PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αθήνα KOSMART

Lgeor
03-03-2006, 12:59
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ & ΒΕΛΤΙΩΤΗΣ SMART

15ο χλμ Αθηνών Λαμίας
210-8003190, 210-8002028

ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

esteban
07-03-2006, 15:51
Το έβαλα σαν καλό μιας και η αντιμετώπιση που είχα εκεί ήταν αρκετά καλή, η εξυπηρέτηση άμεση και οι τιμές σε σχεδόν λογικά επίπεδα (αρκετά χαμηλότερα πάντως από αυτές των αντιπροσωπειών)
Το μόνο που με έιχε χαλάσει ήταν όταν περίμενα για να πάρω το μικρό από service (τη μόνη φορά που έχω πάει εκεί), τσακωνόταν ένας κύριος με την κυρία Kosmart γιατί ενώ του είχαν πει ότι αν κάνει τα service του εκεί θα ήταν καλυμμένος από εγγυήσεις κτλ., όταν την έπαθε... δεν του αναγνώριζαν τίποτα! :-k

Alex
07-03-2006, 17:19
Εγω εβαλα μετριο, γιατι απλα με εκνευριζει που λενε τοσα ψεματα. Συμφωνω με τον esteban σε οτι ειπε, αλλα εχω κατα καιρους ακουσει πραγματα εξωφρενικα οπως το οτι καλυπτουν εγγυηση σα να ειναι εξουσιοδοτημενοι ενω δεν ειναι. Ειχαν επισης κανει διαφορους τρελους ισχυρισμους για τα προγραμματα που καποια περιοδο εβαζαν.

TEOS3
03-04-2006, 18:22
Πριν απο εναμισι χρονο πηρα τηλ.στο συγκεκριμενο καταστημα για να μου στειλουν μια μασκα για το προηγουμενο smart που ειχα και ενω μου ειπαν βεβαιως και θα σας την στειλουμε αμεσα και θα σας παρουμε τηλ και θα και θα.............ακομη μου την στελνουν......

φυσικα καταλαβαινετε τι θα ψηφισω ε;;;ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

Απαγορευεται να αγνοεις πελατη ανεξαρτητα απο το ποσο που θα παρεις...

karpouzi
17-04-2006, 13:52
Έχετε δει καρπούζι φλεγόμενο από θυμό?
Αν όχι, ιδού ένα. Εγώ!

Η αιτία? Η Kosmart για μια ακόμη φορά...

Κι έχω κλείσει ραντεβουδάκι ωραιότατο για το service των 30.000, 8.30 το πρωί. Κι εκεί που είμαι προετοιμασμένη να αφήσω το smartάκι μου και να περάσω το απογευματάκι να το πάρω, μου λέει ο ευγενής υπάλληλος στο τηλέφωνο: Μήπως θέλετε να περιμένετε? Μιάμιση ώρα θα κάνουμε, max δύο.
Μπράβο εξυπηρέτηση, σκέφτομαι κι εγώ η αφελής. ΟΚ, γιατί όχι, άντε το αργότερο στις 11.00 θα είμαι στη δουλειά.

Και το πάω, και τους λέω και δυο προβληματάκια. Τους εξηγώ ότι θα περιμένω μιας και μου είπαν "το" και "το" στο τηλ. και ευγενέστατοι μου βάζουν καφεδάκι και στήνομαι να περιμένω, έτοιμη να ακουμπήσω τα ωραιότατα λεφτουδάκια μου για μια ακόμη φορά "χοντρά" - ως συνήθως στις αντιπροσωπείες...

8.40 εμφανίζεται ο ευγενής υπεύθυνος του service και μου λέει 'ότι χρειάζομαι τακάκια. Φυσικά και να τα αλλάξουμε του απαντώ.Μου χαμογελά και απομακρύνεται.

Ώρα 10.30 έχω αρχίσει και μπαινοβγαίνω στο χώρο του service. Όλα καλά, ρωτάω? Όλα καλά, μου λένε.
Εντάξει λέω, ας είμαι υπομονετική. Με έχει ενημερώσει και ο υπεύθυνος εντωμεταξύ ότι λύσαμε και τα μικροπροβληματάκια, ας κάνω υπομονή.

Στις 12.00 πλέον φουντώνω. Εν εξάλλω ρωτάω τι γίνεται, πότε επιτέλους θα τελειώσουμε και μου απαντούν ότι δεν έχουν τακάκια και περιμένουν το "παιδί" να τα φέρει από τη Mercedes. Ρε παιδιά, λέω, από τι ώρα τα περιμένετε? Όπου να ναι θα έρθει, μου λένε. Και καλά, προγραμματισμένο service έχετε, τους λέω, δεν έχετε τακάκια ολόληρη kosmart. 4 αυτιοκίνητα, μου λέει, χρειάστηκαν τακάκια λόγω service, πόσα να έχουμε?

Και εκεί βλέπετε το karpouzi με τούρμπο κινητήρα... Καλά, του λέω, 8.30 το πρωί έφερα το smart, πότε πρόλαβες και έκανες 4 service. Διότι ή έβαλες τα τακάκια σε άλλο που για κάποιο παράξενο λόγο προηγήθηκε, ή με δουλεύεις. Κι επειδή νομίζω ότι με δουλεύεις, @%&*&^% (γαλλικά)
Είχαμε 4 sercvice την Παρασκευή, μου λέει. Και από τις 8.45, του λέω, δεν έχει έρθει ακόμη το παιδί με τα τακάκια από την αντιπροσωπεία στα Βριλήσσια (Νέα Κηφισιά τώρα εμείς....)

Σε πόση ώρα θα έρθει? Περίπου σε μισή μου απαντάει...
ΟΚ λέω...Θα περιμένω..... Έχω πεισμώσει τώρα...
Μήπως θέλετε να κλείσουμε ραντεβού αύριο?μου λέει.
Όχι, χωρίς τακάκια δεν φεύγω. Πόση ώρα θα κάνει, μία ώρα, μιάμιση....Πόση?

ΟΚ, μου λέει.

Και το κερασάκι στην τούρτα...
Έρχεται σε μισή ώρα και μου λέει: Βλέπω ότι βιάζεστε, μήπως καλύτερα να φύγετε γιατί θα το έχουμε έτοιμο κατά τις 4? Και εξαφανίζεται τρέχοντας...

Το μικρό και ταλαιπωρημένο karpouzi, ξεκίνησε την άλλη διαδικασία μαζί με την εξίσου ευγενιή receptionist να βρει ταξί για να πάει στη δουλειά του....
Κι ευτυχώς μετά από 20 λεπτά το βρήκε.......

Αυτή τη στιγμή το smartάκι μου βρίσκεται ακόμη στην komart, η οποία βρίσκεται επίσης στην κοσμάρα της, και περιμένω να με πάρουν τηλ για να μου πουν πότε θα είναι έτοιμο...

Είμαι λίγο κορόιδο, ή είναι απλώς η ιδέα μου?
Μήπως τα smart είναι για αργόσχολους και δεν το ξέρω?
Μήπως όταν μου λένε 2 ώρες εννούν 2 μέρες και δεν το "πιάνω"?

Έπεται συνέχεια.........

Anastasis
17-04-2006, 15:46
εντελως απαραδεκτοι....οταν πριν ενα χρονο ακριβως μας ειχαν κλεψει το σμαρτακι το οποιο ηταν αγορασμενο απο την κοσμαρτ,οι τυποι δεν ειχαν καν αρχειο οτι το αμαξι ειχε αγοραστει απο αυτους με συνεπεια να μπαινουμε σε αααααπειρη γραφειοκρατια για να μπορεσουμε να βγαλουμε αδεια για να την αποστειλουμε στην ασφαλιστικη εταιρια....ημαρτον δηλαδη...ανοργανωτοι μεχρι αηδιας

waztrelos
30-04-2006, 20:48
Teleutea fora pou peiga htan ton augousto 2005 pou eixa paei to proigoumeno smartaki mou gia to megalo service (60.000), mexri kai tote den eixa antimetopisei pote kanena provlima, oi times tous kales h e3ipiretish kalh kai to service sthn wra tou mhn sas pw kai noritera.

O monos logos pou pleon ekopsa thn kosmart htan mia "poustia" pou mou kanane me thn alagh tou siblekth pou san xazos kai egw thn patisa kai plirwsa ta kerata mou :( "Se ligo kairo tha exei provlima o siblekths na ton ala3oume?" auth htan h erwtish tous pros emena 2 h wra to mesimeri sthn douleia egw pnigmenos xwris na mou poune oute poso kostizei oute tis ergasies pou tha kanoun.

