Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 26 μέχρι 50 από 59

Θέμα: ΝΕΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ

Α.
    Γιοβάννα σχετικά με το σχόλιό σου για το χώρο συνάθροισής μας στο ΣΕΦ: Είναι δηλαδή τόσο πρόβλημα ο χώρος του ΣΕΦ σε σχέση με το Σκλαβενίτη? Σίγουρα μπορεί να είναι, εάν μιλάς για την Βάρκιζα ως τελικό προορισμό. Αλλά δεν θυμάμαι (τουλάχιστον προσωπικά, που έχω λείψει σε ελάχιστες συναντήσεις) να σε έχω δει σε συνάντηση ακόμα και τότε που μαζευόμασταν Σκλαβενίτη και πηγαίναμε 10' πιο πέρα (π.χ. Πλατεία Μπουρναζίου).

Επομένως δεν θεωρώ ότι έχει βάση ο ισχυρισμός σου, ούτε η παράθεση χιλιομετρικών αποστάσεων. Πόσο μάλλον όταν υπάρχουν άτομα που ξεκινούσαν από Γλυφάδα ή Βάρκιζα για να έρθουν Σκλαβενίτη για να μαζευτούμε γνωρίζοντας από πριν ότι ο τελικός προορισμός είναι Γλυφάδα ή και νοτιότερα.

Δεν είναι τα χιλιόμετρα το θέμα. Είναι πόσο το θέλει κανείς ή όχι.
    Εάν έρθεις σε κάποια συνάντηση και δεις τι κέφι γίνεται, θα καταλάβεις ίσως τι εννοώ.

Β. Σχετικά με νόμους κλπ, ένα έχω να πω. Ότι οι νόμοι είναι για να προστατεύουν τον πολίτη και όχι για να έχεις τους κάθε λογής κομπλεξικούς να ψάχνουν ΠΟΥ μπορούν να στηριχτούν για να σε γράψουν. Παράδειγμα? (που το έζησα) Μπλόκο στα λιμανάκια (καμία σχέση με κόντρες κλπ), έλεγχος, και αφού όλα ήταν εντάξει λαμβάνουμε την εξής ατάκα: λοιπόν παιδιά δεν έχουμε γράψει κανέναν σήμερα, οπότε θα γράψουμε εσάς. 32 Ευρώ πρόστιμο. Και μετά μου λές για αντιστάσεις κατά της αρχής κλπ? Από εδώ και στο εξής θα κυκλοφορώ με mini κάμερα όταν πηγαίνω εκεί, και αλλίμονο σε εκείνον που θα με γράψει αδίκως. Γιατί καλοί οι νόμοι, αλλά όπως σε όλες τις κοινωνικές ομάδες, έτσι κι εδώ υπάρχουν πολλοί αρχιμ@λ@κες.

Φιλικά πάντα

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2004
    Δύναμη Φήμης
    341
    Οι γνωριμίες μας με τον κύριο ΜΑΚΗ... 30φυλλο... είναι πολλές φίλε gav και με ιδιαίτερες ανησυχίες σε τέτοια θέματα!!! Όταν έχεις υλικό just... tell me!
    ForTwo 84PS Pulse

ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΤΟ FORFOUR
    http://www.car.gr/ads/cars/one.php?id=143784

Εννοείται. Ας το σταματήσουμε εδώ όμως γιατί βγήκαμε |off^

Guest

egw nomizo oti?

