Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 25 από 84

Θέμα: προσθετα και βελτιωτικα βενζινης

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245

προσθετα και βελτιωτικα βενζινης

Εχετε ποτε χρησιμοποιησει αυτο η καποιο αντιστοιχο προιον αυξησης οκτανιων; Τι διαφορα ειδατε και με τι βενζινη;
    Υπαρχει το δυναμομετρο, ο δρομος και τα λογια..........
    1.2bar 4th gear without methanol http://rt-dynamics.com/eshop/photos/SMART%20700%20cc%20120PS.JPG
    1.65 ct/2 over με μεθανολες 47 C θερμοκρασια εισαγωγης. cps oversize πιστονια. arrow μπιελες. bonalume δισκοπλατο βολαν. Ποσο να ειναι τωρα;

Καμια αξιοπροσεκτη διαφορα ουτε με αυτο ουτε με το αντιστοιχο της STP. Η βενζινη ηταν απλη αμολυβδη της Shell και το αυτοκινητο το παλιο μου smart pulse 62αρι.

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2005
    Δύναμη Φήμης
    159

Re: NOS OCTANE BOOSTER

Δεν εχω δει ουτε και εγω διαφορα ουτε με της Stp ουτε με καμιας αλλης εταιριας.
    Powerd by Bonalume

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2003
    Δύναμη Φήμης
    220

Κάποιο από αυτά τα προϊόντα, μάλλον αυτό που αναφέρεις υποτίθεται διαθέτει νιτρομεθάνιο που υποτίθεται προσφέρει πολύ περισσότερο οξυγόνο προς καύση ή κάτι τέτοιο αυξάνοντας σημαντικά την θερμική απόδοση του καυσίμου.... Βέβαια θα πρέπει να μπαίνει σε ικανή ποσότητα....
    Προσοχή: οι σημαντικές λέξεις είναι τα υποτίθεται.... όπως στις περισσότερες περιτπώσεις θαυματουργών κλπ προϊόντων...

onyx=μυστηριώδης αντιδραστική οντότητα του forum......

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Διαθετει το NOS racing. Ειναι δυο ενα το street και το racing. Εσεις που το δοκιμασατε η βενζινη που ειχατε ηταν απο αξιοπιστο βενζιναδικο; Οπως λεει αυξανει τον αριθμο οκτανιων μεχρι 7 βαθμους. Οποτε με απλη αμολυβδη που στην καλυτερη των περιπτωσεων να ειναι 95 θα πας μεχρι 102. Δεν θα καταλαβεις και τρελη διαφορα. Ειναι σαν να εχεις κατοσταρα. Αν ομως εχεις κατοσταρα και βαλεις πιστευω οτι εκει θα γινεται μεγαλη διαφορα ειδικα αν εχεις βελτιωμενη εισαγωγη. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι τι επιπτωσεις που μπορει να εχει στο μοτερ.
    1.2bar 4th gear without methanol http://rt-dynamics.com/eshop/photos/SMART%20700%20cc%20120PS.JPG
    1.65 ct/2 over με μεθανολες 47 C θερμοκρασια εισαγωγης. cps oversize πιστονια. arrow μπιελες. bonalume δισκοπλατο βολαν. Ποσο να ειναι τωρα;

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    De tha deis kamia diafora giati apla ta moter tou smart einai ftiagmena na diaxeirisontai 95 oktania, opote einai sa na epanerxomaste sth paleoterh koubenta pou exei ginei aplh h super amolybdh....

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Αυτο για τα 95 οκτανια εχει καποιος σχετικο χαρτι η διευθυνση στο ιντερνετ να μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε; Αν ειναι να σταματησουμε τις κατοσταρες οσοι βαζουμε.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    Tha anoiskeis to "ntoulapaki ths tapas ths benzinhs kai tha to deis pou to grafei. An den to exei (1 sto ekkatomyrio) to kanw post photo. Ektos twn allwn anaferetai an den kanw lathos kai sto bibliaraki tou aftokinhtou... (afta isxyoun gia for2)

