PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αθήνα MERSER A.E

Lgeor
03-03-2006, 13:04
ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ SMART

Σωρού 45
151 25 Μαρούσι
τηλ: 210 6107777
φαξ: 210 6107218

ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

manoskritis
04-05-2007, 08:14
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ KOMBRESSOR ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ,ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

yellow thander
18-05-2007, 08:05
ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ & ΑΛΛΑΓΗ ΣΙΝΕΜΠΛΟΚ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΟ ΣΕΡΒΙΣ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠ ΟΤΙ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΤ.ΠΗΡΑ ΤΟ ΣΜΑΡΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΙ Κ ΣΟΒΑΡΟΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.

jimbo
18-05-2007, 12:28
Στην merser πηγαινει το αυτοκινητο του ο πατερας μου τα τελευταια 10 χρονια,παντα ειναι εξυπηρετικοι,ποτε δεν εχει σημειωθει το παραμικρο προβλημα απο κακη εργασια η κατι αλλο...Το αυτοκινητο δουλευει αψογα παρα τα χρονια του,δειγμα του οτι η δουλεια που κανουν ειναι καλη...Για τιμες δεν μπορω να εκφερω αποψη,δεν εχω συγκριτικο αφου παντα εκει το πηγαινουμε,ωστοσο μου φαινονται ψιλοτσιμπημενες...Πριν 2 βδομαδες πηγα το σμαρτακι γιατι καποιος βουτηξε τη μια ταπα απο τον πισω προφυλακτηρα:mad: ,και εκει που σκεφτομουν οτι θα με γραψουν,ηρθε ο ιδιοκτητης και εκανε ο ιδιος την παραγγελια απο γερμανια,αφου πρωτα ψαξαμε οτι δεν ταιριαζει η ταπα του παλιου f2...Ακομα δεν με εχουν ειδοποιησει αλλα η εξυπηρετηση τους ηταν πολυ καλη!!

sonex
15-06-2007, 10:27
Καλημέρα στη παρέα, απο χθές είμαι κατοχος ενός smart for2 το οποίο είχα την ατυχία να πάω για διαγνωστικό έλεγχο στη mercer. Παίρνω λοιπον την προηγούμενη μέρα και ενημερώνω οτι θέλω να μου κάνουν διαγνωστικό έλεγχο πρός αγορά και κανονίζουμε για 8.00 το πρωι ραντεβού. 8.10 είμαι εκέι με τον αγραστή και κατά τις 8.30 έρχεται κάποιος και μας παίρνει τα στοιχεια του αυτοκινητού, εδω είμαστε λέω και εγώ ξεκινάμε...που τετοιά τυχη αφου μέχρι της 9.30 δεν έιχε έρθει κανείς για να πάρει το αυτοκίνητο να το πάει στο συνεργείο. Αφοι μιλάω κανα δυο φορές με τον υπεύθυνο με τα πολλά στις 9.50 έρχεται κάποιος και το παίρνει για το συνεργείο. Τελικά η δουλεια που ήταν 15 λεπτών κράτησε σχεδόν μια ώρα αφοι παρέλαβα το αμάξι στις 10.45 για το λόγο οτι ο υπεύθυνος που ασχόληθηκε με τόν έλεγχο πότε θα μιλούσε στο τηλέφωνο, πότε πήγαινε στο συνεργείο, πότε πήγαινε στο λογιστήριο κ.α. Ας σημειωθεί οτι μέτα απο μένα έσκαγαν κάτι τέρατα mercedes τα οποία βέβαια δεν περίμεναν καθόλου τα οδήγουσαν απευθειας στο συνεργείο.
Συνόψιζοντας: δεν ξέερω κατα πόσο ειναι καλοί στο service μιας και δεν έκανα καποίο service αφου θα χρειαζόμουν ολόκληρή βδομαδα(!) πάντως απο θέμα εξυπηρέτησης είναι κατα τη γνώμη μου απαράδεκτοι (όπως και να το κάνεις ένας έλεγχος 15 λεπτών να διαρκέσει 2.30 περίπου ώρες ειναι too much!).Οσο για την τιμή του ελέγχου 45 ευρώ θεωρώ πως είναι κανονική αν υπολογίσεις οτι είναι και εξουσιοδοτημένος

mixalhs_101
15-06-2007, 10:37
προχθες αναγκαστηκα και πηγα το f2 στη merser λογο του οτι ειχαν απενεργοποιηθει και τα 2 κλειδια.δε με χαλασε τοσο το οτι πηρα τεταρτη πρωι για να τους το παω,και μου πανε να τους το παω απο βδομαδα(για μια δουλεια δεκα λεπτων) οσο το οτι τελικα μετα απο παρακαλια και πιεσεις το πηγα τεταρτη απογευμα,ρυμουλκωντας με ο jos με το αμαξι του και οταν φτασαμε δεν μας δοσαν ΚΑΜΙΑ σημασια,πραγμα το οποιο το καταπινω και αυτο,αλλα το τραγικο ειναι οτι ειναι ενα απο τα πιο μεγαλα συνεργεια,με τουλαχιστων 40 ατομα προσωπικο και οταν εφτασα και πλεον μας εδοσαν σημασια,μου ειπαν χαρακτηριστηκα "καλα,σπροχτο μεχρι εδω,ασε τα κλειδια και θα δω τι μπορω να κανω" και μιλαμε για μια αποσταση 50m. γενικοτερα,δε μπορω να χαρακτηρισω τη δουλεια τους και το αποτελεσμα τους,γιατι δεν ειχα καποια τρελη δουλεια.σε κυριο λογο ενω ειναι τεραστιο συνεργειο για μενα ειναι εντελως απροσωπο,με ελειψη συντονισμου και απο το χαρακτηρα και τη συμπεριφορα καποιων ανθρωπων(που οντως μπορει εκεινη την ωρα να πνηγονταν στη δουλεια,πραγμα που δε με αφορα) ενιωσα πως κοιτανε τον πελατη σαν ενα κατωτερο ον,πραγμα το οποιο με χαλασε!

γενικα ειχα μια αποψη για τη merser,απλα τωρα μου επιβεβαιωθηκε,δεν ειχα σκοπο να παω,απλα επεσα στην αναγκη λογο του οτι ηταν στη περιοχη μου.

mixalhs_101
24-07-2007, 00:00
περασαν 39 ολοκληρες μερες μεχρι να χαλασει το παρα πολυ δυσκολο εργο που επιτελεσε η merser α.ε. και τα δυο κλειδεια του f2 ειναι νεκρα! κανενα απο τα δυο δεν λειτουργει!Αυτο ειναι το αστειο της υποθεσης! Το γελειο ειναι οτι προ 20 περιπου ημερων με ειχε παρει καποιος απο το συνεργειο τους να αμε ρωτησει ποσο ευχαρηστημενος ειμαι απο την επικυνδηνη αυτη αποστολη που τους ειχα αναθεσει,και φυσικα του παρεθεσα οοοολα οσα γραφω παραπανω και μερικα ακομα! Το τραγελαφικο της υποθεσης τωρα ειναι οτι αυριο το πρωι θα τους παρω τηλεφωνο να ερθουν μονοι τους αυτη τη φορα να παρουν το αμαξι που (δεν) φτιαξανε και οταν μου το "φτιαξουν" να μου το φερουν πισω με μηδενικο τιμολογιο!
πραγματικα ειναι η πρωτη φορα που χαλαει κατι σε αμαξι μου και νιωθω τοσο καλα,γιατι θα κανω τα αδυνατα δυνατα να παρω πισω τον υδρωτα μου και φυσικα την αξιοπρεπια μου.... η συνεχεια,αυριο κατα τις 11-12!

mixalhs_101
24-07-2007, 14:38
η merser α.ε μολις εφαγε και τη δευτερη κιτρινη καρτα της.το πρωι ειπαν,θα σας καλεσουμε εμεις,και ακομα παιρνουν!

pinky
30-07-2007, 12:41
Mια φιλη μου με roadster εχει το αμαξι της εκει 1 μηνα διοτι δεν εχουν το ανταλλακτικο που χρειαζεται, το οποιο ειναι η ντιζα της εσωτερικης λαβης, για να ανοιγει η πορτα του οδηγου.

Μαλιστα σημερα κ μετα την παροτρυνση μου, πηρε τηλεφωνο να μαθει τα νεοτερα και της ειπαν οτι ο κατασκευαστης (smart) εχει σταματησει την
παρωγωγη του συγκεκριμενου ανταλλακτικου, και οτι υπαρχει μονο σε ιμιτασιον.

Επισης, της ειπαν οτι εχει τρυπησει το σωληνακι του a/c και της ζητησαν προκαταβολη 500 ευρω.Νομιζω οτι το εχουν αντικαταστησει πια αυτο το σωληνακι αλλα εκρεμει η ντιζα!!Ποιος ξερει ποσα θα της παρουν για την ντιζα...

mixalhs_101
30-07-2007, 14:38
ετσι για να κλεισει απο μενα το θεμα της merser αε,τη περασμενη τριτη οπως αναφερω και παραπανω εμεινα απο κλειδια στο f2.μετα απο συνομιλια με τον υπευθηνο για τα smart μου ειπε,"οκ κλειστε και θα σας καλεσω εγω" τη τεταρτη το μεσημερι επειδη ημουν σιγουρος οτι δε θα παρει,ξανακαλεσα και μου ειπε οτι το εχει δοσει στον τεχνικο διευθηντη και μπουρου μπουρου μπουρου μπουρου στη πλατεια κουμουνδουρου. το συμπερασμα!? 6 μερες μετα και ακομα με παιρνουν!!! εγω το αμαξι την πεμπτη το εστειλα στον παπαιωαννου μιας και ημουν σιγουρος οτι δε προκειτε να ασχοληθουν μαζι μου γιατι απλα δεν εχουν την ορεξη.να σημειωθει οτι γνωριζουν τη σχεση μου με το sm και δεν τους ενδιαφερει καν να αποσαταστησουν τη φιμη τους.

@Pinky: καλα ρε αννα εχουν γραφτει 16 ποστ που λενε τη καταντια της merser,τη φιλη σου δε μπορουσες να την προειδοποιησεις!? κριμα ειναι.....!

mixalhs_101
02-11-2007, 14:11
η merser α.ε μολις εφαγε και τη δευτερη κιτρινη καρτα της.το πρωι ειπαν,θα σας καλεσουμε εμεις,και ακομα παιρνουν!

ετσι για να κλεισει απο μενα το θεμα της merser αε,τη περασμενη τριτη οπως αναφερω και παραπανω εμεινα απο κλειδια στο f2.μετα απο συνομιλια με τον υπευθηνο για τα smart μου ειπε,"οκ κλειστε και θα σας καλεσω εγω" τη τεταρτη το μεσημερι επειδη ημουν σιγουρος οτι δε θα παρει,ξανακαλεσα και μου ειπε οτι το εχει δοσει στον τεχνικο διευθηντη και μπουρου μπουρου μπουρου μπουρου στη πλατεια κουμουνδουρου. το συμπερασμα!? 6 μερες μετα και ακομα με παιρνουν!!!

Απλα για οσους εχουν την απορια η ψαχνουν που να ΜΗΝ πανε το αμαξι τους,εχουν μολις 92 μερες και φυσικα δε με εχουν παρει!
τα συμπερασματα δε χρειαζεται να σας τα πω...δικα σας!

spyrospal
02-11-2007, 18:20
μα καλα τοση ανευθηνοτητα!!! απιστευτο!
τωρα οσο αφορα το σολινακι που λενε,εμενα στης κοπελας μου το σμαρτ την εκλεψαν απο το συνεργειο το κομπρεσερ του a.C 100%!! δεν μπορει να το πηγαμε για sercive μεσα στο καλοκαιρι που πηγαμε με το AC και να μας λενε οτι δεν δουλευει το ac!αλλα δεν ειχαμε αποδιξεις!!! για προσεξε στην φιλη σου μιν της αρπαξαν και τιποτα!το ξερω ακουγετε βαρη αυτο αλλα δυστηχως ετσι κανουν!1 μηνα για μια ντιζα?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ελεος!! κατι βρομαει....

chrism
22-02-2008, 11:07
Σήμερα πήγα το μικρό μου στην merser για να αλλάξω της λάμπες από τα 2 πίσω stop.
Δεν μπορώ να πω ότι ήταν ιδιαίτερα γρήγοροι αλλά ούτε και απελπιστικά αργοί.
Το κόστος για την αντικατάσταση των 2 λαμπών κόστισε 4,76 οι 2 λάμπες και 9,68 τα εργατικά (και οι δυο τιμές εκτός φπα)
Ήταν αρκετά, κανονικά ή φτηνά?

GeorgeC
22-02-2008, 12:13
Σήμερα πήγα και εγώ εκεί να βγάλω μιά κάρτα καυσαερίων. Μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω καμμιά ώρα. Τελικά αφού τους πίεσα λίγο έκαναν περίπου μισή....
Λίγο υπερβολικό μου φαίνεται. Επειδή δούλευα σε εξουσιοδοτημένο για 8 χρόνια τις κάρτες καυσαερίων φροντίζαμε και τις βγάζαμε στο φτερό...
Anyway.

pierre-sifnos
17-04-2008, 13:17
ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ SMART

Σωρού 45
151 25 Μαρούσι
τηλ: 210 6107777
φαξ: 210 6107218

ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ
Πήγα χθες να αλλάξω λάδια-φίλτρο, στα 10 χιλιάδες χιλιόμετρα. Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού, με τη διαβεβαίωση ότι η αλλαγή θα γινόταν επιτόπου και θα έπαιρνα το αυτοκινητάκι μου να πάω στη δουλειά μου. Μόλις έφτασα, άρχισε ο αρμόδιος (?) να μου λέει κάτι ιστορίες ότι οι τηλεφωνήτριες δε γνωρίζουν ακριβώς και ότι έπρεπε να το αφήσω και ίσως θα ήταν έτοιμο το απόγευμα. Έγινα έξαλλος, γιατί μου φάνηκε ότι με εξαπάτησαν στο τηλέφωνο. Αν ήξερα ότι θα έπρεπε να το αφήσω για μια αλλαγή λαδιών-φίλτρου, θα έψαχνα και αλλού. Τελικά, αφού χρησιμοποίησα την επαγγελματική μου ιδιότητα (δημοσιογράφος) και είπα ότι θα βρουν πολύ ενδιαφέρον το πάθημά μου οι αναγνώστες, ο αρμόδιος μου είπε ότι τελικά "ήταν όλα μια παρεξήγηση" και "θα αλλάξουμε τα λάδια τώρα". Τελικό κόστος 102 ευρώ για 4 λίτρα λάδι και ένα φίλτρο.
Το δια ταύτα της ιστορίας μου είναι ότι μου φαίνεται αντιεπαγγελματικό να σου λένε στο τηλέφωνο "έλα πελάτη και θα πάρεις το αμάξι σου επι τόπου" και όταν φτάσεις να σου λένε άλλα.

fourstar
17-04-2008, 22:26
εγω ειχα αλλαξει περυσι λαδια + φιλτρο σε αυτους, μου πηραν 81 ευρω και δεν ειχα κλεισει ραντεβου,απλα εφαγα καμμια ωριτσα+.(ειχα ξαναπαει αλλη μια φορα και δεν μπορουσαν γιατι ειχαν πολη δουλεια)Μου εκανε εντυπωση οτι μου εβαλαν λαδια shell σαν αυτα που υπαρχουν στα βενζιναδικα,νομιζα οτι θα εβαζαν κατι πιο εξειδικευμενο..τεσπα θα τους βαλω οτι ειναι καλοι :thumb:

οσο για το φιλο που λεει πιο πανω να αλλαξεις λαμπες σε βενζιναδικο μου φαινεται πολυ χλωμο,εκτος και αν ο βενζινας εχει δουλεψει στη smart/merc:a39:οι λαμπες μπροστα του smart ειναι ΠΑΚΕΤΟ.η ολη διαδικασια γινεται στα τυφλα:blink: (εκτος και αν αφαιρεσεις ολο το μπροστα πλαστικο) εχω αλλαξει μονος μου για αυτο σου λεω

xstassi
24-04-2008, 21:29
Χθες για αλλαγη 2 προσθιων σινεμπλοκ (μπαλακι του ψαλιδιου) λογω ενοχλητικου θορυβου σε λακουβες και αλλαγη λαδιων,φιλτρο λαδιου,φιλτρο γυρης πληρωσα 382 ευρω.Το αφησα στις 8.15 το πρωι και το παρελαβα στις 3.20 περιπου.
φιλτρο αερος δεν αλλαχθηκε αφου χρησιμοποιω ενα τις K&N και τα χιλιομετρα μου ηταν 37.000.Το σερβις εγινε γιατι ειχε αναψει το κλειδακι που υποθετω οτι ειχε περασει το χρονικο διαστημα.
Παντως, ειχα συνεχη τηλεφωνικη επικοινωνια για να με ενημερωνουν για το τι χρηζει αντικαταστασης και παραλιγο να αλλαχθουν και δισκοπλακες και τακακια γιατι ειχαν σκουριασει (!!!) χωρις βεβαια το τακακι να θελει αλλαγη και οι δισκοι δεν εχουν καν νυχι!!!Το κοστος σε εκεινη την περιπτωση εφτανε τα 835 ευρω.Πραγμα και το οποιο απεφυγα.
Παντως για ενα clk 200 του 2005 δινω για λαδια τακακια φιλτρα και οτι αλλο χρειαζεται (ολα τα φιλτρα) 500,60 ευρω για το σερβις των 50.000χιλ ενω για το σμαρτ κοντα στα 400 χωρις μπουζι και τακακια για τα 37.000.
Υποθετω οτι δεν ειναι και πολυ λογικο.
Να συμπληρωσω πως την τελευταια φορα,στο σερβις εσπασαν (πως το καταφεραν) το πισω τζαμι (clk καμπριο) και το αμαξι εμεινε 5 μερες στο συνεργειο.
Αυτα.