Tous aksiologw ws Kalous

DAMOGLIS
30-04-2006, 23:57
EGO EIXA MINEI APO MPATARIA KAI TOYS PERNO
THLEFONO GIA NA ROTISO AN EXOYN KAI POSO KANI, KAI MOY LENE OTI EXOYN DYO TIPOYS THN GNISIA TIS SMART KAI MIA ALI POY EINAI IDIA OK LEO KAI PAO.ME TA XILIA ZORIA TO BAZO BROS FTANO KAI MOY LENE EKEI OTI EXOYN MONO TIN GNISIA ,LEO ENTAJI POSO KANEI ME TOPOTHETISI KAI MOY LENE 160 EYRO
TOYS LEO OTI STO THLEFONO MOY EIPES OTI EIXES KAI TIN ALI TIN FTINI KAI MOY LEI OTI DEN
EXEI TORA TOY TELIOSE (8:10) TO PROI TOY LEO
POTE PROLABAN KAI TELIOSANE SIGI...... TOYS LEO OTI EXO MAZI MOY 130 EYRO H MOY TIN BAZETE H BALTE MOY BROS NA FIGO
KAI FISIKA MOY TIN BALANE ME 130 EYRO THN GNISIA KA IEFIGA
PERA APO AYTO TO PERISTATIKO OMOLOGO PANTOS OTI EIMAI EYXARISTIMENOS OSO PARAXENO KAI NA AKOYGETE.

smartoulis
05-05-2006, 01:02
esteban :
ouute kan...Kai giati?giati trexw apo ton genari sti kosmart gia ena grulisma pou akouga apo ton kinitira kai gia ena vouito pou akougotan apo to anemistiraki tou air condition...
meta apo polles episkepsis afou telika akousan to thorivo ki autoi kai den itan ola ta ipoloipa pou koitazan kai "episkeuazan" kateliksan oti thelei allagi kadenas (gia pisw) kai allagi air condition...ktl..ktl...
alla....
prwta tha sas ti ruthmisoume gia na doume mpas kai to glitwsoume...to paw to ruthmizan gia 3 meres....to pairnw:den kanei to thorivo,an ksanasimvei fete to mas pisw...
molis ftanw spiti pali ta idia..
to paw to ksanaafinw gia 2 meres...entaksei theloun allagi...auta 3 martiou...
distixws den exoume antallaktika..tha ta paraggeiloume apo germania...
se 10 meres tha exoun erthei....
meta apo tilefwna ana 5 meres...
tpt...
megali pempti(1 misi mina meta)irthane ta antallaktika mou!!!!!epitelous lew....
to paw tin triti tou thwma...
ferto paraskeui....alla ferto 8 to prwi...na to pareis kata tis 2...ok lew...
paw tin paraskeui...
entaksei mou lene...ante geia sou twra...kali prwtomageia...
ma..
den exei ma....
ti triti tha nai etoimo...
kala pote tha ksekinisei?
twra se ligo...
to mesimeri paw na parw ena cd pou dithen eixa ksexasei kai oute pou to xan kounisei apo ti thesi tous...
tin triti...:
aurio...(to amaksi sti thesi tou!!!)
aurio...(diladi tetarti 3 maiou)..
e kaname ena lathos...stin paraggelia tis kadenas....elate na to parete kai ksanaferte to otan tha erthoun ta antallaktika....
meta apo poluwrous tsakwmous....entaksei elate aurio....
aurio....(pempti 4 maiou) elate aurio...

aurio...paraskeui 5 maiou kai meta apo 5 mines ipomoni......tha deiksei.........................

smartoulis
05-05-2006, 01:08
gia na min anaferw oti tous parakalaw edw kai 6 mines na mou allaksoune tin pisw podia.....pou efuge sta kala kathoumena mia vroxeri mera to dekemvri........
alla....klasika:den tin kaluptei i egguisi!!!
sorry kiolas alla sti mazda otan efuge i podia apo rx8 enos filou mou tin kalypte i eggyisi...sti mercedes smart den tin kaluptei!!!(ftinopragmata ta smartakia allwste.....)

karpouzi
05-05-2006, 09:26
Τι να πω....

Απ' τη μια ανακουφίζομαι που τελικά δεν είμαι η μόνη που αντιμετωπίζει προβλήματα με τη συγκεκριμένη εταιρία, απ' την άλλη με χαλάει που ακόμη και ο καθήν αρμόδιος τελικά δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει. Μήπως τελικά ο μπαρμπα-Μήτσος της γειτονιάς είναι αποδοτικότερη και πιο συμφέρουσα λύση? Οεο?....

Rita
19-07-2006, 19:53
Τώρα να πώ οτι δεν έχω πάθει μια τρελή φοβία με αυτά που διάβασα... :shock: :shock: :shock: :shock: Θα πώ τρελό ψέμα και δεν το θέλω!!!

Η δική μου εμπειρία από την εν λόγω εταιρία είναι ακόμα στα αρχικά στάδια και νομίζω πως η συνέχεια δεν θα είναι ιδιαίτερα θετική!

Ακόμα φανταστείτε δεν έχω παραλάβει το Smart που αγόρασα και πλήρωσα ΤΟΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ!!!

7/6/06 Λαμβάνω τηλ από την Κοσμάρτ οτι έχουμε 1 μόνο αμάξι από την προσφορά που συζητούσαμε (Η εν λόγω προσφορά κόστισε 12.700 μαζί με ένα προγραμματάκι)

8/6/06 Καταθέτω στην Alpha Bank 1000euro για να κλείσω και να καπαρώσω το αμάξι.

19/6/06 Του πηγαίνω τα χαρτιά για τις άδειες. (Ένα επαγγελματικό ταξίδι με καθυστέρησε και δεν πήγα νωρίτερα).

26/6/06 Πηγαίνω εκεί και τους δίνω cash το υπόλοιπο ποσό και τα έξοδα για τις άδειες - τέλη κλπ. με αποτέλεσμα την πλήρη εξόφληση.
*Σημείωση: Τα έξοδα για τα τέλη & άδειες ήταν 168 ευρώ κι εγώ τους έδωσα 170 ευρώ... και δεν μου έδωσαν ρέστα!!! Λέω κι εγώ ντροπή τώρα να τους ζητήσω 2 ευρώ και το τοποθετώ ώς εξής για να ξέρουν οτι δεν μου τα έδωσαν "Να μου βάλετε λίγο παραπάνω βενζίνη γιατί θα πάω από εδώ μετά Λαγονήσι -διότι εκεί μενω- οπότε κρατήστε τα 2ευρώ και τα βρίσκουμε με τα υπόλοιπα που ίσως χρωστάω και να μου βάλετε την 100 οκτανίων παρακαλώ σαν πρώτο γέμισμα. Ναι ναι μου λένε εντάξει...

Κατά πότε ρωτάω να το περιμένω (σημειώνω οτί το αμάξι ήταν εκεί το είδα και το φωτογράφησα κιόλας... μου το έδειξαν) ... ε την πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου μου λένε... Ευχαριστώ πολύ γειά σας λέω...

Περνάει η πρώτη εβδομάδα Ιουλίου... περνάει η δεύτερη, έχω εν τω μεταξύ πάρει 2-3 τηλέφωνα να ρωτήσω απλά πώς πάει... έτσι για μια ενημέρωση... την μια δεν ήταν εκεί η υπεύθηνη την άλλη ήταν σε meeting την άλλη ... ας μην πώ τι έκανε... πάντως θα σας πάρει τηλέφωνο! Τηλέφωνο ούτε άκουσα ούτε είδα...!

Κάποια φορά βγήκε στο τηλέφωνο και μου είπε θα σας πάρω εγώ αύριο που θα έχω το πρόγραμμα των αυτοκινήτων που θα παραδοθούν... άντε καλά λέω κι έγω... ποιός ξέρει τι εννοεί σάμπως έχω ξαναγοράσει αμάξι? Άς περιμένω τηλέφωνο... Άμ δε όμως!!!

Σαλταρισμένη πιά στις 17/7/06 πέρνω τηλέφωνο μες την φουρτούνα και τον αφρό από τα νεύρα και τους λές με κοροιδεύετε??? Έχω αρχίσει κι ανησυχώ ξέρετε... διότι έχω δώσει όλα μου τα χρήματα, έχω ήδη αγοράσει ένα αυτοκίνητο... κι αυτοκίνητο δεν έχω... και το χειρότερο είναι οτι νοιώθω πως με κοροιδεύτε γιατί δεν έχω μια σαφή ενημέρωση για το τί ακριβώς συμβαίνει... Το αξάξι είναι εδώ, το είδα, δεν το περιμένετε... οπότε τί είναι αυτό που προκαλεί το κόλλημα? Περιμένω το αυτοκίνητο με την πινακίδα του για να κλείσω καράβι να φύγω για διακοπές στο τέλος Ιουλίου... υπέθεσα οτι τουλάχιστον μέχρι τις 10/7 θα το είχα... θα τελειώσει το καλοκαίρι κι ακόμα θα περιμένω? Τι σκοπό έχετε?
Και μου λένε το αμίμιτο!!!! Ε, ξέρετε περιμένουμε ακόμα τα τιμολόγια από την Mercedes που καθυστερούν! Και πότε θα ξέρετε πότε θα έρθουν λέω?
Τι να σας πώ μου λέει... δεν ξέρω! Θα σας πάρω τηλέφωνο μόλις έρθουν...
:shock: ΖΝΤΟΥΠ!!! :shock:

Τι να κάνω ρε παιδιά? Σκοπεύω να τους ζητήσω αυτοκίνητο αντικατάστασης αφού έχω πληρώσει αμάξι κι αμάξι δεν έχω και να τους κατηγορήσω οτι με έχουν καταχρεώσει στα ταξί! Κι εν πάση περιπτώση ΕΛΕΟΣ!!! ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!

Το βλέπω εγώ... στο τέλος θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω!

Rita
20-07-2006, 11:48
Αχ παιδιά... ευχάριστω τοοοοσό πολύ για τις προτάσεις σας!!!
Μου υποσχέθηκαν τηλέφωνο σήμερα 20/7/06, πήραν χθές στις 21.01 και δεν έπιασε το μπακατελοκινητό μου! Και μου αφήνουν φωνητικό και μου λένε θα σας πάρουμε αύριο το πρωί... Τούς πέρνω στο καπάκι αφού μου ήρθε το μήνυμα, αλλά είχαν κλείσει! Περιμένω ακόμα...

Λές να αρχίσουν να με πέρνουν τηλέφωνα το βράδυ τώρα... μισό λεπτό πρίν κλείσουν? :?

Rita
20-07-2006, 12:55
Παιδιά... έχω μείνει άφωνη!!!! :shock:
Δεν μπορώ να μιλήσω... και να γράψω!!! :shock: :shock:

Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μου είπανε!!!!!!!!!!

Έχουμε λεεί μεγάλο πρόβλημα με τα χαρτιά από την Μερσεντές και μας κάνουν εμάς να φαινόμαστε σαν μη επαγγελματίες... ενώ φταίνε εκείνοι... και η πρόταση που έχουμε για εσάς είναι να σας φέρουμε το αυτοκίνητο στο σπίτι και όοοοταν έρθουν τα χαρτιά να σας στείλουμε τις πινακίδες με κούριερ!!!!!! :shock: :shock: :shock:

Τι λέτε ρε παιδιά λέω??? Είσαστε καθόλου σοβαροί??? Και τι θα κάνω εγώ στο σπίτι μου ένα αμάξι χωρίς πινακίδες??? Πώς θα το ασφαλήσω??? Κι αν κάτι συμβεί? Αν πιάσει ένα χαλάζι? Και που ξέρω εγώ άν το έχετε είναι εκτελωνισμένο και δεν με βρεί κανένα κακό? Τι unprofessional πρόταση είναι αυτή???

Μετά μου λέει θα σας στείλουμε μία επιστολή για εσάς τους πελάτες μας που κλείσατε το αμάξι σας τον Ιούνιο και σας ταλαιπωρούμε, θα σας δώσουμε 2 έτη ακόμα σέρβις και 15% έκπτωση σε όλα τα ανταλλακτικα!
Και μέσα στην επιστολή θα σας στείλουμε και το κλειδί το δεύτερο του Smart σας... γιατί στ' αλήθεια το αυτοκίνητο είναι δικό σας! (Να έχω κάτι δικό του μαζί μου... μια που δεν έχω το αμάξι με τις πινακίδες του να έχω το κλειδί να παρηγοριέμαι!!!) Τι λένε οι ποιητές ρε παιδιά???

Και καλά τους λέω... το αυτοκίνητο πότε θα το έχω? Τέλη Ιουλίου μου λένε με αρχές Αυγούστου! Μα τα τέλη Ιουλίου λέω έφτασαν... Και μου λέει το αφοπλιστικότατο!!! Οι πελάτες μας λεει που το κλείσανε Ιούλιο θα το πάρουν κατά τον Σεπτέμβρη με Οκτώβρη!!! -Ααα, λέω είμαι τελικά πολύ τυχερή η %^&@!&%- ΖΝΤΟΥΠ & ΞΑΝΑΜΑΤΑΖΝΤΟΥΠ!!!!

Καλά λέω θα τα πούμε από κοντά... για να σας πώ κι εγώ τις προτάσεις-λύσεις που έχω κατά νου.

Αααα, να σημειώσω επίσης οτί μου είπαν οτί τους χρωστάω κιόλας άλλα 1.700ευρώ! Εκεί γύρισαν τα μάτια ανάποδα!!! Ορίστε???? Ναι λέει μας καταθέσατε 8/6 1000ε μετά 26/6 μας δώσατε μια επιταγή 10.000ε και μένουν 1.700ε! Τι λέτε λέω!!! Μαζί με την επιταγή σας έδοσα cash 1.700euro + 170 για τα τέλη-πινακίδες-άδειες... Όχι μου λέει! ΟΟΟΟΟχι της λέω??? Για ψάξτε τις αποδείξεις είσπραξης λέω και θα το δείτε!!!! Γιατί εδώ την έχω την δικιά μου απόδειξη!!! Μην τρελλαθούμε τώρα!
Αχ ναι μου λέει, με συγχωρήτε... κοιτούσα άλλη παραγγελία! (Τέτοια σύμπτωση όμως η άλλη παραγγελία ε? Να έχει ακριβώς τις ίδιες ημερομηνιές πληρωμής με την δικιά μου ε?) Άντε να χαθούνε οι άσχετοι!!!

Πάντως η λύση που θα τους προτείνω για να μην έχουμε προβλήματα... θα είναι να μου δώσουν αμάξι αντικατάστασης... αλλιώς... θα μιλήσουν με τον δικηγόρο μου!

Συγνώμη αν θα βρείτε σαρδάμ πάλι στο πόστ παιδιά... έχω φορτώσει άγρια μιλάμε!!!! :evil: :twisted: :x

gavanos
20-07-2006, 15:15
Για να επανέλθω στο θέμα, μόλις πριν λίγο έγινε τηλέφωνο στην MERCEDES BENZ HELLAS.

Το σηκώνει μια ευγενέστατη κοπέλα, στην οποία ζητάω τον υπεύθυνο πώλησης/διανομής smart.
Με ρωτάει για ποιο θέμα πρόκειται
Της απαντάω ότι "μια γνωστή μου έχει παραγγείλει smart εδώ και καιρό smart και την καθυστερούν πολύ". Με ρωτάει σε ποιον αντιπρόσωπο? "στην kosmart..."
και εκείνη την ώρα με διακόπτει και μου λέει "ουδεμία σχέση έχουμε με την kosmart!". Της λέω "μα της είπαν από την kosmart ότι η Mercedes την καθυστερεί με τα τιμολόγια". Και μου απαντάει πάλι : "Ψέμματα! Ουδεμία σχέση έχει η Kosmart με την Mercedes Benz Hellas".

Αυτά προς γνώση και συμμόρφωση... :evil: :evil: :evil:

karpouzi
20-07-2006, 15:52
Η KOSMART καλώς ή κακώς είναι εξουσιοδοτημένος επισκευαστής (βλ. www.smart.com)

Rita
24-08-2006, 14:33
Να 'μαι και πάλι!!!
Συγνώμη για την πολυήμερη απουσία αλλά δεν είχα υπολογιστή (λόγω προβλημάτων αυξημένων λογαριασμών -άτιμα dailers- ευτυχώς το DSL μπήκε οπότε τέρμα τα προβλήματα).

Τα νεότερα έχουν ώς εξής:

- ΔΕΝ έχω ακόμα το δικό μου αυτοκίνητο... μου είπαν οτι λόγω μη αναμενώμενων προβλημάτων υγείας κάποιου υψηλά υστάμενου προσώπου έχει κολλήσει το όλο θέμα σε κάτι υπογραφές... Ίσως τελικά να είμαι εγώ η άτυχη που έπεσα στην περίοδο αυτή -που έτυχε το πρόβλημα- δεν πιστεύω σε άλλη περίπτωση να είχα τόση μεγάλη καθυστέρηση. Τι να πώ.

- Από τις 11/08/06 έχω αυτοκίνητο αντικατάστασης της KOSM-ART! Κι αυτό είναι κάτι που με έχει καθησηχάσει αρκετά γιατί μπορώ και κινούμε και κάνω τις δουλειές μου... Το αυτοκίνητο αντικατάστασης το ζήτησα στις 8/8/06, μέχρι τότε δεν το είχα ζητήσει γιατί υπέθετα οτι θα έρθει το δικό μου εώς τις αρχές Αυγούστου και έλεγα... άστο δεν πειράζει ας περιμένω... να πάρω το δικό μου, μετά όμως θα ήταν μεγάλο πρόβλημα να περιμένω μέχρι το τέλος του Αυγούστου... το ζήτησα λοιπόν στις 8/8 και στις 11/8 το πήρα...
Αυτό το θεωρώ καλή εξυπηρέτηση γιατί ευτυχώς μου το έδωσαν πολύ σύντομα!