sto stadio einai polu kalh h kinisi tou proedrou,einai k peripou kentro gia olous sas peripou apo oti exw katalavi,isa isa sta smartomaniac pou menoun pio voria einai nomizo pio konta opo oti ston sklaveniti,sory gia tin gnomi mou an k den exw erthi na sas dw akomh,alla nimizw oti o xwros einai poli idanikos exw paei polles fores gia kafe sto olumiko pou vriskete ekei ston xwro,egw tha prepi na feygw xaramata :lol: :lol: :lol: logo tou oti meno salamina,alla den variese h kali parea metra,ta leme sintoma, ps1: o gavanos exei apolito dikio gia to b meros tis sizitisis me tin giovana, ps2 osi exete allaksi eksatmisi k kani thorivo,simvouli to prostimo min to plirwsete pigenete sto dikastirio k tha athoothite an fisika exete to timologio agoras,etsi tin glitosa k egw,piga ediksa to timologio,oti einai diatrito tis eforias,oti plirosa to 18% akros nomima ,k oti afoy isagete sto kartos tin perna k apo ton elenxo,k athoothika pan psifi.kala na pername :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2004
    Δύναμη Φήμης
    246
    Τζοβάνα προφέρεται.
    Το ΣΕΦ σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρη8εί "κέντρο". Μάλλον προέκυψε σαν ιδέα από κάποια πρόσωπα που ...συμπτωματικά μένουν νότια. Σαν να σας λέω εγώ να συναντιόμαστε ΟΑΚΑ, ή Λαϊνόπουλο. Σκεφτείτε ότι όσοι μένουν βόρεια πρέπει να διασχίσουν ΟΛΟ το λεκανοπέδιο δύο φορές. Και τονίζω το ότι κάποιοι δουλεύουμε. Καλή η φάση και η παρέα και τα ρέστα, αλλά και η κούραση, κούραση.
    Βόρειοι, αντισταθείτε!
    Smart & MacMini. Everything else should be HUGE.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Giovanna
    Μάλλον προέκυψε σαν ιδέα από κάποια πρόσωπα που ...συμπτωματικά μένουν νότια.
    ΚΙ ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΚΟΥΣΤΕΙ, Η ΙΔΕΑ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕΝΩ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ 8)
    Σφίγγω τα δόντια μου και έχω παρηγοριά μου
    μόνο το όνειρό μου κι όσο αντέξει η καρδιά μου
    θα είμαι εδώ και καλά να το θυμάστε
    και αφού δε σέβεστε, θα με φοβάστε.
    L.G

Τζοβάνα προφέρεται.
    Το ΣΕΦ σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρη8εί "κέντρο". Μάλλον προέκυψε σαν ιδέα από κάποια πρόσωπα που ...συμπτωματικά μένουν νότια. Σαν να σας λέω εγώ να συναντιόμαστε ΟΑΚΑ, ή Λαϊνόπουλο. Σκεφτείτε ότι όσοι μένουν βόρεια πρέπει να διασχίσουν ΟΛΟ το λεκανοπέδιο δύο φορές. Και τονίζω το ότι κάποιοι δουλεύουμε. Καλή η φάση και η παρέα και τα ρέστα, αλλά και η κούραση, κούραση.
    Βόρειοι, αντισταθείτε!
    Τζοβάνα λοιπόν.

α. Σε καμία περίπτωση δεν στέκουν αυθαίρετα συμπεράσματα. Το να σου πω ότι η ιδέα καθώς και η απόφαση λήφθηκε από άτομα που μένουν 5' από το Σκλαβενίτη (εγώ μένω 400 μέτρα μακρυά) θα βγάλει κάτι? Όχι βέβαια. Νομίζω ότι αν διάβασες καλά το προηγούμενο post μου θα κατάλαβες τι εννοώ. Μάλλον όμως δεν το διάβασες καλά.

β. Οι "νότιοι" έκαναν ολόκληρο ταξίδι χωρίς κανένα σχόλιο ή παράπονο 1+ χρόνο τώρα. Όλοι δουλεύουν, πολλοί μάλιστα έρχονται κατευθείαν από τη δουλειά.

γ. Το ότι είναι -πολύ- καλή φάση η παρέα (για τα ρέστα δεν ξέρω) το γνωρίζω, και μάλιστα από πρώτο χέρι. Εσύ όμως που το ξέρεις?

Και να επαναλάβω την ερώτηση που μάλλον δεν πρόσεξες προηγουμένως. Εσύ που ήσουν όταν μαζευόμασταν Σκλαβενίτη?

Guest
    Παιδια ηρεμηστε.........οι αποφασεις εχουν παρθει απο κει και περα οποιος θελει ερχεται και οποιος δεν θελει δεν ερχετε!!!!!

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2004
    Δύναμη Φήμης
    243
    EGO DIAFONO GIA TO SHMEIO ....

PROTEINO NA TO KANOUME SE NHSI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SALAMINA - AIGINA KAI AN DEN ARESEI PROTEINO NA TO KANOUME STON KORYDALLO - NIKAIA POU EINAI KAI TO POIO KENTRIKO SHMEIO SYNADHSHS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (POLY ANTIKEIMENIKOS E?)
    Lambros

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1235
    Τζοβάνα προφέρεται.
    Βόρειοι, αντισταθείτε!
    de to katalava giovanna to voreioi antistathite???ginete kanenas polemos????
    i to olo thema mipws einai gia tin diki sou dieukolinsi?giati dekades paidia apo to club pou erxontai stis sinantiseis kanoun kapoies thysies gia na erthoun,eite tha afisoun tin gkomena gia mia mera,eite tha prepei na upoxrewthoun na paroun repo wste na einai ekei,KAI OLA AUTA GIA TIN PAREA!!!!
    smartmaniac 1000%

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από anastasis
    Τζοβάνα προφέρεται.
    Βόρειοι, αντισταθείτε!
    de to katalava giovanna to voreioi antistathite???ginete kanenas polemos????
    i to olo thema mipws einai gia tin diki sou dieukolinsi?giati dekades paidia apo to club pou erxontai stis sinantiseis kanoun kapoies thysies gia na erthoun,eite tha afisoun tin gkomena gia mia mera,eite tha prepei na upoxrewthoun na paroun repo wste na einai ekei,KAI OLA AUTA GIA TIN PAREA!!!!
    Μπα. Ούτε καν για διευκόλυνση δεν πρόκειται. :evil:
    Μάλλον απλώς κουβέντα να γίνεται. :evil: :evil:
    Αφού...:

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gavanos
    Και να επαναλάβω την ερώτηση που μάλλον δεν πρόσεξες προηγουμένως. Εσύ που ήσουν όταν μαζευόμασταν Σκλαβενίτη?

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2004
    Δύναμη Φήμης
    341
    Αναστάση έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι μια μεγάλη θυσία την κάνουν πια ακόμη μεγαλύτερη και για κάποιους υπάρχει μια διευκόλυνση χωρίς αυτό όμως να σημαίνει ότι δεν θυσιάζουν κάτι.
    Δεν νομίζω ότι συντρέχει λόγος να το συζητάμε άλλο, απλά πάντα όταν κάτι έχει παγειωθεί και υπάρχουν αλλαγές , πάντα θα υπάρχουν αντιδράσεις. Ψυχραιμία λοιπόν, είμαστε μια παρέα!
    (Φαντάζομαι τι θα γινόταν εάν άλλαζε η ημέρα!!! :shock: )
    ForTwo 84PS Pulse

ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΤΟ FORFOUR
    http://www.car.gr/ads/cars/one.php?id=143784

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1235
    sorry alla de mporw na katalavw,kapoios na dilwnei kati,xoris prota na to exei dokimasei....tespa....o kathe anthrwpos exei ta dika tou pisteuw....
    smartmaniac 1000%

Το θέμα είναι πως μπορείς να αντιδράς σε κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει (ΣΕΦ), και ειδικότερα όταν δεν έχεις δοκιμάσει ούτε το παλιό (Σκλαβενίτης), για την αλλαγή του οποίου αντιδράς!!! :twisted:

Guest
    Τζοβάνα προφέρεται.
    Βόρειοι, αντισταθείτε!

