PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΕΚΤΑΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΗ 16/4/06

Skorpini
13-04-2006, 10:45
Οπως θα διαβασατε στην "Ενημερωση", την Κυριακη 16/4/06 γινεται η πρωτη εκδηλωση του GTCC στο kartodromo των Αφιδνων. Καποιοι λοιπον απο εμας θα λαβουν μερος :supz: και θα θελανε την υποστηριξη μας. Οποιος εχει την καλη διαθεση και θελει, μπορει να ειναι στο Lidl, Καβαλας 42 μεχρι της 8:30, το αργοτερο. Η αναχωρηση θα γινει 8:30 ακριβως γιατι στις 9:00 αρχιζει το...γλεντι :D
Μετα την εκδηλωση, θα ακολουθησει βολτα, φαγητο, καφες, αναλογα με το τι θα θελει η παρεα :wink:
Σας περιμενουμε για να υποστηριξουμε τους φιλους μας :smt041

Οι διαγωνιζομενοι ειναι : Lgeor, Gavanos, Alex, Pinky, Bullet, Novas, ChridO, Duke21
Καλη επιτυχια παιδια ||10|

Alex
13-04-2006, 11:05
Ενα πουλακι μου ειπε οτι καποιο απο τα παραπανω μελη, θα αγωνιστει με τα χρωματα αλλου club και οχι του smartmania :twisted: :evil:

bullet_1800
13-04-2006, 11:06
Ναι αλλά εξακολουθεί να είναι φίλη μας και θέλει την υποστήριξη μας!!!!! Για αυτό όσοι περισσότεροι τόσο το καλύτερο! :D

Alex
13-04-2006, 11:10
είναι φίλη μας

Εισαι αυτο που λεμε καρφι ε? :twisted: :D

Την υποστηριξη μας την εχει και το ξερει παντως :wink:

bullet_1800
13-04-2006, 11:12
Ρε συ ,τώρα γιατί με κάνεις να πω ποιος είναι? Τα παιδιά παρεξήγησαν.... Για τον Chrido μιλούσα! :twisted: :twisted: !!!

onyx
13-04-2006, 11:26
Ωραία ώρα, είμαι πρωινός τύπος οπότε λέω να περάσω από την πίστα αλλά δεν με βλέπω για Lidl (ούτε που ξέρω που πέφτει....)
Για όσους δεν ξέρουν πως να πάνε στην πίστα: ανηφορίζεις την Αθηνών Λαμίας, βγαίνεις ΔΕ για Αγιο Στέφανο και αμέσως πας στο φανάρι ΑΡ όπου και το γνωστό Googy's. Συνεχίζεις σε αυτόν τον δρόμο (όταν βρεις χωράφι απέναντι πας ΑΡ) μέχρι τα διόδια (που θα είναι ΑΡ σου). Εκεί στα ΔΕ είναι η πίστα και η είσοδος είναι λίγο μετά.
Οι διαγωνιζόμενοι δεν πρέπει να είναι εκεί από πιο νωρίς? Εννοώ ότι μάλλον δεν θα μπορούν να είναι στις 8:30 στο Lidl... Πάντως αν θέλει να με μεταφέρει ο gavanos (που μένει σχετικά κοντά μου) ή κάποιος άλλος πολύ ωραία θα ήταν....
Ξέρει κανείς τί ώρα θα τελειώσει το πρώτο μέρος (το εντός πίστας) για να αρχίσει το δεύτερο μέρος (βόλτες) με κορύφωση του τριάθλου αυτής της αθλητικής Κυριακής τις παϊδακοδρομίες (τελευταία ευκαιρία πριν τη Μεγάλη Εβδομάδα...)?

gavanos
13-04-2006, 11:29
Onyx, πολύ ευχαρίστως να έρθεις μαζί μου. Το θέμα είναι ότι όσοι τρέξουν πρέπει να είναι στην πίστα στις 8:00. Που σημαίνει πρωινό ξύπνημα στις 7:00 και αναχώρηση κατά τις 7:30. Λίγο βάρβαρο δεν είναι? :roll:

Lgeor
13-04-2006, 11:29
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΕΑΤΕΣ
ΟΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ 8
ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ

onyx
13-04-2006, 11:38
Onyx, πολύ ευχαρίστως να έρθεις μαζί μου. Το θέμα είναι ότι όσοι τρέξουν πρέπει να είναι στην πίστα στις 8:00. Που σημαίνει πρωινό ξύπνημα στις 7:00 και αναχώρηση κατά τις 7:30. Λίγο βάρβαρο δεν είναι? :roll:Ξυπνάω έτσι κι αλλιώς εγκαίρως κάθε μέρα και τα ΣΚ! Σ' ευχαριστώ, θα στο επιβεβαιώσω τηλεφωνικά. Και βέβαια μπορώ να έρθω εγώ μέχρι κάπου που να σε βολεύει ώστε να μην χάσεις καθόλου ύπνο για να μαζέψεις εμένα. Ως αγωνιζόμενος τον έχεις ανάγκη τον ύπνο σου!
Αυτό ισχύει για όλους τους αγωνιζόμενους. Επίσης ελαφρύ βραδυνό χωρίς αλκοόλ αλλά πλούσιο πρωινό (όχι βαρύ αλλά πλούσιο σε υδατάνθρακες). Οι άρρενες αποχή από το σεξ, ξεκούραση και νωρίς για ύπνο. Για τις γυναίκες προτείνεται επίσης καλός ύπνος αλλά συνιστάται και πρωινό σεξ! (σοβαρά μιλάω, τις ανεβάζει και τις κάνει πιο επιθετικές με πιο ανταγωνιστική ψυχολογία)

bullet_1800
13-04-2006, 11:42
Αν θεωρήσουμε οτι ξεκινάμε ΝΤΑΝ στις 9 τότε θέλουμε τουλάχιστον μια 1:30 ώρα μέχρι να τελειώσουν όλοι τα περάσματα τα τους. και δεν μιλάω μόνο για εμάς αλλά για όλη την κατηγορία μας μιας που κάποιοι απο εμάς μπορεί να είναι πρώτοι ένω κάποιοι άλλοι τελευταίοι. Οπότε υπολογίστε οτι 11 θα έχουμε πάνω-κάτω τελειώσει με τις υποχρεώσεις μας στην πίστα. Τώρα αν γουστάρουμε να κάτσουμε να δούμε και καμιά άλλη κατηγορία το αποφασίζουμε εκεί περα. Μπρούμε είτε να κάτσουμε, είτε να πάμε για καφεδάκι μετά για μάσες κτλ κτλ!! Πολύ γουστάρω το Σμαρτμάνια να βγει στους δρόμυος με κολλήμενα τα Νούμερα στις πόρτες!!!

Μετά την πίστα όποιος γυρίσει απο τον παράδρομο αντί για τα στροφιλίκια πίσω απο την πίστα θα μπει στην μαύρη λίστα μου!

bullet_1800
13-04-2006, 11:44
Χαχαχαχαα Έτσι και η Pinky γίνει πιο επιθετική απο ότι ήδη είναι τότε άστο καλύτερα δεν έρχομαι την Κυριακή!!!! Θα φάμε ξύλο χωρίς να φταίμε κιόλας!

ttasos
13-04-2006, 11:46
ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΘΕΑΤΕΣ ΕΡΘΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ LIDL....KAI ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΑΝ ΦΥΓΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ Η' ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ TTASOS:6977435004 ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ....ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΜΕ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠ' ΕΞΩ :wink: :wink: :wink:

bullet_1800
13-04-2006, 11:52
Να υπενθυμίσω σε ΟΛΟΥΣ τους αγωνιζόμενους να έχουν μαζί τους τα PMR. Θέλω να υπάρχει Live ανταπόκριση μέσα στο Cockpit για να ξέρουμε Live χρόνους!!! Και φυσικά θέλω να ακούω και μαλακίες την ώρα που θα τρέχω :wink:

Άσε που έτσι και μπούνε 2 μαζί την ίδια ώρα έχει να πέσει πολύ ψυχολογικός πόλεμος :twisted:

Alex
13-04-2006, 12:05
Οι άρρενες αποχή από το σεξ, ξεκούραση και νωρίς για ύπνο. Για τις γυναίκες προτείνεται επίσης καλός ύπνος αλλά συνιστάται και πρωινό σεξ! (σοβαρά μιλάω, τις ανεβάζει και τις κάνει πιο επιθετικές με πιο ανταγωνιστική ψυχολογία)

Εδω φανταζομαι οτι καποιο συγκεκριμενο ζευγος αγωνιζομενων θα εχει conflict of interest .....

||28| ||28| ||28|

chrisint
13-04-2006, 12:05
kali epitixia se olous kai enoeite tha eimaste sto lidl ego kai karpoyzi

Lgeor
13-04-2006, 12:24
ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟΝ
Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ :D

ΔΕΥΤΕΡΟ
Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ CLUB ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΩΝ CLUB. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ CLUB. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΕΝΤΟΝΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΑΣ.
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΡΤΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΠΤΗ ΘΕΣΗ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΕΛΑΚΙΑ (ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ :oops: ) by SMARTMANIA

ttasos
13-04-2006, 12:28
ΘΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΣΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΕΨΕΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ....ΜΕΓΕΘOΙ ΜΟΝΟ MEDIUM KAI LARGE :wink:

emperor
13-04-2006, 13:33
Καλή Επιτυχία σε όλους! Αν τα καταφέρω θα είμαι εκεί

MaD
13-04-2006, 16:33
Mesa kai egw.
Thelw na dw an tha rixoume kamia "fapa" se kati pitsirikous me kagouramaxa.

ΣΝΤΟΥΠ
13-04-2006, 16:53
Θα προσπαθησω να ειμαι εκει οσο πιο πολυ θα ειμαστε τοσο το καλυτερο και θα κανουμε και τρελη κερκιδα καπνογονα φωτοβολιδες κ.τ.λ (πλακα κανω)

pinky
13-04-2006, 17:23
alex θα ερθεις σημερα?

να πω κ internetικα καλη επιτυχια στους συναγωνιζομενους μου κ οτι ο τελευταιος θα κερασει φαι!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΝΤΟΥΠ
13-04-2006, 17:34
Φωτια θα παρει το καρτοδρομιο απο τα τερατα του club μας θα τους λιωσουμε θα τους λιανισουμε θα τους εκμηδενισουμε.

bullet_1800
13-04-2006, 21:13
Ηττήθηκα απο τον παππού και ήρθα σπίτι να κλάψω μόνος!

Black mad smart
14-04-2006, 02:46
Mesa kai egw ti wra 8a pame sto LIDL?

chrisint
14-04-2006, 10:57
sto xtesino dokimastiko metrisa tous xronous tou lgeor kai nomizo oti prepei na tous dimosieyso..

1. 00.01.08.98
2. 00.01.08.48
3. 00.01.08.54
4. 00.01.08.29
5. 00.01.08.63
6. 00.01.09.16
7. 00.01.10.95
8. 00.01.10.30
9. 00.01.09.81
10 00.01.08.26
11 00.01.08.42
12 00.01.06.84

na anafero oti telika extes diapistosame oti to for2 paei kai me 3 rodes mias kai o lgeos itan sinexeia me 3 rodes sto edafos se oles tis strofes....

kali epitixia se olous

MaD
14-04-2006, 14:10
San swstos Bookmaker sas postarw tis ektimiseis mou gia ton agwna tis kiriakis!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Gia Smart For2

Lgeor: 1.80
Chrido: 2,25
Novas90: 60,00 *
Gavanos: 6,10 *

*= Den tous eidame xtes opote i apodosi tou stoiximatos einai empiriki apo tin simerifora twn odigwn stis kata kairous alities kai sinantiseis.

Gia Smart Roadster/Coupe

Alex: 1,75
Bullet: 2,30
Duke21: 2,40
Pinky: 2,45 **

**= Kanonika den tha eprepe na iparxei apodosi gia tin Pinky epidi tha simetexei ston agwna me allo Club alla epidi simetexei energa se alities kai sinantiseis tha eimaste mazi tis tin kiriaki kai tin thewroume ena apo ta favorite.

PS: opios thelei na pesei i apodosi tou kai na ginei ena apo ta favorite akouw prosfores. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pinky
14-04-2006, 14:49
εμαθα οτι συνολικα υπαρχουν 111 συμμετοχες.

