PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ-SOME HELP PLEASEEE!!!

georgiafucshia
13-12-2009, 17:41
Kalispera!
Meta apo troxaio exw meinei xwris amaksi kai exw apofasisei na parw ena roadster..i alitheia einai oti protimw to coupe, alla einai pio dysevreto..
Exw vrei loipon ena coupe xryso look brabus tou '03 me chipaki me 62.000km k to dinei autos 10 xiliarika, alla to thema einai oti autos mou fanike vrwmiaris, to amaksi leei einai tis koris tou pou spoudazei eksw k to eixe mesa sti mpixla, pragma pou dn anadeiknyei to amaksi katholou kai to simantikotero einai oti eixe gratzounia apo kleidi sto kapo kai megali gratzounia-xtypima sto deksi ftero panw apo ton pisw troxo les kai xtypithike se toixaki kata tin prospatheia na mpei sto steno tou garaz..kai lew, aksizei na pareis ena ligo palio amaksi kai na mpeis sti diadikasia na to episkevazeis? ase pou o typos paraligo na mou krypsei tis zimies, les kai to eixe epitides mes ti vrwma gia na mi fainontai..kai stin aggelia elege "aristi katastasi"..ok..imarton!
Meta vrika k ena allo roadster mauro alla oxi coupe, tou '05 kai se apsogi katastasi, san kainourio..me idia km (me stenoxwrei pou dn einai coupe..)
to amaksi dn exei look, chipakia klp para mono skastra k kanei 10,5 xiliades pes 10..service book klp tsekarismena ola..skeftomai loipon na parw auto mias k einai pio kainourio kai prosegmeno full..kai anarwtiemai..poso kostizei na to ftiaksw look brabus? thelw mono ekswterika, dld ta plastika gyrw gyrw kai pisw auton ton profylaktira me tis kypseles k ti dipli eksatmisi..dn thelw tis 17ares zantes, protimw tis 3aktines..episis exw mathei oti o programmatismos einai gyrw sta 350?
Episis, estw oti ginetai i aisthitiki veltiwsi, meta ton programmatismo xreiazontai alles allages mixanika etsi wste na mporei to amaksi na antapekselthei sta parapanw aloga?
Aaaaaaxxx!!!!!!! thelw coupe..klaps!
Tha sas eimai ypoxreh an me voithiseteeeeee!!!
Filia!
x

ΜΗΤΣΑΡΑΣ
13-12-2009, 17:51
οτι κ αν βρεις το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να το πας
σε κάποιο συνεργείο να το κοιτάξουν κ να σου πουν !!!
Αν διαθέσεις χρόνο για διάβασμα μέσα στο forum θα βρεις πολλές πληροφορίες !!!
Το ποιο βασικό απ'όλα είναι να το δει συνεργείο που να ασχολείται μόνο με smart !!!
Ο κάθε μαντράς να πουλήσει θέλει !!!!! :a26::a26:

ilman3
13-12-2009, 17:53
καλησπερα..καλο ειναι να γραφεις ελληνικα

δεν μας ειπες τιποτα για τα μηχανικα στοιχεια των 2 αμαξιων(για το πρωτο αφου το βλεπεις οτι εχει χτυπηματα κ δεν αξιζει η γενικη κατασταση του,δεν μπορω να πω κατι)...για το 2,εισαι σιγουρη οτι πχ δεν ειναι η εκδοση με τα 62 αλογα?μηχανικα το τσεκαρες η απλα το ειδες εξωτερικα?για τα πλαστικα τιμη δεν ξερω να σου πω ποσο θα πανε,κανε κανα τηλ στα σμαρτομαγαζα οταν το παρεις...μετα το προγραμματισμο δεν θες κατι αλλο μηχανικα μια χαρα θα εισαι,απλα νομιζω οτι ξεκινας λιγο αναποδα (πως θα το βελτιωσεις αφου το παρεις)κ οχι αν ειναι οκ το αμαξι που βρηκες..

Garfito
13-12-2009, 17:56
κατα αρχην οποιο και να διαλεξεις.πρεπει να το πας σε συνεργειο σμαρτ πρωτα να το τσεκαρεις και μετα προχωρας.το πρωτο δε που λες καλυτερα ξεχνα το για μενα

Dr28
13-12-2009, 18:13
πανε πολυ το να βαλεις τα πλαστικα του μπραμπους και την εξατμισξ κλπ, το πρωτο που πρεπει να σε νοιαζει ειναι αν ειναι καλο μηχανικα, εχω κ εγω ενα παρομοιο λουπε λουκ μπραμπους με τσιπακι κλπ που λες, αυτην την στιγμη χειμωνιατικα ειναι πολυ βρωμικο και εχει κ χαρακια απο πολλους ζηλιαρηδες κ σημαδι απο τοιχο, ε τι να λεει? το αμαξι ειναι πραγματικα αριστο μηχανικα κ με ενα καλο καθαρισμα ειναι κ καλο εξωτερικα, ενω αν δεις αλλα του "κουτιου" κ ανοιξεις το καπακι τα βλεπεις μες τα λαδια
συμπερασμα ψαξε καλα, αποφασισε τι θες κ πηγαινε για τσεκ, αποψη μου πρωτα απο ολα ελεγξε το κουπε κ αν σε πουν οκ τσιμπα το...

georgiafucshia
13-12-2009, 20:14
Kala, ennoeitai oti prin to kleisw tha to paw gia elegxo kai mixaniko kai na tsekarw me kwdiko plaisiou ta km kai imerominia paragwgis..mia gkomenitsa to exei kai fainetai na to prosexei arketa..twra, an to exei xiliotrakarei ti na pw..ta service ta exei kanei ola se eksousiodotimeno katastima smart klp..
Apla..poso akrivo peripou na vgei to look..? Panw apo 1.500 euro? gia ta plastika kai tin eksatmisi..? pffffffff...

ilman3
13-12-2009, 20:59
Kala, ennoeitai oti prin to kleisw tha to paw gia elegxo kai mixaniko kai na tsekarw me kwdiko plaisiou ta km kai imerominia paragwgis..mia gkomenitsa to exei kai fainetai na to prosexei arketa..twra, an to exei xiliotrakarei ti na pw..ta service ta exei kanei ola se eksousiodotimeno katastima smart klp..
Apla..poso akrivo peripou na vgei to look..? Panw apo 1.500 euro? gia ta plastika kai tin eksatmisi..? pffffffff...

αν αλλαξεις κ την εξατμιση κ βαλεις αυθεντικη brabus κανει απο μονη της 1500,επομ θες κανα 2500+..αλλα κ παλι σου λεω οτι πας αναποδα....plz γραφε ελληνικα

goodwood
13-12-2009, 22:28
το μπροστινο εχει 300 ευρω
το πισω 200 ευρω
τα πλαινα 500 ευρω
εξατμιση 1500 ευρω

ολες αυτες οι τιμες ειναι στο περιπου και απο σαιτ του εξωτερικου και χωρις τα μεταφορικα...

TURBOSMAT
13-12-2009, 23:01
φιλε καλησπερα ,,θα σου παει πολυ παραπανω να το κανεις brabus απο το να αγορασεις brabus...εαν ενδιαφερεσαι εχω εναν φιλο ο οποιος δινει ενα roadster brabus σε υπερ αριστη κατασταση στο φου προσεγμενο μαυρο ολο brabus πενα ολο το αμαξι....σκοπευα να το παρω εγω αλλα τα δν εχω ατυτη την στιγμη τοσα και το εχει βαρεθη και θελει τα λεφτα,,δν χανεις τπτ να το δεις στειλε μου ..pm..αν θες να το δεις ..και μπορεις να το πας οπου θες να το δουν φυσικα...αξιζει...η τιμη που το δινει ,ειναι στα 12,500ευρο.. σε μενα αλλα γενικα τοσο θα το δινει σε ολους...

georgiafucshia
14-12-2009, 00:43
το μπροστινο εχει 300 ευρω
το πισω 200 ευρω
τα πλαινα 500 ευρω
εξατμιση 1500 ευρω

ολες αυτες οι τιμες ειναι στο περιπου και απο σαιτ του εξωτερικου και χωρις τα μεταφορικα...

