PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αθήνα MICROCAR

Lgeor
03-03-2006, 12:57
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ & ΒΕΛΤΙΩΤΗΣ SMART

16ο χλμ Αθηνών Λαμίας
210-8078886

ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

STELIX
03-03-2006, 13:08
Ξεκινησα με σερβις στα 20000 και μετατροπη στα 25000 στο συγκεκριμενο συνεργειο. Πολυ καλο σερβις-τιμες και με βολευει που ειναι ανοιχτο ακομα και Σαββατα. Στα 48000 και συνεχιζω σερβις και βελτιωση εκει χωρις κανενα προβλημα. Εχουν πολυ καλη γνωση πανω στο αντικειμενο και εχουν διαθεση να συζητησουν με τον καθε ενδιαφερομενο για το αυτοκινητο του. Δεν ειναι το τυπικο το εφερες στο φτιαξαμε πληρωσε και αντε γεια.

pratigos
03-03-2006, 13:38
Με κάλυψε ο Στέλιος... πόλυ καλοί άνθρωποι πάνω απ όλα, και πολύ καλές τιμές -είναι γνώστες με το αντικίμενο καλά..

bullet_1800
03-03-2006, 14:16
Πολύ καλή κριτική και απο εμένα στα παιδιά της MicroCar.Αν και ακόμα το αμάξι είναι φρέσκο και είναι εντός εγγύησης το έχω πάει εκέι για να μου αλλάξουν φίλτρο αέρα και τα πρώτα λάδια στις 5.000χλμ. Τα παιδιά, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, είναι πολύ εξυπηρετικά με διάθεση για ομιλία... Συγχαρητήρια και πάλι!!

Υ.Σ : Στέλιο, Θοδωρή θα ήταν καλό να βάλετε και έναν ψήφο για να εντοπίζονται τα αποτελέσματα πιο εύκολα...

airmax
03-03-2006, 14:28
poly kalo service poli kali diathesi sto na exigisoun kathe aporia genika einai super

Keep going

jos
03-03-2006, 17:16
Εγώ τους εμπιστεύομαι εδώ και 3 χρόνια χωρίς το ελάχιστο παράπονο!!! Απόλυτα ικανοποιημένος. Το έχω προτείνει και σε όλους τους γνωστούς μου που μετά με ευχαριστούν.....

polistas
03-03-2006, 20:00
Πολυ καλοι στη δουλεια τους κ ξερουν πολυ καλα τι κανουν,σε σχεση με αλλους που για να κανουν κατι ανοιγουν βιβλια για το τι κ πως!!!Το μονο παραπονο ειναι η οργανωση ως προς τα ραντεβου κ τις παραγγελιες.πολυ περιμενε!Ομως κανεις δεν ειναι τελειως μηχανηκα ειναι οι καλυτεροι!!!!!!!!!!!

gkblue
04-03-2006, 02:34
ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΘΟΡΥΒΟ,ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΝ (ΜΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ),ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ,ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕΙ.

ΕΙΜΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΩΣ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΕΤΑ ΕΝΙΩΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑΝ.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΟΣΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ,ΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ.ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ!

ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΕΡΑ ΤΩΡΑ ΕΕ??(ΠΛΑΚΙΤΣΑ..) :D :D :D :D

gavanos
04-03-2006, 11:37
Μπορώ να πω ότι γνωρίζω τα παιδιά στην microcar σχεδόν 5 χρόνια(!). Μέσα σε αυτά τα χρόνια είμαι απόλυτα ικανοποιημένος όσον αφορά την ποιότητα εργασίας τόσο στο παλιό όσο και στο καινούριο μου smart. Πολύ βασικό είναι ότι ακόμα και μικρές "βλάβες" διορθώνονται άμεσα, ακόμα και μετά από ένα τηλεφώνημα. Είναι πολύ μεγάλη υπόθεση να ξέρεις ότι ακόμα και Σάββατο μεσημέρι, όταν παρουσιάζεται μια βλάβη, μπορείς να γνωρίζεις περίπου τι είναι με ένα τηλεφώνημα. Δεν θα ξεχάσω ένα Σάββατο βράδυ που το παλιό smart είχε κάψει μια ασφάλεια, και έκανε τα "δικά του" (δεν κλείδωνε, δεν άναβε το μέσα φως, δεν δούλευε ο κλιματισμός - όλα αυτά από μια ασφάλεια!), και εγώ είμουν εκτός Αθηνών, με ένα τηλεφώνημα στις 11 το βράδυ ενημερώθηκα για την αιτία του προβλήματος, και τουλάχιστον ησυχασα.

Για τα υπόλοιπα, θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους :wink:

DVCam
04-03-2006, 12:19
Πολύ σωτοί!!!! Πολύ καλοί μηχανικοί και φαίνεται αυτό!!! Ο σωστός συνδυασμός του καλού επαγγελματία αλλά και του σωστού που θα ενδιαφερθεί για το αυτοκίνητο.

Anastasis
05-03-2006, 19:55
απλα οταν καποιος αγαπαει την δουλεια του,ειναι και ο καλυτερος.....τα λιγα λογια ελπιζω να καλυπτουν την αποψη μου για τα παιδια...

johnk102
06-03-2006, 21:51
Το μωρο μου εγώ, το έφερα από τη Γερμανία.
Από την πρώτη φορά το πήγα στον Μιχάλη και τον Χρήστο και έκτοτε δεν το 'χει δει ποτέ κανένας άλλος μηχανικός. Προς στιγμή σκέφτηκα να το πάω στον Λαϊνό λόγω εγγύησης αλλά προτίμησα τη Microcar ασχέτως εγγύησης.
Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητα εργασίας τους, από τους ανθρώπους τους ίδιους, από το πνεύμα εμπιστοσύνης και από τις τιμές τους.
Δυστυχώς για τους υπόλοιπους του χώρου, δεν αλλάζω με τίποτα τους μηχανικούς μου.
Όσο έχω το smart, δεν πρόκειται να το πάω σε κανέναν άλλο. Γιατί κανένας άλλος δεν το γνωρίζει καλύτερα από τη Microcar.

Thank you guys! ||9| ||13|

george ap
07-03-2006, 01:21
polu kaloi me eksipiretoun panta akomi k xoris rantevou k 9 i ora to vradi

keep walking microcar!!!!

esteban
07-03-2006, 15:42
Πολύ καλή δουλειά από τα παιδιά της Microcar, σε πάρα πολύ καλές τιμές. Είναι πιστεύω από τους πλέον εξειδικευμένους στο χώρο και αν τους ρωτήσεις έχουν τη διάθεση να σου λύσουν τις απορίες.
Μου άρεσε από την αρχή ότι είναι τίμιοι και δεν προσπαθούν να "δαγκώσουν" κάποιον άσχετο που μπαίνει, ούτε προσπαθούν να σου "βγάλουν" ιστορίες.
Μπορεί από την πρώτη ματιά να μην βλέπεις χλιδές, φρου-φρου κι αρώματα όμως η δουλειά που γίνεται εκεί είναι σωστή! :smt023

Lambros
07-03-2006, 15:49
Πολύ καλή δουλειά από τα παιδιά της Microcar, σε πάρα πολύ καλές τιμές. Είναι πιστεύω από τους πλέον εξειδικευμένους στο χώρο και αν τους ρωτήσεις έχουν τη διάθεση να σου λύσουν τις απορίες.
Μου άρεσε από την αρχή ότι είναι τίμιοι και δεν προσπαθούν να "δαγκώσουν" κάποιον άσχετο που μπαίνει, ούτε προσπαθούν να σου "βγάλουν" ιστορίες.
Μπορεί από την πρώτη ματιά να μην βλέπεις χλιδές, φρου-φρου κι αρώματα όμως η δουλειά που γίνεται εκεί είναι σωστή! :smt023

KANEIS LATHOS einai ola ta antitheta alla emeis pame se autous giati eimaste mazoxes !!!! :-)

oi antropoi to KATEXOUN TO ATHLHMA TI LEME TORA.

Skorpini
09-03-2006, 11:50

Θα συμφωνισω με τον σκιουρο
Αυτος ξερει καλυτερα :lol:

Gelo
03-04-2006, 14:16
Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που πήγα στο συνεργείο και όντως είναι πολύ καλό.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

waztrelos
01-05-2006, 10:54
Distixws den exw empisteutei akoma sta xeria tous to smartaki mou gia kapio service h gia kapia epidiorthosh mixanikhs vlavhs, ala exw agorasei apo thn Microcar kapia accesouar gia to smartaki mou. Arketa filikoi kai polu e3ipiretikoi.

GeoGlx
03-07-2006, 14:48
Επίσης Ικανοποιημένος, Thanks http://www.smartmania.gr/phpBB2/images/smiles/eusa_clap.gif

mysmart.gr
24-07-2006, 16:03
Ενημερωνω οτι η Microcar θα κλεισει λογω καλοκαιριου ανασυνταξης δυναμεων κ συμμαζεματος απο τις 5 Aυγουστου εως 3 Σεπτεμβριου.Οτι χρειαστειτε μπορειτε να επικοινωνησετε στο κινητο μου η στου Μιχαλη.
Ευχαριστουμε για την υποστηριξη σας οσους δεν προλαβω να δω καλο καλοκαιρι κ καλες διακοπες!!

mmike
26-07-2006, 07:05
MICROCAR. Το ΛΕΥΚΟ ΠΥΡΑΥΛΑΚΙ αποτελεί διαφήμισή τους. Φτιαγμένο εξ' αρχής στη MICROCAR με μεράκι, όταν smart δεν κυκλοφορούσαν αρκετά, όταν δεν υπήρχαν αξεσουάρ, όταν οτιδήποτε έκαναν επάνω σ'αυτό ήταν πρωτοποριακό, μοναδικό.
Από τότε έχω δει πολλές αντιγραφές, αλλά το "ΛΕΥΚΟ ΠΥΡΑΥΛΑΚΙ" παραμένει πάντα αρχικό και κλασικό, όπως και η MICROCAR.

DJ THEO
26-07-2006, 11:48
APOLUTA IKANOPOIHMENOS SE OLA!AN K TO SMARTAKI MOU EXEI ENA XRONO EGGUISI AKOMA,O,TI BELTIOSI TOU EXO KANEI K O,TI ALLO XREISATIKE,EKEI PHGA K EKEI THA KSANAPAO!MONADIKO PARAPONO EINAI DUO POLUORES ANAMONES EKSAITIAS TIS MEGALHS PELATEIAS!AUTA SIMBAINOUN OMOS!NA'STE KALA PAIDES!AN DEN SAS KSANADO,KALES DIAKOPES! 8)

Konstantinos75
26-07-2006, 16:15
Πριν από 1 μήνα περίπου κάποιος "πολύ καλός" άνθρωπος θέλησε να μου δείξει την ποιότητα της ανθρώπινης φύσης του ρίχνοντας REMOVER στο καινούργιο SMART CABRIO 10 ημερών που είχα αγοράσει.Έπειτα από τρελό τρέξιμο με ασφαλιστικές κλπ κλπ προκειμένου να πάρω τα χρήματα του κόστους επισκευής πίσω,το αυτοκίνητο κατέληξε στη MICROCAR μιας και οι παρακινήσεις των παιδιών εδώ στο SMARTMANIA που ήταν πολύ ευχαριστημένα από την ποιότητα των υπηρεσιών της MICROCAR, έπεισαν και εμένα!Το κόστος επισκευής του μικρού SMART ήταν 2330 ευρώ!Φανταστείτε το μέγεθος της ζημιάς.Αλλαγή όλου του μπροστινού τμήματος πλην δεξιού φαναριού και φτερού και αλλαγή αριστερής, εξωτερικής πάντα επιφάνειας, της πόρτας.
Γιατί τα αναφέρω όλα αυτά;Ε τόσοι έχουν ακούσει τον πόνο μου 1 μήνα τώρα.Να μην τον μάθετε και εσείς;Το σίγουρο είναι πως αξίζει ένα μπράβο στα παιδιά εκεί στη MICROCAR.Στον Μιχάλη και στον Χρήστο.Αν και το αυτοκίνητο έμεινε στο συνεργείο 10 ολόκληρες μέρες κάτι που οφειλόταν τελικά στο φανοποιό και όχι στη MICROCAR, η ποιότητα των υπηρεσιών τους ήταν και είναι άψογη.Σήμερα διαπίστωσα πως το καινούργιο φανάρι που έιχε τοποθετηθεί μεταξύ άλλων,ήταν γρατσουνισμένο!Ο Χρήστος λοιπόν μου υποσχέθηκε πως αύριο θα μου τοποθετήσει ένα άλλο προκειμένου να είμαι τόσο εγώ όσο και αυτοί απόλυτα ευχαριστημένοι.
Η ως τώρα λοιπόν συνεργασία μας κρίνεται άψογη.Τα παιδιά είναι πολύ απλά γνώστες του αντικειμένου και συν τοις άλλοις είναι καλοί χαρακτήρες.
Κρίνοντας αντικειμενικά λοιπόν συνιστώ MICROCAR.
Ανεπιφύλακτα!!!

icedsun
28-07-2006, 23:09
Σήμερα ηταν η πρώτη επίσκεψή μου στην Microcar,όλα τα παιδιά εκεί είναι φοβερά εξυπηρετικά και χωρίς δεύτερη σκέψη τα service/βελτιώσεις μου θα τα κάνω εκεί απο εδώ και πέρα.

cynomad
31-07-2006, 13:05
thumbs up από μένα.
Αν και πήγα στο άσχετο και ξαφνικά, οι Brembo μπήκαν στη στιγμή!

Περιμένω την προσφορά για το SW !

mout
22-11-2006, 10:06
τα παιδια στην microcar ειναι οτι καλύτερο υπαρχει στον χωρο των συνεργειων ειναι πολυ επαγγελματιες και πανω απ'ολα καλα παιδια (χρηστος - μιχαλης - μαρια). τους εμαθα προσφατα αν και καθυστερησα απο 1μερα που μου ειχαν πει σε 3 αλλα εφταιγε αλλος! αυτος ειναι ο λογος που εχασα την συναντηση της πεμτης γαμωτο! :evil:
ελπιζω να συνεχισουν ετσι!

MAD-MAX
04-12-2006, 10:05
ευχαριστω την MICROCAR για την συνεργασια που ειχαμε και ελπιζω να συνεχισουμε να εχουμε

mossoulas
01-02-2007, 14:27
σημερα πηγα το μικρο (4-2) για service στρωσιματος..
τα τυπακια ειναι αψογα.εμεινα απολυτα ευχαριστημενος και ενοειτε οτι και το roadster θα το βελτιωσω εκει.Ηδη πηρα προσφορα.
Επισης με φτιαχνει φοβερα το οτι ειναι κλασικο συνεργειο με μαστορια και οχι "ιατρειο" με γραβατες!

Μπραβο ρε παιδια keep up the good work!

jmj
01-02-2007, 14:47
ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΜΟΥ ΣΜΑΡΤ.
ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΘΥΜΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ........

ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΟΝΟ. ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΗΦΙΣΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΨΗΦΟ(ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΚΟΜΨΑ) ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ...............ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ????????

mysmart.gr
01-02-2007, 17:34
Ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια,καθε κριτικη ειναι ευπροσδεκτη,κ εννοειτε θα μας βοηθησει να γινουμε ακομα καλυτεροι.
Φιλικα Microcar

kounos1
02-02-2007, 20:39
Τα παιδιά είναι ''ΑΨΟΓΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ''ξέρουν τα σμάρτ καλήτερα απο κάθε άλλο συνεργείο στην Αθήνα. μιλάω απο πρσωπική πείρα.

socratis
05-03-2007, 12:34
Σήμερα το πρωί πήγα στην Microcar ,χωρίς ραντεβού, γιατί από το Σάββατο το smart μου δεν σήκωνε καθόλου πίεση και δούλευε σαν ατμοσφαιρικό. Η πρόβλεψή μου ότι από κάποιο σωληνάκι υπήρχε διαρροή πίεσης ευτυχώς επαληθεύτηκε, αφού είχε ξεκουμπώσει η wastegate. Ευχαριστώ πολύ τον Χρήστο που το κοίταξε και το διόρθωσε αμέσως με το που ήρθε,(Ούτε την πρωινή του τυρόπιτα δεν πρόλαβε να φάει!) πάντα άψογος, ευγενικός και εξυπηρετικός, όπως και τα υπόλοιπα παιδιά της microcar.

MAD-MAX
15-03-2007, 14:47
για αλλη μια φορα να εκφρασω τις ευχαριστιες μου στην microcar για την πολυδιαστατη εξυπηρετηση...

Alex
16-03-2007, 11:04
Εγω λοιπον χωρις να εχω ψηφισει απαραδεκτο, θα σας πω τις εμπειριες μου απο τη σχεση μου με τη Microcar και θα σας αφησω να βγαλετε τα συμπερασματα σας.

Η σχεση μου με τη Microcar ξεκινησε το 2004, λιγο καιρο αφου ειχα αγορασει το καινουριο μου fortwo Starblue. Εχοντας διαβασει διθυραμβικα σχολια στο site, αποφασισα να τους εμπιστευτω με την πρωτη μου αλλαγη λαδιων. Τοτε, το μαγαζι ηταν στο γκαραζ του σπιτιου τους και οι επισκευες γινοντουσαν στο υπαιθρο. Πηγα και τους γνωρισα και μου φανηκαν συμπαθητικοι και εξυπηρετικοι. Την πρωτη μου αλλαγη λαδιων λοιπον μου την εκανε ο Χρηστος. Λογω διαροης που ειχε το μηχανημα που τραβαει τα λαδια μου πιτσιλισε λαδια στην ολοκαινουρια πεντακαθαρη πισω πορτα μου. Αυτα σκουπιστικαν προχειρα με ενα στουπι, χωρις στην πραγματικοτητα να καθαρισουν ποτε. Οκ σκεφτηκα, εχω διαβασει τοσα καλα λογια, ας μην αφησω μια αρνητικη εμπειρια να με επηρεασει.

Η δευτερη επισκεψη, αφορουσε την τοποθετηση χουφτας και φιλτρου. Αυτο εγινε αυθημερον και χωρις ραντεβου, αλλα για την τοποθετηση χρησιμοποιηθηκαν κοινες βιδες οι οποιες εκτος απο το οτι τοποθετηθηκαν στραβα, σκουριασαν μετα απο εξι μηνες.

Η τριτη επισκεψη, εγινε με αφορμη την ανακαλυψη απο εμενα του mrdotcom. Παρηγγειλα το bordcomputer του και μολις μου ηρθε πηγα κατευθειαν στη Microcar για να με βοηθησουν στην τοποθετηση τους. Παραλληλα ημουν ο ανθρωπος ο οποιος βοηθησε το Μιχαλη και το Χρηστο να ξεκινησουν τη συνεργασια τους με το mrdotcom. Αυτη η συνεργασια δινει στο καταστημα αυτη τη στιγμη τεραστιο τζιρο απο βελτιωτικα προιοντα (ψυγεια λαδιου, μετατροπεις φιλτρου λαδιου, bordcomputer κλπ).

Η τεταρτη επισκεψη μου εγινε για την τοποθετηση προγραμματος. Εκμεταλευτηκα τη Χριστουγεννιατικη προσφορα του 2004 της Μicrocar για προγραμματα της OBD. Παρηγγειλα το προγραμμα μεσα Δεκεμβριου και τελικα αυτο τοποθετηθηκε τελη Φεβρουαριου. Μονο δυομιση μηνες δηλαδη. Ευτυχως το προγραμμα δουλευε καλα και δε μου παρουσιασε ποτε προβλημα.

Μετα απο αυτα, η επομενη φορα που συνεργαστηκα μαζι τους, ηταν οταν αγορασα το roadster. Σε αυτο το σημειο (ανοιξη του 2006) ειχαν μεταφερθει σε νεο καταστημα και φαινοντουσαν πιο οργανωμενοι και σοβαροι, κι ετσι αποφασισα να τους ξαναχρησιμοποιησω.

Αρχικα εβαλα ενα προγραμμα που υπηρχε διαθεσιμο (103 OBD νομιζω, αλλα ποτε δε μου το επιβεβαιωσαν με σιγουρια). Το αυτοκινητο κερδισε ελαχιστο σε επιδοσεις, αλλα ευτυχως δεν ειχε προβληματα.

