PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : τι σερβισ να του κανω...

teo
11-03-2008, 15:59
Γεια σας παιδια…Θελω την βοηθεια σας σε κατι…
Αγορασα ένα σμαρτ από γερμανια πασσιον μοντελο 2005 με 40000χλμ και βιβλιο σερβις…
Το εχω 4 μηνες και του εχω κανει 5000χλμ…
Από πλευρας σερβις του εχω κανει 2 μονο,το 1ο στα 40000χλμ όταν το πρωτοπηρα δηλαδη και του αλλαξα λαδια το φιλτρο λαδιου και τα φιλτρο αερος,το 2ο σερβις στα 44000χλμ και του αλλαξα ότι και στα 40000χλμ λαδια φιλτρο λαδιου και φιλτρο αερος…δεν του εχω πειραξει τιποτα άλλο…
Το τελευταιο σερβις που εκανε αυτή που ειχε το σμαρτ μου στην γερμανια πληροφοριακα γιατρος στο επαγγελμα το εκανε στα 37000χλμ…δεν ξερω όμως τι σερβις εχει κανει…τι εχει αλλαξει;;;Μονο μια σφαγιδα της εχουν βαλει στο βιβλιο σερβις όπως και στα προηγουμενα ππου ειχε κανει…
Παρακατω τα χλμ που εχει κανει σερβις…
1 0χλμ
2 15050χλμ
3 21214χλμ
4 28977χλμ
5 36899χλμ
υποψην στο συνεργειο που εκανα την 1η αλλαγη λαδιου μου ειπαν ότι τα λαδακια που χρησιμοποιουσε αυτή ηταν για 10000χλμ…
Εχει κανεις ιδεα τι να κοιταξω να του αλλαξω;;;δεν εμπιστευομαι κανενα συνεργειο να το παω να το ελεγξουν…ειμαι σιγουρος ότι θα μου τα βγαλουν όλα αχρηστα για να μου παρουν τα λεφτα…
Το βιβλιο του κατασκευεστη τι σερβις λεει για το σμαρτ;;;το δικο μου είναι στα γερμανικα και δεν καταλαβαινω τιποτα…πιστευω οτι λογικα αυτά τα σερβις θα εχει κανει…λεω εγω τωρα…εσεια τι λετε;;;ευχαριστω

Μπέμπης
11-03-2008, 17:56
Μην πελαγωνεισ για ολα υπαρχει λυση.Κατρχας ενα κοιταγμα σε ενα συνεργειο δεν ειναι ποτε κακο.εγω θα σου ελεγα να το πας εκει που το παω κ εγω εκ μερουσ μου να το δουν.Το σιγουρο ειναι πως μια αλλαγη στα 6 μπουζακια δαν ειναι κακη.Εγω που το εχω παρει μεταχειρισμενο το πρωτο που εκανα ηταν αλλαγη λαδιων,φιλτρα,μπουζι.
Αν σε ενδιαφερει ενα σερβισ κανει 150€ κ με αλλαγη στα ντακακια 195€
Στο σερβισ θα σου αλλαξουν (οχι τα φωτα) αλλα λαδια μπουζι φιλτρα υγραφρενων ψυγειου κ αλλα.Κ οταν πασ να το παρεισ θα σου πει ακριβωσ τι εκανε κ τι αλλο θελει το μικρο σου.
Εγω μενω Αργοσ κ το παω στην Αθηνα για σερβις μν το πας στο Βαγγελη τησ γειτονιας αλλα σε αξουσιοδοτιμενο.(Οπως ολοι μας).

