PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΧΩΡΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Lgeor
17-03-2006, 13:25
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΤΕΣΙΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ Η ΕΥΡΕΣΗ ΝΕΟΥ ΧΩΡΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΜΕΣΑ

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΩΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΟΛΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΤΕΚΙ.

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ (ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ), ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΟ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΙΚΟΥΣ Ή ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΕΦ, ΣΤΟ BEACH VOLLEY κλπ.

kido
17-03-2006, 13:58
Πως ακούγετε η ιδέα να μεταφερθεί λίγο πιο κάτω, για παράδειγμα στο πάρκινγ γύρω απο το θωρηκτό Αβέρωφ, να κάνουμε και καμμιά εκπαιδευτική??????

Χωρίς πλάκα, εκεί γύρω έχει ένα καλό πάρκινγκ, τόσο όσο χρεαιαζόμαστε περίπου, ούτε πολύ μεγάλο ώστε να ενθαρρύνωνται οι κάγκουρες απο άλλα club για χειρόφρενα και παντιλίκια, αλλά ούτε και πολύ μικρό ώστε να χωράμε όλοι, αρκετά ήσυχο, το πολύ πολύ να ενοχλήσουμε κανά παράνομο ζευγαράκι...... :oops: :roll:

Εύκολη πρόσβαση απο το φανάρι επάνω στην παραλιακή και για τα δύο ρεύματα.....Απλά ίσως λίγο κουραστικό για όσους έρχονται απο τα βόρεια.

Έχει κάποιος άλλος να προτείνει κάτι προς τα βόρεια ώστε να βρούμε μια χρησή τομή???? Ίσως κάποιο poll όπου θα δηλώνουμε χοντρικά πού μπορούμε να συναντιόμαστε πιο έυκολα, Β. ή Ν. προάστια

Sphinxgr
17-03-2006, 14:16
Nomizw pws h ekei evriterh perioxh einai h katallhlh kai tha symfonisw me ton kido oti gyrw apo to aberwf einai ena kalo meros. To kako einai oti tha mperdeyontai osoi den exoun ksanaerthei ekei.

kai sta limanakia pisw apo to parking tou beach volley einai polu wraia kai hrema. oso gia thn eisodo mporei na thespistei h eisodos sto fanari sth paraliakh (h epomenh meta to b. volley)

Sa perioxh proteinw afth logw tou oti einai efkolh h prosbash apo olles tis perioxes ths athinas meso ethnikhs...

MaD
17-03-2006, 14:23
egw tha protina to parking sto mprosta apo to skiper sto palaio faliro.
terastios xwros o opios filasete me security 24 wres kai den iparxei periptosi na erthoun ta kagouro ekei.

gia osoun den xeroun pou einai to Skiper, briskete pisw apo to kichen bar pou einai epano stin paraliaki. Giana pame ekei kanoume dexia sto fanari dipla apo tin Shell epano stin paraliaki kai molis bgoume stin marina kai doume ta prwta istioploika kanoume dexia kai sta 100 metra einai to Skiper.

mporeite na to tsekarete osoi den to gnwrizete.

gavanos
17-03-2006, 14:47
Xm...Ο χώρος που λές Σταύρο αν θυμάμαι καλά (αν δεν θυμάμαι γράψε λάθος), είναι αρκετά σκοτεινός.

Μήπως θα έπρεπε να μαζευόμαστε κάπου που να συνδυάζεται και ησυχία αλλά ταυτόχρονα και να γινόμαστε και αντιληπτοί? (κοινώς να κάνουμε το σχετικό "μπούγιο"?)

Όσον αφορά το παρκινγκ στο Αβέρωφ, έχουν αλλάξει κάποια πράγματα μετά τους Ολυμπιακούς. Έχω να πάω καιρό βέβαια, αλλά από ότι θυμάμαι είχαν απαγορεύσει κάποιες από τις προσβάσεις...

MaD
17-03-2006, 15:11
nai einai ligo pio skotina ekei alla filasete me security 24 wres. an kanoume etsi toso poli mpougio tote einai fisiko epomeno na erthoun pali ola ta kagouro ekei pou tha eimaste opos egine kai sto parelthon

novas90
17-03-2006, 15:30
1Ο ΙΠΟΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧDC ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟ ΣΑΝ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑ
2 Ο ΚΑΡΔΙΟΠΑ8ΙΑΣ ΕΙΠΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΑΚΡΙΑ
3 ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ Η ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ Η ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ..... ΑΥΤΑ

gkblue
17-03-2006, 17:37
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΜΑΡΙΝΑ ΦΛΟΙΣΒΟΥ - ΑΒΕΡΩΦ ΟΠΩΣ ΕΡΧΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΦ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΞΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΡΑΞΟΥΜΕ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ.ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ-ΧΩΡΑΦΙΑ! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο GAV ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗ ΜΑΡΙΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΦΩΤΙΖΟΜΕΝΑ ΚΤΛ ΚΤΛ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ KITCHEN ΒΑΡ,(ΠΡΩΗΝ ΝΕΡΑΙΔΑ).ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ,ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΩΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΜΑ ,ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΒΑΒΟΥΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΑΜΕ ΑΠΟ ΚΕΙ,ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΟΤΙΑ ΔΥΣΥΧΩΣ.

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ BEACH VOLLEY,ΣΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΝΕ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.

smartspiros
17-03-2006, 18:35
ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ.
ΟΧΙ ΣΤΑ ΠΑΡΚΙΝΚ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ (ΕΠΙ ΤΗΣ ΣΠΥΡΟΥ ΛΟΥΗ).
ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ , ΟΥΤΕ ΒΟΡΕΙΑ ΟΥΤΕ ΝΟΤΙΑ ΟΥΤΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΔΥΤΙΚΑ.
ΦΩΣ ΕΧΕΙ ΑΠΛΕΤΟ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ.
ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΠΟ ΕΘΝΙΚΗ-ΑΤΤΙΚΗ-ΚΗΦΙΣΣΙΑΣ
ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥΡΗ (ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ)

ΑΥΤΑ

DVCam
17-03-2006, 19:21
Θα συμφωνήσω με το Σπύρο!!! Μακρυά από γκαζάκιδες και παπάκια της παραλιακής και θα προσθέσω και εγώ με τη σειρά μου άλλον ένα χώρο!

Παπάγου , επί της Κατεχάκη από Περιφερειακή Υμηττου Δεξια , στη διασταυρωση με Γουδί. Όλη η Κατεχάκη στο κατέβασμα και ανέβασμα θα μας έβλεπε, άπλετος χώρος και ησυχίααααα!!!!!!

bullet_1800
18-03-2006, 04:42
Θα συμφωνήσω με Σπύρο, μου ακούγεται πολύ καλό το μέρος και περνάωα αρκετά συχνά απο εκεί.Έχει όντως άπλετο χώρο για όλους μας και θεωρητικά είναι κέτρο για όλους!

smartmaniac
18-03-2006, 19:38
ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΣ. ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΗΣ ΠΕΜΠΤΗΣ Η ΑΝΟΔΟΣ ΑΠΟ ΚΗΦΗΣΟ-ΑΤΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΗΦΗΣΙΑΣ ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ... ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

jos
18-03-2006, 22:05
Πάντως το Parking του ΟΑΚΑ εξυπηρετεί αφολυ είναι εύκολα προσβάσιμο, κεντρικό και έχει κει το Mall κοντά για πάσης φύσεως δραστηριότητα.. από ποτό μέxρι Bowling , ανολίγει και το Hooters ... έχει και Parking.... Μου μοιάζει καλό σαν υποψήφιο....

micras
18-03-2006, 22:09
Εγώ πάντως είμαι μέλος και του www.nissanownersclub.gr και κάνουμε συνάντηση κάθε τεττάρτη στον παλιό ιππόδρομο στο Φάληρο. Παλιά ήτανε ήσυχα αλλά τις τελευταίες 4-5 εβδομάδες έρχονται και μας διώχνουν. Άρα την πέμπτη είναι σίγουρα αδύνατο να σας αφήσουν εκεί.

gkblue
20-03-2006, 01:28
ΑΠΟ ΚΗΦΗΣΟ-ΑΤΤΙΚΗ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΞΙΣΩΣΗ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΤΙΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΣΩ ΚΗΦΙΣΟΥ.ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΙΔΕΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΚΕΝΤΡΟ ΚΤΛ ΚΤΛ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΟΑΚΑ ΜΕΣΩ ΛΕΩΦ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ,ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΑΠΟ ΚΗΦΙΣΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΗΦΙΣΣΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΓΕΦΥΡΕΣ ΚΤΛ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ.

Sphinxgr
20-03-2006, 07:41
Profanestata to OAKA einai kalo gia opoion menei Boria... Gia afton pou menei omws notia apla den tithete thema. Giati Apo boria se ena tetarto ftaneis ena apo notia thes sto nero mia wra... Apo thn allh oi proorismoi tha apokleioun opoiadipote eksormish pros ta notia...

H attikh odos sigoura einai mia lysh alla tha apotharinei ton kosmo pou thelei na erthei estw gia mia bolta kai na ta pei me tous upoloipous.

Skorpini
20-03-2006, 09:12
Profanestata to OAKA einai kalo gia opoion menei Boria... Gia afton pou menei omws notia apla den tithete thema. Giati Apo boria se ena tetarto ftaneis ena apo notia thes sto nero mia wra... Apo thn allh oi proorismoi tha apokleioun opoiadipote eksormish pros ta notia...

H attikh odos sigoura einai mia lysh alla tha apotharinei ton kosmo pou thelei na erthei estw gia mia bolta kai na ta pei me tous upoloipous.
Θα συμφωνισω με τον Sphinx, αν και ειναι καλη περιπτωση και σιγουρα δεν θα μαζευει καγκουρες, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βολευει τους Νοτιους. Το σιγουρο ειναι παντως οτι καποιος που θα θελει να ερθει μονο μεχρι εκει για να μας δει, θα το σκεφτεται :-k

Alex
20-03-2006, 10:42
Κι εγω συμφωνω οτι η προσβαση μεσω Αττικης οδου και διοδιων θα αποθαρυνει πολλους. Το παρκιν του παλιου ιπποδρομου στο Φαληρο σε τι κατασταση βρισκεται τελευταια? Εχει περασει κανεις?

STELIX
20-03-2006, 13:27
Στην Μαρινα πισω απο το b.volley εχει πολυ χωρο για συναντηση. Δεν μπορουν να κανουν μαλακιες εκει γιατι εχει σαμαρακια και την θαλασσα. Ο χωρος ειναι ιδανικος για να παραταχθουν αυτοκινητα το ενα διπλα στο αλλο και εχει πολλα φωτα. Η οποιαδηποτε μαρινα-λιμανι κτλ ειναι στην δικαιοδοσια της ακτοφυλακης και οχι της αστυνομιας. Μπορει η αστυνομια να ελεγξει χαρτια κτλ αλλα πρεπει η ακτοφυλακη να σου πει να φυγεις και αυτο μονο αν ειναι ιδιωτικος χωρος η κανεις κατι που μπορει να θεωρηθει παρανομο. Το να εχεις παρκαρει και να κοιτας τα κοτερα δεν ειναι παρανομια.

