PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αθήνα Αφοι Σ. & Γ. Παπαϊωάννου Ο.Ε.

natasha
05-07-2005, 07:07
[align=justify:40c56e2e22]γεια χαρά σε όλους.
Δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω εδώ όνομα ή οχι, οπότε δεν θα βάλω. Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται άνοιξε εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην καλλιθέα πριν περίπου ενάμιση μήνα. Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Καιρός ήταν βρε παιδί μου και για εμάς που δεν μένουμε Βόρεια προάστια να βρούμε τον ...μάστορα μας!!
Όποιος θέλει να μάθει ποιοι είναι και που ακριβώς ας μπει στο site της smart και εκεί που λέει τους εξουσιοδοτημένους το αναφέρει .
Νατάσα :D [/align:40c56e2e22]

natasha
05-07-2005, 12:39
Mporeis na grapseis onoma den uparxei kanena problhma. Akoma tha htan arketa xrhsimo na mas peis ti timoula sou ekanan, ti sou eftiaksan kai poso kairo prin tous eixes eidopoihsei gia na pas!

Αφοι Παπαιωάννου
Ελ.Βενιζέλου 28 Μοσχάτο 2109564714
Έκανα το σέρβις των 30.000 χλμ και πλήρωσα 268 €.
Πήρα τηλέφωνο την Τετάρτη και το πήγα την Πρασκευή το πρωί και το μεσημέρι ήταν έτοιμο!!
Νομίζω οτι ήταν πάρα πολύ καλά ε;

touristas
06-03-2006, 22:10
Και τις δύο φορές που έχει επισκεφτεί συνεργείο το μωρό μου ήταν στον Παπαϊωάννου.Βασικός λόγος ότι είναι εξουσιοδοτημένος επισκευαστής-είναι εντός εγγύησης ο σμάρταρος.Τιμές πολύ καλύτερες από τα υπόλοιπα εξουσιοδοτημένα,ενδεικτικά να πω για τα οργανάκια του roadster που μπήκαν εκ των υστέρων έδωσα 250ευρώ(300 ΕΚΚΑ-350 Λαϊνόπουλος).Έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος τόσο από τη δουλειά τους όσο και από την αντιμετώπισή τους (ειδικά από τον παραλήπτη Κο Πάρη).¶λλα θετικά ότι και τις 2 φορές κλείσαμε ραντεβού μερά από 2 μέρες και ότι είναι κοντά στο σπίτι μου .

touristas
21-03-2006, 17:25
Μετά το τελευταίο service είχαμε αφήσει εκκρεμότητα τον καθρέπτη του οδηγού.Με πήραν τηλέφωνο προς το τέλος της προηγούμενης εβδομάδας για να μου πουν ότι υπήρχε σαν ανταλλακτικό ο καθρέπτης και να πάω όποτε θέλω για την αλλαγή.Πήγα σήμερα χωρίς ραντεβού στις 8:30 και στις 9 είχα φύγει με καινούριο καθρέπτη περασμένο στην εγγύηση.¶ψογοι!¶λλη μια θετική ψήφος από εμένα!!!

dar
26-05-2006, 14:36
Λοιπον ειχα τον σμαρτακο μου καμμια εβδομαδα στο συνεργειο του Παπαιωαννου. Οι εργασιες που εκανα ηταν:

1)αλλαγη turbo (προαιρετικα καθως το προηγουμενο ειχε μια μικρη ρωγμη στην πολλαπλη)

2)Επισκευη ενος μικρου τρακαρισματος μπροστα κοστους 1550ευρω.(προφυλακτηρας & φτερα, ψαλιδι, προβολακι ομιχλης, προβολεας κανονικος, ποδια κατω)

3)Καποια μικροπραγματα οπως εξαγωγη ταπετσαριας επειδη το παραθυρο οδηγου εκλεινε με θορυβο, φιλτρο γυρης & σκονης κτλ

4)Οι ανακλησεις βεβαια που επρεπε να γινουν (ταπα υγων φρενων-αντικ/σταση σφαιρικων συνδεσμων)

Ο κ.Παρης εξυπηρετικοτατος με αρκετες γνωσεις στο αντικειμενο. Αλλωστε ειναι και οικογενειακη επιχειρηση που ο πατηρ Παπαιωαννου ειναι χρονια στον χωρο.

Απο τιμες πιστευω οτι για εξουσιοδοτημενο ειναι νορμαλ.

Γενικα μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος.

Tricky
15-01-2007, 15:42
Δευτερη φορα που πηγα σημερα στον κ Παπαιωαννου , αυτη τη φορα για μια απλη αλλαγη λαδιων και φιλτρου... το ραντεβου αμεσο , η εξυπηρετηση γρηγορη και το περιβαλλον φιλικο ... ολα μια χαρα !!

Οσο αφορα την πρωτη επισκεψη , μπορειτε να διαβασετε σχετικα εδω:

http://www.smartmania.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=5859

salvator
15-01-2007, 18:16
ο κος Παρης πολυ καλος στο χωρο του, φιλικος, εξυπηρετικος, με λογικες τιμες και αρκετα αμεσος στην δουλεια του. Οτι περναει απο το χερι του θα το κανει. Πιστευω οτι οσους εξυπηρετει η περιοχη του συνεργειου του ( Καλλιθεα, κοντα στο σταθμο) αξιζει να τον επισκεφτουν !

ttrmimis
15-01-2007, 18:28
Παιδιά εγώ από τον κ. Πάρη που λέτε στην Καλλιθέα πήρα το audi ΤΤ cabrio μου.. Ήταν δικό του πριν, μέχρι που το βάλαμε στην έκθεσή μου και μετά από λίγο καιρό, το καπάρωσα.... Είναι πολύ καλό παιδί και ο Πάρης και όλοι η οικογένεια... Αυτά τα ολίγα... όταν έκανα τα service εκεί (στο ΤΤ) ήταν πολύ καλός και εξυπηρετικότατος :lol:

djvolis
05-02-2007, 16:54
Σήμερα το πρωί κ εγώ πήγα τον λαχανί διάβολο ( :twisted: ) για σέρβις(60000 χλμ) εκεί, ο λόγος ήταν γιατί είχα ακούσει πολύ καλά λόγια (αν ζητήσεις παρέχει κ αυτοκίνητο αντικατάστασης) αλλά και είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου. ο Κος Πάρης εξυπηρετικότατος με γνώσεις στο αντικείμενο πραγματικά κανει το παν να σε βοηθήσει. Μετά απο εξονυχιστική έρευνα στο κουβαδάκι μου φανέρωσε τι είχε βρει και θα πρεπε να αλλαχτεί (άμεσα ή όχι). Καθότι εξουσιοδοτημένος μου πε οτι στο αυτοκίνητο μου είχε βγει ανάκληση για την κουκούλα κ θα μπορούσα να το φτιάξω δωρεάν...(αν δε το χα κάνει στη Microcar) Οι τιμές του μου φάνηκαν πολύ καλές (ειδικά για εξουσιοδοτημένο) και πολύ χαμηλότερες από τον ανταγωνισμό, περίμενα εκεί την ώρα του service (καφεδάκι, περιοδικό κ τα συναφή) και ταυτόχρονα έλεγχα και το αμαξάκι μου..χαρακτηριστικό είναι ότι έγινε έλεγχος ακομα κ στα φρένα με φρενόμετρο.
σας επισυνάπτω τιμολόγιο για να δείτε κ σεις τι εννοώ και μη δςσετε βάση στο συνολικό κόστος αλλα περισσοτερο στις τιμές των εργασιών οπως κ την πληθώρα αυτών (παρεπιμπτώντος δεν το κανα όλο μιας κ έμεινα από λεφτά! :lol: ) και τα υπόλοιπα θα τα κάνω με την επόμενη αλλαγή!
προσέξτε την έκπτωση 15% στα ανταλλακτικά λόγω του club!!
έχω κ αναλυτική κατάσταση των υπολοίπων εργασιών που πρέπει να γίνουν και τα ανταλλακτικα όπωςσ κ το κόστος αυτών. (πραγματικά οι τιμές είναι καλές)Ενδεικτικά το απλό σερβις χρεώνεται στα 59¤ (με το φπα)
προτείνεται ανεπιφύλακτα!!!!
[albumimg:5c4f0384d3]346[/albumimg:5c4f0384d3][albumimg:5c4f0384d3]347[/albumimg:5c4f0384d3]

djvolis
05-02-2007, 17:20
ξεχασα να αναφέρω ότι στο τέλος έλαβα κ μία σακούλα με όλα τα παλιά ανταλλακτικά!!

dar
06-02-2007, 15:08
Λοιπον αυτο το ποστ αποτελει συνεχεια αυτου εδω:
συνεχεια (http://www.smartmania.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=131980#131980)

Παρελαβα το τρακαρισμενο μου σμαρτακι και ειναι σαν καινουριο τωρα!

Λοιπον στις κρισεις του συνεργειου τωρα:

1)οταν ειχα επισκεφθει το συνεργειο του κ. Παπαιωαννου στο παρελθον ήταν στα ''τυφλα'' καθοτι κανενα μελος του φορουμ δεν ειχε γραψει σχολια για το συγκεκριμενο συνεργειο.
2)Ο πατηρ-Παπαιωαννου ειναι πολλα χρονια βεβαια στον χωρο και ισως οι μεγαλυτεροι να θυμουνται FORD-Παπαιωαννου
3)το συμπερασμα ειναι απλο: υποστηριχτε τις οικογενειακες επιχειρησεις! :lol:

Επειδη και εγω εχω μια οικογεινειακη επιχ/ση 8) σας λεω οτι το ονομα που χτιζεται με τα χρονια δεν το σπαταλας-χαραμιζεις ευκολα...

Αριστη εξυπηρετηση, με εβλεπαν στο προσωπο και οχι στο πορτοφολι και ο κ.Παρης (ο γιος) εκτος οτι ξερει το αντικειμενο ενδιαφερεται πρωτα απο ολα για την γνωμη του πελατη.

Υ.Γ. Ουδεμια σχεση εχω με το συνεργειο περα του γεγονοτος οτι ειμαι κοντα γεωγραφικα και ουτε καν ανεφερα οτι ειμαι μελος του smartmania για να μην τυχω διαφορετικης αντιμετωπισης.

mixalhs_101
19-04-2007, 01:20
εχοντας διαβασει ταποστ απο τα παιδια που εχουν παει,δεν χρειαζεται να συμπληρωσω κατι! πηγα σημερα στο συνεργειο,η εξυπηρετιση ηταν αψογη! οι ανθρωποι ξερουν παρα πολυ καλα τη δουλεια τους και δεν εχουν καμια με εξουσιοδοτημενο συνεργιο που απλα κοιτανε πως να σου χρεωσουν και τη παραμικρη βιδα! Ο κ Παρης ειναι απιστευτος ανθρωπος και ενω το αμαξι πηγε για λαδακια και βαση μηχανης,εκεινος το εκανε φυλο και φτερο για να δει αν εχει τιποτα αλλο! εγς γενικα σε ολα μου τα αμαξα δεν ημουν του εξουσιοδοτημενου,αλλα εκει δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση! παιδια σας το συνηστω ανεπιφυλακτα! και πραγματικα δεν εχει σχεση ουτε με smartmania ουτε με τιποτα,απλα το παλικαρι,αυτο που κανει παλευει να το κανει οσο καλυτερα γινεται και το καταφερνουν παρα πολυ καλα!

trelos
22-04-2007, 22:42
kai egw eimai ikanopoimenos an kai einai filos moy o mixanikos toy o markos.
mou kanane kalh doyleia kai mou alaxane pragmata poy htan se anaklisi xwris na to xerw kai xwris na moypoyne psemata me skopo na moy paroyn parapano xrimata

vatraxos
02-05-2007, 09:29
Σήμερα, έχοντας στο πρόγραμμα αλλαγή λαδιών στο μικρό, έκανα την πρώτη μου επίσκεψη στο συγκεκριμένο συνεργείο. Λόγος που επέλεξα να τους δοκιμάσω, είναι οι αυξήσεις στην ΕΚΚΑ και τα καλά λόγια από αρκετά μέλη μας.

Εντυπώσεις θετικότατες. Συνολικό κόστος για αλλαγή λαδιών, φίλτρου και 2 λαμπών, 63 ευρώ.
Επίσης έγινε έλεγχος για το φινιστρίνι που έτριζε - και διορθώθηκε μάλλον) χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

Είχα κλείσει το ραντεβουδάκι μου και σε μια ωρίτσα είχα ξεμπερδέψει.

Από εδώ και πέρα, θα τους τιμώ συχνότερα!

