PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Κλειδωσε το immobilizer

paoloso
10-07-2009, 19:57
Τριτη το βραδι μετα απο αρκετη ακινησια πηγα να το βαλω μπροστα αλα ειχε πεση η μπαταρια φωναξα την οδικη βοηθεια,και με καλωδιο μου εδωσε ρευμα,και πηρε μπροστα εκαξα κανενα εικοσαλεπτο ,οταν πηγα να αναξω τα φωτα εσβησε η μηχανη,καταλαβα οτι η μπαταρια βγηκε off.Τεταρτη αγορασα μια μπαταρια οπου τοποθετησα οταν ανοιξα το διακοπυη μου εβγαλε στο ταμπλο ενα κλειδι και δεν επαιρνε εμπρος η μηχανη.ξαναφωναξα την οδικη βοηθεια το πηγαμε στο συνεργειο .την επομενη μερα με πηρανε τηλεφωνο απο το συνεργειο ,και μου ειπανε οτι θα το πανε στο γιανητσα που εχει την δυνατοτητα να περασει κωδικο για να ξεκλειδωσει το immobilizer Σημερα που πηγα απο εκει μου ειπε οτι περασε τους κωδικους αλλα δεν τους επαιρνε και μαλον το προβλημα δεν προηλθε απο την αλαγη μπαταριας,και ειναι ποιο σοβαρω μου προτηνε να το αφησω εκει γιατι την δευτερα θα ερθει απο αδεια καποιο παιδι που ειναι ποιο ειδηκος.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ εχω τρελαθει το αμαξι ειναι του 2005 με 13000χλμ μονο.το κακο ειναι οτι απο σημερα ξεκιναει η αδεια μου μαλον αντιο διακοπες

plouto
10-07-2009, 20:06
βαλε το κλειδι στην θεση 1 και πατα το κουμπι του ξελειδωματος με το κλειδι να ειναι μεσα την κλειδαργια. θα ακουσεισ ενα μπι και θα φυγει και το κλειδι που εχει στο ταμλπο. αν σε περιτωση δεν ειναι αυτο τοτε κανε το ιδιο με το δευτερο κλειδι που εχεις , ισως δεν εχει μπαταρια το κλειδι σου!!:a04:

paoloso
10-07-2009, 20:09
βαλε το κλειδι στην θεση 1 και πατα το κουμπι του ξελειδωματος με το κλειδι να ειναι μεσα την κλειδαργια. θα ακουσεισ ενα μπι και θα φυγει και το κλειδι που εχει στο ταμλπο. αν σε περιτωση δεν ειναι αυτο τοτε κανε το ιδιο με το δευτερο κλειδι που εχεις , ισως δεν εχει μπαταρια το κλειδι σου!!:a04:
το smart ειναι στο συνεργειο πρεπει να το εκαναν γιατι μου ζητησανε και το δευτερο κλειδι

plouto
10-07-2009, 20:17
δεν ειναι τιποτα ...... ειναι αυτο που σε ειπα:a01: το επαθα την πρωτη μερα που πηρα το smart μου. :a26:

paoloso
10-07-2009, 21:17
δεν ειναι τιποτα ...... ειναι αυτο που σε ειπα:a01: το επαθα την πρωτη μερα που πηρα το smart μου. :a26:
Μακαρη να ειναι αυτο που γραφεις (εικονησμα θα σου κανω) θα παω απο εκει αυριο το πρωι μακαρη να ειναι ανοιχτα

Dr28
10-07-2009, 22:42
δεν θελω να σε απογοηευσω αλλα δεν νομιζω να ειναι κατι τοσο απλο, ελεγξε επισης μηπως αποπρογραμματιστηκε το κλειδι σου...

paoloso
10-07-2009, 22:45
δεν θελω να σε απογοηευσω αλλα δεν νομιζω να ειναι κατι τοσο απλο, ελεγξε επισης μηπως αποπρογραμματιστηκε το κλειδι σου...
δοκημασα και τα δυο κλειδια

paoloso
11-07-2009, 14:24
Πηγα σημερα απο το συνεργειο αλλα το τμημα του service ηταν κλειστο,ομως καταφερα και βρηκα ενα τεχνικο που ηταν τυχαια .μου ειπε οτι το προβλημα ειναι σοβαρο και δεν η αιτια η αλαγη μπαταριας,και θελει ψαξιμο.μα πως ειναι δυνατο να παθε τοσο μεγαλο προβλημα αφου το αυτοκινητο ηταν ακινητο,παω να τρελαθω

paoloso
11-07-2009, 14:43
Μου ειπε η γυναικα μου σημερα οτι το ενα απο τα δυο κλειδια ηταν off απο μπαταρια λετε να εχει να μην το πηρανε χαμπαρη στο συνεργειο

djvolis
11-07-2009, 20:43
εκ πρωτης απ αυτα που λες θες κωδικοποιηση θεωρητικα των κλειδιων,
κανε υπομονη αφου το χεις ηδη παει θα σε ενημερωσουν

paoloso
11-07-2009, 21:06
εκ πρωτης απ αυτα που λες θες κωδικοποιηση θεωρητικα των κλειδιων,
κανε υπομονη αφου το χεις ηδη παει θα σε ενημερωσουν
thanks.μακαρη να ειναι αυτο,για να μην φαω την ολη την αδεια μου στην αθηνα

panthiras
12-07-2009, 10:44
μακαρι να ειναι αυτο φιλε μου πο λεσ με τα κλειδια.με το παλιο 700αρι που ειχα ειχα παθει το ιδιο και τελικα ειχε παρει υγρασια ο εγεφαλος..μεγαλο κοστολογιο!!!

paoloso
12-07-2009, 11:41
μακαρι να ειναι αυτο φιλε μου πο λεσ με τα κλειδια.με το παλιο 700αρι που ειχα ειχα παθει το ιδιο και τελικα ειχε παρει υγρασια ο εγεφαλος..μεγαλο κοστολογιο!!!
μα την προηγουμενη μερα που η οδικη βοηθεια μου εδωσε ρευμα πηρε κανονικα μπρος ,αλλα δεν μπορουσε να φορτωσει η μπαταρια.οταν εβαλα την καινουργια μπαταρια εβγαλε το κλειδι στο ταμπλο

paoloso
12-07-2009, 18:19
Σήμερα κάποιος γνωστος μου είπε οτι μπορει να ειναι εγκεφαλος.εχω τρελαθεί χανω της διακοπές μου,και βλέπω να βάζω βαθιά το χέρι στην τσέπη

Sphinxgr
13-07-2009, 08:22
Δύσκολο το βλέπω να είναι μόνο αποπρογραμματισμός των κλειδιών. Αν το έχεις πάει σε σοβαρό συνεργείο θα ήταν το πρώτο που θα κοιτούσαν.

pajoee
13-07-2009, 12:01
Λίγο κουλό μου φαίνεται να τα παίζει ο εγκέφαλος με αλλαγή μπαταρίας. Τόσο ευαίσθητος είναι? Με το καλό να ξεμπερδέψεις πάντως και να προλάβεις και τις διακοπές σου.

paoloso
13-07-2009, 17:31
Σήμερα που πήγα από το συνεργείο μου είπανε οτι δεν ειναι ο αποπρογραμματισμός των κλειδιών,ούτε δυναμο.Το προβλημα ειναι ποιο σοβαρο,και μαλον ειναι στο εγκεφαλο

paoloso
13-07-2009, 18:11
Αυτο που κατάλαβα είναι ότι πάνε ψάχνοντας,και δεν έχουνε εμπειρία από for four.ΑΚΟΜΑ και το διαγνωστικο που εχουνε ειναι για fortwo παιζει καποια σημασια αυτο.μου ερχεται να το παρω απο εκει και να το παω σε καποιο αλλο συνεργειο,εδω και πεντε μερες το εχουνε και δεν ξερουνε τι εχει.Αντιο διακοπες

paoloso
13-07-2009, 20:28
Θέλω να ευχαριστήσω το Lgeor (http://www.smartmania.gr/forum/member.php?u=1) για την άμεση τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε

paoloso
14-07-2009, 13:19
το πρόβλημα τελικά ειναι σε ενα μικρο εγκεφαλο που πρέπει να έρθει απο Γερμανια 10 εργάσιμες ημερες.την πατησαμε

TRIO512
15-07-2009, 09:37
" μικρο εγκεφαλο " ??????:smt017

mysmart.gr
15-07-2009, 18:01
" μικρο εγκεφαλο " ??????:smt017

Μαλλον εννοει ενα ρελιε που υπαρχει receiver τα οποια χαλανε σπανια