Πολυ σωστα αυτα που λεει ο Sphinxgr. Να προσθεσω οτι ολα τα περισοτερα συγχρονα αυτοκινητα εχουν τη δυνατοτητα να προσαρμοζουν το αβανς αυτοματα μεσω εγκεφαλου ετσι ωστε να μην χτυπανε πυρακια. Αυτο το περιθωριο ρυθμισης ειναι αρκετα στενο, οποτε το ωφελος απο τη χρηση 100αρας -αν υπαρχει ωφελος- δεν ειναι μεγαλο. Αν τωρα ο βελτιωτης σου εγκαταστησει προγραμμα το οποιο να ειναι φτιαγμενο για να δουλευει με βενζινη 100 οκτανιων τα πραγματα διαφερουν, γιατι τοτε θα εισαι αναγκασμενος να τη χρησιμοποιεις αφου με οτιδιποτε αλλο θα εχεις πυρακια.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Αυτο το γραφει ενδεικτικα για να ξερεις οτι παιρνει απλη αμολυβδη και οχι καποια αλλη οπως η παλια σουπερ η για να μην του βαλεις πετρελαιο. Ξανθιες, αλβανοι στο βενζιναδικο και αλλοι εχουν ληφθει υποψιν στις κατηγοριες αυτες. Δεν σημαινει οτι με την κατοσταρα δεν εχεις διαφορα. Σε καποια αυτοκινητα με διαφορετικη σχεση συμπιεσης η παρα πολλα αλογα υπαρχει η ενδειξη μονο κατοσταρα. Με την κατοσταρα εχω δει διαφορα και ως προς την ευκολια που πιανει την τελικη του, και σε ρεπριζ και ευκολια στο ταξειδι. Αυτες τις διαφορες της ειχα δει και οταν ηταν μαμα. Μεσα στην πολη δεν καταλαβαινεις διαφοα αλλα σε ταξειδι το καταλαβαινεις.. Γιαυτο λεω αν υπαρχει επισημα τεκμηριωμενο σε εγγραφο απο την Μερσεντες η αλλον τεχνικο που να λεει η κατοσταρα δεν προσφερει τιποτα γιαυτο και αυτο τον λογο.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    eeeeeeee de nomizw na sou grafei h mercedes oti an baleis 100ara de sou dinei tipota. Giafto sou grafei MONO 95 oktaniwn. Apo kei kai pera bazeis tis opoies gnwseis exeis panw sth mhxanologia kai katalabaineis.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sphinxgr";p="55959
    bazeis tis opoies gnwseis exeis panw sth mhxanologia kai katalabaineis.
    η τις οποιες δεν εχεις και δεν καταλαβαινεις.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ακριβώς αυτό. Στέλιο το 95 το αναφέρει όχι για να μην βάλεις πετρέλαιο. Άλλωστε η εισαγωγή στο ρεζερβουάρ δεν το επιτρέπει (πράσινη και στενότερη-εκτός αν κάποιος θέλει επίτηδες να κάνει τη μ@λ@κία). Γιατί για παράδειγμα στην C200 Kompressor σου γράφει για βενζίνη να χρησιμοποιείς την κατοστάρα? Πήπως και βάλεις πετρέλαιο κατα λάθος? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ!!! Και 95άρα να βάλεις δεν θα πάθει κάτι απαραίτητα, απλά αναφέρει την ενδεικνυόμενη.

Το έχω πει πάρα πολλές φορές. Κατάλληλότερη βενζίνη για το "μαμά" for2 είναι η 95άρα. Για "πειραγμένο" μπορεί τα πράγματα να αλλάζουν, αλλά για το "μαμά" είμαι σίγουρος.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Αυτη την σιγουρια απο που την εχεις; Η C200 οπως και αλλα αυτοκινητα οπως ανεφερα λογω συμπιεσης αποδιδουν καλυτερα με 100αρα και γιαυτο συνιστουν την κατοσταρα. Δεν σημαινει οτι με 95αρα το αυτοκινητο θα εχει προβλημα η δεν θα πηγαινει αλλα η κατοσταρα ειναι καλυτερη. Σε καποια πειραγμενα πιανει μονο κατοσταρα. Ενας αλλος λογος ειναι γιατι τοσο Ελλαδα οσο και εξωτερικο η κατοσταρα ειναι ακριβοτερη απο την απλη αμολυβδη και για να γλιτωσουν περιτα εξοδα για αυτοκινητο πολης που θεωρειται το σμαρτ συνιστουν την απλη αμολυβδη. Σε ολα τα αυτοκινητα ειναι γνωστο οτι οσο καλυτερα καιγεται το μειγμα τοσο ,καλυτερη η αποδοση τους. Η κατοσταρα κανει καλυτερες καυσεις απο την απλη αμολυβδη και το ιδιο ισχυει και για το σμαρτ ακομα και μαμα. Οπως ξαναειπα διαφορες δεν φαινονται μεσα στην πολη αλλα σε ταξειδι και αναλογα με το φορτιο που κουβαλας. Εχω δοκιμασει τις πιο γνωστες κατοσταρες και απλη αμολυβδη ακομα και οταν το ειχα μαμα στην ιδια διαδρομη και ειχα δει διαφορες. Οπως προανεφερα και στο ποσο ευκολα επιανα τελικη και μπορουσα να την κρατησω και σε ευκολια που εβγαζα καποια σημεια.

Αρχισαμε παλι τις ανυποστατες δηλωσεις και τις αφηγησεις γυρω απο τις εμπειριες μας???

Αν εσυ νιωθεις οτι παει πιο γρηγορα με 100αρα τοτε τι μας ρωτας?? Συνεχισε να τη βαζεις!!!

Αν παλι εχεις καποιο επιστημονικο αποδειξιμο στοιχειο τοτε παρουσιασε μας το. Η 100αρα δεν κανει καλυτερες καυσεις οπως το παρουσιαζεις. Το μονο που κανει ειναι να μην κανει προαναφλεξη (πυρακια) σε μεγαλυτερους λογους συμπιεσης. Αμα το αυτοκινητο σου δεν εκανε προαναφλεξη πριν, τοτε δε θε δεις απολυτως καμια βελτιωση. Αμα εκανε τοτε πιθανα να μην κανει πια.

Το ποσοστο ρυθμισης στον εγκεφαλο ειναι τοσο μικρο που στα τεστ που εχουν διεξαγει διαφορα περιοδικα, η διαφορα ιπποδυναμης σε ενα αυτοκινητο 200 ιππων με χρηση 95αρας και 100αρας δεν ξεπερναει τους 2 ιππους. Αναλογικα λοιπον στο smart δεν θα ξεπερναει το μισο ιππο και αυτο μονο αν ο εγκεφαλος το αντιλαμβανεται και μπορει να δωσει την απαιτουμενη αυξηση στην πρωπορεια της αναφλεξης για να δεις την αυξημενη ιπποδυναμη.

Κατα συνεπεια ειναι ενα θεμα δυσκολα αποδειξιμο και ασημαντο στα νορμαλ αυτοκινητα.

Αυτό ακριβώς που λέει ο Άλεξ!
    το είχα αναφέρει κι εγώ στο παρελθόν, συγκεκεριμένα για το Seat LEon 225PS.
    Στέλιο, το τι "νιώθει" ο καθένας είναι υποκειμενικό. Αν σου πω ότι εγώ νιώθω καλύτερα με την 95άρα (επειδή είμαι π.χ. ευτυχισμένος που δεν ξεπαραδιάζομαι για μισό ίππο παραπάνω?) τι θα μου πεις? Είναι αυτό τεκμηρίωση????

Αλλά επειδή θέλετε χειροπιαστά στοιχεία, αν ρίξετε μια ματιά στο site της Smart, θα δείτε ότι αναφέρει σαν βενζίνη "Premium bleifrei". Και μην βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα: Premium αμόλυβδη θεωρείται η απλή αμόλυβδη.
    Χωρίς το "premium" είναι βενζίνη με κάτω των 90 οκτανίων.

-Bleifrei-->απλή αμόλυβδη κάτων των 90 οκτανίων
    -Premium Bleifrei-->απλή αμόλυβδη ενισχυμένη (αναφέρεται και σαν super bleifrei)
    -Ultimate bleifrei--> η γνωστή μας 100άρα.

