PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αλλαγή στρατοπέδου!!!

DVCam
29-01-2007, 14:50
Μετά από 2 1/2χρόνια & 70.500Κμ με το ForFour , αλλάζω στρατόπεδο και μεταπηδώ σε αυτό των For2! Απόλυτα ικανοποιημένος από το F4 , αποδείχθηκε το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο αλλά και ευχάριστο που είχα!
Ευτυχώς δεν θα πάει μακρυά... στα χέρια του αδερφού!!!
Την Τετάρτη λοιπόν πάει για την τελευταία αλλαγή λαδιών όπου και θα πέσει και η προκαταβολή για το νέο SMART For2! (Φυσικά 84άρι!!!!) :D :D :D
Εκδοση Pulse με πακέτο άνεσης,ντουλαπάκι,αυτόματο κιβώτιο... χρωματάκι...
Μάλλον Μαύρο Tridion με ασημί Panels.
Στα χέρια μου.. πρώτες μέρες Απριλίου!

STELIX
29-01-2007, 15:07
Αντε με το καλο αλλα γιατι δεν περιμενεις να βγει το νεο και να παρεις αυτο η το παλιο σε πολυ χαμηλοτερη τιμη;

DVCam
29-01-2007, 15:35
1. Είμαι σίγουρος για την αξιοποιστία του νέου! Δεν τους πέρνει να φτιάξουν κάτι λάθος πια και ο Mitsubishi... αφού άντεξε ότι του έκανα... στο For2 πιστεύω πως θα ξεδιπλώσει ακόμα μεγαλύτερες χάρες!
2.Το νέο με το παλιό??? Τίθεται θέμα σύγκρισης?
82 αλογάκια... σαν να βάζεις δηλαδή στο παλιό For2 κινητήρα από roadster με μεγαλύτερη φυσικά ροπή λόγω κυβικών,καλύτερο κιβώτιο...
Να γυρίσω πίσω... Βάζω στοίχιμα πως ο κινητήρας 1000cc Turbo θα είναι μακράν καλύτερος από τον 700ccTurbo!
3.Και τέλος... όσο να πέσει ενός σημερινού η τιμή του, καινούργιο... θα φτάσει στην καλύτερη περίπτωση τα 10.000 οπότε για 3.000 να έγω 20 άλογα λιγότερα, μικρότερους χώρους, παλιό μοντέλο,κ ανησυχία για το τί θα γίνει μετά τα κάποιες χιλιάδες χιλιόμετρα?
Οχι... δεν έχει.... Θα περιμένω 2 γεμάτους μήνες!

smartmaniac
29-01-2007, 15:38
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΣΑΙ (ΠΑΛΙ?) Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ FORTWO?

HARRIS
29-01-2007, 15:55
kalo den tha tan na doume prota tis paidikes asthenies enos kainourgiou montelou kai meta na ginei agora?

DVCam
29-01-2007, 16:11
Το F4 με το που το έκανα test drive... πήγα σφαίρα και το έκλεισα!
Δεν το μετανιωσα καθόλου!

HARRIS
29-01-2007, 16:12
στο ευχομαι και γιαυτο! αντε να το δουμε και εμεις!

Sphinxgr
29-01-2007, 19:00
Ante kalorziko. afto to post fanerwnei siga siga pws oti kai na kanoume to neo mallon tha einai kalytero apo to prooigoumeno opws ginetai panta! Teleftaia elpida na mpainei o kinhthras tou sta dika mas...

Corleone89
30-01-2007, 02:30
καλωριζικο κ απο μενα με πολλα κ ειδικα ασφαλη χιλιομετρα..... :D :D :D

nikgio13
30-01-2007, 08:11
Πες μας και τιμή για το for2 που διάλεξες!!!

DVCam
30-01-2007, 09:08
Λοιπόν... 84άρι Pulse... τα γνωστά...
+Αυτόματο κιβώτιο (Ημιαυτόματο standar)
+Ντουλαπάκι(Ντροπή να μην έχει)
+Πακέτο άνεσης
(αυτόματο άνοιγμα φώτων,
ηλεκτρικοί καθρέπτες κ
αισθητήρας βροχής)
+Μεταλλικό....
Χωρίς επίσημη προσφορά γραπτή...
Θα πάει λίγο πρίν τα 14.000€ κάπου στα 13.500€
Υπομονή μέχρι την Τετάρτη.
(Για όσους θέλουν, στο smart.de αν πατήσουν πάνω στο νέο άσπρο For2 θα τους εμφανιστεί μετά μια σελίδα με το konfigurator.Εκεί μπορεί να διαλέξει κανείς έκδοση και να του βάλει ότι θέλει.
Χρωματάκι... μάλλον Ασημί με μαύρο Tridion λέω)

cynomad
30-01-2007, 10:10

Ετσι! Μαζί σου!
Και εγω τα ίδια κάνω! Σιγά μην περιμένεις κανένα χρόνο για να γεμίσει ο τόπος....:)

DVCam
31-01-2007, 06:07

Ετσι! Μαζί σου!
Και εγω τα ίδια κάνω! Σιγά μην περιμένεις κανένα χρόνο για να γεμίσει ο τόπος....:)

Εχεις αποφασίσει χρωματάκι?

