Σελίδα 2 από 76 ΠρώτοΠρώτο 12341252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 26 μέχρι 50 από 1881

Θέμα: SMARTO-KOΝΤΡΕΣ!

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280
    Να γραφουμε για κοντρες που κανουμε με τα σμαρτακια αλλα οχι με 600αρες μηχανες. Εχει ενδιαφερον τι καταφερνουμε να περασουμε με τα κουβαδακια μας. Με μηχανη μπορεις να κανεις συνεχεια σφηνες και να περασεις και Λαμποργκινι. Αλητες μαλλιαδες με μοτοσακο που κανετε και κοντρες.
    Υπαρχει το δυναμομετρο, ο δρομος και τα λογια..........
    1.2bar 4th gear without methanol http://rt-dynamics.com/eshop/photos/SMART%20700%20cc%20120PS.JPG
    1.65 ct/2 over με μεθανολες 47 C θερμοκρασια εισαγωγης. cps oversize πιστονια. arrow μπιελες. bonalume δισκοπλατο βολαν. Ποσο να ειναι τωρα;

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ChridO";p="54188
    STELIX ΣΕ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ'ΧΕΙΣ
    Ευχαριστω. Πετα μπροστα στο χελωνοσμαρτακι σου ενα αυτοκολλητο Ραφαελ η Ντονατελο η Μικελαντζελο και μετα ελα να τα παμε. Επειδη εκει μπορει να χασω μετα σε παω και μια κοντρα σε σουβλακια παιδακια η κατι αντιστοιχο. Φοραω προγραμμα και εχω πολλα κυβικα οποτε εκει θα εισαι λιγος. :lol:
    1.2bar 4th gear without methanol http://rt-dynamics.com/eshop/photos/SMART%20700%20cc%20120PS.JPG
    1.65 ct/2 over με μεθανολες 47 C θερμοκρασια εισαγωγης. cps oversize πιστονια. arrow μπιελες. bonalume δισκοπλατο βολαν. Ποσο να ειναι τωρα;

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2005
    Δύναμη Φήμης
    195

Re: Ποιους κεράσαμε - μας κέρασαν "τσαγάκι"...

Dvcam sorry αν το εγραψα λαθος! Εχω το Pulse το μαυρο grafiti που γνωριστηκαμε την Πεμπτη! Και ΠΡΟΚΑΛΩ οποιος εχει προγραμμα απο τον MICROCAR και λεει οτι ειναι 96 αλογα να ερθει να τα παμε εγω ειμαι 90hp 700cc του BONALUME και λογικα θα ειμαι πισω ετσι δεν ειναι??? Ζητω λοιπον κοντρα με 700cc της MICROCAR με προγραμμα!

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2005
    Δύναμη Φήμης
    195

συγνωμη ξεχασα να αναφερω στο προηγουμενο post μου οτι πριν την κοντρα τα 2 αυτοκινητα θα τα κοιταξει μηχανικος για να εξακριβωθει αν φορανε αυτα που υποσχονται και οχι αλλα. Και παω και 1000 ευροπουλα ετσι για να εχει και ενδιαφερον!

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2003
    Δύναμη Φήμης
    408

Έκτακτο δελτίο καιρού από την Ε.Μ.Υ...
    Σε λίγο.... άξαφνα θα συννεφιάσει και θα βροντήξει και θ'αστράψει... |ukl^

Και κάνω και donate στον smart pulse 5 πόντους έτσι για να γουστάρουμε!!! |sil^
    Enjoy the silence...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280
    Ο Chrido αποτι μου εχει πει το δικο του εχει 90 τροχο οχι στροφαλο που θελει ο φιλος μας και μου εχει πει δεν κανει κοντρες με στοιχημα. Ισως εχει αλλαξει γνωμη. Προσωπικα δεν κανω κοντρες με στοιχημα γιατι δεν κανει καλο στο αυτοκινητο μου και δεν μου αρεσει να κανω εχθρους.Οποιος μου φαει χρημα δεν ανηκει στους φιλους μου και κοιταω πως θα τα παρω πισω γρηγορα. Το ιδιο πιστευω θα ισχυει και για καποιον που θα του φαω εγω χρημα. Τωρα δουλευω 1.3 overboost. Αν ηταν για κοντρες με στοιχημα αυτο θα ηταν 1.5-1.6. Την Κυριακη που εκανα κοντρα με το Punto εξω ειχε 38 βαθμους και εγω ειχα ανεβασει και κραταγα 4 βουλες θερμοκρασια. Τρωω κολλημα με κοντρα καποιες φορες και το μονο που με ενδιαφερει ειναι η νικη και οχι οι συνεπειες στο αυτοκινητο. Αλλη φορα θα εμενα απο βενζινη. Κοντρες στο φιλικο ναι με οποιον θελει αλλα με στοιχημα οχι. Υπαρχει ο PEPOS βεβαια ο οποιος αν το μαθει μαλλον θα κατεβει με στοιχημα. Αυτος εχει μετατροπη απο Microcar. Ειναι το παιδι με τα 3 οργανα στην κολωνα για οσους εχεουν δει το αυτοκινητο του. Νομιζω ειναι 700αρι και 96 που ψαχει ο φιλος μας.

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2005
    Δύναμη Φήμης
    195

STELIX ΟΚ τα μετραμε χωρις φραγκα ετσι για το χαβαλε και για να δουμε τι υποσχεται ο καθε βελτιωτης και τι υσχιει πραγματικα! Τι λες?

ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ,ΓΙΑ ΝΑΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ,ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΝ PEPO,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΕ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ'ΧΕΙΣ...ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ ΕΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΓΙΑΝΑ ΤΣΕΚΑΡΙΣΤΕΙΤΕ...*Ο STELIX EINAI ΕΚΤΟΣ ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ),ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΑΕΙ ΣΩΛΗΝΩΣΕΙΣ*..ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΘΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΕΓΩ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ...ΣΤΕΙΛΕ Π.Μ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ,ΩΡΑ,ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΗΝ BP ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΒΑΡΥΜΠΟΠΗ,ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΕΣ ΤΗΝ ΕΣΥ
    Known as ChridO
    423kg/.......hp
    Max Accel: 0,6g's,0-100km/h in 7.8sec
    Max Velocity:197,28kmph
    402,3m at 14,3s@197,18kmph

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2005
    Δύναμη Φήμης
    195

Καλα καταλαβες, οκ μιλαμε μεσα στην εβδομαδα να κανονισουμε μερα και ωρα οσο για την BP σημφωνο πιστευω οτι ειναι καλο μερος, τωρα για τον προφιλακτηρα δεν σε καταλαβαινω τι ενοεις?

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2005
    Δύναμη Φήμης
    195

Ο δικος σου τι φοραει εχει το πρωτο κιτ που αναφερεις με το προγραμμα η εχει και αλλα πραγματα εγω πως θα το ξερω?

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Smart pulse";p="54425
    Ο δικος σου τι φοραει εχει το πρωτο κιτ που αναφερεις με το προγραμμα η εχει και αλλα πραγματα εγω πως θα το ξερω?
    Ανοιγεις το μοτερ και βλεπεις. Ο PEPOS φοραει προγραμμα και φιλτρο μονο. Προφανως σου λεει να βγαλεις προφυλακτηρα για να ελεγθει αν φορας μεγαλυτερη τουρμπινα απο την μαμα. Με μενα αν θες τα παμε καποιο Σαββατο. Πες και κανονιζουμε.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1162

reeeeeeeeeeeee eleipa toso kairo k to xasa to theatro skiwn..!!! ti ginete re mages xamos,ta pire o chrido k goustarwwwwwwwwwwwww-o neos o s.pulse einai k geitonaki!!!loipon pote to rantevou k dilwnw parwn gia tin kodra stin bp!!!
    :evil: oti den se skotwnei se kanei pio dynato...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280
    Υπονοεις οτι καποιοι απο εδω μεσα ειναι καραγκιοζηδες;

ΚΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΙ ΦΟΡΑΤΕ,ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΣΠΙΝ ΕΚΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ,ΚΑΙ Η ΒΕΝΖΙΝΗ ΣΤΟ 1 ΛΙΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΗΝ BP..ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ,ΕΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΕΙ ΑΛΛΗ WASTE GATE Η OCTANE BOOSTER H START BUTTON ΤΗΣ BONALUNE ΘΑ ΑΚΥΡΩΘΕΙ Η ΚΟΝΤΡΑ
    Known as ChridO
    423kg/.......hp

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2003
    Δύναμη Φήμης
    218

Χρηστο σκευτομουν να παω και εγω να ανοιξω με τα παιδια μεχρι 4αρτες :wink: τι λες??? :twisted:
    Πάμε στην Χίο ν' αγοράσουμε τσιχλίτσες....
    να βγούμε στην ακρογιαλιά, να κάνουμε......φουσκίτσες...
    :shock:

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2003
    Δύναμη Φήμης
    408

Ρε συ Αντρέα.... δεν το λυπάσαι το μικρό σου???
    Αφού είναι κρυωμένο, γιατί θες να το ζορίσεις??? :lol:
    Enjoy the silence...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280
    Πρωτο σταδιο η Bonalume βαζει εξωτερικη wastegate νομιζω. Το start button τι ειναι;.Αν δεν κανω λαθος πρωτο σταδιο εχει προγραμμα, σωληνα απο εισαγωγη σε τουρμπο και εξωτερικο wastegate ολα μαζι στα 1700..

Εγω φιλε smart pulse επειδη κανω κοντρες χωρις στοιχημα οταν θες να τα παμε πες μου και φορα οτι θες.

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2003
    Δύναμη Φήμης
    218
    Βρε Στεφανε μου γιατι ακουω πολλα σε αυτο το topic και δεν αντεχω αλλο,εξαλου αν σκασω σε τετοια κοντρα,η σκαστρα θα παει περιπατο,normal θα ειμαι....
    Πάμε στην Χίο ν' αγοράσουμε τσιχλίτσες....
    να βγούμε στην ακρογιαλιά, να κάνουμε......φουσκίτσες...
    :shock:

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280
    Αφου μαζευομαστε αρκετοι σιγα σιγα που θελουμε να κανουμε κοντρα γιατι δεν διοργανωνουμε κατι σαν smart dragster με διαφορετικες κατηγοριες. Να φερει και ο Chrido την χελωνα του.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ STELIX ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟΤΕ ΙΣΧΥΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑ
    Known as ChridO
    423kg/.......hp

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2003
    Δύναμη Φήμης
    408

Stelix, όλο λες για το ChridΟ και τη χελώνα του.
    Τον μύθο φαντάζομαι τον ξέρεις έτσι???
    Και τι έκανε τελικά η χελώνα στο λαγό, εεε??? |devi^

Αντρέα, σε καταλαβαίνω αγόρι μου... αλλά έχει πάει αλλού η ιστορία. Το θέμα έχει πάει στο ποιός είναι ο καλύτερος βελτιωτής... γι'αυτό άρχισαν να μπαίνουν και τα λεφτά στη μέση... :evil:
    Αν θέλουν να τα στήσουν, εμένα δε με νοιάζει. Δεν με αφορά το θέμα και στην τελική, όποιος και να κερδίσει δεν θα με κάνει να αλλάξω μηχανικο :wink: Τα συμπεράσματά μου τα έχω βγάλει...
    Δε λέω... θα μου άρεσε να δω ανοίγματα από φτιαγμένα smartακια, αλλά με χαλάει να βλέπω ιστορίες με λεφτά γιατί τότε όλοι, μα όλοι αντιδρούν διαφορετικά.
    Αυτά τα ολίγα από εμένα!

Σας φιλώ στη μούρη....Τσίκης :lol:
    Enjoy the silence...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    280
    Λεω χελωνα λογω χρωματος και επειδη τον πειραζω. Οχι οτι το θεωρω αργο. Το χελωνα το ξεκινησα σαν πειραγμα οταν ειπε οτι θελει να κατεβει σε κοντρα με οποιον γουσταρει. Λογω πολυ μεγαλης ιπποδυναμης εχει προβλημα με το σασμαν (θελει πιο ανθεκτικο να σηκωσει τοσα αλογα) και ετσι το παει αργα αν δεν υπαρχει καποιος λογος-κοντρα για να το ζορισει. Πως εσενα σου λεω για το μοτοσακο σου.
    Ειναι πολλα τα λεφτα Τσικη.

ΧΕΛΩΝΑ ΧΕΛΩΝΑ ΧΕΛΩΝΑ ΜΟΥΥΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΕΙ ΠΑΕΙ ΠΑΕΙ ΠΑΕΙ ΠΑΕΙ,ΣΤΕΦΑΝΕ ΦΤΕΡΑ ΦΤΕΡΑ ΦΤΕΡΑ
    Known as ChridO
    423kg/.......hp

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2003
    Δύναμη Φήμης
    408

"Το παραλήρημα ενός ζαλισμένου μηχανικού" :lol:

Χρήστο πρόσεξέ με, θα το πω με απλά λόγια.... ΘΕΛΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΩΩΩΡΑΑΑΑ!!!
    Ψιτ... και να σου πω.... ||22| μη φωνάζεις εδώ μέσα "Στέφανε...Φτερά..."
    Θα μου βγει το όνομα και θα με φωνάζουνε φτερού μετά!!! ||28|
    Enjoy the silence...

Σελίδα 2 από 76 ΠρώτοΠρώτο 12341252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Να κι'αλλος smarto-freak
    Από smartigo στο forum Λίστα Μελών
    σχόλια: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 03-04-2009, 21:33
  2. Smarto-used-ανταλλακτικά
    Από doperman στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15-01-2009, 10:10

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης