PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Clifford συναγερμοι.

smart_passion
22-03-2008, 14:40
Απο οτι εχω δει σαν aftermarket συναγερμος, η Clifford προσφερει απο τις καλυτερες λυσεις.
Εχει αρκετους στην γκαμα της.
Προτεινω να γινει μια συζητησουλα εδω για την συγκεκριμενη εταιρεια, να ακουσουμε εμπειριες απο οσους εχουν βαλει και να βοηθηθουν οσοι θελουν να βαλουν :thumb:
Προσωπικα ψαχνομαι να βαλω, αλλα δεν μπορω να αποφασισω ποιο μοντελο.

ScissorHands
22-03-2008, 15:23
Ρίξε μια ματιά στα υπάρχοντα θέματα:
Συναγερμος της clifford! (http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=29883)
ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΙ (http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=21318)
καθώς και στο επίσημο site της Clifford (http://www.clifford.com/) και στα SmartοΜαγαζιά (http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=25293)

smart_passion
22-03-2008, 16:07
Καλα καλα, ας με συγχωρεσουν οι Mods αλλα συνηθως ποσταρω εδω, στο new f2.:D

Mixalis762001
23-03-2008, 09:11
Kαλα το λεει..Η ScissorHands....Στο θεμα του συναγερμου δεν εχει να κανει για ποιο μοντελο μιλαμε ολοι κανουν για το παλιο και το νεο...Το θεμα εχει λυξει....Μην συννεχιστει

paako
28-03-2008, 17:00
Παρέλαβα χθές το καινούργιο μου Smartaki και σήμερα πρωί πρώι πήγα και έβαλα συναγερμό και radioCD.
Η λύση Clifford και Pioneer στην Ηχοκίνηση στα Πατήσια και έμεινα πολύ ευχαριστημένος!
Και σε τιμή και σε εξυπηρέτηση και φαίνεται ότι τα παιδιά ξερουν από Smart(λύση για το μπροστινό καπό). Ψάξτε το για όσους ενδιαφέρονται, αξίζει μια επίσκεψη.

kounos1
28-03-2008, 20:42
Παρέλαβα χθές το καινούργιο μου Smartaki και σήμερα πρωί πρώι πήγα και έβαλα συναγερμό και radioCD.
Η λύση Clifford και Pioneer στην Ηχοκίνηση στα Πατήσια και έμεινα πολύ ευχαριστημένος!
Και σε τιμή και σε εξυπηρέτηση και φαίνεται ότι τα παιδιά ξερουν από Smart(λύση για το μπροστινό καπό). Ψάξτε το για όσους ενδιαφέρονται, αξίζει μια επίσκεψη.

τιμή ? ειναι και με εκκηνιση ?

gt010804
28-03-2008, 23:09
ego paidia evala ths esler ths seiras 8000 kai trelathika!!! kanei ta panta pairnei mprosta svinei turbo timer thermokrasies aisthitires pantoy kai rantar ola apo to xeiristirio lcd ta panta kanei!!!!!!kai den einai akrivos 450 euro

gavanos
29-03-2008, 06:14
Που έβαλες τον συναγερμό? Η τιμή είναι με τοποθέτηση? έχει πλακέτα για να κλείνουν τα παράθυρα?

gt010804
29-03-2008, 12:53
nai mazi me topothetisi i plaketa einai xexorista alla den tha soy sinistoysa na tin evazes giati tha kaneis zimia sto mixanismo dioti kathe fora poy oplizei tha doylevei o mixanismos gia 30 sec kai amma einai klista tha ston spasei kai na xereis kati oti o cllifird elser kai viper einai idioi to mono poy allazoyn einai to plastiko sto xeiristirio!!!!!!!

johnk102
29-03-2008, 13:37
Στο παλιό μου smartάκι πυ είχα βάλει τον Clifford, δεν αντιμετώπισα το παραμικρό με το αυτόματο ανέβασμα των παραθύρων.

Μάλλον σου "πούλησε" ο πωλητής, παραπάνω από το κανονικό.

gavanos
29-03-2008, 16:00
Έχω ένα συναγερμό με πλακέτα για τα παράθυρα (όχι clifford) εδώ και 3 χρόνια, και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το μηχανισμό των παραθύρων. Σίγουρα δεν ισχύει αυτό που ειπώθηκε για το ότι εάν τα παράθυρα είναι κλειστά ο μηχανισμός συνεχίζει να δουλεύει και συνεπώς "σπάει".