Οπότε αν συναντήσετε καμιά τρελή με έναν "αρλεκίνο" σμαρτούλι... θα καταλάβετε [smilie=drive1.gif]

Rita
21-09-2006, 13:02
Καλό φθινώπορο σε όλο το club!

Ήθελα απλά να ενημερώσω οτί ακόμα μέχρι σήμερα δεν έχω παραλάβει το αμαξάκι μου από την Kosmart... (έτσι για να μην ξεχνιόμαστε :evil: )

Η τελευταία επικοινωνία μιλούσε για ΤΕΛΟΣ Σεπτεμβρίου...

Έχω μεν αυτοκίνητο αντικατάστασης και ευτυχώς μπορώ να κινούμε... αλλά αυτό πιά καταντά εξοργιστικό... θα περιμένω μέχρι το ΤΕΛΟΣ Σεπτέμβρίου και μετά θα αναφέρω το δικό μου ΤΕΛΟΣ της υπομονής... και θα πάμε δικαστικώς... γιατί διαφορετικά όπως αναφέρθηκε ΔΕΝ μπορώ να πάρω τα χρήματα μου πίσω... (γιατί πρέπει να βρεθεί άλλος πελάτης για το Smart που ήδη -επαναλαμβάνω- έχω εξοφλήσει).

Εύχομαι κι ελπίζω το επόμενο e-mail μου σε αυτήν την κατηγορία... να είναι θετικό... και το τελευταίο... γιατί νοιώθω οτι κατάντησα βαρετη πιά... :oops:

Rita
13-10-2006, 15:48
Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!

Είμαι εκτός ορίων!!!

Δεν ξέρω τι άλλο να πώ!!! Έχω το αυτοκίνητο στο σπίτι μου... ένα αυτοκίνητο που δεν έχει ιδιοκτήτη...!!!! Που έχει πληρωθέι με πλήρη εξόφληση και δεν είναι ΑΚΟΜΑ στο όνομά μου!!!

Έχω επίσης ένα αυτοκίνητο που μου έχουν δώσει με το οποίο κάνω την δουλεία μου... αλλά ποιός μου λέει οτι δεν θα κατηγορηθώ για οτιδήποτε? Δεν γίνεται άλλο... είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό που δεν αντέχετε άλλο!!!

Προσπάθησα να είμαι τόσο καιρό ψύχραιμη (όσο γινόταν) γιατί έχω μάθει πιά πολλά γι' αυτούς, αλλά ειλικρινά... νομίζω οτι χρειάζονται όχι μόνο κανάλια... αλλά πανό διαμαρτυρίας έξω από το κτίριο τους... πορεία χρειάζονται... να μην τους μείνεί ούτε ένας πελάτης!!!

Τώρα με πάνε από την μια μέρα στην άλλη... σήμερα έμαθα-γνώρισα και άλλο 1 ζευγάρι από τον Βόλο με το ίδιο πρόβλημα!

Έχω ήδη συμβουλευθεί τον δικηγόρο μου... μα απ' την άλλη σκέπτομαι οτι με μια τέτοια διαδικασία ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ??? Ας μην απαντήσω γιατί θα γίνω αγενής!!!

Γιατί για το αμάξι δεν το συζητώ... μέχρι να βγεί δικαστική απόφαση... το αμάξι θα έχει γίνει βίδες (από την ακινησία)!!!

Τι να κάνω ρε παιδιά???? Τι άλλο να κάνω????

4 ΜΗΝΕΣ!!! Πόσο ακόμα μπορώ να παραμένω ψύχραιμη? Σε λίγο θα κλείσει μισός χρόνος!!!!

Giovanna
13-10-2006, 22:24
Μου κάνει εντύπωση που σου κάνανε τόση φασαρία στην Kosmart. Γενικά δεν έχω κάποια ιδιαίτερα παράπονα από την εταιρία.
Ως δικηγόρος θα σου έλεγα να χρησιμοποιήσεις την κατάσταση υπέρ σου, δλδ να ζητήσεις ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ αλλά με ήρεμο ύφος, χωρίς πολλές υστερίες, μια παραπάνω υπηρεσία για την πολύμηνη ταλαιπωρία σου, δεδομένου ότι θα πρέπει κάπου να κάνεις τα τακτικά σου service. Το αυτοκίνητο εξυπηρέτησης είναι ανέκδοτο, ζήτα κάτι μακροχρόνιο, όπως ας πουμε ΓΡΑΠΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ περι ανέξοδων για σένα service καθόλη τη διάρκεια της εγγύησης για ανταλλακτικά και υπηρεσίες.
Αφού το έχεις ήδη εξοφλήσει, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου δίνουν ένα άλλο παρόμοιο, τι σκατά, βαμμένο από αίμα παρθένου είναι;

Οι δικαιολογίες περί υπογραφών είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΤΣΟ. Για να έχει κολλήσει το θέμα, πιθανολογώ ότι πρόκειται για πρόβλημα στο εξωτερικό. BTW έχω ακούσει ότι η Kosmart κάνει εισαγωγή από Ολλανδία λέει, Βέλγιο, κάτι τέτοιο.
Μην ξεχνάτε ότι με βάσει των οδηγιών Ε.Ένωσης, δεν υπάρχουν πια αποκλειστικοί αντιπρόσωποι...ο καθένας εισάγει ότι και όσο γουστάρει...

macintos
13-10-2006, 23:13
Πωπω πρεπει να περνας ενα δραμα με την ολη κατασταση που εχει γινει με το σμαρτακι σου!

παντως για να εκφερω και την προσωπικη μου γνωμη για την Κοσμαρτ,εχω κανει αιτηση για να γινω μελος στο σμαρτ κλαμπ της εταιρειας απο τον προηγουμενο Νοεμβριο(2005) και ακομη....περιμενω την καρτα μελους!!!

Καταπληκτικο δεν ειναι?

Τεσπα,υπομονη(εαν σου εχει μεινει καθολου) και Keep in touch!

Giovanna
14-10-2006, 09:55
Α, μην ανησυχείς. Εγώ είχα κάνει αίτηση όταν πήρα το αμάξι (Δεκέμβρη 2003) και μου στείλανε την κάρτα φέτος. Δεν νομίζω όμως ότι είναι θέμα καθυστέρησης, απλά το (γελοίο) εκπτωτικό σου το κάνουν ΜΕΤΑ τη λήξη της εγγύησης.

Anastasis
16-10-2006, 22:58
δεν ξερω αν ειναι σχετικο πολυ,αλλα μπορω να επιβεβαιωσω ποσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ(να με συγχωρεσετε για την εκφραση)ειναι αυτη η εταιρια....οταν τον απριλιο του 2005 μου ειχαν κλεψει το smart for2 cabrio το οποιο ειχα αγορασει απο την ΚΟΣΜΑΡΤ,η ασφαλιστικη μου μού ειχε ζητησει ενα αντιγραφο της αδειας του αυτοκινητου που κανονικα επρεπε να ειχε η εν λογω εταιρια μιας και το ειχα αγορασει απο αυτους το 2001....ομως το αμαξι δεν υπηρχε στα πρακτικα της εταιριας με αποτελεσμα να κανουμε ολοκληρη διαδικασια με το υπουργειο μεταφορων για να βρουμε το πλαισιο και την αδεια του αυτοκινητου,προκαλωντας ετσι μεγαλη καθυστερηση για αποζημιωση απο την ασφαλιστικη.....τι να πω ριτα καλο κουραγιο....

Rita
24-10-2006, 19:14
ΝΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ!!!! It's officially mine!!!

Τελικά... όντως είχαν πρόβλημα! Τελικά όντως είχαν βάλει μπρός το σύστημα διαχείρισης κρίσεων... και τελικά... όντως πέτυχαν να με εξυπηρετήσουν και να με κάνουν να "αναθεωρήσω" ορισμένα από τα λεγόμενα... που στ' αλήθεια με τρόμαξαν!

Ναι... τελείωσαν όλα και η έκβαση ήταν θετική!

Δεν έχω να πώ πολλά ... νοιώθω όμως οτι τελικά... μάλλον με "κέρδισαν".

karpouzi
01-11-2006, 09:39
Για όσους ίσως θυμούνται την περιπέτειά μου με την ΚΟΣΜΑΡΤ τον Σεπτέμβριο για τα τακάκια που έψαχναν να βρουν και δεν είχαν..... εδώ είναι η συνέχεια!

Για να μην πολυλογώ, έπειτα από ένα ραντεβού με την ΕΚΚΑ πλέον για το σερβις των 45.000 και την άψογη εξυπηρέτησή τους, τους ζήτησα να δουν και τα τακάκια μου γιατί "σφυρίζουν".
Και προς έκπληξή μου, μου είπαν ότι τα τακάκια μου είναι IMITATION!!!

Εν εξάλλω τους είπα να μην πειράξουν τίποτα και απευθύνθηκα στην ΚΟΣΜΑΡΤ οι οποίοι και μου τα είχαν αλλάξει τον Σεπτέμβριο στο σέρβις των 30.000!!!

Μετά από μία "συζήτηση" με τον υπεύθυνο του σέρβις, ο οποίος ξεκίνησε να μου λέει ότι η MERCEDES δικαιολογεί ένα ποσοστό ανταλλακτικών να μην είναι γνήσια... εννοείται ότι μου τα αντικατέστησαν και μου πρόσφεραν και κάποιες εκπτώσεις για να "ξεχάσουμε το περιστατικό"!

Προσοχή λοιπόν γιατί τελικά ακόμη και τα εξουσιοδοτημένα ίσως είναι μαιμού!!!

yellow thander
03-05-2007, 16:51
ΕΓΩ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΧΡΕΩΝΑΝ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΡΑ ΣΤΗ ΜΕΡΣΕΡ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΣΤΑ 41.000 χλμ ενα χρονο μετα τα 30.000 και ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΑΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΕΡΒΙΣ (ΕΠΟΜΕΝΟ: 1 ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ Η 45.000 χλμ) ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ 280 € ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΑ ΑΕΡΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΛΑΔΙΟΥ ΛΑΔΙΑ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑ ΤΑΜΠΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΛΕΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΣΤΑ 45.000. 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΣΤΑ 45.500 ΠΑΩ ΓΙΑ ΛΑΔΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ 20 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΕΝΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΜΟΥ ΛΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΖΕΙ ΣΕΡΒΙΣ 45.000 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ 100€ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠ ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΕΡΒΙΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΤΠΟΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΓΩ;;;ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΟΤΕ....ΑΙΣΧΟΣ

house_of_craven
09-05-2007, 08:57
Εγω παιδια πάλι, πηγα να κάνω service και μέσα σε όλα τ' άλλα με βάλανε να πληρώσω και κοντά 2 ευρώ για το νερό των υαλοκαθαριστήρων, το οποίο παραπιμπτόντως το είχα γεμίσει 2 μέρες πριν. Το ξέρω πως τα 2 ευρώ δεν είναι πολλά, αλλά κατά την γνώμη μου επφανίζουν μια πάγια τακτική τους (να φάμε απ΄όπου μπορούμε) για να κάνουν κάτι τέτοιο, για 2 ευρώ, φαντάσου...
Παρ' όλα αυτα, για να πουμε και του στραβού το δίκιο, εκτός από μια καθυστέρηση στο 2 servise της τάξης της 1.5 ώρας (ενώ περίμενα εκεί) δεν εχω παρατηρήσει κάτι άλλο...

Lambros7
17-05-2007, 19:30
tragiko service pira til gaiti mou espase to xeirofreni kai mou eipan 150 euro allagi olokliri kastania. mou eipan tha to exo se treis meres kai akoma to perimeno exei perasei enas minas.................

episis sto tilefono o enas me estelne ston allo gia misi ora!!!!!!!!!!!!!!!!

xali mavri xali............................

parepimptontos stomn lainopoulo ekane 106 euro.

E-male
19-09-2007, 15:45
Αν και δεν έχει να κάνει με το συνεργείο της KOSMART, αλλά με την εταιρία αυτή καθ΄αυτή, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου (αν νομίζετε οτι πρέπει να μεταφερθεί αλλού το Post, plz feel free. Σκοπός είναι να προστατευτεί ο κόσμος):

Το Smart μου το πήρα τον Απρίλιο του 2005 από την KOSMART με χρηματοδότηση, άρα είχα παρακράτηση κυριότητας. Τώρα, λοιπόν, που πουλήθηκε, πήγα στην τράπεζα, το εξώφλησα και πήρα τηλέφωνο την Δευτέρα στην KOSMART την κα Ζωή Παυλοπούλου για να συνεννοηθούμε για την άρση. Με ενημέρωσε οτι αν της πάω την άδεια μέχρι την Τρίτη το πρωί θα έχω την άρση μέχρι την Τετάρτη, πληρώνοντας €40,00 την διεκπεραιώτριά τους, διαφορετικά θα έπρεπε να πάρω από εκείνους μια εξουσιοδότηση και να πάω μόνος μου στο Υπουργείο. Φυσίκα επέλεξα να πάει η διεκπεραιώτρια, αφού χρόνο δεν έχω ούτε για ζήτω.

Χτές - Τρίτη - το πρωί στις 10:00 παραδίδω την πρωτότυπη άδεια στον Χρήστο Παυλόπουλο με παράκληση να είναι έτοιμη η άρση μέχρι σήμερα - Τετάρτη - το μεσημέρι και με καθυσήχασε οτι θα είναι.

Παίρνω, λοιπόν, σήμερα τηλέφωνο γύρω στις 12:00 να μάθω αν είναι όλα οκ. Μιλάω πάλι με την κα Παυλοπούλου η οποία με ενημερώνει οτι τελικά θα το έχουμε την Πέμπτη το μεσημέρι, γιατί η διεκπεραιώτρια είχε δουλειές και δεν πρόλαβε. Εν εξάλλω και εγώ της λέω οτι με κρέμασε, καθώς είχα υποσχεθεί στον αγοραστή να γίνει η μεταβίβαση Πέμπτη πρωί.

Για να μην σας κουράζω, το αποτέλεσμα μετά απο τις εντονότατες διαμαρτυρίες μου ήταν να μου κλείσει κυριολεκτικά το τηλέφωνο στο κεφάλι. Η κα Παυλοπούλου είναι Πρόεδρος και Διευθύνουσα Σύμβουλος της εταιρίας στην οποία έδωσα λεφτά, αγόρασα εγώ ενα αυτοκίνητο, πήγα μια φίλη μου και αγόρασε άλλο ενα και πήγαινα το αυτοκίνητό μου για service. Και η αντιμετώπισή της προς εναν πελάτη ήταν να μου κλείσει το τηλέφωνο στο κεφάλι.....

Εννοείται οτι από αυτό το τηλέφωνο και μετά και παρά τις επανηλλειμένες μου προσπάθειες, ούτε η ίδια, αλλά ούτε ο Χρήστος Παυλόπουλος έβγαιναν στο τηλέφωνο με διάφορες χαζές υπεκφυγές. Έτσι, αναγκαστικά πήγα από εκεί για να πάρω τα χαρτιά μου και να κάνω την άρση μόνος μου. Όταν ζήτησα τον λόγο από τον Χρήστο, μου είπε οτι η μητέρα του τον ενημέρωσε οτι την έβρισα ή οτι της μίλησα άσχημα. Και αναρωτιέμαι εαν πρέπει σε όποιον πελάτη μου μιλάει έντονα και έχει και δίκιο πρέπει και εγώ να του κλείνω το τηλέφωνο.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Μα-κρι-ά από την KOSMART. Δεν ξέρω τι προβλήματα έχουν, αλλά στο δικό μου το βιβλίο έχουν πλέον καταχωρηθεί ως επικίνδυνοι ερασιτέχνες καιροσκόποι.

ELIASSMART
03-10-2007, 11:06
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΤΗΝ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΣΤΑ 15,000 ΧΛΜ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ 3 ΛΙΤΡΑ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΛΙ ΣΤΑ 21,000 ΧΛΜ.ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΑ ΤΟ ΛΑΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1.000 ΧΛΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΛΙΤΡΟ ΜΕΣΑ.ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΒΡΑΚΟ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΙΜΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙΜΗ.ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 60 ΕΥΡΩ!ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 210-9756356 ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ

ELIASSMART
03-10-2007, 11:48
ΣΥΓΝΩΜΗ.ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ.ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ 50 ΕΥΡΩ!!!

spyrospal
20-11-2007, 08:45
Αν και ειναι 8 και 20 το πρωι ετοιμαζομαι για μαχη σωμα με σωμα με το εν λογο συνεργειου.Τα λογια δεν ειναι βαρια γιατι μας περνανε για βλακες και ανιδεους οσον αφορα τον προγραματισμο αυτοκινητου ......MAS ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ SCOTS,ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ ΣΑΝ ΕΝΑ ΠΕΛΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠαιΔΙΚΟ Ο ΙΠΟΤΗς ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΚΗΛΑΡΑ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ!
Ακους εκει να λενε οτι εχει χαλαση το μηχανημα που βαζει προγγραματα...και τι σοι μηχανημα ειναι αυτο?laptop με ενεργια απο αρχεες φοτοβολταικες λαμπες τεσλα που λεει και λιακοπουλος!!!!!? ενα λαπτοπ ειναι που δουλευει το star.τι αλλο?
Εκθεσαν το παλικαρη που με πηγε εκει που του ειχαν πει ολα κανονισμενα και ελα οποτε θες,και εχασα το πρωινο μου που πηγα στην ακρη του θεου απο κερατσινι για να με διοξουνε...να υποθεσω πριν λαβω ακυρο το παληκαρη που ηταν στο συνεργειο ετρεχε περα δωθε μηλοντας στο τηλεφωνο με τους μεσα........για το τι θα μου κανουν....δεν κατηγορο κανεναν αλλα δεν ειμαστε και βλακες.....σημερα το μεσιμερη ΕΧΟΥΜΕ SPYROS&KOSM-ART EP02 SEASON 1 xaaxaxaxa

ΕΠ02 ΣΕΣΟΝ 1
ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΜΥΡΙΣΤΗΚΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΕΝΑ ΤΣΑΜΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.....
ΟΤΙ ΠΗΓΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΗΤΑΞΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!!
ΝΑ ΣΗΜΙΟΣΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ SCOTS ΚΑΠΟΤΕ ΤΕΣΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΕΟΥΑ!........... ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΣΙΝΕΔΕΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟBD ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΜΟ!!!! ΑΧ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ-ΝΕΥΡΟ-ΣΠΑΣΤΙΚΑ ΜΟΥ.....ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ..... ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΣΟΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!ΛΑΠΤΟΠ? ΟΧΙ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ...ΜΑΛΙΣΤΑ.ΝΑ ΕΠΟΙΚΙΝΟΝΙΣΟ ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.....ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΞΗΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.
να σημιωσο οτι δεν αναφερω ονοματα εργαζομενον του συνεργειου γιατι απλα θελω να ειμαι νομικα καλυμενος...μιας και εχω ακουσει πολλα....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΧΗΡΗΣΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ''ΜΗΧΑΝΗΜΑ''ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ....ΑΡΑ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΛΕΙΠΑΜΕ..ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΔΗΝΑΜΗΣ ΤΟΥ ΚΗΝΗΤΗΡΑ ΣΤΗΝ KOSMART ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ.....ΠΟΠΟ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ MONEY ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ.. ΕΛΠΙΖΩ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ,ΟΣΟ ΤΟ ΔΗΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ SMART-MANIA ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ SMARTAKIA...
Με Σεβασμο και εκτιμηση
Σπυρος

Nα σημιοσω δε οτι δεν εχω καμια προθεση να δημιουργησω ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ η Οποιαδηποτε δολοπλοκια η να κηνηθω με δολιο τροπο με σκοπο την δησφημηση της εταιριας που αναφερω...Αναφερωμαι σε προσωπικα σχολια και παρατηρησεις και τροπους αντημετοπησης.Αναφερωμαι ως ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΩΣ ΟΜΑΔΑ.
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 100% ΚΑΛΗΜΕΝΟΣ!!ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
να ναι καλα TO NOMOS KAI ΤΑΞΗ...

Scotch
23-11-2007, 15:01
Επειδή δεν αξίζει να αφιερώσω παραπάνω από ένα λεπτό για τα μούτρα τους, μία φιλική συμβουλή έχω να δώσω: ΜΑΚΡΙΑ!

ntorita
27-11-2007, 01:26
spyrospal και να σε πληρώσουν ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΤ θα το μετανοιώσεις!!!!

Scotch
27-11-2007, 17:08
spyrospal και να σε πληρώσουν ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΤ θα το μετανοιώσεις!!!!

Γιατί το λες αυτό; :g:

Rita
29-11-2007, 21:14
Γιατί το λες αυτό; :g:

Αν και δεν πρέπει "ακόμα" -μιας και ακόμα το "παρακολουθώ το αμάξι μου- όπως με συμβούλεψε η ΕΚΚΑ... ας μοιραστώ μαζί σας γιατί το λέει αυτό η ntorita (η κολλητούλα μου που με τρέχει η κακομοίρα παντού:p).

Λοιπόν, αγόρασα το smartaki μου όπως έχει αναφερθεί και σε πολύ προηγούμενα post (σε εκείνα της μεγάαααλης ταλαιπωρίας), με 82 ίππους με πρόγραμμα από την Kosmart. Είχα παρατηρήσει, κάτι βηχαλάκια που έκανε ακόμα και από τα πρώτα 500χλμ, αλλά δεν είχα αναφέρει τίποτα μιας και πίστευα οτι είναι μέχρι να κυλίσει το λαδάκι στην μηχανούλα του... (αθώο πλάσμα). Τέλος πάντων... κάποια στιγμή θα θυμάστε που σας έπηζα με ένα πόστ μου με θέμα "Περίεργος Λόξιγγας" που υπάρχει στα τεχνικά - διάφορα θέματα. Είχα επισκευτεί την Kosmart λοιπόν 2 φορές, φορτωμένη στην ΕΛΠΑ με το πρόβλημα του Περίεργου Λόξιγγα που περιγράφω... λέγαμε οτι ίσως είναι το καύσιμο, ίσως η πεταλούδα γκαζιού, ίσως ο ρελές ενεργοποιήσης/απενεργοποίησης συμπλέκτη ο οποίος και αλλάχτηκε... κοινώς είχα ένα μόνιμο άγχος πάντα, αν θα με αφήσει ή όχι το αμάξι μου στον δρόμο...

Οπότε και ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα πρίν περίπου 1 μήνα... και το πήγα στην ΕΚΚΑ -ΟΧΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ KOSMART- κι εκεί λοιπόν, με συμβούλευσαν οτι πρέπει να βγάλουμε το πρόγραμμα για να κάνουν στο αμάξι έλεγχο, μιας και ήταν πολύ πιθανό να φταίει το ΜΗ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ πρόγραμμα που μου έβαλε η Kosmart για την ταλαιπωρία που είχα υποστεί όοοοοολο αυτό τον καιρό. Δέχτηκα και το βγάλαμε... και τώρα, απολαμβάνω μια ήσυχη οδήγηση, χωρίς λόξιγγες και σταματήματα... χωρίς βήχες και σβήσιμο μηχανής...! Φυσικά ακόμα είναι υπό παρακολούθηση το αμάξι... για τυχόν επανάληψη των "συμπτωμάτων", μα άν δεν τα ξανακάνει... ξέρω καλά τι έφταιγε! Και τι θα μπορούσε να με βγάλει εκτός εγγύησης!!!!

Ναι, μου λείπουν τα 20 έξτρα αλογάκια μου... ναι, νοιώθω οτι οδηγώ άλλο αμάξι, αλλά τουλάχιστον οδηγώ εγώ... όχι, ο οδηγός του γερανού που με πηγαινοέφερνε!!!

Και κάποια στιγμή, για δώρο στον εαυτό μου, ναι... θα βάλω και πάλι πρόγραμμα... ΜΟΝΟ από την ΕΚΚΑ.

Rita
29-11-2007, 22:15
Μιας και είπα όλα τα παραπάνω ας επισυνάψω και το θέμα του "Περίεργου λόξιγγα" και των συμπτωμάτων του για να υπάρχει κι εδώ... μιας που αναφέρθηκε.

http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=25875

SmartFafis
06-01-2008, 22:21
Μία φορά χρειάστηκε να πάω και εκτός από την ωραία παρουσία στην έισοδο έφυγα χωρίς να κοιτάξω πισω μιας και η εξυπηρέτηση ήταν τόσο καλή:mad: που ούτε γύρισα να τους κοιτάξω

esykas
21-03-2008, 12:24
εγώ από την αντιμετώπιση που είχα σαν πελάτης και από τις απαντήσεις που πείρα για την κατάσταση του roadster τους έκρινα σωστούς.

Mapet
08-04-2008, 14:03
Παρα τις πρωτες μου εντυπωσεις που ηταν και παρα πολυ καλες απο την πρωτη επισκεψη στο εν λογο συνεργειο διαψευστηκα..Χθες το πρωι πηγα,δευτερη φορα στο ιδιο συνεργειο για να κοιταξουν το προβλημα που εχει το μικρο(σβηνει μονο του)..Το αφηνω λεγοντας μου οτι θα με ειδοποιησουν τι εχει..
Ωρα 15:30:καμια εξελιξη..:smt017παιρνω εγω τηλεφωνο και τους ρωταω που βρισκομαστε..μου λενε οτι το ψαχνουν ακομα και οτι θα ειδοποιηθω..
Ωρα 18:40:τιποτα ακομα..:smt017παιρνω παλι τηλεφωνο και μιλαω με την γραμματεα μαθαινωντας οτι το μικρο θα μεινει μεσα και θα ειναι μαλλον ετοιμο αυριο,δηλ σημερα γιατι περιμενουν ενα ανταλακτικο.
Ωρα 18:45:ξαναπαιρνω τηλεφωνο και ζηταω εξηγησεις γιατι δεν με ειδοποησαν..η απαντηση της γραμματεας και σε εντονο μαλιστα υφος ηταν οτι με ειδοποιησε η ιδια στο τηλεφωνο που πηρα εγω προ ολιγου..........:mad::mad::mad:.
Ωρα 19:00:ξαναπαιρνω τηλεφωνο και ζηταω να μιλησω με τον υπευθυνο ο οποιος μου λεει οτι εχω δικιο κτλ κτλ κτλ.............
δε μαμιεται λεω βλεπουμε αυριο τι γινεται..
Σημερα,γυρω στις 10 παω μια βολτα απο εκει..βλεπω το αυτοκινητο μου μεσα στο συνεργειο χωρις να ασχολειται κανενας μαζι του.μιλαω με τον υπευθυνο και μου λεει οτι ακομα το ψαχνουν και θα με ειδοποιησει..ακομα νεα δεν εχω και περιμενω μεχρι το απογευματακι που θα σχολασω για να παω απο κει οπου και θα παρω το μικρο και ας μην ειναι φτιαγμενο.

Kαι για να ειμαι και γω καλυμενος:δεν εχω καμια προθεση να δημιουργησω ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ η Οποιαδηποτε δολοπλοκια η να κινηθω με δολιο τροπο με σκοπο την δησφημηση της εταιριας που αναφερω...Αναφερωμαι σε προσωπικα σχολια και παρατηρησεις και τροπους αντιμετωπισης.Αναφερομαι ως ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΩΣ ΟΜΑΔΑ.
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 100% ΚΑΛΥΜΕΝΟΣ!!ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
να ναι καλα ο Spyrospal...<!-- / message --><!-- edit note -->

dimitris.pollatos
03-05-2008, 21:39
Αν και δεν έχει να κάνει με το συνεργείο της KOSMART, αλλά με την εταιρία αυτή καθ΄αυτή, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου (αν νομίζετε οτι πρέπει να μεταφερθεί αλλού το Post, plz feel free. Σκοπός είναι να προστατευτεί ο κόσμος):

Το Smart μου το πήρα τον Απρίλιο του 2005 από την KOSMART με χρηματοδότηση, άρα είχα παρακράτηση κυριότητας. Τώρα, λοιπόν, που πουλήθηκε, πήγα στην τράπεζα, το εξώφλησα και πήρα τηλέφωνο την Δευτέρα στην KOSMART την κα Ζωή Παυλοπούλου για να συνεννοηθούμε για την άρση. Με ενημέρωσε οτι αν της πάω την άδεια μέχρι την Τρίτη το πρωί θα έχω την άρση μέχρι την Τετάρτη, πληρώνοντας €40,00 την διεκπεραιώτριά τους, διαφορετικά θα έπρεπε να πάρω από εκείνους μια εξουσιοδότηση και να πάω μόνος μου στο Υπουργείο. Φυσίκα επέλεξα να πάει η διεκπεραιώτρια, αφού χρόνο δεν έχω ούτε για ζήτω.

Χτές - Τρίτη - το πρωί στις 10:00 παραδίδω την πρωτότυπη άδεια στον Χρήστο Παυλόπουλο με παράκληση να είναι έτοιμη η άρση μέχρι σήμερα - Τετάρτη - το μεσημέρι και με καθυσήχασε οτι θα είναι.

Παίρνω, λοιπόν, σήμερα τηλέφωνο γύρω στις 12:00 να μάθω αν είναι όλα οκ. Μιλάω πάλι με την κα Παυλοπούλου η οποία με ενημερώνει οτι τελικά θα το έχουμε την Πέμπτη το μεσημέρι, γιατί η διεκπεραιώτρια είχε δουλειές και δεν πρόλαβε. Εν εξάλλω και εγώ της λέω οτι με κρέμασε, καθώς είχα υποσχεθεί στον αγοραστή να γίνει η μεταβίβαση Πέμπτη πρωί.

Για να μην σας κουράζω, το αποτέλεσμα μετά απο τις εντονότατες διαμαρτυρίες μου ήταν να μου κλείσει κυριολεκτικά το τηλέφωνο στο κεφάλι. Η κα Παυλοπούλου είναι Πρόεδρος και Διευθύνουσα Σύμβουλος της εταιρίας στην οποία έδωσα λεφτά, αγόρασα εγώ ενα αυτοκίνητο, πήγα μια φίλη μου και αγόρασε άλλο ενα και πήγαινα το αυτοκίνητό μου για service. Και η αντιμετώπισή της προς εναν πελάτη ήταν να μου κλείσει το τηλέφωνο στο κεφάλι.....

Εννοείται οτι από αυτό το τηλέφωνο και μετά και παρά τις επανηλλειμένες μου προσπάθειες, ούτε η ίδια, αλλά ούτε ο Χρήστος Παυλόπουλος έβγαιναν στο τηλέφωνο με διάφορες χαζές υπεκφυγές. Έτσι, αναγκαστικά πήγα από εκεί για να πάρω τα χαρτιά μου και να κάνω την άρση μόνος μου. Όταν ζήτησα τον λόγο από τον Χρήστο, μου είπε οτι η μητέρα του τον ενημέρωσε οτι την έβρισα ή οτι της μίλησα άσχημα. Και αναρωτιέμαι εαν πρέπει σε όποιον πελάτη μου μιλάει έντονα και έχει και δίκιο πρέπει και εγώ να του κλείνω το τηλέφωνο.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Μα-κρι-ά από την KOSMART. Δεν ξέρω τι προβλήματα έχουν, αλλά στο δικό μου το βιβλίο έχουν πλέον καταχωρηθεί ως επικίνδυνοι ερασιτέχνες καιροσκόποι.

den xero ti les pantos ego eimai poli euxaristimenos apo tin kosmart kata arxas tis perisoteres fores pou einai na kanei servise to smataki mou tous perno tilefono duo meres prin kai erxontai to pernoun kai mou to fernoun etoimo malista exo parei duo fores smart ti mia metaxeirismeno kai tin alli kainourgio m doseis kai tis duo fores oi diadikasies kilisan omala episis tis proalles piga kai ton patera mou o opoios ediaferotan gia mia c kainourgia molisame me ton xristo pavlopoulo o opoios mas eipe oti den iparxei kati diathesimo ekeini tin stigmi kai mas edose prospektous kai mas enimerose gia tis times kai ton exoplismo pliros ego sinisto tin kosmart gia smart kai mercedes kai tha sas enimeroso an exo neotera

mmike
09-04-2009, 00:50
Σήμερα το βράδυ, παρατήρησα ότι η kosmart έχει βγάλει τις ταμπέλες της. Τι γίνεται άραγε??

spyrospal
10-04-2009, 23:55
Mapet +1ο1
χαχαχ
Μπορει να κανουν περικοπες στο ρευμα...
(ακουσα οτι ολοι οι περιοχη εκει περα εχω προβλημα)
Ψψψψψψψ φτης!!

Sphinxgr
11-04-2009, 00:12
Ανακαίνιση κάνουν.

mmike
12-04-2009, 21:54
Ανακαίνιση χωρίς ταμπέλες πρώτη φορά βλέπω !!:a01::a01::a01:

Scotch
12-04-2009, 22:42
Απλά θέλουν να μικρύνουν λίγο τη γραμματοσειρά για να χωρέσει το "στην" στην αρχή και το "αμας" στο τέλος.

spyrospal
13-04-2009, 01:25
xaxaxa

goodwood
13-04-2009, 12:11
Απλά θέλουν να μικρύνουν λίγο τη γραμματοσειρά για να χωρέσει το "στην" στην αρχή και το "αμας" στο τέλος.
εγραψες!!!!!

gavanos
13-04-2009, 12:22
Δεν ξέρω αν πρόκειται για ανακαίνιση...Χτες πέρασα από εκεί, και σταμάτησα να δω τί παίζει. Όλο το μαγαζί άδειο. Αυτοκίνητα, έπιπλα, γραφεία, τα πάντα έλειπαν. Ένα σχεδόν εντελώς άδειο κτίριο...:g:

mitSOS
13-04-2009, 15:42
κανονάκι...?!?!

gavanos
13-04-2009, 20:22
Είναι το πρώτο πράγμα που μου πέρασε από το μυαλό, όταν διάβασα τα περί έλλειψης πινακίδων του καταστήματος. Για αυτό και πέρασα από εκεί, όταν με έβγαλε ο δρόμος μου. Τώρα τί να πω... ο χρόνος θα δείξει σύντομα φαντάζομαι...

tettix
14-04-2009, 02:37
κανονάκι...?!?!
μυρίζει μπαρούτι και το μέρος είναι κενό σα κρατήρας... μάλλον κανονάρα είναι

spyrospal
14-04-2009, 04:47
νομιζω οτι τωρα πινουν MOJITO σε παραλια,μαζι με τον αλλον μαντρα που την εκανε...
μονο κριμα στα παιδια που ειχαν αγορασει σμαρτ απο εκει και περιμενουν καποια εγγυηση..