¶σχετο, αλλά εκεί που περίμενα είδα στην εντατική, στον τομέα μεταμοσχεύσεων, το τερατάκι της Δήμητρας. Εύχομαι περαστικά, και να βγει σύντομα δυνατότερο από ποτέ!!

lambrosmic
03-05-2007, 10:34
Με ενα τηλεφωνημα στο συνεργειο και δινοντας τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου μου εμαθα σε λιγα λεπτα για τις ανακλησεις του μοντελου.
Ευτυχως ο προηγουμενος ιδιοκτητης (Γερμανος) το ειχε παει σε smart center στο Ντυσελντορφ οπου επιδιορθωθηκε πληρως...
Με εξυπηρετησε ο Παρης,τον ευχαριστω πολυ.

mixalhs_101
09-05-2007, 09:37
δευτερη φορα που παω στο Παπαιωαννου και πραγματικα δεν εχω λογια για να σχολιασω την εξυπηρετηση,την ποιοτητα και τις τιμες που μου κανανε! δε χρειαζεται σε καθε ποστ να λεμε τα ιδια! οι ανθρωποι δεν παιζονται,δε πιστευω πως μπορουν να συγκριθουν με κανενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο,ειτε σε ποιοτητα ειτε σε τιμες ειτε σε αμεση εξηπηρετηση! με απλα λογια,δε βρισκω κανενα λογο να μη πηγαινουμε ολοι τα αμαξια εκει χωρις καμια δευτερη σκεψη!

24
22-06-2007, 19:24
Papaioannou τα σπαει. Ο Senior Paris ειναι καλος στην εξυπηρετηση, οπως και οι αλλοι του συνεργειου. Τιμες σιγουρα λογικες προς καλες, αυτο που μου αρεσει σε αυτο το συνεργειο ειναι οτι απλουστατα σου δινουν την εντυπωση οτι ΔΕΝ θελουν να σε πηδ@#%$. Δε το λεω με συγκριση τα Smart service αλλα και με αλλες μαρκες. Γενικα προσπαθουν οτι μπορουν να στο φτιαξουν χωρις να σε γδυσουν. Πολυ καλο νομιζω...

valotas
18-07-2007, 16:49
Λοιπόν μόλις παρέλαβα το playmobil μου από τον Παπαϊωάννου. Ότι και να πώ είναι λίγα. Πρώτα απ' ολα είδα αντιμετώπιση ανθρώπου και όχι πηγής χρημάτων. Αυτό βέβαια δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο για εμένα μιας και σαν πηγή χρημάτων να με έβλεπε θα τον έβλεπα και εγώ σαν προϊόν. Απλώς πιστεύω ότι στην πρώτη περίπτωση υπάρχει καλύτερη συνενοηση.

Αφοίνω όμως αυτό το θέμα στην άκρη μιας και αυτό που έχει σημασία σε ένα συνεργείο (πόσο μάλλον όταν αυτό είναι εξουσιοδοτημένο) είναι οι γνώσεις στο αντικείμενο, η διάγνωση και η επισκευή.

Στο πρόβλημά μου λοιπόν βρήκε την αιτία μέσα σε μια μέρα (του το είχα αφοίσει ένα πρωί). Συγκεκριμένα μου είπε ότι ήταν η τρόμπα νερού του intercooler. Να σημειώσω εδώ πως εντιπωσιάστικά μιας και φρόντισα να πάρω και μια δεύτερη γνώμη από γνωστό μη εξουσιοδοτημένο και με πολύ καλή γνώση του αντικειμένου συνεργείο. Το δεύτερο μετά από μερικές δοκιμές εντόπισε την αιτία (υψηλή θερμοκρασία εισαγωγής αέρα) αλλά δεν βρήκε τι ακριβώς φταίει.

Ύστερα από αυτό μπορώ να πώ ότι θα εμπιστεύομαι τον Παπαϊωάννου και με κλειστά μάτια.

galitis
19-07-2007, 17:11
κι εγώ να προσθέσω οτί είμαι πολύ ευχαριστημένος από το service κ από τις τιμές, τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

mixalhs_101
27-07-2007, 17:26
σημερα ηταν η πρωτη επισκεψη του F2 στο συνεργειο Αφοι Σ. & Γ. Παπαϊωάννου Ο.Ε.
οπως παντα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και απο την εξυπηρετηση και απο το αποτελεσμα αλλα και απο την τιμη! μου εκανε προγραμματισμο κλειδιων,λαδια,φιλτρο λαδιου,ρυθμιση συμπλεκτη,μου εβγαλε καρτα καυσαεριων, μου αλλαξε ενα φωτακι στη πινακιδα μου μαζεψε ενα πλαστικο στο προφυλακτιρα και εκανε ενα γενικο ελεγχο σε φρενα παραφλου κλπ κλπ κλπ και το συνολικο κοστος ηταν 100ευρω! να σημειωθει οτι αν και πηγα χωρις ραντευου και παρολα αυτα εκαναν τα παντα για να με προλαβουν.με απλα λογια δε παιζονται!

krikons
30-07-2007, 10:39
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΤURΒΟ , ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΖΗΛΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΓΙΑ ΤΟ SMARTAKI .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΗΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ .ΤΙ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!!!

djvolis
30-07-2007, 11:37
από την πρώτο μου ποστ με τον λαχανοντολμά μεχρι και σήμερα έχω ξαναπάει ουκ ολίγες φορές στον Παπαϊωάννου απο μικρές αλλαγές λαδιών μέχρι επισκευή κουκούλας και μικρο χτυπηματάκι πίσω...
ενταξει δε θα ξανααναφερθώ στο κλιμα την συμπεριφορά την προσεγγιση τις τιμές την γνώση κλπ γιατι εχουν αναφερθεί ουκ ολίγες φορές...και πλέον είναι δεδομένα!!!
θα αναφερθώ στη διαθεση να "κανουν τα αδύνατα δυνατα ώστε να καλυφτουν τα παντα" στην ασφάλεια , ωστε να τα αλλάξουν και να μη πληρώσω μια, αλλά και στην τελική πληρωμή τους από την ασφαλιστική μου ωστε να γλυτώσω τρεξιμο και ρευστο!!
(καποιοι θα πουν οτι αυτα τα κάνουν και άλλοι...ποιοι όμως θα πουν πως αυτά τα κάνουν και άλλοι εξουσιοδοτημενοι???)
αλλη μία ενα μεγάλο μπράβο!!!

klashh
27-08-2007, 08:43
o ανθρωπος προσπαθεί να σου βρει λύση από το τηλέφωνο.!!!

Αυριο θα πάω και θα σας πω την άποψή μου από κοντά!!!

keep in touch!:thumb:

7am
27-08-2007, 16:21
Πάρα πολύ καλό το σέρβις, εξυπηρέτηση και οι γνώσεις...

Δεν θα σταθώ πολύ στα τεχνικά, αλλα έκανα το σέρβις Β κατηγορίας,
δισκόπλακες & τακάκια (μόνο τοποθέτηση),
υγρά φρένων
check up-μηχανισμού κουκούλας
Βαλβολίνες
υγρά μπαταρίας
υγρά ψυγείου
αναρτήσεις (blinstein)
ευθυγράμμιση, ζυγοστάθμιση
2 λάμπες
και κάποια ψιλά όπως ένας μεντεσές κλπ κλπ

+Διαγνωση ραγισμένης πολλαπλής!

Θα ξαναπάω εκεί παρά το αρκετά αυξημένο κόστος εν σχέσει με άλλα συνεργεία. Λίγο η ταχύτητα εξυπηρέτησης (με ραντεβού) με άφησε μη ικανοποιημένο, αλλα γενικά ηταν πολύ καλός ο Πάρης και ο μηχανικός του.

klashh
01-09-2007, 13:09
Ε λοιπόν πήγα.

390 τελική τιμη.

¶λλαξα αναρτήσεις, μου βάλανε δωρεαν λόγω ανάκλησης τις σούστες και την τάπα υγρών φρένων (και έτσι μου γλίτωσε εργστικά για τις αναρτήσεις σε δευτερο χρόνο), λάδια, φίλτρο, μου αλάξανε μπιλιοφόρους (αυτό που ακουγότανε μπροστά), μου συνδέσανε στροφόμετρο και ρολόι και προγραμματισμό ξανά με δωρεάν ένα adaptoρακι που χρειαζόταν και δεν το είχα, αλάξανε το SRS (το φισάκι), ευθυγράμηση, και κάτι ψιλά, λαδώματα καθαρισμός μηχανής και έλεγχος καθόλη την διάρκεια της επισκευής.

390 είναι καλά??????

Ο Πάρης όντως είναι φιλικός, εξυπηρετικός και επιξηγηματικός, αλλά δεν είναι αρκετά γρήγοροι. Επίσης δεν μου άρεσε ότι δεν μπορούσα να κοιτάζω τους μηχανικούς για "λόγους ασφαλείας".

Είναι επαγγελματίες όμως και πραγματικά προσπαθούν να σε εξυπηρετήσουν και να κάνουν σωστά την δουλεία τους, χωρίς να κλείνουν τα μάτια για κάτι που είδαν λόγω εμπειρίας ,αλλά δεν τους το έχεις ζητήσει εσύ.

Γενικά;)

Tricky
02-09-2007, 10:42
Ισως , λεω ισως , αυτες οι καθυστερησεις να συνδεονται με το γεγονος οτι θελουν να εξυπηρετησουν ολο τον κοσμο.

Οταν εγω πχ το πηγα απροειδοποιητα νομιζοντας οτι εχω διαρροη λαδιου ( http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=26939 ), οι ανθρωποι σταματησαν ενα αλλο αυτοκινητο για να δουν τι συνεβαινε.Μεχρι να καταλαβουν, περασε μιση ωρα και φυσικα δεν με χρεωσαν τιποτε ...καπου αλλου ισως να μου ελεγαν να αφησω το αμαξι εκει ή ακομα και να με χρεωναν.

mixalhs_101
12-09-2007, 07:48
εχθες πηγα το αμαξι στο παπαιωαννου με τη λογικη να του κανω σερβις Β, να μου κοιταξει μια ενδηξη που αναβε abs/esp να μου αλλαξει κατι λαμπακια,να μου φτιαξει τη κορνα που εκανε σαν πλοιου και να κοιταξει για ποιο λογο δακριζε λιγο λαδακι το μοτερ!
λοιπον το σερβις εγινε,η κορνα αλλαχτηκε,τα λαμπακια αλλαχτηκαν,η ενδηξη φτιαχτηκε(ηταν ενας αισθητηρας φρενου) στο μοτερ ειχε σκιστει μια τσιμουχα στη ταπα του λαδιου και απο κει ψιλοεχανε αλλα και απο το κολαρο της εισαγωγης οπου και αλλαχτηκε!

ολα αυτα ηταν μεσα στο προγραμμα,περαν αυτου οταν εφτασα εκει μου λεει" σου εφτιαξα και αυτο που ειχε ξεχαρβαλωθει,και το αλλο μου κρεμοταν και εκεινο που ετριζε και και και και" κοινως μικροπραγματα που θελανε βηδωμα/μαζεμα/σφυξημο.καλα ολα αυτα,αλλα το αποκορυφωμα ειναι οτι μου λεει "στο επλυνα μεσα εξω και σου εκανα και το μοτερ,να το παρεις καθαρο και ωραιο,να φυγει και η σκονη" και δε με χρεωσε για τιποτα!

λοιπον τελικα πληρωσα για ολες τις βλεβες και το σερβς 397 και για ολα οσα εκανε με τη θεληση του,δε μου πηρε ουτε κερμα!
ενταξει δεν εχω να πω κατι,απλα ο ανθρωπος δε παιζεται!
μακαρι ολοι να μπορουσαν να ναι τοσο σωστοι και τοσο ενταξει σα τον παρη!

groover
18-09-2007, 00:08
προσεξτε μόνο μην το πατέ στο συγκεκριμένο συνεργείο για επισκευη φαναρτζοδουλειας! ο τυπος βγαινει με τη ΄ρόμπα και απο κάτω εχει τους Πακιστανούς για μαστορες. δεν το λέω με ρατσιστική διάθεση.
για εργασία 170 ευρώ "συνενοήθηκε" με τον πραγματογνωμονα και χρέωσαν την ασφαλιστική μου ( φιλικός διακανονισμός)700 ευρω!! Κυριολεκτώ και έχω στοιχεία τα τιμολόγια. επαθα σόκ.πολυ προσοχή παιδια.

groover
18-09-2007, 23:07
Ναι μιλάω για το smartway-Παπαιωάννου. Δεν έχω καμία πρόθεση να δυσφημήσω το συγκεκριμένο συνεργείο.
Γνώριζε ότι η όποια ζημία καλύπτετο απ την ασφαλιστική του αυτοκινήτου που με έξυσε και υπερκοστολόγησε (προφανώς σε συμφωνία με τον Πραγματογνωμονα) τόσο τις εργασίες, ενω αλλαξε - ανταλλακτικο, το πίσω φτερακι δεξιά χωρίς να υπάρχει λόγος με απλό βάψιμο ήταν τέλειο (το έχω κρατήσει και βρίσκεται στην αποθήκη μου). Σε τελική εγω δεν πλήρωσα τίποτα, δεν ξέρω αν του λεγα ότι 8α πληρώσω εγώ, η επισκευη 8α εφτανε τα 700 ευρώ ή θα επεφτε στα 180!

groover
18-09-2007, 23:12
τα τιμολόγια τα προσκόμισα στην ασφαλιστική και πληρώθηκα αλλά έχω κρατήσει αντίγραφα,θέλετε να τ' ανεβασω?τι νόημα έχει?θα πρεπει να ανεβάσω και φωτογραφίες της ζημίας και δεν έχω.(ενα γρατζούνισμα ήταν στο ασημι χρώμα του τριντιον αναμεσα στην πόρτα και στο πλαστικό κατω μέρος του αυτοκινήτου. το φτεράκι είχε μια τρατζουνια (το αυτοκινητο εχει μαυρο χρώμα) και απλά είχε φαγωθεί το πλαστικό, δεν φαινόταν αλλο χρώμα. ούτε είχε σπάσει τίποτα.Για να μην τα πολυλογώ συμφωνείστε το τελικό κόστος της επισκευης και μην μείνετε στο "θα τα βρούμε" ή στο περίπου τόσα θαναι.

Sophiexr
08-10-2007, 13:09
Eίχα διαβάσει και εγώ τα καλύτερα για τον Παπαιωάννου και πήγα για έλεγχο σήμερα το καινούργιο μου smartaki. Εκτός του οτι ήταν όλοι ευγενέστατοι, το είδαν αμέσως και δεν με χρέωσαν τίποτα !! Ο κύριος Πάρης δε όντως φιλικότατος και πολύ εξυπηρετικός.

Tricky
10-10-2007, 11:49
Ενημερωτικα , χθες εκανα μια αλλαγη λαδιων (ανα 5.000 χλμ) στον Παπαιωαννου και το κοστος ηταν :

ForTwo 2006 700 c : λαδια + φιλτρο λαδιου + εργασια = 59 ευρω

Σαν bonus και επειδη το αμαξι ηταν τασακι απο τις σταχτες , μου εκαναν ενα γρηγορο καθαρισμο εσωτερικου και το αμαξακι ελαμψε.

Tricky
10-10-2007, 21:34
Αν δεν κάνω λάθος παίρνει 3,2 λίτρα το 700άρι
Εγώ τουλάχιστον τόσο βάζω

Την πρωτη φορα που αλλαξα λαδια εκει , ειχα παει με τα δικα μου (ενα 4-λιτρο) ...και τοτε μου εβαλαν 3 λιτρα και οταν ρωτησα , μου ειπαν οτι υπαρχει οδηγια να μπαινουν 3 λιτρα λαδι και οχι 3,2 που ειναι η χωρητικοτητα ...αλλες λεπτομερειες , δεν ξερω .

Skorpini
12-10-2007, 12:15
Ας γραψω λοιπον και εγω την εμπειρια μου απο τον Παπαϊωαννου

Μετα απο τοσα καλα λογια που ακουγα για τον Παπαϊωαννου αποφασισα και εγω να τον δοκιμασω
Η πρωτη επαφη μου ηταν οταν το πηγα για τεχνικο ελεγχο πριν φυγουμε για το ταξιδι στην Ευρωπη. Εντυπωσιαστηκα με την καθαριοτητα του χωρου, υπερβολικη για συνεργειο, αρκετα καλος ο χωρος αναμονης του πελατη, εξηπηρετικοτατος ο Παρης. Το κοιταξε, μου ειπε τι πρεπει να αλλαξω βαση μηχανης οταν θα το εκανα Service και στο τελος δεν μου πηρε τιποτα.
Μετα απο αυτο ειπα να του δωσω και μια ευκαιρια για το Service. Οι εργασιες που εκανε ηταν, αλλαγη λαδιων και φιλτρου (με δικα μου λαδια), μου εβαλε την προσοψη του Cd player της Smart γιατι δεν ειχα, αλλαγη της βασης μηχανης και ρυθμιση του γρυλου της πορτας γιατι μου εσκιζε την ζελατινα που ειχα βαλει
Σας παραθετω λοιπον αναλυτικα το τιμολογιο που πηρα στα χερια μου

Εργασια

Αλλαγη λαδιων 7,40€
φιλτρο λαδιου αντικατασταση 11,10€
Τοποθετηση προσοψης CD 11,10€
Αλλαγη μπροστινων βασεων μηχανης 48,10€
Γρασσαρισμα κουκουλας 20,18€
Ρυθμιση γρυλου παραθυρου 18€ΣΥΝΟΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 115,70€ + ΦΠΑ

Aνταλλακτικα

Φιλτρο λαδιου 5,51€
Βαση μηχανης 35,63€
Προσοψη CD Player 17€
ΣΥΝΟΛΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ 58,14 + ΦΠΑ

ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 206,87€ με ΦΠΑ

Kαι ερχομαι και λεω, ενταξει ειναι καλος στη δουλεια του και ολα τα υπολοιπα που προανεφερα αλλα δεν ειναι λιγο πιασο:bum: στην εργασια που χρεωνει?:g:Ειναι δυνατον να χρεωνει 20,18€ για το γρασσαρισμα της κουκουλας και 11,10€ για την τοποθετηση της προσοψης του CD?:g:
Επισης οταν μου ρυθμιζανε τον γρυλο του παραθυρου μου σκισανε και την ζελατινα. Μου το δειξανε μεν, αλλα ουτε λογος για να μου αφαιρεσουν κατι απο την τιμη για την μ@λ@κια που κανανε και τωρα θελει παλι αλλαγμα η ζελατινα ακομα δεν τις εβαλα
Τα συμπερασματα δικα σας...εγω παντως θα το σκεφτω πολυ για το αν θα το ξαναπαω για των 90000χλμ το service

MaD
09-11-2007, 15:37
αν και με το συγκεκριμένο συνεργείο συνεργάστηκα για πρώτη φορά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. και από την τιμή που μου έκανε και από την γρήγορη εξυπηρέτηση και από την συνέπεια στα λεγόμενά τους.
δικαιωματικά λοιπόν με κέρδισαν σαν πελάτη και από εδώ και πέρα αλλάζω συνεργείο για το αυτοκίνητό μου

Alx
14-12-2007, 14:45
Αλλαγη λαδιων και φιλτρου λαδιου New Smart 71HP στα 11.100 χλμ 63 euro συνολο με εκπτωση 15%, χρονος αναμονης περιπου 15' μαζι με την παρλα που πιασαμε :p

Επισης ενα καθαρισμος του κινητηρα και συμπληρωμα υγρου υαλοκαθαριστηρων και ενα γενικο τσεκ απο κατω :thumb:

Επισης πειρα μια cd-θηκη 34 euro με 15% εκπτωση επισης

Φιλικο περιβαλλον, προθυμοι και ευγενικοι :thumb:

Την επομενη εβδομαδα θα το ξαναπαω να τσεκαρουμε καποια θεματα εγγυησης οπως το φως της μεσαιας σκαλας που εχει σπασει και κοιταει προς τα κατω και θελει αλλαγη (δεν βγαινει πια μονο ο γλομπος), και διαγνωστικο για το προβλημα με τις εξωτερικες θερμοκρασιες και τελος μια αναβαθμιση του ESP