πωπω..καλά γιατί τόσο ακριβές οι εξατμίσεις..? ήμαρτον!! είμαι λίγο άσχετη με αυτά..sorry..
το σαιτ αυτό είναι από ευρωπαική ένωση ή θα πληρώνω μηπως και τελωνείο, δεν μου έφτανε ο πόνος μου..
τώρα που το σκέφτομαι, μήπως να βάλω το τσιπάκι μόνο και να πάρω 2-3 τσαντούλες αντί για την εξάτμιση?? χαχαχαα!!!

georgiafucshia
14-12-2009, 00:44
φιλε καλησπερα ,,θα σου παει πολυ παραπανω να το κανεις brabus απο το να αγορασεις brabus...εαν ενδιαφερεσαι εχω εναν φιλο ο οποιος δινει ενα roadster brabus σε υπερ αριστη κατασταση στο φου προσεγμενο μαυρο ολο brabus πενα ολο το αμαξι....σκοπευα να το παρω εγω αλλα τα δν εχω ατυτη την στιγμη τοσα και το εχει βαρεθη και θελει τα λεφτα,,δν χανεις τπτ να το δεις στειλε μου ..pm..αν θες να το δεις ..και μπορεις να το πας οπου θες να το δουν φυσικα...αξιζει...η τιμη που το δινει ,ειναι στα 12,500ευρο.. σε μενα αλλα γενικα τοσο θα το δινει σε ολους...

τι χρονολογίας είναι το αμάξι? coupe ή cabrio?

TURBOSMAT
14-12-2009, 03:01
του 04΄αν δεν κανω λαθος ...δεν εχει τιν καμπουρα πισω ειναι καμπριο βασικα ....ειναι κουκλαρα φιλε

georgiafucshia
14-12-2009, 03:32
του 04΄αν δεν κανω λαθος ...δεν εχει τιν καμπουρα πισω ειναι καμπριο βασικα ....ειναι κουκλαρα φιλε

μη με λες φιλε καλέ!!! γυναίκα είμαι!! χαχα.. ρώτα το φίλο σου όποτε μπορέσεις και ενημέρωσε με..ευχαριστώ!

ilman3
14-12-2009, 07:00
πωπω..καλά γιατί τόσο ακριβές οι εξατμίσεις..? ήμαρτον!! είμαι λίγο άσχετη με αυτά..sorry..
το σαιτ αυτό είναι από ευρωπαική ένωση ή θα πληρώνω μηπως και τελωνείο, δεν μου έφτανε ο πόνος μου..
τώρα που το σκέφτομαι, μήπως να βάλω το τσιπάκι μόνο και να πάρω 2-3 τσαντούλες αντί για την εξάτμιση?? χαχαχαα!!!

ενω τα πλαστικα ειναι φθηνα...πληρωνεις την brabus!!!!!!!!νομιζω οτι οι τσαντουλες θα ειναι καλυτερες κ ισως φθηνοτερες:a26:

goodwood
14-12-2009, 09:06
απο Ευρωπη ειναι..

TURBOSMAT
14-12-2009, 15:23
α σορρυ δεν ειχες φοτο πριν γιαυτο σε ειπα φιλε...οκ θα σου πω..και οτι απορια εχεις τον ρωτας...

tsolakas
14-12-2009, 15:45
κανε και μια ερευνα στο www.car.gr

εχει κατι ευκαιριες καλες χθες που κοιταγα...

θα το πω δεν αντεχω...

