Αποτελέσματα 1 μέχρι 21 από 21

Θέμα: Φίλτρο βενζίνης

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126

Φίλτρο βενζίνης

Μπας και έχει κανείς ιδέα που πέφτει το φίλτρο βενζίνης???

Αν είναι σε σημείο με εύκολη πρόσβαση δε νομίζω να έχω πρόβλημα να το αλλάξω μόνος μου

Τωρα δεν ξερω. Το βραδυ αν θες μπορω να κοιταξω στο WIS και να σου πω.
    if you must ask, you cannot know
    this curiosity that drives me so
    to you it is hidden; in me rises unbidden
    one day the world I''ll have ridden
    then perhaps this need I''ll have vanquished

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245

Re: Φίλτρο βενζίνης

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sphinxgr";p="87473
    Μπας και έχει κανείς ιδέα που πέφτει το φίλτρο βενζίνης???

Αν είναι σε σημείο με εύκολη πρόσβαση δε νομίζω να έχω πρόβλημα να το αλλάξω μόνος μου
    Μην το επιχειρησεις. Εμενα σε σερβις στην Microcar ανελαβε ο Pepos να μου το αλλαξει οταν δουλευε εκει. Τα παιδια μου ελεγαν οτι δεν χρειαζοταν γιατι δεν ηταν ο καιρος του εγω επεμενα και τελικα το κακο εγινε. Στην προσπαθεια του να το βγαλει μου ξηλωσε ενα σωληνακι απο την αντλια βενζινης που δεν εφτιαχνε. Σαββατο δεν μπορουσαμε να βρουμε πουθενα ανταλλακτικο εγω δεν μπορουσα να μεινω χωρις αυτοκινητο. Αφου υπευθυνος για την ζημια ηταν ο Pepos βαλαμε το δικο του μεσα και πηρα την δικια του αντλια.

Το φιλτρο βενζινης βρισκεται δεξια του αυτοκινητου κοντα στον τροχο. Αν δεν θες ομως να σου συμβει κατι αντιστοιχο καλυτερα να στο φτιαξει καποιος που ξερει.
    Υπαρχει το δυναμομετρο, ο δρομος και τα λογια..........
    1.2bar 4th gear without methanol http://rt-dynamics.com/eshop/photos/SMART%20700%20cc%20120PS.JPG
    1.65 ct/2 over με μεθανολες 47 C θερμοκρασια εισαγωγης. cps oversize πιστονια. arrow μπιελες. bonalume δισκοπλατο βολαν. Ποσο να ειναι τωρα;

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Alex";p="87474
    Τωρα δεν ξερω. Το βραδυ αν θες μπορω να κοιταξω στο WIS και να σου πω.
    An de sou kanei idiaitero kopo des an grafei tipota to idiaitero.

An einai ontos toso apithano stelix tha analabei to xeri tou Tiramola Sphinx!!!!

(an mporei na to ftiaksei kapoios xwris ergaleia giati oxi kai egw???!!!!)

5. γιατι μπορει να το χαλασεις ισως?

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nickel";p="87546
    γιατι μπορει να το χαλασεις ισως?

Panta yparxei kai afth h pithanothta...!!! An to kaneis me agaph omws den exei problhma!!!

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Εγω με αγαπη σου λεω οτι ευτυχως βρηκα αντλια βενζινης. Καλυτερα πληρωσε ποσο παει η εργασια να στο αλλαξουν αλλα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο παρα να το χτυπας σε κανενα τοιχο μετα
    1.2bar 4th gear without methanol http://rt-dynamics.com/eshop/photos/SMART%20700%20cc%20120PS.JPG
    1.65 ct/2 over με μεθανολες 47 C θερμοκρασια εισαγωγης. cps oversize πιστονια. arrow μπιελες. bonalume δισκοπλατο βολαν. Ποσο να ειναι τωρα;

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2005
    Δύναμη Φήμης
    364
    Ωχουυυυυ αφήστε το παιδί να δοκιμάσει ρε σεις!
    Βλάκας δεν είναι ,αν δει ότι αυτό που πάει να τραβήξει υπάρχει περίπτωση να σπάσει τότε η δεν θα το κάνει η θα προσπαθήσει να το κάνει απαλά.

Μαζί σου Sphinx, go ahead and let us know! Με προσοχή όμως

Κι εγω μαζι σου. Επειδη προσπαθησε καποιος που μπορει να ειχε την ευαισθησια θυμωμενου ρινοκερου και το εσπασε δε σημαινει οτι ολοι θα το σπασουμε. Με προσοχη ολα γινονται :wink:
    if you must ask, you cannot know
    this curiosity that drives me so
    to you it is hidden; in me rises unbidden
    one day the world I''ll have ridden
    then perhaps this need I''ll have vanquished

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126

Apogohteftikh h prwth apopeira... 30 lepta + epsaxna alla de to brika pouthena... :? :?

Akolouthisa oles tis solhnwseis epesa kai kato apo to amaksi, koitaksa se kathe pithanh gonia kai omws pouthena!!! Na htan pouthena bromismeno kai na mh to brhka einai pithano...

Tha ksanapsaksw kapoia stigmh an kai ekana kathe dynath prospatheia...!!!

To parathetw se photo mpas kai to exei parei o matis kanenos!!!!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    Ksexasa... Kurios epsaxna deksia (sth meria pou einai to tepozito epeita apo to post tou Stelix - mias kai einai einai ekei oi solhnoshseis kafsimou)

ΣΤΟ ROADSTER ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΧΤΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΡΟΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΟΛΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ,ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ FOR2 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2005
    Δύναμη Φήμης
    172

ΚΡΑ ΚΡΑ ΚΡΑ ΚΡΑ

ΚΡΑΖΩ τον αγαπητό sphinxgr που θέλει να κάνει τρελομόντες στο τουτού του ενώ με κοίταζε καλά καλά στην συνάντηση όταν του είπα ότι θα βγάλω την μούρη για να βάλω το φίλτρο του air condition.........AAAAAxxxxxxx

Χωρίς πλάκα μαζί σου.....Είναι νόμος ότι όταν μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου, το κάνεις με μεγαλύτερη προσοχή και μεράκι απο οποιονδήποτε άλλο. Άντε μάθε να αλλάξουμε και το δικό μου μετά.

ΥΣ. Πάει και ο μύθος της μούρης, καταρίφθηκε, βγήκε με απίστευτη άνεση και μέσα σε μια ώρα είχα ξηλώσει μούρη, άλλαξα λάμπες και φίλτρο καμπίνας και ξανατοποθέτησα την μούρη. Για όλα αυτα στην αντιπροσωπεία ήθελα 120€ τσε βάλε!!!!!!

ΥΣ2. Sorry για το off topic
    The World Is Full Of Kings And Queens, Who Blind Your Eyes And Steal Your Dreams, Is HEAVEN AND HELL

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ΣΤΑΘΗΣ";p="87880
    ΣΤΟ ROADSTER ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΧΤΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΡΟΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΟΛΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ,ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ FOR2 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
    eee???!!!

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Ψαξε ψαξε δεν θα το βρεις. Πηγαινε ρε εβραιοπουλο στην
    microcar να στο φτιαξει ο μαστρο-Ροζουλινος. Δινουν δωρο και ηλιοπροστασια τωρα.
    Σου ειπα ενα πρωτο βημα οτι βρισκεται δεξια. Σου κρατησα εκπληξη οτι πρεπει να αφαιρεσεις τροχο και να κοιταξεις στον θολο.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1126
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από STELIX";p="87887
    Δινουν δωρο και ηλιοπροστασια τωρα.
    An einai etsi efyga....!!!!

Είναι ουσιαστικά ακριβώς μπροστά από τον πίσω δεξιά τροχό. Αφαιρείς τροχό. Αφαιρείς το θόλο και το βλέπεις στην βάση του θόλου ουσιαστικά. Θέλει προσοχή, γιατί τα σωληνάκια είναι σφηνωμένα αρκετά δυνατά στις άκρες του φίλτρου, και ενώ αυξάνεις τη δύναμη για να τα αφαιρέσεις, φεύγουν απότομα και μπορεί να χτυπήσεις. Επίσης, να είσαι προετοιμασμένος για πιθανό μπανάκι με βενζίνη, οπότε ότι κάνεις, μακρυά από εύφλεκτα αντικείμενα. Καλό θα ήταν να είχες το αυτοκίνητο κάπου σηκωμένο βοηθάει πολύ περισσότερο, ακόμα και με γρύλο. :roll:

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Εγω θα το θεσω διαφορετικα. Σκεψου την ηλιοπροστασια.

19. Re: Φίλτρο βενζίνης

και εκει που θα ειναι μεσα στη μουτζουρα κατω απο το λιοπυρι τραβαει το σωληνακι, αντι να ξεκουμπωσει σπαει, χτυπαει το χερι του και βριζει απο το πονο ενω λουζετε με βενζινη και βρωμαει για 2 μερες, παιρνει στη microcar αλλα δεν εχουν ανταλακτικο και καθεται ΣΚ μεσα στο σπιτι ενω οι φιλοι του πανε Αλεποχωρι για μπανιο...

τελικα αυτη η ηλιοπροστασια ειναι σοβαρος λογος...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2004
    Δύναμη Φήμης
    245
    Η το ακομα χειροτερο τον παιρνει γκομενακι τηλ. να παει απο το σπιτι της για απεριτιφ.Βρωμα βενζινη, ταξι πουθενα γιατι τωρα κανουν βολτες γυρω απο το αεροδρομιο που ερχονται τουριστες, οι συγγενεις δεν παραχωρουν κανενα αυτοκινητο γιατι τα θελουν να πανε για μπανιο καφε κτλ. Αρα καθεται σπιτι με το σμαρτακι στο δρομο να το χτυπαει ο ηλιος γιατι δεν εχει ηλιοπροστασια και χανει και το γκομενακι γιατι θα πει α τον λακαμα με εγραψε κανονικοτατα.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2014
    Δύναμη Φήμης
    53

Απ: Φίλτρο βενζίνης

Για να αλλαχτει βγαζουμε τροχο και μετα το θολου που χει τρεις δεκαρες.βιδες ή και την μακρια βιδα απο το προφυλακτηρα;

Σαββατο θα κανω σερβις και λεω να το αλλαξω.

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Φίλτρο Καμπίνας
    Από airmax στο forum Air Condition - Καλοριφέρ
    σχόλια: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 12-01-2009, 22:44
  2. Ελεύθερο Φίλτρο
    Από SPYROS.GTC στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29-09-2008, 16:38
  3. JR Φίλτρο για 600cc
    Από jos στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 8