PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Brabus Exclusive

Smartakis
19-08-2008, 14:19
Καλησπέρα,

έχω ένα Smart Passion F2 και σκέφτομαι να το πουλήσω για να αγοράσω το Brabus Exclusive Cabrio. Αρχικά θέλω να μου πείτε περίπου τιμή την οποία μπορώ να πιάσω για το passion. Επίσης γνωρίζει κανείς εάν μπορώ το brabus να το πάρω μάυρο με μαύρες ζάντες brabus ή άσπρο με άσπρες ζάντες?
Οσο αφορά το εσωτερικό του μπορώ να το παραγγείλω (εάν το πάρω μαύρο) να είναι ίδιο με το εσωτερικό του limited two? Αν το πάρω άσπρο θα του βάλω εσωτερικό κόκκινα δερμάτινα.

Λοιπόν αυτό που έχω τώρα είναι:

Νέο F2 Passion 1000 cc 84hp
Ιανουάριους 2008
7.500 χλμ.
Μαύρο με ασημί tridion
Κόκκινο εσωτερικό

Έξτρα

Οθόνη 2 din 7'' με dvd/tv tuner/mp3/bluetooth
Αντηλιακές μεμβράνες Llumar τύπου Alu Light
Φώτα xenon
Turbo Timer
Ενισχυτής FLI 4κάναλος 800 W

Μπροστά

ηχεία Oxygen διαιρούμενα 16 cm 220 W
tweeter Οxygen

Πίσω

2 ηχεία Vibe 16 cm 220 W στο πλαϊνά του πορτ παγκάζ
2 ηχεία Vibe 16 cm 220 W στο πλαστικό που βρίσκεται στην πόρτα του πορτ παγκάζ

Πόσο μπορώ να το δώσω?

Ευχαριστώ πολύ

Υ.Γ. Και να φανταστείτε πως πριν λίγο καιρό δεν ήθελα ούτε καν να ακούσω για το brabus

teo
19-08-2008, 14:25
φιλε μια χαρα τουμπανακι ειναι και αυτο που εχεις...
τι το θες το brabus???να καις περισσοτερο???

Smartakis
19-08-2008, 14:31
Βασικά έχω κόλλημα με το cabrio. Μου αρέσει πολύ. Και λέω αφού είναι να αλλάξω ας πάω προς το brabus

teo
19-08-2008, 14:35
Βασικά έχω κόλλημα με το cabrio. Μου αρέσει πολύ. Και λέω αφού είναι να αλλάξω ας πάω προς το brabus

δεν θελω να σε απογοητευσω αμα σου αρεσει παρτο αλλα τα καμπριο εχουν πολλα προβληματα...θελουν πολυ καλη συντηρηση...κανε μια αναζητηση να δεις...
και ο μπραβουσακος ειναι σουπερ δεν λεω αλλα καιει οσο μια μ3...
σκεψου το πολυ καλα...

Alx
19-08-2008, 14:36
ποσο εχει το Brabus cabrio excl?

26? 28?

αν καποτε γκρινιαζες για την ποιοτητα του υπαρχοντος αν παρεις αυτο που λες τι θα κανεις?

για μενα το f2 εχει μια ανωτατη τιμη που θα το αγοραζα 14-15χιλ. μαζι με εξτρας

σορρυ αλλα στα 28χιλ. παιρνεις κατι που πραγματικα τα αξιζει τα λεφτα του

teo
19-08-2008, 14:38

26? 28?

αν καποτε γκρινιαζες για την ποιοτητα του υπαρχοντος αν παρεις αυτο που λες τι θα κανεις?

:a26::a26::a26::a26:

nikki
19-08-2008, 14:41
το brabus σε cabrio εχει γυρω στα 24.....

Smartakis
19-08-2008, 14:44

26? 28?

Έτσι όπως το έχω σκεφτεί πάει στα 28.000-30.000 ευρώ.
Γκρίνιαζα για πράγματα τα οποία γκρινιάζω και ακόμα.Όπως για παράδειγμα το απαράδεκτο "πανί" που υπάρχει για να καλύπτει εσωτερικά την ηλιοροφή. Εκείνη την ημέρα βέβαια γκρίνιαζα περισσότερο γιατί ενώ το είχα σταθμευμένο κάποιος έπεσε πίσω μου και μου αχρήστεψε το αριστερό φτερό.Οπότε δικαιολογημένα γκρίνιαζα :a04::a04:

Ξέχασα να αναφέρω πως το smart που έχω τώρα έχει και σκάστρα forge. Αντε θα μου πει κανείς πόσο μπορώ να το δώσω ? :a17:

Υ.Γ. teo έχεις δίκιο σε αυτά που λες,ειδικά στο θέμα της κατανάλωσης. Αλλά μου αρέσει πολύ το μαμημένο :a01:

nikki
19-08-2008, 14:44
το 84αρι που εχεις τωρα εχει καταωαλωση στα 4,9 κ το brabus 5,2...
δεν ειναι κ τοσο τραγικη η διαφορα....
ηδη ατμοσφαιρικοι κινητηρες 1000 καινε πολυ περισσοτερο απ οτι το 84αρι..

Smartakis
19-08-2008, 14:45
το brabus σε cabrio εχει γυρω στα 24.....

το exclusive όμως ξεκινάει απο 27 νομίζω

nikki
19-08-2008, 14:48
οχι κανεις λαθος...
ειχα παει προσφατα στη smart γιατι κατι τετοιο θελω και γω να κανω και το εχω ψαξει πολυ καλα..να σου δωδω να καταλαβεις,μου εβγαλαν τιμη για exclusive cabrio σε μαυρο χρωμα,με eps(υδραυλικο τιμονι),και το πακετο comfort/light στα 24,100.....

ktop
19-08-2008, 14:51
οχι κανεις λαθος...
ειχα παει προσφατα στη smart γιατι κατι τετοιο θελω και γω να κανω και το εχω ψαξει πολυ καλα..να σου δωδω να καταλαβεις,μου εβγαλαν τιμη για exclusive cabrio σε μαυρο χρωμα,με eps(υδραυλικο τιμονι),και το πακετο comfort/light στα 24,100.....

δεν έχει σε άσπρο τελικά ?

teo
19-08-2008, 14:52
αστους να λενε...αφου σου αρεσει και διαθετεις τα λεφτα παρτο μην το αφησεις...:a04::a04::a04::a04:
μαζι σου....μετα ομως θελω βολτα...:a39::a39:

nikki
19-08-2008, 14:53
δεν έχει σε άσπρο τελικά ?

οχι δεν βγαινει σε ασπρο..

nikki
19-08-2008, 14:53
αστους να λενε...αφου σου αρεσει και διαθετεις τα λεφτα παρτο μην το αφησεις...:a04::a04::a04::a04:

+1......γιατι κ γω θα παρωωω..αχαχχαχαχα

teo
19-08-2008, 14:54
το 84αρι που εχεις τωρα εχει καταωαλωση στα 4,9 κ το brabus 5,2...

σιγα μην εχει το 84αρι 4,9 καταναλωση....
και φυσικα ο βραμπουσακος δεν εχει 5,2...
ποιος τα λεει αυτα???η σμαρτ???

Meloukos
19-08-2008, 14:55
Μην το κανεις αδερφε,τοσοι στο λεμε βρε:a39:,δεν αξιζει με την καμμια τα λεφτα του,εκτος αν εχεις αλλα 2-3 γ*ματα αυτοκινητα και γενικως εισαι τρελα ματσο,σκεψου οτι το RX8 κανει πλεον 22000,ειναι αμαρτια απο το θεο,θα πεσει κεραυνος,εχεις μια χαρα εκδοση(την ιδια εχω),αμα θες γκαμπριο δικε μου με λιγοτερα απο αυτα που λες παιρνεις 207cc,tigra,mx5 για να μην παω ποιο χαμηλα με mira cc κλπ,γενικα παιρνεις αμαξαρες με 25k plz ξανασκεψου του(υπαρχει περιπτωση να σε πεισουμε η τσαμπα παλευουμε?)

Smartakis

χαχα μέσα :)

nikki στο site του smart το ξεκινάει το cabrio αρκετά παραπάνω. Όμως για να έχεις πάει απο κοντά και να το έχεις κουβεντιάσει έτσι θα είναι.
Και σε μαύρο καλό θα είναι αλλά άσπρο είναι ΜΑΓΕΙΑ!
Τελικά θα μου πεις κανείς πόσο να το δώσω? :a01:

teo
+1......γιατι κ γω θα παρωωω..αχαχχαχαχα

γυναικα και μπραμπουσακος?????

nikki
19-08-2008, 14:56
σιγα μην εχει το 84αρι 4,9 καταναλωση....
και φυσικα ο βραμπουσακος δεν εχει 5,2...
ποιος τα λεει αυτα???η σμαρτ???

λεω οτι λενε μεσα τα βιβλια...
και παλι ομως ετσι να μην ειναι,δεν καιει οσο καιει ενα αλλο αμαξι..
εχω κ ενα ASTRA GTC TURBO και και προς θεου,δεν ειναι με τπτ συγκρισιμα..

nikki
19-08-2008, 14:57
χαχα μέσα :)

nikki στο site του smart το ξεκινάει το cabrio αρκετά παραπάνω. Όμως για να έχεις πάει απο κοντά και να το έχεις κουβεντιάσει έτσι θα είναι.
Και σε μαύρο καλό θα είναι αλλά άσπρο είναι ΜΑΓΕΙΑ!
Τελικά θα μου πεις κανείς πόσο να το δώσω? :a01:

σε ασπρο δεν βγαινει το exclusive....και γω σε ασπρο το ηθελα αλλα δεν γινεται γαμωτο......μονο ασημι κ μαυρο.

teo
19-08-2008, 14:58
13 χιλιαρικα δωστο

Bambam
19-08-2008, 14:58
το 84αρι που εχεις τωρα εχει καταναλωση στα 4,9 κ το brabus 5,2...
σορυ για το οφ τοπικ, αλλα 4,9 το 84αρι??!!

nikki
19-08-2008, 15:00
passion ειναι εε??..πιστευω οτι κανα 13αρι τα πιανει....κ αυτο γιατι εχεις το ηχοσυστημα,διαφορετικα θα ηταν πιο κατω.και να προτιμησεις να το δωσεις σε ιδιωτη..

Smartakis
19-08-2008, 15:00
Μην το κανεις αδερφε,τοσοι στο λεμε βρε:a39:,δεν αξιζει με την καμμια τα λεφτα του,εκτος αν εχεις αλλα 2-3 γ*ματα αυτοκινητα και γενικως εισαι τρελα ματσο,σκεψου οτι το RX8 κανει πλεον 22000,ειναι αμαρτια απο το θεο,θα πεσει κεραυνος,εχεις μια χαρα εκδοση(την ιδια εχω),αμα θες γκαμπριο δικε μου με λιγοτερα απο αυτα που λες παιρνεις 207cc,tigra,mx5 για να μην παω ποιο χαμηλα με mira cc κλπ,γενικα παιρνεις αμαξαρες με 25k plz ξανασκεψου του(υπαρχει περιπτωση να σε πεισουμε η τσαμπα παλευουμε?)

Για να το λέτε κάτι θα ξέρετε. Αλλά έχω αυτό το κακό δυστυχώς. Όταν μου κολλάει κάτι θέλω να το πάρω και μετά το μετανιώνω και ψάχνομαι να δω πως θα καλύψω την μαλακία που ίσως έχω κάνει.
Όσο για το RX8 ειλικρινά δεν μου αρέσει καθόλου. Το smart είναι πολύ όμορφο cabrio :)
Τέλοσπαντον ή σήμερα ή αύριο λέω να πεταχτώ μέχρι τον Ισμαήλο να δω τι ακριβώς παίζει :)

nikki
19-08-2008, 15:01
σορυ για το οφ τοπικ, αλλα 4,9 το 84αρι??!!

παιδια στο βιβλιο ετσι γραφει.....τι να σας πω...οπως επισης και σε περιοδικα αυτοκινητων τοσο γραφει..

Bambam
19-08-2008, 15:04
ναι κ έχει τελική 280... καλό καλό...
(γι'αυτους που το έγραψαν πάντα:a26:)

Alx
19-08-2008, 15:11
οι καταναλωσεις που λεει ο κατασκευαστης απλα δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να επιτευχθουν... βαλτε ενα +150% σε αυτα που γραφουν και θα ειστε μεσα...

Αναφερθηκε πιο πανω και συμφωνω... σε αυτα τε λεφτα επαιρνα μιατα, πολυ καλο στησιμο, πιο γρηγορο και γενικα πιο φαν να το οδηγησεις... ασε που με το brabus excl. θα εχανα τον υπνο μου μη μου το φανε

Τα εξτρας (aftermarket) λιγο αντικτυπο εχουν στην αξια μεταπωλησης ενος ελαφρως μεταχειρισμενου αυτοκινητου... εγω θα ελαγα μαξιμουμ 11.000 μπορεις να το δωσεις σε ιδιωτη

nikki
19-08-2008, 15:20
εγω προσωπικα πιστευω οτι τα 11.000 ειναι πολυ λιγα..
το smart κραταει τιμη..το 700 αρι που ειχα το πουλησα 9000 ενω ηδη ειχε βγει το καινουργιο..

Smartakis
19-08-2008, 15:40
εγω προσωπικα πιστευω οτι τα 11.000 ειναι πολυ λιγα..
το smart κραταει τιμη..το 700 αρι που ειχα το πουλησα 9000 ενω ηδη ειχε βγει το καινουργιο..

Συμφωνώ. Μάλιστα βλέπω αρκετές ενεργές αγγελίες για 700αράκια του 2003-2004 που τα πουλάνε γύρω στα 9000

geoandre
19-08-2008, 16:25
Συμφωνώ. Μάλιστα βλέπω αρκετές ενεργές αγγελίες για 700αράκια του 2003-2004 που τα πουλάνε γύρω στα 9000

γύρω στα 12.500 μέχρι 13.000 μια χαρα νομίζω ειναι για το δικό σου!:a26: πάντα για ιδιώτη μιλάω αλλιως βάλε κανένα χιλιαρικο κάτω!:a33:
τωρα σχετικα με το brabusaki..... φίλε μην ακους κανέναν, εξαρταται από το πόσο το θες εσυ!!! ετσι ειμαι και γω αν μου κολησει κατι.... δεν ακουω τιποτα!
τοχω δει σε ασημι και ειναι πολύ καλό..... για μαυρο δεν ξέρω όμορφο θαναι.... αλλά πάντα το μαυρο εχει τις δυσκολίες του!:a26:

Garfito
19-08-2008, 17:13
πρωτον πιστευω οτι πανω απο 12000 δε θα βρεις να το δωσεις μονο αν βρεις καποιον τρελαμενο.μετα εαν παρεις αυτο που λες,:a11: εχεις κλειστο γκαραζ; η θα φυλας σκοπιά τα βραδια μη στο κλεψουν και τη μερα μη στο τρακαρουν η γρατζουνισουν η...... μετα 28000 δεν ειναι πολλααααααααααααααααααααααααα:a42::a42: και γω smart θελω αλλα δεν εχω τα ποσα που μου ζητανε και κανω υπομονη και ειμαι και χωρις αυτοκινητο.αμα το γουσταρεις παρτο αλλα σκεψου το καλα:a26:

Smartakis
19-08-2008, 18:03
πρωτον πιστευω οτι πανω απο 12000 δε θα βρεις να το δωσεις μονο αν βρεις καποιον τρελαμενο.μετα εαν παρεις αυτο που λες,:a11: εχεις κλειστο γκαραζ; η θα φυλας σκοπιά τα βραδια μη στο κλεψουν και τη μερα μη στο τρακαρουν η γρατζουνισουν η...... μετα 28000 δεν ειναι πολλααααααααααααααααααααααααα:a42::a42: και γω smart θελω αλλα δεν εχω τα ποσα που μου ζητανε και κανω υπομονη και ειμαι και χωρις αυτοκινητο.αμα το γουσταρεις παρτο αλλα σκεψου το καλα:a26:

Γκαράζ ευτυχώς έχω, οπότε θα μπαίνει εκεί κάθε βράδυ :) Βέβαια εάν είναι να στην κάνουν θα βρουν την ευκαιρία. Ακόμα και σε ένα φιλικό σπίτι να είσαι για παράδειγμα όπου θα το έχεις εκτός, μπορεί να κατέβεις να το πάρεις και να το ψάχνεις για πολύ.... :a17:
Σίγουρα τα λεφτά είναι αρκετά αλλά από την άλλη είναι ένα πολύ ξεχωριστό αυτοκίνητο

DJ THEO
19-08-2008, 18:30
Λοιπον το brabusaki δεν ειναι τοοοσο ακριβο!!!Το δικο μου που ειναι brabus exclusive coupe με extra:
1)Ηλεκτρουδραυλικο τιμονι
2)Πακέτο comfort light
3)Ασφαλιζομενο ντουλαπακι συνοδηγου
4)Ασημί ''silver metallic''
Το μονο π δεν εβαλα ηταν η εργοαστασιακη πηγη γιατι εβαλα μια 2din+δικο μου συναγερμο.
Το αμαξι στοιχισε 21,818(μαζι με τις πινακιδες) οποτε για το cabrio υπολογιζε+3000=25000!!
Αφου σκεφτομαι κ εγω να το πουλησω κ να παρω το cabrio!!!Ειναι τρελλαααααααααα:a04::a04::a04:
+Να ξερεις οτι δεν περναει πουθενα απαρατηρητο!!!:a26::a26:

Garfito
19-08-2008, 18:32
και ξαναρωταω μηπως τα λεφτα ειειειναιναι ππποοοοολλλλλλλααααααααα;;;;;;;;;;;;;

DJ THEO
19-08-2008, 18:40
και ξαναρωταω μηπως τα λεφτα ειειειναιναι ππποοοοολλλλλλλααααααααα;;;;;;;;;;;;;

Πολλες φορες η κ@βλα δεν εχει τιμη!!:a04::a04:
Επισης παααρα πολλοι καγκουρες εχουν ριξει πολλα λεφτα επιτυγχανοντας ενα σαφως υποδυεστερο αποτελεσμα.:a42:
(αλλωστε για μενα ειναι το 5ο αυτοκινητο της οικογενειας:a26:)
Αυτα απο μενα...:bye2:

Garfito
19-08-2008, 18:44
:a42::a42:τι να πω πασσο,:groupwave2: με αυτα και αυτα με πεισατε

DJ THEO
19-08-2008, 18:59
:a42::a42:τι να πω πασσο,:groupwave2: με αυτα και αυτα με πεισατε

Bravo!!!Παρα τριχα γλιτωσες τον αποκεφαλισμο!!!:a39::a39::a39:
(οφφ τοπικ)

teo
19-08-2008, 19:23
Λοιπον το brabusaki δεν ειναι τοοοσο ακριβο!!!Το δικο μου που ειναι brabus exclusive coupe με extra:
1)Ηλεκτρουδραυλικο τιμονι
2)Πακέτο comfort light
3)Ασφαλιζομενο ντουλαπακι συνοδηγου
4)Ασημί ''silver metallic''
Το μονο π δεν εβαλα ηταν η εργοαστασιακη πηγη γιατι εβαλα μια 2din+δικο μου συναγερμο.
Το αμαξι στοιχισε 21,818(μαζι με τις πινακιδες) οποτε για το cabrio υπολογιζε+3000=25000!!
Αφου σκεφτομαι κ εγω να το πουλησω κ να παρω το cabrio!!!Ειναι τρελλαααααααααα:a04::a04::a04:
+Να ξερεις οτι δεν περναει πουθενα απαρατηρητο!!!:a26::a26:

και να ξερεις οτι δεν περναει πουθενα απαρατηρητο!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλε νομιζω οτι εχεις πολλα κομπλεξ....
αν πηρες αμαξι για να σε κοιταμε τι να πω....
προσωπικα αν σε συνανταγα στο δρομο δεν θα υπολογιζα καθολου θα μου ησουν ενα εμποδιο τιποτα παραπανω...

DJ THEO
19-08-2008, 19:30
και να ξερεις οτι δεν περναει πουθενα απαρατηρητο!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλε νομιζω οτι εχεις πολλα κομπλεξ....
αν πηρες αμαξι για να σε κοιταμε τι να πω....
προσωπικα αν σε συνανταγα στο δρομο δεν θα υπολογιζα καθολου θα μου ησουν ενα εμποδιο τιποτα παραπανω...

1)Eσυ μαλλον εχεις πολλα κομπλεξ που τα 3 θαυμαστικα που εβαλα τα εκανες 1013
2)Δεν ειπα οτι ειναι κριτηριο επιλογης ποσο μετραει ενα αμαξι!
3)Κομπλεξικοι ειναι οι καγκουρες
4)Αν θελω να το παιξω μουρη εχω κ αλλο αυτοκινητο 5πλασιας αξιας κ προτιμω να κυκλοφορω με το σμαρτ!!
5)Αυτο που ειπα οτι δεν περναει απαρατηρητο ειναι γτ με εχουν σταματησει παρα πολλοι να με ρωτησουν για το σμαρτ.Ενα αμαξι πρεπει να εχει κ ενα prestige.Sorry αλλα δεν θα παρω datsun(χωρις να εχω κατι με τη συγκεκριμενη μαρκα)κ ας ειναι χιλια αλογα
Εν ολιγης δεν δεχομαι να με προσβαλεις ετσι.Αν εχεις κατι πες το με πμ.ΤΕΛΟΣ

Bambam
19-08-2008, 19:47
χα κ μενα με σταματάνε για να με ρωτήσουν για το αμάξι :a39: κ δεν είναι καν brabus :a01: stay on topic!

κ εσύ Smartakis αγορασε το κ φερτο να το χαζέψουμε σε καμια συναντηση:rolleyes:

DJ THEO
19-08-2008, 20:25
χα κ μενα με σταματάνε για να με ρωτήσουν για το αμάξι :a39: κ δεν είναι καν brabus :a01: stay on topic!

κ εσύ Smartakis αγορασε το κ φερτο να το χαζέψουμε σε καμια συναντηση:rolleyes:

Εσενα σε σταματανε για αλλο λογο....:a39::a39::a39:
(παλι οφφ τοπικ:a03:)

Smartakis
19-08-2008, 20:29
DJ Theo και Teo γιατί μαλώνετε ? Ουσιαστικά ένα DJ και ένα h σας χωρίζει :a04:
Πέρα απ' την πλακα, καλό είναι να μην ξεφεύγουμε και ας μην μας αρέσει πολλές φορές αυτό που έγραψε ο από πάνω μας.
Ο DJ κακά τα ψέματα δεν έχει άδικο σε αυτό που λέει. Και εμένα που έχω μία απλή έκδοση Smart με έχουν ρωτήσει 4-5 άτομα στο δρόμο διάφορα. Όπως π.χ. : "πόσο πήρα και από που τα xenon", "αν η σκάστρα είναι brabus", " πόσα άλογα είναι" , "πόσο μου πήγε" κτλ .. α και μια φορά μία δίμετρη ξανθιά με ρώτησε εάν θέλω να την ακολουθήσω :a39::a39: (πλάκα κάνω).
Σίγουρα δεν την ψωνίζω με το smart, όπως κανείς δεν πρέπει άλλωστε γιατί δίπλα μας κυκλοφορούν δεκάδες αυτοκίνητα όπου οι ζάντες τους κοστίζουν σχεδόν όσο όλο το smart :a17: Απλά "εμείς" (smartmaniacs) είμαστε λίγο διαφορετικοί μιας και έχουμε ένα ιδιαίτερο αυτοκίνητο με πολλά χαρίσματα τελικά (και ας το κατηγορούσα πριν από λίγο καιρό). Δηλαδή μπορεί κάποιος να δει μια Cayenne αλλά απλά θα την κοιτάξει και τέλος. Ενώ όταν δει ένα περιποιημένο smartaki σίγουρα τότε θα το σχολιάσει.
Κλείνοντας Bambam πρέπει να αναφέρω πως ήδη το αγόρασα. Αλλά επειδή δεν μου βγαίναν τα λεφτά κατέληξα σε αυτά τα δύο http://api.ning.com/files/FYonZP-obnion5Gy3qu-964k2QfgZH8gMlQsjT6mHAKP3Y9fqxTxn0-pfd3ER0Jy8iiDrD1TQeLvwpoL5kprRlZDLHjjxYiM/mini_smarts.jpg

