PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Μονοήμερη στον Παρνασσό

jos
19-10-2006, 11:23
Μιας και χιόνισε λέμε την Κυριακή να πάμε μια βολτίτσα μέχρι τον Παρνασσό να δούμε αν το έστρωσε...
Το σημείο συνάντησης είναι ακριβώς μετά τα διόδια Αφιδνών στις 10:30. Με χαλαρούς ρυθμούς και μία στάση θα είμαστε Αράχωβα πριν τις 13:00. Θα ανέβουμε στο χιονοδρομικό να παίξουμε στα χιόνια και μετά Αράχωβα για φαγητό.

mixalhs_101
19-10-2006, 11:28
δε θα ναι ταλεπορια για τα αμαξακια?

jos
19-10-2006, 11:30
Είναι μια εκδρομή που την έχουμε κάνει πολλές φορές και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα ή απρόοπτο... Μιλάμε για λιγότερο από 2 ώρες και αυτό με ταχύτητες κάτω από 140 χλμ.

Alex
19-10-2006, 11:33
Εγω ειμαι μεσα :D :D

Alex
19-10-2006, 11:34
δε θα ναι ταλεπορια για τα αμαξακια?

Oταν ειχα fortwo, ανεβαινα καθε σκ Αραχωβα και δεν ειχα ποτε προβλημα. Μαλιστα ειχα προβληματισει αρκετους στις στροφες με τισ δυνατοτητες του smart.

bullet_1800
19-10-2006, 12:13
Μέσα και εγώ με τα 200!!!!!

Rita
19-10-2006, 13:22
Αμαν!!! Τι καλό που είναι αυτό!!!
Μεγάλη πρόκληση!!! Κι έλεγα κάτι να κάνω την Κυριακή μιας και το Σάββατο έχω γάμο... και δεν προβλέπετε ύπνος!

(Χμμμ... μήπως όμως είναι too much Παρνασσός χωρίς ύπνο? :? )

Θα το αναλύσω εκκτενέστερα και θα επανέλθω...

Πολύ ωραία ιδέα πάντως!!! Μπράβο!

mixalhs_101
19-10-2006, 13:26
AN EIMAI EΞΩ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Η ΒΑΣΩ,ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ!

doberman
19-10-2006, 14:21
AN EIMAI EΞΩ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Η ΒΑΣΩ,ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ!πως και πως περιμενα να κανουμε μια τετοια εκδρομουλα και τυχαινει να την κανετε αυτη την κυριακη που δυστυχως δεν θα μπορεσω!

atlantis
19-10-2006, 14:40
Μεσα κ εμεις!!!!!!!!!!!!!

Anastasis
19-10-2006, 15:52
αν ειμαι εξω....εννοειτε μεσα!!jos να περασουμε και μια απο την θηβα....το τιμημενο το πυροβολικο???

vatraxos
19-10-2006, 20:55
και να σας πω... κατά τη 1 το βράδυ θα χετε γυρίσει κ θα τρώτε βρώμικο / κρέπα προς τα βόρεια?

Για να ρθω να σας βρω δηλαδή!! :D:D

jos
20-10-2006, 12:29
Εγώ πάντως ήδη μυρίζω τα παϊδάκια..... μετά το καμμένο λάστιχο του Bullet

doberman
20-10-2006, 12:38
σας εύχομαι να περάσετε πολύ πολύ καλά,και φάτε και κάνα παϊδάκι για μένα!!!!!! ||5

smartmaniac
20-10-2006, 12:58
Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΜΟΥ! ΚΑΛΑ ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ... ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ!

jos
20-10-2006, 13:00
Μπορείς να πας να ψηφίσεις πιο νωρίς αν ψηφίζεις αθήνα....
Παιδιά δεν χρειάζεστε αλυσίδες ή κάτι τέτοιο.... ο δρόμος είναι ανοικτός!!!

Evgenia
20-10-2006, 14:02
ax poli oraia idea!!!!!!!!!!!
mono epeidi eimai asxetoi apo dromous pos 8a er8o sto simeio sinantisis??
pou akribos einai ayta ta diodia?????
8a exoume girisei mexri tis 6??
exo agona stis 8!!!!!!!!!!!!!!!!1
xaxaxaxaxaxaxax!!!!

jos
20-10-2006, 14:07
Τα διόδια των Αφιδνών είαναι περίπου στο 30ο χιλιόμετρο της Εθνικής οδού Αθηνών Λαμίας. Θα είμαστε στο ρεύμα προς Λαμία σταματημένοι στο πλάι αμέσως μετά τα διόδια...

duke21gr
20-10-2006, 14:16
ax poli oraia idea!!!!!!!!!!!
mono epeidi eimai asxetoi apo dromous pos 8a er8o sto simeio sinantisis??
pou akribos einai ayta ta diodia?????
8a exoume girisei mexri tis 6??
exo agona stis 8!!!!!!!!!!!!!!!!1
xaxaxaxaxaxaxax!!!!

Kategismos erwtisewn!
kai emeis exoume agwna stis 7/11, logika tha exoume girisei ws tote!!!!

didigrafistas
20-10-2006, 14:21
emena den me vlepo....tha pagosoun ta ladia ke meta .... :)

Evgenia
20-10-2006, 14:22
ax para poli oraia idea!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ax poli m'aresei!!!!
xmmmm
alli mia erotisi (xaxax min peis tpt duke) an xa8o,i otidipote allo pos mporo na epikoinoniso????
Ritaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
8a ta poume tin kiriaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
na mas peis kai entiposeis apo to sinedrio.....

duke21gr
20-10-2006, 14:29
tha simeiwseis ta til kapoiwn apo emas kai tha kaleseis apo to kinhto sou!

egw ftaiw pou sou apantaw!

Evgenia
20-10-2006, 14:35
eeee nai alla prepei kapoios na mou dosei ton ari8mo tou sintoma prin figo apo to grafeio...
esena pou me koroideyeis 8a sou petao poooooli xioni!!!!!! [smilie=harhar.gif]

Alex
20-10-2006, 14:48
Σου εστειλα με πμ το δικο μου, του Duke και του Jos για να εχεις ποικιλια :D

Evgenia
20-10-2006, 14:53
thank you alex!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

duke21gr
20-10-2006, 14:54
eeee nai alla prepei kapoios na mou dosei ton ari8mo tou sintoma prin figo apo to grafeio...
esena pou me koroideyeis 8a sou petao poooooli xioni!!!!!! [smilie=harhar.gif]

to Smatidi mou einai aspro kai den tha fainetai sto xioni!!!
Xi,xi,xi

An to deite na erxetai kata panw sas min arxisetai na fonazete XIONOSTIVADAAAAA(tha to exei parei o Bullet!!!).

STELIX
20-10-2006, 15:07
Αν ακουσετε τιποτα αλογα να χλιμιντριζουν απο μακρια τοτε να ξερετε οτι θα ειμαι εγω.Δεν ξερω αν θα ερθω. Θα το σκεφτω γιατι εχω να γυρισω και Καμενα την Κυριακη.

GeoGlx
21-10-2006, 00:41
Επίσης είμαι της Εφορευτικής στις εκλογές.. Αν τα καταφέρω κ την κάνω νωρίς, θα σας προλάβω λογικά :)

Anastasis
21-10-2006, 09:34
δυστυχως δεν θα μπορεσω εγω...

G@M
21-10-2006, 14:21
bravo gia thn idea.rantebou sta diodia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jos
21-10-2006, 22:33
Ελπίζω να είστε όλοι έτοιμοι για αύριο!!! Ο καιρός προβλέπεται πολύ καλός με ήλιο και 19 βαθμούς το μεσημέρι...

Koropiotis
22-10-2006, 00:38
Μέσα και ο Koropiotis , 10:30 ειναι τελικά το ραντεβού ?

jos
22-10-2006, 09:20
10:30 ισχύει!

GeoGlx
22-10-2006, 12:57
Δυστυχώς δεν το έιχα, είμαι ψιλοκρυωμένος κ με όρεξη για οδήγηση, αλλά δεν το ριψοκινδύνεψα :)

Alepouditsa
23-10-2006, 12:01
Καλημέρα !!!
Καλά πήγατε , καλά περάσατε έμαθα αλλά καμία φωτό δεν βάλατε, να δούμε πχ κ αυτό το περίφημο σουφλέ !!!!

bullet_1800
23-10-2006, 12:07
Πάρα πολύ ωραία ήταν και εχθές :D :D

Συγχαρητήρια σε όλους όσους μπόρεσαν και μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Αλήθεια, εσείς οι υπόλοιποι πως τα περάσατε??

Η συνάντηση έγινε όπως είχε προγραμματιστεί μόνο που μερικοί αργήσαν ΚΑΠΩΣ παραπάνω.... ονόματα δεν λέμε.

Αποτέλεσμα να φύγουμε αργούτσικα για επάνω αφου είχαμε σταματήσει να πάρουν και μερικά μέλη καφέ!!

Ανεβήκαμε στο Χιονοδρομικο Κελάρια Παρνασσού όπου και καθήσαμε για λιγάκι και τα είπαμε.
Μετά απο εκεί κατεβήκαμε στο γνωστό "Λειβάδι" όπου και επισκεφθήκαμε την Ταβέρνα Του Μπάμπη!

Σαλάτες, πατάτες, τυροκαυτερές, τζατζίκια, λουκάνικα, φορμαέλες, παϊδακια, λαδοριγάνοτα ψωμάκια, κρασάκια και άλλα έπερναν και έδιναν πάνω στο τραπέζι. Το γκαρσόνι βέβαια μπερδεύτηκε και αντί να γράψει 5κιλά παϊδια έγραψε 500γρ..... Εκεί έγινε ένας ψιλοχαμός αφού έκανε "κοιλιά"το πρόγραμμα αλλά μερικοί δεν πτοήθηκαν και συνέχισαν έστω και λίγο αργότερα.

Τέλος πήγαμε λίγο πιο δίπλα για καφέ όπου και αράξαμε τα φαγωμένα κορμιά μας :D :D

Το Προεδρικό ζευγάρι πρέπει να είχα κανονίσει την άφιξη του μιας που έπαιξε βρώμικο παιχνίδι με το Suffle Σοκολάτας....
Αλλά τελικά και το μικρό κομμάτι μια χαρά νόστιμο ήταν...

Αφού καθήσαμε και εκεί κάμποση ωρίτσα σηκωθήκαμε και αρχίσαμε να γυρνάμε προς το σπίτι.

Εγώ προσωπικά έμπαινα στο σπίτι στις 8.15 :roll:
Και να φανταστείτε ότι στο τέλος είχα μείνει με πολύ λίγη βενζίνη και δεν έτρεχα για να μην μείνω στον δρόμο.

Συγχαρητήρια και πάλι Σμαρτμάνιακς!!! :D :D

Περιμένουμε φωτό απο όσους έχετε :D

jos
23-10-2006, 12:51
Εγώ που έφαγα και παϊδάκια στην ώρα τους??? Ήταν απίστευτο... τα μοναδικά 500γρ ήρθαν και πάρκαραν μπροστά μου.... Μετά φάγαμε και με τον Bullet ένα σουφλέ με παγωτό σοκ. .... Το μόνο που δεν κατάλαβα και παρακαλώ να μου εξηγηθεί επιστημονικά είναι γιατί το αμάξι μου στην Ταβέρνα είχε γεμίσει μύγες???

Ps. Εχουμε και μοναδικές λήψεις video από την εκδρομή...

Alepouditsa
23-10-2006, 14:57
Το μόνο που δεν κατάλαβα και παρακαλώ να μου εξηγηθεί επιστημονικά είναι γιατί το αμάξι μου στην Ταβέρνα είχε γεμίσει μύγες???

Jos eixes tipota aspro i kitrino sto amaxi sou ? Ta zouzounia elkontai apo to Aspro kai to Kitrino . Ego me to kitrino papi pou exo mprosta ( ean to eides ) ka8e fora pou pao na paro to amaxi exei migakia pano k eixa tin idia aporia mexri pou mou exigisan oti elkontai apo afto to xroma ...

STELIX
23-10-2006, 15:00
Φωτογραφιες θα δουμε;

Anastasis
εγω δυστυχως δεν το ειχα χθες λογω υπηρεσιας...αλλα επειδη ηταν και η τελευταια μου υποσχομαι οτι δε θα ξαναχασω εκδρομη μεχρι τον μαρτιο!!!

duke21gr
Ola ta lefta htan o proedros pou tin wra tou fagitou eixe ginei stoxos apo kapoia meloi tou club gia aneksigitous mexri twra logous.

Giovi
23-10-2006, 15:14
Το μόνο που δεν κατάλαβα και παρακαλώ να μου εξηγηθεί επιστημονικά είναι γιατί το αμάξι μου στην Ταβέρνα είχε γεμίσει μύγες???

Jos eixes tipota aspro i kitrino sto amaxi sou ? Ta zouzounia elkontai apo to Aspro kai to Kitrino .

Συγνώμη αλλα δεν αντεχω, θα σκάσω..... ΔΟΥΚΑ παιδί μου τι χρώμα είπαμε ειναι το αμαξι σου???????? Μηπως να το κάνεις μυγοσκοτώστρα?????
||28| ||28| ||28|

duke21gr
23-10-2006, 15:18
emena to amaksi mou "skotonei"!!!

Kalo to tzatzikaki?

Anastasis
23-10-2006, 15:20
holly mother....alepouditsa μικρυνε την εικονα σου...ειναι huuuuuuuuuuuuuuuuge!

vatraxos
23-10-2006, 15:21
παναγιά μου, όντως!
Πάλι καλά που το nick σου δεν είναι "αρκουδίτσα" ή τπτ μεγαλύτερο!

Scotch
23-10-2006, 15:27
Η πίτσα σπέσιαλ του stelix είναι η διπλή πάντως...

bullet_1800
23-10-2006, 15:27
Τι λέτε ρε παιδιά?Εγώ γιατί τα βλέπω όλα κανονικά?

bullet_1800
23-10-2006, 15:28

Alex
23-10-2006, 15:32
|off^

Anastasis
23-10-2006, 15:32
πριν σφαιριδιο η αλεπουδιτσα ειχε μια φωτογραφια που επιανε ανετα μια 17αρα οθονη...

STELIX
23-10-2006, 15:33

STELIX
23-10-2006, 15:34
Φωτογραφιες δεν εβγαλε κανενας;

Scotch
23-10-2006, 15:36
Ναι, φωτογραφίες από τα παϊδάκια κατά προτίμηση για μελλοντική χρήση avatar από ορισμένους :D

STELIX
23-10-2006, 15:38
Και το σουφλε δεν με χαλαει

Alepouditsa
23-10-2006, 15:45
holly mother....alepouditsa μικρυνε την εικονα σου...ειναι huuuuuuuuuuuuuuuuge!

Kala nte , min varate , mia dokimi ekana .....
To alla sto lepto exallou , aporo pou prolavate k to eidate kat eftheian ...

Anastasis
23-10-2006, 15:55
δε βαραμε βρε,απλα με το που ανοιξα την σελιδα ειδα μια τεραστια αλεπου....ε τρομαξα ο χριστιανος :P

Alepouditsa
23-10-2006, 15:58
Συγνώμη αλλα δεν αντεχω, θα σκάσω..... ΔΟΥΚΑ παιδί μου τι χρώμα είπαμε ειναι το αμαξι σου???????? Μηπως να το κάνεις μυγοσκοτώστρα?????
||28| ||28| ||28|

Mmmmmmmmmmmm , siga to asteio !!
To paidi zitise mia epistimoniki exigisi gia tis miges sto auto tou k ego tou edosa mia epistimoniki apantisi ....
Epeidi esi dld den to ixeres simainei oti den isxiei ??? :smt064

Giovi
23-10-2006, 16:06
:smt017 Μμμμ... ναι... οκ, αλλα καμία σχεση, δεν φαινεται πουθενα οτι σε αμφισβήτησα, τον Δούκα κοροιδευω
αν και βγαινουμε και |off^

STELIX
23-10-2006, 16:15
Ηρεμια κοριτσια και αγορια.

Alepouditsa
23-10-2006, 16:30
Re paidia ti pragma k afto , oloi kanete " plakitsa " ipoti8ete, sas apantame stin plakitsa me plakitsa ( epistimoniki apantisi ) k meta oloi parexigeiste k sovareveste xafnika .... Dld ti na po ....
( Xero -Xero , OFF TOPIC)

STELIX
23-10-2006, 16:31
Re paidia ti pragma k afto , oloi kanete " plakitsa " ipoti8ete, sas apantame stin plakitsa me plakitsa ( epistimoniki apantisi ) k meta oloi parexigeiste k sovareveste xafnika .... Dld ti na po ....
( Xero -Xero , OFF TOPIC)

Ποιος σοβαρευει;

Anastasis
23-10-2006, 16:37
ποιος καλε???

Alepouditsa
23-10-2006, 16:43
Kaneis " eidika "
Genika milao

kardiopa8eias
23-10-2006, 16:50
οντως ολα καλα χθες και η διαδρομη και το φαγητο μεχρι την ωρα που φυγαμε και αποφασισα να σταματισω για τσιγαρα στην αραχωβα. καποιοι απο μας δεν ειχαν ξαναπαει για να γνωριζουν το δρομο και μεσα στην νυχτα και σε επαρχιακο δρομο χχωρις φωτισμο στο μεγαλυτερο μερος του. δεν θα μπορουσαμε να φυγουμε οπως πηγαμε? και κατι αλλο ακομα οποιος την επομενη φορα μου κανει μαλακια στο δρομο δεν θα τον αποφυγω ουτε φρενο θα πατησω και οτι γινει, μιλαω πολυ σοβαρα.

djvolis
23-10-2006, 16:52
( Xero -Xero , OFF TOPIC)apla alepouditsa den xereis akoma ta paidia k merikes faseis isws ta parexigeis...min agxwnesai k mi genikeyeis katastaseis apla prepei na dexesai ta panta me vash tin plaka, episis mi xehnas oti ston grapto logo eukola ginontai parexigiseis, epeidh leipei h optiki/swmatiki epafh opote krinomenoi oti eisai k neo sxetika melos 8a prepei na ta pairneis ola pio cool :wink:
btw h giovana koroidepse to douka :razz:

Giovi
23-10-2006, 16:59
Στην εκδρομή περάσαμε υπέροχα, για μια ακόμα φορα!!!! (ευτυχώς που ο Λάμπρος με επεισε να πάμε γιατι λόγω ασθενείας δεν το ειχα και πολυ)

Η διαδρομή ήταν καταπληκτική, η παρέα επίσης!!! Πολύ φαί (πρωτοτυπο, ξερω :lol: ), και ωραιο καφεδάκι και γλυκάκι μεγέθους XXL!!!!
Φωτογραφίες τραβηχτηκαν και περιμένουμε όλοι να τις δούμε, εσεις για να ζηλεύετε και εμεις για να θυμόμαστε!!!!

ΥΓ1/ Καρδιοπάθεια τα cd σου ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!! Thanx!!!!
YΓ2/ Δούκα, την άλλη φορα δεν θα την γλιτωσεις, και τζατζίκι θα φας στην μούρη και το αμαξι σου θα θάψουμε στο χιόνι, μην το λένε τσαμπα "χιονάτη"!!!

Alex
23-10-2006, 17:20
Συμφωνω, κι εμενα μ'εκνευριζουν αυτοι που κανουν μαλακιες στο δρομο ενοχλοντας με. Δεν ξερω αν θα εφτανα μεχρι να τους στουκαρω αλλα πολλες φορες το εχω σκεφτει. Στο θεμα της επιστροφης νομιζω οτι εισαι αδικος. O δρομος απο και προς Αραχωβα ειναι πληρως σηματοδοτημενος και η επιστροφη ευκολη ακομα και γι'αυτους που δεν εχουν ξαναπαει. Χτες συγκεκριμενα, η κινηση ηταν τοση πολλη, που απλα ακολουθουσες την ουρα των αυτοκινητων οποτε ηταν αδυνατο να χαθεις :lol: :lol: :lol:

Κατα τ'αλλα περασαμε πολυ ωραια, φαγαμε, ηπιαμε, οδηγησαμε, σκοτωσαμε ζουζουνια, θαυμασαμε το γλυκο του προεδρου.... :D και ειδαμε και το πρωτο χιονι της χρονιας.

Περιμενουμε φωτογραφιες απο οσους εχουν τραβηξει....

kardiopa8eias
23-10-2006, 17:49
εγω για το φωτισμο ειπα και οχι για το οτι μπορει να χαθηκα! εγω βγαινοντας απο την αραχοβα 5 αυτοκινητα ηταν μπροστα μου τα οποια τα περασα αλλα μετα το τουνελ ....... χαος! ειχα και εναν <αγροτη> πισω με φωτα που ειχαν αμεση επικοινωνια με το θεο και με πηγαινε <προφιλακτηρα> και ετρεχα και εγω να σας προλαβω σε δρομο που δεν ηξερα. και σε ρωταω αν παθαινα κατι απο λαστιχο μεχρι το οτιδιποτε θα μπορουσε καποιος απο οσους ειμασταν να με βοηθησει οταν ειχε φυγει μπροστα? το προβλημα δεν ηταν μη χαθω το τονιζω αυτο. γιατι δεν φυγαμε οπως πηγαμε? μια παρεα δεν ειμασταν? ολοι αθηνα δεν πηγαιναμε?

duke21gr
23-10-2006, 18:16
τον Δούκα κοροιδευω

to exei pei 800 fores, to katalavame!
thes na arxisoume na koroidevoume esena
eeeeeee?

YΓ2/ Δούκα, την άλλη φορα δεν θα την γλιτωσεις, και τζατζίκι θα φας στην μούρη και το αμαξι σου θα θάψουμε στο χιόνι, μην το λένε τσαμπα &quot;χιονάτη&quot;!!!

molis mou to rikseis tha kratisw ligo gia ton antrouli sou pou to latrevi. Tha einai mazi me feta kai elies! katapliktikh syntagh.
xi,xi,xi

Alex
23-10-2006, 18:19
Ολοι Αθηνα πηγαιναμε, αλλα επειδη τα αυτοκινητα ολων δεν πανε με τον ιδιο ρυθμο, καποιοι θελαμε να παμε πιο γρηγορα και να ευχαριστηθουμε τ'αυτοκινητα μας. Αν ξεραμε οτι υπηρχε προβλημα καποιος θα πηγαινε πιο σιγα για να ειναι με τους αλλους. Στο κατω κατω και τα fortwo που πηγαινατε παρεα ησασταν 5-6 αυτοκινητα, οποτε ειχατε ο ενας τον αλλο για οτιδηποτε συνεβαινε.

Αν ενοχληθηκες συγνωμη. Την επομενη φορα αν υπαρξει αντιστοιχο προβλημα, παρε τηλεφωνο να παμε παρεα. :wink:

Alex
23-10-2006, 18:21
to exei pei 800 fores, to katalavame!
eeeeeee?

molis mou to rikseis tha kratisw ligo gia ton antrouli sou pou to latrevi. Tha einai mazi me feta kai elies! katapliktikh syntagh.
xi,xi,xi

Aπαπαπα κακος τροποοοοοοος
Πιπερι στη γλωσσα κι αν συνεχισεις ετοιμασου για το Hawai 5-0 !!!!!

||28| ||28| ||28|

malvi
23-10-2006, 18:38
sorry pou epemvenw alla ta walkie talkie (i opws alliws ta lene...de thimamai....) giati den ta eixate anoixta gia na eidopoiite tous allous?

didigrafistas
24-10-2006, 01:23
eimai sigoyri oti perasate poli omorfa...
poli tha ithela na eixa erthei!!!
Ante ke se epomenes ekdromes..na boreso na ertho ki ego!
foto gia na zilepso den exei???? :)

STELIX
24-10-2006, 08:19
Ολοι Αθηνα πηγαιναμε, αλλα επειδη τα αυτοκινητα ολων δεν πανε με τον ιδιο ρυθμο, καποιοι θελαμε να παμε πιο γρηγορα και να ευχαριστηθουμε τ'αυτοκινητα μας. Αν ξεραμε οτι υπηρχε προβλημα καποιος θα πηγαινε πιο σιγα για να ειναι με τους αλλους. Στο κατω κατω και τα fortwo που πηγαινατε παρεα ησασταν 5-6 αυτοκινητα, οποτε ειχατε ο ενας τον αλλο για οτιδηποτε συνεβαινε.

Αν ενοχληθηκες συγνωμη. Την επομενη φορα αν υπαρξει αντιστοιχο προβλημα, παρε τηλεφωνο να παμε παρεα. :wink:

Απο την στιμη που πας καπου με πιο αργα αυτοκινητα δεν τους αφηνεις πισω. Κανεις την κοντρα που θες να κανεις και μετα κοβεις και περιμενεις τους αλλους. Αν διαβασουν καποια νεα μελη αυτο που εγινε θα πουν που να παω με αυτους τους μαλακες. Θα με αφησουν πισω και θα κινδυνευω να με τρακαρει και κανενας τους. Εγω οσες φορες εχω βρεθει σε συναντηση θα ανοιξω στον δρομο με αυτους που θελουν αλλα μετα θα περιμενω και τους υπολοιπους.Δεν ειναι τοσο δυσκολο για να το κανετε και οι υπολοιποι. Αν καποιος θελει να ευχαριστηθει το αυτοκινηο του παει Χαλκιδα η Λουτρακι για ποτο αντι να μεινει Αθηνα το Σαββατο και δεν περιμενει μια εκδρομη που θα γινει με το κλαμπ.

Sphinxgr
24-10-2006, 09:16
Prosopika to exw pei apeires fores pws kapioi de mporoun na akoloythisoun logo ipodinamhs, dynatothtwn klp kai toulaxiston se synantiseis swsto einai toulaxiston kata ton phgaimo na einai oloi mazi aneksarthtou aftokinhtou kai odhgikwn ikanothtwn.

Twra gia to gyrismo kalo tha htan na gurizan oloi mazi alla de mporeis kai na tous upoxrewseis mias kai o kathenas paei spiti tou kai oxi se ena koino shmeio etsi wste na yparxei pithanothta na xathei...

Alex
24-10-2006, 10:17
Παιδια το θεμα μας εδω ειναι η εκδρομη στον Παρνασσο και οι εντυπωσεις οσων ακολουθησαν.

Για προτασεις και βελτιωσεις για τις επομενες εκδρομες, παρακαλω γραφτε στο αντιστοιχο τοπικ.

jos
24-10-2006, 14:43
Μιας και είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που έφυγανέχω να πω το εξής. Στην διαδρομή προς Αράχωβα δεν νομίζω να έχει κανείς πρόβλημα (εκτός από τον Alex που είναι γενικά προβληματικός) Πηγαίναμε πολύ αργά για να μας προλαβαίνουν όλοι ακόμα και αν σε πολλά σημεία στην εθνική πηγαίναμε ακόμα και με 80 χιλιόμετρα. Μετά το γλυκό σηνύθως δεν κατεβαίνουμε κομβόι αφο΄άλλοι φεύγουν πιο νωρίς, άλλοι πιο αργά κλπ. Επίσης όλοι πάμε σπίτια μας και με την κίνηση δεν γίνεται να ακολουθούμε όλοι μαζί... Συγκεκριμένα εγώ σε λίγα σημεία πήγα πάνω από 140 χιλιόμετρα... Δεν νομίζω ότι κάποιος πήγε μόνος του κάτώ... όλοι ήταν ομάδες 2-3 αυτοκινήτων.