Όσο για το να περιμένω... μόνο και μόνο η αίσθηση του "νέου" στο δρόμο για κανα-δυό χρόνια σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον.
Στο δεύτερο χρόνο λήγει η εγγύηση, του τραβάς και ένα πρόγραμμα και ζάντες και από 84 πάς στα 101 αλογάκια και για άλλα δύο χχρόνια... το χαίρεσαι!
Στον τέταρτο χρόνο το πουλάς σε καλή τιμή μιας και σήμερα πολύ αγοράζουν μεταχειρισμένα του 2003.
Δεν θα βρεθεί τότε κάποιος να πάρει ένα τούμπανο του 2007???
Χαλαρά!!!
Και πάμε πάλι από την αρχή!
Πάντα με καινούργιο αυτοκίνητο!

cynomad
31-01-2007, 08:55

Ετσι! Μαζί σου!

Εχεις αποφασίσει χρωματάκι?

Όσο για το να περιμένω... μόνο και μόνο η αίσθηση του "νέου" στο δρόμο για κανα-δυό χρόνια σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον.
Στο δεύτερο χρόνο λήγει η εγγύηση, του τραβάς και ένα πρόγραμμα και ζάντες και από 84 πάς στα 101 αλογάκια και για άλλα δύο χχρόνια... το χαίρεσαι!
Στον τέταρτο χρόνο το πουλάς σε καλή τιμή μιας και σήμερα πολύ αγοράζουν μεταχειρισμένα του 2003.
Δεν θα βρεθεί τότε κάποιος να πάρει ένα τούμπανο του 2007???
Χαλαρά!!!
Και πάμε πάλι από την αρχή!
Πάντα με καινούργιο αυτοκίνητο!

Mίλαγα γενικά δεν έχω αποφασίσει να το αγοράσω, αν και το σκέφτομαι για καθημερινό αυτοκίνητο-αν καταφέρω να δώσω το ΚΑ που χρησιμοποιώ τώρα. Αν το πάρω σε χρώμα αντίστροφο του Roadster. Aσημί με μάυρο Tridion και εγώ.

DVCam
31-01-2007, 10:59
Σήμερα το πρωϊ... ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ!!!!!
Η ΕΚΚΑ εκπληκτική και πάλι στη συνενόηση...
(εγώ λάδια πήγα να αλλάξω... με παραγγελία έφυγα)
9.00πμ Αρχίσαν οι διαβουλεύσεις! Λίγη ώρα μετά η παραγγελία ήταν έτοιμη! Το πότε θα το έχω δεν σας το λέω... Θα σκάσω μύτη μια μέρα και θα σας κάνω έκπληξη! Ασημί με μαύρο Tridion 84αρι Turbo!
Με μπόλικα καλούδια μέσα!

Eliask
31-01-2007, 11:06
Ειπαμε

Στάικος Rulesss :wink:

DVCam
31-01-2007, 12:35
Και μια φωτογραφία του![img=left:747ed85d3c]http://www.smart.com/is-bin/intershop.static/WFS/root/-/-/smart/images/carconfigurator/imagedb/2007-v2/def/def/mcc/ext/wheels/a02_eb1u_eado_iaza_r74_default.jpg[/img:747ed85d3c]

Και με ένα Car Pc και έναν clifford με turbo timer να είναι το τέλειο!

m@nOs
31-01-2007, 12:57
Άντε καλορίζικο και με πολλά και ασφαλή km όπως και το F4...

elikwnios
01-02-2007, 17:14
me geia!alla ligosteuoyme oi katoxoi f4

johnk102
02-02-2007, 20:39
Χαχαχαχα!!!
Τώρα που ήρθα εγώ στο στρατόπεδο των ForFour, μας φεύγεις εσύ! :lol: :lol: :lol:
Καλορίζικο πάντως και με το καλό να το λάβεις G!
(Σήμερα παρήγγειλα και το μεγάαααλο!)

me geia!alla ligosteuoyme oi katoxoi f4
Δεν λιγοστεύουμε! Ένας ήρθε, ένας φεύγει! :D

mysmart.gr
02-02-2007, 20:54
Mεγιες κ απο μενα Γιωργο...

esteban
05-02-2007, 13:47
Με το καλό ρε Γιώργο!
Μάλλον θα είναι το πρώτο που θα δούμε στο club μας... :wink:

djvolis
05-02-2007, 13:56
me geies DV!!!! ante anamenoume na r8ei me to kalo k na to xazepsoume live!!

DVCam
05-02-2007, 23:38
Πιστεύω πως κάποιος αντιπρόσωπος θα σκάσει μύτη στο club με ένα "δοκιμής" από αυτά που θα έρθουν τέλη Μαρτίου, το δικό μου θα είναι εδώ μέσα Απριλίου!

Θέλω αυτοκόλλητο Smartmania για πίσω αμέσως!
(Θα γίνει κράχτης μιας και θα είναι από τα πρώτα και όλοι θα το κοιτάνε και με το αυτοκόλλητο πίσω , απέναντι από αυτό του ForTwo που τώρα γράφεται με ανάγλυφα ασημένια γράμματα όπως στο ForFour. Δεν είναι αυτοκόλλητο)

DVCam
12-02-2007, 11:55
Σας έχω νέα! Στην Ελλάδα βρίσκονται 4 νέα For2 τα οποία έχουν τρελλάνει όσους τα έχουν οδηγησεί και είναι πολλοί λίγοι!!!
Απίστευτο κιβώτιο λένε όλοι , πολύ ωραίος ήχος μπάσος από το 84αρι!!!!
Πολύ καλά υλικά... Ανυπομωνώ να πάω να το δώ από κοντά... κάπου θα το πετύχω!!!