PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : απατη συναγερμου η κακη τοποθετηση απο αντιπροσωπο??

giannism
12-11-2013, 20:00
οπως λεει και ο τιτλος εβαλα ενα φτηνο συναγερμο προτιμωντας σε πρωτη φαση την ασφαλιση ολικης και μερικη κλοπης του σμαρτ μου.(451)
τυχαια ανκαλυψα στην πρωτη εβδομαδα το εξης.
ο συναγερμος οπλιζει απο το κλειδι του σμαρτ.οπλιζω λοιπον τον συναγερμο ,αφηνω ανοιχτο το παραθυρο και βαζω το χερι μου μεσα να χτυπησει.χτυπαει κανονικα και πατωντας με σειρα τα αλαρμ πρωτα στο ταμπλο και μετα το κουμπι του ξεκλειδωματος επισης στο ταμπλο χωρις το κλειδι αφοπλιζεται κανονικα.!!!!!
απλα δεν υπαρχει.πηρα τηλ τον εγκαταστατη δεν γνωριζει κατι.τι νομιζετε οτι φταιει?κακος προγραμματισμος η ελαττωμα του συναγερμου?
φυσικα θα προσπαθησω να τον δωσω πισω αν δεν διορθωνεται.

gavanos
12-11-2013, 20:05
μήπως ο συναγερμός ειναι ΜΕΤΑ;

Sent from my i-G@V

giannism
12-11-2013, 20:06
med ειναι η μαρκα του

gavanos
12-11-2013, 20:13
το θέμα με αυτούς τους συναγερμούς (δεν ξερω αν συμβαίνει με όλους αλλα ξερω για τον meta και πλέον μαλλον και για τον med) σε που δεν έχουν χειριστήριο δικο τους αλλα χρησιμοποιούν το μαμα κλειδί ειναι πως παίρνουν εντολή να κλειδώσουν ΜΕΤΑ το κλείδωμα και να ξεκλειδώσουν ΜΕΤΑ το ξεκλείδωμα. Οπότε ανιχνεύει πως το αμάξι ξεκλειδώνει και για αυτο αφοπλίζεται. Δεν ξερω όμως εάν αυτο γίνεται να αλλάζει στους συγκεκριμένους (που χρησιμοποιούν το μαμα κλειδί).

Για παράδειγμα: μπορείς μα απενεργοποιήσεις τον συναγερμό χωρις να ξεκλειδώσει το αυτοκινητο; Εάν ισχύει αυτο που γραφω πιο πάνω, τότε μάλλον οχι...

Sent from my i-G@V

giannism
12-11-2013, 20:22
Για παράδειγμα: μπορείς μα απενεργοποιήσεις τον συναγερμό χωρις να ξεκλειδώσει το αυτοκινητο; Εάν ισχύει αυτο που γραφω πιο πάνω, τότε μάλλον οχι...

Sent from my i-G@V
δυστυχως .κλειδωνω το σμαρτ κανονικα αφηνοντας ανοιχτο το παραθυρο.χτυπαει ο συναγερμος βαζω το χερι μου μεσα παταω τα 2 κουμπια που σας ειπα και απενεργοποιειται κανονικα.δηλαδη αν καποιος μου σπασει το τζαμι βαζει το χερι του μεσα τα παταει κ κανει ησυχος την δουλεια του!!!!
επισης φιλος που εχει τον ιδιο ,συμβαινει αυτο ακριβως.
σκεφτομαι αν δεν αλλαζει αυτο να στειλω χαρτι στην εταιρια μεσω δικηγορου.

giannism
12-11-2013, 20:24
αυτο γινεται βεβαια μονο αν πατησω τα αλαρμ πρωτα

ilman3
12-11-2013, 20:54
στειλε ότι θες οι συναγερμοι που οπλιζουν απο το κλειδι αυτό κανουν..παρε ένα μοντελο με ξεχωριστο control

giannism
12-11-2013, 21:00
εχεις δικιο...απλα ειμαι εκνευρισμενος.θα τον φαω αυτο τον συναγερμο...

x-oyranoy
12-11-2013, 21:40
φίλε μου και εγώ Med έχω, θα το δοκιμάω άυριο το πρωί και θα σου πω εαν αυτό ειναι λογική λειτουργία.

djvolis
13-11-2013, 10:41
ο συναγερμος ειναι οκ... ετσι δουλευουν οι can bus

giannism
13-11-2013, 16:54
ο συναγερμος ειναι οκ... ετσι δουλευουν οι can bus
οκ.....σπας το παραθυρο...πατας το κουμπι ξεκλειδωματος...κ εφυγες...

roadsterf2
13-11-2013, 17:27
εχεις δικιο...απλα ειμαι εκνευρισμενος.θα τον φαω αυτο τον συναγερμο...
Γιαυτο το τονιζε και στη σελιδα του ο σφιγγας. Οτι αποφευγουμε συναγερμους που ναι πανω στο κλειδι. Αλλα και οι ψαγμενοι εγκαταστατες προτεινουν συναγερμους με εξτρα κοντρολακι.

giannism
13-11-2013, 18:03
Γιαυτο το τονιζε και στη σελιδα του ο σφιγγας. Οτι αποφευγουμε συναγερμους που ναι πανω στο κλειδι. Αλλα και οι ψαγμενοι εγκαταστατες προτεινουν συναγερμους με εξτρα κοντρολακι.
αλλο το ενα αλλο το αλλο.δεν εγραψε κανεννας οτι ξεκλειδωνεις απο μεσα.δεν κατακρινω μην παρεξηγηθω κανενα απο εδω μεσα .

giannism
13-11-2013, 18:12
αναλυω τοσο το θεμα για να προστατευσω υποψηφιους αγοραστες.

djvolis
13-11-2013, 20:34
οταν σπας το τζαμι βαραει το κραδασμικο και μετα το ρανταρακι (η το ογκομετρικο)... θα βαρεσει μην ανησυχεις.. υπαρχουν αλλοι τροποι δυστηχως πιο ευκολοι που δε θα βαρεσει :(

giannism
28-11-2013, 19:50
τελικα μετα απο επικοινωνια του εγκαταστατη με την med εγιναν τα εξης.
η εταιρια δεν γνωριζε αυτο που περιεγραψα προσπαθησε σε online συστημα να το διορθωσει μεσω ενημερωσης λογισμικου αλλα δεν...
το αποτελεσμα προς τιμη του εγκαταστατη ηταν να μου βαλει αλλο συναγερμο με ξεχωριστο τηλεκοντρολ χωρις καμια αλλη χρεωση.