ilman3
11-03-2008, 18:13
αν τα service εχουν γινει σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο στη γερμανια μεσα απο το συστημα ξερουν τι αλλαγες εχουν γινει στο αμαξι σου.τωρα αν το πας στα 45000χλμ μετα πας στα 60000.για τα λαδια καλο ειναι να τα αλλαζεις καθε 5000χλμ γιατι τα 10000χλμ ειναι πολλα.....καλα ολα τα σμαρτ στη γερμανια γυναικες τα οδηγουν,ολο αυτο λενε οι πωλητες:D:D

teo
11-03-2008, 20:18
Μην πελαγωνεισ για ολα υπαρχει λυση.Κατρχας ενα κοιταγμα σε ενα συνεργειο δεν ειναι ποτε κακο.εγω θα σου ελεγα να το πας εκει που το παω κ εγω εκ μερουσ μου να το δουν.Το σιγουρο ειναι πως μια αλλαγη στα 6 μπουζακια δαν ειναι κακη.Εγω που το εχω παρει μεταχειρισμενο το πρωτο που εκανα ηταν αλλαγη λαδιων,φιλτρα,μπουζι.
Αν σε ενδιαφερει ενα σερβισ κανει 150€ κ με αλλαγη στα ντακακια 195€
Στο σερβισ θα σου αλλαξουν (οχι τα φωτα) αλλα λαδια μπουζι φιλτρα υγραφρενων ψυγειου κ αλλα.Κ οταν πασ να το παρεισ θα σου πει ακριβωσ τι εκανε κ τι αλλο θελει το μικρο σου.
Εγω μενω Αργοσ κ το παω στην Αθηνα για σερβις μν το πας στο Βαγγελη τησ γειτονιας αλλα σε αξουσιοδοτιμενο.(Οπως ολοι μας).

ευχαριστω πολυ μπεμπη...:D:D:D
λογικα ομωσ τα μπουζι θα τα εχει αλλαξει στα 30000χλμ που εχει κανει σερβισ...
ομωσ αφου ξερεισ καλο συνεργειο και δεν θα μου κανουν λαμογια μια ματια να ριξουν δεν ειναι ασχημο...
θα σε εχω υποψιν μου ομωσ....:thumb::thumb::thumb:

teo
11-03-2008, 20:22
αν τα service εχουν γινει σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο στη γερμανια μεσα απο το συστημα ξερουν τι αλλαγες εχουν γινει στο αμαξι σου.τωρα αν το πας στα 45000χλμ μετα πας στα 60000.για τα λαδια καλο ειναι να τα αλλαζεις καθε 5000χλμ γιατι τα 10000χλμ ειναι πολλα.....καλα ολα τα σμαρτ στη γερμανια γυναικες τα οδηγουν,ολο αυτο λενε οι πωλητες:D:D

ειναι οντωσ απο γυναικα
μου εδωσαν και χαρτια που ελεγαν το ονομα τησ που μενει επαγγελμα και αλλα
στο φιναλε ο κολλητοσ μου μου το εφερε το αμαξι...
εχει μαντρα ο πατερασ του...ενα μηνα περιμενα να το βρει...
δεν μου εκαναν μ@λ@κι@

talibanezos
11-03-2008, 20:27
αν δεν σου κανει αν κοπο περνα απο τα παιδια στη icrocar.πιστευω οτι τειναι το μονο συνεργειο που δεν το ενδιαφερει να σε ρουφηξει.τα παιδια ειναι πραγματικα φανταστικα και θα σου που τι χρειαζεται το μικρο σου

ilman3
11-03-2008, 22:03
ειναι οντωσ απο γυναικα
μου εδωσαν και χαρτια που ελεγαν το ονομα τησ που μενει επαγγελμα και αλλα
στο φιναλε ο κολλητοσ μου μου το εφερε το αμαξι...
εχει μαντρα ο πατερασ του...ενα μηνα περιμενα να το βρει...
δεν μου εκαναν μ@λ@κι@

δεν μου λεει κατι τα χαρτια που σου εδωσαν αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το θεμα μας(μονο να μη ξεχνας αυτο που λες οτι ο πατερας του κολλητου σου εχει μαντρα).τεσπα,στο θεμα μας μια αλλαγη στα μπουζι,ισως και το σε τι κατασταση ειναι τα τακακια ισως ειναι απο τα πραγματα που μπορει να θελουν αλλαγη.πρεπει ομως να το πας καπου να το δουν.(ισως θελεις και λαστιχα για δες τα ειναι αρκετα τα χλμ σου)

crewdriver
11-03-2008, 22:48
εγω προσωπικα θα του εκανα το μεγαλο σερβις(δε ξερω τι περιλαμβανει) και θα αλλαζα και λαστιχα

gavanos
11-03-2008, 23:42
Καταρχήν αλλαγή λαδιών κάθε 5.000
από τη στιγμή που έχει κάνει αλλαγή λαδιών στα 37.000, η επόμενη να είναι στα 42.000. Επίσης μπορείς να τσεκάρεις ιμάντες και μπουζί, ίσως χρειάζονται αλλαγή, αλλά αν τα δει ο μηχανικός σου, μπορεί να σου πει πότε θα χρειαστούν αλλαγή. Κανονικά τα μπουζί αλλάζονται κάθε 30.000km. Το ίδιο και το φίλτρο βενζίνης, και επειδή αυτό δεν μπορείς να ξέρεις αν έχει αλλαχτεί, για καλό και για κακό άλλαξέ το. Δεν είναι κάτι τραγικό το service. Απλά κάνε μια αρχή τώρα, να ξέρεις και εσύ τι έχεις αλλάξει, και από εκεί και πέρα, εδώ είμαστε και συζητάμε για τη συνέχεια :thumb:

teo
12-03-2008, 15:42
δεν μου λεει κατι τα χαρτια που σου εδωσαν αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το θεμα μας(μονο να μη ξεχνας αυτο που λες οτι ο πατερας του κολλητου σου εχει μαντρα).τεσπα,στο θεμα μας μια αλλαγη στα μπουζι,ισως και το σε τι κατασταση ειναι τα τακακια ισως ειναι απο τα πραγματα που μπορει να θελουν αλλαγη.πρεπει ομως να το πας καπου να το δουν.(ισως θελεις και λαστιχα για δες τα ειναι αρκετα τα χλμ σου)

τα λαστιχα του ειναι σε καλη κατασταση...βγαζουν ακομα 10000χλμ ανετα...

ilman3
12-03-2008, 15:46
τα λαστιχα του ειναι σε καλη κατασταση...βγαζουν ακομα 10000χλμ ανετα...

αν εχουν αλλαχθει τοτε εισαι οκ.αν ειναι ομως τα αρχικα τοτε θες αμεσα αλλαγη(54000χλμ δεν πανε με τιποτα).προσεξε το

teo
12-03-2008, 15:46
Καταρχήν αλλαγή λαδιών κάθε 5.000
από τη στιγμή που έχει κάνει αλλαγή λαδιών στα 37.000, η επόμενη να είναι στα 42.000. Επίσης μπορείς να τσεκάρεις ιμάντες και μπουζί, ίσως χρειάζονται αλλαγή, αλλά αν τα δει ο μηχανικός σου, μπορεί να σου πει πότε θα χρειαστούν αλλαγή. Κανονικά τα μπουζί αλλάζονται κάθε 30.000km. Το ίδιο και το φίλτρο βενζίνης, και επειδή αυτό δεν μπορείς να ξέρεις αν έχει αλλαχτεί, για καλό και για κακό άλλαξέ το. Δεν είναι κάτι τραγικό το service. Απλά κάνε μια αρχή τώρα, να ξέρεις και εσύ τι έχεις αλλάξει, και από εκεί και πέρα, εδώ είμαστε και συζητάμε για τη συνέχεια :thumb:

δηλαδη μου λεσ να παω για αλλαγη μπουζι και φιλτρο βενζινησ σιγουρα...
και μου κοιταει το συνεργειο ιμαντες και τακακια...

teo
12-03-2008, 15:50
απο οτι καταλαβα πρεπει να το παω σε συνεργειο και να τουσ πω αλλαξτε οτι χρειαζεται...
αυτο που φοβομουν δηλαδη...θα σκασω πολλα λεφτα...

ilman3
12-03-2008, 15:54
κοιτα στα 28977 που λες οτι το πηγε για service πρεπει να αλλαξε και μπουζι και φιλτρο βεντζινης επομ δεν ειναι αναγκη να τα αλλαξεις τωρα(αυτο βεβαια θα γινει στα 60000 μαζι με ιμαντες).επομ η αλλαζεις τωρα μπουζι και φιλτρο για να μην σου πεσουν ολα μαζι στα 60000 η τα αφηνεις ολα για τοτε.αλλα μια βολτα απο καποιο συνεργειο που εχει το συστημα της μερσεντες για να δειτε τι εχει αλλαχθει στο αμαξι πρεπι να την κανεις

gavanos
12-03-2008, 15:57
Όχι απαραίτητα. Μπορείς να πας σε εξουσιοδοτημένο (προτείνω Παπαϊωάννου με κλειστά μάτια) και να τον ρωτήσεις τί χρειάζεται αλλαγή και πόσο περίπου θα στοιχίσει (πριν κάνεις το service). Μην ξεχάσεις να του πεις ότι είσαι από το club. Αν θέλεις απλά ένα συνεργείο εξειδικευμένο σε Smart, τότε προτείνω είτε microcar είτε Smart West Center, ανάλογα με την περιοχή στην οποία βρίσκεσαι. :thumb:

teo
12-03-2008, 16:03
κοιτα στα 28977 που λες οτι το πηγε για service πρεπει να αλλαξε και μπουζι και φιλτρο βεντζινης επομ δεν ειναι αναγκη να τα αλλαξεις τωρα(αυτο βεβαια θα γινει στα 60000 μαζι με ιμαντες).επομ η αλλαζεις τωρα μπουζι και φιλτρο για να μην σου πεσουν ολα μαζι στα 60000 η τα αφηνεις ολα για τοτε.αλλα μια βολτα απο καποιο συνεργειο που εχει το συστημα της μερσεντες για να δειτε τι εχει αλλαχθει στο αμαξι πρεπι να την κανεις

υπαρχει τετοιο συστημα...
ξερεισ κανενα συνεργειο που να το εχει να παω να μου υο ελεγξουν...

ilman3
12-03-2008, 16:04
Όχι απαραίτητα. Μπορείς να πας σε εξουσιοδοτημένο (προτείνω Παπαϊωάννου με κλειστά μάτια) και να τον ρωτήσεις τί χρειάζεται αλλαγή και πόσο περίπου θα στοιχίσει (πριν κάνεις το service). Μην ξεχάσεις να του πεις ότι είσαι από το club. Αν θέλεις απλά ένα συνεργείο εξειδικευμένο σε Smart, τότε προτείνω είτε microcar είτε Smart West Center, ανάλογα με την περιοχή στην οποία βρίσκεσαι. :thumb:

αν το αμαξι πηγε και στα 28977 και στα 36899 για service και δεν του αλλαξαν μπουζι και φιλτρο τοτε αυτη που το ειχε απλα δεν το προσεχε και αλλαζε μονο λαδια.οπως και να το κανεις θελει μια βολτα απο το "γιατρο"(microcar,smart west center,παπαιωαννου η καποιον αλλο)για να το ακροαστουν:D

teo
12-03-2008, 16:06

εγω μενω γλυφαδα αλλα αν ειναι για το καλο του σμαρτ μου παω παντου...
ο παπαιωαννου που ειναι...
εχω ακουσει ομωσ και τα καλυτερα για μικροκαρ

ilman3
12-03-2008, 16:06
υπαρχει τετοιο συστημα...
ξερεισ κανενα συνεργειο που να το εχει να παω να μου υο ελεγξουν...

σιγουρα το εχουν ολα τα επισημα συνεργεια της μερσεντες.τωρα για τα αλλα δεν ξερω αν το εχουν αλλα με ενα τηλ μπορεις να το μαθεις(προσοχη για να δεις τι εχει αλλαχθει πρεπει τα service να εχουν γινει σε επισημο συνεργειο στη γερμανια)

Μπέμπης
12-03-2008, 16:09
απο οτι καταλαβα πρεπει να το παω σε συνεργειο και να τουσ πω αλλαξτε οτι χρειαζεται...
αυτο που φοβομουν δηλαδη...θα σκασω πολλα λεφτα...
Kοιτα δεν ειναι απαραιτητο πως θα σκασεισ πολλα!Αν το μικρο σου ειναι μια χαρα τοτε δεν εχεις προβλημα.Η γνωμη μου ειναι ενα service κ γρηγορα.Θα ξερεις που πατας.Ενω τωρα οχι.Καλο το βιβλιαρακι του service αλλα οπως κ το δικο μου ειναι ""μεταχειρισμενο"".
Κοιτα αν το αγαπας το μικρο τοτε SERVICE αν το εχεις για βολτες τοτε SERVICE.Αν καταλαβες οκ!!!(Το" Μπεμπης" για να καταλαβεις ειναι το ονομα του μικρου μου.Το αγαπαω=Το προσεχω!)

ilman3
12-03-2008, 16:10
εγω μενω γλυφαδα αλλα αν ειναι για το καλο του σμαρτ μου παω παντου...
ο παπαιωαννου που ειναι...
εχω ακουσει ομωσ και τα καλυτερα για μικροκαρ

Αφοι Σ. & Γ. Παπαϊωάννου Ο.Ε.

Εξουσιοδοτημένος επισκευαστής smart

Ελ. Βενιζέλου 28 [ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ]
183 45 Μοσχάτο
τηλ: 210 9564714, 210 9564508
φαξ: 210 9588345

ή

www.microcar.gr (http://www.microcar.gr)

teo
12-03-2008, 16:10
σιγουρα το εχουν ολα τα επισημα συνεργεια της μερσεντες.τωρα για τα αλλα δεν ξερω αν το εχουν αλλα με ενα τηλ μπορεις να το μαθεις(προσοχη για να δεις τι εχει αλλαχθει πρεπει τα service να εχουν γινει σε επισημο συνεργειο στη γερμανια)

λογικα εχουν γινει...
στο βιβλιο σερβισ που εχω το μονο που τισ εκαναν σε καθε σερβισ που εκανε ηταν να τισ γραφουν τα χλμ και να τισ βαζουν μια σφραγιδα τισ σμαρτ...
λογικα εξουσιοδοτιμενο..

ilman3
12-03-2008, 16:13
λογικα εχουν γινει...
στο βιβλιο σερβισ που εχω το μονο που τισ εκαναν σε καθε σερβισ που εκανε ηταν να τισ γραφουν τα χλμ και να τισ βαζουν μια σφραγιδα τισ σμαρτ...
λογικα εξουσιοδοτιμενο..

ετσι κανουν στο service book βαζουν μονο σφραγιδα απλα σου δινουν και καποια αλλα χαρτια με το τι ακριβως εχει αλλαχθει αναλυτικα.εμενα μου ειχε δωσει μεχρι και το ποτε του ειχε αλλαξει λαστιχα!!!!

teo
12-03-2008, 16:14
Kοιτα δεν ειναι απαραιτητο πως θα σκασεισ πολλα!Αν το μικρο σου ειναι μια χαρα τοτε δεν εχεις προβλημα.Η γνωμη μου ειναι ενα service κ γρηγορα.Θα ξερεις που πατας.Ενω τωρα οχι.Καλο το βιβλιαρακι του service αλλα οπως κ το δικο μου ειναι ""μεταχειρισμενο"".
Κοιτα αν το αγαπας το μικρο τοτε SERVICE αν το εχεις για βολτες τοτε SERVICE.Αν καταλαβες οκ!!!(Το" Μπεμπης" για να καταλαβεις ειναι το ονομα του μικρου μου.Το αγαπαω=Το προσεχω!)