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2003
    Δύναμη Φήμης
    277
    Ξεκαθαρίζω ότι έχω έρθει σε μία μόνο συνάντηση κυρίως λόγω μέρας (σπάνια είμαι Πέμπτη στην Αθήνα) και απόστασης (Λονδίνο παλιότερα, Αλεξανδρούπολη τώρα).
    Επίσης να αναφέρω ότι ο Σκλαβενίτης με βόλευε σαν μέρος, κοντά μου σχετικά και εύκολο να βρεθεί. Και σίγουρα τώρα πια (αν τύχει να μπορώ να έρθω) θα το ξανασκεφτώ αν πρέπει να ψάξω να ανακαλύψω το νέο μέρος.
    Από την άλλη εφόσον υπήρχαν δυσκολίες έπρεπε να βρεθεί κάποιο άλλο μέρος.
    Τίποτε δεν είναι οριστικό, υποθέτω ότι αν αρκετοί δυσκολευτούν ή αν βρεθεί άλλο πιο βολικό μέρος θα γίνει αλλαγή του τόπου συνάντησης.
    Άρα το πρώτο στάδιο για επιστροφή στον Σκλαβενίτη θα ήταν η προσωπική επαφή και εξασφάλιση ελευθερίας. Αν όμως κάποιος ήξερε τον Σκλαβενίτη ή κάποιον ικανά ισχυρό εκεί θα είχε δράσει. Άρα πάμε στην άλλη περίπτωση, εύρεση εναλλακτικού μέρους. Όταν είχε συζητηθεί το θέμα δεν νομίζω να είχε αποδώσει καρπούς. Τώρα που ίσως κάποιοι καίγονται περισσότερο θα αποκτήσουν κίνητρο να ψάξουν και να βρουν καλύτερο μέρος να προτείνουν! Μέχρι τότε ΣΕΦ it is! :wink: :twisted:

onyx=μυστηριώδης αντιδραστική οντότητα του forum......

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από onyx
    θα το ξανασκεφτώ αν πρέπει να ψάξω να ανακαλύψω το νέο μέρος.
    Βρε συ αφού είναι πανεύκολο! Μια ευθεία είναι από το σημείο που στρίβεις για Σκλαβενίτη. Ρίξε μια ματιά και στο σκιτσάκι πάνω... :wink:

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1235
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από onyx
    Ξεκαθαρίζω ότι έχω έρθει σε μία μόνο συνάντηση κυρίως λόγω μέρας (σπάνια είμαι Πέμπτη στην Αθήνα) και απόστασης (Λονδίνο παλιότερα, Αλεξανδρούπολη τώρα).
    Επίσης να αναφέρω ότι ο Σκλαβενίτης με βόλευε σαν μέρος, κοντά μου σχετικά και εύκολο να βρεθεί. Και σίγουρα τώρα πια (αν τύχει να μπορώ να έρθω) θα το ξανασκεφτώ αν πρέπει να ψάξω να ανακαλύψω το νέο μέρος.
    Από την άλλη εφόσον υπήρχαν δυσκολίες έπρεπε να βρεθεί κάποιο άλλο μέρος.
    Τίποτε δεν είναι οριστικό, υποθέτω ότι αν αρκετοί δυσκολευτούν ή αν βρεθεί άλλο πιο βολικό μέρος θα γίνει αλλαγή του τόπου συνάντησης.
    Άρα το πρώτο στάδιο για επιστροφή στον Σκλαβενίτη θα ήταν η προσωπική επαφή και εξασφάλιση ελευθερίας. Αν όμως κάποιος ήξερε τον Σκλαβενίτη ή κάποιον ικανά ισχυρό εκεί θα είχε δράσει. Άρα πάμε στην άλλη περίπτωση, εύρεση εναλλακτικού μέρους. Όταν είχε συζητηθεί το θέμα δεν νομίζω να είχε αποδώσει καρπούς. Τώρα που ίσως κάποιοι καίγονται περισσότερο θα αποκτήσουν κίνητρο να ψάξουν και να βρουν καλύτερο μέρος να προτείνουν! Μέχρι τότε ΣΕΦ it is! :wink: :twisted:
    de nomizw na eixan provlima oi alloi 30+pou eixan erthei stin prwth sunanthsh sto sef.....
    smartmaniac 1000%

