PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Θελω roadster!!!

MERLIN20000
06-06-2007, 17:57
Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος εδω...

Παντα μου αρεσε πολυ το roadster αλλα λογω τιμης και λογω το οτι οταν βγηκε εγω ημουν φοιτητης και τα λεφτα μου τα χαλαγα στα καρβουνα που μου εκαιγαν τον εγκεφαλο...δεν μπορεσα ποτε να το παρω.

anyway τωρα ειμαι παιδι της δουλειας και οχι αλλο καρβουνο γενικα...και λεω ας παρω το αμαξακι που παντα ηθελα. Για να καταλαβετε ειμαι λιγο απολυτως σ αυτα που μου αρεσουν και αυτη τη στιγμη τα μονα (φυσιολογικα) αυτοκινητα που μου αρεσουν ειναι το roadster και το Mini Cooper S.το δευτερο θα με βαλει σε διαδικασια δοσεων και δεν θελω αλλα το πρωτο πλεον κοστιζει φυσιολογικα και το θελω.

Ετσι λοιπον θελω να ρωτησω μερικα πραγματα τους παλιους.Εχω καταλαβει οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα στην αγορα ενος Roadster.

1. Να σας πω καταρχας οτι σημερα το πρωι πηγα με εναν μαντρα στη smart για να δουνε ενα μαυρο roadster που πηγε να μου πουλησει.Το κοντερ εγραφε 33000χλμ αλλα στην smart ειδαν οτι ειχε 87000 στο τελευταιο service(που εγινε πριν ενα χρονο!!!).Ο τυπος εκανε οτι τρελαθηκε και δεν το ξερε και τετοια... anyway 11500 το δινε τωρα μαλλον θα το παρει καποιος που δεν θα σκεφτει να το παει σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο...(κριμα)

2.Βρηκα ενα roadster ολοιδιο με το παραπανω γυρω στα 55000χλμ 2003 μοντελο 82 αλογα χειριστηρια στο τιμονι και τα ρεστα με 11500.Ειναι καλη αγορα συμφερει αν το δουν στη smart και μου πουν ειναι καλο...?

3.Εχει κανεις αλλος καποιο roadster υποψιν του...θελω να εχω επιλογες...με πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα που προανεφερα.Αρκει το χρωμα να ειναι μαυρο,ασημι ή σαμπανιζε.

Σας ευχαριστω αν διαβασατε ολα τα παραπανω και οποιαδηποτε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.

MERBEIND
06-06-2007, 18:14
Και εγω θελω.Ψαχνω για 82αρι.Να εισαι καλα γιατι αυτο το αμαξι ηθελα και εγω να το δω.Μου ειχε κανει εντυπωση η χαμηλη τιμη του σε συνδιασμο με τα extra που εχει.Παντως στις αγγελιες υπαρχει ενα ασημι που πωλειται με πολλα extra και καλη τιμη.Αν δεν ηταν το coupe θα το ειχα παρει.Ριξε μια ματια

duke21gr
06-06-2007, 19:31
Καταρχήν να σας καλωσορίσω στο club.

Η τιμή που αναφέρεις είναι λογική προς φτηνή. Πάντα να κάνετε τον απαραίτητο ελέγχω στην αντιπροσωπία και όσο το δυνατόν να έχει λιγότερα χιλιόμετρα. Σε πολλά παρουσιάζεται το πρόβλημα με τα νερά από την κουκούλα που μπαίνουν και πολλές φορές λιμνάζουν κάτω από το κάθισμα του συνοδηγού. Αν τραβήξετε το κάθισμα μπροστά και σηκώσετε τη μοκέτα θα το δείτε. Είναι ένα καλό τρικ για να ρίξετε λίγο ακόμα την τιμή. δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αφού με ένα κιτ στεγανοποίησης συνήθως λύνεται.

Περισσότερα θα βρείτε στα "τεχνικά".

Σας εύχομαι με το καλό να τα πάρετε και να σας δούμε σε κάποια συνάντηση

24
06-06-2007, 21:03
Smart Roadster Coupe Final edition,Blue/Silver. Mε βαμμενα πλαστικα, start button, μηδεν χιλιομετρα.Σε Mercedes-Benz αντι/πεια στο κεντρο της Θεσσσαλονικης(ψαξε, δεν θα ειναι πολλες) πριν απο ενα μηνα. Τιμη καπου στις 13-14 χιλιαδες αν δεν κανω λαθος.

24
06-06-2007, 21:05
Οχι 13-14, μαλλον 17,000 ζηταγε.

Alexander
07-06-2007, 00:37
Εγώ πάντως το παρήγγειλα από Γερμανία ένα 82 μάυρο με πολλά έξτρα 42000 χλμ και θα μου βγεί κοντά στα 10000 με 11000. Αλλά είναι πεντακάθαρο. Έχω ένα γνωστό εκεί που κάνει αυτή τη δουλειά με αυτοκίνητα και πρόσφατα στις 11 Μαϊου πήρα ένα Ε 200Κ του 2005 με 38.000 full extra TELEIO και μου βγήκε 27.000 αγορά 6800 τελωνείο και καμιά 1000 δικά μου έξοδα γιατί πήγα και το έφερα εγώ από Μόναχο, κακώς βέβαια, γιατί η μεταφορά με νταλίκα ήταν μόνο 700. Αλλά μου έμεινε η εμπειρία του ταξιδιού αφού πρώτη φορά πήγα Γερμανία. Αν θέλει κανείς κάτι μπορεί να γίνει.

MERBEIND
07-06-2007, 01:06
Εαν μπορεις ενημερωσε μας για το κοστος μεταφορικων και τελωνειο

djvolis
07-06-2007, 11:26
υπάρχει άλλο τόπικ σχετικά με εξοδα μεταφοράς -εκτελωνισμούς κλπ.
φίλε merlin οπως είπε κ ο δούκας..στα roadster τρία πράματα θα κοιτάξεις...
αν εχει χιλιόμετρα, αν είναι χτυπημένο και αν μπάζει νερά (παρα πολλά μπάζουν..) τώρα τα άλλα τα βάζεις...ενημέρωσε αν θες που βρήκες το μαϊμουδιασμένο :p
και το πιο σημαντικό το τσεκάρεις πριν το πάρεις είτε σε εξουσιοδοτημένο σέρβις η αντιπροσωπεία!!

crazyroadster
17-12-2007, 22:45
αγορασε το μπορεις να βρεις κατι αξιοπιστο αμα ψαξεις αρκετα!!

spyrospal
18-12-2007, 20:59
αν θες κατι πολυ καλο ομορφο και γρυγορο με 49.000 χλ παρε το δικο μου με 13.200...

MERBEIND
18-12-2007, 21:28
Aν φυσαει 2,5 οπως στην φωτο το παιρνω εγω....
Βασικα ειναι και λιγο παλιο το θεμα.

spyrospal
19-12-2007, 00:53
αμαν ρε φιλε! χαχαχαχα εισαι σωστος!! κριμα δεν προλαβα....... damn!! thnaks mate!