειμασταν ολοι. Τωρα για φανταστειτε για δευτερη συνεχομενη Κυριακη να κερναγα τσαι τον προεδρο και να το εβλεπε τοσος κοσμος. Θα τον επιανε ψυχολογικο. Τωρα που δεν ημουν βρηκε κατι χρεπια στον δρομο και εκανε τον γρηγορο. Αντε τυχερουλη. Υπαρχουν και πιο αργοι απο σενα. Στο χρωσταγα το τσαγακι απο τις εκθεσεις που με προκαλουσατε με την γυναικα σου. Δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Η δεν θα μαζευεται πολυς κοσμος η θα μαζευεται και θα πινεις τσαγακι. Αντε ρε στην επομενη συναντηση που θα γινει Κυριακη αν μαζευτουν πανω απο 15 αυτοκινητα μπορει να σε αφησω να με περασεις.

Για το καλο του προεδρου δηλωστε απο τωρα συμμετοχες.

skgr
29-11-2005, 17:02
MΕΓΑΛΟΨΗΧΕ ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΕ

smartspiros
30-11-2005, 00:33
http://snap23.photobox.co.uk/971852587bfa3d8776d581671f1338245796e3ba67523deb83 859967.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/60987183811e7ff2d34e4508ca6fee997c56f4db8a0940b050 a4cfb2.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/61821123f27c376cff73a3939caa48ae9362bc54f2e7b6324a 91ee1c.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/510116279103ee5f22895dc6ccdc3af14fd9a577372e74af48 f5dbfc.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/31959618018486cef9989b176c9fd914005bb760e5e56bf178 62f757.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/348104118a89b1d8d1990ca9c315ea2351c7215b80458e4fdd 531d03.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/535245015c14c7be4242d89cc2bd718f80084101b050c7d4ee 8873ef.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/37667645f2cdda38e6684c86da5399a3092060b2ba1bd5b991 fcb75b.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/761880324c9a26c02d0dc4d254d6e4bfa085e946f674a9b095 98c2f2.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/07365511db95e0e49d5aebeae6b4ab19eb2d564a960730381a a9b3e8.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/9657603001b1802b872db1c4a3384fd7ecf33da7769e9dabfc 466616.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/5078500104b8b877ca718de0ad4cce96725d9259db6d66d1e3 3005cf.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/43178650aaffe554c78d0e018136b2be18370e2f7f203d7ba3 4e5f10.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/62846506db4fa6e6b2951f68835dfe88d5f9adebefea483334 96bd97.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/5215016900bcc1db250ab41bfb3f69a60efca0a2e90f1572ef 4512f6.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/877101219aae595d64c99c2f8c7d744e52a4706341d94aa300 9141be.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/279317400e192a252630035260e02ecbfe6f227bb693f548ff 6cad55.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/130069185f7bfaf1f04c69f7a5b1a374fe7cf6e7593fd6d1da f1469b.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/76867873aece0507ddd9e1e18b6c822a9bf4df30e93f104fb2 a87629.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/44186676c22d215877b919ce3e19daa984de511adf6e5216d7 5c4954.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/16023322536ba0def14de3b735f35afcca44a0bcfcbc3d6a56 1c9a1a.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/986489505a26ffd0ab5b329bf3989c5696c549f55644173a45 be9295.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/936849050b473c49f95395490ba449af3184837c2f56e66e09 5ebca0.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/704873039fc1c3d8f2da2cf2769372a2ee50f76ed882650642 9e5684.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/998625155166025664f9115471927522583c27855920bc5c2d f85684.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/77853263cef3ac1a61028f93e54591f7a34bc873c29c4b3a5b 749c8c.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/52839139cde436ec72c4bcb9be34012f861147df825eed2285 6f1ec6.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/45077659fb0acfea0d706469bfe9708a82fafcb9062789b094 94e813.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/2386068678853073e15d90d3e3fbd2fd176e8e2854935ccda0 2e6c76.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/958143645981321a8a51d04e6b60fe9599fbc621c9f3ecb991 55a8aa.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/6412624397ed4bc4e478e48e3dbd7b3581361052711328159f 4c6ce0.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/9760041281c1088d14532f13d49c220c28e0397e5794670d50 d9b4c9.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/50487657c802b875fb8adf18758829a74ebef60bd72b788dcb 152a81.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/05323208f1d4f028a7b87b30710c5358df26f5bcfb063cf58a fd8ffe.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/086968190a3d55069cecad5be3a8e049294204f43e3d4f79e4 7b05a6.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/1772990415c29e0e083575ed671e773903f2f26185f9b08705 207e1d.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/88924016add3c2cc9c3675776bf19e3d747868867e7cc769b3 2596ba.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/15479305e743384ec663e106c697b6732795efdcd87211d0fa 18d2b9.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/083644113ab555ad84e1e9e95f7f7d7ba70f248cde6fa78a2f 64a927.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/05730321713827620d49a53a3bd60c987481cfde3e4b742506 35d595.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/48520984978def814422d71be8c02e0a2ba119aeec53f175db c67dc3.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/13987037fb0703fa7cac8f6729470f43d225b9f3f0f68ce3de 26308d.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/933629769c1865d357e70d391f799025903b5d71691a0aa8f1 8cc6c1.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/628774864aa12abe212fb647d37bed2a6b83da45f0a8f58e83 a8e17c.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/79240303f9a20dc14061f88ec5a3fdaa91767179469fc3776e ddb902.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/010976125a4fcae2f3cbd332549526f575e839a48360dab9e2 4531fd.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/96588085c55ef8cc1394d101e76abe49902527de0e8467af4b 124f0a.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/722900256923b5acaa1c82b67c08b1b67affab22c9d2b8f3af 27ada5.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/64253359ad63ca8ede4ddf107fecd790ab24a93dc114fa5873 a572fe.jpg