Guest

mia paratirisi

Τζοβάνα προφέρεται.
    Βόρειοι, αντισταθείτε!
    den nomizo oti einai etsi opos ta les tzovana,k logo oti apethinese se mena,exw na sou pw oti den plironome me tin wra,k se parakalo na eisai pio kosmia se atoma pou den gnorizis,ektos an einai sinithia na kalosorizis ta nea meli toy smartmania,eyxaristo poly

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1235

Re: mia paratirisi

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από giorgos-theodora
    Τζοβάνα προφέρεται.
    Βόρειοι, αντισταθείτε!
    den nomizo oti einai etsi opos ta les tzovana,k logo oti apethinese se mena,exw na sou pw oti den plironome me tin wra,k se parakalo na eisai pio kosmia se atoma pou den gnorizis,ektos an einai sinithia na kalosorizis ta nea meli toy smartmania,eyxaristo poly
    pistepse me,den einai ma katholou etsi,apla i giovana,i tzovana opws proferete,paralogizete kai vgenei entelws ektos apo to klima tou club
    smartmaniac 1000%

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2003
    Δύναμη Φήμης
    321
    Επειδή βλέπω κάποιους να αντιδρούν σχετικά με το σημείο συνάντησής μας, θα ήθελα να πω, πως αν υπάρχει μια καλύτερη ιδέα για το σημείο αυτό, να μας την γνωστοποιήσουν.
    Έχει ξαναζητηθεί και στο παρελθόν αυτό αλλά δεν υπήρξαν ιδέες που να εκπληρώνουν τις προϋποθέσεις που θέλουμε (μεγάλος χώρος, όχι ιδιωτικός, να μην μας την "πέφτει" η αστυνομία, σε κεντρικό σημείο-κοντά σε μεγάλους οδικούς άξονες κλπ).
    Η γκρίνια είναι το πιο εύκολο πράγμα.
    Γι αυτό Τζοβάνα μου, έλα σε κάποια συνάντηση πρώτα και μετά παραπονιέσαι ότι δεν σε βολεύει. Διαφορετικά, άσε, βολεύει αυτούς που έρχονται!
    Φιλικά

Guest
    ΠΩ,ΠΩ ............ ΡΕ ΑΦΙΣΤΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ............
    ΑΜΑ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΛΑΥΕΙ .............. !!!!!!!!!!!!
    ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΛΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΕΒΟΥΝ ........ ΑΦΟΥ ........ ΑΦΟΥ ...

Υ.Γ ΜΟΥ ΛΥΠΕΙ Ο ΣΚΛΑΥΕΝΗΤΗΣ ............ ΑΧ ......... ΑΧ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από pitsirikos
    ΠΩ,ΠΩ ............ ΡΕ ΑΦΙΣΤΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ............
    ΑΜΑ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΛΑΥΕΙ .............. !!!!!!!!!!!!
    ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΛΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΕΒΟΥΝ ........ ΑΦΟΥ ........ ΑΦΟΥ ...

Υ.Γ ΜΟΥ ΛΥΠΕΙ Ο ΣΚΛΑΥΕΝΗΤΗΣ ............ ΑΧ ......... ΑΧ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    exeis apolito dikio den exoume kati me tin giovana,alla o tropos pou theli na to perasi,idika emena me enoxlise arketa,allimono mia parea eimaste vre pedia,,,,,cool :lol: :lol: :lol:

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2004
    Δύναμη Φήμης
    229
    Τι τα θες????
    Και αυριο φιλοι θα ειμαστε!!!!
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    www.thesmartclub.gr

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΑΜΕ 8) 8) 8)

|off^ |off^ |off^

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ 8) 8) 8)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ
    Από gavanos στο forum Συναντήσεις Αθήνας
    σχόλια: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 03-01-2023, 05:19
  2. ΝΕΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ
    Από Lgeor στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 28-12-2022, 16:30

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης