Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234
Αποτελέσματα 76 μέχρι 94 από 94

Θέμα: Πρόσθετα λαδιού

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1120

Απάντηση: Πρόσθετα λαδιού

Πολλά ακούγονται η αλήθεια είναι! Κάποιες ερωτησούλες όμως...

α) το πρώην motorkote 100 (που παλιότερα ήταν σκέτο motorkote) και νυν Super Dynamic, δεν είχε κατοχυρώσει νομικά το όνομα του μιας και προϋπήρχε των "ανταγωνιστών" του?

Νομικά αν το είχε κάνει θα μπορούσε να δικαιωθεί για παραπλάνηση αγοραστικού κοινού αφού χρησιμοποίησαν την ονομασία του χωρίς έγκριση.

β) το motorkote 100 αλλάζει τη σύσταση των λαδιών?

γ) Αν το motorkote 100 δημιουργήθηκε πριν απο 15 χρόνια+ απο τότε δεν έχει αλλάξει ρυζικά η κατασκευή των λαδιών, με εξελιγμένα πρόσθετα κλπ τα οποία το καθιστούν αν όχι μη αποτελεσματικό, μη συμβατό με τις νέες συνθέσεις??? Δεν ακούγεται λογικό να είναι συμβατό με τα πάντα για πάντα!

δ) Η βενζίνη η οποία χρησιμοποιείται στην Αμερική έχει αξιοσημείωτες διαφορές σε σχέση με την ευρωπαϊκή, με κύρια, τα κατάλοιπα τα οποία αφήνει. Για αυτό το λόγο τα λάδια της Αμερικής δεν έχουν την ίδια σύσταση με τα Ευρωπαϊκά. Το motorkote 100 πως γίνεται να κάνει για όλες τις τεχνολογίες - λάδια παγκοσμίως!?

ε) Το motorkote 100 χρησιμοποιείται χωρίς κανένα πρόβλημα σε καινούργιους κινητήρες όπως και σε μεταχειρισμένους ή δημιουργεί προβλήματα σε κάποια από αυτές τις κατηγορίες?

στ) τέλος αν ανοιχτεί ένα μπουκαλάκι πρέπει να χρησιμοποιηθεί άμεσα, ή το υπόλοιπο του μπορεί να χρησιμοποιηθεί και μετά απο αρκετό καιρό χωρίς να αλλάξει η σύσταση του (πχ να αποροφά υγρασία?)?

Τα παραπάνω ως δύσπιστος καταναλωτής παρότι έχω εξαρχής δηλώσει υποστηρικτής του motorkote 100 εφόσον γνωρίζω και εγώ "από μέσα" και μάλιστα αμερόληπτα ότι οι πελάτες του είναι απόλυτα ευχαριστημένοι.

Χαίρομαι που έχεις απορίες και τις εκφράζεις.
    1ον Όπως έγραψα και χθες το όνομα Motorkote 100 ήταν παντελώς άγνωστο. Αυτό για να μην γελιόμαστε ότι΄πουλούσαμε κάτι ψεύτικο στο όνομα κάποιου γνωστού προιόντος. Επιπλέον όταν έμείς κάναμε και το τονίζω εμείς , δικαστήριο παρουσιάστηκαν στοιχεία ότι το άλλο προιόν είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και άλλης εταιρείας με αποτέλεσμα θεωρητικά να μην μπορεί να γίνει δυνατή η απομακρυνσή του από την αγορά. Και σε ρωτάω. Ποιος έχανε από την υπόθεση. Εμείς που 15 χρόνια με απίστευτη δουλειά και διαφήμιση κάναμε γνωστό και την κατηγορία αυτή προιόντων αλλά και το όνομα ή οι άλλοι που ενω νομικά λένε ότι είναι κάτι διαφορετικό στην πιάτσα διαδίδουν ότι ξαφνικά μετά από 15 χρόνια μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ εταιρεία ανακάλυψε την Ελλάδα και έφερε τα γνήσια προιόντα. Άρα καταλαμαίνεις ότι εμείς χάναμε , άρα η επιλογή της αλλαγής ήταν σύμφωνη και της Αμερικάνικης εταιρείας κατασκευής και δική μας.
    2ον Το αντιτριβικό superdynamic δεν επηρεάζει σε τίποτα τη σύσταση των λιπαντικών, κατά συνέπεια δεν εξαρτάται από το μέσω λίπανσης. Ακόμη όπως πολύ σωστά σκέφτεσαι όπως βελτιώνονται τα λάδια, ο κινητήρες προφανώς και οι εργαστηριακές δοκιμές πουτ γίνονται στην Αμερική βελτιώνουν και όλα μας τα προιόντα.
    3ον Η χρήση του είναι άφοβη και απροβλημάτιστη τόσο σε καινούργιους κινητήρες όσο και σε παλιούς. Απόδειξη ότι συνεργάτες είναι ακόμη και επίσημες αντιπροσωπείες αυτοκινήτων και μοτο.
    4ον Το προιόν δεν αλλοιώνεται εφόσον το μπουκαλάκι κλείσει καλά, όπως και όλα τα χημικά προιόντα.

Υ.Σ. Όλα αυτα τα γράφω όχι γιατί απλά θέλω να υπερασπιστώ κάτι δικό μου, αλλά κυρίως γιατίως Έλληνες έχουμε την τάση πολύ εύκολα να πιστεύουμε ότι ακόυμε να το παίζουμε εξυπνάμηδες του στυλ : ε, εσείς οι βλέκες σας κορόιδευαν τόσο καιρό και εγώ ο μάγκας ανακάλυψα την Ιθάκη. Και κυρίως γιατί είναι πολύ εύκολο και ανόητο να αποκαλείς ΑΡΧΙΚΛΕΦΤΑΡΑ μια επιχείρηση 40 χρόνων που έχει φτιάξει το κλιματισμό στην Ελλάδα , σαν να μην τρέχει μία.Δυστυχώς το internet είναι ένας χώρος που α κάθε ένας ανώνυμα μπορεί να γράφει και να λέει κάθε ..... ιδέα χωρίς συνέπειες.

Ευχαριστώ για την επικοινωνία
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Ημ. Εγγραφής
    May 2007
    Δύναμη Φήμης
    130

MOTOR COTE 100 απλά δεν υπάρχει στις ΗΠΑ
    υπάρχει MOTORCOTE , αυτό https://www.motorkote.com/
    που είναι και το γνήσιο .Τα άλλα είναι κάτι άλλο με παραπλήσια η διαφορετικά ονόματα
    focman

Ημ. Εγγραφής
    May 2008
    Δύναμη Φήμης
    119

πολυ πιθανον.....

5. Απάντηση: Πρόσθετα λαδιού

Στο δικό μου μόλις έβαλα το Motorcote(made in usa) έκοψε θόρυβο από τον κιντήρα(αισθητά).
    Έχει 92000χλμ. και μόλις γράψει μερικά ακόμα θα σας πω εντυπώσεις από κατανάλωση βενζίνης και λαδιού.

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2006
    Δύναμη Φήμης
    152

Εχει κανεις χρησιμοποιησει το Τorco (Επιταχυντής Καυσίμου - Οκτανίων) ; Ειναι ενισχυτικο βενζινης, το πηρα μαζι με το Motorkote αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα απο τα 2 ακομα...
    It's not just a car, it's a way of life !

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2011
    Δύναμη Φήμης
    0

Καλημέρα έλεγα να το βάλω και εγώ στο δικό μου είναι καμπριολέ 600 2000 μοντέλο. Πόση ποσότητα θα χρειαστώ μαζί και με το κιβώτιο ταχυτήτων... μόλις το πήρα το σμαρτακι και δεν γνωρίζω τπτ ακόμα. Ευχαριστώ

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2011
    Δύναμη Φήμης
    79

στοκιβωτιο οντως ποση ποσοτητα ριχνουνε??

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007
    Δύναμη Φήμης
    342

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Thanasis Xrisantzas Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλημέρα έλεγα να το βάλω και εγώ στο δικό μου είναι καμπριολέ 600 2000 μοντέλο. Πόση ποσότητα θα χρειαστώ μαζί και με το κιβώτιο ταχυτήτων... μόλις το πήρα το σμαρτακι και δεν γνωρίζω τπτ ακόμα. Ευχαριστώ
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από kokos198 Εμφάνιση Μηνύματος
    στοκιβωτιο οντως ποση ποσοτητα ριχνουνε??
    αν μιλάμε για το Motorcote !!!
    μισό στον κινητήρα κ το άλλο στο κιβώτιο!!
    κ ξανά μετά απο 10000 km ξανά στον κινητήρα !
    dm 4891 nikol
    σε οσους αρέσουμε για τους αλλους δεν...

Το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό των ανόητων είναι ότι προσέχουν τα σφάλματα των άλλων και δεν βλέπουν τα δικά τους.

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2011
    Δύναμη Φήμης
    86

Αν βάλεις μόνο στον κινητήρα ( μαζί με τα λάδια ) , υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? ή απλώς κάνεις μισή δουλειά ?

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2011
    Δύναμη Φήμης
    79

εριξα 3 λιτρα λαδι στη μηχανη και ενα μικρο μοτορκοτε,290ml και ξεπερασε κατα ελαχιστα το max o δεικτης μου, θα το αποροφησει το motorkote η να παω να βγαλω λιγο λαδι?

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007
    Δύναμη Φήμης
    342

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από kokos198 Εμφάνιση Μηνύματος
    εριξα 3 λιτρα λαδι στη μηχανη και ενα μικρο μοτορκοτε,290ml και ξεπερασε κατα ελαχιστα το max o δεικτης μου, θα το αποροφησει το motorkote η να παω να βγαλω λιγο λαδι?
    έβαλες πολύ !!!
    να πας να βγάλεις!! ανάμεσα min-max πρέπει να είναι η στάθμη !
    dm 4891 nikol

Το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό των ανόητων είναι ότι προσέχουν τα σφάλματα των άλλων και δεν βλέπουν τα δικά τους.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007
    Δύναμη Φήμης
    342

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από tzem Εμφάνιση Μηνύματος
    Αν βάλεις μόνο στον κινητήρα ( μαζί με τα λάδια ) , υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? ή απλώς κάνεις μισή δουλειά ?
    κανένα πρόβλημα!!
    dm 4891 nikol

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2011
    Δύναμη Φήμης
    86

Δεν υπάρχει πρόβλημα και το δικό μου πάνω στην max γραμμή είναι.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1120

Αν βγάλει πρόβλημα δεν θα τα βγάλει σε 5 λέπτα αλλά μακροπρόθεσμα. Αν τρως πατάτες τηγανητές δεν πεθαίνεις μόλις τις φας. Αν τρως τακτικά θα έρθει η ώρα που θα ψοφήσεις και θα φταίει αυτό.

Το ίδιο και εδώ. Λίγο το ένα λίγο το άλλο, δε θέλει και πολύ.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007
    Δύναμη Φήμης
    342

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sphinxgr Εμφάνιση Μηνύματος
    Αν βγάλει πρόβλημα δεν θα τα βγάλει σε 5 λέπτα αλλά μακροπρόθεσμα. Αν τρως πατάτες τηγανητές δεν πεθαίνεις μόλις τις φας. Αν τρως τακτικά θα έρθει η ώρα που θα ψοφήσεις και θα φταίει αυτό.

Το ίδιο και εδώ. Λίγο το ένα λίγο το άλλο, δε θέλει και πολύ.
    Δάσκαλε !!!! το έθεσες άριστα !!!!
    dm 4891 nikol

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007
    Δύναμη Φήμης
    342

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από tzem Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν υπάρχει πρόβλημα και το δικό μου πάνω στην max γραμμή είναι.
    αν δεις κανένα άσπρο ντουμάνι ξαφνικά να σε ακολουθεί μην τρομάξεις θα σου έχει γυρίσει λάδια απο το ψευτοκάπακο .... το έχω πάθει κ το λέω !
    dm 4891 nikol

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2011
    Δύναμη Φήμης
    86

Το κανονικό πρέπει να είναι ανάμεσα στην min και max γραμμή ?

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1120

Ναι

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Ψυγείο Λαδιού
    Από gavanos στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 01-02-2012, 19:25
  2. Ψυγείο λαδιού
    Από jos στο forum Βελτιώσεις
    σχόλια: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08-06-2008, 17:56

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης