PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Νερά από το πορτ μπαγκάζ

mmike
10-02-2008, 18:57
Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Ανοίγοντας το πίσω τζάμι, αν είχε βρέξει, έπεφτε νερό στην εταζέρα.
Όμως, ανακάλυψα τελικά ότι από το πίσω τζάμι, χωρίς να το έχω ανοίξει καθόλου, όταν βρέχει βάζει νερά επάνω στην εταζέρα και συγκεκριμένα πίσω δεξιά.
Επίσης, παρατήρησα ότι όταν έχει βρέξει, το πλαστικό καπάκι επάνω που αγκαλιάζει και στηρίζει το πίσω τζάμι, κρατάει νερά εσωτερικά, με αποτέλεσμα όταν ανοίγω το πίσω τζάμι, στην άκρη πίσω δεξιά τρέχει σαν ρυάκι το νερό. Εξάλλου, όταν ανοίγω το πίσω τζάμι και το κουνάω πάνω κάτω, ακούγεται νερό εσωτερικά στο καπάκι επάνω. Πιστεύω ότι από εκεί είναι το πρόβλημα.
Εσείς, οι κάτοχοι του νέου, έχετε παρατηρήσει ποτέ κάτι ανάλογο?

Fermion
10-02-2008, 20:50
Έχω παρατηρήσει το ίδιο πράγμα ακριβώς και στο δικό μου.Πίσω δεξία κρατάει νερό και τρέχει στην εταζέρα ανοίγοντας το τζάμι.

DVCam
10-02-2008, 21:33
Ναι όντως είναι ένα πρόβλημα που ευτυχώς είναι σε λίγα αυτοκίνητα.
Εχει αναφερθεί στην Αγγλία σε κάποια,ευτυχώς λίγα αυτοκίνητα.
Με μια επίσκεψη στην αντιπροσωπεία σας... το θέμα θα τους είναι σίγουρα γνωστό.

ΥΓ.Άλλα προβλήματα που έχουν αναφερθεί...
1.Να τρεμοπαίζουν οι λάμπες μέσα στα φανάρια
2.Κλειδαριές (ειδικά οδηγού) να μην κλειδώνουν!!!
3.Να μην κουμπώνει η όπισθεν πάντα... (όποτε θέλει)
4.Κάτι με το χειρόφρενο αλλά δεν έχω καταλάβει τι!Είναι στα βλαχοΓαλλικά!

Pluto
10-02-2008, 23:41
Ναι όντως είναι ένα πρόβλημα που ευτυχώς είναι σε λίγα αυτοκίνητα.
Εχει αναφερθεί στην Αγγλία σε κάποια,ευτυχώς λίγα αυτοκίνητα.
Με μια επίσκεψη στην αντιπροσωπεία σας... το θέμα θα τους είναι σίγουρα γνωστό.

ΥΓ.Άλλα προβλήματα που έχουν αναφερθεί...
1.Να τρεμοπαίζουν οι λάμπες μέσα στα φανάρια
2.Κλειδαριές (ειδικά οδηγού) να μην κλειδώνουν!!!
3.Να μην κουμπώνει η όπισθεν πάντα... (όποτε θέλει)
4.Κάτι με το χειρόφρενο αλλά δεν έχω καταλάβει τι!Είναι στα βλαχοΓαλλικά!

1. εννοεις τα ντουι να παιζουν η οι λαμπες?
2. δλδ κλειδωνεις με το κουμπι και ακους τον ηχο αλλα κλειδωνει του συνοδηγου μονο? αυτο ειναι μεγαλη γκαφα αν παιζει...
3. αυτο το χω παρατηρησει κ εγω. θελει να αλλαξεις σε οπσιθεν με πληρη ακινητοποιηση του οχηματος κ οχι να κυλαει εστω κ ελαχιστα.
4. για καντο κοπυ πειστ να του ριξουμε μια ματια...

mmike
11-02-2008, 01:31
Μάλλον όπως λέει και ο φίλος μου ο DVcam, ανήκω κι εγώ στους λίγους.
Αύριο κιόλας παίρνω τηλ την αντιπροσωπεία για να κλείσω ραντεβού και όταν το ελέγξουν θα σας ενημερώσω.
Όσον αφορά αυτό για την όπισθεν, κάποιες φορές πράγματι δεν μπαίνει εύκολα, ίσως γιατί κινείται. Κάποια φορά αν θυμάμαι καλά, ήμουν σε ανηφόρα για να παρκάρω, βάζω όπισθεν αφήνω το γκάζι και η όπισθεν κούμπωσε εν κινήσει καθώς είχα αφήσει το φρένο για να κάνω όπισθεν, με αποτέλεσμα να ακούσω ένα γερό κάρφωμα στο κούμπωμα της όπισθεν. Σίγουρα είχε καθυστερήσει αρκετά να κουμπώσει, αν συνυπολογίσουμε ότι όταν αφήνεις το φρένο περνάει κάποιος χρόνος για να κινηθεί.

unos
12-05-2008, 15:30
Έχω παρατηρήσει το ίδιο πράγμα ακριβώς και στο δικό μου

steliospulse
02-12-2009, 21:18
δόθηκε λύση στο προβλημα?

alex-barbara
02-12-2009, 23:31
na se rotisw milas gia to new 451 tou 08 ??? giati egw exw auto to amaksi kai pragmatika dn mpazi apo puthena nero .. pu akrivos sumvenei afto to pragma ? ektos an milate gia to roadster pu mpazi apo pandou to exei o kolitos mu kai vazi sakules epano stin orofi ,,,h ektos an milate gia to 451 to cabrio

alex-barbara
02-12-2009, 23:38
aaa mages ok katalava milate gia to mikro ,, kai egw to exw kai ektos apo to disko plato pu dn eperne thn opisthen pu to alaksa stin egiish provlima me nera dn exw ...alla prosfata mu ekapse to moteraki tu portbagaz kserete to kumbi pu patas na aniksi to tzami kai anigi e emena mu anikse kai emine ekei dn ekline exei ena moteraki kai eixe xalasi kai mu to alaksane mexri stigmis kanena allo provlima pandos dn dikeologunde na exei tosa provlimata ilikrina an to iksera tha edina parapano na parw kanena kalutero ergalio

aggelos23ath
03-12-2009, 01:41
εχω το ιδιο προβλημα αν κ εχω 450 κ ειδικα οταν το πλενω που πεφτει κ σε συγκεκριμενα μερη το νερο κ με πιεση απο μεσα γινεται χαλια... 8ελει καποια ωρα για να στεγνωσει γτ αλλιως κ να το σκουπισω μετα απο λιγο 8α ξανατρεξει..

TRIO512
03-12-2009, 12:56
εχω το ιδιο προβλημα αν κ εχω 450 κ ειδικα οταν το πλενω που πεφτει κ σε συγκεκριμενα μερη το νερο κ με πιεση απο μεσα γινεται χαλια... 8ελει καποια ωρα για να στεγνωσει γτ αλλιως κ να το σκουπισω μετα απο λιγο 8α ξανατρεξει..

99% απο τα πλαινα .εχει ξεραθει η ενα λαστιχο που εχει για τη στεγανοτητα .βγαλτα περασε ενα αλλο και οκ.

Garfito
04-12-2009, 11:20
aaa mages ok katalava milate gia to mikro ,, kai egw to exw kai ektos apo to disko plato pu dn eperne thn opisthen pu to alaksa stin egiish provlima me nera dn exw ...alla prosfata mu ekapse to moteraki tu portbagaz kserete to kumbi pu patas na aniksi to tzami kai anigi e emena mu anikse kai emine ekei dn ekline exei ena moteraki kai eixe xalasi kai mu to alaksane mexri stigmis kanena allo provlima pandos dn dikeologunde na exei tosa provlimata ilikrina an to iksera tha edina parapano na parw kanena kalutero ergalio

εμενα σταζει πισω αριστερα,και επαθα ακριβως το ιδιο με σενα αστα δυο μερες ξεκλειδωτο(αν μπορεις γραφε ελληνικα:a26:)

alkis84
04-12-2009, 14:22
εμενα σταζει στην μεση!ο λογος που υποπτευομαι οτι ειναι ,ειναι οτι εχει ψιλοχοντρο φθαρει το πλαστικο με το τριτο στοπ....στην αλλαγη του συντομα θα δειξει αν ηταν αυτο το προβλημα η οχι!