συμφωνω μαζι σου μπεμπη...πρεπει να το παω να το δουν...
ομωσ τι σερβισ...τι να αλλαξω...
απο οτι καταλαβα για μια ματια θα τουσ το παω να το δουν...
μου λενε τι χρειαζεται αλλαγη και το αλλαζω

teo
12-03-2008, 16:16
ετσι κανουν στο service book βαζουν μονο σφραγιδα απλα σου δινουν και καποια αλλα χαρτια με το τι ακριβως εχει αλλαχθει αναλυτικα.εμενα μου ειχε δωσει μεχρι και το ποτε του ειχε αλλαξει λαστιχα!!!!

αναλυτικα χαρτια δεν μου εδωσαν εμενα...
ωχ λεσ να εγινε μ@λ@κι@

ilman3
12-03-2008, 16:19
αναλυτικα χαρτια δεν μου εδωσαν εμενα...
ωχ λεσ να εγινε μ@λ@κι@

αμεσως το νου σου στο κακο.αστο κανε μια βολτα απο ενα συνεργειο να δεις τι θα σου πουν και εδω ειμαστε παλι.

teo
12-03-2008, 16:27
αμεσως το νου σου στο κακο.αστο κανε μια βολτα απο ενα συνεργειο να δεις τι θα σου πουν και εδω ειμαστε παλι.

εχεισ δικιο...
σε ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριεσ...
τωρα ψαχνουμε να βρουμε συνεργειο καλο που δεν θα με κοροιδεψει...
παπαιωαννου η μικρικαρ;;;;;:g::g::g:

teo
28-04-2008, 12:36
πηγα την προηγουμενη εβδομαδα και εκανα σερβισ στο αμαξακι μου να δω που βρισκεται...το εχω 6μηνεσ μονο αλλαγεσ λαδιων του εκανα....το αργησα πολυ το σερβισ μου ετυχαν πολλεσ αναποδιεσ για αυτο
του αλλαξα
-μπουζι
-φιλτρο βενζινησ
-δισκοπλακεσ
-τακακια

και τουσ ειπα να μου ελεγξουν
-υγρα φρενων(οκ μου ειπαν)
-μπουζοκαλωδια(οκ)
-συμπλεκτη(ηθελε ρυθμιση μου ειπαν,,,τον ρυθμισαν)
-παραφλου(οκ)
-ιμαντεσ(οκ)
-χειροφρενο(οκ)

εκανα καλα?????
επρεπε να τουσ πω να κοιταξουν και κατι αλλο????
chrido περιμενω απαντηση σου.....με εχεισ βοηθησει πολυ με τισ απαντησεισ σου σε θεματα σερβισ....

teo
28-04-2008, 12:38
παιδια μην παρεξηγηθω περιμενω απο ολουσ απαντηση οχι μονο απο το chrido....

ilman3
28-04-2008, 13:19
ποσο σου πηγε και που το εκανες?για πες μας ποσα χλμ εχεις τωρα...τις δισκοπλακες γιατι στις αλλαξε,σιγουρα θελαν αλλαγη?λιγα χλμ εχεις για να θελουν αλλαγη

teo
28-04-2008, 13:39
ποσο σου πηγε και που το εκανες?για πες μας ποσα χλμ εχεις τωρα...τις δισκοπλακες γιατι στις αλλαξε,σιγουρα θελαν αλλαγη?λιγα χλμ εχεις για να θελουν αλλαγη

μου πηγε 250 ευρω σε εναν στη νικαια....οταν το πηρα το σμαρτ ειχε 40000χλμ....το σερβισ το εκανα στα 48000χλμ....τωρα δεν ξερω να σου πω για τισ δισκοπλακεσ....τισ εχω παρει δεν τισ αφησα στο μαγαζι...ειναι φαγομενεσ....μου ειπε θεολουν αλλαγμα τισ αλλαξα....με επιασαν κοτσο....καθε ποτε αλλαζουν δισκοπλακεσ....

ilman3
28-04-2008, 17:28
μου πηγε 250 ευρω σε εναν στη νικαια....οταν το πηρα το σμαρτ ειχε 40000χλμ....το σερβισ το εκανα στα 48000χλμ....τωρα δεν ξερω να σου πω για τισ δισκοπλακεσ....τισ εχω παρει δεν τισ αφησα στο μαγαζι...ειναι φαγομενεσ....μου ειπε θεολουν αλλαγμα τισ αλλαξα....με επιασαν κοτσο....καθε ποτε αλλαζουν δισκοπλακεσ....

