PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αθήνα SMART NORTH CENTER (SMARTWESTCENTER)

Lgeor
19-07-2007, 14:34
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ - ΒΕΛΤΙΩΤΗΣ SMART

Λεωφόρος Πεντέλης 106
Μαρούσι
210-8311184, 210-6138377

ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

mixalhs_101
01-10-2007, 14:50
χρειαστηκε μετα τη κλοπη των ζαντων να παμε το αμαξι σε καποιο συνεργειο για ελεγχο και οποια αλλαγη χαλασμενων εξαρτηματων.
ο γιωργος(sns) με εξηπηρετησε απο τη πρωτη στιγμη,μου εδοσε ροδες να κινηθω και να το παω,μου αλλαξε δυο βασεις μηχανης και ελεγχος σε ολο το αμαξι,και μου πηρε 120ευρω. δε μπορω να πω πως εχω καποιο παραπονο,απλα ελπιζω την επομενη φορα που θα χρειαστει να παω με δικιες μου ζαντες!

mixalhs_101
03-01-2008, 19:09
3 μηνες μετα την κλοπη των ζαντων ,πλεον εμπιστευομαι και παω αποκλειστικά στο γιωργο! Ειναι αψογος στις τιμες του,αψογος στην εξυπηρετηση του και αρκετα γρηγορος στη δουλεια του!
Ειναι απο τους λιγους που γουσταρει αυτο που κανει και το κανει και καλα! Ενα μπραβο στη δουλεια που εχει κανει στο αμαξι μου αλλα και στης ασως αλλα και ενα ευχαριστω που φροντιζει για να ειναι το αμαξι μου παντα οκ και χωρις να να παιρνει και μια περιουσια!

μεχρι στιγμης το 10' ειναι λιγο!

atlantis
04-01-2008, 10:05
Οπως προαναφερθηκε,μετα την κλοπη ζαντολαστιχων που μου συνεβει,πριν απο 4 μηνες το αυτοκινητο μου το παω στο συγκεκριμενο συνεργειο.....Ο Γιωργος με βοηθησε απο την πρωτη στιγμη να μετακινησω το αυτοκινητο,ετσι ωστε να γινει ελεγχος και να αλλαχθουν οι τυχων ζημιες...!Ειμαι απολυτα ικανοποιημενη....Το παλικαρι μου εξηγει τα παντα και οτιδηποτε αλλαχθει στο αυτοκινητο μου,μου το δειχνει και με ειδοποιει αμεσα..ακομα και τηλεφωνικα.....!Μεχρι τωρα στο οτιδηποτε του εχω ζητησει εστω και τηλεφωνικα,εχω εξυπηρετηθει αμεσα..... Υπαρχει πολυ καλη εξηπηρετηση,το αυτοκινητο το παιρνω χωρις καμια καθηστερηση,πολυ φιλικο κλιμα(πραγμα που σαν πελατη με ικανοποιει απολυτα)...και αρκετα καλες τιμες!

Mike_M
07-02-2008, 20:39
Εντελώς νέος στο forum και ακόμη πιο νέος στο άθλημα...(βλ.Smarting)
Δυστυχώς η πρώτη επαφή μου με το "καινούριο" μας F2, ήταν άκρως επώδυνη.
Κατά την επίσκεψή μου σε κατάστημα τοποθέτησης συναγερμών και κατά τη διάρκεια των εργασιών, ο μάστορας κατάφερε(!!!) και έκαψε τον εμπρός εγκέφαλο του αυτοκινήτου...(εγκέφαλος των ηλεκτρικών).
Μετά την αποκατάσταση του εγκεφάλου από τον υπαίτιο, με νέο και ενώ η ώρα είχε φτάσει πλέον κοντά στα μεσάνυχτα, απαιτείτο επαναπρογραμματισμός του νέου εγκεφάλου, ώστε να μπορέσει το αυτοκίνητο να πάρει μπροστά.
Κάνοντας ένα τηλέφωνο στον Γιώργο (aka SmartWestCenter), η ομολογουμένως αναπάντεχη για μένα και ταυτόχρονα αφοπλιστική απάντησή του ήταν : "Έρχομαι σε 10 λεπτά!"
Όντως σε λιγότερο από 10 λεπτά είχε φτάσει στο μαγαζί και σε λιγότερο από 20-25 λεπτά συνολικά, είχε φυσώσει το Smartaki με το laptop του, είχε προγραμματίσει και ήμουν έτοιμος να επιστρέψω σπίτι μου, μετά από μια πολυυύ κουραστική ημέρα...
Κοιτώντας πλέον όλα αυτά από μακριά, θέλω να πιστεύω πως εκτός από έναν μπεσαλή μηχανικό, έχω πλέον αποκτήσει και έναν καινούριο φίλο, ο οποίος θα με βοηθήσει, ώστε η συμβίωσή μας με το "μικρό" να είναι όσο πιο απροβλημάτιστη γίνεται...
Φίλε Γιώργο, εάν διαβάζεις τις σελίδες τούτου του forum, ένα ταπεινό και συνάμα μεγάλο Ευχαριστώ!

7am
06-03-2008, 19:09
Σήμερα κατόπιν συννενόησης, πέρασα από το SWC για μία αναβάθμιση εγκεφάλου (δώρο του SWC στην κοπή της πίτας).

Τις 10 αφήνω το αυτοκίνητο και κατά τις 2 κανόνισα να περάσω να το πάρω. Γενικά περίμενα ότι το αυτοκίνητο θα είναι ακόμη αραγμένο απ' έξω και θα μπεί για αναβάθμιση μόλις εμφανιστώ (λόγω εμπειρίας από προηγούμενα συνεργεία-καθλως και βάση λογικής ότι το συνεργείο θα εξυπηρετήσει αυτούς που πληρώνουν πρώτα...). Κι όμως το αυτοκίνητο ήταν έτοιμο.

Το μόνο λάθος ηταν εν μερει δικό μου. Μη ξέροντας αν το αυτ/το είχε ενα ή 2 'λ' σένσορες του φορέσαμε λάθος πρόγραμμα με αποτέλεσμα να ανάβει το φως του 'check engine'. Οπότε το πρόγραμμα πήγε στράφι...

Μέσα σε 35 λεπτά το αυτοκίνητο είχε κουμπωθεί, βγεί από το συνεργείο, μεταβεί σε παραπλήσια αντιπροσωπεία, είχε φορέσει πρόγραμμα συμβατό με τα δικά του δεδομένα και είχε επιστρέψει. Και όλα αυτά χωρις κανένα κόστος (άσχετα αν πηγε αχρηστο ενα πρόγραμμα).

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο που είναι η ψυχή του συνεργείου και πανω απ' ολα φιλικότατος και σε κάνει να νιώσεις άνετα σαν να σε γνωρίζει για καιρό. Το παιδί ξέρει την δουλειά του τέλεια και σε βοηθάει με ποιοαδήποτε απορία και να έχεις.

10/10 για επικοινωνία
10/10 για την μεταχείρηση
10/10 για την εξυπηρέτηση΄&
100/10 για το χρονο παράδοσης

Εγω θα παώ πάλι από εκει σύντομα.:thumb:

duke21gr
20-06-2008, 12:09
για ακομα μια φορά με εξέπληξε ευχάριστα.

service 40.000 klm με ραντεβού την επόμενη μερα.
οι τιμές του πάρα πολύ καλές και ασχολήθηκε αρκετά ώστε να βρει μια σωστή λύση για τα φώτα μου που είχαν ένα μικρο-μεγάλο πρόβλημα και μάλιστα δωρεάν.

γρήγορη εξυπηρέτηση και πολύ φιλικό περιβάλλον...

+1 από εμένα

dotore
15-07-2008, 21:51
Τον χρειάστηκα πριν δυο εβδομάδες περίπου αργά το βράδυ.Χωρίς να με ξέρει τα είπαμε τηλεφωνικώς και την άλλη μέρα το πρωί με περίμενε από το συνεργείο να τσεκάρει το smartaki.Και καφέ κέρασε και το smartaki εντάξει και χρήματα δεν μου πήρε.Από τότε πέρασα τρεις τέσσερις φορές από εκεί τα είπαμε για αρκετή ώρα κάθε φορά.Χθές έγινε το service στο smartaki. Είναι άψογος στις τιμές του,άψογος στην εξυπηρέτηση του και αρκετά γρήγορος στη δουλειά του...πολύ φιλικό περιβάλλον... Ο Γιώργος ξέρει την δουλειά του και σε βοηθάει με οποιαδήποτε απορία και να έχεις.
Εμεινα πολύ ευχαριστημένος και νομίζω ότι είναι μια καλή επιλογή!

MOUSOUDIARIS
14-12-2008, 11:07
Πήγα στο μαγαζί το συγκεκριμένο από ένα γνωστό κάτσαμε μιλήσαμε για μια ώρα ,μου έδειξε πως νοιάζεται για τον πελάτη ,μου έγραψε αναλυτικά τι κάνει σε μια γενική επισκευή τι αλλάζει ,μην κάνουμε αυτό γιατί δεν πρέπει ,να αλλάξουμε αυτό γιατί πρέπει στο τέλος μου έδωσε μια τιμή για την γενική επισκευή που τα έχει όλα μέσα και έφυγα .στην αρχή μου φανήκαν πολλά τα χρήματα που μου είπε, έτσι έκανα μια έρευνα και είδα πως όχι μόνο είναι πιο φτηνός από άλλους αλλά και ότι αλλάζει πράγματα που άλλοι ούτε καν αναφέρουν και είναι πράγματι αναγκαίο να αλλαχτούν π,χ στην έρευνα μου όταν πήγα με το χαρτί τις προσφοράς σε άλλο επισκευαστή μου είπε πως εγώ δεν αλλάζω όλες τις βαλβίδες παρά μόνο τις εισαγωγής και τους οδηγούς δεν τους αλλάζω γιατί δεν χρειάζονται .ακούγοντας αυτά πήρα τον ανήφορο και ξαναπήγα στο smartwestcenter και κανονίσαμε την επισκευή του μοτέρ .αφού του ξαναζάλισα τα αρ…...ια για κάνα μισάωρο τον ρώτησα να μπορώ να ρίξω καμιά ματιά κατά την επισκευή και μου είπε <ευχαρίστως κερνάμε και καφεδάκι >.μου δίνει εγγύηση 1 χρόνο γραπτή σε σύγκριση με άλλο συνεργείο που μου είπε πως αφού φοράς πρόγραμμα ,σκάστρα ,και διάφορα οργανάκια δεν έχει εγγύηση για εσένα !Συνιστώ το smart west center ανεπιφύλακτα είναι επαγγελματίες, προσιτοί και δίνουν σημασία στον πελάτη και χρόνο!

klashh
06-01-2009, 13:56
και εκεί που είμαι καλύτερα από την εγχείρηση χιαστού και μηνίσκου (οι παθόντες ξέρουν) και ξεκινώ φυσικοθεραπείες και λέγοντας ευτυχώς που έχω και το Smart μου που δεν έχει συμπλέκτη και θα μπορώ να μεταφέρομαι, φτού σου γκαντεμιά και εκεί που οδηγώ, το Smartaki τα παίζει. Δεν έδινε πολύ, ρέταρε και κάπνα. Σάββατο τώρα, άντε να βρεις άνθρωπο να σου πει τι είναι. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Έχοντας την εντύπωση ότι είναι πολλαπλασιαστής, έψαχνα ένα ανοικτό smartomagazo, να το άλλαζα να τελειώνουμε. Παίρνω τηλ. το φίλο μας τον Γιώργο και μου λέει 99,99999% είναι βαλβίδα. Λέω "τέτοια σιγουριά", λες να έχει δίκιο. Το πάω κουτσά στραβά από εκεί προσπάθησε μπας και το σώσουμε μόνο με μπουζάκια αλλά τίποτα. Το βάζει στο διαγνωστικό και ο προφήτης επαληθεύεται. (όλα αυτά σε 3 λεπτά από την στιγμή που μπήκα μέσα)<o:p></o:p>
Και τώρα cooooolllll! Καφεδάκι, τσιγάρα και εναλλακτικές, μετά από μεγάλη συζήτηση που είχαμε με εξηγήσεις και επεξηγήσεις και εκφράζοντας την έμπειρη δική του άποψη αλλά και τα θέλω και τις ανάγκες τις δικές μου, καταλήξαμε.<o:p></o:p>
και το πιο σημαντικό για μένα εκείνη την στιγμή ήταν το πόδι μου, που και για αυτό βρήκε λύση. <o:p></o:p>
Μένει τώρα να το πάω για την εγχείρηση. Θα επανέρθω.... <o:p></o:p>
<o:p> </o:p>

klashh
10-01-2009, 13:43
ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Το σμαρτακι ειναι υγειές πλέον. Πρέπει να στρώσω την βαλβίδα τώρα βέβαια...

Και από τιμές super.

Το συνστέινω...

agglos1
23-01-2009, 15:54
θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο Γιωργο εκει που με εξυπηρετησε αψογα και μαλιστα ηταν και η ωρα περασμενη και μου ελυσε τις αποριες που ειχα..σιγουρα θα με ξαναδει (θελει δεν θελει...:a39::a39: )..το συστηνω ανεπιφυλακτα..

υ.γ. Βρηκα και εναν παλιο γνωστο εκει που σε καποια εκδρομη τον σπρωχναμε...οποιος καταλαβε καταλαβε...:a39::a39::a39: χαχαχαχαχαχαχαχα

Smartakis
12-06-2009, 12:17
Με τον Γιώργο έχω συνεργαστεί μόνο μία φορά! Ήταν βέβαια να γίνει η αρχή.... Επαγγελματίας σε όλα!!!

Πλέον το νέο μου smartaki θα το αναλάβει το west smart center για οτιδήποτε χρειαστεί!!!!!! :a26::a26:

SCULS
08-08-2009, 14:45
πηγα στον γιωργο μετα απο υποδηξη γνωστου μου για καποιο προβλημα για το οποιο σε αλλο μαγαζι που φτιαχνει σμαρτακια μου ειχαν πει 180 ευρω μεταχειρισμενο το ανταλακτικο και 400 καινουριο και οτι το αυτοκινητο θα με αφησει οπωσδηπωτε.ογιωργος λοιπον μολις ακουσε τον θορυβο λεει α αυτο ειναι περιμενε να σου βαλω λιγο γρασακι και να φυγεις,δεν ειναι τιποτα λιγο νερο εχει παρει μια φουσκα.τα συμπερασματα δικα σας.Να σαι καλα Γιωργο μακαρι να ηταν ολοι επαγγελματιες σαν και αυτον...

Smartakis
07-09-2009, 15:23
Σήμερα άλλαξα τα πρώτα λάδια και το φίλτρο στο καινούργιο μου αυτοκίνητο.
Για ακόμα μια φορά ο Γιώργος με εξέπληξε ευχάριστα με την ταχύτητα, την ποιότητα και τις τιμές του.

Γιώργο σε ευχαριστώ για ΟΛΑ :a26:

+1 Το συστήνω ανεπιφύλακτα

dedalos73
09-12-2009, 09:59
Τον επισκέφτηκα χτες για ένα μικρό ηλεκτρολογικό προβληματάκι ...
Αρκετά καλός και γνώστης του θέματος..
Λίγο "αγχωτικός" ο Γιώργος (όλο δε προλαβαίνει αλλά τελικά όλα τα καταφέρνει τέλεια ) αλλά καλό παιδί και κάνει άψογη δουλειά μαζί με το team του...

Ένα ΜΠΡΑΒΟ από εμένα...:bounce8:

Lucas
29-12-2009, 02:13
Στο συγκεκριμενο συνεργειο χρειαστηκε να παω το καλοκαιρακι να κανω ενα ''καλο'' σερβις. Μετα απο επικοινωνια που ειχα κλειστηκε το ραντεβου και πηγα. Επειδη δουλευω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο αλλης εταιρειας αυτοκινητων ειχα μαζεψει καποια ανταλλακτικα (λαδια, φιλτρο λαδιου, υγρα φρενων, αντιψυκτικα, καθαριστικο φρενων) και του τα πηγα για να κανουμε ενα μεγαλο σερβις. Αφου τα ειπαμε απο κοντα ανεφερα να αλλαχθουν και φιλτρο βενζινης, φιλτρο καμπινας και φιλτρο αερος μηχανης. Εκανα το μεγα λαθος να το αφησω και εφυγα με την προυποθεση να περασω αργοτερα να το παρω και ετσι εγινε. Οταν το παρελαβα η εξυπηρετηση ηταν αψογη και φιλικη σαν προς σε συναδελφο. Πληρωσα 140 € εργατικα και λοιπα ανταλλακτικα. Φευγωντας και φτανωντας στο σπιτι το smart ρεταριζε και χωρις να κοιταξω κατι γυρισα καρφι πισω. Αυτο που μου ανεφεραν ειναι οτι το ενα μπουζοκαλωδιο ηθελε αλλαγη αρα και ολο το σετ και η τρομπα νερου εκανε θορυβο. Το κουμπωσε προχειρα και εφυγα. Απο εκεινη την στιγμη αρχισαν οι επιφυλαξεις μου για την δουλεια που ειχε κανει. Σημερα λοιπον μετα απο 5 μηνες σχεδον πηγα για καποια θεματακια σε ενα αλλο συνεργειο και ανεφερα το ρεταρισμα. Με μεγαλη μου εκπληξη ακουσα απο τον μηχανικο το εξεις: ''ειναι δυνατον με 60000 χλμ να μην σου εχουν αλλαξει φιλτρο βενζινης?''. Εμεινα κοινως μ@λ@κ@ς. Αρα στο ''καλο'' σερβις που μου εκανε το συνεργειο δεν αλλαχθηκε φιλτρο καυσιμου. Να συμπληρωσω επισης οτι πληρωσα και ιμαντες στο ''καλο'' σερβις και μετα απο μια εβδομαδα που πηγα σε αλλο συνεργειο να αλλαξω τρομπα νερου λογω θορυβου διαπιστωσαμε οτι ουτε αυτοι ειχαν αλλαχθει. Τοτε οι επιφυλαξεις μου ειχαν βγει αληθινες. Σημερα απλα η αποψη μου ολοκληρωθηκε. Η λεξη απαραδεκτο δεν μπορει να εκφρασει τα νευρα μου σε σημειο που ουτε απ'εξω δεν γουσταρω να ξαναπερασω.

Λυπαμαι παρα πολυ εαν σας κουρασα αλλα ηθελα καπου να τα πω για να ξεδωσω και να μου φυγει το βαρος. Τελικα οι λεγομενοι καλοι μηχανικοι ειναι πολυ λιγοι και αυτοι που αγαπανε αυτο που κανουν ακομα λιγοτεροι.
Ευχαριστω πολυ και τα σχολια δικα σας...

roadsterf2
29-12-2009, 02:54
καποτε χρειαστηκα ενα ανταλλακτικο και απευθυνθηκα τηλεφωνικως στο συγκεκριμενο συνεργειο,αλλη τιμη μου παν στο τηλεφωνο και αλλη οταν πηγα να το παραλαβω.δεν το αγορασα το ανταλλακτικο αφου η τιμη ηταν αρκετα πιο υψηλη.εκαναν λαθος??

giannakis
24-04-2010, 10:13
Το προηγουμενο Σαββατο εγινε η πρωτη μου επισκεψη στη SMART WEST CENTER και γνωριμια με τον Γιωργο. Εκανα ενα μικρο service στο μικρο μου και εναν γενικο ελεγχο. Η εξυπηρετηση ηταν αψογη, η δουλεια εγινε γρηγορα και οι τιμες ηταν εξαιρετικες. Περιττο να σας πω οτι για την ιδια δουλεια εδω θα πληρωνα τα διπλασια χρηματα!
Μεσα στη εβδομαδα τον χρειαστηκα για καποια ανταλλακτικα που ηθελα για το σμαρτακι μου. Η αντιδραση σου του ηταν αμεση και τα ειχα στα χερια μου σε χρονο dt!!
Ενα μεγαλο μπραβο στον Γιωργο και ενα μεγαλο ευχαριστω για την εξυπηρετηση και την βοηθεια.

7am
06-05-2010, 10:55
Εδώ και σχεδόν 3 χρόνια με το πρόγραμμα που μου φόρεσαν στο SWC ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ενα ευχαριστώ στον Γιώργο που ανέλαβε να βρεί σε μια μέρα (μερικές ώρες ουσιαστικά) πρόγραμμα για smart παλαιάς κοπής με ένα αισθητήρα 'λ'.:-bd

dinosang
18-04-2017, 14:05
Σήμερα πήγα για πρώτη φορά στο συγκεκριμένο συνεργείο, μόνο για να αλλάξω 2 καμένες λάμπες στα μπροστινά φανάρια. Αφού τελειώσαμε (σε 5 λεπτά) ρώτησα τι χρωστάω, και η απάντηση ήταν "ΤΙΠΟΤΑ τις λάμπες δεν τις χρεώνουμε"! Με ξένισε η πολιτική του, γιατί έχω συνηθίσει από άλλα συνεργεία που χρεώνουν και το βιδάκι. Το μόνο που έχω να πω είναι μπράβο τους, και βεβαίως θα τα ξαναπούμε στο επόμενο σέρβις.