Το manual αναφέρεται προφανώς στη δεύτερη.
    Θα ψάξω και γράμμα που είχα κάνει το 2001 στη Smart ρωτώντας τους το ίδιο πράγμα. Ελπίζω να το βρώ και να το ποστάρω αυτούσιο.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Εδω σε τεστ που ειχε γινει σε περιοδικο και το εχω αναφερει σε σχετικο θεμα υπηρχε μεγαλη διαφορα σε ιπποδυναμη(πανω απο 2 αλογα) σε συγκρισης της παλιας shell racing με την νεα που ειναι κατοσταρα.Οποτε σιγουρα υπαρχει και διαφορα μεταξυ της απλης με την κατοσταρα και εντελως πληροφοριακα η διαφορα σε αυτοκινητο 600 ιππων ηταν δυναμομετρημενα 30 αλογα κατω. Ο Λευτερης και οποιοσδηποτε αλλος τι υποσταση εχουν και δηλωνουν οτι η κατοσταρα δεν κανει καμμια διαφορα σε μαμα σμαρτ; Υπαρχει καποια αποδειξη για αυτο; Οπως και να το κανουμε καποιος που κανει 380 χιλιομετρα καθε Σαββατοκυριακο στην εθνικη πανω απο ενα χρονο μπορει να βγαλει καποια καλυτερα συμπερασματα. Δεν θελω να προσβαλω καποιον αλλα αν το αυτοκινητο ειναι μεσα σε συνθηκες πολης που ειναι δυσκολο να ανβασεις ταχυτητες η λογω κινησης εισαι σταματα ξεκινα δεν μπορεις να βγαλεις τα ιδια συμπερασματα με δοκιμες που κανεις στην εθνικη.

δειτε και αυτο http://www.gtc.gr/Tech/BP100vsBP98.htm

Καποιος που εχει στοιχειωδη μηχανολογικη αντιληψη, δε χρειαζεται να κανει 380χλμ καθε σαββατοκυριακο για να παραμυθιασει τον εαυτο του οτι το αυτοκινητο του παει πιο γρηγορα επειδη χρησιμοποιει μια διαφορετικη βενζινη την οποια ο κινητηρας του δεν μπορει να αξιοποιησει. Το κανει τζαμπα απο τον καναπε του.

Οι αλλοι μπορουν απλα να πηγαινουν γρηγορα. Αλλωστε οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Αποψη σου και μακαρι να ηταν σωστη. Καποια συμπερασματα ομως βγαινουν με δοκιμες και οχι απο τον καναπε με θεωρητικες μηχανολογικες γνωσεις.Νομιζω οτι εισαι ιδιοκτητης σμαρτ και οχι μηχανικος αυτοκινητων και συγκεκριμενα σμαρτ. Δες το link που παραθετω απο δοκιμη μελους του GTC για δοκιμη και διαφορα που ειδε με ΒΡ 98 και ΒΡ 100 οκτανιων και διαβασε τα σχολια του. Θα καταλαβεις σε τι επιπεδο βρισκονται οι μηχανολογικες σου γνωσεις και κατα ποσο με απλη και κατοσταρα ειδαν διαφορα μονο 2 ιππων σε αυτοκινητο 200. Το να γνωριζουμε κατι τεκμηριωμενα και να επιμενουμε ειναι καλο. Το να νομιζουμε οτι ειμαστε σωστοι και να επιμενουμε με θεωρητικες γνωσεις δεν ειναι καλο.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    http://www.smartmania.gr/phpBB2/view...r=asc&&start=0

Εδω θα δεις τις σχετικες διαφορες πανω απο 2 αλογα με ταξυ των δυο racing παλιας και νεας. Σκεψου ποσο μεγαλυτερη θα ειναι αυτη η διαφορα αν συγκρινεις απλη αμολυβδη με την κατοσταρα. Διαβασε και καποια απο τα σχολια που εχουν γινει.

ΣΤΕΛΙΟ παραβλέπεις το γεγονός ότι τα περισσότερα περιοδικά "τα παιρνουν" για να προωθούν κάποια πράγματα. Μην μου λες λοιπόν για τέτοια πράγματα, γιατί μου το έχει πει άνθρωπος-κλειδί σε πολύ γνωστό περιοδικό αυτοκινήτων. Μου φαίνεται ότι ό,τι και να σου πούμε (ακόμα και το site της Smart σου υποδείξαμε!!!) όσες αποδείξεις και να σου φέρουμε, δεν πρόκειται να πειστείς. Το μόνο "αποδεικτικό" στοιχείο που θεωρείς σωστό είναι ο εαυτός σου. Σαν κάποιος να μονολογεί και να υποστηρίζει με μανία ότι ο "γαίδαρος πετάει". Αν θέλεις να το πιστεύεις, πίστευέ το. Δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από STELIX";p="55997
    Οπως και να το κανουμε καποιος που κανει 380 χιλιομετρα καθε Σαββατοκυριακο στην εθνικη πανω απο ενα χρονο μπορει να βγαλει καποια καλυτερα συμπερασματα. Δεν θελω να προσβαλω καποιον αλλα αν το αυτοκινητο ειναι μεσα σε συνθηκες πολης που ειναι δυσκολο να ανβασεις ταχυτητες η λογω κινησης εισαι σταματα ξεκινα δεν μπορεις να βγαλεις τα ιδια συμπερασματα με δοκιμες που κανεις στην εθνικη.
    Νομίζεις τώρα ότι αυτό είναι μόνο δικό σου προνόμιο? Μόνο εσύ είσαι αυτός που κάνει ταξίδια? Δεν ήθελα να το παω εκεί, αλλά αν θέλεις να τα βάλουμε κάτω, τα 140.000km που έχω πάνω σε smart τα τελευταία 4,5 χρόνια δεν νομίζω ότι είναι εμπειρία που μπορείς να ξεπεράσεις. Και μάλιστα μιλάω για km που έχουν γίνει κατά 70-80% σε εθνικούς και επαρχιακούς δρόμους σε όλη την Ελλάδα. Όμως είδες, δεν αναφέρθηκα καθόλου εκεί, ούτε γενικά σε προσωπικά βιώματα από συμπεράσματα δικά μου. Προσπάθησα να σου το δώσω όσο το δυνατόν πιο τεκμηριωμένα. Από εκεί και πέρα, τι να μου πει η εμπειρία σου? ΤΙΠΟΤΑ δεν μου λέει. Φέρε μου λοιπόν κάτι που να αναιρεί ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ SMART που σου ανέφερα σε προηγούμενο post μου και τότε ίσως με πείσεις (και φυσικά δεν μιλάω για....περιοδικά έτσι? :twisted: ).

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από STELIX
    Ο Λευτερης και οποιοσδηποτε αλλος τι υποσταση εχουν και δηλωνουν οτι η κατοσταρα δεν κανει καμμια διαφορα σε μαμα σμαρτ; Υπαρχει καποια αποδειξη για αυτο;
    Το χοντραίνεις τώρα δεν νομίζεις? :evil: Τι εννοείς "τι υπόσταση"?
    Στη θέση σου, όταν δεν γνωρίζω κάτι ότι ισχύει, δεν θα μιλούσα ούτε θα πρόσβαλα όλο τον κόσμο όπως κάνεις. Θα σου απαντήσω όμως, αφενός ρωτώντας σε το ίδιο ακριβώς που με ρωτάς, και αφετέρου, παραπέμποντάς σε στις γνώσεις που απέκτησα τόσα χρόνια ως Μηχανολόγος Μηχανικός ΕΜΠ. Και πιο συγκεκριμένα στα βιβλία "Μηχανών Εσωτερικής Καύσης". Εκτός και αν αυτά πάλι δεν σου λένε τίποτα, εάν η προσωπική σου εμπειρία και αίσθηση από τα ...380KM κάθε βδομάδας είναι πιο πάνω από όλα αυτά.

Τότε...απλά σηκώνω τα χέρια ψηλά...

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από STELIX";p="56018
    Το να γνωριζουμε κατι τεκμηριωμενα και να επιμενουμε ειναι καλο. .
    Εδω συμφωνουμε απολυτα!!!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από STELIX";p="56018
    Το να νομιζουμε οτι ειμαστε σωστοι και να επιμενουμε με θεωρητικες γνωσεις δεν ειναι καλο.
    Ενω εσυ πιστευεις οτι καλο, ειναι να επαναλαμβανουμε αυτα που εχουμε διαβασει σε αυτοκινητιστικα περιοδικα, τα οποια γραφονται και καθοδηγουνται απο το μαρκετινγκ των μεγαλων εταιριων, ακομα κι αν αυτα δεν συμβαδιζουν με την επιστημονικη θεωρια.