Με την ίδια λογική, εάν είναι κλειστά τα παράθυρα και πατήσεις το διακόπτη προς τα πάνω, τότε πάλι ο μηχανισμός θα έσπαγε...

gt010804
29-03-2008, 17:23
den nomizv na moy ton poulise akriva giati itan o pio ftinos kai i elser moy eipe oti poyliete xexorista poy toys pira tilefono afto afti thn pliroforia ti diastavrosa kai me tin smart

johnk102
29-03-2008, 21:36
den nomizv na moy ton poulise akriva giati itan o pio ftinos kai i elser moy eipe oti poyliete xexorista poy toys pira tilefono afto afti thn pliroforia ti diastavrosa kai me tin smart

Δεν με κατάλαβες τι εννοώ.
Δεν εννούσα ότι σου τον πούλησε ακριβά ή όχι.
Απλά είπα ότι σου "πούλησε", δλδ σε έπεισε για κάτι το οποίο δεν ισχύει και εσύ απλά τον πίστεψες.

smart_passion
29-03-2008, 22:06
Εχω βρει απο USA τον Matrix 70.5 με εξοδα μεταφορας περιπου 300 ευρω.
Το θεμα ειναι εγκατασταση ποσο θα μου παρουν?

talibanezos
30-03-2008, 00:12
Το θεμα ειναι εγκατασταση ποσο θα μου παρουν?

με 100 ευρο πιστευω οτι στον εχουν βαλει

alex13
30-03-2008, 13:50
Cliford - Avantguard 5.1 (http://kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=7915) αυτον θα βαλω την εβδομα πολυ καλη τιμη..

smart_passion
30-03-2008, 16:48
Cliford - Avantguard 5.1 (http://kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=7915) αυτον θα βαλω την εβδομα πολυ καλη τιμη..
Τι θα πει πολυ καλη τιμη????
Πες την!

alex13
30-03-2008, 19:05
λαθος αυτον θα βαλω Cliford - Matrix 50.5X (http://kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=7913) τον εχει 510 θα μου τον αφησει 450 κ η directed που τους φερνει τον εχει 570!!

Meloukos
31-03-2008, 00:21
και εγω αυτον εχω,φυσαει ο ατιμος
εγω τον ειχα βαλει με 500 μετρητης ομως

smart_passion
31-03-2008, 00:53
Εγω εχω ηδη εναν της Μeta και αναρωτιεμαι αν αξιζει τον κοπο....

djvolis
31-03-2008, 08:53
Το θεμα ειναι εγκατασταση ποσο θα μου παρουν?συνηθως παιρνουν (αν δεχτουν) 150+

alex13
31-03-2008, 11:46
meloukos ταν τον εβαλες δεν ειχες κανενα προβλημα.αναβη η μηχανη απο καλη αποσταση?το ενα κλειδι το αφησες μεσα στο αμαξι?τι extra εχεις βαλει?

mixalhs_101
31-03-2008, 12:38
nai mazi me topothetisi i plaketa einai xexorista alla den tha soy sinistoysa na tin evazes giati tha kaneis zimia sto mixanismo dioti kathe fora poy oplizei tha doylevei o mixanismos gia 30 sec kai amma einai klista tha ston spasei kai na xereis kati oti o cllifird elser kai viper einai idioi to mono poy allazoyn einai to plastiko sto xeiristirio!!!!!!!

αρχικα περαν της elser viper kai clliford,κοντρολακι αλλαζει σε ολες τις μαρκες του ομιλου directed,οπου ειναι ο ομιλος που εχει ολες τις μαρκες και απλα οπως ειπες αλλαζει το κοντρολακι,τιποτα αλλο.

εν συνεχεια εγω εχω και στα 2 smart πλακετα παραθυρων,στο f2 απλα δε βαζουν οι ηχοσυστηματαδες γιατι ειναι τρελη μανουρα γιατι πρεπει να ξηλωθουν και οι δυο πορτες για να τραβηχτει γραμη,δεν ειναι σαν το roadster που τα εχει διπλα διπλα τους διακοπτες.
ακριβως μια τετοια ανακρηβια πας ειχε πει ενας στη μεταμορφωση οττι και καλα,χαλαει και μη μπλεξεις και ειναι τραγικο και μπλα μπλα μπλα και οταν πουλησαμε το ενα σμαρτ και πηγα να μεταφερω το συναγερμο στο νεο,πηγα στην ηχοκινηση στο χαλανδρι και μου εξηγησαν τα παραπανω,οτι μπανει δηλαδη αλλα γι αυτους ειναι μανουρα και δε τους συμφαιρει!

Meloukos
31-03-2008, 13:04
meloukos ταν τον εβαλες δεν ειχες κανενα προβλημα.αναβη η μηχανη απο καλη αποσταση?το ενα κλειδι το αφησες μεσα στο αμαξι?τι extra εχεις βαλει?