στην κατηγορια μας (Η) οι συμμετοχες ειναι 18!

bullet_1800
14-04-2006, 14:50
18?????? Ο δηλαδή θα αργήσουμε πολύ να τελειώσουμε!!! Δεν πειράζει, όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο! Καλή επιτυχία σε όλους/όλες! :D

Lgeor
14-04-2006, 15:15
ΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ
ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ CLUB ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 8)

[web:d3dbd794b9]http://www.gtcc.gr/gtcc/gtcc_entries.php?race_id=1[/web:d3dbd794b9]

GeoGlx
14-04-2006, 17:19
Ωραία..
Πάντως για να μην σας καθυστερήσω ώσπου να φτάσουμε ως την πίστα.. θα έρθω στο καπάκι εκεί http://www.disabled.gr/portal/modules/Forums/images/smiles/drive.gif

MaD
14-04-2006, 17:21
diabazodas tis simetoxes den perimena kapioi grigoroi na einai mono me 2 simetoxes...

Alex
17-04-2006, 10:13
Ολοι παγωμενοι λοιπον απο χτες?

Ας γραψω εγω λοιπον. Η χθεσινη μας συναντηση στην πιστα καρτοδρομο, αφησε τους περισοτερους με γλυκοπικρα συναισθηματα. Η χαρα και ο ενθουσιασμος, εδωσαν τη θεση τους στην ανυσηχια και τον εκνευρισμο, μετα απο μικρες η μεγαλυτερες εξοδους καποιων. Ευτυχως οι ζημιες ηταν μονο υλικες (γρατζουνιες, τζαμακια, και καποια λερωμενα εσωρουχα). O ενθουσιασμος η απειρια και η ανταφωνιστικη διαθεση ολων μας, μας οδηγησαν σε υπερπροσπαθεια και υπερβολες και καποιοι το πληρωσαν. Η ουσια ειναι, οτι τωρα παθαμε και μαθαμε και στο μελλον θα ειμαστε πιο προσεκτικοι και θα το διασκεδασουμε περισοτερο.

Θελω να συγχαρω ολους τους αγωνιζομενους για την προσπαθεια τους, και ειδικα την Pinky που ηταν το πιο γρηγορο roadster και τον Chrido που ηταν το πιο γρηγορο fortwo και να ευχηθω να επαναλαβουμε συντομα και με καθαρο μυαλο το εγχειρημα μας. :D

Sphinxgr
17-04-2006, 10:28
An eixe kapoios (toulaxiston) xronous ton aftokinhtwn ths kathgorias mas na mas pei tha htan polu endiaferon...

Telika poia phgainan, empainan, frenaran kalutera ta seicento h ta for2???

Kai gia na mh pei kaneis "as erxosoun na eblepes" tha pw pws hthela para polu na erthw alla 4 meres sto krebati de mou to epetrepsan oso kai an to hthela...

Lgeor
17-04-2006, 10:31
Ο ΧΤΕΣΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.
Η ΧΤΕΣΙΝΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ
ΕΝΤΑΣΗ, ΑΓΩΝΙΑ, ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΣΤΑ ΥΨΗ, ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ, ΝΕΥΡΑ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!
Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ SMARTMANIA ΥΠΕΡΠΛΗΡΗΣ. ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΑ.
DRIFT, ΓΚΑΖΙΑ, ΤΡΕΛΗ ΚΕΡΚΙΔΑ, ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΤΙΣ 2 ΡΟΔΕΣ, ΟΔΗΓΗΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ, ΑΓΟΡΑ ΟΙΚΟΠΕΔΩΝ, ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΑ ΚΥΠΕΛΑ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ.........
ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΕΜΕΝΟΥΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ MICROCAR, ΕΤΟΙΜΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ.
ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΑΡΚΕΤΟΙ SMARTMANIACS, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΕΜΨΥΧΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.
ΙΣΩΣ Η ΖΕΣΤΗ, ΙΣΩΣ Η ΣΚΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΠΙΣΤΑ, ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ SMARTIΔΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ.

ΕΙΔΙΚΑ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ. ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΡΟΦΗ ΤΟ SMART ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 2 ΡΟΔΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ GAVANO.
ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ, ΕΠΑΘΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ.......
ΕΚΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΜΕΡΑ.......
ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΠΤΩΣΗ ΗΤΑΝ ΑΝΩΔΥΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ SMARTAKI ΤΟΥ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ.

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΠΡΟΟΠΤΑ ΔΕΝ ΕΛΛΕΙΨΑΝ.
ΜΙΑ ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ALEX ΚΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ BULLET ΤΟΥΣ ΣΤΕΡΗΣΑΝ ΤΟ ΒΑΘΡΟ.
Ο CHRIDO ΚΑΙ Ο NOVAS ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΣΙΤΑ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ :D

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ THN ΜΙΣΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ (PINKY) KAI THN ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ (MISS YOUNG :D ) DUKE21 |cla^ |cla^ |cla^ |cla^

ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΧΡΟΝΟΥΣ κτλ

Skorpini
17-04-2006, 10:44
Με τι ορεξη να γραψεις για τα χθεσινα :sad: Πηγαμε για μαλι και βγηκαμε κουρεμενοι, ευτυχως τουλαχιστον που δεν χτυπησε κανενας και ηταν μονο υλικες οι ζημιες
Συγχαριτηρια παντος σε ολους τους διαγωνιζομενους και την επομενη φορα πιο προσεκτικοι, να διασκεδασουμε παμε βρε παιδια :wink:

Περαστικα Λευτερη στο μωρο σου, εσυ εισαι καλα και αυτο εχει περισσοτερη σημασια. :supz:

MaD
17-04-2006, 10:56
PERASAME POLI WRAIA MEXRI TIN STIGMI POU EGINE TO MIREO.
PARATIRISA OTI H DIORGANWSI EIXE ARKETA KENA POU PROSPATHISAN NA TA KALIPSOUN OSO PIO GRIGORA GINETE EPIDI OI GRIGOROI ALLWN KATIGORIWN DEN EIXAN IPOMONI NA PERIMENOUN...
DEN EINAI TIXEO POU O DUKE21 EKANE TIN PISTA 3 FORES DIOTI OI DIORGANWTES DEN KATAFERAN NA PSIXOLOGISOUN TON PROPOREUOMENO ODIGO KAI EBAZAN KOSMO STIN PISTA XWRIS KAN NA EXOUN AFISEI TO 1/4 ELEFTHERO!!!
ISOS O LEFTERIS NA AGXOTHIKE KAI LIGO OTAN O DUKE BRETHIKE PISO TOU.

KALO THA ITAN MERIKOI POU DEN EXOUN TIN PSIXOLOGIA H AN THELETE KAI TIS IKANOTITES AKOMA OPOS TO ASPRO YARIS, POU TO MONO POU EKANE STIN PISTA ITAN NA PIANEI XWRO, NA MIN DILWNOUN SIMETOXI.
AFTO LEGETE KOINI LOGIKI....

PERASTIKA LEFTERI
FOTOGRAFIES EXW PARA POLLES KAI APO TO EVENT ALLA KAI APO TA XRONOMETRIMENA ALLA DEN EXW AKOMA DIATHESI NA TIS ANEBASW META APO OSA EGINAN.
TGIS EPOMENES MERES THA TIS POSTARW

ΣΝΤΟΥΠ
17-04-2006, 11:02
Kαλημερα παιδια εγω πιστευω σαν διοργανωσει ηταν χαλια τι να πω για τα χαλια που ειχε οταν λενε 9 ξεκιναμε να ξεκινανε και οχι στησ 10-10.30 τι ωρα ηταν δεν θυμαμαι και μετα απο αυτο ερχεται και το τουμπαρισμα αλλα δεν επιτρεπεται να σηκωνουμε στηλους εμεις οι θεατες για να περασει το φορτηγο με το αμαξι του Λευτερη και ειχε πανω και καλωδια ρευματος ελπιζω την επομενη φορα να ειναι πιο οργανωμενα.

DVCam
17-04-2006, 11:22
Περαστικά στο κουκλί Λευτέρη.
Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ με οτι διαβάζω από το πρωϊ. Λυπάμαι πολύ και εύχομαι να μην συμβεί ξανά το παραμικρό.
Δεν ξέρω αλλά η όλη ιδέα δεν μου άρεσε από την αρχή. Ίσως γιατί στην συγκεκριμένη πίστα είχα οδηγήσει σε event της ΜΟΝROE δύο ΤΟΥΟΤΑ και δύο MONDEO και θυμάμαι τί είχε γίνει.
Να είστε καλά και μακρυά από στεναχώριες!

bullet_1800
17-04-2006, 11:23
Ακρβιώς όπως τα είπαν οι προλαλήσαντες.

Η χθεσινή μέρα ήταν τουλάχιστον συγκλονιστική!
Πρωί πρωί και η διάθεση ήταν στα κόκκινα! Αφού να φανταστείτε ο Λευτέρης είχε έρθει δεύτερος στο σημείο συνάντησης :shock: :shock: !!
Πολλοί smartmaniacs στην πίστα όταν φτάσαμε (thanks to everyone :D ) αλλά δυστηχώς τα πράγματα δεν συνεχίστηκαν το ίδιο όμορφα.
Έξοδο απο εμένα (μηδεν υλικές ζημιές εκτός απο κάτι μαργαρίτες που είχε μαζέψει ο προφυλακτήρας), έξοδος απο τον Άλεξ (Ζημιές στο μπροστινο μέρος του τουτουνιού :sad: :sad: ) και τέλος "έξοδος" απο τον Λευτέρη που αποφάσισε να μας δείξει πως γίνεται σωστά! Η κάνουμε έξοδο η δεν κάνουμε! Δυστηχώς το προσγείωσε λίγο ατσούμπαλα!
Λευτέρη όπως σου είπα και εχθές μην στεναχωριέσαι. Πολλοί απο εδω μέσα θα ξέρουν πως είναι το συναίσθημα του ¨μπαμ" και ότι και να σου πούμε τώρα δεν θα σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα. Να θυμάσαι όμως ότι σε λίγο καιρό θα το συζητάς και θα γελάς. Θα είναι μόνο μια ανάμνηση να έχεις να εξιστορείς... Σημασία έχει ότι είσαι εσύ και εμείς καλά...Όλα τα υπόλοιπα διορθώνονται :D !
Επίσης μεγάλη βλακεία απο την διοργάνωση ήταν αυτή που ανέφερε ο Σταύρος... Απαράδεκτο ότι ο Γιάννης ΄γύρισε την πίστα 3 φορές οδηγόντας το αυτοκίνητο με υπερθερμασμένα λάστιχα και μειωμένη απόδοση στοιχήζοντας του πολύτιμο χρόνο.

Συγχαρητήρια στην Αννούλα για την νίκη της, εύχομαι την επόμενη φορά να τα πας ακόμα καλύτερα!

Συγχαρητήρια στον Γιάννναρο για την υπερπροσπάθεια που κατέβαλε και την θέση που πήρε. Φίλε μην ξεχνας ότι είσαι ενα 62άρι και πάλεβες στα ίσια 82άρια και όχι μόνο :wink: !!!

Και επειδή το Fair Play δεν λείπει απο την παρέα μας συγχαρητήρια και στον Ignition ,που παρότι "τραυματισμένος" απο μια ατυχία που είχε στους δημόσιους δρόμους, δήλωσε, έτρεξε και το πάλεψε όσο μπορούσε. Ελπίζω την επόμενη φορά να είναι όλα καλά και να μπορέσουμε να συναγωνιστούμε στα ίσια! :D

Συγχαρητήρια στον Chrid0 για την νίκη του ανάμεσα σε όλα τα For2 :D !!

Πολλά ευχαριστώ σε όσους κατάφερνα και βρέθηκαν εκεί μαζί μας για να μας εμψυχώσουν!!Ήσασταν όλοι υπέροχοι και κάνατε μια υπέροχη κερδκίδα( άσχετο το ότι δεν ακούγαμε χριστό γιατί είχαμε πορωθεί!)