τι σας αρεσει ρε παιδια απο το κουπε? μιλαμε ουτε να μου το χαριζανε
δε θα το επερνα...μπλιαξ....:a39:

tsolakas
14-12-2009, 15:53
κοιτα αυτο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/448889/

αυτο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/422393/

και αμα αντεχει η τσεπη σου αυτο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/473480/

by the way για αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/305502/

ημουν ετοιμος να στειλω προκαταβολη πριν 2 μηνες αλλα δεν τα βρηκα με τον τυπο στον τροπο πληρωμης και τελικα στραβωσε.. τοτε το πουλαγε 12,500 ευρω.. τωρα που το εχει "φαει" το κατεβασε.... για μενα ειναι πολυ καλο αμαξι το συγκεκριμενο...

tsolakas
14-12-2009, 15:57
και αυτο σε πολυ καλη τιμη

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/448387/

TURBOSMAT
14-12-2009, 15:58
να σου πω αμα δν εχει πουληθη αυτο το σμαρτ μεχρι το καλοκαιρι θα το τσιμπησω η εαν δν δοσει ο φιλος μ το δικο του...παντως ειναι παρα πολυ καιρο αυτο το roadster στο car.gr

georgiafucshia
14-12-2009, 23:19
κοιτα αυτο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/448889/

αυτο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/422393/

και αμα αντεχει η τσεπη σου αυτο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/473480/

by the way για αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/305502/

ημουν ετοιμος να στειλω προκαταβολη πριν 2 μηνες αλλα δεν τα βρηκα με τον τυπο στον τροπο πληρωμης και τελικα στραβωσε.. τοτε το πουλαγε 12,500 ευρω.. τωρα που το εχει "φαει" το κατεβασε.... για μενα ειναι πολυ καλο αμαξι το συγκεκριμενο...

Δεν θα το πιστέψεις, το πρώτο το είχα ερωτευτεί! Πήγα πριν 1 μήνα να το δω και παρα΄λίγο να το κλείσω..σε σούπερ κατάσταση εξωτερικά και εσωτερικά, καινούρια λάστιχα απλά δεν έχει θερμαινόμενα..παίρνω αριθμό πλαισίου και πηγαίνω μία μέρα πρίν το κλείσω στο Λαινόπουλο και το αμάξι βγαίνει ημερομηνία παραγωγής '03, από γερμανία και μάντεψε χμ... 84.000!!!! έτυχε να το έχουν πάει εκεί για να αλλάξουν κάτι λαμπάκια τον ιανουάριο του '09 και έπαθα πλάκα..!!!
για το άλλο το μπλέ λοιπόν, δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να το κοιτάξω μιας κ μου φαινεται να έχει υπερβολικά λίγα χμ για την τιμή του και το λουκ του..και η αλήθεια είναι οτι μετράει πολύ..καλά το τελευταίο δεν έχω τόσα μετρητά..τώρα κοιτάω ένα από Βούλα ΄μαύρο αν το έχεις δει..κάλό φαίνεται αλλά η κοπέλα που το έχει δεν έχει κάνει το μεγάλο σέρβις και θέλουν και αλλαγή τα λάστιχα..όπότε θα πάει αρκετα παραπάνω η τιμή..εκείνο το άλλο που έλεγα οτι ο τύπος το έχει βρώμικο και χτυπημένο είναι ένα χρυσό από αγία παρασκευή..τι να πώ..ψάχνω κάθε μέρα βαρέθηκα..δεν έχω και ΄λεφτά γαμώτο να πάρω μια cayman s να τελειώνει η υπόθεση χαχαχχαχαχα!!

georgiafucshia
14-12-2009, 23:21
και αυτο σε πολυ καλη τιμη

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/448387/

καλά όσο για το συγκκριμένο..αν δεν είναι πειραγμένο εμένα να με χέ***ς..δεν παίζουν τέτοιες τιμές νομίζω ούτε τέτοια χμ..δυστυχώς..

TURBOSMAT
15-12-2009, 01:20
λοιπον θα σου στειλω εγω τον αριθμο του φιλου μου να πας να το δεις να παθεις πλακα κ εχει πραγματικα χιλιομετρα οχι βλακειες κατεβαζμενα ,οσο για τα παραπανω link σιγα εχουν ενα αμαξι απο το 2003 κ εχουν κανει μονο 30.000κατι χιλιομετρα ...δλδ εγω που το πηρα περσι ποσα επρεπε να εχω 3χιλιαδες....κανονικα κανουμε σε μεσο ωρο 15.000χιλαδες τον χρονο αν δεν κανω λαθος ....

tsolakas
15-12-2009, 14:32
καλά όσο για το συγκεκριμένο..αν δεν είναι πειραγμένο εμένα να με χέ***ς..δεν παίζουν τέτοιες τιμές νομίζω ούτε τέτοια χμ..δυστυχώς..

εγω παλι πηρα (http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=39525) του 2004 6ος με 24000 ΓΝΗΣΙΟΤΑΤΑ χιλιομετρα και το αμαξι ειναι κουκλα...!! η τιμη του βεβαια ηταν τσιμπιμενη 9900 χωρις ΤΙΠΟΤΑ απο τα εξτρα που εχει το συγκεκριμενο αλλα εκει πληρωσα την κατασταση του η οποια ειναι σχεδον καινουρια... εαν αυτη τη στιγμη παντως επερνα roadster αυτο θα επερνα.. γνωμη μου παντα...

λοιπον θα σου στειλω εγω τον αριθμο του φιλου μου να πας να το δεις να παθεις πλακα κ εχει πραγματικα χιλιομετρα οχι βλακειες κατεβαζμενα ,οσο για τα παραπανω link σιγα εχουν ενα αμαξι απο το 2003 κ εχουν κανει μονο 30.000κατι χιλιομετρα ...δλδ εγω που το πηρα περσι ποσα επρεπε να εχω 3χιλιαδες....κανονικα κανουμε σε μεσο ωρο 15.000χιλαδες τον χρονο αν δεν κανω λαθος ....

φιλε μου εχω να σου πω κατι σχετικα με τα χιλιομετρα ενος αυτοκινητου... κατ' αρχας δες εδω (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/444424/)

αυτο ειναι το "καλο" μου αυτοκινητο και ενα απο τα 3 που εχω. το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι μοντελο 2004 (πρωτη αδεια) και εγω το αγορασα το 2007 (11ος) με 100 χλμ (πραγματικα...) απο την αντιπροσωπεια. απο τοτε εχω κανει 11000 χλμ... με εχουν παρει περιπου 10 ατομα τηλεφωνο και ΟΛΟΙ ρωτανε εαν τα χλμ ειναι "πειραγμενα"... μολις ακουσω αυτη την ερωτηση με πιανουν τα νευρα μου... κανεις απο ολους που ζουν στην Αθηνα δεν μπορει να καταλαβει οτι ενα αμαξι στην Σαντορινη η σε οποιοδηποτε αλλο νησι κανει κατα μεσο ωρο 6.000 χλμ το χρονο? ειναι πρακτικα αδυνατο να ξεπερασεις τις 8.000 χλμ εκτος εαν ολη μερα κανεις βολτες...!! και ειδικα εαν εχεις παραπανω απο 1 αυτοκινητο...

περα απο αυτο.. το δικο μου το roadster στην Γερμανια το ειχε ενας παππους 67 ετων.. (ειδα την γερμανικη του αδεια).. οταν το πηρα μου την πεσανε ολοι "δεν ειναι γνησια τα χλμ" το ενα το αλλο... δεν καταλαβενω γιατι δεν μπορουν να υπαρχουν καποια κομματια που να εχουν πραγματικα λιγα χιλιομετρα...

Φιλικα

Γιωργος - Σαντορινη

djvolis
15-12-2009, 15:11
τι σας αρεσει ρε παιδια απο το κουπε? μιλαμε ουτε να μου το χαριζανε
δε θα το επερνα...μπλιαξ....:a39:παρε τρεις βασικους λογους:
α)το κουπε ειναι ομορφο...
β) το κουπε εχει πορτ μπαγκαζ και οχι χωρο για ενα μπλουζακι διπλωμενο στα τεσσερα
γ)το κουπε δεν ειναι πολυφορεμενο...

soupatoras
15-12-2009, 18:39
β) το κουπε εχει πορτ μπαγκαζ και οχι χωρο για ενα μπλουζακι διπλωμενο στα τεσσερα

χαχαχαχαχα:a04:

georgiafucshia
15-12-2009, 19:46
δεν καταλαβενω γιατι δεν μπορουν να υπαρχουν καποια κομματια που να εχουν πραγματικα λιγα χιλιομετρα...