Συγχαρητηρια.

||4 ||4 ||4

Εισαι μια ωδη στο ελευθερα σκεπτομενο μη καθοδηγουμενο πνευμα.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1177
    stelix αγορι μου,ειλικρινα θα σου δωσω την porsche carerra ενος θειου μου στην αμερικη για να σταματησεις να νομιζεις οτι τετοιες μαλακιες οπως οctane boosters και πιπες τετοιες θα σου δωσουν 500αλογα και θα γινεις ο νεος dragster king της πιατσας.....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΜΑΤΑ!!!!!!!!! EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟ TOPIC,ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΚΕΙ...ΤΟ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ....???????????ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΙΣ,ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΩΔΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ......
    smartmaniac 1000%

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Συγγνωμη αν σε προσεβαλα Λευτερη αλλα η αναφορα στο ονομα σου εγινε υστερα απο σχολιο του Αλεξη για ανυποστατες δηλωσεις και πως αποδεικνειω τα λεγομενα μου. Οχι οτι εννοουσα προσωπικα εσενα (για να σου φυγει η απορια πολιτικος μηχανικος Αγγλια τελειωσα). Η δηλωση ηταν για τον οποιοδηποτε που δεν ειναι μηχανικος σμαρτ και επιμενει οτι γνωριζει καποια πραγματα για σμαρτ πολυ καλα.

Αλεξη η αναφορα μελους του GTC δεν εχει καμμια σχεση με μαρκετινγκ μεγαλων εταιριων. Ανεφερες και εσυ για περιοδικα και οτι η κατοσταρα σε αυτοκινητα 200 αλογων δινει μονο 2 αλογα. Η αναφορα στα περιοδικα εγινε για να σου δειξω οτι δεν ισχυουν απολυτα τα λεγομενα σου.

Ανασταση δεν εχω σκοπο να προσβαλω καποιον αν αυτος ο ιδιος δεν με προσβαλει και με αντιμετωπιζει σαν φαντασιοπληκτο πιτσιρικα οταν μιλαω για κοντρες η δοκιμες που εχουν γινει και συμπερασματα που εχω βγαλει. Διαθετω μια ηλικια( 26 χρονων) και μια ωριμοτητα που δεν μου επιτρεπουν να πλαθω ιστοριες. Μιλαω για πραγματα που εχω κανει και δεν μου αρεσει καποιοι να λενε-θεωρουν οτι λεω μαλακιες απο την στιγμη που δεν εχουν δει η δεν μπορουν να αποδειξουν κατι εμπρακτα οτι αυτο δεν ισχυει. Δεν θελω να κανω καποιο ονομα στην πιατσα και δεν αναζητω 500 αλογα. Αυτοι που θελω να με γνωριζουν και πρεπει με γνωριζουν. Η ολη ιστορια και απορια μου ξεκινησε γιατι στην κοντρα με τον S. Pulse ο Chrido ειχε πει να μην φοραει κανενας Octane booster και λεει οτι κανει μεγαλη διαφορα. Ο Pepos λεει εχει δοκιμασει και τα δυο street& racing της NOS και εχει δει διαφορα. Καποιοι αλλοι εδω λενε οτι δεν εχουν καταλαβει τιποτα και το δοκιμασαν με απλη αμολυβδη. Γιαυτο ξεκινησε η ολη ιστορια για την απλη αμολυβδη.

Οταν ο Alex υποστηριζει οτι το μαμα σμαρτ δεν μπορει να καταλαβει και να αξιοποιησει την κατοσταρα τοτε γιατι προσπαθησε να ανεβασει τα οκτανια στην απλη αμολυβδη με την χρηση αυτου του προιοντος αφου συμφωνα με την θεωρια του δεν θα κερδιζε τιποτα. Το να παει την απλη αμολυβδη απο τα 95 στα 102 μεγιστο δεν θα καταλαβει μεγαλυτερη διαφορα απο το να να βαλει μια καλη κατοσταρα. Το να βαλεις κατοσταρα ομως και να την πας στα 107 οκτανια πιστευω θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα.

Ναι, μπορει και να πεταξει....

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Μετρητης Βενζινης
    Από tsolakas στο forum Τεχνικά Θέματα
    σχόλια: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27-02-2010, 15:40
  2. ταπα βενζινηΣ
    Από ilias14781 στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 14-10-2009, 14:28
  3. φλοτερ βενζινης
    Από palhothodoros στο forum Ηλεκτρικά - Ηλεκτρολογικά - Ηλεκτρονικά
    σχόλια: 5