λοιπον μεχρι τωρα δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα,βεβαια ο τυπος εχει μια ψιλοειδικευση στα σμαρτακια,η μηχανη αναβει απο ικανοποιητικη εως καλη αποσταση,δηλαδη αν δεν εχει κανενα εμποδιο μπροστα η αποσταση ειναι τεραστια,οταν εισαι σε περιοχη με παλια κτισματα(99% της ελλαδας)ειναι καλη η αποσταση,οταν ομως πχ ειμαι στο κοσμος(εμπορικο στη Σαλονικα)κατι παθαινει και πιανει στα 30 μετρα το πολυ,κατι εχουν οι τοιχοι,εξαρταται πολυ αν στοχευεις απο τζαμαρια κλπ κλπ.Βεβαια φαντασου οτι μενω σε καινουρια πολυκατοικια και πιανει απο τον 5ο στο κλειστο γκαραζ του υπογειου.
Το κλειδι ειναι μεσα,ΑΛΛΑ μπορεις να το ανοιξεις και να αφησεις μονο το ιμομπιλαιζερ με την μπαταριουλα μεσα και να παρεις το κλειδι(αν βρισκεις λογο,πχ ενα δευτερο για την γυναικα γιατι με δευτερο χειριστιριο)
Απο εξτρα μονο το κουμπακι για το (δηθεν)καπο που εχουμε,και αντικραδασμικο(μαλλον εννοειτε)

Karateka_147
31-03-2008, 18:28
λοιπον μεχρι τωρα δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα,βεβαια ο τυπος εχει μια ψιλοειδικευση στα σμαρτακια,η μηχανη αναβει απο ικανοποιητικη εως καλη αποσταση,δηλαδη αν δεν εχει κανενα εμποδιο μπροστα η αποσταση ειναι τεραστια,οταν εισαι σε περιοχη με παλια κτισματα(99% της ελλαδας)ειναι καλη η αποσταση,οταν ομως πχ ειμαι στο κοσμος(εμπορικο στη Σαλονικα)κατι παθαινει και πιανει στα 30 μετρα το πολυ,κατι εχουν οι τοιχοι,εξαρταται πολυ αν στοχευεις απο τζαμαρια κλπ κλπ.Βεβαια φαντασου οτι μενω σε καινουρια πολυκατοικια και πιανει απο τον 5ο στο κλειστο γκαραζ του υπογειου.
Το κλειδι ειναι μεσα,ΑΛΛΑ μπορεις να το ανοιξεις και να αφησεις μονο το ιμομπιλαιζερ με την μπαταριουλα μεσα και να παρεις το κλειδι(αν βρισκεις λογο,πχ ενα δευτερο για την γυναικα γιατι με δευτερο χειριστιριο)
Απο εξτρα μονο το κουμπακι για το (δηθεν)καπο που εχουμε,και αντικραδασμικο(μαλλον εννοειτε)

Σε ποιο κατάστημα τον πέρασες φίλε?

smart_passion
31-03-2008, 22:17
συνηθως παιρνουν (αν δεχτουν) 150+
Κλασικη γυφτοελληνικη συμπεριφορα.
Τι σε νοιαζει ρε φιλε απο που τον πηρα εγω?
Το εχω αντιμετωπισει με ενισχυτη.
Με μισο ματι με κοιταζαν, και φευγοντας τους ειπα και την τιμη (τον ειχα βρει προσφορα στη Γερμανια) που ηταν περιπου 60% πιο κατω απο αυτα που μου ζηταγε ο ιδιος και παθανε πλακα!

Meloukos
31-03-2008, 22:31
καρατεκα εχεις πμ

rosspy
09-07-2009, 22:54
μηπως γνωριζει κανεις αν ο CLIFFORD MATRIX 50.5X ειναι συμβατος με smart fortwo 2009 κ αν ναι ποιες οι διαφορες με τον 50.7X?
επισης καποιο καλο μαγαζακι για τοποθετηση?

ldal
13-07-2009, 16:56
Φιλε μου παρε εκμερους μου στο 2107718221 car stereo center και ζητα τον Γίαννη (http://www.carstereocenter.gr)
Λαμπρος

djvolis
13-07-2009, 17:09
Κλασικη γυφτοελληνικη συμπεριφορα.
Τι σε νοιαζει ρε φιλε απο που τον πηρα εγω?
Το εχω αντιμετωπισει με ενισχυτη.
Με μισο ματι με κοιταζαν, και φευγοντας τους ειπα και την τιμη (τον ειχα βρει προσφορα στη Γερμανια) που ηταν περιπου 60% πιο κατω απο αυτα που μου ζηταγε ο ιδιος και παθανε πλακα!
δεν ειναι ετσι...
μη το βλεπεις τοσο επιφανειακα.

smartvot
17-08-2009, 21:57
Παιδες να ρωτησω...θελει φιλος να βαλει καποιους απο τους παρακατω...κανουν για το νεo smart(451)..??
-Clifford Matrix 50.5
-Clifford Matrix 12.5

Billys
18-08-2009, 00:43
Σκεφτομαι να βαλω τον clifford 50.7. Τι διαφορες εχει με τον 50.5?
Εμενα με ενδιαφερει να ειναι αξιοπιστος,η λειτουργια turbo timer,και να λειτουργει πολυ καλα ως αμφιδρομος.Αν εχει κανενα εξτρα με θερμοκρασιες κτλ,ευπροσδεκτο.Δεν με ενδιαφερει η εκκινηση,να επεμβω σε πλακετες,immobilizer κτλ...