δεν υπαρχει οριο για τις δισκοπλακες οτι πρεπει ανα τοσα χλμ να αλλαχθουν αλλα τα 48,000χλμ να θελουν αλλαγη λιγα τα βλεπω εκτος αν ειναι χτυπημενες καπου(αφου ομως σου ειπε οτι θελουν αλλαγη μπορει και να θελαν).....και τα 250 καλη τιμη αν βεβαια ειναι αυθεντικα αυτα που σου εβαλε

teo
28-04-2008, 22:41
πηγα την προηγουμενη εβδομαδα και εκανα σερβισ στο αμαξακι μου να δω που βρισκεται...το εχω 6μηνεσ μονο αλλαγεσ λαδιων του εκανα....το αργησα πολυ το σερβισ μου ετυχαν πολλεσ αναποδιεσ για αυτο
του αλλαξα
-μπουζι
-φιλτρο βενζινησ
-δισκοπλακεσ
-τακακια

και τουσ ειπα να μου ελεγξουν
-υγρα φρενων(οκ μου ειπαν)
-μπουζοκαλωδια(οκ)
-συμπλεκτη(ηθελε ρυθμιση μου ειπαν,,,τον ρυθμισαν)
-παραφλου(οκ)
-ιμαντεσ(οκ)
-χειροφρενο(οκ)

εκανα καλα?????
επρεπε να τουσ πω να κοιταξουν και κατι αλλο????
chrido περιμενω απαντηση σου.....με εχεισ βοηθησει πολυ με τισ απαντησεισ σου σε θεματα σερβισ....

chrido?????????????????

mysmart.gr
29-04-2008, 07:45
Καλημερα μια χαρα φαινονται ολα,ελπιζω να σου εκαναν κ ενα ελεγχο στο συστημα διευθυνσης(γεφυρα εμπρος),πολλα σμαρτ καταπονουνται στους σφαιρικους συνδεσμους(μπαλακια) κ στα συνεμπλοκ ψαλιδιου.

teo
29-04-2008, 20:22
Καλημερα μια χαρα φαινονται ολα,ελπιζω να σου εκαναν κ ενα ελεγχο στο συστημα διευθυνσης(γεφυρα εμπρος),πολλα σμαρτ καταπονουνται στους σφαιρικους συνδεσμους(μπαλακια) κ στα συνεμπλοκ ψαλιδιου.

δεν ειμαι σιγουροσ οτι μου εκαναν τετοιο ελεγχο....
γαμωτο....
τωρα τι κανω....
ειναι σημαντικα αυτα???????????

mysmart.gr
30-04-2008, 08:19
Ενταξει μην αγχωνεσαι,το αμαξι στο δρομο κανει θορυβο;Σε λακουβες ακουγιεται;Μπορεις ανετα να ξαναπας κ να σου κανουν εναν ελεγχο στα μπαλακια

teo
30-04-2008, 14:19
Ενταξει μην αγχωνεσαι,το αμαξι στο δρομο κανει θορυβο;Σε λακουβες ακουγιεται;Μπορεις ανετα να ξαναπας κ να σου κανουν εναν ελεγχο στα μπαλακια

ξαναπηγα σημερα,δεν αντεξα....ολα οκ μου ειπαν τα ελαγξαν χθεσ μου ειπαν απλωσ δεν μου ειπαν τιποτα....για να ειμαι σιγουροσ τουσ ξαναεβαλα να μου το ελεγξουν...οχι δεν μου εκανε ουτε μου κανει θορυβο οταν ειναι στο δρομο το ιδιο και στισ λακουβεσ...ουφ ησυχασα τωρα