teo
19-08-2008, 20:33
Εσενα σε σταματανε για αλλο λογο....:a39::a39::a39:
(παλι οφφ τοπικ:a03:)

συνφωνω...

Bambam
19-08-2008, 21:58
ουυυ ρε κ οι δυο :a39:
με ρωτάνε αν είναι brabus, πόσο το πήρα, κλπ κλπ

οπότε Smartakis... το μόνο που λείπει είναι να ανεβάσεις φωτο!!!:a01:

Smartakis
19-08-2008, 22:06
Μα ανέβασα ήδη: http://imageshack.gr/files/0wbkgwff2dwjxwxm706t.jpg

mysmart.gr
19-08-2008, 22:48
Οπως τα λετε ειναι,γενικα εινα χαζεμα τα σμαρτ,ειτε καινουργιο ειτε παλιο, αρκει να ειναι καλοφτιαγμενο.Θα ελεγα ομως,οι χαρακτηρισμοι να περιοριστουν εφοσον ολα αυτα γραφονται πισω απο εναν υπολογιστη,χωρις να ξερει ο ενας τον αλλον.

gavanos
20-08-2008, 09:20
Καταρχήν δεν πιστεύω ότι το να συγκρίνει κανείς το smart οποιασδήποτε έκδοσης με άλλα αυτοκίνητα, είναι τουλάχιστον άτοπο. Ακόμα και στα λεφτά που κάνει ένα pulse ή pulse cabrio βρίσκει πολλά αυτοκίνητα. Αλλά μην μπαίνουμε στη διαδικασία να παραθέτουμε επιχειρήματα που ακούγαμε όταν μας έλεγαν να πάρουμε κάτι άλλο αντί για το δικό μας smart ("μα καλά, με τόσα λεφτά παίρνεις ένα τετραθέσιο, να βάζεις και άλλους μέσα" ή "μα καλά, τόσα λεφτά για ένα κουβά?" και πολλές άλλες τέτοιες π@π@ριές...).

Από τη στιγμή λοιπόν που το ξεκαθαρίσουμε αυτό, ότι παίρνουμε smart επειδή "έτσι μας αρέσει" (για λόγους που έχουμε πολλές φορές πει σε άλλα post), πάμε στο θέμα μας: Το εάν ένα brabus είναι ακριβό, είναι κάτι σχετικό και καθαρά υποκειμενικό. Για κάποιους ακόμα και ένα pulse θεωρείται ακριβό, αφού θέλουν ένα smart καθαρά για "εργαλείο", οπότε ακόμα και ένα purάκι είναι μια χαρά.

Το Brabus από την άλλη, είναι ό,τι πιο πλήρες έχει στην γκάμα της η smart.
Ακριβό μεν, αλλά εφόσον κάποιος έχει να τα δώσει αφενός, και από την άλλη εφόσον τον "φτιάχνει", γιατί όχι?

Γνώμη μου: Εφόσον μπορείς να το κάνεις φίλε, go for it!
Τώρα, σχετικά με το υπάρχον smartaki σου, γύρω στα 12.000+ νομίζω ότι είναι μια εφικτή τιμή. Εξαρτάται βέβαια πόσο καιρό είσαι διατεθειμμένος να περιμένεις να πουληθεί, οπότε εάν έχεις χρόνο να το ψάξεις λίγο και να περιμένεις, βάλτο αγγελίες και δες τί περισσότερο μπορείς να πιάσεις...:a26:

nikki
20-08-2008, 10:06
Καταρχήν δεν πιστεύω ότι το να συγκρίνει κανείς το smart οποιασδήποτε έκδοσης με άλλα αυτοκίνητα, είναι τουλάχιστον άτοπο. Ακόμα και στα λεφτά που κάνει ένα pulse ή pulse cabrio βρίσκει πολλά αυτοκίνητα. Αλλά μην μπαίνουμε στη διαδικασία να παραθέτουμε επιχειρήματα που ακούγαμε όταν μας έλεγαν να πάρουμε κάτι άλλο αντί για το δικό μας smart ("μα καλά, με τόσα λεφτά παίρνεις ένα τετραθέσιο, να βάζεις και άλλους μέσα" ή "μα καλά, τόσα λεφτά για ένα κουβά?" και πολλές άλλες τέτοιες π@π@ριές...).

Από τη στιγμή λοιπόν που το ξεκαθαρίσουμε αυτό, ότι παίρνουμε smart επειδή "έτσι μας αρέσει" (για λόγους που έχουμε πολλές φορές πει σε άλλα post), πάμε στο θέμα μας: Το εάν ένα brabus είναι ακριβό, είναι κάτι σχετικό και καθαρά υποκειμενικό. Για κάποιους ακόμα και ένα pulse θεωρείται ακριβό, αφού θέλουν ένα smart καθαρά για "εργαλείο", οπότε ακόμα και ένα purάκι είναι μια χαρά.

Ακριβό μεν, αλλά εφόσον κάποιος έχει να τα δώσει αφενός, και από την άλλη εφόσον τον "φτιάχνει", γιατί όχι?

Τώρα, σχετικά με το υπάρχον smartaki σου, γύρω στα 12.000+ νομίζω ότι είναι μια εφικτή τιμή. Εξαρτάται βέβαια πόσο καιρό είσαι διατεθειμμένος να περιμένεις να πουληθεί, οπότε εάν έχεις χρόνο να το ψάξεις λίγο και να περιμένεις, βάλτο αγγελίες και δες τί περισσότερο μπορείς να πιάσεις...:a26:

+1......:a04::a04::a04:

Smartakis
20-08-2008, 10:29

Ναι αλλά θέλω special αυτοκόλλητο, οκ? :a04:

nikki
20-08-2008, 10:31
smartakis..ποτε σκεφτεσαι να το παρεις??

Smartakis
20-08-2008, 11:02
Χμμμ περίπου κοντά στα Χριστούγεννα, εσύ ?

nikki
20-08-2008, 11:08
Χμμμ περίπου κοντά στα Χριστούγεννα, εσύ ?

εγω θα το παραγγειλω καπου τον οκτωβρη για να το εχω αρχες γεναρη...

geoandre
20-08-2008, 11:22
χαιρομαι που το αποφασισατε παιδια! ειναι πανεμορφο! τι χρωμα λετε τελικά???
κοιταχτε μην σας αλλαξουν γνωμη.....:a01: γιατι ο καθενας εχει υποκειμενική άποψη εννοειτε.....:a26: Κάντε αυτό που θέλετε.... και ο Γκάβανος έχει απόλυτο δίκιο σαυτά που είπε.... και ενα απλό σμαρτ να πάρει κάποιος.... μερικοί θα λένε κοιτα κάτι άτομα ποσα λεφτα δείνουν για τόσο μικρο αμαξι.... κτλ....:a26:

Smartakis
20-08-2008, 11:38
nikki το άλλο θα το πουλήσεις?

gavanos
20-08-2008, 11:44
Εννοείται :a26:

nikki
20-08-2008, 11:55
nikki το άλλο θα το πουλήσεις?

θα το πουλησω ναι......τωρα για το τι ακριβως θα παρω δεν θα αναφερω,θα ειναι εκπληξη,σιγουρα exclusive cabrio..παντως θα τρελαθει κοσμος..χιχιχι:a04::a04::a04:
θα ειναι μοναδικο!

Bambam
20-08-2008, 11:59
ο alexandrossmart ενδιαφερεται να αγορασει ενα μπλε ασημι καινουριο.. δες ποστ :a39:
σορρυυυυυυ σ ολους για το οφ!

nikki
20-08-2008, 12:00
ο alexandrossmart ενδιαφερεται να αγορασει ενα μπλε ασημι καινουριο.. δες ποστ :a39:
σορρυυυυυυ σ ολους για το οφ!

Ναι το ειδα..αλλα ειναι πολυ λιγα για το δικο μου..