Αν παρκαρετε εκει το ενα διπλα στο αλλο με μουρη προς την θαλασσα και αφησετε διαδρομο πλατους για ενα αυτοκινητο μπορουν ολοι να περναν και να βλεπουν τα αυτοκινητα αλλα δεν θα μπορουν να κανουν καποια σβουρα κτλ

gavanos
20-03-2006, 13:50
Χώρια που αν είναι θέμα ακτοφυλακής και όχι αστυνομίας ίσως έχω και πολύ καλό κοννέ για να μην μας κάνουν τίποτα, αν αυτό ανήκει στη δικαιοδοσία του Λιμεναρχείου Πειραιά. Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω :wink:

bullet_1800
20-03-2006, 14:00
Χωρίς να θέλω να πω κάτι παραπάνω απο αυτό που γράφω, τα μέρη αυτά δεν είναι ακριβώς κεντρικά!

Λίγο πιο Νότια να βρισκόμασταν και θα πέφταμε στην Θάλασσα!

gavanos
20-03-2006, 14:04
:-k Δεν έχεις κι άδικο....
Το ιδανικό κατά τη γνώμη μου θα ήταν να βρίσκαμε ένα μεγάλο χώρο σε παράδρομο του Κηφισσού, π.χ. πάρκινγκ super market. Έχω δει κάποια αλλά είναι είτε φυλασσόμενα είτε τα κλείνουν με αλυσίδες-μπάρες κλπ όταν κλείνουν και τα μαγαζιά...

bullet_1800
20-03-2006, 14:06
Αυτό έιναι μια καλή σκέψη Λευτέρη, θα κοιτάξω σήμερα καθώς θα ανεβαίνω για πιθανούς χώρους και αμα βρω κάτι άξιο προκοπής θα πάω να το ξανακοιτάξω και βράδυ για να δούμε αν θα μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε.

kardiopa8eias
20-03-2006, 15:09
εγω εχω να προτεινω το απλετο χωρο πισω απο τους 120 στον κιφισσο. δεν θελετε εκει? πισω απο το μακρο κιφισσο και πειραιως. τεραστιος χωρος και για <<μανουβρες>>!!!!!!!

touristas
20-03-2006, 15:30
Εγώ προτείνω να βρισκόμαστε στο σπίτι του nova.Έχει αρκετό χώρο για να πηγαίνουμε συνέχεια με το πλάι!!!Να έρχεται και κάποιος με κάμερα για να τραβάει υλικό για το DVD του Club :lol: :lol: :lol:

jos
20-03-2006, 18:44
Εγώ όμως πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να βρούμε ένα μέρος που να βολεύει τους Νότιους??? Ότι βολεύει τους Νότιους δεν βολεύει τους βόρειους και αντίστροφα... Συμφωνώ για τα διόδια κλπ. Νομίζω το πιο σωστό είναι ένας προορισμός σαν τον Σκλαβενίτη που είναι κεντρικά.... Αν είναι και πάνω στην Εθνική τότε ακόμα καλύτερα...

Alex
20-03-2006, 18:49
Ετσι, το beach volley ειναι στην ουσια εξ'ισου μακρια απ'ολους και ειναι ευκολα προσβασιμο. Αμα η λυση της μαρινας ισχυει, τοτε νομιζω οτι ειναι οτι πιο εξυπηρετικο για ολους.

jos
20-03-2006, 18:54
Εγώ δεν διαφωνώ με το Beach Volley και γενικά δεν με ενδιαφέρει η απόσταση. Απλά ενοχληθηκα λίγο με τον συλογισμό ότι ένας πιο "βόρειος " προορισμός δεν βολεύει γιατι είναι μακρια.... Πάντως νομίζω ότι σε οποιοδήποτε ευρύχωρο σημείο και αν πάμε εκεί κοντά μετά από λίγο θα αρχίσουν να έρχονται διάφοροι "εξωσχολικοί"

gavanos
20-03-2006, 20:03
Μα καλά, εννοείται ότι η επιλογή του χώρου γίνεται πάντα-και θα γίνεται καλόπιστα, και όχι με κριτήριο το τι βολεύει τον καθένα. Νομίζω ότι απόδειξη αποτελεί το παλιό σημείο (σκλαβενίτης) που ήταν δίπλα στο σπίτι μου, όμως κρίθηκε απαραίτητο για το κοινό καλό να αλλάξει. Έτσι και τώρα, ψάχνουμε μέρος που να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά σε όλους, εύκολα προσβάσιμο, γρήγορα προσβάσιμο, ασφαλές κλπ. Ο χώρος που τελικά θα επιλεχθεί θα είναι αυτός που θα πληροί τις περισσότερες από τις απαιτούμενες προϋποθέσεις. :wink:

touristas
20-03-2006, 20:10
Το κοινό καλό απαιτεί να μαζευόμαστε στο σπίτι του nova για ατελείωτα drift!!!!!

bullet_1800
21-03-2006, 02:18
Μα καλά εσύ γιατί επιμένεις για το σπίτι του? Με βάζεις σε υποψίες... Αν όντως έχει τόσο χώρο όσο λες θα πρέπει να έρθω να το κοιτάξω! Μήπως έχει και καμιά στροφή κιόλας η απλά χώρο για σβούρες?

MaD
21-03-2006, 02:28
paidia ti tha exipiretisei i marina pisw apo to beach voley? pia i diafora???
kamia dioti otan erxodai ta organa na katharisoun ton topo pane fisika kai apo pisw. me ton gkblue ena bradi to eidame. alonizei apo pisw i omada Z logo efkolis prosbasis me tis mixanes. opote to na pame ena steno pio pisw den exipiretei tipota.
emena stin teleftea sinantisi mono pou den me ebrisan oi batsoi otan tous eipa oti exw sinantisi me to club...
efoson loipon iparxei i diathesi na alaxtei to meros twn sinantisewn prosopika pisteyw oti prepei na alaxei genika i topothesia.

se oti afora ton palio ipodromo apo kolito mou pou menei stin perioxi exw akousei oti pezoun prezakia stin perioxi kai apo oti exw dei o xwros einai poli ligo fotismenos.

STELIX
21-03-2006, 08:25
Αυτο που μου εχουν πει για τον παλιο ιπποδρομο ειαι οτι μαζευονται διαφοροι καγκουρες για κοντρες( εχει 400αρι) και χωρο για σβουρες.

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Χωρο για προβολη του κλαμπ, φωτα, ησυχια και να τους βολευει ολους. Το καλυτερο θα ηταν 2 σημεια συναντησεων. Ενα βορεια και ενα νοτια. Οποτε αναλογα με το τι ειναι το προγραμμα θα γινεται η συναντηση. Αν πχ ειναι κινηση στην παραλιακη κατεβαινουν νοτια, αν ειναι κινηση στην εθνικη η βορεια συναντηση στο δευτερο μερος.

Για νοτια παντως υπαρχει πολυ μεγαλος χωρος οπως εχω ξαναπει κοντα στο σπιτι μου και εχει φωτα γιατι ειναι ιδιωτικο σχολειο και καποια σπιτια εκει γυρω. Αυτο καθαρα για συναντηση και οχι προβολη του κλαμπ. Προβολη γινεται με τα αυτοκολλητα κτλ.Απο το σημειο εκεινο υπαρχει πολυ ευκολη προσβαση σε Αμφιθεας-Συγγρου και Ποσειδωνος.
Για βορεια υπαρχει χωρος για συναντηση στην Κηφισια οπως μπαινεις απο Εθνικη προς Λαμια Δεξια. Ειναι αρκετα μεγαλος χωρος.

Sphinxgr
21-03-2006, 08:27
Sto B.Volley enoxlouse pou eixe kosmo kai mas edioxnan. Profanos to Smartmania den ekane fasaria...

Apo to Sklabenith to problhma pou den einai pleon meros synantisewn einai oti enoxlountan oi geitones apo ta pantilikia...

Profanos o sklabeniths xwris pantilikia einai mia kalh lush pou de tha enoxlei kai tous periikous... Kai fysika ta pantilikia enoxloun meta ths 10 to brady

Aneksartitos apostashs prepei na kanoun ton idio xrono oi khfisiotes me tous glifadiotes kai tous petrpouliotes (pianw 3 diaforetika akra xontrika) na ftanoun sto meros ths synantishs kai xwris diodia oloi.

Sto b.volley apo ta fanaria ths khfisias ekanes 20 lepta na ftaseis. Apo glyfada peripou to idio. opws kai apo petroupolh (isws ligaki parapanw). De paizei rolo h apostash alla o xronos pou kaneis o kathenas na ftasei.

Profanos dhladh an ginontousan oi synantiseis gia paradeigma sto OAKA oi apo khfisia tha eftanan amesos enw oi notioi pote...

Lgeor
21-03-2006, 08:33
Ο MadForFour ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.
ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΠΑΜΕ 100 ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΠΕΡΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΕΧΕΙ ΒΡΩΜΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ 120 ΚΑΙ ΤΟ MAKRO ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ. ΟΝΤΩΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ PARKING ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΕΙ SECURITY ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

2 ΣΗΜΕΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ PARKING ΚΑΠΟΙΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑ ΜΗΚΟΣ ΤΟΥ ΚΗΦΙΣΟΥ.
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ

MaD
21-03-2006, 10:19
an paei kapios aftes tis meres sto SEF akribos apenanti an deite exei mia tabela pou leei pros marina. meto pou kaneis dexia se afti tin mikri exodo exei ekei ena mikro parking. mikro den einai alla den exei xwro giana kanoun tis gnwstes malakies tous oi exwsxolikoi.
tsekarete to mipos kai boleyei

icedsun
22-03-2006, 01:03
Έχετε σκεφτεί κάποιο parking style Lidl δίπλα στον Κηφισό ή Carrefour στην Π. Ράλλη ?

Lgeor
22-03-2006, 14:27
ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΑΘΗΝΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.
ΕΙΝΑΙ PARKING ΕΝΟΣ ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ. ΚΑΒΑΛΑΣ Ή ΛΕΩΦ. ΑΘΗΝΩΝ 89 ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ, ΔΙΠΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΟ CARREFOUR.
Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΧΤΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ Νο 1 ΥΠΟΨΗΦΙΟ.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ

ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ

icedsun
22-03-2006, 14:34
Κοντά έπεσα :P Τι Π. Ράλλη,τι Καβάλας :)

STELIX
22-03-2006, 14:49
Ωραιο μερος. Τα βγαζουμε και στην Λεωφορο κερναω ενα τσαι τον προεδρο και ξανα στο παρκινγκ για να κατουρησει. Στην Πιπινελη παιζουν τιποτα πιπινια;

m@nOs
22-03-2006, 14:50
Επίσης υπάρχει ένας χώρος σύνορα Χολαργού - Παπάγου. Δεν υπάρχουν σπίτια τριγύρω και είναι φωτισμένα...
Είναι μετά την είσοδο - έξοδο της Αττικής οδού στην οδό Αναστάσεως και ουσιαστικά από εκεί πάνω είναι το βουνό.