qwerty
19-05-2009, 10:15
Εχουμε και λεμε
Θετικα> ειναι ευγενικοι χαμογελαστοι και εχουν καφε
αρνητικα> τα παραπανω ισχυουν αν πασ να δωσεις προκαταβολη για καινουργιο η το πας για πλυσιμο
ΤΙ ΕΝΝΟΩ
2005 και αφου εχω ρωτησει σε λαινο κλπ μου λενε ολοι 3 μηνακια παραδοση για παραγγελια
εκει μου λενε 1,5 μηνα οποτε το κλεινω απο εκει και κανουν 3,5...
το αμαξι καινουργιο και στα κσεκινιματα κανει ενα κλακ το τιμονι προσ τα πισω σαν να εχει κενο .. το πας στη βδομαδα> ολα ετσι κανουν!!!!
μεσα στο μηνα και κατεβαινοντασ ενα πεζοδρομιο χανει γυρω στισ 25 μοιρες!!!
το παω και μου λενε καπου τρακαρατε!(ναι και τα λαστιχα δεν εχουν τπτ τα ψαλιδια τπτ τρακαρα μονο τη κρεμαγιερα!)
το αφηνω 2 μερες ελατε ειναι ετοιμο!
τι ειχε?
καναμε ευτηιγραμιση, το παιρνω το τιμονι μια ελαφρυ μια βαρυ!
παω λαινο και μου λενε εχει στραβωσει κολονα! οταν το πιγα μπορει να κρατουσα το τιμονι στραβα αλλα η κολονα οκ το κανανε αυτοι για να το φερουν στα ισια!
το ξαναπαω σε αυτους αλλαζουν κολονα που τη χρεωθικανε το κενο εκει ομως!
ξανα σε λαινο παιδια αλλα η κολονα εχει κενο ομως και εχει χασει μια φορα και μιση στροφη στο τιμονι!
κρατιστε το και μακαρι να το ξαναπαθει για να δουμε επιτελους τι εχει! λες και τωρα ειναι αορατο το προβλημα!!
μου αλλαζουν αμορτισερ κρεμαγιερας και φευγω γιατι ηταν και 5.. το προβλιμα επιμενει
ξανα λαινο για ελεγχο με κοστος 15 ευρω γιατι δε βρηκαν και τπτ!
τηλεφωνο στη mercedes ξανα λαινο και αλλαγη κρεμαγιερας οπου και ψιλοδιορθωνεται το θεμα αλλα οχι τελειως..
mail στη mercedes οπου παραθετοντας ολη την ιστορια και ρωτοντασ απλα πιο ειναι το αρμοδιο νομικο τμημα τους για καταθεση αγωγης με παιρνει απο την ελληνικη αντιπρωσοπεια αγχωμενοσ καποιος υπεθυνος που σε ολες τις προηγουμενες φορες δεν υπηρχε και μου λεει τα εξης αμιμητα!
η κοσμαρτ δεν ειναι εξουσιοδοτημενη και δεν ξερουν τι τους γινεται!
αν σου περασαν κατι σε εγγυηση το πλιρωσαν μονοι τους ,δε τους καλυπτουμε.
τους λεω ναι και ο λαινο μια απο τα ιδια
μου λεει εμπιστευτικα και καλα
πηγαινε στο ταδε εξουσιοδοτημενο που κανει καλη δουλεια δεν αναφερω ονομα για να μι θεωριθει διαφιμιση με πμ οποιοσ θελει το στελνω, θα αφισεις το αμαξι εχω συνενοηθει να παρεισ αλλο δε θα δωσεις φραγκο και δε θα παραλαβεισ το δικο σου εαν δεν εισαι 100% ικανοποιημενος, επισης θα εχεις 3 χρονια εγγυηση σε οποιο συνεργειο θες αν και θα σου προτεινα να πας σε αυτο.
μου αλλαξαν και παλι τα ανταλλακτικα εκαναν ανθρωπινη ευθυγραμιση και δεν εδωσα μια,(κοσμαρτ και λαινο καθε φορα χρεωναν εξτρα την εργασια αυτη και δε τη καναν και σωστα...)
ειμαι πλεον παρα πολυ ικανοποιημενος απο το συγκεκριμενο συνεργειο σε σημειο που παω και αλλα μου αυτοκινητα εκει.
απαρεδεκτη η κοσμαρτ οπως και ο λαινο ουφ τα ειπα και ξεδωσα!(εαν καποιος εχει αποριες εχω περι τα 7-8 τιμολογια κοσμαρτ οπως και αλλα τοσα του λαινο με χρεωση ελεγχου και ευθηγραμισης παρακαλω!!!_)

Pearl
07-03-2010, 21:29
Εγω παντως το πηγα για σερβις την προηγουμενη εβδομαδα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη...και δεν καθυστερησαν και καθολου και πολυ ευγενικοι ηταν και νομιζω και η αμοιβη ηταν λογικη..

stefstef
20-01-2015, 00:29
Μάλλον το χειρότερο συνεργείο στην Ευρώπη!
θα σας εξιστορίσω ιστορία αύριο που θα καταλάβετε ότι οι άνθρωποι όχι απλά είναι ερασιτέχνες αλλά και δολοφόνοι...

kallitexnic
20-01-2015, 08:37
Πφφφφ όχι αλλά δήθεν εξουσιοδοτημενα .....

Everything is going to be Alright... or not..

Scotch
20-01-2015, 09:02
Λειτουργεί ακόμη; Έχω πολλά χρόνια να πάω, άλλα οι 2 επισκέψεις ήταν αρκετές για να καταλάβω ότι δεν πρέπει να περάσω ξανά ούτε απ' έξω.

Tapatalk & XT1068

jim ginis
20-01-2015, 12:51
Μήπως δουλεύει με νέα διεύθυνση παλι .εγώ προχτες που πέρασα βραδυ ηταν σκοταδια και άλλες φορες ξέρω οτι έχει κλείσει το συγκεκριμένο μαγαζί

stefstef
22-01-2015, 22:43
Όπως σας είπα επανέρχομαι...
Λοιπόν η ιστορία έχει ως εξής, φίλη βρήκε το smartaκι της τρακαρισμένο ενώ το είχε σταθμευμένο κανονικά κάπου στην Αθήνα και πήγε στο εν λόγω συνεργείο για επισκευή μιας και της το συνέστησε φίλος της που πήγαινε το δικό του όταν είχε πριν από καμια 7ετία- 8ετία....
Εφόσον τα βρήκαν με ασφαλιστικές έδωσε εντολή να ξεκινήσουν εργασίες. Παρέλαβε το αυτοκίνητό της περίπου στις 16-17/12 και της είπαν ότι της άλλαξαν τα πάντα μιας και χρειαζόταν ( στραβωμένες ζάντες, σχισμένα λάστιχα κλπ)
Κάνοντας διαδρομή περίπου 20 χλμ και λίγο πριν σταματήσει ακού τον πρώτο περίεργο ήχο.... Επικοινωνεί μαζί τους τους το λέει και της απαντάνε να φέρει το αυτοκίνητο πίσω.
Μετά από 1-2 μέρς την καλούν να την ενημερώσουν ότι διαπίστωσαν ότι το αμάξι έχει κάψει φλάντζα όχι λογω τρακαρίσματος αλλά λόγω κακής χρήσης της φίλης ( το αυτοκίνητο είχε 36.000 χλμ). Η φίλη πείστηκε , χωρίς να μου πει κάτι, επισκεύσαν τη ζημία (τώρα αν την αντικατέστησαν ή όχι δεν το ξέρω) και πλήρωσε από την τσέπη της την επισκευή...
Παίρνει το αυτοκίνητο και διαπιστώνει ότι ενώ της είπαν ότι της αντικατέστησαν τα λάστιχα από το τρακάρισμα, τα λάστιχα ήταν πιο παλιά από τα δικά της και σε χειρότερη κατάσταση με τα πολλά γυρίζωντας σπίτι ακούει 2ο περίεργο θόρυβο και τους καλεί έξαλλη να τους ενημερώσει...
Οι τύποι της ξαναλένε το παραμύθι και πηγαίνει το αυτοκίνητο εκεί, όπου "διαπιστώνουν" ότι θέλει αντικατάσταση η μπροστινή γέφυρα την οποία πρέπει να την πληρώσει εκείνη μιας και της το παρέδωσαν "εντάξει" το αυτοκίνητο. Το αυτοκίνητο μένει 2 μέρες μέσα και όταν ζήτησε να πάει να το πάρει το αυτοκίνητο οι τύπο δεν της το έδιναν και το κράτησαν με το ζόρι, η κοπέλα αναγκάστηκε να μιλήσει με τον ξάδερφό της για να μπορέσει να πάρει πίσω το αυτοκίνητο.
Το αυτοκίνητο όταν το παρέλαβε είχε τουλάχιστον 350 χλμ παραπάνω και ενώ το πήγε με γεμάτο ρεζερβουάρ, το παρέλαβε με ένδειξη ρεζέρβας (5 λίτρα)
Τα συμπεράσματα δικά σας...
Εαν αυτοί λέγονται επαγγελματίες τότε πραγματικά τι να πω...
Λογικά το συνεργείο πάει για κλείσιμο μιας και οι τύποι είναι το λιγότερο γελοίοι...

stefstef
22-01-2015, 22:47
Ο μπροστινός άξονας ήθελε αλλαγή συγγνώμη και δεν της έδιναν το αυτοκίνητο για λόγους ασφαλείας και καλά...
Οι άνθρωποι είναι το λιγότερο ερασιτέχνες!