PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : mixalhs_101...

mixalhs_101
23-02-2010, 14:54
Γενικά δε μου αρέσει να περιαυτολογώ αλλά όλο το παρακάτω είναι κάτι που ήθελα καιρό να κάνω!

Ήταν χειμώνας... νομίζω του 2006 όταν έσπασα μοτέρ πρώτη φορά στο seat μου..βλέπεις ήθελε και turbo ο καραμούζας!Τότε λοιπόν για να μη τα πάρω στο κεφάλι είπα να νοικιάσω ένα smartaki έτσι για το χαβαλέ!Και έτσι έγινε! Νοίκιασα ένα 450 600αρι του 99 pure φυσικά χωρις a/c και με σπασμένο γρύλο παραθύρου! το αμάξι με ενθουσίασε!!!Όχι φίλε αναγνώστη,δεν ήμουν βλαμένος,απλά το ερωτεύτηκα....
Έτσι αποφασίσαμε με την atlantis και πήραμε το παρακάτω τέρας....

http://img97.imageshack.us/img97/739/dsc00977ws.jpg

μετά του βάλαμε και ζάντες....

http://img717.imageshack.us/img717/3448/dsc01019g.jpg

αλλά όπως και να το κάνεις,εγώ δεν ήμουν για f2....
δε το χα ρε παιδί μου!Και δω έρχεται ο σφαίρας...ένα ξανθό λευκό αγόρι με λάγνο βλέμμα που προσπαθεί να με κάνει να δώσω το ibiza και να πάρω αυτό το χαμηλό smart,α! το roadster!
Βρε δε το θέλω,βρε άσε με με τη μπουρούχα βρε φύγε,ε μέχρι που με πήγε βόλτα! αφού έζησα.... είπα τέλος! είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον... όχι εγώ και ο σφαίρας! εγώ και το roadster!:a01::a04:
Και έτσι γίνομαι ένας πανευτυχής κάτοχος του παρακάτω smart!

http://img64.imageshack.us/img64/680/thewinner.jpg

μαύρο 82άρι....
επειδή όμως κακά τα ψέματα ήταν λίγο τρακτέρ,χρειάστηκε μερικές αλλαγές όπως χαμήλωμα,αποστάτες και φυσικά αεροτομή για να κάθεται κάτω μετά τα 215χλμ....
και έγινε κάπως έτσι!

http://img685.imageshack.us/img685/7900/dsc00319c.jpg

ε?better?

όλο αυτό το καιρό και στο roadster και στο f2 η εξωτερικές βελτιώσεις ήταν φανερές σε σημείο να κοιτας (το roadster) και να λες φτού σου καλό μου μη σε ματιάσω!!!!!
Η τελευταία τους λοιπόν είκονα και φορά που αυτά τα δύο smart υπήρξαν μαζί ήταν κάπως έτσι!

http://www.smartmania.gr/forum/signaturepics/sigpic6506_5.gif
http://img63.imageshack.us/img63/9994/smax.jpg

κουκλιά ε?! ναι ναι το ξέρω!
Το καλοκαίρι που μας πέρασε όμως αποφάσισα να δώσω το roadster!
κάτι που νόμιζα ότι θα βρω κάτι αντίστοιχο κάτι που πήραν τα μυαλά αέρα:a13: το κακό έγινε!

Περάσαν έξι δύσκολοι μήνες..έξι μήνες με δανικό αμάξι,έξι μήνες με μπάζα μέσα στο δανικό αμάξι,έξι επίπονοι μήνες...
τα πράγματα πήγαιναν από το κακό στο χειρότερο! ο volis να μου δανίζει το roaster του για να μη πάθω καμια κρίση ο duke να έρχεται με ΠΛΥΜΕΝΟ roadster(δηλαδή έλεος) και ένας smartakis να μου λεζαντάρει με 2 smart το δε ένα brabus:a09::a09::a33::a33:!!!

Ε ΟΧΙ!!! ΦΤΑΝΕΙ!!! ΩΣ ΕΔΩ!!!ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ!!! Δεν άντεξα!!!!!
Και όπως λέει και ένας φίλος,"κανείς δε μπορεί να πάρει μόνο ένα"

Eτσι πήρα ένα roadster brabus coupe exclusive:a01::a01::a01::a01::a01: με άρωμα Θεσ/νίκης!!!
Η χαρά μου δε περιγράφεται!!! Επέστρεψε το χαμόγελο και επιτέλους νιώθω και πάλι άνθρωπος!

http://img715.imageshack.us/img715/1188/21022010101.jpg

http://img525.imageshack.us/img525/371/21022010108.jpg

Δεν είναι πανέμορφο!? έλα σταμάτα με κάνετε και κοκκινίζω:a11::a11::a11::a11:
Για να μη σας κουράσω άλλο(που σιγά δηλαδή 5 εικόνες είδατε και κάτι πάθατε) είμαι και πάλι κάτοχος roadster και όλα αυτά χάρη στο SmartMania στη Βάσω στους φίλους μου και φυσικά στο Legolas που όμως λέει μου έδωσε το καλύτερο roadster του club!!!!!:a01::a01::a01::a01::a01:

thanx για το χρόνο σας!!!!!!!

lafleur
23-02-2010, 14:59
τι να πω σαν τον οδυσσεα με την ιθακη μου φανηκε η ιστορια αλλα καλοριζικο και καλα χιλιομετρα

giannakis
23-02-2010, 14:59
Ναι, μια ταλαιπωρια την ειχε μπορω να πω αλλα τεεεεεελος παντων!!

Ευγε νεε μου για την αγορα σου, να το χαιρεσαι και καλοριζικο... λαγνο αγορι...

Smartakis
23-02-2010, 15:06
Θυμάμαι βρε Μιχάλη εκείνο το βροχερό βράδυ που είχαμε πάρει το roadster του δούκα και ψάχναμε περίπτερο να βρούμε την ΣΕΙΡΗΝΑ και μου έλεγες πόσο γουστάρεις που θα πάρεις το νέο τεύχος...ΕΕΕΕΕ sorry εννοώ πόσο γουστάρεις που οδηγείς roadster.
Μήπως να θυμηθώ την ημέρα που πήγαμε στο Βασιλόπουλο να πάρουμε τους κάδους??? Εεεεε μήπως?????? Και τώρα που μου έρχονται ένα ένα, μήπως να θυμηθώ και τα snif snif snif?? Eeeeee??? Μήπως να θυμηθώ το Σάββατο που είχες στα χέρια σου το λαστιχάκι??? Πες μου τι να προτοθυμηθώ??? :p :p
Πραγματικά συγκινούμαι που βλέπω αυτά που περιγράφεις να περνάνε σε ζωντανές εικόνες από μπροστά μου. :p :p

Στο έχω πει και από κοντά από το 1ο λεπτό που το πήρες! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!!!!!!!!!!

soupatoras
23-02-2010, 15:08
Aπλα Πανεμορφο κατα την γνωμη οτι καλυτερο σε roadster! Brabus coupe ασημι! να το χερεσαι!

ΜΗΤΣΑΡΑΣ
23-02-2010, 15:13
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ:a04::a04: ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!!!!!!!!!!:a04::a04:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

mixalhs_101
23-02-2010, 15:17
τι να πω σαν τον οδυσσεα με την ιθακη μου φανηκε η ιστορια αλλα καλοριζικο και καλα χιλιομετρα

ναι,κουράστηκες κι όλας!!!:a01::a01::a01:

Ναι, μια ταλαιπωρια την ειχε μπορω να πω αλλα τεεεεεελος παντων!!

Ευγε νεε μου για την αγορα σου, να το χαιρεσαι και καλοριζικο... λαγνο αγορι...
το λάγνο αγόρι είναι ο σφαίρας δεν είπαμε...να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους!

Θυμάμαι βρε Μιχάλη εκείνο το βροχερό βράδυ που είχαμε πάρει το roadster του δούκα και ψάχναμε περίπτερο να βρούμε την ΣΕΙΡΗΝΑ και μου έλεγες πόσο γουστάρεις που θα πάρεις το νέο τεύχος...ΕΕΕΕΕ sorry εννοώ πόσο γουστάρεις που οδηγείς roadster.
Μήπως να θυμηθώ την ημέρα που πήγαμε στο Βασιλόπουλο να πάρουμε τους κάδους??? Εεεεε μήπως?????? Και τώρα που μου έρχονται ένα ένα, μήπως να θυμηθώ και τα snif snif snif?? Eeeeee??? Μήπως να θυμηθώ το Σάββατο που είχες στα χέρια σου το λαστιχάκι??? Πες μου τι να προτοθυμηθώ??? :p :p
Πραγματικά συγκινούμαι που βλέπω αυτά που περιγράφεις να περνάνε σε ζωντανές εικόνες από μπροστά μου. :p :p

Στο έχω πει και από κοντά από το 1ο λεπτό που το πήρες! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!!!!!!!!!!\

ναι,όχι άσε μη τα θυμάσαι τώρα μωρέ ,άστα πάνε πέρασαν!!!!
ευχαριστώ Τάκηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

Aπλα Πανεμορφο κατα την γνωμη οτι καλυτερο σε roadster! Brabus coupe ασημι! να το χερεσαι!

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ:a04::a04: ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!!!!!!!!!!:a04::a04:

να στε κάλα παίδες!!!!!!

djvolis
23-02-2010, 15:18
αν και χαλιεμαι γιατι αυτο ειναι πραγματικα ενα πολυ καλο roaddie και το θελα εγω, χαιρομαι που τουλαχιστον το πηρε φιλαρακι!
και οπως τα ξαναπαμε, καλοριζικο και καλοταξιδο και απο εμε!

eSSpy
23-02-2010, 15:24
αν και τα ειπαμε απο κοντα κ παλυ καλοριζικο μηχαλακι το ροντι σου ειναι κα*λα !!!! :a04:

mixalhs_101
23-02-2010, 15:25
αν και χαλιεμαι γιατι αυτο ειναι πραγματικα ενα πολυ καλο roaddie και το θελα εγω, χαιρομαι που τουλαχιστον το πηρε φιλαρακι!
και οπως τα ξαναπαμε, καλοριζικο και καλοταξιδο και απο εμε!

ξέρω πως σε στεναχώρησα γι αυτό σου δίνω το λόγο μου πως δε θα σε περάσω ποτέ,άντε το πολύ μια καρότσα! μη σου βάζω κι άλλη στεναχώρια!χιχιχιχιχι:a01:
thanx djoula!!!!

djvolis
23-02-2010, 15:44
τςςς το νου σου...τωρα δεν εχεις 16αρες.... ;)

Merlin
23-02-2010, 15:51
..........δεν ήμουν βλαμένος,απλά το ερωτεύτηκα....

Πριν λίγο καιρό θα φάνταζαν τουλάχιστον τουλάχιστον παράξενα και σίγουρα ακατανόητα αυτά που γράφεις φίλε Μιχάλη...:a33:

Πριν από ένα χρόνο απόκτησα ένα αυτοκίνητο που ονειρευόμουνα καιρό, το " ερωτεύτηκα " κεραυνοβόλα και πίστεψα ότι θα του είμαι για πάντα πιστός... Ελα όμως που πριν λίγες εβδομάδες απόκτησα και ένα smart άκι και απλά " ξαναερωτεύτηκα " !!!

Γι αυτό σε καταλαβαίνω απόλυτα !!!:a26:

Καλορίζικο, καλοτάξιδο, καλές βόλτες και εύχομαι πάντα να έχεις στην κατοχή σου το αυτοκίνητο που σε τρελαίνει !!!

anda
23-02-2010, 16:06
Ααααχχχχ.... ένα παραμυθάκι πριν κοιμηθώ... ό,τι ακριβώς μου χρειαζότανε!

Καλορίζικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Καλοτάξιδο! κι όλα καλά. :a01:
(Και φυσικά, θέλω βόλτα! ναι; :))

Alx
23-02-2010, 16:29
το φορουμ απεκτησε λοιπον λεζαντα Νο2 :a39: :a39:

καλοριζικο και καλα φαρμακοντριφτινγκ :a01:

Anastasis
23-02-2010, 16:40
ωχ ωχ....ο φαρμακοντριφτερ εν δραση παλι!!!!!!!!

αντε καλοριζικο αγορινα και ποοοοοολλα και διασκεδαστικα(το μονο σιγουρο)χιλιομετρα!!!!!

diam84
23-02-2010, 16:40
πραγματικα οταν μου ειπες οτι θα αλλαξεις αμαξι δεν περιμενα τοσο δραματικη αλλαγη,:g:
δεν αντεξες εεεεεεεεεεε?
καλοριζικο boy.:smart_rs:

mixalhs_101
23-02-2010, 17:06
το φορουμ απεκτησε λοιπον λεζαντα Νο2 :a39: :a39:

καλοριζικο και καλα φαρμακοντριφτινγκ :a01:

ναι αλλά τι λεζάντα!? exclusive!!!:a01::a01::a01:

ωχ ωχ....ο φαρμακοντριφτερ εν δραση παλι!!!!!!!!

αντε καλοριζικο αγορινα και ποοοοοολλα και διασκεδαστικα(το μονο σιγουρο)χιλιομετρα!!!!!

thanx bro!!!!

πραγματικα οταν μου ειπες οτι θα αλλαξεις αμαξι δεν περιμενα τοσο δραματικη αλλαγη,:g:
δεν αντεξες εεεεεεεεεεε?
καλοριζικο boy.:smart_rs:
Ναι,οχι δεν αντεξα,δε παλευόταν η μπροστοκίνηση! έκανα χιλιάδες προσπάθειες,αλλά μπα....!
thanx αγορίνα!

Garfito
23-02-2010, 17:21
Μιχαλιο καλοταξιδο,καλοριζικο και να ξερεις οτι ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ roadster,σου ευχομαι οτι καλυτεροο για το μικρο σου

malvi
23-02-2010, 17:44
Αρε φαρμακοντριφτερ.....όχι που θα έμενες με τη μπακατέλα!!!!ΛΟΟΟΟΟΛ!!!
Άντε καλορίζικο.....και καρότσες πολλές!!!!!!:a01::a01::a01:

dotore
23-02-2010, 19:44
Αρε φαρμακοντριφτερ.....όχι που θα έμενες με τη μπακατέλα!!!!ΛΟΟΟΟΟΛ!!!
Άντε καλορίζικο.....και καρότσες πολλές!!!!!!:a01::a01::a01:

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!!!!!!!!!!

butch
24-02-2010, 09:30
Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

MaD
24-02-2010, 09:41
καλοτάξιδο και χαρούμενα χιλιόμετρα.

να το βάλεις στις Σέρρες πάει καλά εκεί ;)

naslimaki
24-02-2010, 10:33
καλοτάξιδο και να το χαίρεσαι καλά χιλιόμετρα και ασφαλή!!!!

aggelos23ath
24-02-2010, 11:00
καλοριζικο, καλοταξιδο, πανεμορφο κ αρκετα ξεχωριστο.....

gavanos
24-02-2010, 14:21
Απλά απίστευτο post...
Να το χαίρεσαι Μιχάλη! :a01:

smartmaniac
24-02-2010, 15:56
Το 'χα δει πρωτη φορα στο Πηλιο και μου ετρεχαν τα σαλια (μπλιαχ!) Χαιρομαι που θα το βλεπω απο κοντα!

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΩΛΙΔΙΑ!

agglos1
24-02-2010, 17:42
μιχαλη καλοριζικο ωρεεεεεεεεεεε!!!!!κουκλα ειναι....να μην πω τπτ αλλο γιατι εχουμε κ το ΕΣΡ :a39:

manthos
24-02-2010, 17:54
Καλορίζικο και απο εμένα καλοταξιδο και να το ευχαριστηθεις οσο και το αλλο

knikol
24-02-2010, 22:05
Mιχάλη καλοτάξιδο κ απο εμένα ρε φίλε..

champion
25-02-2010, 00:57
αυτα ειναι καλοριζικο καλοταξιδο μιχ κουκλα ειναι !!!

mixalhs_101
25-02-2010, 07:07
να είστε καλά παιδιά!! σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους,το αμάξι είναι όπως τα λέτε! Σκέτο όνειρο!!!!