Δεν διαφωνω...κάποια θα υπάρχουν οκ, απλά εγώ στο τσακ και θα την πατούσα για τα καλά, ο τύπος τα είχε γυρίσει από 84.000+ σε 38.200...οπότε έχω γίνει καχύποπτη με το δίκιο μου νομίζω.. απλά δεν είναι περίεργο ένα αμάξι με λίγα χμ και 100 έξτρα φορεμένα ή γρήγορη έκδοση να πωλείται πιο φθηνά από ένα κανονικό ίδιας χρονολογίας με περισσότερα χμ?
Άντε να έρθει η στιγμή να οδηγώ το δικό μου roadsteraki...
Και μία ερώτηση..το άσπρο πώς σας φαίνεται..?

Venom
15-12-2009, 20:24
σε άσπρο είναι πλ ωραίο

ilman3
15-12-2009, 21:46
ολα τα χρωματα ειναι καλα απο την στιγμη που ψαχνουμε να αγορασουμε μτχ αμαξι....με τα χλμ υπολογιζε τουλαχιστον 10000 τ οχρονο γιατι τα αλλα με 5000-6000χλμ/χρονο ειναι ελαχιστα......να ζητας κ το book-service απο εκει πολλα μπορεις να καταλαβεις(ειδικα αν δεν υπαρχει:a26:)

Dr28
15-12-2009, 23:39
ρε κουκλα μου κ λοιποι παιδες τα χμ ειναι κ αναλογα της χρησης, πχ ειναι το πρωτο αμαξι ή το αμαξι της βολτας του σαββατοκυριακου? ειναι καθημερινο πηγαινε ελα στν κολαση της αθηνας ή ενα αμαξι για τις βρεγμενες μερες στην επαρχια γιατι τις αλλες παιζει μηχανη,
αρα ευκαιριες υπαρχουν, οπως επισης κ απειροι απατεωνες, το θεμα ειναι να χεις καλο μηχανικο να σε πει τι παιζει γιατι τα χμ φαινονται απο πολλα πραγατα

tsolakas
16-12-2009, 09:19
ρε κουκλα μου κ λοιποι παιδες τα χμ ειναι κ αναλογα της χρησης, πχ ειναι το πρωτο αμαξι ή το αμαξι της βολτας του σαββατοκυριακου? ειναι καθημερινο πηγαινε ελα στν κολαση της αθηνας ή ενα αμαξι για τις βρεγμενες μερες στην επαρχια γιατι τις αλλες παιζει μηχανη,
αρα ευκαιριες υπαρχουν, οπως επισης κ απειροι απατεωνες, το θεμα ειναι να χεις καλο μηχανικο να σε πει τι παιζει γιατι τα χμ φαινονται απο πολλα πραγατα

παρα πολυ σωστα... +10000000000

tsolakas
16-12-2009, 09:23
παρε τρεις βασικους λογους:
α)το κουπε ειναι ομορφο...
γ)το κουπε δεν ειναι πολυφορεμενο...

απαντηση στου 3 βασικους λογους:

α) το "ομορφο" ειναι σχετικο και θεμα γουστου.. εμενα μου αρεσουν οι μελαχρινες και εσενα οι ξανθιες.. αυτο παιε να πει οτι οι μελαχρινες ειναι
ασχημες?

β) σε αυτο θα συμφωνησω γιατι εχω ενα μικρο προβλημα με το θεμα ειδικα
στο σουπερ μαρκετ...

γ) ετσι κι αλλιως στην Σαντορινη υπαρχει μονο ενα Roadster.. το δικο μου..
αρα ο ορος "πολυφορεμενο" δεν ισχυει... :a39:

παντα φιλικα

Γιωργος