PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : βιδωμα ενισχυτη στο πατωμα for2

jkatikas
04-11-2006, 20:42
:? ρε μαγκες!!!εχει κανεις σας καμμια καλη ιδεα για το πως να τοποθετησω εναν ενισχυτη στο smartακι μου?εννοειται κατω απο ενα καθισμα,εννοειται βιδωμενος.

Alex
04-11-2006, 20:43
Η απορια ποια ειναι? Πως θα τον καλωδιωσεις?

Sphinxgr
05-11-2006, 10:38
Egw ton eixa katw apo to kathisma mexri pou mou ta eklepsan ola (ektos apo ton enisxyth). Ton eixa me tainies skrats pou omws den mporesan en telei na bgaloun. H kalodiosh einai paneykolh. Ta kalodia ta pernas pisw apo to kathisma (tou odhgou) pou exei anoigma h moktea kai apo tis baseis tou kathismatos pou profanos exei trypes h moketa. To apolyto omws gia asfaleia einai na baleis siderenia mpara (me kapoio tropo) sth mprosta kai sth pisw meria tou kathismatos etsi wste na einai adynato nabgei kai na mpei o enisxyths.

Tha postarw photos kapoia stigmh apo ola ta parapanw.

Oso gia to bidoma an telika katlikseis ekei ksulwneis ta kathismata kai shkwneis th moketa opote to bidoma einai paneykolo kai mia kalh lush. An exeis xrono kanto me kleista matia

xristos
05-11-2006, 11:01
Καλημερα, εγω εβαλα τον δικο μου, εναν πεντακαναλο, ακριβως πισω απο το καθισμα μου στην πλαγια του μηχανοστασιου, με σχρατς και πολυ μικρες βιδες που πιανουν μονο την μοκετα και οχι την λαμαρινα. Το εχω εδω και ενα χρονο χωρις κανενα προβλημα. Α τα καλοδια περασαν απο το πλαϊ και κατω απο την μοκετα.

jkatikas
06-11-2006, 12:05
μαγκες ευχαριστω για τις συμβουλες,αλλα δεν με πολυβοηθησατε.το προβλημα δεν ειναι πως να περασω τα καλωδια(το εχω κανει ηδη)αλλα το που να βιδωσω τον ενισχυτη ωστε να μην τον κλαιω.μαλλον θα ακολουθησω την ιδεα με τις λαμες. :idea:

Sphinxgr
06-11-2006, 12:16
μαγκες ευχαριστω για τις συμβουλες,αλλα δεν με πολυβοηθησατε.το προβλημα δεν ειναι πως να περασω τα καλωδια(το εχω κανει ηδη)αλλα το που να βιδωσω τον ενισχυτη ωστε να μην τον κλαιω.μαλλον θα ακολουθησω την ιδεα με τις λαμες. :idea:

a) tha ksebidwseis ta kathismata

b) tha shkwseis th moketa

c) Tha baleis bides me to kefali katw apo th moketa (gia na mh se apasxolei to megethos tous) kai apo panw tha tous bidwseis paksimadia. kalo einai sto endiameso me th moketa na balleis mikres lames apo sidero gia na apokleiete na skisthei h moketa kai na bgei h bida. Fysika prepei na exei trupes gia bides o enisxyths (pou prepei na exei). An thes kati apolyta extreme piaston me pritsinia allo mallon oute esy tha ton bgaleis meta...

Sphinxgr
06-11-2006, 12:18
Καλημερα, εγω εβαλα τον δικο μου, εναν πεντακαναλο, ακριβως πισω απο το καθισμα μου στην πλαγια του μηχανοστασιου, με σχρατς και πολυ μικρες βιδες που πιανουν μονο την μοκετα και οχι την λαμαρινα. Το εχω εδω και ενα χρονο χωρις κανενα προβλημα. Α τα καλοδια περασαν απο το πλαϊ και κατω απο την μοκετα.

Profanos gia na mhn exeis kanena problhma de dokimasan na ston klepsoun... An dokimasoun tote tha deis oti den exeis kanei apolutos tipota apo thema asfaleias antithetos ton exeis kai sigoura kati fainetai eksw apo to aftokinhto

jkatikas
06-11-2006, 15:02
thanx for the help sphinx.η ιδεα με τα παξιμαδια ηταν οτι επρεπε! :wink:

atlantis
06-11-2006, 16:37
εμεις στο smart εχουμε βαλει 2.Ο ενας ειναι κατω απο την θεση του οδηγου,ο οποιος ειναι πολυγωνικος στερεομενος με 5 σχρατς και δεν φαινεται καθολου και ο αλλος ειναι χαμηλα στην πλατη της καμπυλης πριν το πορτμπαγκαζ παλι στερεομενος με σχρατς.Τα καλωδια περνανε κατω απο την μοκετα.

mixalhs_101
07-11-2006, 11:46
εμεις στο smart εχουμε βαλει 2.Ο ενας ειναι κατω απο την θεση του οδηγου,ο οποιος ειναι πολυγωνικος στερεομενος με 5 σχρατς και δεν φαινεται καθολου και ο αλλος ειναι χαμηλα στην πλατη της καμπυλης πριν το πορτμπαγκαζ παλι στερεομενος με σχρατς.Τα καλωδια περνανε κατω απο την μοκετα.

ο πολυγωνικος ειναι κατω απο τον ΣΥΝ-οδηγο θες να πεις!

jos
08-11-2006, 00:00
Μάλλον εννοεί το κάθετο χώρο από το πάτωμα μέχρι τον πάτο του πορτμπακγάζ. Κι εγώ εκεί είχα βάλει τον δεύτερο ενισχιτή με βίδες όμως που έπιαναν μόνο την μοκέτα. Δυστυχώς όμως μετά από 2-3 μήνες ξεβίδωναν οπότε ήθελαν σφίξιμο.... Νομίζω πως με τα παξιμάδια είναι η καλύτερη λύση αλλά προσοχή να καλύψεις τα κεφάλια από τις βίδες για να μην γρατζουνίσουν την λαμαρίνα και αρχίσει να σκουριάζει το αμάξι.