PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Συναγερμός με turbo timer?

costheo
23-01-2006, 13:41
Γεια χαρα,
Την παρασκευή παρέλαβα το καινουργιο μου smart.Το προβλημα μου είναι αν υπάρχει κάποιος συναγερμός με turbo timer που να τοποθετείται χωρίς να υπαρχει προβλημα εγγυησης για το smart.
Τι γινεται με την απομακρυσμένη εκκινηση.Δουλεύει?
Εχω δει καποιο συναγερμο της Elser που ειναι φθηνος.Τον εχει βαλει κανεις?
Δουλευει αξιοπιστα?

Ευχαριστω.

ttasos
23-01-2006, 13:59
ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΨΩ ΕΔΩ (http://www.smartmania.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1006) ΚΑΘΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ :wink: :wink: :wink:

Alex
23-01-2006, 14:11
Κοιτα ΕΔΩ (http://www.smartmania.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1006&start=50) και θα βρεις ολες τις πληροφοριες που ζητας :wink:

costheo
23-01-2006, 17:01
Παιδια εχω ήδη διαβάσει αυτό το topic αλλα δυστυχώς δεν απαντάει σε καμια ερωτηση μου.Αρα μερικες φορες το να βάζουμε μια παραπομπη σε καποιο θεμα μονο και μονο επειδη φαινεται να εχει τον ιδιο τιτλο δεν σημαινει οτι καλυπτει ολες τις ερωτησεις που μπορει να εχουμε για το θεμα.Πχ
1. Για την εγγυηση απανταει με αοριστο τροπο.
2. Συγκεκριμενα για τον Elser τιποτα
3. Για την αξιοπιστια ακομα και αυτων που εχουν βάλει πχ Clifford δεν ξερουμε τελικα αν εχουν καποιο προβλημα εγγύησης ή λειτουργικότητας.

Για αυτό αν κάποιος οντως ξερει κατι απο αυτα που ρώτησα please αν θέλει ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ

Alex
23-01-2006, 17:11
Οκ.

1. Το προβλημα εγγυησης που αναφερεις ειναι δυσκολο να απαντηθει. Θεωρητικα οποιοσδηποτε συναγερμος προσβαλει την εγγυηση, αφου η τοποθετηση του προυποθετει την τροποποιηση της εργοστασιακης καλωδιωσης. Η απαντηση ειναι πηγαινε στον αντιπροσωπο που χρησιμοποιεις και ζητα του τι εχει να σου προτεινει που να καλυπτει τις αναγκες σου, ετσι ωστε να σου καλυψει αυτος την εγγυηση σε περιπτωση βλαβης.

2. Οι Elser απ'οτι ξερω ειναι αρκετα αξιοπιστοι. Προσωπικη εμπειρια δεν εχω.

3. Ξερω δυο φιλους που εχουν βαλει Clifford. Κανενας απο τους δυο δεν ειχε μεχρι στιγμης προβλημα και ειναι και οι δυο πολυ ευχαριστημενοι.

Η απομακρυσμενη εκκινηση δουλευει και την εχω δει σε λειτουργια, αν και καποιοι εγκαταστατες μου εχουν πει οτι η διαδικασια ειναι πιο πολυπλοκη στο smart απ'οτι σε αλλα αυτοκινητα.

Η δικια μου γνωμη ειναι, αφου θα δωσεις τα χρηματα για να βαλεις συναγερμο (την χρησιμοτητα του οποιου εγω αμφισβητω), τοτε φροντισε να βαλεις τον καλυτερο που μπορεις, ετσι ωστε αν γινει ποτε το μοιραιο να προσφερει καποια ασφαλεια και οχι μονο θορυβο στους γειτονες.

Ελπιζω να σε βοηθησα.

costheo
23-01-2006, 17:42
Σε ευχαριστώ.
Θα το ψαξω.Απλα οσους πηρα μεχρι τώρα μου λενε ή οτι εχει προβληματα ή οτι δεν δουλευει η εκκινηση.
Δεν εχω βρει καποιον που να εχει ξαναβαλει σε smart και να ξερει πως να φτιαξει και το turbo timer και την εκκινηση.

gavanos
23-01-2006, 20:14
Ο johnk102 έχει βάλει έναν clifford ο οποίος έχει και απομακρυσμένη εκκίνηση. Δεν θυμάμαι που είχε κάνει την τοποθέτηση, οπότε καλύτερα να του στείλεις ένα pm για να σου απαντήσει άμεσα :wink:

Lambros
25-01-2006, 12:41
Γεια χαρα,
Την παρασκευή παρέλαβα το καινουργιο μου smart.Το προβλημα μου είναι αν υπάρχει κάποιος συναγερμός με turbo timer που να τοποθετείται χωρίς να υπαρχει προβλημα εγγυησης για το smart.
Τι γινεται με την απομακρυσμένη εκκινηση.Δουλεύει?
Εχω δει καποιο συναγερμο της Elser που ειναι φθηνος.Τον εχει βαλει κανεις?
Δουλευει αξιοπιστα?

Ευχαριστω.

ante re kolopsaro pou thes kai sinegermo...

loipon tha ertheis mazi mou aurio stin sinadisi kai tha se gnoriso sta paidia gia na pareis oti info theleis.

Party-boy
20-02-2006, 15:49
Telika mathame ean o Esler einai kalos kai douleuei kai i apomakrismeni ekkinisi giati eimai etoimos na valw kai egw kai ton vrika gyrw sta 370euro,exei kaneis na mou prwteinei tipota allo ,i pou na paw na valw ton Esler se kapoion pou kserei kai na rythmisei kai to turbo timer?Euxaristw poly paidia gia oses apantiseis!!

djvolis
22-02-2006, 11:44
ap oti eixa rwtisei pantws gia elser ,viper kai clifford oi times pou xa parei htan 500-600-700 eurwpoula antistoixa ...oloi oi sunagermoi me turbo timer alla oxi remote start. (mias kai ap oti mou pan gia remote start ousistika katargeis h psilo parakampteis to immobilizer me deutero kleidi h plaketa bypass)

Party-boy
22-02-2006, 13:08
ap oti eixa rwtisei pantws gia elser ,viper kai clifford oi times pou xa parei htan 500-600-700 eurwpoula antistoixa ...oloi oi sunagermoi me turbo timer alla oxi remote start. (mias kai ap oti mou pan gia remote start ousistika katargeis h psilo parakampteis to immobilizer me deutero kleidi h plaketa bypass)

Telika evales kanenan?Kai dld me remote start prepei na pigenei parapanw i timi tous(afou thelei kai plaketa)?

djvolis
22-02-2006, 17:03
den evala kati mias kai to amaxi psaxnw na to dwsw..(afou arxizw kai psaxnw gia 700) ap oti mou pane eite vazeis plaketa (~+60euro) h afineis ena kleidi mesa...(auta gia to remote start..) h leitourgia uparxei hdh ston sunagermo pantws opote de xrewnoun kati gi auto

JOHN_G
22-02-2006, 22:50
Η δικια μου γνωμη ειναι, αφου θα δωσεις τα χρηματα για να βαλεις συναγερμο (την χρησιμοτητα του οποιου εγω αμφισβητω), τοτε φροντισε να βαλεις τον καλυτερο που μπορεις, ετσι ωστε αν γινει ποτε το μοιραιο να προσφερει καποια ασφαλεια και οχι μονο θορυβο στους γειτονες.

Ελπιζω να σε βοηθησα.
Alex γιατί αμφισβητείς την χρησιμοτητα του συναγερμου.....???

corfoss
23-02-2006, 07:32
ο συναγερμος δυστηχως χρειαζετε.ειναι ενα εξοδο που θα καθηστερηση η και θα αποτρεψη καπιον.
ο καθενας αλητης νομιζη οτι μπορη να κανη οτι θελη με την περιουσια των αλλων.
τωρα αν πρεπη να εχει turbo timer ειναι αλλη ιστορια.σε τι χρειαζετε το παραπανω εξοδο?
ο καθενας το βλεπη απο την δικια του σκοπια.
απλα πριν γινη το εξοδο ρωταμε καποιον ιδικο.

bullet_1800
23-02-2006, 11:00
Και εγω είμαι της αποψης οτι αν ο αλλος το εχει βαλει σκοπο να σου παρει το μωρο σου ο συναγερμος δεν προκειτε να τον αποτρεψει απλα ίσως να τον καθυστερηση λιγο. Τωρα αν ξερει και τι κανει ίσως να μην τον καθυστερησει καθολου και απλα να πουλησει το αμαξι σου σε καλυτερη τιμη στην γειτονικη χωρα..Αλβ.... με μεγαλυτερη τιμη μιας που θα ειναι εξοπλισμενο και με συναγερμο!! Χαχαχα Ειρωνια!

gavanos
23-02-2006, 11:10
Κι εγώ εν μέρει έχω την ίδια άποψη. Αν θέλει ο άλλος να σου το πάρει, αν το βάλει στο μάτι δηλαδή, δεν το σώζει τίποτα. Απλά ο συναγερμός, όπως και ο,τιδήποτε επιπλέον ασφαλίζει το αυτοκίνητο, είναι καλό να υπάρχει, γιατί αποτρέπει τους ευκαιριακούς διαρρήκτες, που θα δουν ότι έχει συναγερμό το αυτοκίνητο και θα προτιμήσουν ίσως κάποιο που δεν έχει.

Γνώμη μου δηλαδή είναι ότι όσο περισσότερα μέτρα παίρνεις τόσο το καλύτερο. Μπαστούνι για το τιμόνι, κρύψιμο του R-CD, συναγερμός, φυμέ μεμβράνες είναι μερικά από τα μέτρα. Γιατί αυτός που θα στο βάλει στο μάτι δεν περνάει κάθε μέρα από το δρόμο. Ενώ αυτοί που θα θελήσουν να το σπάσουν για να πάρουν κάτι από μέσα (και να προσπαθήσουν ίσως ένα βράδυ να το πάρουν-ανοργάνωτα) είναι πολλοί περισσότεροι. Άρα δεν είναι απολυτη η λογική "αν στο βάλει στο μάτι θα στο πάρει". :wink:

Επομένως, ειδικά αν δεν υπάρχει ασφάλεια κλοπής (μερικής & ολικής) ψηφίζω ναι στο συναγερμό... :wink:

chrism
05-08-2006, 11:04
Αν και έχω διαβάσει όλα τα topic που αναφέρετε και εγώ δεν μπόρεσα να αποκρυσταλλώσω μια άποψη για συναγερμό με turbo timer.
Υπάρχουν αρκετοί που λέτε ότι θα βάλετε αλλά τελικά δεν κατάφερα να αποσαφηνίσω ούτε τον αντιπρόσωπο που προτείνετε ούτε το μοντέλο και φυσικά το κόστος που εγκαταστήσατε.
Μήπως κάποιος που έχει ανάλογη εμπειρία μπορεί να με βοηθήσει λέγοντας μου τι μου προτείνει για συναγερμό με turbo timer , κόστος ?
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

chrism
07-08-2006, 17:57
Αν και θα ήθελα της συμβουλές σας για το θέμα συναγερμού turbo timer… συνεχίζω με την σημερινή εμπειρία μου τηλεφωνώντας αρχικά στον Λαινοπουλο ο οποίος μου πρότεινε το συναγερμό ΜΕΤΑ (η κάπως έτσι ) με συνολικό κόστος 300€ και στη συνέχεια η ΕΚΚΑ με τον ίδιο συναγερμό στα 250€. Και οι δυο μου είπαν πως το να προσθέσω turbo timer είναι κάτι το οποίο θα αλλοίωση σε μεγάλο βαθμό την εγγύηση Και ότι αυτοι παράνομα εξαρτήματα δεν εγκαθιστούν .
Α) ο συναγερμός που προτείνουν είναι καλός?
Β) να μη προσθέσω turbo timer?

Pls give me a hint

djvolis
07-08-2006, 20:58
meta sustem einai o sunagermos pou sou eipan kai nai einai polu kalos me lifetime warranty. to 8ema turbo timer einai polu periergo..8a sunistousa apla epeidi k to smart einai periergo na perimeneis na krywsei prin to sviseis :wink:

smartmaniac
07-08-2006, 21:32
ΦΙΛΕ chrism

Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟ SITE THS ETAIREIAΣ (http://www.metasystem.gr/profile.asp) ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ GPS. ΔΕΣ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ EXTRAS.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΜΕ ΤΟ TURBO TIMER, ΕΧΩ ΕΝΑΝ CLIFORD ME TB KAI REMOTE START (MATRX 3.5)

TO MONO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΚΡΑΔΑΣΜΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΜΑΡΤΑΚΙ ΑΛΕΡΓΙΚΟ ΣΤΑ DIESEL. TAXI ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΡΥΘΜΙΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ, ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΔΑΣΜΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΣΥΤΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ ΤΟ ΤΒ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΣΤΟ 1 Η' 3 Η'5 ΛΕΠΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΑΓΕΡΜΟ (ΕΔΩΣΑ 600 Ε) ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ "ΠΑΚΕΤΟ". ΕΧΩΝΤΑΣ ΣΑΝ ΒΑΣΗ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΞΤΡΑ ΟΠΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ, ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟ ΠΙΣΩ ΤΣΑΜΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ Κ.Α.

ΟΣΤΩΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΒ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ (ΤΗΣ GREDY ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ) ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ. ΕΝΑ ΤΒ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ. ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΤΒ ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50Ε. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΤΒ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΕΙ???? ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟ ΤΟΥΡΜΟ? ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΜΠΕΛΑΛΙΔΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΕΣ (ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ) ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟ "ΛΑΔΙΑ, ΞΥΔΙΑ ΤΕΛΙΩΣΑΤΕ.... Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ"!

ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ. ΕΧΩ ΠΥΡΟΜΕΤΡΟ (ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ TURBO). ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΗΡΕΜΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΚΑΙ 1-2 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ? ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ. ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ. ΠΑΡΚΑΡΩ ΚΑΙ ΞΕΠΑΡΚΑΡΩ ΣΧΕΔΟΝ 8 ΜΕ 10 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ (ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΜΑΡΤ :wink: ). ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΤΒ ΕΙΝΑΙ MUST.

BTW: ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΟΣ ΟΤΙ ΤΟ TURBO TIMER ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ?????

smartmaniac
07-08-2006, 21:52
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΣ ΛΙΓΩ ΠΙΣΩ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ REMOTE START ΔΕΝ XΡEIAZETAI NA ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΟ IMMOBILIZER, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΑΠΛΑ:

1) ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ
2) ΠΑΤΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ
3) ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ CONTROL.

ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΝΑΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΑΡΙΔΑ...

4) ΞΑΝΑΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ CONTROL

icedsun
07-08-2006, 22:18
Το turbotimer της Blitz κάνει αυτή την δουλειά (σβήσιμο κινητήρα βάση θερμοκρασίας τουμπίνας) αν και νομίζω πως και της APEXi κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

chrism
07-08-2006, 22:51
Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές γιατί πραγματικά λόγω της ασχετοσύνης μου και τον καταιγισμό πληροφοριών έχω μπερδευτεί.
Δεν με πειράζει τόσο το κόστος όσο η διάρκεια ζωής του κινητήρα , αφενός , όσο και το να παρκάρω και να φεύγω χωρίς να περιμένω (επειδή ανησυχώ πολύ για το σβήσιμο περιμένω αρκετή ώρα, τόση όση χρειάζεται να λύσεις ένα σταυρόλεξο με επίπεδο δυσκολίας : για νέους λύτες )
Θα ήθελα και εγώ μια λύση πακέτο. Αλήθεια smartmaniac που το τοποθέτησες?
και εάν μετά την τοποθέτηση όταν το πήγες για service σου ακύρωσαν την εγγύηση?.

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια

icedsun
07-08-2006, 23:55
Μια τέτοια λύση όντως είναι ψιλοακριβή,αλλά σίγουρα πρακτική οσο τίποτα άλλο.Εγώ πιστεύω οτι τον χειμώνα το remote start είναι οτι καλύτερο υπάρχει όπως ακριβώς είναι και το turbotimer το καλοκαιράκι...υπόψιν πάντα : Ότι πληρώνεις,παίρνεις.

smartmaniac
08-08-2006, 13:11
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΣΕΡΒΙΣ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΕΙΑ. ΕΧΩ 7000 ΚΜ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΛΛΑΓΕΣ ΛΑΔΙΩΝ ΣΤΗΝ MICROCAR ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΕΣ.

ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΙΣΑ ΣΤΗΝ ΗΧΟΚΑΛΗΨΗ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ REMOTE START ΣΤΑ ΣΜΑΡΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙΣ CLIFORD-PYTHON.

@ICEDSUN "τον χειμώνα το remote start είναι οτι καλύτερο υπάρχει όπως ακριβώς είναι και το turbotimer το καλοκαιράκι" ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

johnk102
09-08-2006, 00:56
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΣ ΛΙΓΩ ΠΙΣΩ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ REMOTE START ΔΕΝ XΡEIAZETAI NA ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΟ IMMOBILIZER, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΑΠΛΑ:

1) ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ
2) ΠΑΤΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ
3) ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ CONTROL.

ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΝΑΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΑΡΙΔΑ...

4) ΞΑΝΑΚΛΕΙΔΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ CONTROL

Ή πατάς το start engine, απενεργοποιείς το immobilizer και παίρνει μπρος, κλειδωμένο.

DVCam
12-02-2007, 21:16
Μπορεί κανείς να μου δώσει κανένα τηλέφωνο με ΠΜ όπου έβαλε συναγερμό με Turbo Timer και με λειτουργία Remote εκκινησης μιας και σύντομα θα τον χρειαστώ?

Alex
12-02-2007, 21:43
Δε χρειαζεται καν πμ.
Κοιτα στην προσφορα της Ηχοκινησης τον SAT-350
Εγω εκει τον εβαλα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

smartmaniac
13-02-2007, 00:05
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤHN ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ REMOTE START ΣΕ FORTWO.

ΟΣΟΙ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟ F2 (ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ) ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΔΥΝΑΤΑ (ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ).

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ F2 ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ MATRIX 3.5 ME REMOTE START ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΗΧΟΚΑΛΗΨΗ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ.

DVCam
13-02-2007, 10:19
Για Clifford κοιτάω και μόνο.
Σκέφτομαι μόνο πως επειδή είναι καινούργιο μοντέλο να του αφήσω off το turbo timer και αν υπάρξει πρόβλημα μέσα στα δύο χρόνια , λόγο εγγύησης η tourbινα θα αλλαχθεί free.
Μετά τα δύο χρόνια... απλά θα συνδέσω και αυτό όπου θα υπάρχει γενικότερη "εμπειρία" στην σωστή τοποθέτηση και λειτουργεία από πολλούς!
Ευχαριστώ τους πάντες για το ενδιαφέρον!

Alex
13-02-2007, 11:59
Oτι συναγερμο και να βαλεις, η μεθοδος τοποθετησης ειναι η ιδια.
Στο fortwo, το προβλημα στην τοποθετηση του remote start ειναι οτι το immobiliser απενεργοποιειτε μονο απο το κουμπι του ξεκλειδωματος. Οι γνωστες εχουν βρει τον τροπο να παρακαμπτουν αυτη τη διαδικασια.

Το θεμα με το turbo timer, ειναι οτι αν δεν το συνδεσεις εξαρχης, και στην περιπτωση που η τουρμπινα σου παρουσιασει κατι στα 2.5 χρονια π.χ. θα εισαι ακαλυπτος. Εγω θα το εβαζα απο καινουριο. Κακο αποκλειετε να κανει, ενω το συναισθημα της ανεσης του να μην χρειαζετε να περιμενεις να κρυωσει το αυτοκινητο ειναι αναντικαταστατο.

Το θεμα επιλογης μαρκας ειναι καθαρα προσωπικο. Εγω δεν βρηκα κανενα λογο να πληρωσω διπλα λεφτα για το ιδιο αποτελεσμα μονο και μονο για να λεω οτι ο συναγερμος μου ειναι επωνυμος, αλλα ειμαι σιγουρος οτι πολλοι απο εσας θα διαφωνησουν.

smartmaniac
13-02-2007, 12:05
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ALEX. ΣΕ ΟΛΑ.

ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

mysmart.gr
13-02-2007, 12:12
Γιωργο το turbo timer ειναι απαραιτητο,απλως αγορινα περιμενε λιγο να περασει καιρος,γιατι εχουν παρατηρηθει αρκετα φαινομενα δυσλειτουργιας,θυμαμαι παραδειγμα απο του Leo(Αλκη) ειχε καει το SAM....Aρα γνωμη περιμενε λιγο..

smartmaniac
13-02-2007, 12:16
ειχε καει το SAM :?

ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ!

DVCam
13-02-2007, 14:13
Γιωργο το turbo timer ειναι απαραιτητο,απλως αγορινα περιμενε λιγο να περασει καιρος,γιατι εχουν παρατηρηθει αρκετα φαινομενα δυσλειτουργιας,θυμαμαι παραδειγμα απο του Leo(Αλκη) ειχε καει το SAM....Aρα γνωμη περιμενε λιγο..

Η γνώμη σου φίλε είναι σεβαστή και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
Αν κατάλαβα καλά...με συμβουλεύεις δηλαδή τον πρώτο καιρό να πηγαίνω προσεκτικά και να το κρυώνω μέχρι να έρθει η ώρα της σίγουρης λύσης που θα είναι να μπεί ένα turbo timer.
(Για το remote start η άποψη σου? Χρειάζεται... ή καλύτερα ξεκίνα απευθείας με προσεκτική οδήγηση για λίγα λεπτά?)

Alex
13-02-2007, 15:43
Ζημια στο SAM να παθει καποιος για ποιο λογο?

Προφανως για αυτο ευθυνετε η απειρια του εγκαταστατη και οχι ο συναγερμος.

Να περιμενεις λιγο καιρο δηλαδη, ετσι ωστε να προλαβουν οι εγκαταστατες να κανουν τα λαθη τους στα αυτοκινητα αλλων και οχι στο δικο σου?

Δε συμφωνω.

Βρες εναν ανθρωπο που να ξερει τη δουλεια του και να μπορει να σε υποστηριξει σε οτιδιποτε παει στραβα, και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

mysmart.gr
13-02-2007, 18:49
Κ ομως του Aλκη ετσι εγινε με Clifford,το θεμα εγκαταστασης οταν προκειται για τελειως αγνωστο μεχρι στιγμης μοντελο απο ηλεκτρικα 2007 μοντελο,δεν υπαρχει καποιος ακομα που να του κανει την δουλεια

DVCam
13-02-2007, 19:23
Chris... θα σε συμβουλευθώ όπωσδήποτε πριν την τοποθέτηση , πάντως και για να κλείνουμε , η ιδέα του να βάλω συναγερμό γιατί δεν γίνεται με τίποτα χωρίς αυτόν , φαντάζομαι πως σε βρίσκει σύμφωνο.
Το turbo timer ας το έχει και βλέπουμε...
Σωστά?

mysmart.gr
13-02-2007, 20:52
Oτι χρειαστεις εδω ειμαι...

xristos
13-02-2007, 21:29
Προσωπική μου άποψη καλός συναγερμός, που σου παρέχει όλες τις λειτουργίες που χρειάζεσαι, και εφ όρου ζωής εγγύηση, και φυσικά σε εξουσιοδοτημένο τεχνικό για την εγκατάσταση γιατί τα μικρά μας είναι λίγο ιδιότροπα. Όσο για την τιμή, καλύτερα να τον πληρώσεις λίγο πιο ακριβά από μια κινέζικη "παπατζα" για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο και το αμάξι σου ολόκληρο.
Εγώ όπως και ο smartmaniac βάλαμε τον CLIFFORD στον ίδιο τεχνικό και είμαστε και οι δυο ευχαριστημένοι

Sphinxgr
13-02-2007, 21:42
Kai egw klifford exw kai eimai apoluta efxaristimenos omws meta apo arketo psaksimo eida pws oi python kai kapioi alloi pou de thymame einai akrivos idioi apo to idio ergostasio me monh allagh to thlekontrol kai 30+% fthinotera... opote an ksanaevaza tha to epsaxna ligo parapanw...

Ontos an o typos pou kanei th topothetish einai tsakali de tha exei provlhma pisteyw gia thn topothetish tou synagermou... An kai vevaia gia kathe amaksi prepei na bgoun prwta oi odhgies topothetishs tou sthn antiprosopia...

biancoverde
13-02-2007, 22:45
Εγώ όπως και ο smartmaniac βάλαμε τον CLIFFORD στον ίδιο τεχνικό και είμαστε και οι δυο ευχαριστημένοιΧρήστο γράψε αν θέλεις τα χαρακτηριστικά, standard & optional, τιμή με τοποθέτηση και πού τον έβαλες, αφού λες ότι ο τύπος ήταν πολύ καλός.

xristos
13-02-2007, 23:13
Λοιπον εχουμε και λεμε.
Υπαρχει η δυνατοτητα να τον εξοπλισεις με τα παντα μεχρι και δορυφορικη ανευρεση του αυτοκινητου σου :shock:
Εγω στον δικο μου εχω:remote starter, turbo timer,εξωτερικη περιμετρο και ενα καρο αλλα που εχει ο clifford αλλα φιλε θα στα πω απο κοντα γιατι βαριεμαι να στα γραψω!! :wink:
Α! Κοστισε 550euro και δεχεται και καρτα με ατοκες :idea:

biancoverde
14-02-2007, 00:51
Χρηστάρα με κάλυψες, τα υπόλοιπα από κοντά.

Πολύ καλό αυτό με τις άτοκες... \:D/

gavanos
14-02-2007, 02:52
Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό...

DVCam
14-02-2007, 09:00
Και εγώ θέλω τα στοιχεία του!

Lgeor
14-02-2007, 10:27
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΑΛΚΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ CLIFFORD ΣΤΟ SMART ΤΟΥ.
ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ELSER
ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΗΚΕ Η SAM.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΗΚΕ ΗΤΑΝ Η ΜΙΖΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΑΧΤΗΚΕ ΣΤΟΝ ΛΑΙΝΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΟ REMOTE START.
ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΟΜΩΣ, ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΖΑ, ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

xristos
14-02-2007, 18:04
Λοιπον για οποιον ενδιαφερετε, ο γατος που ολα τα φτιαχνει ολα τα μαστορευει και δεν γδερνει ειναι ο Στελιος απο την ηχοκαλυψη και το τηλ. ειναι 210 400 6188. :D
Α! του μιλησα και μου ειπε οποιος παρει να πει οτι ειναι απο το club :wink:

Scotch
14-02-2007, 18:24
Κι εμένα μ' ενδιαφέρει. Αν μαζευτούμε να πάμε όλοι παρέα, είμαι μέσα.

ELIASSMART
14-02-2007, 18:33
ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ..ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ
ΗΛΙΑΣ

smartmaniac
14-02-2007, 20:14
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΑΛΚΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ CLIFFORD ΣΤΟ SMART ΤΟΥ.
ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ELSER
ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΗΚΕ Η SAM.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΗΚΕ ΗΤΑΝ Η ΜΙΖΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΑΧΤΗΚΕ ΣΤΟΝ ΛΑΙΝΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΟ REMOTE START.
ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΟΜΩΣ, ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΖΑ, ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΤΙΚA ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Ο ELSER ΣΤΟ REMOTE START ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΗ ΜΙΖΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗ ΦΘΟΡΑ ΤΗΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 206cc ΠΟΥ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ELSER ΜΕ REMOTE START ΕΙΠΕ ΑΝΤΙΟ ΣΤΗ ΜΙΖΑ TOY.

O CLIFORD ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΤΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ELSER ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.... ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΗΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΤΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ELSER ΠΙΑ ΚΑΡΝΤΙΑ ΜΟΥ!
(ΜΠΑΝΑΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΡΥΖΙ ΕΙΝΑΙ).

mysmart.gr
14-02-2007, 20:44
Μαλλον λοιπον δεν θυμομουν καλα....απλα μιας κ ειναι καινουργιο μοντελο αφηστε λιγο να περασει καιρος...Ευχαριστω τον προεδρα για την διορθωση...

Sphinxgr
14-02-2007, 20:59
Tha hthela na shmiwsw kati....

H klifford einai mia etairia h opoia agorazei synagermous apo ergostasia kai tous eksagei se olo ton planhth me antiprosopous ths...

To idio akrivos pragma einai kai h Elser me th diafora oti einai mono sthn ellada...

Aftos einai kai o logos pou synagermoi metaksh antiprosopwn einai akrivos idioi...

gavanos
15-02-2007, 10:22
Λοιπον εχουμε και λεμε.
Υπαρχει η δυνατοτητα να τον εξοπλισεις με τα παντα μεχρι και δορυφορικη ανευρεση του αυτοκινητου σου :shock:
Εγω στον δικο μου εχω:remote starter, turbo timer,εξωτερικη περιμετρο και ενα καρο αλλα που εχει ο clifford αλλα φιλε θα στα πω απο κοντα γιατι βαριεμαι να στα γραψω!! :wink:
Α! Κοστισε 550euro και δεχεται και καρτα με ατοκες :idea:

Χρήστο ευχαριστούμε για τις info...
Ξέρουμε για ποιο μοντέλο μιλάμε?

Smartakis
08-05-2008, 12:41
συναγερμό δεν θέλω να βάλω.
1)λόγο κόστους (θέλω να χρησιμοποιήσω τα λεφτά για άλλα αξεσουάρ στο αυτοκίνητο.

2)έχω γκαράζ και στο σπίτι αλλά και στο χώρο εργασίας.

Αυτό που λες για τη συνδεσμολογία τι περίπου παίζει?

djvolis
08-05-2008, 12:45
αν δε θες συναγερμο μαλλον δε σε βλεπω να σου κλειδωνει με το κλειδι ποτε...
εχω ακουσει πως κοβεις καποια εντολη ομως δεν το χω δει να συμβαινει(σε σμαρτ χωρις συναγερμο) ... οσο και αν ειχα προσπαθησει να το βρω δεν ειχα βγαλει καποια ακρη ...γι αυτο αν δε το δω να δουλευει ειναι για μενα απλα φημες..

Smartakis
08-05-2008, 13:00
αν δηλαδη βαλώ τον πιο απλο συναγερμο που υπαρχει θα γινει αυτο που θελω?

HACCP
08-05-2008, 13:02
βάζεις ένα extra χειριστήριο που κλειδώνει τις πόρτες . το έχουν κάνει κάποια μέλη.

Smartakis
08-05-2008, 13:04
1)που μπορώ να το βρω?

2)πόσο κοστίζει?

3)τοποθέτηση μπορεί να γίνει από εμένα?

HACCP
08-05-2008, 13:10
1)που μπορώ να το βρω?

2)πόσο κοστίζει?

3)τοποθέτηση μπορεί να γίνει από εμένα?

1) πάρε κάποια συνεργεία -βελτιωτές smart
2) κάπου στα 100€ αν θυμάμαι καλά
3) δεν ξέρω την διαδικασία τοποθέτησης , αλλά υποθέτω πως θα είναι κομμάτι δύσκολη .

djvolis
08-05-2008, 13:14
δε θα προτεινα χειριστηριο
φτηνο συναγερμο βαζεις με 100~150 ευρω...θα κανει τη δουλεια σου
το χειριστηριο ειναι ευκολο στην αντιγραφη (εως γελοίο) και αναλογα το πως θα συνδεθει μπορει και να τρεχεις..

HACCP
08-05-2008, 13:21
δε θα προτεινα χειριστηριο
φτηνο συναγερμο βαζεις με 100~150 ευρω...θα κανει τη δουλεια σου
το χειριστηριο ειναι ευκολο στην αντιγραφη (εως γελοίο) και αναλογα το πως θα συνδεθει μπορει και να τρεχεις..
Ο συναγερμός που βάζεις με 100 € θα είναι μάρκας cliboard και κατα πάσα πιθανότητα κινέζικος . Και εγώ προτείνω να μαζέψεις κάποια λεφτά να πάρεις ένα συναγερμό με καμια 200αριά euro . Απο εκεί και πέρα αν σου φαίνονται πολλά τα 200 τότε πήγαινε σε χειριστήριο . Η αντιγραφή του είναι όντως πολύ γελοία , αλλά όποιο σμαρτ χωρίς συναγερμό ανοίγει εξίσου γελοία και χωρίς αντιγραφή του χειριστηρίου . :a26:

djvolis
08-05-2008, 13:34
πλεον τα παντα φτιαχνονται στην κινα...ενας απλος συναγερμος που θα σου κανει απλα ενα κλειδωμα δεν θες να ναι πολυπλοκος δεν εχει καμμια φοβία ...με 100-150 ευρω βαζεις απο ελληνικο μεχρι και απλό επωνυμο, αλλα θελει ψαξιμο η δουλεια..