esteban
22-03-2006, 14:52
Αυτό που λέει ο Icedsun το έχετε κοιτάξει?
Γιατί πιστεύω ότι δεν θα πρέπει να φύγουμε από τον άξονα Παραλιακή - Ποτάμι, ώστε να είναι εύκολη η πρόσβαση από παντού. Είτε από Πειραιά, είτε από Άγιο Στέφανο.
Το να πάμε στο ΟΑΚΑ μπορεί να ακούγετε καλό αλλά δεν είναι και τόσο, γιατί ξεφεύγουμε πολύ από τον Κηφισσό και για να φτάσεις γρήγορα θα πρέπει οπωσδήποτε να μπεις από Αττική Οδό. Και καλά εγώ... και στον Σκλαβενίτη που είμασταν από Αττική Οδό ερχόμασταν με την Άννα αλλά δεν είναι έτσι για όλους... Κάτι ακόμα που βλέπω σαν μειονέκτημα του συγκεκριμένου χώρου είναι το τι γίνεται σε περίπτωση που παίζει αγώνας... :roll:
Το να βρεθεί ένας χώρος με πρόσβαση από Αττική Οδό είναι το μόνο εύκολο (παραδείγματα υπάρχουν πολλά... σχεδόν σε κάθε έξοδό της μπορούμε να συναντιόμαστε!!! :D ) Το θέμα είναι να βρεθεί κάτι αντίστοιχο με αυτά που είχαμε.
Για να κλείσω, εμένα δεν με προβληματίζει το πόσο βόρεια ή νότια θα πρέπει να πάω... είμαι μέλος του Smartmania, έχω τη λόξα και ακολουθώ! Αλλά πέρα από εμάς, των 15-20 μόνιμων συμμετοχών δηλαδή, θα πρέπει να σκεφτούμε και τους υπόλοιπους... :wink:

kido
22-03-2006, 14:57
Στην Πιπινελη παιζουν τιποτα πιπινια;

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ, Μην ξεχνάτε παιδιά ότι στην Καβάλας απο τα φανάρια της Θηβών μέχρι και τα φανάρια της Κων/λεως έχει και τραβελάκια μέσα σε αυτοκίνητα, κάνοντας διακριτική πιάτσα!!!!!!!! 8) 8)

ΓΙΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!! :D :D :lol:

ttasos
22-03-2006, 15:04
ΡΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ Γ@Μ@Σ@ΥΜ@ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΠΗΓΕΣ ΣΤΑ ΤΡΑΒΕΛΙΑ ΡΕ ΣΥ ????? :shock: :shock: :shock:

MaD
22-03-2006, 15:53
paidia o xwros einai poli kalos.
to megalitero pleonektima einai oti eimaste aftonomoi ekei! kai erxetai kai kalokairi opote an kanonistei kati eimaste meta apo 1 fanarti ston kifiso. oi borioi kai oi notioi exoun prosbasi apo kifiso poli aneta kathos kai osoi erxodai apo kedro exoun efkoli prosbasi.

AAAAAAAA
kai na min xehasw gia tous ekastote kanadous korfous kai salaminogiaponezous exei kai stasi lewforiou mposta an den pezoun lefta gia bezina...

DVCam
22-03-2006, 16:48
Ειναι και πάλι ανάποδα για εμάς τους Νοτιο ανατολικούς. Παπάγου , Αγια Παρασκευή , Χολαργό...
Αν συμφωνούμε όλοι... ΟΚ

kardiopa8eias
22-03-2006, 16:52
eisai apisteytos! oso gia ta fwta rwtisa kai den einai stin armodiotita toy dimou athinewn alla sto ypexode logo oti entasete san e8nikos dromos!

MaD
22-03-2006, 21:03
paidia prepei na einai ena meros pou na boleyei tous perissoterous. sigoura to SEF einai to kalitero alla...

min to katantisoume na briskomaste sto sidagma epano stin platia

DAMOGLIS
22-03-2006, 21:34
olimpiako stadio kai pali.
aloste poso kairo briskosastan sto P.faliro.

DAMOGLIS
22-03-2006, 21:36
ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

DVCam
22-03-2006, 22:01
Και εγώ θα προτιμούσα ΟΑΚΑ

MaD
22-03-2006, 22:34
paidia xehnate oti erxetai kalokairi...
an einai na pigenoume sto OAKA giana kateboume paralia...
kai giana min parexigithw den menw notia

gavanos
22-03-2006, 23:00
Νομίζω ότι πρέπει να διευκρινιστούν μερικά πράγματα, για να μην γίνονται παρεξηγήσεις:

Η αλλαγή του χώρου συναντήσεων, δεν θα γίνει με τη λογική "πάμε τώρα βόρεια, αφού τόσο καιρό ήμασταν νότια". Ο βασικός και ίσως αποκλειστικός λόγος είναι επειδή πλέον στο Β.Volley γίνεται της κακομοίρας.

Όπως ειπώθηκε και σε προηγούμενα post, η νέα επιλογή πρέπει να βολεύει όσο το δυνατόν περισσότερους.

Φυσικά και ο εν λόγω χώρος στην Καβάλας ειναι η μια απο τις επικρατέστερες επιλογές, αλλά αν προταθούν εξίσου αξιόλογες, σίγουρα θα παίξουν στην τελική απόφαση το ρόλο τους.

Επειδή βλέπω και "ακούγεται" το ΟΑΚΑ σαν μια δεύτερη επιλογή, θα εκθέσω την προσωπική μου γνώμη σχετικά με αυτή την επιλογή, συγκριτικά με το σημείο που είδαμε χτες.

Για όσους μένουν κέντρο, η Καβάλας βολεύει περισσότερο.

Για όσους μένουν Κηφισιά, Εκάλη η Καβάλας βολεύει ίσως περισσότερο γιατί βγαίνουν Κηφισσό που δεν έχει φανάρια. Σιγουρα πάντως βολεύει περισσότερο από το ΣΕΦ γιατί είναι 5' πιο κοντά τους. Αντίθετα το ΟΑΚΑ πρέπει να πανε απο Κηφισίας, αρα φανάρια πολλά.

Για όσους μένουν Αγ. Παρασκευή, Χολαργό κλπ, το ΟΑΚΑ βολεύει περισσότερο.

Για όσους μένουν Νότια, ακόμα και πολύ νότια, η Καβάλας είναι πολύ πιο βολική αφού είναι 5' μόνο μακρύτερα από το B.Volley

Για όσους μένουν Ηλιούπολη, Παγκράτι κλπ, βολεύει πιο πολύ η Καβάλας από το ΟΑΚΑ.

Βλέπουμε λοιπόν ότι στις περισσότερες περιπτώσεις η Καβάλας βολεύει πολύ περισσότερο. Και για αυτό προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλύτερη λύση. Και δεν λέω καλύτερη λύση για μένα, αλλά για τους περισσότερους. :wink:

Εξάλλου, μια δοκιμή θα μας πείσει... :wink:

DAMOGLIS
22-03-2006, 23:06
KAI H ORA IDIA THA EINAI?

gavanos
22-03-2006, 23:18
Οταν τελικά αποφασιστεί το σημείο, θα δούμε και την ώρα. Αν και κατά 99.99% θα είναι η ίδια... :wink:

DAMOGLIS
22-03-2006, 23:56
DILADI MPORI KATA 00,01% NA ALAXEI H ORA?

DAMOGLIS
23-03-2006, 00:01
ALITHIA GIATI TO ENA ASTERI MOY EINAI PIO FOTINO?

smartmaniac
23-03-2006, 04:00
:weedman: :partyman: :smt120 :smt118 MA TI ΠΕΙΝΕΙΣ?

ΤΕΣ'ΠΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ GAVANOS ΑΝ ΚΑΙ ΣΥΜΕΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟΝ DVCAM. OΣΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ Η' ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΟΙΟ ΚΥΚΛΟ ΑΠΟ ΑΤΤΙΚΗ-ΚΗΦΗΣΟ. ΩΣΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟ.

DVCam
23-03-2006, 05:18
Οκ είναι το σημείο αλλά Πέμπτη 9 η ώρα να κατέβεις Κηφισίας,Αλεξάνδρας,να περάσεις όλο το λούκι του σταθμου Λαρίσης και να μπείς Καβάλας....
Η να κάνεις το γύρο του Θριάμβου???
Περιφερειακή Υμηττού,ποτάμι (Εθνική) και αριστερά Καβάλας.

Ενώ πρίν ήταν τέλεια! Λίγο πήξιμο στο ΗΙΛΤΟΝ και η Συγγρού δεν έκλεινε ποτέ! Ήταμ πάντα πιο γρήγορη και από την Εθνική!

Sphinxgr
23-03-2006, 08:20
ALITHIA GIATI TO ENA ASTERI MOY EINAI PIO FOTINO?

Mhpws na egrafes sto thema pou einai gia dokimes???? De blepw kamia sxesh me to topic kai afta pou grafeis

Lgeor
23-03-2006, 09:27
ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΕΙΝΑΙ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΦ. ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΣΑΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΕΦ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ 10 ΛΕΠΤΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΓΙΚΟ.
ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΑΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΡΟΤΑΘΕΙ

djvolis
23-03-2006, 11:22
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΣΑΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΕΦ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ 10 ΛΕΠΤΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΓΙΚΟ.

e telika nai...min to kourazoume polu nomizw..paidia den prokeitai pote na vroume ena meros pou na volevei olous ma olous! panta kapoios 8a nai rigmenos...eee ti na kanoume? ki egw notios eimai kai to sef mou rxotane kouti omws kai kavalas traviemai..ti na kanw?
o xwros einai kalos kai exei polla 8etika..stin epomeni sunantisi mporoume na to doume oloi mazi..

MaD
23-03-2006, 13:34
DVCam kai egw pou tha erxomai ekei apo zwgrafou apo paraliaki kai meta kifiso na pigenw ekei.
den leei stis 9 apo to kedro.
kalitera 10 leptakia parapano para 40 stin omonia...

DVCam
23-03-2006, 13:38
Σωστά Σταύρο αλλά... άμα είναι να κάνουμε το γύρω της Αθήνας.... Δεν θα είσαι πάντα τυχερός στο ποτάμι.
Εχουμε στην καλύτερη περίπτωση να διαλέξουμε 40 λεπτά από το κέντρο ή 40 λεπτά περιφερειακά και με άγχος εάν θα τα καταφέρουμε.
Κάνω πολλά χιλιόμετρα την ημέρα για να κάνω και αυτά. Δηλαδή αν οδηγείς 4 ώρες την ημέρα, το βράδυ θέλεις κάτι πιο χαλαρό.

MaD
23-03-2006, 13:48
xerw file se katalabenw apolita alla to meros einai to mono mexri stigmis pou tha eimaste aftonomoi kai pano apo ola den tha exei exwsxolikous.
mporei na min einai pano stin paraliaki alla an kanonistei kati gia paraliaki eimaste se 10 lepta stin paralia.

Lgeor
23-03-2006, 13:50
ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ CLUB ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ.

ΕΙΜΑΣΤΕ CLUB ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ.
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ, ΑΛΛΑ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΞΕΝΕΡΩΝΑΝ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.
ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΟΤΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΛΤΑ.

ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΑΥΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ CLUB ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ

DVCam
23-03-2006, 14:26
Εάν είναι έτσι Πρόεδρε... κάντε μια μεγάλη βόλτα μέχρι εδώ να τη χαρείτε και μετά πάμε και μακρύτερα!!!
Όπου και να γίνονται οι συνατήσεις θα ερχόμαστε αλλά είναι λίγο διαφορετικά όταν μετά από πολλά χιλιόμετρα την ημέρα σε κίνηση και άλλα τόσα στη δουλειά, έχεις να διασχίσεις και όλη την Αθήνα.
Αυτό μόνο μελανό σημείο (ίσως προσωπικό μου πρόβλημα)

gavanos
23-03-2006, 16:49
Γιώργο, έχεις δίκιο όταν λες για τις 9 ότι έχει κίνηση στο κέντρο. Από την άλλη όμως, δεν είναι απαραίτητο να είσαι στις 9 στο σημείο. άλλωστε είναι κοινό μυστικό ότι πριν τις 10 δεν φεύγουμε από εκεί που είμαστε μαζεμένοι... :wink:

DVCam
23-03-2006, 18:09
Στις 21.00 κλείνουν και τα μαγαζιά και 21.15-21.30 αρχίζει η κόλαση. Άλλοι γυρνάνε από ψώνια , άλλοι από δουλειές... χαμός.
Καλά... όπως και να έχει θα έρχομαι απλά... η Νοτιοανατολική πλευρά... θα περνάει τα πάνδηνα.
Δοκιμαστικά αν θέλετε, κάντε αντιδιαμερικά μια βόλτα. Στο Χολαργό. Και μέτρα χρόνους από εκεί προς τα εδώ τέτοια ώρα. Από που???
Από Ποτάμι,Αττική και μετά Περιφερειακή????
Από κέντρο και Μεσογείων???
Δεν βγάζεις άκρη. Για εμάς από εδώ... Μακραίνει πολύ η απόσταση όσο και αν λέτε εσείς για δέκα λεπτά.

apostolos_64
23-03-2006, 21:11
Εχετε σκεφθεί την δυνατότητα δύο (2) σημείων συνάντησης -εναλλαξ ανα εβδομάδα -για να είναι ευχαριστημένοι ολοι?

MaD
23-03-2006, 21:12
oxi giati me 2 tha ginei sigoura berdema kai idika sta kainourgia meli tou club

DAMOGLIS
23-03-2006, 22:38
OTAN APOFASISETE PITETO KAI SE MAS TOYS NEOYS MPAS KAI GNORISTOYME KAI APO KONTA

gavanos
24-03-2006, 18:30
Το λέμε λοιπόν :D
Έτσι κι αλλιώς, η επόμενη συνάντηση θα γίνει κανονικά στο b.volley και από εκεί και πέρα θα πάμε όλοι μαζί σε 2-3 υποψήφιους χώρους. Οπότε Damoglis μπορείς να έρθεις να μας βρεις στο b.volley :wink:

DJ THEO
27-03-2006, 02:23
EGO DEN EXO NA PROTEINO ENA MEROS ALLA MERIKES PROTASEIS,XORIS NA TIS KATHGORO,NOMIZO OTI EINAI YPERBOLIKA MAKRIA GIA POLLOUS K POLU KONTA GIA TOUS ALLOUS!ELPIZO NA BRETHEI MIA LUSI GIATI ME TOUS KAGKOURES STO SEF DEN PAEI ALLO!

mik3
27-03-2006, 02:39
8A SYMFWNISW ME THN IDEA,OI SYGKENTRWSEIS MAS NA HTAN STO PRWIN AEPODROMIO...(ELLHNIKO)TO OPOIO EXEI EYKOLH PROSBASH APO OLOUS MAS!K A L H SAS M E R A !!

gkblue
27-03-2006, 02:53
olimpiako stadio kai pali.
aloste poso kairo briskosastan sto P.faliro.

Δεν νομιζω οτι παιζει ρολο το ποσο καιρο μαζευομασταν στο φαληρο στην αποφαση για το που θα μαζευομαστε.αν ηταν ετσι θα λεγαμε καθε χρονο π.χ. οτι πρεπει να αλλαζουμε χωρο,δεν παει ομως ετσι.. :roll:

Οσο για την επιμονη σου στο οακα,οκ,δεκτή αλλα δωσε μας και κανενα καλο επιχειρημα οπως κανουν οι αλλοι. :wink:

DVCam
27-03-2006, 09:42
Και για εμάς από εδώ καλύτερα θα ήταν εκεί!

Lgeor
30-03-2006, 08:55
ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΑΘΗΝΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.
ΕΙΝΑΙ PARKING ΕΝΟΣ ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ. ΚΑΒΑΛΑΣ Ή ΛΕΩΦ. ΑΘΗΝΩΝ 89 ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ, ΔΙΠΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΟ CARREFOUR.
Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΧΤΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ Νο 1 ΥΠΟΨΗΦΙΟ.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ

ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ

ΑΚΥΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.

ΠΑΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΣ.
ΕΙΝΑΙ ΤΟ PARKING ΤΟΥ LIDL ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ ΚΑΙ ΤΗ ΘΗΒΩΝ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΧΩΡΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΓΕΦΥΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η KOSMART.

ΑΝΥWAY ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΜΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ

DVCam
31-03-2006, 02:06
Ωραία ήταν εκεί στα σκάφη που ήμασταν σήμερα και το καλοκαίρι θα είναι ακόμα καλύτερα!!!

kido
31-03-2006, 08:28
Καλημέρα σε όλους!!!!!
Όντως στα σκάφη δεν ήταν άσχημα αλλά πρέπει να λάβουμε υπόψην ότι ήταν στην καλή διάθεση του μπάτσου που μας επέτρεψε να πάμε εκεί. Όταν έχει άλλος υπηρεσία δεν ξέρουμε τί θα γίνει.

Ειλικρινά δεν έχω πρόβλημα αλλά πολλές φορές βάζουν κάθετα περιπολικά και κλείνουν την πρόσβαση προς το πάρκινγκ γενικότερα ακόμα και στην μαρίνα.

Πρέπει να βρεθεί ένας χώρος γενικότερα ο οποίος δεν θα περιορίζεται απο την διάθεση του κάθε μπάτσου για το εαν θα μας αφήσει ή όχι, διότι γίνεται μπέρδεμα με άτομα που πιθανόν θα καθυστερήσουν να έρθουν ενώ εμάς θα μας έχουν διώξει ήδη και δεν θα μπορούν να μας βρούν.

Sphinxgr
31-03-2006, 08:44
kai emena mou arese ekei paidia. Polu wraia, kalos fotismos, hremia kai to kalokairi tha exei kai drosia klp... Prosferete kai gia fwtografies!!!

To blepw dyskolo na ksanaklisoun to kentriko dromo kai sto limanaki apla den exoun diakaiodosia kai se fash san exthes den enoxlousame kanenan apolutos...

Lgeor
31-03-2006, 09:37
ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ Ο KIDO ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.
ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΔΙΩΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΦ.
ΑΡΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ

ΤΟ PARKING TOY LIDL ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚΕ??????

Alex
31-03-2006, 10:16
Εμενα μια χαρα μου φανηκε. Δε μας ενοχλησε κανεις, δεν ειναι σκοτεινο ενω ειναι και ευκολα προσβασιμο απο τους περισοτερους.

ttasos
31-03-2006, 11:04
ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΘΟΡΥΒΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ :wink:

ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ 8)

HERO2
31-03-2006, 13:13
SE POIO LIDL????

kido
31-03-2006, 13:29
SE POIO LIDL????
Εχθές πήγαμε στο LIDL της ΚΑΒΑΛΑΣ

kido
31-03-2006, 13:30
ΧΑ ΧΑ πλάκα κάνω, εννοώ στην Λ. Καβάλας ή αλλιώς Λ. Αθηνών :roll:

MaD
31-03-2006, 14:02
mia xara itan to parking sto Lidl
organwmeno parking arkei mono na min strabwsei o idioktitis tou supermarket...

anzac
31-03-2006, 16:46
Έστω και καθυστερημένα, να προτείνω μια τοποθεσία που ίσως να έχει ήδει αναφερθεί:
Το πάρκιν πίσω από το Kitchen Bar, άνετο, δίπλα στη θάλασσα, ότι πρέπει για το καλοκαιράκι (βέβαια θα έχει κίνηση μέχρι να φτάσουμε :? )...

m@nOs
31-03-2006, 18:52
Καλό ήταν το parking του Lidl αν και είχε λίγο θόρυβο...

Στο κάτω κάτω δεν έχει βρεθεί καλύτερη λύση μέχρι τώρα.

DVCam
31-03-2006, 19:18
Και κάτω από τη γλυφάδα είναι πολύ ωραία στην παραλία εκεί που ήταν και το Λούνα Πάρκ! (Δεν ξέρω ακόμα αν είναι)

vatraxos
31-03-2006, 20:42
Έστω και καθυστερημένα, να προτείνω μια τοποθεσία που ίσως να έχει ήδει αναφερθεί:
Το πάρκιν πίσω από το Kitchen Bar, άνετο, δίπλα στη θάλασσα, ότι πρέπει για το καλοκαιράκι (βέβαια θα έχει κίνηση μέχρι να φτάσουμε :? )...

Παιδιά αναφέρθηκε κ χτες αυτό..
Αλλα εκεί το καλοκαίρι όχι απλά θα έχει κίνηση, θα μας βγαίνει η παναγία και για να πάμε κ για να φύγουμε. Νομίζω ότι κάτι πιο ήρεμο, όπως το πάρκινγκ που πήγαμε χτε, είναι καλύτερη λύση.

DAMOGLIS
31-03-2006, 23:35
LIDL ΚΑΙ ΠΑΛΙ LIDL.

DJ THEO
03-04-2006, 03:10
KALA ITAN STO LIDL!AN K EIXE LIGO THORIBO!THA DEIKSEI!

gavanos
03-04-2006, 09:20
Κι εμένα μου άρεσε. Νομίζω ότι τα πλεονεκτήματα του χώρου σε σχέση με τα μειονεκτήματά του (θόρυβος) ήταν περισσότερα. Εντάξει, κανένας χώρος δεν πρόκειται να έχει μόνο πλεονεκτήματα. Ο συγκεκριμένος χώρος ελπίζω να αποδειχθεί κατάλληλος για τις συναντήσεις μας. Είναι αρκετά κεντρικά, 7' από το ΣΕΦ, βολεύοντας ταυτόχρονα περισσότερο και τους βόρειους, καθώς και εκείνους που ούτως ή άλλως περνούσαν από κέντρο για να έρθουν. Ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα να μείνουμε εκεί (λόγω "εξωγενών" παραγόντων) και να αποδειχτεί ο χώρος κατάλληλος για τις συναντήσεις μας. :wink:

Skorpini
03-04-2006, 12:30
Εμενα δεν μου αρεσε η ιδεα του Lidl. Ειναι ασχημο το σημειο που βρισκεται και δεν με εμπνεει ο χωρος για να κατσω εκει αν καποια φορα δεν εχουμε κανονισει να παμε καπου μετα. Η Μαρινα που κατσαμε αρχικα ειναι ολα τα λεφτα, ωραιο περιβαλλον και οχι αποπνηχτικο. Προτιμω να τρωω το καλοκαιρινο πακετο της κινησης στην παραλιακη αλλα να ξερω οτι θα φτασω καπου ομορφα, παρα να τρωω οποιαδηποτε κινηση και να φτανω καπου που δεν με ευχαριστει :?

bullet_1800
03-04-2006, 12:47
Ούτε εμένα μου άρεσε το μέρος. Συμφωνώ με την Άννα σε αυτό, πολύ "κλειστό"το περιβάλλον εκεί πέρα. Και μην ξεχνάτε για αυτό που έιπαμε για τους πελάτες του Σούπερ μάρκετ. Αν πηγαίνουμε 9-9:30 θα έχουμε πρόβλημα μιας που θα υπάρχουν ακόμα αυτοκίνητα εκεί πέρα.

DVCam
03-04-2006, 13:11
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!
1.Δεν με εμπναίει ο χώρος !
2.Ακόμα πιο μακρυά !
3.Απρόσωπος χώρος και καμία επαφή με κόσμο εκτώς από τους οδηγούς της εθνικής.

Lgeor
03-04-2006, 13:32
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕ ΤΟ LIDL ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙ.

ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑ ΟΜΩΣ.

ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΜΑΣ ΕΚΕΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΠΑΤΣΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?????

Sphinxgr
03-04-2006, 13:38
Isws na dokimazame th marina kana 2 fores na doume pws tha einai... De nomizw na ksanakleisoun to dromo opws sthn proprooigoumenh synatish mias kai dhmiourgoun problhmata se polu kosmo kai den einai armodiothta tous to limanaki pou katsame gia na mas dioksoun...

Lgeor
03-04-2006, 13:44
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ, ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΠΑΕΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΟΤΕ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ.
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

STELIX
03-04-2006, 13:44
Επειδη στην μαρινα πηγατε με καποιους γκαντεμηδες να αναφερω οτι εγινε της μαρινας το καγκελο. Σαββατο βραδυ που πηγα b.volley ειχε καγκελοπορτα και στις 2 ειοδους προς την μαρινα. Απο την πρωτη μπορεις να μπεις απο τον χωρο που εχει δεξια της καγκελοπορτας αν δεν το κλεισουν και αυτο. Στην δευτερη εκτος απο την καγκελοπορτα εβαλαν και κατι τσιμεντοκατασκευες αριστεα και δεξια. Μαλλον το εκαναν για να παγιδευουν οσους ειναι στο b.volley γιατι με το που εσκαγαν οι μπατσοι ολοι εφευγαν απο τν δευτερη εισοδο για την μαρινα.

Skorpini
03-04-2006, 14:17
Εγω ξερω μερη μονο στα Νοτια, πραγμα που δεν βολευει τους περισσοτερους οποτε δεν ειμαι και ο καταλληλος ανθρωπος για να προτεινω κατι. Οσο για το Lidl, απλα ειπα την αποψη μου, αλλα αν τελικα αποφασιστει για εκει, αναγκαστικα θα ακολουθησω οπως παντα

gavanos
03-04-2006, 14:32
Για να μας φύγει -δυστυχώς- κάθε απορία σχετικά με το θέμα της μαρίνας, έβαλα τα μεγάλα μέσα και ρώτησα τι παίζει.

1.Λοιπόν αυτός ο χώρος ανήκει στην δικαιοδοσία του Λιμενικού, όπως γνωρίζουν άλλωστε ήδη κάποιοι. Που σημαίνει ότι δεν έχει δικαιοδοσία η αστυνομία.

2. Η αστυνομία όμως έχει δικαιοδοσία στο χώρο του b.volley ο οποίος "ανήκει" στα Ολυμπιακά Ακίνητα.

3. To παρκινγ του b.volley κανονικά πρέπει να είναι κλειστό, όπως άλλωστε είναι και το ακριβώς δίπλα parking (μπαίνοντας στο b.volley δεξιά) με καγκελόπορτες. Και σκέφτονται να το κλείσουν.

4. Ο χώρος της μαρίνας κανονικά πρέπει να είναι κλειστός για το κοινό, μετά από τις καγκουριές του ΣΕΦ και B.Volley. Το ότι ήταν ανοιχτός ήταν εξαίρεση. Που σημαίνει ότι μόνο και μόνο αυτό είναι αποτρεπτικό για προγραμματισμένες συναντήσεις εκεί...

DVCam
03-04-2006, 17:39
Και γιατί δεν γυρνάμε για κάποιο διάστημα στα παλιά λιμέρια??? Σκλαβενίτη!

gkblue
03-04-2006, 18:40
Γιατι μολις μας δουν εκει θα μας φερουν την αστυνομια,χωρις πολλες κουβεντες.Εκτος και αν ερθουμε σε συννενοηση οτι δεν θα κανουμε φασαρια κτλ,αλλα και παλι κανεις δεν αποκλειει τους γειτονες...

Εγω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο σημειο,και μαλιστα μπορουμε να το περιφρουρησουμε εμεις οι ιδιοι απο επιδοξους σβουραδες (που νομιζω πια εχουν εκλειψει) ωστε να μην εχουμε παλι προβλημα.

DVCam
03-04-2006, 18:46
Προβλήματα με σβούρες δεν προκειταν να εχουμε , ούτε με δυνατές μουσικές! Νομίζω πως έχει "οριμάσει" η παρέα!

Gelo
03-04-2006, 19:48
Συμφωνώ ότι το ΟΑΚΑ βολεύει τα βόρεια αλλά και το volley βολευει τα νότια.Εγώ είμαι σχετικά νέο μέλος και δεν έχω έρθει σε καμμία συνάντηση γιατι m;env boreia ,η δουλειά μου είναι νοτια και πηγαινοέρχομαι καθε μέρα .Όσο για το κόστος της Αττικής οδού είναι περίπου 6 ευρω την εβδομάδα.

vatraxos
03-04-2006, 20:26
ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το lidl, απλά να σημειώσω ότι το να γίνεται αγώνας πέμπτη βράδυ είναι σχεδόν αδύνατο. Οι αγώνες του uefa (κ μιλάμε για 3-4 το χρόνο) συνήθως είναι νωρίς (και αυτό ΑΝ είναι Πέμπτη).
Από την άλλη, όπως κάποιοι χρησιμοποιούν αττική οδό (αν θέλουν) για να έρθουν από τα βόρεια πιο γρήγορα στο σεφ, έτσι κ άλλοι , αν θέλουν, θα χρησιμοποιούν αττική οδό για να έρθουν πιο γρήγορα στο ΟΑΚΑ. Δεν αναγκάζεται κανείς.

Επαναλαμβάνω ότι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν χώρο, όπως ξέρετε οι περισσότεροι ακολουθώ όπου να ναι κ αν και βόρειος, το Σεφ αλλά κ το lidl με βολεύουν γιατί έρχομαι κατευθείαν από δουλειά (Πειραιά)

DVCam
04-04-2006, 01:09
Εγώ το Ολυμπιακό στάδιο το προτιμώ!
Και θα συμφωνήσω με το βάτραχο! Πόσο καιρό πέρναμε την Αττική για Σκλαβενίτη!!! Θα έρθει δύσκολα στους υπόλοιπους??? Η θα είναι κόστος?
Νομίζω πως πρέπει κάποτε να μας πιάσει και λίγο ο βοριάς!

Sphinxgr
04-04-2006, 08:09
Proswpika pisteyw (opws exw ksanapei) pws prepei na einai ena meros pou na kanoun oloi THN IDIA WRA na ftasoun xwris attikh odo (an epilegei kapoios na erthei apo attikh problhma tou...)

De ginetai omws o khfisiotis na kanei 15 lepta na paei sto OAKA kai o glyfadiotis na kanei mia mish wra... (duo perioxes xarakthristikes twn notion, boreiwn proastion).

Sto lidl, sto sklabenith kai sto b.volley ekanan oloi thn idia wra na ftasoun peripou...

DVCam
04-04-2006, 09:56
Kάνεις ένα μικρό λάθος!
Στο Σκλαβενίτη έκανα μισή ώρα το λιγότερο και πλήρωνα και Αττική Οδό!
Το ίδιο συνέβαινε και στο ΣΕΦ.
Όσον αφορά το νέο πάρκινγκ... είναι ακόμα πιο μακρυά και ο χρόνος θα διπλασιαστεί παρα λίγο!!!!
Για να μην παρεξηγηθώ... δεν λέω ότι δεν θα έρχομαι αλλά... με τη δουλειά... δεν θα προλαβαίνω με τίποτα!!!!!

gavanos
04-04-2006, 10:19
Ούτε ο Σκλαβενίτης κάνει δυστυχώς. Πλέον κλείνουν το παρκινγκ με αλυσίδες. Κάποιες φορές αφήνουν μια είσοδο χωρίς αλυσίδες. Δεν κάνει όμως δυστυχώς ο χώρος αυτός. Και μου άρεσε πολύ :cry: Το μόνο που με χάλαγε λίγο ήταν ότι ήταν ΔΙΠΛΑ στο σπίτι μου, οπότε δεν χαιρόμουν διαδρομή μέχρι να έρθω εκεί.

emperor
04-04-2006, 10:34
gia to parking tou carrfur ston alimo ti lete? einai megalo, den kleinei me alisides kai exei sxetika efkoli prosbasi.

DVCam
04-04-2006, 10:45
Συμφωνω απολύτως!!! Έχει και τα McDonalds δίπλα οπότε άνετα μπορεί να θεωρηθεί οτι δεν συμβαίενι και τίποτα αν παρακάρουμε προς την πλευρά του. Με φώς αρκετό , ήσυχα... μια χαρά μου φαίνεται εμένα!!!

gavanos
04-04-2006, 11:07
Το δεδομένο είναι ότι οι περισσότεροι έφταναν στο σημείο συνάντησης (ΣΕΦ-B.Volley) χρησιμοποιώντας τον Κηφισό ή την Παραλιακή.
1. Το σημείο στο b.volley και το ΣΕΦ βόλευε πολύ περισσότερο τους "Νότιους" και πολύ λιγότερο (χιλιομετρικά) τους "Βόρειους".
2. Με πιθανό σημείο στον Αλιμο, απομακρυνόμαστε ακόμα περισσότερο από το κέντρο, πηγαίνοντας ακόμα νοτιότερα.
3. Με βάσει τα κυκλοφοριακά δεδομένα του 2005, στα οποία ανέτρεξα πριν λίγο, ο μέσος χρόνος για την εποχή αυτή από ΣΕΦ για Αλίμου (Πέμπτες μεταξύ 9-9:30 το βράδυ) ειναι 12 λεπτά. Ο χρόνος αυτός ανεβαίνει στα 21(!) λεπτά για τον μήνα Μάιο, με μεγάλο μποτιλιάρισμα μέχρι και την Αγίου Δημητρίου.

Με βάσει τα παραπάνω, θεωρώ την Αλίμου τελείως στην "άκρη" της "ωφέλιμης" για όλους περιοχής κίνησης. Βολεύει ίσως κάποιους πάρα πολύ, αλλά κάποιους άλλους πολύ λιγότερο, ακόμα και σε σχέση με την περιοχή του ΣΕΦ.

Αντίθετα, το LIDL, βολεύει περισσότερο κόσμο, αφού είναι πολύ πιο κεντρικά. Αυτοί που πήγαιναν ΣΕΦ από βόρεια, κάνουν 5-7' λιγότερη ώρα, ενώ όσοι έρχονταν από Παραλιακή και Συγγρού, κάνουν τώρα 5-7' περισσότερα. :wink:

DVCam
04-04-2006, 11:17
Δεν θέλω να παρεξηγηθώ μιας και απαντάω συνέχεια. Επαναλαμβάνω θα δεχθώ το σημείο συνάντησης αλλά... μήπως είναι πολά τα χιλιόμετρα για τους νότιους στο LIDL??? Μήπως οι αντιδιαμετρικά αντίστοιχα... δεν θα έχουν 5-7 λεπτά μόνο καθυστέρηση?
Όλοι από Ζωγράφου-Γουδί-Ψυχικό-Παπάγου-Χολαργό-Αγιά Παρασκευή... θα τα δούν όλα!
Αν πρέπει (γνώμη μου) να κάνουμε κάτι, είναι να δούμε τις σύνηθεις αφίξεις των στόμων που έρχονται στις συναντήσεις και βάση του που μένουν να γίνει ένας μίνι χάρτης όπου θα βρούμε το σημείο που θα βολεύει τους περισσότερους!

gavanos
04-04-2006, 11:24
Γιώργο, αυτό ακριβώς λέω. Όσοι έρχονταν από Αγ.Παρασκευή, Παπάγου, Χολαργό κλπ, κάποια στιγμή "επιαναν" είτε Κηφισό, είτε Συγγρού για να φτάσουν ΣΕΦ και B.Volley. Δηλαδή, όποια διαδρομή και να κάνει κανείς ενδιάμεσα, για να καταλήξει στο B.Volley ή στο ΣΕΦ, αναγκαστικά βγαίνει είτε Συγγρού είτε Κηφισσό.

Και αυτό είναι που προσπαθώ να εξηγήσω: Ότι αφού ούτως ή άλλως χρησιμοποιεί την Συγγρού ή τον Κηφισσό, το ένα μέρος (LΙDL) από το άλλο (ΣΕΦ) απέχουν 5-7 λεπτά, οπότε ανάλογα με ποια κατεύθυνση ακολουθεί ο καθένας, κανει 5-7 λεπτά περισσότερο ή λιγότερο σε σχέση με πριν.

Και μιλάμε για Κηφισό, που στην ουσία έχει πολύ λίγότερη κίνηση αποδεδειγμένα σε σχέση με την παραλιακή, ειδικά τώρα που έρχεται και καλοκαίρι.

bullet_1800
04-04-2006, 11:25
Αυτό για τον Άλιμο εγώ το αποκλείω!! Άλλο το ΣΕΦ που ήταν μια ευθεάι και άλλο να μπλέκω απο Κηφησίας, Ηλιούπολη Αλίμου κτλ.... Η ποτάμι ,παραλιακή κλ.... Με την ίδια λογική μπορώ να σας προτείνω τα Mcdonalds που είναι στην Εθνική Αθηνών Λαμίας στην Βαρυμπόπη σχεδόν. Αλλά ξέρω ότι δεν βολεύει πολύ κόσμο οπότε και δεν το έκανα...

DVCam
04-04-2006, 11:32
Ρε Λευτέρη... θα μας στείλεις εσύ τώρα! Τί δουλειά έχω να πάω στο Lidl άπό ΣΕΦ??? Ή από ποτάμι θα έρθω... Ψυχικό - Γαλάτσι- Εθνική και Lidl, ή Αλεξάνδρας , Κέντρο και μετα Εθνική. Το γύρο της Αθήνας θα κάνω??? Μην τρελλαθούμε!
(τα 7 χιλιόμετρα θα τα κάνω 30 έτσι για να έχουμε)
Και δεν μιλάω μόνο για εμένα αλλά βάλτε μέσα και περιοχές που προανέφερα!
Εγώ λέω να γίνει ένας χάρτης με την Αττική , με το που μένουν τα μέλη που έρχονται στις περισσότερες συνατήσεις και έτσι να αποφασισθεί το πού θα συναντιόμαστε!

STELIX
04-04-2006, 11:41
Συγγνωμη αλλα κανετε ολοκληρο θεμα για κατι που θα γινεται 2 φορες τον μηνα λες και θα το κανετε καθε μερα. Μιλαω για τις κανονικες συναντησεις του κλαμπ και οχι για νυχτερινες καταστασεις που μπορουν να ξεκινουν απο το ΣΕΦ. Συμβιβαστειτε με καποιο κοστος αποσταση κτλ απο την στιγμη που δεν πληρωνουμε για συνδομη στο κλαμπ.

Σαν μερος εχω να προτεινω τα McDonalds στην Βαρυμπομπη που δεν μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα με αστυνομια απο την στιγμη που μπορουμε να πουμε οτι ειμαστε εκει για φαγητο η βενζινη. Μαζευουν και κοσμο γιατι γινονται κοντρες αρκετα συχνα εκει.

DVCam
04-04-2006, 11:47
Εγώ σταματάω να το συζητάω...
Δέχομαι το μέρος όπου θέλετε... ήταν κάτι το οποίο είχα πεί από την αρχή και σε περίπτωση που συνεχιστεί η συζήτηση από άλλα μέλη η άποψη μου είναι μόνο μια!!!
Πιάστε ένα χάρτη της Αττικής, δείτε που μένουν αυτοί που έρχονται και μεταφέρετε το σημείο σε μια ακτίνα κοντινή του κέντρου όλων.

MaD
04-04-2006, 11:48
Paidia ola swsta pou grafete alla exete xehasei to basikotero. erxetai kalokairi kai prepei to meros na einai kapou pou na iparxei i dinatotita na pame padou.
To fisiologiko einai na katebemoume pros paralia opote den einai logiko na pame kapou boria giana xanakateboume paralia. Kai den pisteyw kanenas na thelei na piaosume ta bouna kalokairiatika...
Stin teliki opos eipe kai o Stelix einai 2 fores to mina. Den einai kathe mera

esteban
04-04-2006, 12:11
@ Stelix Με το ίδιο σκεπτικό που λες Βαρυμπόμπη θα μπορούσες να πεις και Ασπρόπυργο ή Ελευσίνα! Αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε είναι να ΜΗΝ ξενιτευτούμε και να είναι μοιρασμένα κάπως τα πράγματα...
Δεν είναι εύκολο πράγμα η επιλογή του χώρου, ειδικά αν έχεις να σκεφτείς όλες τις παραμέτρους!
Το να λέμε κάτι έτσι απλά είναι εύκολο... κι εγώ πχ θα μπορούσα να πω, γιατί ρε παιδιά δε μαζευόμαστε στο Λυκαβυττό? Μια χαρά μέρος είναι, την άπλα του την έχει, την ωραία θέα του την έχει και καντίνα έχει για τους... πειναστερούς :D Τι άλλο θέλετε!!! Και είναι πραγματικά στο κέντρο για όλους! :smt118
Και Πέμπτη δεν έχει ποτέ συναυλία!!! ||19|

Alex
04-04-2006, 12:28
Κι εγω μεσα ειμαι για Λυκαβητο.

Αφου εχουμε ξεφυγει και λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του χωρις λογικη και σκεψη αυτο μονο εχω να πω.

Το καλυτερο μερος ειναι ο ΛΥΚΑΒΗΤΟΣ. :evil: :evil: :evil:

ttasos
04-04-2006, 12:33
Κι εγω μεσα ειμαι για Λυκαβητο.

Αφου εχουμε ξεφυγει και λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του χωρις λογικη και σκεψη αυτο μονο εχω να πω.

Το καλυτερο μερος ειναι ο ΛΥΚΑΒΗΤΟΣ. :evil: :evil: :evil:

ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΜΗΝ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ 8) 8) 8)

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΕ ΦΩΝΑΚΛΑ 8) ΑΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ :wink:

bullet_1800
04-04-2006, 12:33
Εσύ έτσι και αλλιώς λες το μαρκύ σου και το κοντό σου οπότε δεν σε παίρνουμε στα σοβαρά.

ttasos
04-04-2006, 12:36
ΠΑΙΔΙΑ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ :!: :!: :!: ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ :wink:

yolanda
04-04-2006, 12:37
Εσύ έτσι και αλλιώς λες το μαρκύ σου και το κοντό σου οπότε δεν σε παίρνουμε στα σοβαρά.

Ούτε κι εσένα!! Θέλουμε να μιλάμε με ανθρώπους μιας κάποιας ηλικίας για να μπορούμε να συννενοηθούμε όχι με νιάνιαρα!!! :lol: :lol: :lol:

|off^ (γιατί πλέον στην ηλικία μου δεν νοείται να μην έχω αυτογνωσία) :D

vatraxos
04-04-2006, 13:01
Παιδία σοβαρά τώρα (γιατί και ο πρόεδρος προσπαθεί από εδώ να βγάλει κάποια
ακρη κ μόνο εύκολη δεν κάνουμε τη δουλειά του), τουλάχιστον ας μείνουμε σε προτάσεις.
Οποιδήποτε μέρος είναι μέσα στο κέντρο, θα μας δυσκολεύει πολύ με την κίνηση Πέμπτη βράδυ. Τα σημεία γύρω από τον άξονα του Κιφησού είναι τα καλύτερα από αυτήν την άποψη, γιαυτό και γω νομίζω ότι από πλευράς πρόσβασης, εφόσον δεν μπορούμε να πηγαίνουμε κάπου στο ΣΕΦ, εκεί στο Lidl είναι σχετικά βολικά.

Από οποιαδήποτε από τα μέρη χολαργού-αγ.παρασκευής κλπ κάποιος ,μπορεί μέσω αττικής οδού να βγει κιφησό σε πολύ λίγη ώρα. Αν υπάρχει μέλος που δεν γουστάρει να μπαίνει αττική οδό από εκείνα τα μέρη (που είναι από τα "ριγμένα"), ας το αναφέρει.

Επίσης ίσως ένα poll με 2-3 πιθανά μέρη, και ψήφους μελών που όντως έχουν δείξει ότι έρχονται στις συναντήσεις, να έχει νόημα (δεν ξέρω).

Skorpini
04-04-2006, 13:06
Επίσης ίσως ένα poll με 2-3 πιθανά μέρη, και ψήφους μελών που όντως έχουν δείξει ότι έρχονται στις συναντήσεις, να έχει νόημα (δεν ξέρω).

Αυτο δεν παιζει γιατι θα ψηφισουν και ατομα που δεν πατανε στις συναντησεις, οπως ειχε γινει και με την ψηφοφορια για την ημερα συναντησης. Ψηφισανε ατομα που δεν πατησαν ποτε, η παρα μονο μερικες φορες :?

Alex
04-04-2006, 13:18
Κοιταξτε να δειτε πως εχουν τα πραγματα. Ειχαμε ενα σημειο στο οποιο ειχαμε συμφωνησει και βολευε τους παντες. Αυτο ηταν το ΣΕΦ- Beach volley. Δυστηχως για λογους ανωτερας βιας πρεπει να απομακρυνθουμε απο το συγκεκριμενο σημειο. Η λογικη λεει οτι αφου αυτο το σημειο βολευε την πλειοψηφεια, το πιο κοντινο αρμοζων σημειο, θα ειναι η καλυτερη δυνατη λυση. Το σημειο αυτο ειναι το παρκιν του Lidl. Ειναι κοντα στο ΣΕΦ- Beach Volley (5 λεπτα Εθνικης οδου), δεν εχει διοδια και ποτε δεν εχει κινηση, ειναι αρκετα μεγαλο, αρκετα φωτισμενο και παντα ησυχο. Δεν εχει κανεις προτεινει κατι καλυτερο με αυτα τα δεδομενα. Το ΟΑΚΑ το εχουν αποριψει πολλοι και για πληθωρα λογων (αβολο στην προσβαση, αποκλειστικα Αττικη οδος για τους περισοτερους, αγωνες συχνα τις Πεμπτες), ενω αλλη αξιολογη προταση δεν υπαρχει. Εγω ειμαι μια χαρα με το Lidl και το εχω ξαναγραψει, αλλα αν ειναι να ζηταμε να ερθει ο χωρος συναντησης στα μετρα μας, τοτε προτεινω αβιαστα και πολυ σοβαρα το Λυκαβητο. Τα πλεονεκτηματα τα ανελυσε ο Esteban στο post του και συμφωνω απολυτα. Οσο για σχολια περαν του θεματος και χαβαλε, αυτα μπορουμε να τα κανουμε (και τα κανουμε) απροβληματιστα στις γενικες. Ας κρατησουμε μια σοβαροτητα σε αυτο το topic και ας το κλεισουμε οσο το δυνατο συντομοτερα.