smartspiros
30-11-2005, 00:34
http://snap21.photobox.co.uk/70468916736676228f5232666da1189b036c3bd8e57f6d7b79 d80577.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/11062489158540bb686996f94fda2645cbba45d80a6e0a4d9a dcda3f.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/64330148a30cc5d374e993bf71a82ed7f12584c3da907bce84 13874f.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/698352821a88fd5b222b547d1fb1c1c2b36bac2553a705a8b9 76ac17.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/451673339cc5aeaa6c35cf62209186a7805b8a1aaac0a7c83a d0d6a0.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/46273603b576decb412709cf93b878076b404c61492d8b2ba6 4890f0.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/762242848ea80a4bf60c790b806d1e57255b3221abe00b44e8 b35bf0.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/53049864f297f90b723d097bb897f3196bbd4d0d97d121ac12 b1db89.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/40271128cc9914d33b27e8055ca671411704ff592f25438022 05ee05.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/75197079fd34244854742a124a7fa28bd6a1ae9b7ff53e43d4 2cf581.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/41294626516b666430604f0ced979636980555e1ea39c1b352 aa5897.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/017974413d54579678edfe301c5f3b263b86c6e829e6efcb07 6f8715.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/91111119846558abc64a30bda2a08792021028cef636a5704e 25f034.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/18511780def44869288804f2619b7544e28a38e0b1fc02500e a801c3.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/31629549f856f35f1d99ae2ef622649581c4e7793ac1c16173 3c88ea.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/14419023a32455ca4d701a1c6200617e9a86345f2891978e7d e8bba3.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/88164845cb210e56b9e1ad4c92b66cc8da9d2b58a5c3f16235 44d690.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/426280505ec2e333f065d2ef24555952cc7546ba20b8958b9d 0f6f90.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/55557329bed494532fb98baf0b3a15b7f6c15aaa2257bdfdd6 a616f9.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/231208636daf94aa00598b74a80e5f675f2b075f82abb24ea3 4641f5.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/44012251b1d24293990ee29fc205b496149f1f28a7b6e887d8 e7f3d4.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/306279366d094ed8f1a943802a23a44fe502cfbc79134cdc28 c08915.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/061498290893f2b98a0feedf764be5d7071fb1873b45f42abc 06cc3a.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/1716307361fea15df3d847df4300eeba396b4233b3e2c72c55 f5b21e.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/475411298e5ce051b58ba64cacb8290de6e113e458d1a86732 dd9dd2.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/94258647da3dfefb4a0f1f2d7e006c28ec356242b3088494a6 942919.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/93513861c35ba50df71152ce76c247791f2b9b34813b74dc7b 2cebce.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/540477752ef89020e43f7aedea1f38ff1fbe6a3b993ac4ce60 2bd502.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/9193626324ff35916c173c3a43807664cff8c225488d7c88af ae43fe.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/733084825000bf5ba54e0dfcf021dfd10a9a1f1c4b9cc0b3ef 3f9510.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/3663648011c9454d61eb1fe860d98146aa306c84aecbc56e9f d28b52.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/979424833268ea818e9fbd29a1a6d96f7dd6378c43cd5d0f57 aee8ac.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/69624501a958466696729f18b3ca631845f3683668f84ad02f fe0b3a.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/329729921ba0a1900d5e2b094c2f2cb59a8155f6247f5cd062 27bdef.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/08411435384fe68e735665dc2490e20e69fda5368871737f5c 779540.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/70243745ab0af1f87655b8f3652c05284ead6fbe475aa007f8 787dd4.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/729081937ef37f8aa17a64120b7afaa368132e132b8d6f627e 29d04c.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/9488566671e16a06089027bbe21362107af79ae98d46f98fbe b6da56.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/4282187230887ce39ac0dd1ae835c49f5520a0c18e0301ecbc f0d4b8.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/3269529951003a8bbfbf0acc96e33b54780eff07d067ed3c34 d45c6c.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/58304250f23044b69076cb19c875e26c202dfd7b7b6d190858 77e21d.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/242562538ab1595f74209365bf4229819d37a0da82046b86e7 700191.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/019925010184707183cb2f9be42e98b5e8c45ed09f827a090d f7327a.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/65642937a69890e6d6e7516ddfeec2271e226a79653af6a66a 63495e.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/64789089de6bf5dc3b65fba71b8b326d146243aac3b24c6009 461d9d.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/21766805a60f4e5864b43ac1a8ff7bb8caf41fc2a92533a512 a8784b.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/72144440a30337ca46888eb60f538d2b37826e2ffbdab9df6b 946306.jpg

smartspiros
30-11-2005, 01:05
http://snap21.photobox.co.uk/20696573387deb5cc8e78d16c36fb99b42f5099c13da2f3f19 39ad01.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/01622426313bd8872e825cb8ad889cf42f1d9de0339b5c8d7a 0bd07a.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/37229317c3a079f3f5e815e9ee56aacdf124aa576090afcbb9 e6ae56.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/83129079e23b847bb2a50ab199bcbf6d42b4f4ef70b238708f 473f0d.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/561315710a09ba09a3a37b17bc474a7a3c35fe2e026feadc8d aa210c.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/8771566577c7c73c25793cb050d64fdacfbb3ee987755a9ace 15007a.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/37881697df13cc2f32d0d3c3db750859955f25517cdbda11bd 27e056.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/7795308181d5a78b6cf269c9995975e3d19c13d1257011e2a5 b826fc.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/55134540d4df5f3140cd6b3f1a478fffe5591d7fdab6bcc5c8 84a888.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/0854407956e5c7b01f1a0d08596c11d4f8c9ab3bf419488533 c46cd9.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/208804197b5474317ba9f8e6e37c4ae57fee3a42056b6cfa99 d59f66.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/64646915db525abe61c770a9fe1e1f5d41f014f9e746559569 74579f.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/4795568965026e702ee7df0ac71eb6a98d17b2e9b737c74a27 66e794.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/013121148039f6b75699fe110b2076db854f594b8099f8655c 8c3191.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/64637312747030950950fe7bbc822f31f6e4211cdae6a4a54d 4f845f.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/7374593968d25d04a79a03b043c5166c5f87c8c4ebb722371c c2e4e2.jpg

http://snap25.photobox.co.uk/1478599485f1d2f0b9f987ebeccec25ce99c399b27f6486386 03832f.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/035235021905517576869a666df18de8f7d2e4c0c7f403cdc6 9ff98d.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/49632262f95608b14a798d843b6ba73035320b159281793b85 3d522a.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/732450052d03408fe2f7b0638b4eec07fc230d1fd07332b91a e3c69c.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/9001499464d9691a16c19c533e737b4653246e03de45c006c6 949ebe.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/393893463bff5a3e5f28ee4226619ba74aa28e4600f83a7855 534173.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/92706068a3ef11973fa914a525b831f457b834753ec57f162c 832da0.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/321910428494423392042baa053e95adc514755de15b266f1b f7e4c2.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/036472009e188de245d91911ef8eadf42ec48d5b451eecec28 76e0fa.jpg

http://snap24.photobox.co.uk/9423404113f053df2ff5a15645ad2d24787206e8a97f5d36b4 134e43.jpg

http://snap23.photobox.co.uk/697925300ac4b63373026f15b1a4f3731672f7f1af5c3aa27d 2c8264.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/09975823d37513811398082eee35384e5144a8d95d5b38cf45 7b3af5.jpg

http://snap21.photobox.co.uk/5983357558e09269e85df6b03cebbfbdf9d025be98c168b34c 9f9d0f.jpg

http://snap20.photobox.co.uk/507726579d3c7b8c34b8e4b731e38acdb181b42797bbe7a5f1 d86b66.jpg

MaD
30-11-2005, 01:36
poli kales oi fotos.
sigoura itan teleia.
telika pios itan o pio grigoros? o labros?

skgr
30-11-2005, 07:04
ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΦΩΤΟ.
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ . ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ

touristas
30-11-2005, 07:57
Για δείτε κι αυτό (http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=9271&race_id=0) 8)

(Το rally.gr ανήκει στις Τεχνικές Εκδόσεις-4 Τροχοί,2Τροχοί,Εν Λευκώ κλπ-που διαχειρίζονται κιόλας την πίστα των Μεγάρων)

Lgeor
30-11-2005, 08:48
Ο ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΒΟΛΤΑ :roll: :roll: :roll:

STELIX
30-11-2005, 09:00
Ηξερα οτι περπατας γρηγορα. Αλλα τοσο πολυ; Μπραβο ρε προεδρε.

gavanos
30-11-2005, 11:36
Απίστευτες photos!!!
|cla^ |cla^ |cla^ |cla^

gavanos
30-11-2005, 12:11
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=9271&race_id=0

Φαίνεται καθαρά και ο lgeor μέσα στην S-Class :D

Alex
30-11-2005, 12:20
Χαχα οντως.

ttasos
30-11-2005, 12:23
ΕΓΩ ΕΙΠΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΝ... :D Η ΤΡΕΛΗ ΒΟΛΤΑ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ :shock:

gavanos
30-11-2005, 14:34
Δεν είδα όμως να βάζει κανείς φωτογραφίες από το τι έγινε μετά... :twisted:
Φρόντισε ο Alex για αυτό όμως, και ορίστε 2 χαρακτηριστικά στιγμιότυπα :lol:

http://www.imagestation.com/picture/sraid195/p67e7b437690da8e98253581544f72ed0/f13f1870.jpg

http://www.imagestation.com/picture/sraid195/p42491c3fb6689567c9d0b23e34a1b7a9/f13f1864.jpg

