PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : απατη το σερβις τις mercedes!!!!

angelzeli
30-11-2011, 07:30
αγορασα ενα σμαρτ απο μαντρα και το πηγα για σερβιςι κ για ενα τσεκαρισμα γενικο για το τι εχει και τι οχι το αμαξι!!!αποφασησα να παω σε ενα εξουσιωδοτημενο στην λ.αθηνων. περα απο απατη ειναι κ ασχετοι!!!!!!!!!!μετα απο αυτα που μου ειπαν κατι δεν μου κολαγε κ πηγα κ για δευτερη γνωμη απο γνωστο-φιλο!αποτελεσμα δεν ειχαν αλαξει φ.λαδιου, φ.βενζινης,λαδια σασμαν κ μπουζι τα 3 τα κατω!!!!πισω το αμαξι ειχε τρακαρισμα κ δεν μου το ειπαν ενω εγω επεμενα γιατι ετσι φαινοταν!!!!ενα λαμπακι που φεγγει το καλοριφερ ηταν καμενο,του να το αλαξει κ μου ειπε οτι υπαρχει φωτισμος εκει παρα μονο μ,ε παντεντα!!!κ τελος οτι η παλαπλη εχει ενα μικρο σκισιμο αλλα δυστηχως εχει 3 μεγαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!απατη λοιπον κ ασχετοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!μακρια λοιπον φιλοι μου απο κατι τετοιους!!!εξευτελιζουν κ το ονομα της mercedes!!!!!!!!!

Garfito
30-11-2011, 07:50
πες μας ποιος ειναι,να τον ξερουμε, και καλοριζικο το σμαρτ σου, καλως ηρθες, τωρα ειναι οκ το μικρο?

angelzeli
30-11-2011, 08:23
προς χαιδαρι μερια !!!και εφοσον περασα απο εκει κ εγινε τισ πο@τ@ν@ς το παραδεχτηκε οτι ειχα δικιο!!!ναι κ ομως!!!!!!!!!!!!!!αλλα δεν μου λεει κατι!! απλα με εχασαν απο πελατη!!!!!!!

Joe
30-11-2011, 08:33
καλο θα ηταν να ακουσουμε και την αλλη πλευρα.

ενα φιλτρο λαδιου κοστιζει 5 ευρω. ενας επαγγελματιας και δη αυτον που αναφερεις, νομιζω δεν θα ρισκαριζε τη φημη του για αυτο το ποσον.

ελπιζω να εχει γινει παρεξηγηση για αυτα πουγραφεις διοτι ειναι βαριες οι κατηγοριες και δυσκολο να αποδειχθουν.

Joe
30-11-2011, 08:39
για να μην παρεξηγηθω, δεν τον γνωριζω προσωπικα το μαστορα, αλλα μαγαζι πανω στην αθηνων και ρισκο χασιμο πελατιας δεν πανε μαζι. τοτε δεν θα ανοιγε στην αθηνων.

Sphinxgr
30-11-2011, 08:52
Για να μην μπερδευόμαστε και επειδή στην Αθηνών είναι και η ΕΚΚΑ δεν πιστευω να αναφέρεσαι σε αυτήν. Μάλιστα δεν βλέπω το λόγο να μην γράψεις ποιος είναι ο συνεργείος....

angelzeli
30-11-2011, 08:53
οχι πανω στην λ.αθηνων κοντα στη λεωφορο!!!

angelzeli
30-11-2011, 08:59
αν ψαχνεστε δεν ειναι κανενα απο 3 που ειναι πανω στην λ.αθηνων!!! ειναι πολυ καλη απο οτι εχω ακουσει!!!

Sphinxgr
30-11-2011, 09:52
Χωρίς να κατονομαστεί όμως η πληροφορία είναι μάλλον άχρηστη ;)

ΟΚ, κάποιο συνεργείο δεν κάνει σωστή δουλειά! Τι συνηθέστερο?

manousakis
30-11-2011, 10:10
βασικά σίγουρα είναι εξουσιοδοτημένο και δεν είναι εξειδικευμένο? έχει διαφορά ;)
και θα συμφωνήσω με το σφίγγα, αν δεν μας πείς ποιος είναι η πληροφορία από μόνη της είναι άχρηστη...

angelzeli
30-11-2011, 10:14
γενικο συμπερασμα....καλο ειναι να ειμαστε παρον στο σερβις εαν δεν εμπιστευομαστε καποιον!!!!αποψη μου!

Garfito
30-11-2011, 10:16
γενικο συμπερασμα....καλο ειναι να ειμαστε παρον στο σερβις εαν δεν εμπιστευομαστε καποιον!!!!αποψη μου!

αυτο εννοειται,

Garfito
30-11-2011, 10:17

αυτο εννοειται,

ilman3
30-11-2011, 10:50
μαλλον δεν μιλαμε για καποιο εξουδιοδοτημενο αλλα ενα απο τα πολλα συνεργεια που ξερουν απο σμαρτ...το τιμολογιο που σου εδωσε τι εγραφε οτι αλλαξε?τηλ στην Mercendes-hellas εκανες να τους πεις τι εγινε?

manousakis
30-11-2011, 11:21

αυτό είναι ότι πιό βλακεία έχω ακούσει... και όχι απο εσένα μόνο αλλά από πολλούς...
1ον αν δεν εμπιστευόμουν κάποιον δε θα πήγαινα ποτέ το αμάξι μου στο συνεργείο του
2ον δεν ξέρω να ξεχωρίζω τι λάδια θα μου βάλει (αφού οι αντιπροσωπίες τώρα τα έχουν σε βαρέλια για λόγους κόστους) ούτε αν τα μπουζιά είναι καλά (μπορεί να είναι παλιά να τα έχει καθαρίσει) ούτε αν το αμάξι έχει 1 ή 3 σκισίματα στην πολλαπλή (αφού για να τα δώ θα πρέπει να κατεβάσω το μισό αμάξι κάτω)

οπότε είμαι δεν είμαι μπροστά το ίδιο που μου κάνει... και αν τα ήξερα όλα αυτά, ναι κυρίες και κύριοι δεν θα το πήγαινα στο συνεργείο... θα το έφτιαχνα ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...

djvolis
30-11-2011, 11:25
αυτό είναι ότι πιό βλακεία έχω ακούσει... και όχι απο εσένα μόνο αλλά από πολλούς...
1ον αν δεν εμπιστευόμουν κάποιον δε θα πήγαινα ποτέ το αμάξι μου στο συνεργείο του
2ον δεν ξέρω να ξεχωρίζω τι λάδια θα μου βάλει (αφού οι αντιπροσωπίες τώρα τα έχουν σε βαρέλια για λόγους κόστους) ούτε αν τα μπουζιά είναι καλά (μπορεί να είναι παλιά να τα έχει καθαρίσει) ούτε αν το αμάξι έχει 1 ή 3 σκισίματα στην πολλαπλή (αφού για να τα δώ θα πρέπει να κατεβάσω το μισό αμάξι κάτω)

οπότε είμαι δεν είμαι μπροστά το ίδιο που μου κάνει... και αν τα ήξερα όλα αυτά, ναι κυρίες και κύριοι δεν θα το πήγαινα στο συνεργείο... θα το έφτιαχνα ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...+1!

manousakis
30-11-2011, 11:33
ααα και φίλος δεν τα είπα κακοπροαίρετα ούτε για να στην μπω... ;)

ilman3
30-11-2011, 12:10

οπότε είμαι δεν είμαι μπροστά το ίδιο που μου κάνει... και αν τα ήξερα όλα αυτά, ναι κυρίες και κύριοι δεν θα το πήγαινα στο συνεργείο... θα το έφτιαχνα ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...

σε γενικες γραμμες συμφωνω,μονο που θελω να μου πεις σε ποια αντιπροσωπια ειδες λαδι σε βαρελι (οχι οτι ειναι κακο να ειναι σε βαρελι αν ειναι το ιδιο με αυτο του 1 λιτρου) ή να κατσουν να καθαρισουν τα μπουζι για να τα ξαναβαλουν...το κοστος τους ειναι μικρο κ δεν θα κατσουν να χαλασουν την εικονα τους για κατι τοοσο απλο κ φθηνο (ασχετα που τα χρεωνουν 3 φορες πανω).αυτα τα κανουν μικρα συνεργεια για να μεγαλωσουν τα κερδη τους

manousakis
30-11-2011, 12:41
στη mercedes στο Ρέθυμνο είναι το ίδιο ακριβώς με τα μικρά και κάθε βαρέλι έχει απ'εξω ετικέτα ίδια με τα μικρά μπουκαλάκια του λίτρου, αυτό με τα μπουζιά εγώ ας πούμε τα αλλάζω κάθε 40.000 δεν έχουν πάθει και τίποτα θα μπορούσε κάποιος να τα καθαρίσει και να τα βάλει καινούρια, 10 λεπτά δουλειά στο μπουζί είναι με τις αναδουλειές που έχουν ορισμένοι σκοτώνουν μύγες άρα τους συμφέρει να βγάλουν ενα 20ευρω παραπάνω, αλλά όπως είπες αυτό το κάνουν στα μικρά συνεργεία

Garfito
30-11-2011, 13:14
στη mercedes στο Ρέθυμνο είναι το ίδιο ακριβώς με τα μικρά και κάθε βαρέλι έχει απ'εξω ετικέτα ίδια με τα μικρά μπουκαλάκια του λίτρου, αυτό με τα μπουζιά εγώ ας πούμε τα αλλάζω κάθε 40.000 δεν έχουν πάθει και τίποτα θα μπορούσε κάποιος να τα καθαρίσει και να τα βάλει καινούρια, 10 λεπτά δουλειά στο μπουζί είναι με τις αναδουλειές που έχουν ορισμένοι σκοτώνουν μύγες άρα τους συμφέρει να βγάλουν ενα 20ευρω παραπάνω, αλλά όπως είπες αυτό το κάνουν στα μικρά συνεργεία

δεν υπαρχει εξουσιοδοτημενο στο ρεθυμνο, αλλα εξειδικευμενο,

manousakis
30-11-2011, 13:42
μα δεν ανέφερα πουθενά οτι είναι εξουσιοδοτημένος

gavanos
30-11-2011, 13:43
αγορασα ενα σμαρτ απο μαντρα και το πηγα για σερβιςι κ για ενα τσεκαρισμα γενικο για το τι εχει και τι οχι το αμαξι!!!αποφασησα να παω σε ενα εξουσιωδοτημενο στην λ.αθηνων. περα απο απατη ειναι κ ασχετοι!!!!!!!!!!μετα απο αυτα που μου ειπαν κατι δεν μου κολαγε κ πηγα κ για δευτερη γνωμη απο γνωστο-φιλο !αποτελεσμα δεν ειχαν αλαξει φ.λαδιου, φ.βενζινης,λαδια σασμαν κ μπουζι τα 3 τα κατω!!!!πισω το αμαξι ειχε τρακαρισμα κ δεν μου το ειπαν ενω εγω επεμενα γιατι ετσι φαινοταν!!!!ενα λαμπακι που φεγγει το καλοριφερ ηταν καμενο,του να το αλαξει κ μου ειπε οτι υπαρχει φωτισμος εκει παρα μονο μ,ε παντεντα!!!κ τελος οτι η παλαπλη εχει ενα μικρο σκισιμο αλλα δυστηχως εχει 3 μεγαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!απατη λοιπον κ ασχετοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!μακρια λοιπον φιλοι μου απο κατι τετοιους!!!εξευτελιζουν κ το ονομα της mercedes!!!!!!!!!

Καταρχήν θα σταθώ στα υπογραμμισμένα σημεία του post σου:
1) Αναφέρεις ότι το πήγες για γενικό τσεκάρισμα. Δεν αναφέρεις πουθενα ότι τους είπες να σου αλλάξουν ό,τι χρειαζόταν να αλλαχτεί.
2) Αναφέρεις ότι το συνεργείο ήταν εξουσιοδοτημένο και στην Λ. Αθηνών (κάτι το οποίο στη συνέχεια το αναιρείς). Και εν πάσει περιπτώσει, γράψε εδώ για ποιο συνεργείο μιλάς, για να γνωρίζουμε και εμείς, και για να έχει και ο ιδιοκτήτης του συνεργείου, εάν ενδιαφερθεί, να κάνει τον αντίλογο. Σε αντίθετη περίπτωση, το post σου δεν έχει καμία αξία για κανέναν μας.
3) Τι ακριβώς σου είπαν και τί δεν σου κόλλαγε απο αυτά?
4) Εάν το αυτοκίνητο είναι 450 (600cc-700cc) όντως εκεί που είναι το καλοριφέρ δεν έχει λαμπάκι, αλλά μεταδίδεται ο φωτισμός από ένα κεντρικό λαμπάκι με πρισματική διάταξη. Συνεπώς, για να φωτίσεις το καλοριφέρ, πρέπει να γίνει πατέντα πράγματι.

Ξαναλέω. το να βγαίνεις και να κατηγορείς ένα συνεργείο αόριστα χωρίς να αναφέρεις το όνομά του, δεν λέει τίποτα σε κανένα από τα μέλη.
Περιμένω να απαντήσεις αφενός στα 4 παραπάνω σημεία, έτσι ώστε όλο το θέμα αυτό να αποκτήσει νόημα. ;)

Garfito
30-11-2011, 13:50
2ον δεν ξέρω να ξεχωρίζω τι λάδια θα μου βάλει (αφού οι αντιπροσωπίες τώρα τα έχουν σε βαρέλια για λόγους κόστους) ούτε αν τα μπουζιά είναι καλά (μπορεί να είναι παλιά να τα έχει καθαρίσει) ούτε αν το αμάξι έχει 1 ή 3 σκισίματα στην πολλαπλή (αφού για να τα δώ θα πρέπει να κατεβάσω το μισό αμάξι κάτω

και γω και ο ilman3, μαλλον καταλαβαμε λαθος; εξηγησε μας τι εννοεις

gavanos
30-11-2011, 14:03
Ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας. Καλύτερα να περιμένουμε πρώτα την απάντηση από τον angelzeli και στη συνέχεια μιλάμε συγκεκριμένα ;)

manousakis
30-11-2011, 14:55
οκ λάθος διατύπωση... στον ΠΡΩΗΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ επισκευαστή mercedes & smart στο Ρέθυμνο τώρα που η motorcar έκλεισε ( η motorcar είναι ο εξουσιοδοτημένος έμπορος smart & mercedes στην Κρήτη) και ΝΗΝ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ...

πάντως και στη motorcar Ηρακλείου βαρέλια έχουν για το λάδι...

angelzeli
30-11-2011, 19:16
φιλοι μου μολις γυρησα σπιτι απο εκει που πηγα για το δευτερο σερβις στο ιδιο αμαξι μεσα σε 5 μερες!!![στο σερβις τους ειπα αλαζετε τα φιλτρα -λαδια μπουζι το λαμπακι αν θελει μπαλακι συνμλοκ κλπ κλπ τα παντα!!!!!!!ετσι ακριβος και ακομη περισσοτερα!!!!!!!]σημερα πηγα να ξανα αλαξω σε δικο μου συνεργειο οτι δεν εχει αλαχτει, μετα απο χθεσινο ελενχο!!!!!!!!!!φ.λαδιου φ.βενζινης βαλβολινες σασμαν δεν ειχε αλαξει!!!αλλα το κουλο ειναι οτι ειχε αλαξει μπουζι ενω μου ειπε οτι δεν αλαξε γιατι δεν θελανε!!!!τεσπα αλλα να μην ξερουν οτι εχει ενα λαμπακι που φωτηζει τους διακοπτες του καλοριφερ?κ μου ειπαν οτι ολλα ετσι ειναι απο την μανα τουσ? κ μονο με πατεντα γινεται??????κ εγω πως το αλαξα σημερα????????????????????????ελεος και αλλα πολλα ακομα που δενθελω να αναφερω!!!!στο σμαρτ μου ειναι 700αρι μοντελο του 9/05!!!αυτα τα λεω για να προσεχετε!!!!!!!

kostastnt
30-11-2011, 19:39
Αυτό το post είναι τελείως ανούσιο.. Αφού είχες "δικό σου" συνεργείο γιατί πήγες εξ'αρχης σε άλλο;

Πως κατάφερες άλλαξες λαμπάκι, όταν δεν υπάρχει; Αλλά υπάρχει φωτοδίοδος..

Γιατί έλεγξες αν αλλάχτηκαν τα φίλτρα και τα μπουζιά; Τι υποψιαζόσουν;

Ερωτήσεις πολύ ξεκάθαρες..

gavanos
30-11-2011, 20:44
Καταρχήν θα σταθώ στα υπογραμμισμένα σημεία του post σου:
1) Αναφέρεις ότι το πήγες για γενικό τσεκάρισμα. Δεν αναφέρεις πουθενα ότι τους είπες να σου αλλάξουν ό,τι χρειαζόταν να αλλαχτεί.
2) Αναφέρεις ότι το συνεργείο ήταν εξουσιοδοτημένο και στην Λ. Αθηνών (κάτι το οποίο στη συνέχεια το αναιρείς). Και εν πάσει περιπτώσει, γράψε εδώ για ποιο συνεργείο μιλάς, για να γνωρίζουμε και εμείς, και για να έχει και ο ιδιοκτήτης του συνεργείου, εάν ενδιαφερθεί, να κάνει τον αντίλογο. Σε αντίθετη περίπτωση, το post σου δεν έχει καμία αξία για κανέναν μας.
3) Τι ακριβώς σου είπαν και τί δεν σου κόλλαγε απο αυτά?
4) Εάν το αυτοκίνητο είναι 450 (600cc-700cc) όντως εκεί που είναι το καλοριφέρ δεν έχει λαμπάκι, αλλά μεταδίδεται ο φωτισμός από ένα κεντρικό λαμπάκι με πρισματική διάταξη. Συνεπώς, για να φωτίσεις το καλοριφέρ, πρέπει να γίνει πατέντα πράγματι.

Ξαναλέω. το να βγαίνεις και να κατηγορείς ένα συνεργείο αόριστα χωρίς να αναφέρεις το όνομά του, δεν λέει τίποτα σε κανένα από τα μέλη.
Περιμένω να απαντήσεις αφενός στα 4 παραπάνω σημεία, έτσι ώστε όλο το θέμα αυτό να αποκτήσει νόημα. ;)

Εξακολουθείς να μην απαντάς στα ερωτήματά μου...

angelzeli
01-12-2011, 12:56
[QUOTE=angelzeli;822195]θα σου απαντησω φιλος γιατι εισαι πολυ δυσπιστος!!!! ακου λοιπον απο την αρχη!!!!αγορασα ενα σμαρτ 700αρι μεταχειρο γερμανιας και επα να το παω σε merc μιας κ τα ξερει πολυ καλα τα αμξια αυτα!!!κ οτι θα μου βαλουν κ σφραγιδα στο βιβλιο!!!!!πηγα κ τους ειπα θελω σερβις γενικο τα παντα φιλτρα λαδια μπουζι μπαλακια ακρομπαρα κ οτι αλλο θελει το αμαξι για να ειναι τελειο!!!!κ αν κατι ειανι ακριβο να με παρουν να τους δωσο το οκ να το αλαξουν!!!!!επισης τσεκ αν ειανι τρακαρισμενο τι ειναι βαμενο χιλιομετρα αν φαινονται κ γενικα τα παντα!!!!!!!!!!!!!!ετσι ακριβως ειπα!!!!!!!!!!!!!!!!!αααα κ οτι δεν εχει φωτισμο στα κουμπια του καλοριφερ κατι μαλλον εχει καει κ θελει αλαγη!!!!! οταν πηγα να το παρω αναβω φωτα τιποτα παλι φωτησμο μηδεν τους ρωταω γιατι δεν το αλαξανε κ μου ειπαν οτι ολλα τα σμσρτ δεν εχουν φως εκει παρα μονο με πατεντα γινεται!!!!εκει εμεινα μαλακας!!!γιατι εχω μπει σε πολλα σμσρτ κ εχω δει οτι εχει!!!!!ετσι λοιπον πηγα στο παλιο μου συνεργεια εκει που παω τα αλλα αμαξια μου!!!!κ την συνεχεια την εχω πει πιο πανω!!!!!!!!!!!!!!!αυτα τα ειπα για να προσεχετε τους απατεωνες!!!!!κ επιδη παλι καποιος θα ρωτησει γιατι δεν πηγα να τουσ το πω!!!πηγα εγινε τισ πουτανας αλλα αυτο δεν λεει κατι1!!!!οπως επισης οτι εχω δικιο!!!!αλα αρχιδια δεν μου λεει κατι!!!!!!!αυτα κ τελος!!!!!!!bb

angelzeli
01-12-2011, 12:59
οσο για ποιος ειναι δεν θελω να πω!!!!εσεις εχετε πει ποιον να αποφευγουμε!!!!!οχι τιποτα αλλο εσεις ειστε σμαρτακιδες εγω μολις το πηρα!!!κ οχι για μενα αλλα για την γυναικα μου!!!!εγω εχω αλλο εργαλειο!!!!!!!!!!!!αααα κ κτι ακομα πολαπλη σκετη που θα βρουμε?????ειανοι ραγισμενη σε τρεισ μεριες!!

gavanos
01-12-2011, 13:42
οσο για ποιος ειναι δεν θελω να πω!!!!

Το να βγαίνεις και να λες ότι είναι απάτη ένα "άγνωστο" συνεργείο, χωρίς να το τεκμηριώνεις, είναι αφενός άχρηστη πληροφορία, που μόνο εντυπώσεις δημιουργεί.
Αφετέρου κανείς δεν μπορει να βασιστεί στα γραφόμενά σου, αφού δεν έχει τη δυνατότητα και η "άλλη" πλευρά τυχόν να αντικρούσει αυτά που γράφεις.

Υπάρχει λοιπόν ειδικό section με συνεργεία, στην υποενότητα του κάθε συνεργείου μπορείς να γράψεις ελεύθερα την άποψή σου. Και αν το συνεργείο δεν βρίσκεται στη λίστα, μπορείς να ενημερώσεις ώστε να προστεθεί. Περιμένω λοιπόν την απάντησή σου, έτσι ώστε το συγκεκριμένο thread είτε να μεταφερθεί εκεί που πρέπει (στο αντίστοιχο θέμα του συνεργείου), διαφορετικά δεν έχει λόγο ύπαρξης.

mechanical666
01-12-2011, 14:02
καταρχην καλημερα και καλο μηνα,ο κρητικος φιλος μας εκανε λαθος διατυπωση στο λαμαπκι..εννοει το ιδιο το κουμπακι του καλοριφερ..τωρα για ολα τα αλλα πες στα παιδια το μαγαζι και στον gavano αυτα που σε ρωταει γιατι βλεπω να ξεσπαει βεντετα!!!!!!!!!αντε και μακρια απο περιεργους...

axgt200ps
02-12-2011, 00:06
λοιπον παιδια η κατασταση εχει ως εξης:ο φιλος angelzeli εχει απολυτο δικιο σε αυτα που λεει...και τα επιβεβαιωνω ολα 100 τις 100...και ξερετε γιατι;;γιατι ακριθως τα ιδια επαθα κ εγω πριν απο χρονια στο ιδιο συνεργειο..διαβασα την ιστορια του φιλου κ ηταν σαν να την εγραψα εγω...να μην τα πολυλογω...δεν μου αλλαξε ποτε μπουζι φιλτρο λαδιου φιλτρο καμπινας φιλτρο βενζινης και τακακια...με λιγα λογια μου αλλαξε μονο τα λαδια...και γι αυτο δεν ειμαι σιγουρος..το οτι δεν μου ειχε αλλαξει ολα τα παραπανω το ανακαλυψε ενα απο τα καλυτερα συνεργεια για σμαρτ της Αθηνας και μαλιστα μου ειπε σημεια κ τερατα γι αυτον που το ειχα παει στην αρχη..συγκεκριμενα του εχουν σπασει πολλες φορες το μαγαζι...το οτι δεν θελει ο φιλος angelzeli να μην πει το ονομα αυτου του απατεωνα ειναι σεβαστο απολυτα γι αυτο μην σπευδετε να τον φατε σαν κορακια..αν του κανει καμμια αγωγη θα τον υπερασπιστειτε εσεις;;;το συνεργειο ειναι συνεργειο mercedes και βρισκεται εκει που σας ειπε..το θεμα ειναι πως ολα αυτα δεν μπορει κανεις να τα αποδειξει ασχετα που και σε εμενα και στον φιλο εκανε σαν βρεγμενη γατα και ζηταγε συγνωμη...ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΜΕRCEDES ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ SMART...ΑΠΛΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΣΜΑΡΤ...ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ..

giannakis
02-12-2011, 08:26
Εχει καταντησει κουραστικο αυτο το θεμα! Φιλε οπως εχουν πει κι αλλα μελη ποιο πανω αν δε κατονομασει το συνεργειο για να προφυλαχθουν κι αλλοι ιδιοκτητες σμαρτ τοτε η ολη κουβεντα γινετα απλα για να γινεται! Οσο για την αγωγη που λες οτι μπορει να κανει το συνεργειο, αν εχει χεσμενη τη φωλια του ο τυπος σιγα μη του κανει αγωγη αλλα κι αν παρουμε την εκδοχη οτι την κανει, μπορει το παιδι να παρει σαν μαρτυρα τον ιδιοκτητη του αλλου συνεργειου που το πηγε!

gavanos
02-12-2011, 08:31
Καταρχήν γράφεται ένα thread με τίτλο: Απάτη το service της Mercedes.
Αυτό είναι και το μοναδικό που φαίνεται σαν επικεφαλίδα όταν οποιοδήποτε μέλος κάνει browsing στο forum. Η πρώτη εντύπωση λοιπόν είναι ότι σε "κάποιο" συνεργείο της Mercedes έχει υπάρξει πρόβλημα με κάποιο(α) μέλος(η) του SmartMania. Μπαίνοντας μέσα στο thread για να διαβάσει περισσότερα, το "χ" μέλος δεν διαβάζει τίποτα άλλο πέρα από άχρηστες πληροφορίες, αφού δεν του διευκρινίζεται σε ποιο συνεργείο γίνεται αναφορά.

Έτσι έχουμε τα εξής:
1) Μιλάμε για ένα άγνωστο συνεργείο, το οποίο δεν έκανε σωστά τη δουλειά του. Ποιο το όφελος για τα μέλη του SmartMania?
2) Το ότι το συνεργείο παραμένει "άγνωστο", δεν δίνει την ευκαιρία τυχόν στον ιδιοκτήτη του να μπει και να υπερασπιστεί (εάν αυτό τον ενδιαφέρει) το μαγαζί του και έτσι να υπάρξει διάλογος.
3) Από τη στιγμή που δεν γίνονται τα παραπάνω, το εν λόγω συνεργείο πιθανότατα θα παραμείνει "άγνωστο", θα συνεχίσει να κάνει άσχημα τη δουλειά του, άρα τίποτα δεν αλλάζει.
4) Το θέμα με την αγωγή που αναφέρει ο φίλος axgt200ps δεν υφίσταται. Αν διαβάσει ο οποιοσδήποτε την ενότητα με τα συνεργεία, θα διαπιστώσει ότι υπάρχουν αλλού καλά σχόλια και αλλού άσχημα. Και πίστεψέ με τα σχόλια αυτά διαβάζονται και από τους ιδιοκτήτες των συνεργείων αποδεδειγμένα. Πέρα από το ότι κανείς δεν μπορεί να κάνει καμία τέτοια νομική κίνηση απέναντι σε ένα...ουσιαστικά nickname, όπως δεν έχει γίνει και μέχρι τώρα, παρά τα πολύ χειρότερα που έχουν αναφερθεί για διάφορα συνεργεία κατά καιρούς από μέλη. Ακόμα και αυτό το θέμα με την αγωγή που λες axgt, αν ίσχυε (που δεν ισχύει ξαναλέω), με την λογική αυτή, θα μπορούσε και η Mercedes γενικά να κάνει αγωγή στο μέλος αυτό, μιας και ο τίτλος του thread αφήνει να εννοηθεί ότι μιλάμε για απάτη της Mercedes γενικά.

Για όλα τα παραπάνω λοιπόν είναι ξεκάθαρο το ότι όλες οι παραπάνω πληροφορίες, μας είναι άνευ ουσίας από την στιγμή που δεν ξέρουμε για τί μιλάμε, άρα και από τί να προφυλαχτούμε.

drmdtsap
02-12-2011, 08:32
Ρε παιδια ελεος... Γιατι δε λετε το ονομα του συνεργειου; Εγω εχω και ενα mercedes sc230 κ το παω σε καποιο απο αυτα στη λ. Αθηνων κ θελω να ξερω. Εγω το παω στον Μπιμπαση το mercedes μου. Κ το smart εκει θα το πηγαινα για το service. Θελω λοιπον τη γνωμη σας κ νομιζω οτι καλο ειναι να παραθετουμε την αποψη μας περι συνεργειων. Μεχρι στιγμης δεν ειχα παραπανο αλλα ουτε κ φιλος μου που το πηγαινει εκει.

Sent from my Kompressor iPhone

Sphinxgr
02-12-2011, 10:13
Εμένα μαρέσε η ΕΚΚΑ στην Αθηνών! Ούτε εγώ θα το πηγαίνω εκεί από δω και πέρα!

angelzeli
02-12-2011, 11:19
για να κλεισει το θεμα επιδη εχει καταντηση κουραστικο!!!1 δεν θελω να πω το ομονα του συνεργειου!!!! 2 ι να μην μας κοροιδευουν!!!!!! 3 ας γραψει το συνεργειο οτι λεω ψεμμετα!!!!!ξερει πολυ καλα ποιος ειμαι!!!!!! 4 αυτο που προτεινω-προκαλω ειναι μετα απο σερβις να πατε κ καπου αλλου να κανετε τσεκ αν σας αλαξαν οτι σας ειπαν η οτι πληρωσατε τουλαχιστον!!!!! 5 εγω δεν εχω καποιο οφελως απο ολλο αυτο !!!!εγω διπλο σερβις πληρωσα!!!!αλλα εκνευριζομαι γιατι μας περναμε για πολυ μ@λ@κ@ς και κατι τετιοι ασχετοι και απατεωνες {ανθρωποι και οχι εταιριες}!!! μας εχου για πολοι κουταβια κ προβατο και καπως ετσι με απατεωνιες και κλεψιες εφτασε η ελλεδα ως εδω!!!!!!!!ευχαριστω κ συγνωμη αν σας κουρασα!!!εγω εσας ηθελα να προστατευσω εγω παει την πατησα!!!απλα να να προσεχετε

soupatoras
02-12-2011, 11:25
Ρε αδεφε πως μας προστατευεις? Μη λεγοντας το συνεργειο? Ημαρτον δηλαδη... Δεν επρεπε καν να ανοιξεις καινουργιο θεμα!

drmdtsap
02-12-2011, 11:35
για να κλεισει το θεμα επιδη εχει καταντηση κουραστικο!!!1 δεν θελω να πω το ομονα του συνεργειου!!!! 2 ι να μην μας κοροιδευουν!!!!!! 3 ας γραψει το συνεργειο οτι λεω ψεμμετα!!!!!ξερει πολυ καλα ποιος ειμαι!!!!!! 4 αυτο που προτεινω-προκαλω ειναι μετα απο σερβις να πατε κ καπου αλλου να κανετε τσεκ αν σας αλαξαν οτι σας ειπαν η οτι πληρωσατε τουλαχιστον!!!!! 5 εγω δεν εχω καποιο οφελως απο ολλο αυτο !!!!εγω διπλο σερβις πληρωσα!!!!αλλα εκνευριζομαι γιατι μας περναμε για πολυ μ@λ@κ@ς και κατι τετιοι ασχετοι και απατεωνες {ανθρωποι και οχι εταιριες}!!! μας εχου για πολοι κουταβια κ προβατο και καπως ετσι με απατεωνιες και κλεψιες εφτασε η ελλεδα ως εδω!!!!!!!!ευχαριστω κ συγνωμη αν σας κουρασα!!!εγω εσας ηθελα να προστατευσω εγω παει την πατησα!!!απλα να να προσεχετε

Φιλε μου συγνωμη αλλα κουραστικος εγινες εσυ. Μας ζαλισες μεχρι τωρα απλα με λογια του αερα. Το ποστ σου ειναι αχρηστο και χωρις νοημα χωρις το ονομα του σερβις. Δεν θα κανες δυσφημιση λεγοντας την εμπειρια σου. Σ ολα τα φορουμ με αυτοκινητα γινεται αυτο.εγω πιστευω πως για να μην αναφερεις το ονομα μαλλον μουφας εισαι. Αλλιως θα το κανες. Καλη σου μερα.

ilman3
02-12-2011, 12:48
γ 4 αυτο που προτεινω-προκαλω ειναι μετα απο σερβις να πατε κ καπου αλλου να κανετε τσεκ αν σας αλαξαν οτι σας ειπαν η οτι πληρωσατε τουλαχιστον!!!!!

Αν το συνεργειο ειναι οκ κ τους εχεις εμπιστοσυνη δεν πας σε 2-3 συνεργεια μετα απο ενα απλο service.....καλο θα ηταν να πεις κ το ονομα του συνεργειου για να βοηθηθουν κ ολοι εμεις που απλα ακουμε τι εγινε αλλα δεν ξερουμε που εγινε

ermis1975
02-12-2011, 13:16
Πάντως ο τίτλος δεν ειναι και τόσο σωστός. Το συνεργείο mercedes γενικά δεν είναι απάτη! Το συγκεκριμένο είναι!!
Απο εκεί και πέρα, ποτέ δε μπορεί να ξέρεις αν σου αλλαξαν κάτι ή όχι. Απλά πρέπει να έχεις εμπιστοσύνη. Και μια αντιπροσωπεία δυσκολότερα δε θα αλλάξει κάτι των 5-10 ευρώ. Ενα συνεργείο μικρό, μπορεί πχ να φυσίξει το φίλτρο αέρα και να πεί στο άλλαξε...ή να βάλει μπουζί μεταχειρισμένα!

mechanical666
02-12-2011, 13:43
μουφα ποστ δλδ πως μας βοηθησες ρε φιλε???προφανως 1 αυτοκινητο πας σε σερβις,γιατι αυτα γινοντε χρονια τωρα....

drmdtsap
02-12-2011, 13:52
Ρε παιδια πειτε επιτελους πιο ειναι...

drmdtsap
02-12-2011, 13:58
Στη λεωφ. Αθηνων ειναι η ΕΚΚΑ, οι Αφοι Μπιμπαση κ αλλο που δεν ξερω επωνυμια στο οποιο δεν θα πηγαινα ουτε το lada του παππου μου. ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ 3; Τουλαχιστον στειλτε μου με ενα πμ...

axgt200ps
02-12-2011, 14:01
αυτο που μπορω να πω ειναι πως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΚΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΙΜΠΑΣΗΣ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ..ελπιζω να βοηθησα...

ermis1975
02-12-2011, 14:26
Παρόλα αυτά δινεις λάθος εντυπώσεις. Καλύτερα να πείς ποιό είναι. Πάντως προτιμότερο να πηγαίνεις ΕΚΚΑ ή Λαινόπουλο ή σε όποιον άλλο εξουσιοδοτημένο παρά σε μικρότερα που κάνουν λαμογιές!!

drmdtsap
02-12-2011, 15:56
αυτο που μπορω να πω ειναι πως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΚΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΙΜΠΑΣΗΣ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ..ελπιζω να βοηθησα...
Σε ευχαριστω... Τουλαχιστον ησυχασα... Ουφφφ... :-)