PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ημερολόγια Smartmania

malvi
01-10-2007, 18:35
Ημερολόγια.....
Ένας πολύ όμορφος τρόπος για να βλέπουμε τα μικρά και τα μεγάλα τα οποία νικήσαν στον διαγωνισμό που λαμβάνει χώρα κάθε μήνα και που το αποτελεσμά τους εκτός από το να κοσμεί την αρχική σελίδα του φόρουμ (....όπως έμαθα προσφάτως:D:D:D) μπορούν να κοσμήσουν τα γραφεία μας, τους τοίχους μας και ότιδήποτε άλλο μπορούμε να φανταστούμε.

Ένα ακόμα πράγμα που έμαθα (δεν είμαι μόνο εγώ ρουφιάνα εδώ μέσα:D) είναι ότι το κόστος είναι μεγάλο και βαρύ......

Εντάξει, υπάρχει ένας αριθμός μελών ο οποίος αγοράζει ημερολόγια αλλά αυτός ο αριθμός σε σχέση με τον αριθμό ημερολογιών που παραγγέλνονται είναι πάρα πολύ μικρός!!!!

Φυσικά το κόστος αυτό το επομίζεται ο Λάμπρος...γνωστός σε όλους ως Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ:p (τελικά τα φόντα κάνουν τον πρόεδρο:D)

Ξέρω ότι ο Λάμπρος ότι κάνει το κάνει από αγάπη για το κλαμπ και λίγο τον νοιάζει το κόστος (καλά τον νοιάζει αλλά νομίζω ότι η αγάπη υπερτερεί:p)

Κατά την ταπεινή μου γνώμη ήρθε η ώρα να απαλλάξουμε τον Λάμπρο όσο μπορούμε από αυτό το φορτίο.....δίνοντας ιδέες και φυσικά βοηθώντας στην υλοποίηση τους...

Η δική μου ιδέα ήταν να ξεκινήσουμε νωρίς να παραγγείλουμε τα ημερολόγια μας και δίνοντας τα χρήματα προκαταβολικά γιατί καλά τα λέμε αλλά πολλές φορές ξεχνάμε....(εγώ πρώτη και καλύτερη:D)

Ξέρω ότι η ιδέα μου είναι ανέφικτη και φυσικά πιο ακριβή καθώς υπάρχει μίνιμουμ παραγγελία ποσότητας για να επιτευχθεί καλύτερη τιμή....

Επίσης ξέρω ότι υπάρχουν και άλλες ιδέες (που σας αφήνω να τις ανακαλύψετε εσείς.....μη σας κομπλάρω και με την τεράστια εξυπνάδα μου:p)

Νομίζω ότι πρέπει να δείξουμε και εμείς την αγάπη μας ως προς το κλαμπ αλλά και ως προς τον Λάμπρο βοηθόντας τον να μειώσει ολίγον το κόστος για πράγματα που απολαμβάνουμε όλοι μας....και τα ημερολόγια θα ήταν μια καλή αρχή....

(@Λάμπρος.....μπορεί να μην σου αρέσει που ξεκίνησα ένα τέτοιο θέμα γιατί έχουν ειπωθεί μαλακίες πολλές κατά καιρούς αλλά εγώ πιστεύω ότι έκανα σωστά γιατί ξέρω όπως και άλλοι πως έχουν τα πράγματα. Επίσης είναι καιρός να επωμιστούμε ένα βάρος από αυτά που τραβάς για να καταλάβουμε τι μας δίνεις τόσο καιρό από αγάπη τζάμπα.....δε το συνεχίζω...γιατί συγκινήθηκα....:p:p:p)

Evgenia
01-10-2007, 18:38
εγω απο την αλλη λεω οτι δεν εχεις τι να κανεις και γραφεις ο,τι να'ναι!!!
:p :p :p

malvi
01-10-2007, 19:06
εγω απο την αλλη λεω οτι δεν εχεις τι να κανεις και γραφεις ο,τι να'ναι!!!
:p :p :p

όχι δε γράφω ότι να ναι....απλα μου βγαίνει και φαίνονται έτσι:D:D:D:p:p.....

αλλά Ευγενία μου σκέψου ότι το να σε θαυμάσουμε σαν Μισσεζ Ειπριλ κάθε μέρα το μήνα Απρίλιο το έτος 2008 στο ημερολόγιο που θα έχουμε στο γραφείο μας (λέμε πχ.) αυτό έχει ένα κόστος....και θα ήθελα να βοηθήσουμε αυτό το κόστος να ελαχιστοποιηθεί.....(τώρα που το έγραψα πιο σοβαρά ελπίζω να το καταλάβατε:D:D:D:p)

Anastasis
01-10-2007, 19:34
βασικα παιδια,αμα θελετε να συμβαλλεται στα εξοδα του club μπορειτε να κανετε απλα ενα donation!επεισης μαλβι,καλα τα λες και συμφωνω αλλα σκεψου ενα πραγμα...ποσοι παραγγελνουν και μετα κανουν τα κοροιδα...?αρα παλι,θα εχουμε αρκετες απωλειες..παντως και μονο που το ανεφερες ειναι πολυ καλο εκ μερους σου..

malvi
01-10-2007, 19:37
βασικα παιδια,αμα θελετε να συμβαλλεται στα εξοδα του club μπορειτε να κανετε απλα ενα donation!επεισης μαλβι,καλα τα λες και συμφωνω αλλα σκεψου ενα πραγμα...ποσοι παραγγελνουν και μετα κανουν τα κοροιδα...?αρα παλι,θα εχουμε αρκετες απωλειες..παντως και μονο που το ανεφερες ειναι πολυ καλο εκ μερους σου..

και το ντονατιον χρειάζεται αλλα για αυτό που λες είπα να το προλάβουμε με τη προπαραγγελία συνοδευόμενη με την προκαταβολή....νο προκαταβολή...νο ημερολόγιο...απλά!

pigoy
02-10-2007, 03:30
Το κοστος των ημερολογιων νομιζω ειναι μικρο καπου στα 10 ευρω!Αν δεν κανω λαθος!Και ποση πρεπει να ειναι η ελαχιστη παραγγελια για να δωσουν αυτην την τιμη!ΚΑλα τα λες εσυ μαλβι αλλα ποιος θα ακουσει!

malvi
02-10-2007, 09:05
Αν οι πληροφορίες μου είναι σωστές η ελάχιστη παραγγελία είναι 1000 κομμάτια....όπως καταλαβαίνετε 1000 κομμάτια δε φεύγουν και ο Λάμπρος τα έχει και τα χαίρεται μετά...

Sphinxgr
02-10-2007, 09:22
Καλά αν είναι 1000 κομμάτια δε πρόκειται να φύγουν ποτέ και το ξέρουν όλοι...

Το ζήτημα είναι να τυπώνονται μέχρι 100 - 150 και ας βγαίνει το κόστος 20 ευρώ...

(βέβαια για ασφαλή συμπεράσματα θα έπρεπε να γνωρίζουμε τιμές για 100, 500 και 1000 πχ) :)

Και πάλι όμως το τοπικ ειναι πιστευω οφ τοπικ, γιατί όσοι θα έδιναν προκαταβολή ούτος η άλλος θα αγόραζαν ημερολόγιο και μετά την έκδοση...

Οπότε αν το θέμα κατέληγε πως με προκαταβολή μόνο θα πάρει κάποιος ημερολόγιο τότε θα έπρεπε να τυπωθούν άντε 50 το μέγιστο (με το ανάλογο κόστος που θα μείωνε επιπλέον τον αριθμό των 50).

aquasmart
02-10-2007, 09:39
τι λέτε για χορηγούς με κάποιο μικρό ποσο από σμαρτομαγαζα και service ?
μεγάλη διαφήμιση θα τους γίνετε!

atlantis
02-10-2007, 10:06
η Malvi εχει δικιο...τα ημερολογια δεν τα παιρνει κανενας και καταληγουν να τα δινουμε τσαμπα στις εκθεσεις....απλα το ημερολογιο πιστευω ειναι το τελευταιο πραγμα που θα κοιταζα.....υπαρχουν και αλλα θεματα οπως πχ τα μπλουζακια....
Στην εκθεση που αντιπροσωπευαμε το SM μονο δυο ατομα φοραγαν τα μπλουζακια του club....σε οποιο περιπτερο και αν κοιταγες ηταν ολοι ομοιομορφα ντυμενοι με τα μπλουζακια του club που στηριζανε.....
η δικη μου αποψη και ετσι οπως βλεπω το θεμα απο δικη μου οπτικη γωνια ειναι οτι εδω μεσα ειμαστε πρωτοι στην ιδεα της παραγγελιας για το οτιδηποτε αλλα οταν ειναι η ωρα να δωσουμε τα λεφτα μενουμε πολυυυ πισω......