Alex
30-11-2005, 14:41
χεχεχεχε

MaD
30-11-2005, 16:55
giana xaplwse prepei na efage poliiiiiiiiiiii

onyx
02-12-2005, 16:52
Ωραίοι οι καβγάδες ωραίες και οι φωτό μετά από τόσες σελίδες..... αλλά το θέμα είναι πώς σας φάνηκε? Δεν μου φτάνουν τα μονολεκτικά πολύ ωραία ήταν, εκπληκτικά κλπ. Θέλω σχόλια για την αράχνη, θέλω σχόλια από την εμπειρία σας στην πίστα με τα μικρά σας και βέβαια από την συνοδήγηση. Τι σας έκανε εντύπωση κλπ. :D :twisted:

Alex
04-12-2005, 14:19
Εγω αργησα να παω κι ετσι δεν προλαβα να κανω τη βολτα με την αραχνη. Το μικρο μου μεσα στην πιστα ομως ηταν μια αποκαλυψη. Δεν το περιμενα καθολου. Η εμπειρια μου απο πιστα (εκτος απο το καρτ), περιλαμβανει δυο τρια trackday στην Αγγλια με μοτοσυκλετες supersport 600, και ενα με μια BMW M3. Ηταν ολα πολυ ευχαριστα και διδακτικα (αν και η μοτοσυκλετα κουραζει μετα απο καμια δεκαρια γυρους), αλλα παντα υπηρχε στο πισω μερος του μυαλου η αισθηση μιας επικειμενης τεραστιας καταστροφης αν κατι εκανες λαθος. Το smart ηταν αποκαλυψη επειδη καταφερνε να ειναι εξισου διασκεδαστικο, χωρις να εμπεριεχει την αισθηση του κινδυνου. Οι ταχυτητες ηταν σημαντικα μικροτερες, οι ιπποδυναμη ασημαντη και υπηρχε και το ESP να μας σωσει σε περιπτωση λαθους. Ηταν καπως σα μεγαλο κλειστο ανετο καρτ. Οχι τοσο απολυτο, αλλα γρηγορο και ακριβες για να ειναι διασκεδαστικο.

Πρεπει οπωσδηποτε να το ξανακανουμε καποια στιγμη!!!!

skgr
04-12-2005, 14:53
ναι συγουρα πρεπη να ξαναγινη αλλα με περισοτερο κοσμο ομως.οχι παλι μια μικρη παρεα αλλα σαν club με τουλαχιστον 30 μελοι.

gavanos
05-12-2005, 13:41
Το έχω πει ότι η οδήγηση σε πίστα (και ειδικά του smart) είναι μια μικρή αποκάλυψη. Έχω οδηγήσει τόσο σε στεγνό, όσο και σε βροχή. Μπορείς να καταλάβεις πολύ εύκολα τα όρια του αυτοκινήτου, και να τα ξεπεράσεις (ειδικά στη βροχή) χωρίς ΚΑΝΕΝΑΝ κίνδυνο. Οι καταπονήσεις του αυτοκινήτου σε λάστιχα κλπ από ότι είδατε για τόσους λίγους γύρους δεν είναι και τίποτα σημαντικό. Δεν έιναι ότι λιώνεις λάστιχα δηλαδή. Όσον αφορά το μοτέρ πάλι, ισχύει το ίδιο ακριβώς όπως και με τα λάστιχα. ΔΕν είναι απαραίτητο να το πηγάινεις κόφτες συνέχεια. Όποιος θέλει πηγάινει μια βολτούλα, πιέζοντας σε στροφές για να δει τα όρια του αυτοκινήτου. ΤΕΛΕΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, οπωσδήποτε να επαναληφθεί. :wink:

sfinas
05-12-2005, 16:25
SWPA RE APOFASISATE NA ANEVASETE FOTO??
HMARTON....

gavanos
05-12-2005, 17:00
Sfina, σε βλέπω "παρμένο". γιατί? Τι έχει γίνει?

skgr
05-12-2005, 17:05
κατι επαθε το παλικαρι

Alex
06-12-2005, 13:28
Sfina, σε βλέπω "παρμένο". γιατί? Τι έχει γίνει?

Δεν ξερω κι εμενα μου φαινετε περιεργο. Σε καθε post κανει μετανοιες :D :D :D