Overall 9/10 :)

ScorpiO
07-01-2008, 15:07
Την Παρασκευή πήγε ο "άντρας" μου για το service των 15.000 (συγχωρέστε με που δε θυμάμαι ακριβώς τι περιλαμβάνει :blush-anim-cl:)... Σίγουρα λάδια, φίλτρο και φίλτρο καμπίνας και έδωσα 160 Ευρώ (η ΕΚΚΑ ζητούσε 240 :rolleyes: :rolleyes:). Το πήγα το πρωί, το πήρα μπανιαρισμένο το απόγευμα και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη (κυρίως από το περιβάλλον γιατί σαν κοριτσάκι που είμαι δε "νιώθω" ιδιαίτερα στα τεχνικά :blush-anim-cl:).. Και από μένα 9.5/10 :D :D

spilios
17-01-2008, 12:30
Προχθές πήγα το smart (new 71hp) για πρώτα λάδια στα 4250 χλμ. (ψυχολογικό περισσότερο) μαζί με φίλτρο, αλλαγή κολάρου τιμονιού (στην εγγύηση) έλεγχος αυτοκινήτου (εγγύηση) 69 ευρώ. Πολύ καλή εξυπηρέτηση (κυρίως από τον κ. Πάρη).

p.s. 1. μου έκλεισαν ραντεβού μετά από 3 μέρες
2. στον Λαϊνόπουλο μου είχαν κλείσει μετά από 3 εβδομάδες
3. καμία σχέση η μία εξυπηρέτηση με την άλλη

Σίγουρα είμαι ο καινούριος τους πελάτης

Tricky
22-01-2008, 14:05
Αλλο ενα Input :

Αλλαγη τακακια στο Smart 700 cc

-Τηλεφωνο για ραντεβου την Παρασκευη
-Ραντεβου σημερα Τριτη 8:15 πμ για αλλαγη χωρις να αφησω το αυτοκινητο
-Περας εργασιας 9:00 πμ

Κοστος συνολικα με εργοστασιακα τακακια : 19 ευρω εργασια + 52 ευρω ανταλλακτικα= 71 ευρω.

Επισης πηρα επιτελους και ενα Paint stick (Black Jack) της Smart Care με 9,4 ευρω (το ειχα παραγγειλει πριν απο μηνες αλλα το ειχα ξεχασει - οι ανθρωποι το ειχαν κρατησει)

Οι συνηθεις θετικες εντυπωσεις ...

Αντώνης
22-01-2008, 15:26
Απλά πράγματα ...

Σωστή συνεννόηση, διάγνωση, εξυπηρέτηση και χωρίς απρόοπτα.

¶λλαξα τρόμπα νερού και όλα έγιναν όπως είχαμε συνεννοηθεί.

Ήταν η πρώτη φορά που πήγα στο συνεργείο τους αλλά σίγουρα θα ξαναπάω.

TAZ
22-04-2008, 17:57
για το service του παπαιωαννου δεν εχω λογια πολλα να πω απλα ειναι perfect και απο τιμες - εξυπηρετηση - αυτοκινητο αντικαταστασης κ.λ.π
Αλλα στην φανοποιια με εσκισε κα νο νι κα. οι τιμες για ανταλακτικα φανοποιιας ειναι καλες αλλα η στα εργατικα σκοτωνει!!!!!!
:075::067::2guns::23_28_101::beat_shot:

silver panos
22-04-2008, 19:49
Προχθες ημουν και εγω εκει.Απο τις καλες σας κριτικες αποφασισα να παω.Παροτι εκανα ολοκληρο ταξιδι ηθελα το πρωτο μου σερβις να το κανω σε εξιδικευμενο.Λοιπον ηθελα να κανω σερβις a/c, προγραματισμο κλειδιου(το οποιο τελικα δεν εγινε) ,αντικατασταση μπαταριας,αντικατασταση σωληνας επιστροφης βενζινης(το οποιο εχανε και ηταν αυτο που μυριζε βενζινη μεσα στην καμπινα απο την πρωτη στιγμη),λαδια και φιλτρα δεν αντικατασταθηκαν εκτος απο της καμπινας που πρεπει να ηταν το μαμα μετα απο 4 χρονια.
Κοστος με ολα αυτα 348ε με φπα.Τα συμπερασματα δικα σας για το κοστος.
Αυτο που με κουρασε περισσοτερο ηταν οι 5 ωρες που ημουν εκει

spilios
28-05-2008, 10:38
Ένα ακόμη bravo στο συνεργείο!
Την Παρασκευή ξεκλειδώνω το smart και η πόρτα του οδηγού δεν έλεγε να ανοίξει με τίποτα (τελικά την άνοιξα από μέσα). Μετά το κλείδωσα και το ξεκλείδωσα πάλι και άνοιγε μια χαρά. :a42:
Την Τρίτη το πήγα στον Παπαϊωάννου και μου είπε ότι ήθελε λίγο λάδωμα ο μηχανίσμός της πόρτας (κάνει καλύτερο θόρυβο στο κλείσιμο και κλείνει πιο έυκολα). Το καλό ή κακό της υπόθεσης είναι ότι το έβαλε στον εγκέφαλο και είδε ότι το a/c δείνει λάθος πληροφορία για την θερμοκρασία καμπίνας (που εγω δεν τον είχα πάρει χαμπάρι, κρύο ήθελα κρύο έβγαζε, anywayzzzzzz) και παρήγγειλε το ανταλλακτικό και την άλλη εβδομάδα θα μου κάνει ένα τηλ να περάσω να μου το τοποθετήσει! :a01::a01:

wildoxbow
17-06-2008, 16:00
Μετά τα καλά λόγια που έχω διαβάσει στο forum για το συνεργείο Παπαϊωάννου, το διαπίστωσα και εγώ σήμερα στο 1ο service. Πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Μακάρι και άλλοι να είχαν την ίδια νοοτροπία για την εξυπηρέτηση πελατών.

spilios
17-06-2008, 17:10
Ήρθε τελικά το ανταλλακτικό του a/c και πήγα να μου το φτιάξει. περιττό να σας πω ότι το πως δουλεύει, καμία σχέση με πριν, και τα παιδιά όπως πάντα εξυπηρετικοί
:a04::a04:

manthos
25-06-2008, 14:02
Μετά τα καλά λόγια που έχω διαβάσει στο forum για το συνεργείο Παπαϊωάννου, το διαπίστωσα και εγώ σήμερα. Αλαγή λαδιών και φίλτρου. Πολύ ευγενικοί ολοι τους Ολα μαζί 89 ευρ.

fourstar
13-02-2009, 15:15
εχει κανεις υποψιν τι λαδια χρησιμοποιουν στο συγκεκριμενο συνεργειο ?