GIANNIS2121
16-01-2009, 16:19
καλησπερα και απο εμενα...
παρολο που εχω το "μποφορακι" ενα μηνα ειμαι υπερ ευχαριστημενος.
εκτος του οτι σε οτι εχω χρειαστει με εξυπηρετουν αυθημερον και γρηγορα,
μου εκανε τρομερη εντυπωση πως την πρωτη φορα που το πηγα οταν το αγορα για τσεκ λαδια ξυδια κλπ. μου εκαναν δωρο την εργασια και το διαγνωστικο και ας με εβλεπαν πρωτη φορα!!!!! (πρωτη φορα στην ζωη μου σε συνεργειο μου εκαναν κατι χωρις χρηματα)
και εκτος αυτου σε διαφορους ελεγχους που πραγματοποιησαν κατα την αγορα (μεταχειρησμενο απο Γερμανια) ενω θα μπορουσαν καλιστα λογο της "αγνοιας μου" (και τις τρελας μου για την τελειοτητα) να αλλαξουν διαφορα πραγματακια (κρεμαγιερα - αμορτισερ) το απεφυγαν απλα επειδη δεν χρειζονταν και ημουν υπερβολικος.

συγχαρητηρια και στον υπευθυνο κ. Θοδωρη Μπουφη!

vakisl
12-02-2009, 10:10
Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός SMART fortwo ο οποίος απευθύνθηκε στην εταιρεία MERSER προκειμένου για το service των 60.000 χλμ. Ειλικρινά εκπλήσσομαι όταν διαβάζω τις δυσμενείς κριτικές για την συγκεκριμένη εταιρεία! Η δική μου επαφή, εμπειρία και συνεργασία με την MERSER υπήρξε ΑΡΙΣΤΗ και ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ! Το ραντεβού κλείστηκε για την αμέσως επόμενη μέρα και μάλιστα για νωρίς το πρωί. Πιο συγκεκριμένα ήμουν εκεί στις οκτώ ή ώρα και αποχώρησα από τους χώρους του συνεργείου στις οκτώ και είκοσι αφού προηγουμένως είχα ενημερώσει λεπτομερώς τον υπεύθυνο παραλαβής για τις επιπλέον εργασίες που επιθυμούσα να γίνουν στο SMARTάκι μου. Παρέλαβα το αυτοκίνητό μου στις έξι παρά τέταρτο το απόγευμα (ώρα εξαιρετικά βολική) με ΟΛΕΣ τις εργασίες ολοκληρωμένες και τιμολογημένες. Στο σημείο αυτό θα αναφέρω ότι ο υπεύθυνος του τεχνικού ελέγχου παρατήρησε ασυνήθιστη υγρασία κάτω από την μοκέτα του συνοδηγού, γεγονός και το οποίο σημείωσε στο μηχανογραφημένο έντυπο παραλαβής του οχήματος (προκειμένου και εγώ να έχω το νού μου αλλά και να ελεγθεί εκ νέου στο επόμενο service). Οντας κάτοχος άλλων δύο οχημάτων (ιαπωνέζικης προέλευσης) έχω την άνεση να μπορώ να συγκρίνω το επίπεδο των παρεχομένων υπηρεσιών από τα αντίστοιχα συνεργεία και οφείλω να πω ότι η MERSER δικαίως κατατάσσεται στην πρώτη θέση! Οσοι από εσάς είστε δυσαρεστημένοι, "δικαίως" ή "αδίκως", αξίζει να δώσετε μια δεύτερη ευκαιρία!

GIANNIS2121
18-02-2009, 14:59
ειμαι 100% συμφωνως....

sTTs
19-02-2009, 11:13
ego toys zitisa ena antalaktiko ipan 8a moy tilefonisoyn
EXOYN PERASI 3 MINES
8a xasan to tilefono......

mickey r
24-02-2009, 17:32
παιδια και εγω το ειχα παει για αλλαγη λαδιων και μου γρατζουνισαν το πλαισιο γυρω απο την μηχανη.με κλειδι ισως.:a03:

gass55
08-02-2010, 23:38
Καλησπέρα smartakides,
Είμαι κάτοχος του smart εδω και 6 μήνες !την παρασκευή έκανα το πρώτο service στα 10.000χλμ μου άλλαξαν μόνο λάδια και όχι φίλτρο στην τιμή των 88euro(λίγο ακριβοί)!!!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
Το service πήρε περίπου 45 λεπτά δεν μπορω να πω ότι με καθυστέρησαν όπως προείπαν οι φίλοι<o:p></o:p>
εν ολίγης σχετικά καλά λίγο ακριβοί μόνο<o:p></o:p>