Αν για να το κλεισουμε χρειαζεται ψηφοφορια, τοτε ας γινει ετσι. Θελετε να ειναι η ψηφοφορια δικαια και να μην επηρεαστει απο ατομα που δεν ερχονται σε συναντησεις? Τοτε ας δωσουμε μεγαλυτερη βαρυτητα -2 ποντους- στην ψηφο αυτων που ερχονται στις συναντησεις και ενα ποντο σε αυτους που δεν εχουν ερθει ποτε.

Τις συναντησεις τις κανουμε εμεις για εμας. Οποιοι θελουν να μας βρουν και να μας γνωρισουν αμα θελουν θα το κανουν ακομα κι αν συναντιομαστε στην κωλοπετινιτσα. Οποιοι δε θελουν θα εχουν παντα προβληματα και δικαιολογιες. Νομιζω οτι οσοι ερχονται σε συναντησεις θα συμφωνησουν μαζι μου :wink:

DVCam
04-04-2006, 13:54
Αλεξ... τα πράγματα είναι ακόμα πιο απλά... Χωρίς ψηφοφορία, ή μετά από το να βρούμε στατιστικά το μέσο όρο τον αποστάσεων , να ψηφίσουμε το κοντινότερο στο κέντρο όλων και όχι της Αθήνας σημείο και να αποφασίσουμε. Αν πράγματι βρεθεί το κέντρο δεν αποκλείεται καθόλου να είναι ο Λυκαβητός!
Και πίστεψε με... μπορεί να είναι και η καλύτερη λύση τελικά!

gavanos
04-04-2006, 14:23
Θα ξαναπω για άλλη μια φορά, ότι το πιο βολικό σημείο δεν είναι μόνο αυτό που είναι στο χάρτη πιο κεντρικό σε όλους, αλλά αυτό στο οποίο οι πλειοψηφία κάνει λιγότερο χρόνο να πάει, και επιπλέον πηγαίνει και ευκολότερα (χωρίς κίνηση, φανάρια κλπ).

Αυτό που είπε ο Alex, με καλύπτει απόλυτα (Κοιταξτε να δειτε πως εχουν τα πραγματα. Ειχαμε ενα σημειο στο οποιο ειχαμε συμφωνησει και βολευε τους παντες. Αυτο ηταν το ΣΕΦ- Beach volley. Δυστηχως για λογους ανωτερας βιας πρεπει να απομακρυνθουμε απο το συγκεκριμενο σημειο. Η λογικη λεει οτι αφου αυτο το σημειο βολευε την πλειοψηφεια, το πιο κοντινο αρμοζων σημειο, θα ειναι η καλυτερη δυνατη λυση. Το σημειο αυτο ειναι το παρκιν του Lidl. Ειναι κοντα στο ΣΕΦ- Beach Volley (5 λεπτα Εθνικης οδου), δεν εχει διοδια και ποτε δεν εχει κινηση).

Και βέβαια, ένας λόγος παραπάνω για να μην είναι αξιόπιστη λύση αυτή του χάρτη, είναι το ότι, ναι μεν σημερα είμαστε τα "χ" άτομα που βολευόμαστε με το τάδε "σημείο" του χάρτη. Αύριο όμως? Αν έρχονται 10 άτομα από Εκάλη π.χ. τι θα κάνουμε? Αναπροσαρμογές? Για αυτό το λόγο ακριβώς είναι που πρέπει το σημείο συνάντησης να είναι κοντά σε μεγάλη λεωφόρο, χωρίς φανάρια, διόδια, κίνηση κλπ, και όσο το δυνατόν πιο κοντά στο κέντρο. Και το σημείο αυτό του Κηφισσού είναι το πιο βολικό από όλα όσα έχουμε δει μέχρι σήμερα.

Και όταν λέω "έχουμε δει", το εννοώ. Μιλάω για πολλά βράδια και km, στα οποία γυρνούσαμε πιθανά μέρη και υπολογίζαμε τα + και τα - για κάθε ένα από αυτά...

Alex
04-04-2006, 16:10
@Gavanos: Μηπως φασκεις και αντιφασκεις? :D

πιο βολικό σημείο δεν είναι μόνο αυτό που είναι στο χάρτη πιο κεντρικό σε όλους, αλλά αυτό στο οποίο οι πλειοψηφία κάνει λιγότερο χρόνο να πάει, και επιπλέον πηγαίνει και ευκολότερα (χωρίς κίνηση, φανάρια κλπ)

Tωρα μας λες οτι γνωριζοντας ποιοι ειμαστε σημερα ειναι σωστο να διαλεξουμε τι βολευει την πλειοψηφια.

ναι μεν σημερα είμαστε τα "χ" άτομα που βολευόμαστε με το τάδε "σημείο" του χάρτη. Αύριο όμως?

Ενω τωρα μας λες να διαλεξουμε ενα κεντρικο σημειο το οποιο γεωγραφικα και οδικα να βολευει το λεκανοπεδιο για να καλυψουμε πιθανα νεα μελη.

Ιδανικο θα ηταν να βρισκαμε ενα σημειο που να καλυπτει και τις δυο παραπανω αναγκες, αλλα κατι τετοιο ειναι μαλλον δυσκολο, αν και οσο το σκεφτομαι ο Λυκαβητος αποκτα και παραπανω νοημα. Θα εχουμε ευχαριστο περιβαλον με καταπληκτικη θεα, παρα πολλες επιλογες διασκεδασης για το μετα και χρονικα ισοκατανεμημενη προσβαση απο ολο το λεκανοπεδιο.

Scotch
04-04-2006, 16:40
Γνώμη μου είναι, για να είναι όλοι ευχαριστημένοι, κάθε Πέμπτη να εναλλάσσεται το σημείο συνάντησης (βόρεια - νότια).
Και δε νομίζω κανείς να ξεκινήσει να έρθει χωρίς να είναι σίγουρος ότι πηγαίνει στο σωστό σημείο. Όπως κάθε φορά, πριν από κάθε συνάντηση, ανακοινώνεται το "πρόγραμμα" της ημέρας, έτσι να ανακοινώνεται και το σημείο συνάντησης.
Αν τώρα κάποιος είναι τόσο βλ...:-# αφηρημένος, καλή του διασκέδαση :D

Alex
04-04-2006, 16:47
Αυτο ειναι κακη ιδεα. Δεν ειναι μονο θεμα αφηρημαδας. Υπαρχουν πολλα μελη που δεν εχουν προσβαση στο internet και δεν μπαινουν στο forum. Απλα ξερουν οτι καθε δευτερη εβδομαδα εχουμε συναντηση σε ενα συγκεκριμενο σημειο. Αν γινει κατι τετοιο, το πιο πιθανο ειναι καποιοι να ερχονται στις κατω συναντησεις και καποιοι αλλοι στις επανω. Σ'αυτη την περιπτωση μπορουμε να διχοτομησουμε το club σε smartmania north και smartmania south και να τελειωσουμε. Επειδη κανεις μας δε θελει κατι τετοιο, πρεπει να ορισουμε ενα κοινο σταθερο σημειο συναντησης. Στο κατω κατω μια φορα στις δεκαπεντε δεν ειναι τοσο τραγικο να πηγαινουμε και λιγο πιο μακρια απ'τη γειτονια μας... :twisted:

Scotch
04-04-2006, 17:02
Αυτο ειναι κακη ιδεα. Δεν ειναι μονο θεμα αφηρημαδας. Υπαρχουν πολλα μελη που δεν εχουν προσβαση στο internet και δεν μπαινουν στο forum. Απλα ξερουν οτι καθε δευτερη εβδομαδα εχουμε συναντηση σε ενα συγκεκριμενο σημειο.

Έχουν όμως κινητά τηλέφωνα, σταθερά τηλέφωνα, fax και πιθανώς τηλέγραφο (αφού δεν έχουν internet) :razz: .
Λίγο υπερβολικό μου φαίνεται. αυτό όταν μπορούν κάλλιστα να επιβεβαιώσουν με ένα τηλεφώνημα το σημείο συνάντησης. Δηλαδή στην τελευταία συνάντηση αυτοί πήγαν στο b. volley; :lol:
Τέλος πάντων μια γνώμη είναι. Δεν επιμένω.

smartmaniac
04-04-2006, 20:44
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ "ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ" ΣΤΟ ΧΑΜΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ " ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΧΩΡΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ" ΑΛΛΑ ΕΑΝ, ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, Ο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΕΒΑΛΕ ΑΛΥΣΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΕΜΠΟΔΙΣΕΙ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ (LIDL) ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ????????

ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΑ Η' ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 100% ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ (FAST FOOD ΚΤΛ). ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Ε Α Ν ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ.

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ε Α Ν ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ LIDL ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΛΥΣΙΔΑ........... ](*,) :-({|= |tom^ :smt027 :smt021 :finga: |2guns [-o< :smt062 ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ........

Alex
04-04-2006, 21:58
Δηλαδή στην τελευταία συνάντηση αυτοί πήγαν στο b. volley;

Ναι, στην τελευταια συναντηση ηρθαν στο beach volley, οπως ερχονται και στις περισοτερες συναντησεις. Η αληθεια ειναι οτι βαση παρουσιων και προσφορας προς το club ισως να εχουν και πολυ ισχυροτερο δικαιωμα γνωμης απο πολλους εδω μεσα.

DVCam
04-04-2006, 22:00
Εμένα πάντως μου αρέσει και η Θέα από το Λυκαβητό αλλά σίγουρα θα είναι για πολλούς ταλαιπωρία! Στις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις του Γαλατσίου εκεί κοντά έχει πάλι κάτι μεγάλα Πάρκινγκ, όπως επίσης και στα Τουρκοβούνια!!!
Πολύ μεγάλοι χώροι με φώτα και μεγάλα πάρκινγκ!
Πριν το Zepelin αριστερά!
Πηγαίνω συχνά εκεί κάποιους συνεργάτες μου και πάντα βρίσκω!

Giovi
04-04-2006, 22:11
Εχετε σκεφτεί ότι στο κέντρο αλλά και στην Γαλατσίου έχει πολλα φανάρια (για να μην επεκταθω στην κίνηση :smt105 ) που σημαίνει οτι για να φύγουμε όλοι μαζί από εκεί θα πρέπει να κάνουμε μετά από κάθε φανάρι ανασυγκρότηση μαζί με τρισάγια και προσευχές για να μην μπαίνουν άλλα αυτοκίνητα ανάμεσά μας???

DVCam
04-04-2006, 22:17
Άμα θέλουμε σημείο χωρίς φανάρια... ΚΑΝΤΖΑ , απέναντι από τον ALpha! Εχει & Goodys & Holiday Inn & κανένα φανάρι,τον Alpha απέναντι για καταγγελιές και σε δέκα λεπτά είσαι και στο αεροδρόμιο! Βολεύει τους πάντες από Αττική έρχεσαι σφαίρα από παντού,Νότια... Κορωπίου Βάρης, Βόρεια (Εθνική-Αττική) και από κέντρο από περιφερειακή Υμηττού! Και όπου πάμε... προφυλακτήρα προφυλακτήρα! Κανείς δεν μπαίνει ανάμεσα μας γιατί δεν έχει είδοδο σε εκείνο το σημείο! Φεύγουμε όλοι μαζί!

Άσε που όλοι θα έρχονται με τσίτα τα γκάζια και εκεί θα το χαίρονται και όλοι όσοι θέλουν να τρέχουν και να κάνουν χιλιόμετρα!

Alex
04-04-2006, 22:26
Εγω δε γουσταρω να πρεπει να παρω Αττικη οδο. Θελω να εχω την επιλογη να παω τζαμπα. Απ'το να'ανεβω ολη τη Μεσογειων για να φτασω στην Καντζα, προτιμω το Lidl.

