PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : xenon φώτα

dlevel
26-08-2008, 14:23
Καλησπέρα , ειμαι καινούριος στη παρέα των smart .

Σημερα έδωσα την προκαταβολή για το νεο smart pulse , σε ασπρο-ασημι με την mhd τεχνολογία (ναι ειμαι ενθουσιασμένος ) . Τα 2 πράγματα που θέλω να του προσθέσω ειναι , πρωτον φιμέ στα τζάμια ( οχι παρ μπριζ) και xenon φωτα ... για τα φιμε εψαξα στο site και βρήκα πάνω κατω , τιμες και σημεία για να τα βάλω , για τα xenon φωτα ομως ? αν ξέρει καποιος τιμές και σημείο ( στην Αθηνα ) για να τα βάλω , θα ειμαι υπόχρεος ..

Ευχαριστώ

goodwood
26-08-2008, 14:30

Σημερα έδωσα την προκαταβολή για το νεο smart pulse , σε ασπρο-ασημι με την mhd τεχνολογία (ναι ειμαι ενθουσιασμένος ) . Τα 2 πράγματα που θέλω να του προσθέσω ειναι , πρωτον φιμέ στα τζάμια ( οχι παρ μπριζ) και xenon φωτα ... για τα φιμε εψαξα στο site και βρήκα πάνω κατω , τιμες και σημεία για να τα βάλω , για τα xenon φωτα ομως ? αν ξέρει καποιος τιμές και σημείο ( στην Αθηνα ) για να τα βάλω , θα ειμαι υπόχρεος ..

Ευχαριστώ
φιλε μου μπορεις να παραγγείλεις xenon και απο το σμαρτμανια και αν θυμαμαι καλα ο perfect sound τα τοποθετει δωρεαν

genous_8hlykou
26-08-2008, 14:31
Κατ'αρχάς καλορίζικο να είναι.. Κατά δεύτερον υπάρχουν threads όσον αφορά ta xenon φώτα για να αποκτήσεις μία εκτενέστερη ενημέρωση. Και κατά τρίτον μπορείς να παραγγείλεις τα xenon από το ηλεκτρονικό κατάστημα του smartmania απ'όσο ξέρω και να τύχεις δωρεάν τοποθέτησης από μέλη του club που την προσφέρουν ! Ελπίζω να βοήθησα :a26: Με το καλό να το πάρεις!!

genous_8hlykou
26-08-2008, 14:32
Και ναι goodwood, με πρόλαβες!!!

dlevel
26-08-2008, 14:38
α πάρα πολύ ωραία :) ευχαριστώ και για το καλοσόρισμα... το περιμένω πώς και πώς ... ελπίζω να βρώ όντως κάποιον για τοποθέτηση ... και με το αζημίοτο ... ένα καλο freddo ας πούμε :) .... θα ψάξω περισσότερο για τα xenon στο site γιατι μάλλον κάτι μου ξέφηγε ...ευχαριστώ και πάλι

goodwood
26-08-2008, 14:40
καλη αναγνωση να εχεις φιλε μου,ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις τις λυσεις σου

7am
26-08-2008, 14:42
Για κοίταξε και στις αγγελίες! Ο gksuber (αν δεν κάνω λάθος) πουλάει ένα κιτ!

Καλώς ήλθες στην παρέα!

Τα σμαρτομάγαζα ψάξε:

http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=25293

ilman3
26-08-2008, 15:02

Ευχαριστώ

καλως ηρθες κα απο μενα.το μονο που θα σου πω για τα xenon ειναι οτι θα εισαι μια ζωη παρανομος και να ξερεις οτι ισως εχεις προβλημα και με το κτεο.απο εκει και περα να βρεις κατι ποιοτικο για να μην εχεις προβληματα

Black_Shark
26-08-2008, 15:04
και εδώ εχει...

Sm-shop
(http://www.smartmania.gr/forum/cartplog.php)

dlevel
26-08-2008, 15:12
το οτι θα είμαι παράνομος δέν το ήξερα , δηλαδή τα αυτοκίνητα που βγένουν με xenon φωτα ( mercedes , bmw klp) ειναι παράνομα ??

Black_Shark
26-08-2008, 15:17
εγω που εχω βαλει δεν με εχει σταματησει κανενας γι αυτο το λόγο...
όσο για το κτεο δεν ειμαι σιγουρος, αλλα μετα απο 5 χρόνια που 8α το περάσεις...

Alx
26-08-2008, 15:19
παντως καποια ξενον σε σμαρτ εινα πολυ ενοχλητικα λογω υψους στους αλλους οδηγους

εχω μπινελικωσει (απο μεσα μου) ουκ ολιγες φορες σμαρτ με ξενον που ετυχε να ειναι απο πισω

Nikitas16
26-08-2008, 15:24
Gia to oti einai paranoma to akouw prwth fora alla mporei na einai ontos etsi giati ta fota tou smart...einai kapos pio psila

7am
26-08-2008, 15:29
παντως καποια ξενον σε σμαρτ εινα πολυ ενοχλητικα λογω υψους στους αλλους οδηγους

εχω μπινελικωσει (απο μεσα μου) ουκ ολιγες φορες σμαρτ με ξενον που ετυχε να ειναι απο πισω

βλ. συναντήσεις! Πχ ο Tazstef που έχει roadster με τυφλώνει πάντα στο F2!

Gia to oti einai paranoma to akouw prwth fora alla mporei na einai ontos etsi giati ta fota tou smart...einai kapos pio psila

τα φρυδάκια κρίνονται απαραίτητα με την τοποθέτηση xenon (εφόσον θέλουμε να έχουμε τη συνείδηση καθαρή)

dlevel
26-08-2008, 15:34
οπότε και φριδάκια και είμαστε εντάξει :) ... θα μου πείς όντως , σε 5 χρόνια πιθανότατα δέ θα το έχω... για τα φιμέ το ξέρω οτι είναι παράνομα πάντως ... οταν βλέπω αστυνομία κάτω τα παράθηρα :Ρ

kavrakos smart
26-08-2008, 15:41
παρανομα δεν ειναι σε καμια περιπτωση γιατι το μονο που εχουν τα xenon ειναι διαυγεια στο φως και τιποτα παραπανω. ουτε βεβαια τιθεται θεμα στο κτεο εκτος και σε κοψουν για καλα φωτα. τι να πω πια!!! επισης μεσα απο το smartmania τα παιρνεις, και δωρεαν τοποθετηση σε μας συμφωνα παντα με τη νεα συμβαση συνεργασιας που κλεισαμε με τον admin Lgeor.

7am
26-08-2008, 15:47
οπότε και φριδάκια και είμαστε εντάξει :) ... θα μου πείς όντως , σε 5 χρόνια πιθανότατα δέ θα το έχω... για τα φιμέ το ξέρω οτι είναι παράνομα πάντως ... οταν βλέπω αστυνομία κάτω τα παράθηρα :Ρ

Με το παρμπρίζ τί κάνεις? Το κατεβάζεις και αυτό σε στίλ wrangler?:a01:

ilman3
26-08-2008, 16:03
παρανομα δεν ειναι σε καμια περιπτωση γιατι το μονο που εχουν τα xenon ειναι διαυγεια στο φως και τιποτα παραπανω. ουτε βεβαια τιθεται θεμα στο κτεο εκτος και σε κοψουν για καλα φωτα. τι να πω πια!!! επισης μεσα απο το smartmania τα παιρνεις, και δωρεαν τοποθετηση σε μας συμφωνα παντα με τη νεα συμβαση συνεργασιας που κλεισαμε με τον admin Lgeor.

http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=32961

ειδες οτι τα xenon στα σμαρτ δεν καλυπτουν 2 απο τις προυποθεσεις που πρεπει να εχουν τα αυτοκινητα με xenon.αρα εισαι 100% παρανομος

mysmart.gr
26-08-2008, 16:09
Κανονικα μονο απο εργοστασιο εισαι νομιμος,δυστυχως,ΚΤΕΟ βεβαια περνας,κ εφοσον σφραγιστει ετσι,θεωρουνται νομιμα,μιας κ πληρουν τις "προδιαγραφες" του ελληνικου ΚΤΕΟ

ilman3
26-08-2008, 16:12
Κανονικα μονο απο εργοστασιο εισαι νομιμος,δυστυχως,ΚΤΕΟ βεβαια περνας,κ εφοσον σφραγιστει ετσι,θεωρουνται νομιμα,μιας κ πληρουν τις "προδιαγραφες" του ελληνικου ΚΤΕΟ

οχι μπορει να πας να περασεις κτεο και μετα να τα εβαλες.δεν σημαινει οτι επειδη εχεις σφραγιδα απο κτεο τα κανεις και νομιμα.γενικα στα σμαρτ οπως ολοι ξερετε τα ξενον σε τυφλωνουν αν ερχεσε απο απεναντι.....καλο ειναι να σκεφτομαστε και τους γυρω μας και οχι μονο την εμφανιση

mysmart.gr
26-08-2008, 16:16
Στανταρ οπως τα λες,δν τα εβαλα για εμφανιση εμενα φοραει φακους,κ ρυθμιζονται.Απλα υπαρχει νομιμη αποδειξη αγορας,κ οχι το ΚΤΕΟ το περασα με αυτα επανω,δν υπηρχε προβλημα κανενα,κ τα φωτα δν τυφλωνουν.Απαντω ετσι γιατι πιστευω οτι αδικως αναφερεσαι με αυτον τον τροπο σε μενα

Alx
26-08-2008, 16:18
.....καλο ειναι να σκεφτομαστε και τους γυρω μας και οχι μονο την εμφανιση

μεγαλη κουβεντα ειπες...

dlevel
26-08-2008, 18:12
eipame tha valoume fridakia :P (sorry gia ta greeklish alla se auto to pc den exw greek ) :a26: me endiaferi kavrakos_smart na valw xenon opws les me dorean to pothetisi ... apla se 1.5 mina tha to exw sta xeria mou opote tha milisoume 1-2 vdomades prin... oso anafwra ta fime , de tha valw par briz...

gerosmart
26-08-2008, 18:32
καλητερα να βαλεις μαμμα χενον,απο σεπτεμβριο θα απαγορευσουν να φοραμε παρεμποριου.γιατι εχουν ποιο πολυ φως απο αυτο που οριζει ο νομος.

Garfito
26-08-2008, 18:56
καλοριζικο καλοταξιδο:a26::a01::a04:

ilman3
26-08-2008, 18:59
καλητερα να βαλεις μαμμα χενον,απο σεπτεμβριο θα απαγορευσουν να φοραμε παρεμποριου.γιατι εχουν ποιο πολυ φως απο αυτο που οριζει ο νομος.

μαμα υπαρχουν?νομιζω οτι δεν υπαρχουν......

dlevel
26-08-2008, 19:03
euxaristw euxaristw....

mama xenon ? de mou ta anefere i politria kan ... (sorry ksana gia ta greeklish...ponemeni istoria auto to pc)

dlevel
26-08-2008, 19:05
to idio nomizw kai egw , mama xenon de nomizw na iparxoun...i foraei to brabus exclusive ?

ilman3
26-08-2008, 19:07
to idio nomizw kai egw , mama xenon de nomizw na iparxoun...i foraei to brabus exclusive ?

κανενα δεν εχει,απ οσο ξερω εκτος αν ξερει κατι αλλο ο φιλος για μελλοντικη προσθηκη

dlevel
26-08-2008, 19:14
tha ta mathw ola soon , exw 1.5 mina mexri na to parw sta xeria mou :) simera to ekana kai test drive me to mhd (opws kai to pira) pragmatika polu voliko , prin prolaveis na patiseis gkazi exei ksekinisi o kinitiras

Garfito
26-08-2008, 19:18
tha ta mathw ola soon , exw 1.5 mina mexri na to parw sta xeria mou :) simera to ekana kai test drive me to mhd (opws kai to pira) pragmatika polu voliko , prin prolaveis na patiseis gkazi exei ksekinisi o kinitiras

σε ποιον εκανες test driveq:a33:

DJ THEO
26-08-2008, 19:59
Στα καινουρια φορ2 τα οποια εχουν προτζεκτορες,τα ξενον δεν τυφλωνουν κ περνουν κανονικα ΚΤΕΟ.Ουτε το brabus exclusive εχει ξενον...Ελπιζω καποια στιγμη να τα βαλουν στον καταλογο των extra...

SickPuppyGR
26-08-2008, 20:08
Ο πατερας μου παραλαμβανει,καλως εχοντων των πραγματων,το δικο του (νεο passion) μεσα στη βδομαδα και αφου ειδε τα after market 6000k στο δικο μου (σειρα 450 βεβαια) ρωτησε στην αντιπροσωπεια μηπως κανει και εκεινος την κινηση.Η απαντηση που πηρε ειναι ''μαμα xenon'' στα 9000k αν δεν κανω λαθος,αλλα τον ξαναρωταω αν θελετε να σιγουρευτουμε.

fourstar
26-08-2008, 21:05
καλοριζικο φιλε μου :a01:

το ζηλευω το χρωματακι σου! :a04: :a04: (ηταν πρωτη επιλογη αλλα πηρα "ετοιμοπαραδοτο")

:D

chrisalex
26-08-2008, 23:07
Τελικα καθισα χθες κ τοποθετησα τα xenon 6000κ κ πραγματικα η διαφορα τεραστια κ δεν μου αναβοσβηνει κανεις τα φωτα πλεον οπως στο παλιο,κ επιτελους δεν χρειαζεται να ξηλωθει το μισο αμαξι για την τοποθετηση:a01:

dlevel
26-08-2008, 23:18
σε ποιον εκανες test driveq:a33:

ismailo leof posidonos , me tin kiria sissy , polu kalh politria .

καλοριζικο φιλε μου :a01:

το ζηλευω το χρωματακι σου! :a04: :a04: (ηταν πρωτη επιλογη αλλα πηρα "ετοιμοπαραδοτο")

:D

se katalavenw filos... sto tsak de pira kai gw etoimoparadoto , esfiksa ta dontia kai kratithika :)

(signwmh ksana gia ta greeklish...se auto to pc de borw na grapsw ellinika , kai aurio tha to diorthosw to provlima , euxaristw gia ti katanoisi.)

Max-arbou
27-08-2008, 00:38
Εγω παντως που περασα το σμαρτ μου πριν κανα 20ημερο κτεο δεν υπηρξε κανενα προβλημα....ολα κομπλε...και για τα φιμε που αναφερθηκαν και χωρις να δωσω...ξερετε...:a26:

ilman3
27-08-2008, 08:05
Ο πατερας μου παραλαμβανει,καλως εχοντων των πραγματων,το δικο του (νεο passion) μεσα στη βδομαδα και αφου ειδε τα after market 6000k στο δικο μου (σειρα 450 βεβαια) ρωτησε στην αντιπροσωπεια μηπως κανει και εκεινος την κινηση.Η απαντηση που πηρε ειναι ''μαμα xenon'' στα 9000k αν δεν κανω λαθος,αλλα τον ξαναρωταω αν θελετε να σιγουρευτουμε.

για να ειναι μαμα θα πρεπει να εχει και συστημα πλυσεως,αν δεν εχει(που δεν θα εχει)ειναι κατι ωραια κινεζικα που βαζουν (κανα 100 συνολο)και αν αρπαξουν φωτια τρεχεις να βρεις το δικιο σου..........στο δελτιο παραγγελειας γραφει xenon?

gerosmart
27-08-2008, 09:22
εχουν αρχισει και κανουν μπλοκο προσοχη ρωτηστε ποσα wat λεει ο νομος για τα xenon και μην βαζετε οτι να ειναι.