ρωταω επειδη τη δευτερα θα ειμαι εκει κοντα οποτε μαλλον θα τους επισκευθω..

Tricky
13-02-2009, 15:55
Κατι motorcraft βαζουν αν δεν κανω λαθος ...προσωπικα , για ψυχολογικους μαλλον λογους , δεν τα ''εμπιστευομαι'' και τους παω τα δικα μου (Motul 8100 X-MAX 5-30) ...το κοστος ειναι ιδιο με αυτο των motorcraft.

Γενικα , τα παιδια στον Παπαιωαννου θα σου βαλουν οποιο λαδι τους πας , αρκει να ειναι εντος των επισημων προδιαγραφων smart (πχ συνθετικο ή ημισυνθετικο 5W-30)

fourstar
18-02-2009, 02:13
πηγα χτες για αλλαγη λαδιων στα 7.900χλμ(σμαρτ84) τιμη με εκπτωση 15% = 73 ευρω.μια χαρα δηλαδη

συνολικα εκαναν 40 λεπτα (κατοπιν ραντεβου)

ειναι πολυ εξυπηρετικοι ειδικα ο υπευθυνος
εκτος απο λαδια καθαρισαν τη μηχανη,συμπληρωσαν το υγρο στο ψυγειο(χωρις να τους πω τπτ) μεχρι και τα πατακια μου τιναξαν :a42: :a04:

και η κοπελιτσα στη ρεσεψιον ειναι πολυ συμπαθητικη:a11:

γενικα πολυ καλη εντυπωση :)

spilios
18-02-2009, 11:00
εγώ στο τελευταίο service που το πήγα, μου το έπλυναν :a04::a04::a04:

Alx
18-02-2009, 11:40
εγώ στο τελευταίο service που το πήγα, μου το έπλυναν :a04::a04::a04:

στο μεγαλο σερβις το κανουν αυτο ναι :a26:

drosos
17-03-2009, 14:06
2 fores to exw paei se auto to sunergeio...kai to mono pou exw na pw einai kala logia....
polu kalh e3uphrethsh kai para polu kales times (se sxesh me ton alhth ton lainopoulo :a01: )
to sunhstw anepifulakta!!!!

2 φορές το έχω πάει σε αυτό το συνεργείο...και το μόνο που έχω να πω είναι καλά λόγια...
Πολύ καλή εξυπηρέτηση και πάρα πολύ καλές τιμές (σε σχέση με τον "αλήτη" τον Λαϊνόπουλο :a01: που το είχα πάει την πρώτη φορά)
Σας το συνηστώ ανεπιφύλακτα

Υ.Γ.: Παρακαλώ να διαγραφεί το προηγούμενό μου ποστ...ευχαριστώ!

giannakis
17-03-2009, 15:12
Ηταν το πρωτο συνεργειο που ηρθα σε επαφη για να βρω καποια ανταλλακτικα για το σμαρτακι μου οταν το πηρα. Μου το ειχε συστησει ενα φιλος κι ετσι σε ενα ταξιδι στην αθηνα το επισκεφτηκα. Μου εκανε εντυπωση γιατι οτι του ζητουσα το ειχε ετοιμοπαραδοτο και ακομη οταν του ειπα οτι ειμαι απο επαρχια μου προτεινε για να μην τα κουβαλαω μαζι να μου τα στειλουνε με μια courier στην Αρτα. Πολυ καθαρο συνεργειο οπως παρατηρησα και ολοι ευγενεστατοι.:a26:

Tricky
07-04-2009, 10:08
Εκανα χθες το service των 15.000χλμ στο smart 451 turbo.

Αλλαξαμε λαδια , φιλτρα λαδιου / αερα / καμπινας ,βγαλαμε καρτα καυσαεριων , διαγνωστικο ,βαλαμε κατι ταπες προφυλακτηρα που μου τις ειχαν κλεψει, σφηξιμο χειροφρενου και ολους τους ελεγχους (οι οποιοι εγιναν πραγματικα μπροστα στα ματια μου και οχι στα χαρτια) και πληρωσα 167 ευρω τελικη με δικα μου λαδια . Το ακριβο της υποθεσης ειναι το φιλτρο καμπινας αφου πηγε πανω απο 30 ευρω.

Αλλαχθηκε εντος εγγυησης ο δισκος συμπλεκτη και το αντικραδασμικο του συναγερμου και ολα δουλεουν ρολοι.

Ολη η ιστορια κρατησε μερικες ωρες και ,παλι, ειμαι 1000% ευχαριστημενος απο ολους στο συνεργειο.Μπραβο παιδια !!:a04:

qwerty
19-05-2009, 11:12
απλα τα καλυτερα!
για service και εγγυησεις τα εχουν πει και τα παιδια παραπανω, προσθετω και το οτι σε ενα pluriel της οικογενειας που ειχε χοντρο τρακαρισμα και ηθελε ανταλλακτικα citroen λυσιμο το μισο και να πετυχουν και ενα ζουζουνι χρωμα σε εξουσιοδοτημενο 3500 σε φανοποιο 2900 στο παρη 1900 με αμαξι εξυπηρετισης το χρωμα ΑΨΟΓΟ και το καλυτερο απο ολα?
τηλεφωνο του παρη 2η μερα .. να σου πω εχει σπασει και ενα πλαστικο καλυμα στο πατωμα μπροστα αριστερα και του χειροφρενου.. μια που θα παει το παιδι citroen να στα παρει και αυτα να τα αλλαξουμε? 45 ευρω εχουν και τα 2 ΡΩΤΗΣΑ!! εργασια δε χρεωσε καθολου..
επισης παω να παραλαβω και μου λεει ο φανοποιος μια που φτιαξαμε το χρωμα για φτερο πισω και πορτα σου εκανα και κατι ψιλογρατζουνιτσες που ειχε στο φτερο μπροστα και την αλλη πορτα... νομιζω οτι και μηχανακι να παρω εκει θα το πηγαινω!
ΜΙΑ ΨΗΦΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

Alx
23-06-2009, 10:50
Αλλη μια θετικοτατη αποψη για το συγκεκριμενο συνεργειο...

Εγινε το μεγαλο σερβις της διετιας στο 451 και αλλαχθηκαν τακακια, υγρα υδραυλικου φρενων, μπουζι, φιλτρα αερα και αιρ κον, λαδιων, λαδια, εγινε αναβαθμιση του λογισμικου κιβωτιου, αλλαχθηκε μπαταρια κλειδιου και διαφορα αλλα αναλωσιμα... επισης καποιες ασχημες πιτσιλιες απο ασβεστη στο πισω προφυλακτηρα απλα εξαφανιστηκαν... περι τα ¤370

ολα στην ωρα τους και παντα προθυμοι να συζητησουν οποιοδηποτε προβλημα...

P.S. μην αφεισει κανενας να περασουν 35.000χλμ χωρις να αλλαξει τα τακακια ;)

spilios
23-06-2009, 11:07
alx σε 5000 χλμ. θα πάω και γω για το service 2ετίας. Ο Πάρης μου είπε ότι θα κάνει και αναβάθμιση λογισμικού κιβωτίου. Είδες καμία διαφορά;

Alx
23-06-2009, 11:18
alx σε 5000 χλμ. θα πάω και γω για το service 2ετίας. Ο Πάρης μου είπε ότι θα κάνει και αναβάθμιση λογισμικού κιβωτίου. Είδες καμία διαφορά;

http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?p=715974#post715974

Scotch
23-06-2009, 11:44
P.S. μην αφεισει κανενας να περασουν 35.000χλμ χωρις να αλλαξει τα τακακια ;)

Γιατί; Ήταν οριακά για να αρχίσουν να τρώνε το δίσκο;

Εγώ πάντως άλλαξα πρώτη φορά στα 40.000 (αν και το παιδί στο συνεργείο μου είχε πει ότι είχε "ψωμί" για 5.000 ακόμα) :a35:

(αν και βγαίνουμε off-topic...)

soupatoras
05-08-2009, 14:53
εκανα service 45000κμ, αψογος οπως παντα...

24
13-08-2009, 18:37
Οπως πάντα ολα πολυ καλά.

+1 Γιατί ενω δεν υπήρχε αυτοκίνητο αντικατάστασης μου έδωσαν το δικό τους για να κάνω τις δουλειές μου.

apapas
18-09-2009, 14:10
Το πηγα και γω στα 10.000 για το 1ο του service!!
Λαδια, φιλτρο και καποια check που εκαναν + μια ποτηροθηκη που εβαλα ολα 120e

Τωρα περιμενω γιατι εχει προβλημα το κοντερ στα κουμπακια που εχει δεν λειτουργουν, τα εχει κανει παραγγελεια ειπε και τωρα περιμενω τηλ, μου ειπε θα μου αλαξει ολο το coder (δωρεαν βεβεα αφου τωρα τον πηρα τον σμαρταρο)

σε γενικες γραμμες παρα πολυ καλος και μου επλυναν και το αμαξι! :a26:

luna
16-10-2009, 15:49
Σήμερα αν και είχε τρομερή κίνηση πήγα το smart για την πρώτη αλλαγή λάδια φίλτρο (3000)χιλ στο συνεργείο Παπαιωάννου. Το οικογενειακό περιβάλλον σίγουρα ισχύει, ήμουν δίπλα στο αμάξι και οχι σε δωμάτιο με καφέ και τηλεόραση, αρκετά καλά τα σχόλια μπορώ να πω, και κόστος 71¤.

Alx
27-10-2009, 12:21
Αλλαγη μεσαιας λαμπας (Η1) σε 451 εμπρος ¤7

Επισης ειδα οτι βαζει τεμπελη σε 450 με ¤150

gavanos
27-10-2009, 12:40
Τεμπέλη της Smart?

Alx
27-10-2009, 12:53
Τεμπέλη της Smart?

χμμ μαλλον της Smart ειναι (δεν το προσεξα) γιατι απο αξεσουαρ δεν τον εχω δει να εχει aftermarket... παντως ηταν ομορφος και αρκετα μεγαλος με δερματινη επενδυση

Scotch
27-10-2009, 16:50
Αλλαγη μεσαιας λαμπας (Η1) σε 451 εμπρος ¤7

Στο 451 πρέπει να βγει η μάσκα όπως στο 450 για να αλλαχθεί η λάμπα; Αν ναι, καλή τιμή μου ακούγεται.

sophiesch
12-01-2010, 10:19
Εγώ ενώ τα 2 τελευταία service τα είχα κάνει εκεί και ήμουνα ευχαριστημένη, είπα να κάνουμε και το service των 20.000χλμ. Οταν έκλεισα ραντεβού ρώτησα περίπου τιμή. Εκανε έρευνα τι έχω αλλάξει στα προηγούμενα service και μου απάντησε ότι χρειάζεται μόνο λάδια και κάτι άλλα ψηλά γύρω στα 70Ευρώ και αν θέλω αλλαγή φίλτρου καμπίνας άλλα 30Ευρώ. Και το έστειλα με τον σύζυγο. Οταν πήγε να το παραλάβει πλήρωσε τελικά 260Ευρά περίπου. Είχαν αλλάξει πράγματα χωρίς να με ενημερώσουν καν! Οταν παραπονέθηκα αφού είχε φύγει ο σύζυγος από το συνεργείο μου είπαν ότι η γραμματέας είχε κάνει λάθος. Μάλλον θα αλλάξω συνεργείο. Αλλο να πας για 100 και άλλο για 260 Ευρώ. Ευτυχώς που κράταγε μαζί του χρήματα. Και να ενημερώσω ότι και στα 2 προηγούμενα service δεν έπεφτα κάτω από 250 Ευρώ. Μου φάνηκε περίεργο και την είχα ρωτήσει τότε την κοπέλα αλλά ήταν τόσο σίγουρη!

costasm
22-02-2010, 14:23
στην Θυσεως ειναι το συνεργειο?
Αν μπορει καποιος να δωσει οδηγιες τον ευχαριστω εκ των προτερων.

soupatoras
22-02-2010, 14:41
Ελ. Βενιζέλου 28 183 45 Μοσχάτο τηλ: 210 9564714, 210 9564508

leroslakki
15-11-2010, 22:54
τι να λεμε δεν εχω εμπειρια απο συνεργεια σμαρτ αλλα τα παιδια δεν παιζονται το ψιριζουν το αμαξακι ο παρης αψογος επαγγελματιας και ο μηχανικος πολυ ευγενικο παιδι ασε που με το ζορι να μου το πληνουν κι ολας το μικρακι πραγματικοι επαγγελματιες

Alx
16-11-2010, 16:11
Ειναι πραγματι καλο συνεργειο αλλα με το αναλογο κοστος κιολας :-"

spy727
09-01-2014, 01:20
καλο

smart700?
02-03-2016, 17:37
Kαλησπέρα djvolis!

αυτή την κάρτα που λες

" έκπτωση 15% στα ανταλλακτικά λόγω του club!"

απο που την έβγαλες; ισχύει ακομα;