kardiopa8eias
24-10-2006, 16:19
θα πω αυτο και δεν ξαναθιγω το θεμα . αφου λοιπον το θεμα ειναι η ιποδυναμη και η ευχαριστηση της οδηγησης τοτε την επομενη δεν θα ερθω με το σμαρτ αλλα με αλλο αυτοκινητο αφου δεν ειναι και θεμα χαβαλε στο δρομο . αλλα να το εξηγησετε αυτο στα καινουρια μελη γιατι εγω τα ακουσα απο την καλη στο σειρειο αν τους θελετε στις εκδρομες-εξορμησεις.

Lgeor
24-10-2006, 16:32
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΡΑΒΗΞΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΡΑΠΤΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΕΠΟΥΝ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΜΑΣ.
ΕΧΕΙ ΚΑΘΙΕΡΩΘΕΙ ΟΜΩΣ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ CLUB ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ, ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΟΜΒΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ & ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ. ΑΛΛΟΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΟΙ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΑΛΛΟΙ ΑΡΓΑ κτλ.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ.
ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ, ΤΟ ΞΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΕΤΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.

ΑΣ ΜΗΝ ΑΛΛΗΛΟΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΑΣΤΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

kardiopa8eias
24-10-2006, 18:29
συμφωνω μαζι σου λαμπρο! συγνωμη απο ολους αν εγινα κουραστικος ,αλλα οσο καιρο με ξερετε εχω παραπονεθει ποτε για κατι? :sad: απλα αυτο μου κακοφανηκε λιγο και οπως φανικε δεν ειμουν ο μονος. και επαναλαμβανω οτι η εκδρομη ηταν πολυ καλη ισως εγω μεγαλωνω και γινομαι alex :lol:

STELIX
25-10-2006, 09:28
Να ανοιξει καπου νεο θεμα με κανονες σωστης συμπεριφορας σε εκδρομες-συναντησεις και με παραπονα νεων μελων. Να δουμε πως αισθανονται και τι θελουν ωστε να βελτιωθουμε.

gavanos
25-10-2006, 10:28
Τέτοιο σημείο για όλα τα μέλη υπάρχει ήδη.
Όποιος έχει οποιοδήποτε παράπονο, απορία κλπ, μπορεί ελεύθερα να το γράφει στο ακόλουθο link: ΕΔΩ (http://www.smartmania.gr/phpBB2/index.php?c=3) :D

atlantis
25-10-2006, 11:08
Σαν πρωτη εκδρομη με το club,εχω να πω οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενη.Περασαμε παρα πολυ ομορφα...Μπορει να μην ειδαμε πολυ χιονι,αλλα η διαδρομη ηταν παρα πολυ ωραια(εκτος απο κατι λακουβες που μετρησαμε)...Το φαγητο αψογο οπως επισης και ο καφες...Το τραγικο ηταν το δειγμα γλυκου που φαγαμε ολοι,περα απο τον προεδρο(παιζει να ειχε παρει τηλεφωνο και να τον περιμεναν :) )Αυτο που μετρησε πανω απ΄ολα ομως ηταν η παρεα,προσωπικα εγω και ο Μιχαλης αιστανθηκαμε πολυ ανετα και ΄ζεστα'...!!Η επιστροφη βεβαια ηταν λιγο βαρβαρη αφου ειχε παντου σκοταδι και πολλες στροφες,σε καποια φαση νομιζαμε οτι χαθηκαμε αλλα ευτυχως βρηκαμε αλλα 2 f2 και μας εβγαλαν Εθνικη...