DVCam
04-04-2006, 22:50
Όσο είναι να πάς από εμάς Παραλία σταμάτα ξεκίνα και μετά εθνική για Lidl, η βενζίνη που θα κάψεις περισσότερη είναι από το να βάλεις έκτη και να φτάσεις αμέσως Κατζα.

MaD
05-04-2006, 00:58
na kanw mia erwtisi? to simio sinantisis prepei na einai se kerdiko simio giana fainomaste?
rwtaw epidi prin merikes meres perasa apo ton OLP ston pirea. to parking tou OLP einai TERASTIO kai ADEIO kai se kedrikotato simio.
thema kiniseis den pezei mias kai den exoume xana olimpiakous agwnes stin athina kai opos gnwrizete oloi stis 9:30 to bradi ta grafeia kai ta magazia stin akti miaouli einai klista.

STELIX
05-04-2006, 06:46
Eιπα Βαρυμπομπη γιατι ειναι χωρος που μαζευονται αυτοκινητα για κοντρες χαβαλε κτλ. Αν ηταν να πουμε μερος για να παει καποιος με την κοπελα του θα ελεγα Λυκαβυττο. Δεν υπαρχουν πολλες επιλογες γιατι ειμαστε Ελληνες, κοινως ξεροκεφαλοι και πολυ δυσκολοι σε συμβιβασμους. Καποιο μερος που θα ειναι βολικο για 5-10 δεν θα ειναι για αλλους τοσους. Οπως ειπα και πιο πανω κοιταμε για ενα μερος για να γινονται συναντησεις 2 φορες τον μηνα. Οποτε θα πρεπει να μην σκεφτομαστε τοσο πολυ αποσταση, κοστος διοδιων κτλ.
Αν ξεκινησω να λεω μερη θα αρχισουμε τα εκει μαζευονται καγκουρες, ειναι μακρια για βορειους η νοτιους και διαφορα αλλα.
Τα περισσοτερα κλαμπ εχουν σαν χωρο συναντησης το ΣΕΦ Τεταρτη η Πεμπτη. Συνηθως b.Volley η απο την κατω μερια που ειναι το Olympico .

Αλλη περιοχη με πολυ μεγαλο ανοιγμα ειναι αριστερα απο το Do it στην Βαρκιζα και εχει που ειναι το Λουνα Παρκ(εχει σαμαρακια κατω οποτε δεν γινονται σβουρες) Αλλα και αυτο ειναι πολυ μακρια για καποιους

onyx
05-04-2006, 10:04
Είναι σίγουρα δύσκολο να βρεθεί το τέλειο μέρος. Θα έπρεπε όμως να σκεφτούμε και τις διαφορές στην κίνηση που εμφανίζονται μεταξύ χειμερινής και θερινής περιόδου.
Δηλαδή συνάντηση στο ΣΕΦ μπορεί να είναι βολική το χειμώνα αλλά το καλοκαίρι η κίνηση από παραλιακή προς το σημείο συνάντησης θα είναι πολύ αυξημένη όπως και η κάθοδος προς παραλία για τους άλλους. Το μετά το σημείο συνάντησης δεν έχει τόσο σημασία γιατί και στην κίνηση γίνεται σχετικός χαβαλές ιδιαίτερα καθώς μπορείτε να καταλάβετε πλήρως όλες τις λωρίδες και να ελέγξετε τη ροή ώστε να μην κολλάτε άσχημα.
Προτείνω λοιπόν να σκεφτείτε την περίπτωση διαφορετικού σημείου συνάντησης χειμώνα καλοκαίρι. Θα μου πείτε εδώ δεν έχουμε ένα σημείο εσύ μας λες για δύο?
Ναι, το χειμώνα η ιδέα του ΣΕΦ ή κάτι σε λογική απόσταση από αυτό (Πειραιάς,Κηφισσός) μοιάζει σωστό και για το καλοκαιρινό βολεύει να έχει σχέση με την Αττική οδό. Οπότε η πληρωμή θα γίνεται μόνο το καλοκαίρι αλλά νομίζω ότι θα αξίζει περισσότερο τα λεφτά του. Επίσης συνάντηση σχετική με ΑΟ επιτρέπει και επέκταση του πεδίου εξορμήσεων προς την ανατολική ακτή του νομού (Λούτσα, Ραφήνα κλπ). Η λύση του Λυκαβηττού υπέρ της οποίας έχω τεθεί κι εγώ από παλιά όσο ρομαντική και πρακτική (έχει και βρώμικο) κι αν είναι μπορεί να θέλει πολύ χρόνο για τους προαστιακούς τύπους και υπάρχει συχνά και αστυνομία...

ΣΝΤΟΥΠ
05-04-2006, 10:18
Το θεμα πιστευω ειναι απλο αυτος που θελει να ερθει στησ συναντισεις θα ερθει οπου και να γινονται η στο ΣΕΦ η Λυκαβητο η Ατικη οδος αυτος που θελει θα ερθει

bullet_1800
05-04-2006, 11:47
Χωρίς να είμαι απόλυτος σε αυτο που θα πω , θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα είναι το τελευταίο μου ποστ σε αυτό το θέμα.

Εγω δηλώνω ότι παραδίδομαι στα χέρια του Administration για να πάρουν αυτή την απόφαση. Όταν πρωτο-μπήκα στο σιτε έιχατε/με ένα σημείο συνάντησης και το δέχτηκα χωρίς μα-μου. Το ίδιο θα συμβεί και τώρα, όποιο και αν έιναι το σημείο. Αυτό που γίνεται τώρα είναι φοβερή μανούρα για τους υπέυθυνους μιας που έχουν 6 σελίδες μπλα μπλα μπλα οι οποίες δεν καταλήγουν πουθενά.

Scotch
05-04-2006, 16:19
Δηλαδή στην τελευταία συνάντηση αυτοί πήγαν στο b. volley;

Ναι, στην τελευταια συναντηση ηρθαν στο beach volley, οπως ερχονται και στις περισοτερες συναντησεις. Η αληθεια ειναι οτι βαση παρουσιων και προσφορας προς το club ισως να εχουν και πολυ ισχυροτερο δικαιωμα γνωμης απο πολλους εδω μεσα.

Αν η γνώμη ορισμένων έχει μεγαλύτερη βαρύτητα τότε τι καθόμαστε και χάνουμε την ώρα μας προσπαθώντας να βρούμε μία κοινά αποδεκτή λύση; Ας περιμένουμε μέχρι την άλλη Πέμπτη να πάρουν μια απόφαση τα παιδιά να λήξει το θέμα και να είμαστε όλοι τους ικανοποιημένοι!

Επίσης προτείνω, για να μην υπάρχει περίπτωση να μπερδευτεί κάποιος που δεν έχει πρόσβαση στο internet αλλά και για να μη συντρέξει λόγος διχοτόμησης του club, να οριστεί ένα μόνο σημείο εξόρμησης. Διότι κι εγώ που δεν έχω πρόσβαση στο internet και μένω και Βάρκιζα βαρέθηκα να τρώω κάθε 2η Πέμπτη τα σουβλάκια στο Ζάχο μόνος μου.http://www.techteam.gr/style_emoticons/default/plaf.gif

smartmaniac
05-04-2006, 16:22
ΣΥΝΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΟΣ Η' ΑΛΛΟΣ ΤΟ ADMINISTRATION ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ. ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΕΔΩ ΑΠΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BRAINSTORMING H' ΕΠΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΕΡΟΝ ΠΕΤΑΜΕ ΙΔΕΕΣ. ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ (ΚΑΘΕ) ADMINISTRATION.

ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΥΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΙΔΕΕΣ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ. Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, Ο,ΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Η ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ.

Alex
05-04-2006, 16:58
@Scotch: Αυτο που ειπα και πιθανως παρεξηγησες, ειναι οτι οι ανθρωποι που ερχονται στις συναντησεις σαφως και εχουν ισχυροτερο δικαιωμα επιλογης του χωρου απο αυτους που δεν ερχονται. Στην τελευταια ψηφοφορια που εγινε για αυτο το θεμα, ψηφισαν ανθρωποι οι οποιοι ποτε δεν εμφανιστηκαν σε συναντηση (και κατα συνεπεια η ψηφος τους ηταν αχρηστη), με αποτελεσμα η ψηφος καποιων που ερχονται παντα (οι οποιοι ψηφιζουν για κατι που τους αφορα αμεσα) να χασει τη σημασια της.

Αν θελεις να βλεπεις ειρωνικα το οτι καποιοι δεν εχουν προσβαση στο internet και το οτι ειναι πιο απλο να εχουμε ενα σταθερο σημειο συναντησης παρα δυο εναλασομενα, αυτο ειναι δικαιωμα σου. Δε νομιζω ομως πως η ειρωνια μας βοηθαει ιδιαιτερα στο να λυσουμε αυτο το θεμα.

smartmaniac
05-04-2006, 17:43
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ. ΚΑΛΗ ΘΕΛΗΣΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ. ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ! ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ.

KEEP IT COOL GUYS! :weedman:

Scotch
05-04-2006, 19:33
@Scotch: Αυτο που ειπα και πιθανως παρεξηγησες, ειναι οτι οι ανθρωποι που ερχονται στις συναντησεις σαφως και εχουν ισχυροτερο δικαιωμα επιλογης του χωρου απο αυτους που δεν ερχονται.

Δεν παρεξήγησα κάτι. Απαντώ σ’ αυτά που γράφονται, όπως γράφονται. Το να λες σε κάποιον ότι δεν έχει βαρύτητα η γνώμη του ακούγεται λίγο «περίεργα». Πάνω σ’ αυτό λοιπόν ήταν κι η απάντηση.

Αν θελεις να βλεπεις ειρωνικα το οτι καποιοι δεν εχουν προσβαση στο internet και το οτι ειναι πιο απλο να εχουμε ενα σταθερο σημειο συναντησης παρα δυο εναλασομενα, αυτο ειναι δικαιωμα σου. Δε νομιζω ομως πως η ειρωνια μας βοηθαει ιδιαιτερα στο να λυσουμε αυτο το θεμα.

Ίσως δε βοηθάει στο να λυθεί το πρόβλημα. Το να απορρίπτεται όμως το εναλλασσόμενο σημείο συνάντησης επειδή κάποιοι (μα πόσοι είναι αυτοί;;;; 2;; 3;; 10;;;) δεν έχουν πρόσβαση στο internet μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο.
Κι εδώ λήγει η συμμετοχή μου στο συγκεκριμένο θέμα…http://img99.exs.cx/img99/9466/dormir3wg.gif

STELIX
06-04-2006, 08:19
Επειδη δεν γινεται να τα εχουμε ολα. Εννοω και προβολη του κλαμπ και ησυχια απο καγκουρες τουλαχιστον ας βρουμε ενα μερος που θα μπορουν να παρκαρουν 30 σμαρτακια και ας μη μας βλεπει κανενας. Την προβολη την κανουμε σαν κομβοι και με τα αυτοκολλητα. Η συνολικη εκταση του ΣΕΦ ειναι πολλη μεγαλη. Καπου θα υπαρχει χωρος ωστε να μαζευτουμε ησυχα. Οπως παμε στο b.volley δεξια εχει χωματινη εκταση με σημειο προσβασης(ανηφορικο δρομακι). Μπορουμε να μαζευτουμε εκει. Δεν μπορει να κανει κανενας σβουρες η κοντρες και φαινομαστε