Τέλος να πω ότι ο Άλεξ έχει απόλυτο δίκιο σε αυτό που είπε. Ειδικεύοντας το λίγο να πω ότι εγώ προσωπικά έιχα μπει θέλοντας να κάνω έναν πολύ καλό χρόνο εκεί μεσα. Αυτό οδήγησε στο να πιέσω το αμάξι λίγο παραπάνω απο ότι έπρεπε στοιχίζωντας μου πολύ χρόνο απο την έξοδο που έκανα. Το ίδιο φανταζομαι έγινε και με άλλους. Σημασία έχει τελικά να το διασκεδάσουμε όσο πιο πολύ γίνεται και στην διαδικασία αυτή "ότι ψάρια πιάσαμε, πιάσαμε".

Εγώ πέρασα υπέροχα και ευχαριστώ το smartmania που μου έδωσε αυτή την ευκαιρία! Ελπίζω στους επόμενους αγώνες να καταφέρουμε να φέρουμε περισσότερα κύπελλα και λιγότερες απώλειες!

duke21gr
17-04-2006, 12:02
Kalimera se olous. Katarxin os Miss Young thelw na pw ena megalo eyxaristw sto fantastiko koino pou htan stin kerkida. Yposxesh gia ton epomeno agwna ksana sto vathro kai diakriseis gia to Club.

H Anna ekane ti xara mas akoma megalyteri me ti 2h thesi tis, Mpravo Anna!!!

Pername sta asxhma twra me auto pou egine me to Gavano. Tin wra pou estriva eida to Smartaro na sikonetai stis 2 kai na prosgionetai anomala. Perastika Lefteri kai sorry an se agxosa.

Telos, gia ti diorganosi tis dinw ena mikro elafrintiko giati htan h prwth fora autou tou thesmou kai elpizw ton Iounio na min exoume ta idia.

chrisint
17-04-2006, 12:37
tha ithela kai ego me tin seira mou na sunxaro ola ta pedia pou pirane meros xoris na anfertho kai ego se ola osa eipate pio prin pou simfono apolita.

mia paratirisi mono gia ton nova

pery esy ekanes gnosto to site smartmania se olon to kosmo pernages toso arga pou kataferan kai simeiosan oloi tin hlektroniki diethinsi...(plaka kano)

pinky
17-04-2006, 13:12
ολοι αξιζουν συγχαρητηρια που συμμετειχαν ασχετα με το αποτελεσμα.
gavane ξερω οτι ειμαι το τελευταιο ατομο που θα ηθελες να σου πει για το γεγονος αλλα απο προσωπικη εμπειρια να σου πω οτι λαμαρινες ειναι κ φτιαχνονται.
τελος να ευχαριστησω ολους οσους ηταν χθες εκει-κανατε κ μαυρισμα-
κ φυσικα τους κκ.Δροσους για την ψυχολογικη (κ τεχνικη...) υποστηριξη!

ΣΝΤΟΥΠ
17-04-2006, 13:18
Οι διοργανωτες επρεπε να δινουν και αντιλιακο εχθες παντως το καλοκαιρι θα βγω μαυρισμενος στην παραλια χαχαχαχαχα

esteban
17-04-2006, 13:28
Μπράβο σε όλες και όλους σας, για τη συμμετοχή σας!
Μπράβο και για τα αποτελέσματά σας. :smt023
Περαστικά στους τραυματίες (ψυχικά και σωματικά)... περαστικά και στα τραυματισμένα μικρά σας. Ευτυχώς που δεν είχαμε τίποτα χειρότερο, αλλά και μ'αυτά αρκετά καρδιοχτυπήσαμε εμείς οι απ'έξω.

gavanos
17-04-2006, 13:48
Όπως καταλαβαίνετε έχω όλη μέρα αρκετό τρέξιμο...
Πριν μπω στις λεπτομέρειες, θέλω να πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ΟΛΟΥΣ σας για τις ευχές σας και για την συμπαράσταση, τόσο την ώρα εκείνη, όσο και σήμερα! ||14| ||14| ||12|

Το αποτέλεσμα ήταν ένα αρκετά βαθύ κόψιμο στο χέρι (έβγαζα άσφαλτο και λάστιχα χτες το βράδυ από τα κοψίματα) και αρκετό κάψιμο από την τριβή, καθώς και ψιλοδυσκολία στην κίνηση σε όλο το χέρι. Αλλά θα είναι περαστικό.

Το αποτέλεσμα ήταν ο smartaros να πληγωθεί στο πλαι. Σήμερα που το ξαναείδα, συνειδητοποίησα πόσο τυχερός ήμουν (μέσα στην ατυχία). Ούτε οροφή, ούτε άξονας, ούτε σασί, ούτε παρμπρίζ, ούτε φώτα, τίποτα από όλα αυτά, και ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να "γυρίσει" το αυτοκίνητο και με την οροφή, πράγμα που θα σοβάρευε απίστευτα τα πράγματα. Μόνο πλαστικά, και λίγο το tridion πίσω από την πόρτα, πράγμα που θέλει φαναρτζή για να γίνει καινούριο.

Στον αγώνα τώρα. Νομίζω ότι πλέον έχουμε εξαντλήσει τα όρια του fortwo, τουλάχιστον όσον αφορά επιδόσεις στην συγκεκριμένη πίστα. Αν και με μια καλύτερη ανάρτηση δεν θα είχε γίνει το "κακό", νομίζω ότι λίγα μπορούν να γίνουν περισσότερα από τους χρόνους που σημειώθηκαν. Αν σκεφτώ τον τρόπο που πήγαινα στον τελευταίο γύρο, νομίζω ότι δεν γινόταν πιο γρήγορα. Κρίμα αν δεν υπάρχουν οι ενδιάμεσοι χρόνοι, για να πάρουμε και μια καλύτερη εικόνα.

Στον τομέα της οργάνωσης, νομίζω ότι υπήρχαν αρκετά κενά. Ειδικά στο θέμα των επαναλήψεων των γύρων εκείνων που δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν σωστά την προσπάθεια. Ακόμα και η έναρξη (10:30 αντί για 9:00) προσωπικά με εκνεύρισε αρκετά.

Να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν, ειδικά σε ήδη "πληγωμένα" αυτοκίνητα (βλ. IGNITION).

Αυτό που δεν μου άρεσε, τέλος, ήταν τα απαράδεκτα πράγματα που άκουσα από άτομο άλλου "club", για το ατύχημα που είχα. Πράγματα που είχαν να κάνουν με ειρωνίες, γελάκια, και γενικά σχόλια για τον τρόπο οδήγησής μου. Νομίζω ότι τέτοια πράγματα μόνο ωριμότητα δεν δείχνουν. Αντίθετα δείχνουν κακία και μικροψυχία, πόσο μάλλον όταν λέγονται πίσω από την πλάτη του άμεσα εμπλεκόμενου, πράγμα που δείχνει και δειλία. Δεν θα σταθώ εκεί όμως.

Σημασία έχει ότι όλοι μας πήραμε μια γεύση από το πως "μπαίνουν" τα smartakia μας στην πίστα, και μπαίνουν καλά. Εντάξει, κάποιοι διαπιστώσαμε ότι είναι και αρκετά γερά ( :oops: ). Λυπάμαι μόνο αν σας χάλασα τη μέρα με το συμβάν αυτό.

Τέλος, επειδή διαβάζοντας τα μέχρι τώρα ποστ, διακρίνω ένα γενικότερο "μούδιασμα", να πω το εξής: ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ! :D Είναι αυτό που είπε και ο Κωνσταντίνος (bullet): Σε λίγο καιρό θα το σκεφτόμαστε και θα γελάμε. :D

ΣΝΤΟΥΠ
17-04-2006, 13:57
Gavane δεν μας χαλασες την μερα αλλη μας την χαλασανε με την μικροψυχια που εχουν ειμαι νεος στο club και δεν περιμενα τετοια συμπεριφορα απο εναν ανθρωπο που απο οτι καταλαβα γνωριζοσαστε κιολας.Περαστικα φιλε και σε σενα και στο μικρουλη σου.

ttasos
17-04-2006, 13:58
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΛΕΥΤΕΡΗ.... :wink:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.....ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ EVENT ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΤΟΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑΞΑΝ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ ΤΟ CLUB ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ...ΝΑ ΘΥΜΙΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ DUKE21 ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΗ ΕΞΟΔΟ ΣΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ :? :? :?

ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ "ΕΜΠΕΙΡΙΑ" (ΞΕΡΩ ΘΑ ΓΕΛΑΕΙ Ο BULLET ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ) :wink:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΛΗΓΩΜΕΝΑ ΣΜΑΡΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ....

gavanos
17-04-2006, 14:02
Ευχαριστώ πολύ "ΣΝΤΟΥΠ". Όσον αφορά αυτά που λες για την μικροψυχία κάποιων, απλά δεν ασχολούμαι. Απλά θα θεωρούσα "άντρα" κάποιον που, εάν έχει κάτι μαζί μου, να έρθει να μου το πει.

ttasos
17-04-2006, 14:30
ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ [web:ac393d944a]http://www.gtcc.gr/gtcc/gtcc_results.php?race_id=1[/web:ac393d944a]

gkblue
17-04-2006, 14:41
Tι εγινε ρε σεις?? Μουντζα φαγαμε? Πωωω..Ειπα μια μερα να κοιμηθω να παρω δυναμεις (τα σ-κ δυστυχως λιωνω σε διπλοβαρδιες),και μαζι μου κοιμηθηκε και ο Θεος? Κριμα ρε σεις!

Αυτο που ξερω ειναι οτι μετα το πρωτο σοκ για ολους,ειναι σιγουρο οτι θα το σκεφτεστε και αν οχι θα γελατε,σιγουρα θα σας μεινουν ολα σαν μια δυνατη αναμνηση!
Περαστικα σε ολους και στα μικρα σας. :sad:

bullet_1800
17-04-2006, 14:41
Κοίτα παπαριά! Αυτά βλέπω και εκνευρίζομαι! Ηττηθήκαμε απο ένα αμάξι που δεν μπόρεσε να γυρίσει κάτω απο 1:03 ... :twisted: :twisted:

Έχοντας τα αποτελέσματα στα χέρια μας εγώ και ο Άλεξ μπορύμε να μιλήσουμε για κάτι που αναφέραμε και στην πίστα! Το 101 club! Όποιος κατάλαβε-κατάλαβε :D

Alex
17-04-2006, 15:15
Το 101 club! Όποιος κατάλαβε-κατάλαβε :D

Εγω καταλαβα

||28| ||28|

Κοίτα παπαριά! Αυτά βλέπω και εκνευρίζομαι! Ηττηθήκαμε απο ένα αμάξι που δεν μπόρεσε να γυρίσει κάτω απο 1:03 ... :twisted: :twisted:

Για το ποσο καλα πηγαιναν τα αυτοκινητα μας στην πιστα, να τονισω οτι ο καλυτερος χρονος γυρου που καταφεραμε, ξεπεραστηκε μονο απο αυτοκινητο με διπλασια κυβικα και σλικ λαστιχα!!!!!

novas90
17-04-2006, 16:02
tha ithela kai ego me tin seira mou na sunxaro ola ta pedia pou pirane meros xoris na anfertho kai ego se ola osa eipate pio prin pou simfono apolita.

mia paratirisi mono gia ton nova

pery esy ekanes gnosto to site smartmania se olon to kosmo pernages toso arga pou kataferan kai simeiosan oloi tin hlektroniki diethinsi...(plaka kano)

||28| ||28| ||28| ΠΕΘΑΝΑΑΑΑΑΑ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ CLUB ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΟΡΙΓΟ Κ.Α
Γ.Μ.Τ |sch^ ΤΟ ΤΡΑΣ ΠΛΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩ :cry: :smt022
ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ :sad: :sad: :sad:
ΜR GAVANE ||14| ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ||31| ΘΑ ΓΙΝΗ ΠΙΟ ΚΑΛΟ :smt023 :smt047
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ||4 ΣΕΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ CLUB
ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΞΑΝ :wink: .....
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ||29|

STELIX
17-04-2006, 16:10
Συγχαρητηρια σε οσους ελαβαν μερος ανεξαρτητως αποτελεσματος. Λυπαμαι για οτι εγινε με το αυτοκινητο του Λευτερη και να θυμησω οτι σε παλιοτερη κουβεντα μας του ειχα πει για φθορες των αυτοκινητων σε πιστα και γιατι προτιμω κοντρες σε δρομους και μου ελεγε οτι σε πιστες δεν συμβαινει τιποτα..Ελπιζω να καταλαβε οτι εχω δικιο και ευχομαι να μην του ξανασυμβει κατι. Κανω κοντρες καθε εβδομαδα. Αλλο οι δρομοι και αλλο οι κλειστες στροφες σε πιστες. Οι αναρτησεις των περισσοτερων απο εδω μεσα ειναι για χρηση δρομου και οχι για πιστα με κλειστες στροφες. Το ιδιο ισχυει και για τα φρενα που εχουμε.
Το σμαρτ καλο ειναι για να κανουμε το κεφι μας σε δρομους αλλα για να το χωσετε σε πιστα με γρηγορους ρυθμους θα χρειαστειτε πολλα χρηματα για στησιμο και φρενα.
Επισης μην ασχολειστε με τα σχολια καποιων για τον τροπο οδηγησης σας αν δεν μπορουν να κανουν το ιδιο πραγμα καλυτερα απο εσας και μη σκεφτεστε μονο την νικη. Η νικη δεν φερνει βελτιωση. Η ηττα σε κανει να σκεφτεις και να βελτιωθεις. Χαστε σε μια κοντρα η αγωνα αλλα κοιταξετε γιατι χασατε ωστε να μην ξαναγινει. Μη θελετε επαθλα με την πρωτη φορα.

bullet_1800
17-04-2006, 16:14
Διαφωνώ στο πρώτο μέρος. 4 γύροι σε μια πίστα στενή όπως και αυτή όπου φρένο πατάς σε 3 στροφές μόνο δεν σημαίνει φοβερή καταπόνηση του αυτοκινήτου σου.
Σε κάποια πίστα όπως τα μέγαρα όπου χρειάζεται πέσιμο στα φρένα απο μεγάλες ταχύτητες τότε ναι. Αλλά στο καρτοδρόμιο οχι.

novas90
17-04-2006, 16:18
Συγχαρητηρια σε οσους ελαβαν μερος ανεξαρτητως αποτελεσματος. Λυπαμαι για οτι εγινε με το αυτοκινητο του Λευτερη και να θυμησω οτι σε παλιοτερη κουβεντα μας του ειχα πει για φθορες των αυτοκινητων σε πιστα και γιατι προτιμω κοντρες σε δρομους και μου ελεγε οτι σε πιστες δεν συμβαινει τιποτα..Ελπιζω να καταλαβε οτι εχω δικιο και ευχομαι να μην του ξανασυμβει κατι. Κανω κοντρες καθε εβδομαδα. Αλλο οι δρομοι και αλλο οι κλειστες στροφες σε πιστες. Οι αναρτησεις των περισσοτερων απο εδω μεσα ειναι για χρηση δρομου και οχι για πιστα με κλειστες στροφες. Το ιδιο ισχυει και για τα φρενα που εχουμε.
Το σμαρτ καλο ειναι για να κανουμε το κεφι μας σε δρομους αλλα για να το χωσετε σε πιστα με γρηγορους ρυθμους θα χρειαστειτε πολλα χρηματα για στησιμο και φρενα.
Επισης μην ασχολειστε με τα σχολια καποιων για τον τροπο οδηγησης σας αν δεν μπορουν να κανουν το ιδιο πραγμα καλυτερα απο εσας και μη σκεφτεστε μονο την νικη. Η νικη δεν φερνει βελτιωση. Η ηττα σε κανει να σκεφτεις και να βελτιωθεις. Χαστε σε μια κοντρα η αγωνα αλλα κοιταξετε γιατι χασατε ωστε να μην ξαναγινει. Μη θελετε επαθλα με την πρωτη φορα.

||4 ΣΟΣΤΟΣ Ο ΣΤΕΛΙΟΣ

novas90
17-04-2006, 16:22
Διαφωνώ στο πρώτο μέρος. 4 γύροι σε μια πίστα στενή όπως και αυτή όπου φρένο πατάς σε 3 στροφές μόνο δεν σημαίνει φοβερή καταπόνηση του αυτοκινήτου σου.
Σε κάποια πίστα όπως τα μέγαρα όπου χρειάζεται πέσιμο στα φρένα απο μεγάλες ταχύτητες τότε ναι. Αλλά στο καρτοδρόμιο οχι.

ΑΛΛΟ ΤΟ F2 ΑΛΛΟ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΜΗΝ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΒΟΥΜΕ :wink:

STELIX
17-04-2006, 16:26

Ποσα οικοπεδα αγορασατε; Αυτο δεν ειναι φθορα; Καταρχην ποσοι απο εσας ειχατε ζεστανει φρενα και λαστιχα πριν ξεκινησετε την χρονομετρηση; 4 γυροι δεν ειναι φθορα αν γινουν σωστα και το αυτοκινητο εχει τις προδιαγραφες. Το οτι 2 αυτοκινητα σηκωσαν τροχους δεν σου λεει κατι; Υπερβολικη μετατοπιση φορτιων λογω αναρτησεων ισως; Αυτο δεν θεωρειται φθορα;

Το for2 για να παιξει σε στροφες σε στενη πιστα επειδη ειναι πολυ δυσκολο λογω μηκους και τιμονιου να ντριφταρει θελει να το κανεις κουτσουρο απο πλευρα αναρτησεων σαν του ChridO. Αλλιως θελει να κοψεις ταχυτητσ φρεναροντας και μετα να ξαναχωσεις.

bullet_1800
17-04-2006, 16:28
Το ΡΟΣΤΕΡ 8) μαζεύει περισσότερα χλμ και χρειάζεται να πατήσει περισσότερο φρένο απο το For2 Περικλή. ΄Προσωπικά το μόνο που πιστεύω ότι καταπονέθηκε ήταν τα λάστιχα μου και τίποτα παραπάνω. Τα φρένα ουδέποτε μύρισαν, όυτε στα δοκιμαστικά όπου κάναμε γύρω στους 12 γύρους συνεχόμενα.

MaD
17-04-2006, 16:31
fanike poli kathara oti opios eixe kalitero kratima kai anebaze girgora stis xamiles pigene aneta. tou perikli patage poli kala kai den egerne katholou stis strofes.
omos einai idiaiteri periptosi dioti fanike kathara apo ton fadastiko perikli oti mpike na diafimisei to club.
meta to yugo itan i atraxion tou agwna
:)

bullet_1800
17-04-2006, 16:41
Κάτσε ρε Στέλιο γιατί σε λίγο θα μας πεις ότι είναι ασφαλέστερο να τρέχουμε στον δρόμο αντί για την πίστα! Μην τρελλαθούμε τελείως!!!!!!!

Τι σχέση έχει ότι είχαμε εξόδους? Τουλάχιστον για μένα και τον Άλεξ ξέρω ότι ήταν οδηγικό λάθος και όχι κάποιου είδους υπερφόρτωση σε οποιοδήποτε σημείο του αυτοκινήτου. Τουλάχιστον οι ζημιές εκεί μεσα περιορίζονται σε δικες μας υλικές ζημίες μικρής αξίας. Αν δηλαδή εσύ φύγεις στην Εθνική ή οπουδήποτε αλλού τρε΄χουμε ( ναι και εγώ τρέχω συνέχεια στον δρόμο) τι θα γίνει? Θα φταίει το αμάξι? Και αν φύγουμε ενω πηγαίνουμε γρήγορα θα μας βρόυν απο την οδοντοστοιχία.

Όσων αφορά αυτά τα περίεργα που αναφέρεις για την μείωση της ταχύτητας δεν μπορώ να σου απαντήσω εγώ μιας που δεν οδηγούσα for2 αλλά ο Λάμπρος που πήγαινε με τις 3 όλη την ώρα. Όταν τον κοιτούσα τα φρένα που πάταγε ήταν απλά κάτι τσιμπηματα για τοποθέτηση και όχι τίποτα τραγικά μπρουμιτιάσματα.
Απόψη μου πάντα...

novas90
17-04-2006, 16:46
εεεεετσι

novas90
17-04-2006, 17:00
Το ΡΟΣΤΕΡ 8) μαζεύει περισσότερα χλμ και χρειάζεται να πατήσει περισσότερο φρένο απο το For2 Περικλή. ΄Προσωπικά το μόνο που πιστεύω ότι καταπονέθηκε ήταν τα λάστιχα μου και τίποτα παραπάνω. Τα φρένα ουδέποτε μύρισαν, όυτε στα δοκιμαστικά όπου κάναμε γύρω στους 12 γύρους συνεχόμενα.

ΚΩΝ/ΝΕ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΟΙΚΟΠΕΔΑ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΘΑΝ ΖΗΜΙΕΣ (GAV ) ΔΗΛ. ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΑΛΟ ΟΔΗΓΟ.
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ( ΔΕΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΜΟΛΑ) ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ :wink:

Sphinxgr
17-04-2006, 17:02
Tha hthela na ekfrasw kai egw th symparastash mou sto filo gavano. Einai ena pligma men alla eftixos pou einai kala o lefteris.

Synexizontas pisteyw oti h pista stis afidnes einai idanikh mono gia smart logo megethous, dynamhs kai gia kanena allo amaksi.
Sta megara gia paradeigma (pou einai enalaktikh pista) tha htan entelos diaforetikos agonas kai tha millagan kurios oi kinhthres, se anthithesh me tis afidnes pou ola paizontai kyrios se leptomereies, kratimata, empeiria kai 10 alloga panw katw se kathimerinous odhgous den kanoun idiaiterh diafora stous xronous...

bullet_1800
17-04-2006, 18:13
Κάτσε γιατί παρεξηγηθήκαμε. Εγώ δεν μίλησα για εμένα, ούτε για το ποιός είναι καλός οδηγός. Ουδέποτε τέθηκε τέτοιο θέμα εδω πέρα. Απλά είπα ότι διαφωνω σε αυτό που είχε πει ο Στέλιος, ότι δηλαδή το αμάξι ζορίστηκε πολύ σε αυτό που κάναμε. Εξήγησα τους λόγους που το πιστεύω αυτό και τίποτα παραπάνω.

duke21gr
17-04-2006, 18:24
Tha simfonisw me to Bullet kai sta dio skeli. Ta F2 eksantlisan ta oria tous sto stripsimo, se poio dromo tha ta eksantlisei kaneis? Kanenas dromos den mporei na antikatasthsei thn empeiria tis pistas. An mpeis stin pista kai pas xalara den prokeitai na sou tyxei tipota (se antithesh me to dromo), an pas omws gia girologio ksereis apo tin arxh oti mporei na erthei h kakia stigmh xwris omws na riskareis th zwh sou kai th zwh allwn.

Filika panta, Miss Young! Ante kai ston epomeno Star Ellas.

Alex
17-04-2006, 18:52
Εχει δικιο ο σφαιρας. Δυστηχως απ'αυτα που διαβαζω, καταλαβαινω οτι μερικοι στερουνται παντελως, οποιασδηποτε αυτοκινητιστικης παιδειας. Δεν ειναι δυνατον να πιστευετε οτι ο δρομος ειναι πιο ασφαλες σημειο για κοντρες και δοκιμες απο την πιστα. Ουτε ειναι δυνατο να πιστευετε οτι θα μαθετε περισοτερα στο δρομο απ'οτι στην πιστα.

Εγω, εμαθα μεσα σε αυτες τις δυο εξορμησεις μου στην πιστα, πολυ περισοτερα για το αυτοκινητο μου απ'οτι θα μπορουσα να μαθω σε οποιονδηποτε δημοσιο δρομο. Εμαθα το ορια του αυτοκινητου μου με ασφαλεια και με κοστος μια ασημαντη φαναρτζοδουλεια. Σε αντιστοιχη περιπτωση σε δημοσιο δρομο, θα μπορουσες να ειχες κανει ενα απο τα παρακατω:
- Tρακαρει με τον απεναντι με αποτελεσμα μεγαλυτερη ζημια (υψηλοτερη ταχυτητα συγκρουσης αφου και αυτος θα ερχοταν με φορα)
- Φυγει απο κανα γκρεμο
- Σκοτωσει καποιο πεζο
- Χτυπησει καποιον με μοτοσυκλετα
Θεωρω λοιπον, το οτι εφυγα με το πλαι πανω σε λαστιχα, οτι ειναι το πιο μικρο κοστος που θα μπορουσε να πληρωσει κανεις για να μαθει τα πραγματικα ορια του αυτοκινητου του. Ειμαι σιγουρος οτι ολοι οσοι συμετειχαν (ακομα και αυτοι που ειχαν εξοδους -σοβαρες και μη-) θα σου πουν οτι τα ορια του αυτοκινητου τους και η συμπεριφορα του σε αυτα ειναι πια κατι που γνωριζουν καλα. Οπως ειπα και στο προηγουμενο post μου, το λαθος δεν ηταν η εξορμηση στην πιστα, αλλα το χωρις αυριο κυνηγι για τον καλυτερο χρονο, που πολλοι απο εμας εκαναν.

Οσο για τις καταπονησεις, (αν θες θα στο επιβεβαιωσει κι ο μηχανικος σου), σε μια μικρη πιστα οπως το καρτοδρομο, οπου οι ταχυτητες ειναι μικρες και ο αριθμος των γυρων περιορισμενος, η καταπονηση του αυτοκινητου ειναι ελαχιστη. Εχεις μεγαλυτερη καταπονηση του κινητηρα οταν το σκιζεις ανεβαινοντας την εθνικη με 6η, μεγαλυτερη καταπονηση στην αναρτηση σε εναν οποιονδηποτε χωματοδρομο, και μεγαλυτερη καταπονηση στα φρενα σε μια απλη καταβαση απ'την Παρνηθα. Το μονο πραγμα που υποφερει ειναι τα λαστιχα κι αυτα εγω τα θεωρω αναλωσιμα οποτε δε με νοιαζει.

m@nOs
17-04-2006, 19:56
Κρίμα για ότι έγινε...!

Να εκφράσω κι εγώ τα συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και επίσης περαστικά σε όσους είχαν απώλειες... ευτυχώς μόνο υλικές...

onyx
17-04-2006, 20:21
Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ για το ατυχές συμβάν.... :sad: και πλέον λυπάμαι λιγότερο που δεν μπόρεσα να έρθω.... Περαστικά gav. :)
Δεν ξέρω πώς χτύπησε το χέρι του αλλά καλό είναι σε πίστα τα παράθυρα να είναι κλειστά...
Η συγκεκριμένη πίστα είναι πολύ μικρή, χαμηλών ταχυτήτων και κλειστή, μετράει πάρα πολύ το στήσιμο και όχι η ισχύς. Για το λόγο αυτό περίμενα να πάνε καλά σε χρόνους τα roadster με το καλό ζύγισμα, χαμηλό βάρος και χαμηλό κέντρο βάρους και μάλλον αυτό φάνηκε.
Αντίθετα το for2 μπορεί να έχει το σωστό μεταξόνιο αλλά λόγω ύψους και στησίματος δεν έχει μεγάλα περιθώρια και όπως κάποιοι έχουμε πει ξανά και ξανά δεν είναι αυτοκίνητο για τέτοια χρήση. Στο όριο είναι πιο απότομα και απρόβλεπτα. Χάρη στην πίστα βέβαια μερικοί ακόμα οδηγοί ξεπέρασαν τα όρια και μπορούν να έχουν άποψη.
Σφιχτότερη ανάρτηση μπορεί να μείωνε φαινόμενα μεταφοράς βάρους αλλά μπορεί τότε η τούμπα να ήταν πιο απότομη με ακόμα λιγότερη προειδοποίηση (ο ένας πρόλαβε να το σώσει). Η σωστή αντιμετώπιση είναι ανάποδο τιμόνι.
Φθορές σε τέτοια πίστα χαμηλών ταχυτήτων με όχι πολύ άγρια άσφαλτο πρακτικά δεν υφίστανται. Αλήθεια τί πίεση είχατε στα ελαστικά σας. Γενικά σε πίστα με κοινά ελαστικά συνιστάται αύξηση 25-40% για μεγαλύτερη ακαμψία του σκελετού του ελαστικού για μεγαλύτερη αμεσότητα και μικρότερες φθορές ειδικά των πλαινών.

peleas
17-04-2006, 20:37
Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες τόσο για την προσπάθεια όσο και για τις θέσεις στην κατάταξη. Λευτέρη, υπομονή. Θέμα χρόνου είναι και όλα θα γίνουν. Ακόμα και θέση που έχεις κρατήσει για το Σμάρταρο πιστεύω πως θα σε περιμένει...

Τρεις διαπιστώσεις:

1) Νομίζω πως το πήραμε πολύ πατριωτικά το θέμα της επίδοσής μας στον αγώνα. Λιγότερο άγχος και περισσότερη διασκέδαση λοιπόν.

2) Παρ όλο που η πίστα των Αφιδνών ευνοεί τα Σμαρτάκια σε σχέση με τα υπόλοιπα τετράτροχα, πιστεύω πως είναι κατάλληλη μόνο για αγώνε καρτ και τίποτα άλλο...

3) Τα F2 δεν είναι φτιαγμένα για πίστα και αυτή η διαπίστωση δεν αναιρείται από το γεγονός οτι στη συγκεκριμένη πίστα τα πήγαν καλα...

Τέλος κίτρινη κάρτα στα Εβο και Σούμπι που έτρεξαν με σλικ λάστιχα και νίτρα σε έναν αγώνα με αποκλειστικό σκοπό τη συμμετοχή και τη διασκέδαση...

novas90
17-04-2006, 20:45
sostos o onyx elei parapanv aera h kalhtera azvto
giati einai akampto den diogkonetai opvs o aeras kai den mazeih ygrasia prama kako gia to lastixo

gavanos
17-04-2006, 20:55
Θα διαφωνήσω με τον φίλτατο STELIX. Και θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους. Για να πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά:

Όσον αφορά το θέμα ασφάλεια, εξακολουθώ να πιστεύω ότι η πίστα είναι το ιδανικό πεδίο για δοκιμές. Οποιοσδήποτε πάθαινε αυτό που έπαθα εγώ σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ, θα είχε πολύ χειρότερα αποτελέσματα. Τονίζω για άλλη μια φορά, ότι η συγκεκριμένη ανατροπή δεν είχε να κάνει με το ότι έγινε σε πίστα. Κάλλιστα θα μπορούσε να γίνει και σε δημόσιο δρόμο. Με πολύ χειρότερες συνέπειες (στην καλύτερη περίπτωση με τις ίδιες), π.χ. δέντρο, άλλο αυτοκίνητο, πεζός, γκρεμός κλπ. Αυτό είναι κάτι δεδομένο, δεν νομίζω να το αμφισβητεί κανείς.

Πώς έγινε το συμβάν: Καταρχάς είχα μπει για δεύτερη φορά, αφού την πρώτη φορά το πέρασμά μου χάλασε από αργότερο προπορευόμενο όχημα. Επομένως στη δεύτερη φορά είχα ήδη ακούσει τους χρόνους των υπολοίπων, οι οποίοι ήταν πολύ καλύτεροι από αυτούς που είχα κάνει -σε χαλαρούς ρυθμούς- στα δοκιμαστικά. Ειδικά στον τελευταίο γύρο, τα είχα δώσει όλα, με πολύ πιθανό έναν πολύ καλό χρόνο εάν δεν γινόταν το κακό. Σε μια αριστερή φουρκέτα μπήκα με πολλά, αρκετά καλά όμως, και μετά την μικρή ευθεία που ακολουθούσε, είχε ένα "εσάκι" με αριστερή αρχικά και δεξιά στη συνέχεια στροφή. Στην αριστερή λοιπόν στροφή από το εσάκι έγινε η υπερβολή. Ο ενθουσιασμός και το κυνήγι του χρόνου και μόνο, είχαν ως αποτέλεσμα την είσοδο με μεγάλη ταχύτητα και απότομο κόψιμο του τιμονιού αριστερά. Έντονη υπερστροφή στην κορυφή του "S", και το απότομο ανάποδο δεξιά, για να γίνει τοποθέτηση για την δεξιά που ακολουθούσε, είχαν σαν αποτέλεσμα την απότομη μετατόπιση βάρους. Το αυτοκίνητο "ξεκόλησε" απότομα και έσκασε με το αριστερό πλάι. Καθαρά οδηγικό λάθος. Αυτό δεν σημαίνει -επαναλαμβάνω- ότι φταίει η πίστα.

Νομίζω δηλαδή ότι αν η ανάρτηση ήταν κάποια καλύτερη (δεν μίλησα για κάτι απόλυτο, απλά σκληρότερη), το συγκεκριμένο περιστάτικό, ως αποτέλεσμα του συγκεκριμένου τρόπου εισόδου στο "S", δεν θα συνέβαινε. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

@onyx: Το παράθυρο ήταν κλειστό, απλά από την πτώση έσπασε και ο τραυματισμός έγινε από την τριβή του χεριού σε γυαλιά και άσφαλτο. Σήμερα έχει μουδιάσει ολόκληρο και ο μυικός πόνος είναι αρκετός. :?

Το ότι, παρόλο το γεγονός αυτό, δηλώνω ότι εξακολουθώ να πιστεύω ότι η πίστα είναι ο καλύτερος τόπος για πειραματισμούς, νομίζω λέει κάτι. Εδώ γνωρίζω ότι κάποιοι από άλλα club που δηλώνουν γρήγοροι (και δεν αναφέρομαι στον stelix) έκαναν από τους χειρότερους χρόνους σε ΚΑΘΕ γύρο τους (και όχι επειδή είχαν ένα άσχημο γύρο όπως αφήνουν να εννοηθεί), νομίζω ότι πάλι κάτι σημαίνει.

Scotch
17-04-2006, 20:59
:shock: :shock: :?
Περαστικά κι από μένα Λευτέρη για το πιτσιρίκι και εύχομαι αυτή να ήταν και η τελευταία ατυχία για το club :!:

Anastasis
17-04-2006, 21:41
Πρωτα απο ολα συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που εβαλαν τα αμαξια τους και διαφημισαν το club και την δυναμη του και επεισης θα θελα να με συγχωρεσετε που δεν ηρθα να σας δω.....

αρκετα με τον προλογο....

Θα θελα να σταθω σε ενα γεγονος(ισως παρασκηνιακο εν μερει) οσον αφορα το ατυχημα που ειχε ο λευτερης...Κατα αρχην θα θελα να σε ρωτησω ρε στελιξ ειναι δυνατον να πιστευεις αυτα που λες???ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ σκοτωνονται τοσα παιδια καθε χρονο,μηνα,μερα,ωρα!Αυτο παει να πει οτι η ΟΔΗΓΙΚΗ παιδεια ειναι υπο το μηδεν σε αυτην την χωρα!

ΕΠΕΙΣΗΣ εμαθα οτι οταν εγινε το ατυχημα....ΜΙΑ ΑΔΕΛΦΑΡΑ (ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ) ΕΛΕΓΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΓΕ ΜΕ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗ....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΜΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΛΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΟΥ CLUB,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΙΛΚΟ!

ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΠΟΥΧΤΙΣΕΙ ΜΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΩΝ

yolanda
17-04-2006, 21:56
Αναστάση μου, από κάτι τέτοια γεγονότα καταλαβαίνεις το ποιόν του άλλου. Τον νέο δεν τον έχω γνωρίσει καν(αν και από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω ότι δεν χάνω τίποτα) αλλά εδώ απ'ότι φαίνεται δεν τίθεται θέμα έλλειψης "οδηγικής" παιδείας αλλά παιδείας γενικοτερα!!!!

novas90
17-04-2006, 22:15
Κάτσε γιατί παρεξηγηθήκαμε. Εγώ δεν μίλησα για εμένα, ούτε για το ποιός είναι καλός οδηγός. Ουδέποτε τέθηκε τέτοιο θέμα εδω πέρα. Απλά είπα ότι διαφωνω σε αυτό που είχε πει ο Στέλιος, ότι δηλαδή το αμάξι ζορίστηκε πολύ σε αυτό που κάναμε. Εξήγησα τους λόγους που το πιστεύω αυτό και τίποτα παραπάνω.

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΙΑΡΗΣ :shock: ΑΚΟΥ ΤΑ ΕΞΗΣ. ΕΓΩ ΣΥΝΦΩΝΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΣΤΕΛΙΟΣ(Το σμαρτ καλο ειναι για να κανουμε το κεφι μας σε δρομους αλλα για να το χωσετε σε πιστα με γρηγορους ρυθμους θα χρειαστειτε πολλα χρηματα για στησιμο και φρενα.
Επισης μην ασχολειστε με τα σχολια καποιων για τον τροπο οδηγησης σας αν δεν μπορουν να κανουν το ιδιο πραγμα καλυτερα απο εσας και μη σκεφτεστε μονο την νικη. Η νικη δεν φερνει βελτιωση. Η ηττα σε κανει να σκεφτεις και να βελτιωθεις. Χαστε σε μια κοντρα η αγωνα αλλα κοιταξετε γιατι χασατε ωστε να μην ξαναγινει. Μη θελετε επαθλα με την πρωτη φορα. ) ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΧΑΛΑΡΑΑΑ ΟΠΟΥ ΛΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ. ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΟΧΙ W.R.C :wink: ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΙΓΗΣΗ. :wink:

MaD
18-04-2006, 02:00
Πρωτα απο ολα συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που εβαλαν τα αμαξια τους και διαφημισαν το club και την δυναμη του και επεισης θα θελα να με συγχωρεσετε που δεν ηρθα να σας δω.....

αρκετα με τον προλογο....

Θα θελα να σταθω σε ενα γεγονος(ισως παρασκηνιακο εν μερει) οσον αφορα το ατυχημα που ειχε ο λευτερης...Κατα αρχην θα θελα να σε ρωτησω ρε στελιξ ειναι δυνατον να πιστευεις αυτα που λες???ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ σκοτωνονται τοσα παιδια καθε χρονο,μηνα,μερα,ωρα!Αυτο παει να πει οτι η ΟΔΗΓΙΚΗ παιδεια ειναι υπο το μηδεν σε αυτην την χωρα!

me tin logiki oti o mparmpa mitsos tis geitonias ftiaxnei kalitera aftokinita apo mia Ferari tote kai o dromos einai pio asfalis apo mia pista...

PERASTIKA GIA ALLI MIA FORA

gkblue
18-04-2006, 02:28
Κατα αρχην θα θελα να σε ρωτησω ρε στελιξ ειναι δυνατον να πιστευεις αυτα που λες???
Μαλλον ναι... :?

ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ σκοτωνονται τοσα παιδια καθε χρονο,μηνα,μερα,ωρα!Αυτο παει να πει οτι η ΟΔΗΓΙΚΗ παιδεια ειναι υπο το μηδεν σε αυτην την χωρα!
[b]

ΟΟΟΧΙ Ανασταση αμα δεν 'κανεις κοντρες καθε βδομαδα' τοτε δεν 'ξερεις απο αυτοκινητα'. :wink: Ετσι μετριεται σημερα η γνωση περι οδηγησης-αυτοκινητου απο μερικους.Και φυσικα ειναι σωστο να κανεις κολπα (για να μην χρησιμοποιησω αλλη εκφραση),στους δρομους με ενα σωρο απροβλεπτους κινδυνους,νερα,παιδια,σκυλια,μηχανακια,παπουδες στο τιμονι κτλ.Ετσι αποκτας εμπειριες ρεεε!! Γινεσαι Street - Fighter γγιιιχχαα.
Και εγω γι αυτο δεν ηρθα προχθες,βρηκα ευκαιρια και αλωνιζα πανω κατω την εθνικη μπας και τα χωσω σε κανενα αλανι τςςςς

Εξαλλου ολοι οσοι δινουν λεφτα για σεμιναρια οδηγησης και τα κανουν σε πιστες ειναι βλακες δεν 'ξερουν απο αυτοκινητα',κοτες!

Στο θεμα μας παλι,σιγουρα ο υπερβαλλων ζηλος σας κοστισε παιδια αλλα ετσι ειναι τα παθη! :D Εσεις να ειστε καλα και ειμαι σιγουρος οτι την επομενη φορα θα ειστε καλυτεροι!!

Ερωτηση..Gavane με 145 λαστιχο λες να την ειχες γλυτωσει? :lol: :lol:
Λες να ειχες μπει με τοοσα χλμ που θα εκανες την στροφη ευθεια??
Ερωτηση 2...Καμια φωτο απο τον αγωνα? :)

vatraxos
18-04-2006, 04:19
Apla tsekara simera to topic, k ithela na pw k gw ena "perastika" ston leuteri k gia ton traumatismo (vasikotero) kai gia to mwro tou. Krima apo ti mia, eutuxws apo tin alli pou den upirxe tpt sovarotero.

Alla etsi einai, ta oria ta mathaineis mono otan ta peraseis! ;-)

Be well m8!

DAMOGLIS
18-04-2006, 07:26
PERASTIKA OLA THA PANE KALA, KAI TOY XRONOY EDO EIMASTE

STELIX
18-04-2006, 08:44
Ποσες φορες βαλατε το αυτοκινητο σας στην συγκεκριμενη πιστα ωστε να πιστευετε οτι την γνωριζετε, να αισθανεστε ασφαλεια και ειχε τις ιδιες συνθηκες καθε φορα; Κανατε χρονομετρημενα δοκιμαστικα αρκετες φορες πριν ξεκινησει η διαδικασια του αγωνα;

Στον δρομο εχει μεγαλυτερα ανοιγματα οποτε ειναι ευκολοτερο να διορθωσεις και να μη βγεις εκτος, μπορεις να δοκιμασεις την ιδια διαδρομη αρκετες φορες με διαφορετικες ταχυτητες για να δεις που κραταει χωρις να πληρωνεις 20ευρα για 10λεπτα, σου τυχαινουν ολες οι συνθηκες που δεν θα σου τυχουν σε μια πιστα για καρτ.
Δεν ξυπνησα ενα πρωι και αρχισα τις κοντρες σε δρομους που δεν γνωριζω. Στην ιδια διαδρομη στις στροφες που εχουν οριο 90 οταν την πρωτοξεκινησα εμπαινα με 80. Μετα απο 10 περασματα αρχισα να μπαινω με 100-110. Οσο αυξανοντουσαν τα περασματα μου αυξανα και ταχυτητα γιατι ειδα οτι με κραταει και εχω φτασει να μπαινω με 180. Οταν φυσαει δυνατα πλευρικα η ταχυτητα μου πεφτει στα 110-120. Τα 145 μπροστα εχω δει οτι με κρατανε στην συγκεκριμενη διαδρομη. Δεν το εχω χωσει ομως ποτε στα λιμανακια η αλλες κλειστες στροφες γιατι ξερω οτι δεν κρατανε. Οποτε καλο θα ειναι καποιοι να κοψουν τις μαλακιες-ειρωνειες.

Ποσα 20ευρα θα χρειαστειτε να πληρωσετε για να μαθετε την συγκεκριμενη πιστα το σκεφτηκατε; Σκεφτηκατε οτι η συγκεκριμενη πιστα ειναι για καρτ που εχουν πολυ χαμηλο κεντρο βαρους και καμμια μετατοπιση φορτιων και οχι για να μπαινουν με πολλα for2 με μαμα αναρτησεις δρομου που απλα φορανε φαρδυτερα ζαντολαστιχα. Δεν ειναι μονο τα ζαντολαστιχα που κρατανε ενα αυτοκινητο στον δρομο. Ειναι και οι αναρτησεις και το ποσο καλα γνωριζεις την συγκεκριμενη διαδρομη.

Τελος επειδη καποιοι ειναι ειναι ασχετοι καλο θα ειναι να κοψουν τα σχολια. Σε μια κοντρα ειδικα αν προκειται για 400αρι αυτο που μετρανε ειναι τα κιλα αν ιππο και οι σχεσεις μεταδοσεις στο κιβωτιο. Αν ο οποιοσδηποτε μαστορας καταφερει να φτιαξει ενα αυτοκινητο με πολυ μικρη σχεση κιλων ανα ιππο και καλο κιβωτιο εχει σιγουρη νικη. Για να ανοιξουν τα στραβα τους και να μαθουν 5 πραγματα παραπανω ας δουν 0-100 για την Lotus Elise με τα 190 αλογα η τα Catterham που ειναι πολυ φθηνοτερα απο Ferrari. Το ιδιο αυτοκινητο υπολογιστε το με 100+ αλογα παραπανω λογω τουρμπο, αγριοτερων εκκεντροφορων κτλ και ελατε να τα ξαναπουμε.
Ρωτηστε να μαθετε επισης για την τουρμπατη Lotus Elise φτιαγμενη απο την Toyomad.

Φιλικα Τσικης

duke21gr
18-04-2006, 09:48
File Stelix, me posa 20eura kostologeis mia anthropinh zwh?

O Alex an den eixe tin eksodo sta lastixa kai vasei twn xronwn tou pou htan stathera sto 1:02 tha eixe sinoliko xrono max 4:10, eoidosh pou tha zilevan polla autokinhta ekei mesa. Kai ola auta me 1 proponhsh. An estiazeis mono sta F2 tote koita episeis kai tous dikous tous xronous kai tha katalaveis.

Lgeor
18-04-2006, 10:05
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΟΥΣΙΟ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΠΑΡΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΕΧΩ ΞΕΚ@ΒΛΩΣΕΙ ΤΟΣΟ, ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ SMARTAKI ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΓΚΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΓΩΘΩ.
ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ ΟΔΗΓΟΣ.
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΤΡΕΞΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΣΥΝΕΤΑ.

STELIX
18-04-2006, 10:21
File Stelix, me posa 20eura kostologeis mia anthropinh zwh?

O Alex an den eixe tin eksodo sta lastixa kai vasei twn xronwn tou pou htan stathera sto 1:02 tha eixe sinoliko xrono max 4:10, eoidosh pou tha zilevan polla autokinhta ekei mesa. Kai ola auta me 1 proponhsh. An estiazeis mono sta F2 tote koita episeis kai tous dikous tous xronous kai tha
katalaveis.

Φιλε μου οπως βλεπεις απο την υπογραφη μου δεν ειμαι εναντια στις πιστες αρκει αυτες να ειναι για αυτοκινητα και οχι για καρτ και αν το κοστος για χρηση ειναι σε λογικα πλαισια. Υπηρχαν παραπονα για το κοστος συμμετοχης και απο μελη του GTC. Γιατι χρεωνουν για δοκιμη στην πιστα οσο παει να νοικιασεις το καρτ απο την στιγμη που μπαινεις με το δικο σου αυτοκινητο και αυτοι δεν εχουν ουτε φθορες ουτε εξοδα( βενζινες κτλ); Αυτο δεν σου δινει την δυνατοτηγα να μαθεις. Με 4 γυρους που κανατε και αλλους 10-12 που εκαναν καποιοι με δικα τους εξοδα πιστευετε οτι μαθατε την πιστα; Για να την μαθετε θα πρεπει να δοκιμασετε με διαφορετικες πιεσεις στα λαστιχα, διαφορετικες θερμοκρασιες και εξωτερικες συνθηκες και διαφορετικες ταχυτητες.
Επισης θα πρεπει να ξερετε τι οδηγατε. Σμαρτ με μαμα αναρτησεις και 50000+χλμ δεν ειναι για κλειστες στροφες. Οι κοντρες στον δρομο μπορει να κοστισουν ζωες απο λανθασμενες κινησεις και ελλειψη σεβασμου. Οι ιδιες αιτιες μπορουν να προκαλεσουν ατυχηματα στις πιστες. Τι εννοω;
Κλεινουμε τον οποιοδηποτε ωστε να μη μας βγει μπροστα η αρχιζουμε να αυξανουμε ταχυτητα αδιαφορωντας για το αν μας παιρνει η οχι.
Η εντυπωση που ισως εχει σχηματιστει για το ατομο μου ειναι οτι κανω κοντρες και μαλακιες οπου και αν ειναι. Κανω σε σημεια που εχω κανει απειρα περασματα και αρκετες δοκιμες μονος μου και μονο οταν βλεπω οτι εχω περιθωρια ελιγμων και ξερω οτι μπορω να αποφυγω κατι.
Σε πιστα μπορεις να μαθεις αρκετα μονο με εντατικες προπονησεις και αν κοιτας πως να διορθωσεις τα λαθη σου. Με 4-14 φορες δεν εμαθες τιποτα. Μπορει με το που θα το χωσεις να κανεις καλους χρονους αλλα δεν σημαινει οτι εισαι καλος οδηγος. Μπορει να εισαι τολμηρος αλλα οχι καλος. Καποιος με χειροτερο χρονο μπορει να ειναι καλυτερος και απλα μπηκε στην πιστα για να κανει το κεφι του. Οι περισσοτεροι απο εσας μπηκατε για να το παιξετε γρηγοροι και να κανετε καλυτερο χρονο μεταξυ σας και γιαυτο προεκυψαν οι αγορες οικοπεδων. Δεν μπηκατε για να μαθετε-βελτιωθειτε

Sphinxgr
18-04-2006, 10:55
Gia to kostos ths pistas na anaferw oti mporei o opoiosdhpote na paei mia oloklhrh mera sta megara kai na liwsei to aftokinhto tou me 50 eyrw... Arkei na to apofasisei...

Etsi htan toulaxiston mexri prin ligo kairo...

bullet_1800
18-04-2006, 11:03
Το θέμα ξέφυγε και επειδή άρχισαν τα Flames(πράγμα που ουδέποτε θέλησα να γίνει) θα αποστασοιοποιηθώ μετά απο αυτό το πόστ.

Θέλω απλά να πω ότι καταλαβαίνω αυτο που λες Στέλιο αλλά δεν συμφωνώ. Και εγώ την ίδια νοοτροπία έχω στον δρόμο, θα μπω με λίγα στην αρχή και θα αρχίσω να αυξάνω μέχρι να αρχίσει να πλησιάζει τα όρια. Το θέμα είναι ότι στην πίστα σου δίνεται η ευκαιρία να ξεπεράσεις τα όρια με σχετικά μικρό κόστος, ενώ στον δρόμο μπορεί να μπούμε γρήγορα αλλά πάντα λίγο πριν ξεφύγουμε εκτός(ορίων). Αυτή είναι η διαφορά. Ένας συνειδοτοποιημένος "τρεχαντζής" των δρόμων δεν θα κάνει ποτέ κάτι για να ξεπεράσει τα όρια και θα θέσει την ζωή του και κυριότερα των άλλων σε κίνδυνο. Στην πίστα υπάρχει αυτό το περιθώριο της υπερβολής για όποιον γουστάρει να το αγγίξει χωρίς να κινδυνεύει να πάθει κάτι πολύ κακό.

Προσωπικά μέχρι που μπήκα στην πίστα νόμιζα ότι είχα καλή αντίληψη του πόσο έφευγε το αυτοκίνητο μου υπό-πίεση. Αποδείχτηκε ακράδαντα ότι έιχα λάθος. Κοιτάζω το βίντεο απο τους γύρους μου ξανά και ξανά και δεν το πιστεύω... Όταν ήμουν μέσα στο αυτοκίνητο και το έδιωξα νόμιζα ότι είχε γυρίσει τουλάχιστον ένα 40% στο πλαί. Φαίνεται όμως καθαρότατα ότι δεν ήταν κάτι παραπάνω από 15% και εκεί έγινε το λάθος. Εγώ διόρθωσα το τιμόνι για 40% γωνία και αυτό με έστειλε να μαζεύω μαργαρίτες και Lillys!! Πλέον μπορώ όμως να βρω την δικαιολογία πίσω απο αυτή τον άπειρο χειρισμό μου. Όσες φορές έχω διώξει το αυτόκινητο μου σε δημόσιο δρόμο το έχω κάνει σε άσφαλτο τύπου καθρέφτη. Εκεί τα πράγματα είναι εύκολα, σαν πάγος. Πολύ αργές κινήσεις και όλα κυλάνε αργά και σταθερά. Μετατοπίσεις βάρους δεν υπάρχουν μιας που δεν υπάρχει η ανάλογη πρόσφυση για να γίνει κάτι τέτοιο οπότε και δεν είχα συναντήσει ποτέ κάτι παρόμοιο.
Για παράδειγμα, την ώρα που φύγαμε απο τα Goodys και οι άλλοι πήγαν να πάρουν τσιγάρα εγώ γύρναγα μόνος μου στην πίστα. Μετά κατηφόρα που έχει και την καντίνα έχει μια γλυστερή αριστερή στροφή. Επειδή ήμουν νυσταγμένος και έτρεχα δεν ήμουν έτοιμος για αυτό που συνέβη. Πατάω φρένα για να στρίψω αλλά ήμουν με φορτωμένη τετάρτη. Αποτέλεσμα το Σμαρτ να γυρίσει πολύ και να φύγει με τα τέσσερα. Ο παππούλης που ερχόταν απο το αντίθεοτ ξαφνικά στρίβει γωνία και βλέπει έναν μαλάκα να μπαίνει με τα τέσσερα. Περριτό να σας πω ότι αυτός έκανε παραπάνω τιμονιές απο εμένα. Το θέμα είναι ότι για άλλη μια φορά η άσφαλτος ήταν γυαλί και το άγχος που είχα μηδενικό παρότι έιχα υψηλή ταχύτητα. Μέχρι εκεί όμως... Αν μου συνέβαινε αυτό που έπαθα μέσα στην πίστα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα το είχα σώσει και θα είχα καρφωθεί πάνω στον περαστικό παππούλη. Πείτε με κουλό, άπειρο, μικρό αλλά νομίζω πως έτσι θα γινόταν.
ΠΙΣΤΑ=Για να πειραματίζεσε με πράγματα που δεν τολμάς να κάνεις εκεί έξω.
Δεν νομίζω ότι κάποιος απο εμάς αισθάνεται Schumaher επειδή έβαλε το αμάξι του στην πίστα αλλά είμαι σίγουρος ότι όλοι απεικοδομίσαμε κάτι το όποιο συμπληρώνει ένα κομματάκι στην "εμπειρία"( Ttasos :razz: ) που έχουμε γύρω απο το αυτοκίνητο μας. Είμαι σίγουρος οτι ο Άλεξ δεν πρόκειτε να την ξαναπατήσει με την συγκεκριμένη στροφή. Το ίδιο ίσχυει και για τον Γιάννη που έιχε μια έξοδο στα δοκιμαστικά. Όσο για τον Λευτέρη περιττό να πω ότι αν ξαναμπεί θα είναι πολύ πιο προσεκτικός με το τιμόνι του και τις αποτόμες μετατοπίσεις βάρους.

Αύτα όσο και να τα ακούς στην θεωρία ποτέ δεν θα μπορέσεις να τα καταλάβεις αν δεν τα δοκιμάσεις στο δικό σου αυτοκίνητο, για αυτό και το να μπεις έστω και μία φορά στην πίστα θα σε βγάλει κερδισμένο. Μένοντας στον δρόμο θα μένεις στάσιμος σε αυτά που ξέρεις. Μπαίνοντας στην πίστα θα δοκιμάσεις αυτό το κάτι παραπάνω που θα σε κάνει καλύτερο απο ότι ήσουν πριν

Τέλος να συμφωνήσω με τον Λάμπρο 1000%. Επιτέλους έχω ΞΕΚ@ΒΛΩΣΕΙ! Δεν ξέρω για πόσο θα κρατήσει αλλά είμαι σίγουρος ότι το γέμισα που έκανα σήμερα θα είναι ένα απο αυτά με τα περισσότερα χιλίομετρα. Δεν νίωθω τ ην ανάγκη να τρέξω :shock: :shock: Πίστευα ότι δεν θα ερχόταν ποτέ αυτή η στιγμή αλλά τελικά ήρθε και με έχει αφήσει άναυδο!

Παντα φιλικά ο μικρός της παρέας,
Κωνσταντίνος

duke21gr
18-04-2006, 11:11
Mesa apo ti synexh proponisi kai ta lathi erxetai h veltiosh. Ta lathi sti pista en antithesi me to dromo stoixizoun mono se ylikes zhmies. Ekei estiazw kai san prosopikotita eimai kathetos se auto.

Den krinw kanena pou thelei na trexei sto dromo gia oloi to exoume kanei kai tha to ksanakanoume. An organothoume swsta mporoume na mpainoume stis ligostes pistes tis xwras mas kai na diaskedazoume me asfaleia. Kati etoimazetai sto ammeso mellwn.

Filika kai grhgora!

STELIX
18-04-2006, 11:25
Στο GTC εγινε καποια προταση για χορηγους. Πιστευω οτι αν καταφερουμε και εμεις κατι τετοιο θα ειναι πολυ καλο. Δηλαδη να βρουμε καποιον χορηγο ωστε να μειωνεται το κοστος συμμετοχης σε αναλογες καταστασεις και να μπορουμε να μπαινουμε πιο συχνα σε πιστες.

duke21gr
18-04-2006, 11:34
Tha simfonisw apolyta me ti skepsi sou. Auto tha htan oti kalytero gia olous mas.

PROEDRE kane kati!!!!!!

Alex
18-04-2006, 12:11
Ναι ρε προεδρε, μεχρι και το motorwomen ειχε χορηγο... Εμεις????

Που ειναι ο χορηγος?? ΟΕΟ

Για να μην ειμαστε αδικοι, ειχαμε κι εμεις χορηγο τη Microcar, η οποια αν και δεν συνεβαλε στο κοστος της συμετοχης, εκανε δωρεαν ελεγχους και μικροβελτιωσεις σε ολα τα αυτοκινητα των αγωνιζομενων, ενω ειμαι σιγουρος οτι θα κανει και οτι καλυτερο για την επιδιορθωση οσων επαθαν ζημιες :wink:

STELIX
18-04-2006, 12:23
Στην επομενη διοργανωση θα σκασω με χορηγο την Lipton. Οτι μπορει να υπαρχει σαν μορφη χορηγιας ειναι καλο. Ειτε προκειται για σερβις ειτε για οτιδηποτε αλλο. Το καλυτερο παντως ειναι να μπορει να καλυφθει το κοστος συμμετοχης ολικως η μερικως απο καποιον χορηγο. Ετσι θα εχουμε και περισσοτερες συμμετοχες.

Alex
18-04-2006, 12:24
Φωτογραφιες δεν εχει κανεις να βαλει?

bullet_1800
18-04-2006, 12:48
Εγώ δυστηχώς δεν είχα πάρει κάμερα μαζί... Όσοι ήταν εκει πέρα έχετε τραβήξει καμιά φωτό? Αλλιώς θα περιμένουμε να μας στείλουν οι επαγγελματίες στο σπίτι 8)

MaD
18-04-2006, 15:25
OLA XEKINISAN MERIKES MERES PRIN POU BRETHIKAN MERIKOI SMARTMANIACS GIANA XRONOMETRITHOUN KAI NA PIOUN KAI KAFEDAKI STIN PISTA.

STO PARKING TIS PISTAS PARKARISMENOI
http://img160.imageshack.us/img160/3637/dsc013457qn.jpg

XEKINONTAS TA DOKIMASTIKA OLOI EIXAN TIN EFKAIRIA NA PAROUN TIN PRWTI GEUSH TIS PISTAS.
http://img50.imageshack.us/img50/9681/dsc013733by.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/3087/dsc013749ay.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/1329/dsc014033hu.jpg

H KIRIAKI EFTASE KAI OLOI ITAN EKEI!!!
OXI MONO OI AGWNIZOMENOI ALLA KAI SMARTMANIACS POU BOITHISAN POLI TIN PSIHOLOGIA TWN PAIDIWN

http://img50.imageshack.us/img50/4269/dsc014098ri.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/4471/dsc014178ss.jpg

THN WRA POU KAPIOI PROSPATHOUSAN NA BROUN TO IDANIKO PATIMA OPOS O BULLETT STIN PARAPANO FOTOGRAFIA O NOVAS KATEBAZE TO ENA TSIGARO META TO ALLO KAI KATHARIZE TO AFTOKINITO TOU GIANA SIMBALEI OSO TO DINATON PIO POLI STHN DIAFIMISI TOU SITE ME TOUS "GRIGOROUS" :lol: GIROUS STIN PISTA

http://img160.imageshack.us/img160/7080/dsc014193ao.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/1892/dsc014078nc.jpg

XEKINISE O AGWNAS KAI ORISTE OI FOTOS APO TA PAIDIA POU AGWNISTIKAN ME TO CLUB MAS.
MAKARI NA MIN EIXAN GINEI OI STRABES KAI THA ITAN OLA POLI OMORFA
OI FOTOGRAFIES EINAI ME SEIRA EMFANISIS STIN PISTA

http://img160.imageshack.us/img160/3866/dsc014267hn.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/4268/dsc014271ns.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/6634/dsc014282oo.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/8787/dsc014296js.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/7350/dsc014301fk.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/4357/dsc014310zj.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/6554/dsc014326yg.jpg

MERIKES FOTOS APO TA PERASMATA KAI I TELEFTEA EINAI AFIERWMENH SE AFTOUS POU TOUS ARESEI TO TSAI ME LEMONI!!! LABRO DEN MPOROUSE NA ITAN ENAS AKOMA GIROS..... :lol: :lol: :lol:

http://img50.imageshack.us/img50/4329/dsc014331zv.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/6683/dsc014382gj.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/1739/dsc014373vw.jpg

EXW FOTOGRAFIES APO ALEX OTAN BGIKE KAI APO TO AFTOKINITO TOU GAVANOU ALLA THA TIS POSTARW MONO AN TO THELOUN EKEINOI. KLINONTAS THA BALW 2-3 APO TIN ATRAXION TIS KATIGORIAS TO KOKKINO YUGO POU DEN IPIRXE STROFI POU NA MPIKE KAI ME TIS 4 RODES

http://img160.imageshack.us/img160/6940/dsc014468yg.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/681/dsc014440iv.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/6443/dsc014498rt.jpg

MAKARI NA MIN GINOTAN KAMIA STRABI KAI NA EKLINE I MERA MAS IDANIKA.
TELEFTEA FOTO AFIERWMENI STO GIANNH POU STIN KIRIOLEXIA TO ELIWSE TO ROADSTER!!!!!!!

http://img50.imageshack.us/img50/1443/dsc014632ru.jpg

bullet_1800
18-04-2006, 15:43
Πολύ ωραίος Σταύρο. ΣΕ ευχαριστούμε πολύ για τις φωτό!!!! Χαίρομαι που τελικά υπάρχουν και άλλοι που τραβάνε φωτογραφίες!

MaD
18-04-2006, 15:46
NO PROBLEM!!!

to epomeno einai stis 16 iouniou stin idia pista...
mipos na arxisoume na to skeftomaste apo twra?
:) :)

bullet_1800
18-04-2006, 15:48
Εγώ είμαι ήδη εκεί!!

MaD
18-04-2006, 15:59
STO PARAKATO LINK (http://www.gtcc.gr/portal/index.php?page=7) MPOREITE NA DEITE MIA FOTO APO THN KERKIDA KAI NA DEITE POLI ANETA THN MAVRH SEIRA TWN PAIDIWN ME BLOUZAKIA SMARTMANIA!!!
STIS 16 IOUNIOU POU EINAI KAI KALOKAIRAKI AKOMA PERISSOTEROI!!!

MaD
18-04-2006, 16:02
ELPIZW NA EIDATE STA APOTELESMATA OTI O ALEX EKANE TON TAXITERO GIRO OLWN ME 01:01,898 NA IPENTHIMISW POS O GIROS AFTOS EGINE META THN EXODO!!!!!!!

xara2
18-04-2006, 17:07
Να πω κ εγω ενα Μπράβο στα παιδιά που συμετείχαν γιατι αυτο παίζει σημαντικο ρόλο κ μόνο.
Ενα μεγαλύτερο μπράβο στον mr gavano γιατι δεν το βάζει κάτω κ στην τελική.... σιδερα είναι κ φτιάχνονται.
Απο οτι εμαθα ήταν η πρωτη σας φορα στην πίστα κ μια χαρα τα πήγατε ακομα κ οι γυναικες του κλαμπ σας (pinky) :D κ ένα είναι το σίγουρο οτι θα ξανάρθουν αγώνες κ θα πάτε ακόμα καλύτερα, ασχετα αν εγω υποστηρίζω οτι η συγκεκριμενη πίστα ειναι απαράδεκτη σε σχεση με την πίστα των Μεγάρων που είναι κλασεις ανώτερη.

Lgeor
18-04-2006, 21:48
ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΝΟΜΗ

http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pd78eff92eae0d3decd5be0590c170a1a/ef6064f1.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p8e431e6a972d72e6403118456dc7d0eb/ef6064e3.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pc5f5e8b55cbda3d9c624733ed9f5bec9/ef6064db.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pcab2cc0843edbc2c5387303f5297fff8/ef6064d6.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p4fb55685663542b8e39ddf7b5a615336/ef6064d1.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p04f385174983824956343e9590ad419b/ef6064c7.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p865e21d504b14c9509d175f7d081ec96/ef6064bf.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p19618496849412d9d0b9c7381212e08c/ef6064ba.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p5b211cfd6db350ae2a0ab8efc3dea9d5/ef6064b2.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pbb2e810dfc04a09122d697fb3b8f4fa0/ef6064a7.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p50e3167f53dfe63e22251e5d82118796/ef606493.jpg

gavanos
18-04-2006, 22:31
Πραγματικά άψογες οι φωτογραφίες! Συγκινήθηκα που είδα το smartaro "before"... :cry:
Αν και σύμφωνα με τα τελευταία νέα, θα γίνει ακριβώς όπως ήταν, χωρίς κανένα απολύτως ψεγάδι...Οι κυριότερες ζημιές αφορούν "αναλώσιμα" \:D/

gkblue
19-04-2006, 02:36
Οποτε καλο θα ειναι καποιοι να κοψουν τις μαλακιες-ειρωνειες.

Τσικη :lol: δεν μιλας καλα...Θα σου βαλω πιπερακι στο στομα..

[-X [-X

Μαλλον δεν πρεπει να σχολιαζουμε τα λεγομενα του παιδια,γιατι μπορει να την πληρωσει κανενας αθωος |sni^
Οκ οπως λεει και ο φιλος bullet,αποστασιοποιουμαι απο το θεμα μιας και 'δεν ξερω απο αυτοκινητα'.(Διαβαστε στην 'τρελλη κινηση' εχω γραψει τις νεες περιπετειες μου. :lol: )

|sil^ |sil^ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Φιλικα Γιωργος-ο-πολυ-γρηγορος. ||28|

gavanos
19-04-2006, 10:43
Γιώργο κάνεις λάθος! Εγώ είμαι ο πιο γλήγορος. Και αν όχι γλήγορος, ο πιο εντυπωσιακός...! Με το πλάι (κυριολεκτικά όμως!!!! :lol: ) και όπου πάει...! :twisted:

Lgeor
19-04-2006, 10:50
ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ :D

http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p9cbd0ff2e9e1b55749e4094df13d95ff/ef5e1eee.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p9f54c4b08c23e1982c6fe226717da34b/ef5e1eb3.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p1b9fb07cc7a5a61ea781aad5d804dc8f/ef5e1ea0.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pe4c891b22bb6264d27c81c26d5b662fa/ef5e1e8b.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p2f3348c56f07994a509c602d75bbc11f/ef5e1e74.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p83e294d0cd7a79c622ea96ba8ceac913/ef5e1e60.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pc56590511a6843407de80ddc0a3b41fc/ef5e1e56.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p4f78169e8f0a9b63ceae8af97158f1a3/ef5e1e47.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p3c64743c38cf91f5a00bb3c463c18bc5/ef5e1e15.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pa51f12a4da80055d43f99b7c34594b4e/ef5e1dfd.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pe1e6fa598950e06edf01d08967c3a362/ef5e1ddd.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p539b2df5da1e9e14e6742929db4c4a4c/ef5e1dc7.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p3f738db94759562f6bf33f6136bb4c34/ef5e1db3.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p9bd9ad32d7771487a89e56ca987fb44d/ef5e1d9e.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p00f81ae45dbfc278c177f84525ba5cf3/ef5e1d8a.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p574ad9c5ac1ae1c451c46020bc472d18/ef5e1d47.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p4ec9f4c05ceee2fac229befc00841dba/ef5e1d38.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p6090ce30e06a3e4f41d590168b271afd/ef5e1d36.jpg

Lgeor
19-04-2006, 11:25
ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΡΩΙΚΟΥΣ SMARTMANIACS ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΨΥΧΩΣΟΥΝ
||4 ||4 ||4 ||4 ||4

http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pde95f61421103e291cc95933248ee5c7/ef5de603.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p2d00ad2228739e22ef9ef5ec5d571ee6/ef5de601.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p7988e483d01b6df313ae40cd7b29a24d/ef5de600.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pef92a60c598a9ea5d2c47de5cbd05b4b/ef5de5fe.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p359efdf4b5e7808db99bb495a72f86b3/ef5de5fd.jpg

novas90
19-04-2006, 11:31
:D πολυ καλες μπραβο

Lgeor
19-04-2006, 11:41
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΡΙΨΕΙ ΕΤΣΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΡΟΜΟ

http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p0872e4b70f768b2dec3612e6ceaede3b/ef5de146.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p63cb008efd7451bf8d16d9723792da37/ef5de140.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p343f344128db4a442419816e43cb75b9/ef5de13e.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pa79635ea9babcccd0377a32f9ce6bea2/ef5de13d.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pa435d5eccd13120ec07803f20806b594/ef5de13b.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p63a50bcd5e02b56b94426296e847c434/ef5de13a.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p1a2c5d53256619358da58e380ddf59e1/ef5de139.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p3a11e0d5c285351019e574aaf1143994/ef5de138.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pa23a71b9e79da33834c12cc10cc8d978/ef5de136.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p478fd16c4f235443abf7a68187fbfad6/ef5de135.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pee1372e94645229e805a319603389ec6/ef5de132.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pf35edd63db868555d47aa8af6fe1b1b4/ef5de131.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p8c7cd4b8f179d32b56cdeedf5aaaba63/ef5de130.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/p3a709571fb50ac73aba888ece624d3b3/ef5de12d.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pc6b2277ecd39766611e1c077ef4511da/ef5de12b.jpg

Lgeor
19-04-2006, 12:04
MMMMMM ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ?????
ΠΑΡΤΕ ΚΙ ΕΝΑ LIVE ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΤΕ :D 8)

GTCC VIDEO (http://www.smartmania.gr/Multimedia/video/gtcc.zip)

Sphinxgr
19-04-2006, 14:06

O gavanos sthn teleftaia photo paei me tis "zantes" h einai ofthalmapath???? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bullet_1800
19-04-2006, 14:41
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλο τον κόσμο που ακούμπησε τα πράγματα του στο αυτοκίνητο μου Μουαχαχαχαχαχααχ!!!!! :D :D :D

esteban
19-04-2006, 14:48
Πρόεδρε βλέπω... σούζα το αλογάκι!!! :lol:
Το έχεις εκπαιδεύσει καλά! Ή μήπως "σηκώνεται" ανάλογα με το τι έχει μπροστά του??? :twisted:
Όντως ο Λευτέρης φαίνεται να πηγαίνει με τις ζάντες αλλά νομίζω πως φταίει το πολύ χαμηλό προφίλ που έχει, σε συνδιασμό βέβαια με την παραμόρφωση του ελαστικού λόγω στροφής... :roll:
Πολύ καλές οι φωτό, δείχνουν όλη τη δυναμική!

gkblue
19-04-2006, 14:55
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΡΙΨΕΙ ΕΤΣΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΡΟΜΟ

Εγω ξερω,εγω ξερω, να σας πω??
http://www.imagestation.com/picture/sraid204/pbafb3c4a11e29c402c038992202a7281/ef5d93fa.jpg

GeoGlx
19-04-2006, 18:38
Ωραίες φωτογρραφίες :)
Καταλάθος επέστρεψα νωρίς το πρωί.. κ δεν ήμουν σε θέση να οδηγήσω μέχρι τις αφιδνες..
Περαστικούλια σε όλες τις ατυχίες που προέκυψαν...
Κ ένα Bravo για όλο αυτό το σκηνικό :)

MaD
19-04-2006, 19:35

O gavanos sthn teleftaia photo paei me tis "zantes" h einai ofthalmapath???? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kanonika!!!!

se ekeino to perasma bromise kai to lastixo kai meta apo ligo egine kai to mireo...

bullet_1800
20-04-2006, 12:31
Σταύρο άσε τα ποστ! Στον επόμενο αγώνα θέλω να δω for4 με 177 άλογατα να τρέχει μέσα στην πίστα!

Ο Λάμπρος πραγματικά είχε στήσει τρίποδο! Και στα δοκιμαστικά και στον αγώνα. Αφού μέχρι και ο μπαμπάς μου, μου είπε ότι ένα μαύρο For2 πήγαινε δίχως αύριο! :D

DJ THEO
03-05-2006, 03:10
MPRABO SE OLOUS!PERASTIKA RE LEYTERH!ASTOUS NA LENE!ALLOSTE AN DEN PATHEIS DEN THA MATHEIS!KANONAS...