Bambam
20-08-2008, 12:01
ε του ανεβαζεις την τιμη κ τα βρισκετε

nikki
20-08-2008, 12:02
ε του ανεβαζεις την τιμη κ τα βρισκετε

αποκλειεται να το δωσω κατω απο 12.000..
αλλα κ παλι δεν θα το δωσω ακομη,θα μεινω χωρις αμαξι μεχρι τα χριστουγεννα..:a01::a01:

Bambam
20-08-2008, 12:04
ούτε καν, αυτό είναι δικό σας θέμα.. απλά είδα την αγγελία κ τα συνδύασα!:a26:

Smartakis
20-08-2008, 12:07
nikki ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ μην πέσεις κάτω απο 12.000. Όπως είπα και πριν βλέπουμε συνέχεια αγγελίες για 700αράκια 4ετίας που τα δίνουν 9.000. Οπότε στα δικά μας (1000αρια του κουτιού σχεδόν) είναι λογικό να ζητάμε 12.000 +

nikki
20-08-2008, 12:10
χαιρομαι που το αποφασισατε παιδια! ειναι πανεμορφο! τι χρωμα λετε τελικά???
κοιταχτε μην σας αλλαξουν γνωμη.....:a01: γιατι ο καθενας εχει υποκειμενική άποψη εννοειτε.....:a26: Κάντε αυτό που θέλετε.... και ο Γκάβανος έχει απόλυτο δίκιο σαυτά που είπε.... και ενα απλό σμαρτ να πάρει κάποιος.... μερικοί θα λένε κοιτα κάτι άτομα ποσα λεφτα δείνουν για τόσο μικρο αμαξι.... κτλ....:a26:

εμενα προσωπικα δεν μου αλλαζει την γνωμη κανενας...ξερω πολυ καλα τι ειναι το smart και γνωριζω ποσο ακριβο ειναι,αλλα δεν με νοιαζει καθολου..ειναι αγαπη βλεπεις!!!!και ειναι το 3ο smart που θα αποκτησω.σταθερη αξια!!!:a04::a04::a04:..

οσο για το χρωμα,οπως ειπα κ πριν δεν θα το ξεστομισω:a39::a39:..θα ειναι μοναδικο!!

nikki
20-08-2008, 12:15
nikki ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ μην πέσεις κάτω απο 12.000. Όπως είπα και πριν βλέπουμε συνέχεια αγγελίες για 700αράκια 4ετίας που τα δίνουν 9.000. Οπότε στα δικά μας (1000αρια του κουτιού σχεδόν) είναι λογικό να ζητάμε 12.000 +

εννοειται πως δεν προκειται να το δωσω κατω απο 12.000...
εδω μονο το χρωμα το μεταλλικο,το ραδιο-cd και τα προβολακια μου στοιχησαν 1000...αν δεν το δωσω εκει που πιστευω οτι αξιζει,θα το κρατησω και αυτο για την μαμα μου..:a39::a39:

geoandre
20-08-2008, 12:17
εμενα προσωπικα δεν μου αλλαζει την γνωμη κανενας...ξερω πολυ καλα τι ειναι το smart και γνωριζω ποσο ακριβο ειναι,αλλα δεν με νοιαζει καθολου..ειναι αγαπη βλεπεις!!!!και ειναι το 3ο smart που θα αποκτησω.σταθερη αξια!!!:a04::a04::a04:..

οσο για το χρωμα,οπως ειπα κ πριν δεν θα το ξεστομισω:a39::a39:..θα ειναι μοναδικο!!

καλά κάνεις!!! ασε που με το καθενα δένεσαι διαφορετικά....:a33:
και γω για να πάρω το roadster πούλησα το fortwo μου.... και τωρα μου λειπει και κείνο....:a11:
αφου θαναι μοναδικό.... τοτε καλά κανεις και το φιλάς για εκπληξη.... αντε με το καλό....:a26:

nikki
20-08-2008, 12:18
καλά κάνεις!!! ασε που με το καθενα δένεσαι διαφορετικά....:a33:
και γω για να πάρω το roadster πούλησα το fortwo μου.... και τωρα μου λειπει και κείνο....:a11:
αφου θαναι μοναδικό.... τοτε καλά κανεις και το φιλάς για εκπληξη.... αντε με το καλό....:a26:

να σαι καλα..:a01::a01:

nikki
20-08-2008, 12:23
smartaki επειδη τωρα ειδα οτι το θες μαυρο με μαυρες ζαντες η' ασπρο με ασπρες να σε ενημερωσω οτι αυτο δεν γινεται..μονο σε ασημι και μαυρο βγαινει το αμαξι,με τις ζαντες αυτες που βλεπεις κ οσο για το εσωτερικο ειναι μαυρο το δερμα....δεν αλλαζει με τπτ αυτο.αν θες να κανεις διαφορα κολπα καλυτερα παρε το brabus το απλο κ κανε το οπως θες,για το εσωτερικο παντα!

πηγαινετο στην Conolli και σου κανουν ενα σαλονι οπως το ονειρευεσαι!!:a04::a04:

ilman3
20-08-2008, 20:40
23106 εχει το μαυρο
23469 εχει το ασημι

τωρα το δικο σου 13150 καινουργιο επομ υπολογιζε κατω απο 12000 για να φυγει γρηγορα και αν.....
σε ανταλλαγη ποσα σου δινουν?

για μενα παντως δεν αξιζει τοσα χρηματα γι το brabus ιδιακα οταν εχει το νεο......