Η επομενη επισκεψη εγινε για τοποθετηση δισκων πισω. Αυτοι ηταν υπο συζητηση απο τον Απριλιο, αλλα τελικα η Microcar απεκτησε ολα τα απαραιτητα για την τοποθετηση τους τον Ιουνιο. Για την εγκατασταση τους, το αυτοκινητο εμεινε μεσα 3 μερες. Παραλληλα τοποθετηθηκαν σωληνακια υψηλης παντου και τρυπητα δισκοφρενα μπροστα. Αρχικα δεν εμεινα πολυ ικανοποιημενος με την αποδοση τους, και εγιναν διαφορα πειραματα με αντικατασταση την τρομπας του φρενου τα οποια δεν απεδωσαν. Τελικα επανατοποθετηθηκε η μαμα τρομπα και οσο περναγε ο καιρος και παταγαν τα τακακια η αποδοση τους βελτιωνοταν. Αυτες οι αλλαγες στις τρομπες, ειχαν σαν αποτελεσμα να πιτσιλιστουν υγρα φρενων στο φρεσκοβαμενο μου αυτοκινητο. Τα φτερα και τα πλαστικα καπακια των φαναριων εγιναν πιτσιλωτα. Το προβλημα προσπαθησαν να μου το αποκρυψουν, καθως εστειλαν το αυτοκινητο μου σε φαναρτζη δικης τους επιλογης για επιδιορθωση. Η δουλεια που εγινε ειναι επιεικως απαραδεκτη. Πισω στα φρενα ομως, οταν πλεον οδηγω απλο roadster, η διαφορα μου φαινετε τεραστια. Τα προβληματα που μου παρουσιαστηκαν, ηταν προβληματικες ντιζες στο χειροφρενο, η οποιες ξεκουμπωναν, με αποτελεσμα μια φορα να μεινω χωρις καθολου χειροφρενο και μια δαγκανα που κολλουσε με αποτελεσμα να κανω αρκετες διαδρομες με πατημενο το ενα πισω φρενο και να αναρωτιεμαι τι μυριζει και καιγετε. Το προβληαμα με τις ντιζες βελιωθηκε με την αντικατασταση τους (αν και οποτε βρεχει μετα θελουν λιπανση γιατι αλλιως το χειροφρενο δεν κουνιετε με τιποτα) και αυτο με την κολλημενη δαγκανα επισης με τοπικη λιπανση. Τα ταμπουρα απο αυτη τη μετατροπη δεν επιστρεφησαν ποτε. Επισης, οι μαμα ντιζες καταστραφηκαν. Ετσι αν εγω ποτε θελησω να αφαιρεσω το κιτ, θα πρεπει να πληρωσω διαφορα ανταλακτικα.

Η επομενη βελτιωση αφορουσε ενα σωληνα εισαγωγης (φιλτροκουτι σε τουρμπινα). Επειδη τοτε εκανα πολυ παρεα με το Χρηστο, και με αφορμη τη γιορτη μου, μου ειπε οτι θα μου εκανε δωρο τη σωληνα. Η σωληνα τοποθετηθηκε (η γνωστη μπλε σωληνα για οσους παρακολουθειτε το site), αν και κατα την τοποθετηση παρατηρησα οτι στο πιο στενο σημειο ειχε ακριβως την ιδια διαμετρο με την εργοστασιακη σωληνα του roadster.

Μετα απο λιγο καιρο και καθως δεν ημουν ευχαριστημενος με την αποδοση του προγραμματος μου, προχωρησα στην αναβαθμιση του σε SW 115. Αυτη εγινε με ελαχιστο κοστος (προς τιμη του καταστηματος, τη στιγμη που το προηγουμενο προγραμμα ειχε πληρωθει κανονικα). Το προγραμμα παρουσιασε το εξης προβλημα. Οποτε η πιεση ανεβαινε πανω απο το 1.2 δημιουργουσε μια ασταθεια οπου η πιεση επαιζε απο το 1.2 εως το 1.5. Το αποτελεσμα στο δρομο ηταν να νιωθεις οτι πατας και αφηνεις το γκαζι συνεχεια με το αναμενωμενη μειωση των επιδοσεων. Εκανα καμια 600αρια χιλιομετρα περιμενοντας να βελτιωθει η κατασταση, χωρις ομως καμια βελτιωση. Μου προτειναν μετα αλλαγη wastegate με brabus. Επειδη η brabus δεν υπηρχε ετοιμοπαραδοτη εκανα υπομονη. Μετα απο εναμιση μηνα υπομονης με ενα δυσλειτουργικο αυτοκινητο, πηγα στην ΕΚΚΑ για να μου κανουν την αντικατασταση. Εκει ενημερωθηκα οτι το brabus φοραει την ιδια wastegate με το roadster και προχωρησα στην αντικατασταση της, οπως επισης και στην αφαιρεση της μπλε σωληνας. Το προβλημα και παλι δε λυθηκε και μετα απο καμια 300αρια χιλιομετρα ξαναεπισκεφθηκα τη Microcar. Εκει, αφου συζητησαμε πιθανες λυσεις (προφανως δεν ηξεραν τη λυση, γιατι αλλιως θα την εφαρμοζαν επιτοπου και θα τελειωνε) μου ξαναπερασαν το προγραμμα χωρις να γινει καμια αλλαγη στο software number του αυτοκινητου μου. Το προγραμμα παλι δε δουλευε σωστα. 10 μερες και 500 χιλιομετρα μετα, καθως ανεβαινε την εθνικη με 110 χιλιομετρα περιπου, επιταχυνα για να προσπερασω. Η πιεση ανεβηκε και εμεινε ακλονητη στο 1.5 και το προβλημα δεν ξαναεμφανιστηκε ποτε.

Διαβαζω λοιπον σε διαφορα σημεια του φορουμ, οτι χρωσταω αυτη τη μπλε σωληνα την οποια μου ειχαν κανει δωρο. Κυριοι ποτε δε ζητησατε απο εμενα την επιστροφη της. Η σωληνα δεν χρησιμοποιειται εδω και 5 μηνες και ειναι στο γκαραζ μου και σας περιμενει να με παρετε τηλεφωνο και να ερθετε να την παρετε, αντι να κανετε πλαγια και προσβλητικα σχολια στο site. Παραλληλα θα μου επιστρεψετε ολα τα ανταλακτικα μου που εχετε κρατησει.

mysmart.gr
16-03-2007, 11:40
Μια χαρα τα λες,κ σε ευχαριστω για την αντικειμενικη αξιολογηση μας,θελω να πω οτι κ ειδοποιηθηκες κ με τηλ κ με λεγομενα στο φορουμ,ουδεποτε στην εκανα δωρο,αλεξ,τα πλαστικα αντικαταστηθηκαν ολα,τωρα αν δεν ικανοποιει,δεκτο,τα ταμπουρα σε περιμενουν κ οι ντιζες,οπως κ εγω την σωληνα..Για την σωληνα η διαμετρο ειναι 52χιλ,τωρα στο αλουμινενιο ανταπτορα λογικο να ειναι ιδιας διατομης με το μαμα,ωστε σωστοτερη ροη αερα,αλλα παλι να λεμε τα ιδια,αρκετα.......

alexandros_
14-09-2007, 11:15
Χωρίς βα έχω ψηφήσει, κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με Μιχάλη σχετικά με το boardcomputer tou misterdot ήταν άψογα εξυπηρετικός και μάλιστα όταν θα το παραγγείλω και θα έρθει μου βρήκε λύση να στείλω το ταμπλό στη microcar, (μιας και μένουμε στα Ιωάννινα) και να μου το επιστρέψει με το boardcomputer τοποθετημένο. Εκ πρώτης όψεως άψογη αντιμετώπιση:thumb:

Michaelsmart
04-10-2007, 18:25
Τα παιδιά στην microcar ειναι πολύ εξυπηρετικά. Πήγα για μια ρύθμιση στο δεύτερο κλειδί μου γιατί λόγω προγράμματος είχε χάσει τον προγραμματισμό του και με εξυπητέτησαν άμεσα, όταν άλλοι ( στην Πάτρα ) μου έλεγαν νά αφήσω το αυτοκίνητο το πρωί και να το πάρω το απόγευμα.Και μιλάμε τώρα για 10 λεπτά δουλειά

Dimos
31-10-2007, 09:26
εγω πηγα στα 45000 χλμ και μου κανανε service και ρυθμισει κλειδιων και ηταν πολυ καλα τα παιδια.

Souplaman
14-11-2007, 13:40
Μόλις γύρισα και εγώ από το service των 42000khm και όλα άψογα1

Εξυπηρετικότατοι, άμεσοι, επεξηγηματικοί και πολύ φιλικοί:D

Από τιμή για το service νομίζω πολύ καλή:thumb:

geoandre
02-12-2007, 02:19
Εγώ τους εμπιστεύομαι σε ότι πουν και το ακολουθω! Είμαι πολύ ευχαριστημένος και τα παιδιά στη microcar μέχουν κάνει να ευχαριστιέμαι το smartaki μου πολύ περισσότερο! Μιχαλη και Χρήστο θέλω να με διαφημίζετε σε τυχόν παράπονα που δεχεστε (διαβασα καποια προηγουμενα post και τρελαθηκα, μήπως μιλάνε για άλλο συνεργείο?), γιατι το smartaki μου πεταει χαρη σε σας. Πρόγραμμα 115 άλογα, πίεση 1.5 όπως λέτε επίσημα (εγώ 1.6 bar βλεπω), να μην καιω σταγόνα λάδι, να κάνω 430 χλμ με 33 λίτρα βενζίνη, και όλα αυτά με 80.000 χλμ πούχει το μοτεράκι του! Ε, τί να πώ οφείλεται σε μένα? Στο αμάξι? Ή σε σας που μου το φροντίζετε?!!! Σας ευχαριστώ και πάλι:thumb:. Α!!! και κάτι ακόμα σε αυτούς που συνήθως έχουν παράπονα. :g: Η αρνητική σκέψη φέρνει αρνητικά αποτελέσματα. :mad: Σκεφτείτε θετικά... :blush-anim-cl: και θα χέρεστε τα πάντα:bigwink:

midwife
04-12-2007, 15:00
τα λογια ειναι φτωχια.........οταν εχεις καποιο προβλημα ειναι διπλα σου, οταν εχεις απορια ειναι διπλα σου,οταν θες να κανεις κατι στο αμαξακι σου που δεν ειναι καλο στο λενε.....και οταν αποφασισεις να το μετατρεψεις στο κανουν τελειοοοοοο.....
ευχαριστουμε πολυ.......

champion
04-12-2007, 17:05
τα λογια ειναι φτωχια.........οταν εχεις καποιο προβλημα ειναι διπλα σου, οταν εχεις απορια ειναι διπλα σου,οταν θες να κανεις κατι στο αμαξακι σου που δεν ειναι καλο στο λενε.....και οταν αποφασισεις να το μετατρεψεις στο κανουν τελειοοοοοο.....
ευχαριστουμε πολυ.......

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ BELLA ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ.....:thumb::thumb::thumb::thumb:

spyrospal
05-12-2007, 10:57
και εγω ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΕς ΑΛΛΩΝ..

mossoulas
07-12-2007, 10:29
ακομα ενα δημοσιο ευχαριστω στα παιδια για την πολυ καλη δουλεια που κανανε στην τοποθετηση προγραμματος και σκαστρας στο αμαξι μου.
Be well guys!

ribenaki
14-12-2007, 20:18
πήγα κ εγώ σήμερα το μικρούλι μου στη microcar για ένα γενικό έλεγχο κ έμεινα κάτι παραπάνω από ευχαριστημένη!για μένα, αν κ μου πέφτει λίγο μακριά, σίγουρα θα είναι το συνεργείο μου, γιατί πέρα από την πολύ καλή εξυπηρέτηση βρήκα αυτό που έψαχνα σε ένα συνεργείο: αμεσότητα κ φιλική διάθεση σε κάθε μου απορία...κάτι σαν να ξέρεις ότι έχεις "τους δικούς σου ανθρώπους" όποτε τους χρειαστεις :thumb::thumb::thumb:

SmartFafis
06-01-2008, 22:16
Στις δύο επισκέψεις για σέρβις που έχω πάει στην Microcar τα παιδιά έχουν φερθεί άψογα και σαν άνθρωποι αλλά και σαν γνώστες του αντικειμένου που έχουν να δουλέψουν

Lambros
01-02-2008, 14:31
microcar=ΚΟΡΥΦΗ
microcar=ANEΣΗ
microcar=ΓΝΩΣΗ
microcar= το πιο ερωτικο συνεργειο στο οποιο και εχω παει.... ΧΡΗΣΤΟΟΟΟΟΟ (τον κοντο λεω εγω τωρα)

mysmart.gr
01-02-2008, 18:58
Ρε με προβληματιζετε κ οι 2 για αυτο χανεστε για κανενα μισαωρο,μια η Χρυσα μια ο Χρηστος;;Ντροπη σας.Ευχαριστω για τα καλα σας λογια ολους σας

geoandre
03-02-2008, 02:17
THANKS όλα τα παιδιά .... πρώτα απόλα τον Μιχάλη και τον Χρήστο, την Μαρία και την Χρύσα, τον Μάκη και .... τον άλλο τον... Χρήστο (ή ΣΙΣΣΥ:confused:... κατα champion... δεν ξέρω γιατι πειράζεται το παιδί ρε σεις...) για την τέλεια μετάλλαξη..... του .... :smart_rs: :rolleyes::). Και σας παρακαλώ..... μην ξαναγράψετε στο roadsteraki μου ονόματα ανθρώπων..., που τέτοιο αμάξι ούτε στον ύπνο τους δεν πρόκειτε να οδηγείσουν... γιατί η ζήλεια τους λειτουργεί καταστροφικά, σε σένα το λεω ψηλέ.... Από εδώ και πέρα σας γνωστοποιώ την υπογραφή μου.... Δείτε από κάτω:thumb::bigwink:

aris fe
01-03-2008, 23:23
Kαλησπερα παιδια.
Εχω μια απορια,αν κ εχω αλλαξει αρκετα αυτοκινητα πηρα ενα ροουστερ προσφατα.
Πηγα κ εκανα ενα σερβις στη microcar κ εχω να παραθεσω τα εξης:
αλλαξα μπουζι φιλτρο βενζινης και λαδια (mobil) και πληρωσα 190ευρω,
Μου φανηκαν αρκετα εως πολλα μπορω να πω.αν ανααλογιστουμε οτι τα αναλωσιμα εχουν στην ανωτερη τιμη ολα μαζι 100ευρω...
ποια ειναι η αποψη σας:g:
.

aris fe
01-03-2008, 23:25
[quote=aris fe;555761]Kαλησπερα παιδια.
Εχω μια απορια,αν κ εχω αλλαξει αρκετα αυτοκινητα πηρα ενα ροουστερ προσφατα.
Πηγα κ εκανα ενα σερβις στη microcar κ εχω να παραθεσω τα εξης:
αλλαξα μπουζι φιλτρο βενζινης και λαδια (mobil) και πληρωσα 190ευρω,
Μου φανηκαν αρκετα εως πολλα μπορω να πω.αν ανααλογιστουμε οτι τα αναλωσιμα εχουν στην ανωτερη τιμη ολα μαζι 100ευρω...
ποια ειναι η αποψη σας:g:
Εχω να πω οτι απο αποψη εξυπηρετησης κ φιλικοτητας προς τον πελατη κ τις εκαστοτε αποριες του τα παιδια ειναι αψογα.:thumb:

mysmart.gr
02-03-2008, 17:53
Παραθετω τιμες
μπουζι 36ευρω
Μobil 1 ESP 5W-30 G-oil 60 ευρω
φιλτρο λαδιου 5 ευρω
φιλτρο αερος 12 ευρω,νομιζω ειχες JR
φιλτρο βενζινης 12 ευρω
εργασια 54 ευρω
διαγνωση 20 ευρω
Συνολο αν προσθεσεις χωρις φιλτρο αερος ειναι 187 ευρω
Αναλωσιμα εφοσον βαζεις κ long life λαδι ειναι στα 113 ευρω.
Εργασια για ενα σερβις 30000km ειναι 54 ευρω το WIS δινει 2,2 ωρες σε εξουσιοτημενα
Διαγνωση ειναι 20 ευρω(περιλαμβανει σβησιμο βλαβων,ηλεκτρονικη ρυθμιση συμπλεκτη,update λογισμικου εφοσον χρειαστει κ δεν εχει προγραμμα το αμαξι

aris fe
02-03-2008, 21:14
Παραθετω τιμες
μπουζι 36ευρω
Μobil 1 ESP 5W-30 G-oil 60 ευρω
φιλτρο λαδιου 5 ευρω
φιλτρο αερος 12 ευρω,νομιζω ειχες JR
φιλτρο βενζινης 12 ευρω
εργασια 54 ευρω
διαγνωση 20 ευρω
Συνολο αν προσθεσεις χωρις φιλτρο αερος ειναι 187 ευρω
Αναλωσιμα εφοσον βαζεις κ long life λαδι ειναι στα 113 ευρω.
Εργασια για ενα σερβις 30000km ειναι 54 ευρω το WIS δινει 2,2 ωρες σε εξουσιοτημενα
Διαγνωση ειναι 20 ευρω(περιλαμβανει σβησιμο βλαβων,ηλεκτρονικη ρυθμιση συμπλεκτη,update λογισμικου εφοσον χρειαστει κ δεν εχει προγραμμα το αμαξι

Με καλυψες Chrido γιατι η αποδειξη που πηρα δεν τα ανεφερε αναλυτικα ειχε κ καποιες ανακρυβειες(δεν ανεφερε τον ηλεκτρονικο ελεγχο κ το συμπλεκτη) κ καπου μπερδευτικα ο καταναλωτης.
Παντως εχει ποοοολυ ακριβα service,ανταλακτικα κ ηλεκτρονικες ρυθμισεις για 700αρι...

Υ.Γ.Προς αποφυγη παρεξηγησεων:
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ MICROCAR.:thumb:

mysmart.gr
02-03-2008, 22:13
Οι εργασιες αναγραφονται ολες πανω στο service page που περνει ο πελατης,χρειαστηκε καποια ερμηνεια κ την εγραψα.Αναγραφονται αναλυτικα στη δεξια μερια τα ανταλλακτικα,με κωδικο οι εργασιες.Ειμαι εδω για να εξηγω τυχον αποριες.Παρολαυτα το θεμα ειναι το κοστος.Θα επρεπε να συγκρινεις εχοντας δει κ τα αλλα τοπικ τις τιμες μας.Ευχαριστω

esteban
03-03-2008, 09:56
Να γράψω κι εγώ για άλλη μια φορά...
Πήγαμε το Roadster για το 90άρι σέρβις. Στην ουσία είναι σαν το 30άρι του φίλου από πάνω, μόνο που στη δικιά μας περίπτωση αλλάχτηκε επίσης μια βάση μηχανής (κόστος 110 ευρώ κομπλέ τοποθετημένη) και όλο το σύστημα των πίσω ταμπούρων, μαζί με βαρελάκια και σιαγόνες (κόστος 154 ευρώ κομπλέ τοποθετημένο).
Μια σημείωση όμως, τα ταμπούρα και οι σιαγόνες ήταν ελαφρώς μεταχειρισμένα (εν γνώσει μου) και τα λάδια ήταν δικά μου.
Συνολικό κόστος 388 ευρώ και για άλλη μια φορά παραπάνω από ικανοποιημένος για τη δουλειά που έγινε.
Εννοείται ότι είχα συνεχή επαφή με το αυτοκίνητο και ότι έπαιρνα απάντηση σε κάθε ερώτηση.
Στο τέλος όταν μπήκε στο διαγνωστικό, πέρα από τις ρυθμίσεις σε συμπλέκτη και ότι άλλο, έγινε και update στο λογισμικό(έκδοση 10). Έχω την εντύπωση ότι με αυτή τη version έχουν γίνει λίγο καλύτερες οι αλλαγές και επίσης έχω παρατηρήσει ότι η πίεση μένει σταθερή λίγο πάνω από το 1 bar.

aris fe
04-03-2008, 16:42
Eγω δεν εβγαλα ακρη απο το χαρτι του service και γιαυτο εγραψα κ ρωτησα τα μελη αν ειναι πολλα τα χρηματα.

Δεν ξερω τι τιμες υπαρχουν για τα ανταλακτικα κτλ... κ τα συνεργεια δεν εχουν ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ σα τις ταβερνες οποτε ηθελα να μαθω περισσοτερες πληροφοριες.

Αυτος δεν ειναι λογος ουτε για χολες απο μερικους ουτε κ θεματακι για ασχετες κουβεντουλες.

Καλυφθηκα πληρως απο την απαντηση του εκπροσωπου της microcar κ συμφωνα με ολες τις εργασιες που εγιναν στο αμαξι μου ειναι ικανοποιητικη η τιμη.
κ θελω να ΚΛΕΙΣΕΙ το δημοσιο θεμα μου απο ασχετες απαντησεις κ να μου στελνετεpm.
Ευχαριστω.

coupeloverz
12-03-2008, 09:43
Τα παιδια ξερουν το θεμα πολυ καλα και οι τιμεσ σουπερ... τρεχουν σαν το βεγγο κ απαντανε on k off topic του σμαρτ

J&A
13-03-2008, 15:11
Μετα απο την πρωτη μου επισκεψη στον εν λογω συνεργειο πλεον μπορω να καταλαβω γιατι γραφουν ολα τα παιδια τα καλυτερα!Πολυ καλη και φιλικη εξυπηρετηση,ταχυτατη και ας μην ηθελα τιποτα σπουδαιο με εξυπηρετησανε αψογα!Οτι θελω πλεον εκει θα πηγαινω και θα στελνω και οποιον ψαχνει για σωστο συνεργειο!Ευχαριστω τον Κωστα που με εξυπηρετησε!

ΤΡΑΝΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
29-03-2008, 22:24
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ SMART.

NasoSM
03-04-2008, 19:09
ρε παιδια για ξανασκεφτητε λιγο αυτα που λετε για τιμες και τετοια. Εγω πηγα να ρωτησω το μαστορα ( το αφεντικο δλδ) στην Microcar για τα πρωτα λαδια με αλλαγη φιλτρου στο νεο for2 και μου ειπανε 105 ευρω, δηλαδη τι θελετε να πειτε οτι κανει διακρισεις ο τυπος και χρεωνει οπου θελει , οσο θελει ; Μετα απο 2 μερες που πηρα τηλεφωνο για το ιδιο θεμα μου ειπε μια κοπελα 97 ευρω. Αυτα ειναι καμωματα μη επαγγελματια φιλτατοι , αυτο εχω να πω. Α και τους ειπα οτι ειμαι απο smartmania, απο το ενα μπηκε και απο το αλλο βγηκε. ελεος και ντροπη . Τοσο δεν χρεωνει ουτε ο Mister Lainopoulos ......:g:

mysmart.gr
03-04-2008, 19:51
Να απαντησω κ εγω στον Νασο να πω οτι η τιμη ηταν με φιλτρο αερος,ο mister Lainopoulos χρεωνει 150 συν αν θυμαμαι καλα.Τεσπα,οταν γινεται ερωτηση στον μαστορα(αφεντικο)απλα να πω, χωρις να δικαιολογησω κανεναν,οτι μπορει να εγινε καποιο λαθος, πανω στην πιεση της δουλειας.Κατι αλλο τα ανταλλακτικα ειναι γνησια,γνησια για το νεο σμαρτ,ισως κ για αυτο δεν μπορεις να εισαι ευελικτος στις τιμες σου.Η εργασια παρολαυτα παραμενει στα 12 ευρω κ 40 ευρω τα λαδια.Κανε λιγο την αναζητηση σου γυρω στις αντιπροσωπειες κ θα δεις τιμες.Το φιλτρο λαδιου εχει στα 14,85 ευρω,το φιλτρο αερος εχει στα 26 νομιζω ολα αυτα χωρις ΦΠΑ.Αυτες ειναι οι τιμες εξουσιοδοτημενου.Απλα ας μην προχωραμε σε εκφρασεις του τυπου ελεος κ ντροπη.Φιλικα τελειως ολα αυτα, που λεω Νασο.

NasoSM
03-04-2008, 20:25
Να απαντησω κ εγω στον Νασο να πω οτι η τιμη ηταν με φιλτρο αερος,ο mister Lainopoulos χρεωνει 150 συν αν θυμαμαι καλα.Τεσπα,οταν γινεται ερωτηση στον μαστορα(αφεντικο)απλα να πω, χωρις να δικαιολογησω κανεναν,οτι μπορει να εγινε καποιο λαθος, πανω στην πιεση της δουλειας.Κατι αλλο τα ανταλλακτικα ειναι γνησια,γνησια για το νεο σμαρτ,ισως κ για αυτο δεν μπορεις να εισαι ευελικτος στις τιμες σου.Η εργασια παρολαυτα παραμενει στα 12 ευρω κ 40 ευρω τα λαδια.Κανε λιγο την αναζητηση σου γυρω στις αντιπροσωπειες κ θα δεις τιμες.Το φιλτρο λαδιου εχει στα 14,85 ευρω,το φιλτρο αερος εχει στα 26 νομιζω ολα αυτα χωρις ΦΠΑ.Αυτες ειναι οι τιμες εξουσιοδοτημενου.Απλα ας μην προχωραμε σε εκφρασεις του τυπου ελεος κ ντροπη.Φιλικα τελειως ολα αυτα, που λεω Νασο.

εφοσον λετε οτι ειστε συνεργειο καλο και τετοια δεν επιτρεπετε αυτο που λες για πιεση της δουλειας και τετοια , αυτο δεν ειναι δικαιολογια για λαθος τιμη αγαπιτε. πριν κανω το post το εψαξα και βρικα πολυ καλυτερη τιμη... επισης διεκρινα μια ειρωνεια στα λεγομενα σου, ελπιζω αυτη η ειρωνεια να ηταν και η τελευταια σου..

talibanezos
04-04-2008, 00:21
θα αναφερω απλα ενα πραγμα.ολοι λενε οτι ενα σμαρτ σπαει περιπου στα 100.000χλμ.η microcar καταφερε να κρατησει το δικο "μου" μεχρι τα 182.562(φτου σκορδα να μην σε ματιασω) και παει ακομη.και τα χιλιομετρα ειναι σε μεγαλο ποσοστο μεσα στην αθηνα.ενα μπραβο λοιπον στα παιδια που δειχνουν οτι ξερουν ενα σμαρτ πολυ καλα και τη χρειαζεται για να "παει"

mysmart.gr
04-04-2008, 02:30
Αν θεωρεις το ποστ μου ειρωνικο Νασο,ενταξει δεν εχω τετοια προθεση,εφερα παραδειγμα το δικο σου παραδειγμα Λαινοπουλος κ ειπα μερικα πραγματα πανω σε αυτο το θεμα.Δεν θα σταθω στη τελευταια σου προταση

elikwnios
15-04-2008, 19:47
Η δική μου εμπειρία είναι μέτρια.Η τιμή για αλλάγη λαδιών ήταν καλή αλλά ενώ τους είπα ότι έχει πρόβλημα το a/c ο μάστορας είπε ότι δν έχει μόνο φρέον και έβαλε φρέον,μα του είπα ότι είχα ένα μικροατύχημα και σταμάτησε να λειτουργεί άρα θα φταίει και κάτι άλλο,αυτός απάντησε όχι αλλά τελικά χθές με την ζέστη που άνοιξα το a/c διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί...

periklis
30-04-2008, 11:09
Θετική ψήφος και απο εμένα μετά την χθεσινή επίσκεψη για αλλαγή λαδιών και κάποια "μερεμέτια" (ρύθμιση πόρτας,μηχανισμός καθρέφτη κτλ..)..

fourstar
06-05-2008, 22:31
πηγα για αλλαγη 4 αμορτισερ και πληρωσα για εργασια μονο 60 ευραιους! :tooth:(τα αμορτισερ τα ειχα) επιτελους το μικρο μου πηγαινει σαν αυτοκινητο και οχι σαν ποδηλατο:coolthumb::a39:

να πω οτι τηλεφωνικα μου ειχαν πει γυρω στα 70 ευρω!:a04:

επισης πρωτη φορα πηγαινω σε συνεργειο και δεν "προκυπτει "κατι εκτακτο:thumb: συνεπως θετικη ψηφος απο μενα.

georg
10-05-2008, 11:27
Εγω ειχα παει κατα το προσφατο παρελθον για να βαλω το κρουζ κοντρολ ...καλα παιδια , με χιουμορ και τελειωσαν στα γρηγορα :a04:.
Ολα καλα και η τιμη ηταν αυτη που στο περιπου μου ειχαν πει.
Φτιαχνουν και καφε + + +:a01: :a01: :a01:.
Αυτα απο εμενα και ++ +για το συνεργειο.

dotore
11-05-2008, 16:58
Γνώρισα τα παιδιά ξαφνικά, πριν ένα μήνα περίπου όταν χτύπησε το smartaki (το έχω φέρει από γερμανία και το είχα πάει μόνο για έλεγχο στην ΕΚΚΑ) Αποφάσισα μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει στο forum να το πάω εκεί για επισκευή.Μπορώ να πω ότι η πρώτη εντύπωση που έχω είναι πολύ καλή, ευγενικοί και εξυπηρετικοί ,αν και είχαν πολύ δουλειά.Το smartaki έγινε καινούριο πάλι σε μια μέρα ...έμεινα ικανοποιημένος και θα το πηγαίνω εκεί...νεώτερα προσεχώς

speedmike
13-05-2008, 15:23
Χθες πηγα για πρωτη φορα το Smart (700) στην Microcar για λαδια, φιλτρο λαδιου, φιλτρο αερα Green και κατι αλλα ψιλομαζεματακια.Πληρωσα 140 ευρω με εργασια. Εμεινα πολυ ευχαριστιμενος και φυσικα με κερδισαν με την εξυπηρετηση, τις τιμες και την προσοχη που εδειξαν για το Smartaki. :a04:
Το επομενο service παλι εκει θα ειναι μια και στη Χαλκιδα που μενω εχουν μαυρα μεσανυχτα για τα Smart.... :a28:
:smart_red: :bounce8::bounce8:

RINGO
28-05-2008, 17:30
Αυτό που χρειάζεται ο σύγχρονος και πολλές φορές απαιτητικός κάτοχος ενός for 2 από το συνεργείο του είναι : εξειδικευμένες γνώσεις , εργατικότητα και ικανότητα επικοινωνίας . Και τα 3 αυτά θετικά, υπάρχουν στη MICROCAR.

Ευχαριστώ θερμά όλους σας, για την επισκευή στο κομπρεσοράκι του A/C μου , (τη στιγμή που όλοι οι εξουσιοδοτημένοι μου ζήταγαν λεφτά για να κάνουν 1 βδομάδα διακοπές στη Μύκονο...)

Thank U all

tsarinos
28-05-2008, 17:52
πριν κανα μηνα ηταν η δευτερη φορα που πηγα και ο λογος ηταν οτι αναβε το λαμπακι του αεροσακου,παρολο που τα παιδια ειχαν πραγματικα πολυ δουλεια μου το περασανε απο το διαγνωστικο και μαλιστα χωρις χρεωση.Αναφερομαι σε αυτο το περιστατικο γιατι δεν με ξερανε για να παρακαμψουν την σειρα προτεραιοτητας αλλα συμμεριστηκαν το γεγονος οτι εφευγα για ταξιδι και το θεωρησαν σωστο να του ριξουν μια ματια.δεν ξερω πως θα νιωθατε στην θεση μου αλλα εγω νιωθω υποχρεος στα παιδια για την κατανοηση που δειξανε

john-john
23-07-2008, 09:16
Καλησπέρα κ απο εμένα,

Έχω πάει το κοκκινο smartaki μου δυο φορες στο συνεργείο της Microcar ... η δουλειά / εξυπηρέτηση είναι πάρα πολύ καλή !! Επιπλέον τα παιδιά ειναι ευχάριστα κ σίγουρα ξέρουν πολύ καλα την δουλειά τους !! Το συνιστω ανεπιφυλακτα !!

Πάντως παιδιά εντελώς φιλικά ... μην χάσετε την ισσοροπία μεταξυ δουλειας - ποιότητας - εξυπηρέτησης - τρέξιμο ...

Θετική ψήφος κ από εμένα βεβαίως βεβαίως !!

MATH
31-07-2008, 10:52
ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΨΗΦΟΣ ΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ SMARTAKI ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΑΡΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΤΡΕΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.

agglos1
09-09-2008, 12:42
ωραιοι τυποι,καλα παιδια,πολυ καλες τιμες και αμεση εξυπηρετηση!!!

Χρησταρα ευχαριστω!!!

smartfreak
02-11-2008, 21:41
Συγνωμη αλλά θέλω να ρωτήσω εαν τα παιδιά στην MICROCAR δουλεύουν και Σάββατο.

Ευχαριστώ.

panosthegreek
03-11-2008, 01:28
Από όσο ξέρω ναι.

mitSOS
16-11-2008, 22:48
Πολύ ευχαριστημένος...
Ειλικρίνια, ευελιξία, γνώση, καλή και πολύ διάθεση...
Μια χαρά... :a04:

nikot04
11-03-2009, 09:43
Τι να πω ρε παιδιά.....
Πιστέυω ότι όλοι σας πρέπει τουλάχιστον να το δοκιμάσετε το συνεργείο.
Ο Μιχάλης και τα υπόλοιπα παιδιά είναι απλά ΑΨΟΓΟΙ :a04:
Και που να οργανωθούνε στο καινούργιο συνεργείο......
Άντε με το καλό......

mixalis1969
17-08-2009, 17:44
Ο Μιχαλης και ο Χρηστος ειναι απλα επαγγελματιες στην δουλεια τους και σωστοι σαν ανθρωποι. Με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο του smart πριν και μετα η δουλεια που εγινε ειναι απιστευτη και πολλες φορες γινοταν και εκτος ραντεβου.Μετα απο ολα αυτα που ειδα σε γνωσεις και σε συνεπεια η Microcar απο το 2010 αναλαμβανει νά κανει το service στα εταιρικα αυτοκινητα που εχουμε σε ενα στολο περιπου τα 80 smart δεν θα ηθελα να πω ακομα το ονομα της εταιριας για καθαρα ευνοητους λογους.

Επισης δεν θα ηθελα να μην αναφερω και τα υπολοιπα παιδια που ο καθενας στην δουλεια του ειναι αψογος (Θεμης - Μαρια -Μακης -Φωτεινη)

Μιχαλη,Χρηστο ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!!!

mitSOS
11-02-2010, 09:22
Bette than ever... :a04:

Fak3
24-03-2010, 12:20
Μονο που που το παλικαρι εκατσε μου εξηγησε τοσα πραγματα μεσω τηλεφωνου με την πρωτη φορα που μιλησαμε, εφτανε για να στειλω το σμαρτ μου εκει

bababoy
02-12-2010, 23:31
σημερα μια γνωστη μου μου ειπε τα καλυτερα για τα παιδια στη microcar και θελω να το παω εκει για τοποθετηση συναγερμου και για τα service. Ομως φοβαμαι για την εγγυηση και για το γεγονος οτι το εχω παρει το smart με MB Wellcome. Με εξαναγκαζει αυτο να πηγαινω σε εκεινον που το αγορασα?Η εγγυηση θα ισχυει αν το πηγαινω στη microcar?

nikap4
03-12-2010, 08:24
το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι δεν δουλεύει ποια ο Χρήστος

haritos14
03-12-2010, 14:05
φιλε δε χρειαζεσαι κανεναν αλλο αφου ειναι ο μιχαλης εκει θα στα λυση ολα αμεσως ο ανθρωπος ειναι επαγγελματιας αλλα και το βασικο ειναι οτι ειναι και κρητικος

roadsterf2
03-12-2010, 16:04
το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι δεν δουλεύει ποια ο Χρήστος

τι το τρελοκομειο δεν ειναι ποια εκει??

nikap4
04-12-2010, 01:59
Ο Μιχάλης είναι κορυφή αλά και ο Χρήστος είναι καλώς μάστορας θα μας λήψη

Sphinxgr
04-12-2010, 02:07
Ε καλα, δεν πέθανε ο άνθρωπος, :) Ανοιξε δικό του συνεργείο απλά. Διαλέξτε ποιον προτιμάτε και πηγαίνετε σε αυτόν.

Ας μείνουμε όμως εντός θέματος τώρα και να μιλήσουμε τι σας αρέσει και τι όχι στο συνεργείο της Microcar όπου αναφέρεται και το παρών θέμα

mitSOS
10-12-2010, 11:16
Ο Μιχάλης και η ομάδα του συνεχίζουν να είναι άριστοι σε αυτό που κάνουν... ακόμα περισσότερο τώρα, στο νέο χώρο τους και με νέο σύγχρονο εξοπλισμό...

Συνεχίζω να πηγαίνω εκεί το Smartaki μου και το Mercedes A της γυναίκας μου όπως πάντα, και με ευχαριστεί ιδιαίτερα το ότι παρά το γεγονός πως έχουν πάντα πάρα πολύ δουλειά, αυτό δεν τους έχει κάνει να "βολευτούν", να νιώσουν ότι πιάσανε την καλή και να οδηγηθούν σε τυχόν υποχωρήσεις σε ότι αφορά τα standards της δουλειάς τους...

Λόγω της δουλειάς μου έχω νταραβεριστεί με αμέτρητα συνεργεία... την νοοτροπία και τον επαγγελματισμό του Μιχάλη δεν την έχω συναντήσει πουθενά...

mitSOS
10-12-2010, 11:27
... επιτρέψτε μου επίσης να προσθέσω ότι κατά την προσωπική μου άποψη και την πρόσφατη εμπειρία, ο Χρήστος αντικαταστάθηκε επάξια...

giannakis
25-12-2010, 18:52
Οφειλω να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Μιχαλη και την Microcar για την πολυ καλη δουλεια που κανανε στο ταλαιπωρημενο μου σμαρτακι. Με εξεπληξαν ευχαριστα και δυο αλλα πραγματα, πρωτα οτι με το που παρελαβα το αυτοκινητο και εφυγα για το ταξιδι της επιστροφης, στη διαδρομη ανακαλυψα οτι 2-3 ψιλοπραγματα που ειχα ξεχασει να τους πω να τα φτιαξουν, τα ειχαν βρει και τα ειχαν αλλαξει και δευτερον οτι την επομενη μερα μου τηλεφωνησαν απο την Microcar να με ρωτησουν πως ηταν το ταξιδι μου και αν εμεινα ευχαριστημενος απο τη λειτουργια και τη συμπεριφορα του αυτοκινητου. Πραγματικοι επαγγελματιες! Ο Μιχαλης δε, πολυ φιλικος και εξυπηρετικος και με αρκετη υπομονη μου απαντησε σε ολες μου τις αποριες που δεν ηταν και λιγες! Εμεινα απολυτα ευχαριστημενος!

champion
28-12-2010, 20:18
Οφειλω να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Μιχαλη και την Microcar για την πολυ καλη δουλεια που κανανε στο ταλαιπωρημενο μου σμαρτακι. Με εξεπληξαν ευχαριστα και δυο αλλα πραγματα, πρωτα οτι με το που παρελαβα το αυτοκινητο και εφυγα για το ταξιδι της επιστροφης, στη διαδρομη ανακαλυψα οτι 2-3 ψιλοπραγματα που ειχα ξεχασει να τους πω να τα φτιαξουν, τα ειχαν βρει και τα ειχαν αλλαξει και δευτερον οτι την επομενη μερα μου τηλεφωνησαν απο την Microcar να με ρωτησουν πως ηταν το ταξιδι μου και αν εμεινα ευχαριστημενος απο τη λειτουργια και τη συμπεριφορα του αυτοκινητου. Πραγματικοι επαγγελματιες! Ο Μιχαλης δε, πολυ φιλικος και εξυπηρετικος και με αρκετη υπομονη μου απαντησε σε ολες μου τις αποριες που δεν ηταν και λιγες! Εμεινα απολυτα ευχαριστημενος!

μπραβο φιλε ολα καλα . τι εγγυηση σου εδωσε ???

djterris
07-05-2011, 12:30
ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΒΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ...ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ 500ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΝΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ , ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΜΑ...ΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΖΟΥΝΕ ΚΙΝΕΖΟΙ...ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ ΚΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ...ΜΑΚΡΙΑΑΑ.....ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΑΡ.....ΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ..ΕΚΑΝΑ 700 ΧΛΜ ΑΠΟ ΑΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ...ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΣ ...

gavanos
08-05-2011, 19:10
Η συγκεκριμένη ενότητα του forum, είναι για να γράφουν τα μέλη τις εντυπώσεις τους από τα συνεργεία στα οποία πηγαίνουν. εντυπώσεις καλές ή κακές. Αρμόδια να απαντήσουν, εάν ενδιαφέρονται, είναι ΜΟΝΟ τα αντίστοιχα συνεργεία στα σχόλια των μελών, και κανείς άλλος. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο djterris και η microcar. Παρακαλώ αυτό να γίνει σεβαστό από όλους μας.

Lgeor
08-05-2011, 19:40
Η συγκεκριμένη ενότητα του forum, είναι για να γράφουν τα μέλη τις εντυπώσεις τους από τα συνεργεία στα οποία πηγαίνουν. εντυπώσεις καλές ή κακές. Αρμόδια να απαντήσουν, εάν ενδιαφέρονται, είναι ΜΟΝΟ τα αντίστοιχα συνεργεία στα σχόλια των μελών, και κανείς άλλος. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο djterris και η microcar. Παρακαλώ αυτό να γίνει σεβαστό από όλους μας.
Γι αυτό ολα τα ασχετα με το topic post σβηστηκαν.

Επειδή το θέμα εχει και τεχνικο ενδιαφέρον, η συζητηση μπορει να συνεχιατεί εδω (http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php/45581-%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE%9F%CE%93%CE%99%CE%91-%CE%9A%CE%91%CE%99-%CE%9A%CE%9B%CE%95%CE%A6%CE%A4%CE%95%CE%A3-%CE%A3%CE%A4%CE%97N-MICROCAR....)

samer
10-06-2011, 16:21
πολύ καλό σερβις και εξυπηρέτηση! Δεν εμπιστευομαι το μωρό μου πουθενά αλλού! 5/5

mitSOS
08-07-2011, 10:54

Παιδιά άλλο να γράφουμε εντυπώσεις καλές ή κακές όπως λέτε (που και αυτό θα έπρεπε να γίνεται τεκμηριωμένα ειδικά για τις κακές εντυπώσεις) και άλλο να χρησιμοποιούνται χαρακτηρισμοί όπως "ΚΛΕΦΤΕΣ", "ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ", "ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ" (οι τελίτσες δεν έχουν νόημα, όλοι καταλαβαίνουμε τι γράφει)...

Θεωρώ ότι ως υπεύθυνοι του forum θα έπρεπε να έχετε υποδείξει στο μέλος που έχει το πρόβλημα - παράπονο, να το γνωστοποιήσει με ποιό κόσμιο τρόπο...

Mike
08-07-2011, 12:09
Όσον αφορά την κα Ευτυχία πρέπει να γνωρίζει ότι η SKF δεν κατασκευάζει τα ρουλεμάν για την SMART. Η εταιρία που τα κατασκευάζει είναι η KOYO. Η τιμή που σας δώθηκε ήταν 77,00 ευρώ συν ΦΠΑ και αφορούσε το γνήσιο ρουλεμάν. Η Microcar δεν προτείνει λύσεις - εφαρμογές αντ/κων εμπορίου στους πελάτες της οι οποίες δεν είναι αξιόπιστες. Ο καθένας βέβαια μπορεί να αγοράσει ότι αντ/κο επιθυμεί για το αυτοκίνητό του με δική του πάντα ευθύνη για την ποιότητά του. Πρέπει να ξέρετε ότι στο εμπόριο υπάρχουν ρουλεμάν τροχού και με 20 ευρώ, αλλά ότι πληρώνει κανείς παίρνει σαν ποιότητα.

nikitasko
10-10-2011, 16:53
Καλησπέρα,
μπορείτε να μου πείτε που ακριβώς βρίσκεται το κατάστημα;;
Ρωτάω γιατί στον χάρτη δεν μου το βγάζει σωστά

champion
10-10-2011, 18:17
Καλησπέρα,
μπορείτε να μου πείτε που ακριβώς βρίσκεται το κατάστημα;;
Ρωτάω γιατί στον χάρτη δεν μου το βγάζει σωστά

Θα παρέις στο 2108078886 και θα σε βοηθήσουν τα παιδιά εκεί.

smartvot
23-01-2012, 18:31
Σημερα πηγα το smartακι μου για πρωτη φορα στην Μicrocar για να κανω το service στο μικρο μου....
Εμεινα πολυ ικανοποιημενος ενα + κι απο εμενα στο συνεργειο του Μιχαλη....

gksmart
22-03-2012, 21:41
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΛΑΣΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟ SERVIS ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ SERVIS ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ
SERVIS: ΛΑΔΙΑ 3,2Λ 24Ε
ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ 4Ε
ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ 10Ε
ΜΠΟΥΖΙ 24,5Ε
ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΜΠΡΙΖ 1,5Ε
ΒΑΛΒΟΛΙΝΗ 2Λ 13,6Ε
ΙΜΑΝΤΕΣ 15Ε
ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΜΠΙΝΑΣ 18,5Ε
ΕΡΓΑΣΙΑ 54Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ Κ&Ν
ΕΞΤΡΑ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΠΟΔΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΙΔΑ 6Ε ΣΥΝΟΛΟ
ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ
ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΠΑ ΝΕΡΟΥ ΤΙΣ ΦΛΑΝΤΖΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 70Ε
ΕΡΓΑΣΙΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΘΕΛΟΥΝ 63Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ
ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΡΑΓΙΣΜΑ ΤΟ ΜΑΝΤΕΜΙ ΤΗΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΚΟΣΤΟΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΟΣ 50Ε ΚΑΤΙ ΜΠΟΥΖΟΝΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ 13Ε
ΕΡΓΑΣΙΑ ΟΜΩΣ ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ 63Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 208Ε ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΚΑ
ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ 50Ε
ΕΡΓΑΣΙΕΣ 230Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΖΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ.
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΒΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.
Υ.Γ. ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΙΑΖΟΜΟΥΝ ΟΧΙ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΑΝ ΑΥΤΟΙ.

gksmart
22-03-2012, 21:43
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΛΑΣΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟ SERVIS ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ SERVIS ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ
SERVIS: ΛΑΔΙΑ 3,2Λ 24Ε
ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ 4Ε
ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ 10Ε
ΜΠΟΥΖΙ 24,5Ε
ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΜΠΡΙΖ 1,5Ε
ΒΑΛΒΟΛΙΝΗ 2Λ 13,6Ε
ΙΜΑΝΤΕΣ 15Ε
ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΜΠΙΝΑΣ 18,5Ε
ΕΡΓΑΣΙΑ 54Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ Κ&Ν
ΕΞΤΡΑ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΠΟΔΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΙΔΑ 6Ε ΣΥΝΟΛΟ
ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ
ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΠΑ ΝΕΡΟΥ ΤΙΣ ΦΛΑΝΤΖΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 70Ε
ΕΡΓΑΣΙΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΘΕΛΟΥΝ 63Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ
ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΡΑΓΙΣΜΑ ΤΟ ΜΑΝΤΕΜΙ ΤΗΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΚΟΣΤΟΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΟΣ 50Ε ΚΑΤΙ ΜΠΟΥΖΟΝΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ 13Ε
ΕΡΓΑΣΙΑ ΟΜΩΣ ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ 63Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 208Ε ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΚΑ
ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ 50Ε
ΕΡΓΑΣΙΕΣ 230Ε ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΖΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ.
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΒΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.
Υ.Γ. ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΙΑΖΟΜΟΥΝ ΟΧΙ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΑΝ ΑΥΤΟΙ.

ΣΥΓΝΩΜΗ 180Ε ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ

Sphinxgr
22-03-2012, 23:10
Εγώ από την άλλη δεν θα ήθελα να δεις το συνολικό κόστος της εργασίας, αλλά το πόσο πιστεύεις ότι θα έπρεπε να χρεωθείς για την κάθε εργασία ξεχωριστά και τι σύνολο θα έβγαζες έτσι? Επιπλέον να υποθέσω πως δεν έχεις πάει ποτέ σε άλλο συνεργείο για service?

mmike
22-03-2012, 23:44
Με βάση αυτά που αναφέρεις, δεν έκανες και λίγα πράγματα στο αμάξι και προσωπικά εκτιμώ ότι το συνολικό κόστος είναι πολύ λογικό.
Εξάλλου, το καλό συνεργείο κρίνεται συνολικά και από την ποιότητα εργασίας, τη γνώση και από τις διαπιστώσεις και επιλύσεις βλαβών.

gavanos
23-03-2012, 02:23
Δεν είμαι ειδικός για να εκφέρω άποψη για τις τιμές των εργασιών. Οι προγραμματισμένες εργασίες μου φαίνονται μια χαρά, τόσο σαν κόστος εργασιών όσο και σαν κόστος ανταλλακτικών. Σχετικά με τις extra εργασίες, το να βγάλεις τουρμπίνα π.χ. δεν ξέρω πόσο χρεώνεται γενικά, αλλά δεν ειναι και μικρή εργασία.
Από την άλλη, έχεις κάνει κάποια έρευνα για τα ίδια πράγματα (π.χ. τις εργασίες) σε άλλα συνεργεία?
Ακόμα περισσότερο, πριν προχωρήσεις στο να δώσεις το ΟΚ για την διεξαγωγή των παραπάνω έξτρα εργασιών, ζήτησες να ενημερωθείς για το κόστος των εργασιών?

ilman3
23-03-2012, 07:37
το κοστος ειναι κατι το σχετικο (πχ ΤΡΟΜΠΑ ΝΕΡΟΥ ΤΙΣ ΦΛΑΝΤΖΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 70Ε που λες το βρισκω μικρο εκτος αν δεν εβαλαν καινουργια πανω τρομπα η δεν εβαλαν την "αυθεντικη")..
η ενημερωση για το κοστος τον εξτρα εργασιων ειναι υποχρεωση του συνεργειου κ οχι του πελατη επομ πριν προχωρησουν στις αλλαγες πιστευω οτι θα ειχες μια πληρη ενημερωση (κοστος-χρονο κλπ).
το οτι δεν σου εσβησαν το service απο τον εγκεφαλο σιγουρα ειναι ενα μεγαλο μειον απο αποψη ποιοτητας υπηρεσιων

gksmart
23-03-2012, 16:23
Εγώ από την άλλη δεν θα ήθελα να δεις το συνολικό κόστος της εργασίας, αλλά το πόσο πιστεύεις ότι θα έπρεπε να χρεωθείς για την κάθε εργασία ξεχωριστά και τι σύνολο θα έβγαζες έτσι? Επιπλέον να υποθέσω πως δεν έχεις πάει ποτέ σε άλλο συνεργείο για service?

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ENA SERVIS ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΚΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΗΡΑΝΕ ΕΣΑΣ ΤΟΣΟ ΠΗΡΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 4 ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ.ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΗΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ Η ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΡΗΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ.

Sphinxgr
23-03-2012, 17:05
ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ENA SERVIS ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΚΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΗΡΑΝΕ ΕΣΑΣ ΤΟΣΟ ΠΗΡΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 4 ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ.ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΗΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ Η ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΡΗΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ.

Αφού έκανες ξεχωριστές εργασίες που απαιτούν ξεχωριστή εργασία, πως να στις χρεώσουν? Με την οκά? 43 €, να το αφήσω? Ξεχωριστές εργασίες, ξεχωριστές χρεώσεις.

Πλήρωσες 54+64+64. Πόσα θα έπρεπε να ήταν αυτά για 3-4 ώρες δουλεια?

Γιατί δεν στέκεσαι λίγο στις τιμές των ανταλλακτικών? Οι τιμές τους είναι τουλάχιστον 30% κάτω αποτι να πας από μόνος σου να τα αγοράσεις χονδρική. 6 Μπουζί 24 ευρώ? φίλτρο λαδιού 4? Φίλτρο βενζίνης 10? η τρόμπα μαζί με το αντιψυκτικό 70?

Απλά απάντησε μου αν έχεις μπει στον κόπο να κάνεις service σε smart οπουδήποτε, οποτεδήποτε?

Και για να μην παρεξηγηθώ ΔΕΝ είμαι πελάτης τους, αλλά ξέρω πόσο είναι το κόστος των service και των ανταλλακτικών πολύ καλά. Όπως επιπλέον πριν πάρεις αυτοκίνητο υπολογίζεις μέσο κόστος κατοχής και όχι χρήσης, σε ορίζοντα 3 ετίας, περίπου στα 80 ευρώ το μήνα, χωρίς να υπολογιστεί το κόστος αγοράς. Απλά για να το έχεις να κάθεται και χωρίς να το πηγαίνεις πουθενά. Αν συνυπολογίσεις και κόστος χρήσης και αγοράς τότε το μήνα σου κοστίζει κοντά στα 300 ευρώ. Οπότε απλά υπολόγιζε μακροπρόθεσμα και όχι βραχυπρόθεσμα γιατί μάλλον σε βλέπω να απογοητεύεσαι και να σε ενοχλούν οι πάντες.

mmike
23-03-2012, 22:46
Αφού έκανες ξεχωριστές εργασίες που απαιτούν ξεχωριστή εργασία, πως να στις χρεώσουν? Με την οκά? 43 €, να το αφήσω? Ξεχωριστές εργασίες, ξεχωριστές χρεώσεις.

Πλήρωσες 54+64+64. Πόσα θα έπρεπε να ήταν αυτά για 3-4 ώρες δουλεια?

Γιατί δεν στέκεσαι λίγο στις τιμές των ανταλλακτικών? Οι τιμές τους είναι τουλάχιστον 30% κάτω αποτι να πας από μόνος σου να τα αγοράσεις χονδρική. 6 Μπουζί 24 ευρώ? φίλτρο λαδιού 4? Φίλτρο βενζίνης 10? η τρόμπα μαζί με το αντιψυκτικό 70?

Απλά απάντησε μου αν έχεις μπει στον κόπο να κάνεις service σε smart οπουδήποτε, οποτεδήποτε?

Και για να μην παρεξηγηθώ ΔΕΝ είμαι πελάτης τους, αλλά ξέρω πόσο είναι το κόστος των service και των ανταλλακτικών πολύ καλά. Όπως επιπλέον πριν πάρεις αυτοκίνητο υπολογίζεις μέσο κόστος κατοχής και όχι χρήσης, σε ορίζοντα 3 ετίας, περίπου στα 80 ευρώ το μήνα, χωρίς να υπολογιστεί το κόστος αγοράς. Απλά για να το έχεις να κάθεται και χωρίς να το πηγαίνεις πουθενά. Αν συνυπολογίσεις και κόστος χρήσης και αγοράς τότε το μήνα σου κοστίζει κοντά στα 300 ευρώ. Οπότε απλά υπολόγιζε μακροπρόθεσμα και όχι βραχυπρόθεσμα γιατί μάλλον σε βλέπω να απογοητεύεσαι και να σε ενοχλούν οι πάντες.

Θα συμφωνήσω και απλά να προσθέσω ότι θα μπορούσες να ζητήσεις το κόστος της επιπλέον εργασίας και ανταλλακτικών, πριν προχωρήσεις ( δεν νομίζω να πήρε πρωτοβουλία το συνεργείο να εκτελέσει τις εργασίες χωρίς την άδειά σου - άρα δικό σου το ρίσκο ).

metzis18
30-03-2012, 16:16
Το παλικαρι δεν εχει και εντελως αδικο, οχι οτι ειναι υπερβολικη η χρεωση, καθε αλλο παρα τυπικη ηταν οσον αφορα ειδικα τα ανταλλακτικα που ειναι σε τιμες ιντερνετ με αποκλιση 5-10% στο συνολο... Αλλα ειναι διαφορετικο να πας ενα αμαξι να αλλαξει πχ turbo και να σου παρει 64 ευρω μονο για αυτη την εργασια λογο λυσε δεσε πλαστικα κτλ και αλλιως να την αλλαξεις ενω εχεις ηδη λυσει το αμαξι και αλλα 64 και για την αντλια αλλα τοσα...
Εκει εχει ενα point... θα δωσω ενα παραδειγμα μιας και ασχολουμε με τον χωρο του tattoo, ειναι σαν να πας σε εναν ταττουατζη και να του πεις θελω 3 γραμματακια και να σε χρεωσει πχ 100€ ελλαχιστη χρεωση και να του πεις ενω εχει ξεκινησει θελω ακομα δυο γραμματακια πχ και να σε χρεωσει αλλα 100€ που στην ουσια δεν του πληρωνεις 100€ τα 3 γραμματα αλλα τον χρονο προετοιμασιας τις βελωνες και το μελανι που θα χρησιμοποιησει που απο το οποιο θα πεταξει αρκετο απο αυτο που θα βαλει για σενα... Λιγο ακυρο το παραδειγμα αλλα ετσι το συνδιασα....

jim ginis
30-03-2012, 19:23
εγω να πω στο φιλο gksmart παραπανω 5 πραγματα για τιμες που πλήρωσε .

1 :ανταλακτικά αναλώσιμα σέρβις πολύ καλές τιμές ,μια χαρά εισε ..με το σέρβις σου .όλα καλά
2:τώρα στην τρόμπα νερού από τη τιμή της εινε αφτερμαρκετ η γνήσια σμαρτ έχει πάνω από 100 ευρώ μόνο η τρόμπα . τώρα αφού έβαλες αφτερμαρκετ μια χαρά τιμές ντρομπα +και τα αλλά 70 εινε πολύ καλά ..τώρα στην εργασία τοποθέτησης ντρομπα έχει αρκετή μανούρα πλήρωσες 77ε με φπα δεν τα λες και λίγα .γινόταν και ποιο χαμηλά 10-20ε μέχρι εκεί .δεν τα χαλάμε τώρα και για 10e ...
3:τώρα στο τούρμπο ..κολημα αν και προσωρινή λύση 50ε καλά εινε .μπουζόνια οκ και εδώ ..εδώ εργασία 77ε με φπα πάλι .λίγο ακριβά (αρκετά ποιο εύκολο από την αλλαγή τρόμπας )

καλες αν ήταν μονωμένες εργασίες .

τώρα για εργασία στο σύνολο :στη ντροπα και στο tourbo παρά πολλά 154e εργασία...για μένα σου πήρε πολλα σου χρέωσε μονωμένα κάθε φορά. στο σύνολο έπρεπε να σου κάνει άλλη τιμή για εργασίες πολύ χαμηλότερες .έπρεπε να ρώταγες και αλου και εκτός σμαρτομαγαζων και να σου έλεγε πόσο θα στοίχιση συνολικά .φτες και εσύ σε αυτό όμως ..
εγώ αν δεν ρωτήσω τιμή από πριν να μου πουν δεν κάνω τίποτα.μου έχει τύχη σε σμαρτομαγάζω να μου ζητάγανε για κάτι ζάντες ενώ είχαμε κανονηση τιμή και 200ε παραπάνω ότι του πήραν παραπάνω μεταφορικά ..φυσικά με έχασε από πελάτη .
ρωτήστε και άλλου ..πάντα .
εμένα στο μαγαζί μου με ρωτά πόσες φορές για τιμές τη κάνη το καθένα αναλυτικά ..και στο τέλος ξανακάνουν και παζαργία τους..

Takis2
11-04-2012, 11:11
καλησπερα στα παιδια στην MICROCAR
λοιπον ξεκιναω πεμπτη (δεν θυμαμαι ακριβως ημερομηνια) μεσημερι τηλεφωνικα , κλεινω ραντεβου για την επομενη μερα για ελεγχο αυτοκινητου με σκοπο την αγορα του. την επομενη μερα ΚΥΡΙΟΙ στο ραντεβου ξεκιναμε το ελεγχο, το ξεσκονιζουν κανονικα το σμαρτ, (μπροστα μου) και μου δινουν και σχετικο εγγραφο με ολα τα στοιχεια του "μικρου" τα οποια με βοηθησαν ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ στην αποφαση μου περι της αγορας του.
πρωτα απ ολα εχω να πω και το σημαντικοτερο για μενα , ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΦΙΛΙΚΟΙ, ΜΕ ΓΝΩΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ
δεν εχω επισκευτει ακομα το συνεργιο απο τοτε για εναν και μονο βασικο λογο, ΜΕΝΩ ΕΠΑΡΧΕΙΑ, KAI και λογο δουλειας θα μπορεσω να τους επισκεπτω μετα το καλοκαιρι.
οτι μου ειπαν ηταν αυτα που ηταν και πραγματικα( συγκρινω με ολοες τις αποψεις απο ολα τα συνεργια εδω)
το SMART το αγορασα τελικα, πολυ ευχαριστημενος με την επιλογη!!!
στην συνεχεια για οτιδηποτε απορια εχω πριν επισκεφτω συνεργιο εδω στην επαρχια δεν σας κρυβω οτι μιλαω τηλεφωνικα με τα παιδια για να παρω την ΠΟΛΙΤΙΜΗ βοηθεια τους πριν απο καθε μου ενεργιεια, και τα παιδια ειναι παντα διπλα μου, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ.
αυτα και απο μενα, ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ απο το συνεργιο και ελπιζω συντομα να επισκεφτω την MICROCAR!!!!
ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ!

georgiou.cr
02-11-2012, 20:05
Και απο μένα μια θετική ψήφος στον Μιχάλη και στο συνεργείο του. Με κέρδισαν ως πελάτη με τη συμπεριφορά και την εξυπηρετικότητά τους !

sam
03-11-2012, 14:18
Μια φορά πήγα πριν χρόνια που είχα ένα 600 φτιαγμένο κ είχε μια κομενη βάση εξατμισης και εκανε ενα θορυβο στο ξεκινημα. Το αποτέλεσμα ήταν μετα απο δοκιμή μαζι μου ο τότε μάστορας δεν ξέρω το όνομα του μου είπε ότι το αμάξι έχει πρόβλημα στο ιμιαξονιο κ ότι με 180€ κ να κρατήσει το δικο μου θα μου έβαζε επάνω ένα ανακατασκευής κ όλα θα ήταν οκ! Εγω προσωπικά δεν ξανάπηγα αλλα κ ούτε έστειλα άνθρωπο.

vasvol
03-12-2012, 20:28
​Καλησπερα
Το πρωτο μου post αν και κατοχος smart τα τελευταια 8 χρονια.
Μετα την προσφατη κλοπη του smart το οποια ηταν με leasing αγορασα εμα μεταχειρισμενο 600αρι cabrio.Σαν παλιο που ειναι εβγαλε αμεσως ενα προβλημα.Ξαφνικα το δεξιο παραθυρο επεσε γιατι εσπασε ολος ο μηχανισμος.Αρχικα με ενα τηλεφωνο στον Μιχαλη (τον οποιο γνωρισα τωρα,το αλλο service υποχρεωτικα στην avis )ελυσα το προβλημα προχειρα(μια σφηνα και πολυ γερο τραβηγμα),.Το Σαββατο το πηγα και αμεσως ελυσε το προβλημα.Βρηκε ευτυχως ενα μεταχειρισμενο μηχανισμο ,το αντικατεστησε.Διαρκεια εργασιας 2,5 ωρες!!!!!!!Κοστος ανταλλακτικου 60ε και εργασια 40.Αξιοπρεπες θα ελεγα με δεδομενο οτι ηταν κατι εκτακτο και μου ελυσε αμεσα και καθαρα το προβλημα.
Μονο θετικες εντυπωσεις μπορω να εχω.
Να σημειωσω οτι εχει πληρες αρχειο και απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη που το πηγαινε εκει για service και ετσι εχω εναν οδηγι για το τι και ποτε χρειαεται το αυτοκινητο.
Αυτα και παλι καλησπερα.

midwife
14-10-2016, 12:44
http://www.microcarparts.gr/mod-smart/service-smart-600cc.html

http://www.microcarparts.gr/mod-smart/service-smart-700cc.html

http://www.microcarparts.gr/mod-smart/service-smart-1000cc.html

Προσφορες για service απο την Microcar ....