Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 8910
Αποτελέσματα 226 μέχρι 233 από 233

Θέμα: Ραγισμένη Πολλαπλή

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    805

Απάντηση: Ραγισμένη Πολλαπλή

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από vivaki Εμφάνιση Μηνύματος
    Σήμερα λοιπόν πήγα το αυτοκινητάκι μου για service και ο φίλος μου αλλά και εγώ μείναμε πάρα πολύ ευχαριστημένοι γιατί μας εξήγησε πολλά για την κατάσταση του αυτοκινήτου....και από τιμή πολύ καλός...για τα ρουλεμάν δεν μου έκανε κάποια αναφορά και για την ραγισμένη πολλαπλής είπαμε να κάνουμε έναν επανέλεγχο σε 1500χλμ να δούμε αν καίει λάδια και φταίει το turbo...πολύ χάρηκα που όλα πήγαν καλά και δεν μου βγήκαν τπτ κερατιάτικα...τα φρένα αντέχουν ακόμη,λίγο ακόμη το δίσκο πλατό που μου έχει βγάλει δυο φορές την ενδειξη "ξ" και μετά τα 100,000 χλμ καλά να είμαστε πάμε για ανακατασκευή αν κατάλαβα καλά....θα δείξει η πορεία πώς θα πάει....σε ευχαριστώ πάρα πολύ γρηγόρη για τα φώτα σου και τις γνωριμίες σου...
    αν το αμαξι ειναι σε καλη κατασταση δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις ανακατασκευη μετα τα 100.000χλμ (βαλε 150.000 και αν)..οπως ειχες πει παραπανω το αμαξι καιει λαδια,επομ γιατι δεν μπορει να σου πει τωρα αν εχει προβλημα το turbo ή οχι,μηπως θελει να βγει το αμαξι απο την εγγυηση?για το δισκο που λες μπορει να θελει απλα ρυθμιση κ οχι αλλαγη (αλλωστε τα 71000χλμ ειναι λιγα,εκτος αν δεν ειναι πραγματικα)...τα ρουλεμαν δεν μπορει ο ενας να τα βγαζει μαπα κ ο αλλος οτι θελουν αλαλγη κατι δεν παει καλα..για κανε οικονομια, γιατι βλεπω την επομενη φορα να σου βγαζει κουστουμι
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2011
    Δύναμη Φήμης
    81

Απάντηση: Ραγισμένη Πολλαπλή

καλημέρα ilman3....εγγύηση το αυτοκίνητο δεν έχει....λήγει ούτως ή άλλως στις 3/12 και αφορά μόνο μηχανή...τα χλμ μου είπε ότι το ήλεγξε και είναι τα πραγματικά...τώρα τι να σου πω κι εγώ...δεν έχω και πολλή ιδέα από αυτά...τα ρουλεμάν είναι από ότι μου είπαν οι δυο πρώτοι που ήλεγξαν το αυτοκίνητο σε δύο διαφορετικά συνργεία ότι είναι ναι μεν ταλαιπωρημένα αλλά ακόμη δεν χρήζουν αλλαγής...ο άνθρωπος από ό,τι κατάλαβα με προϊδέασε για το τι θα χρειαστεί το αυτοκίνητο σε βάθος χρόνου μιαε και ήταν το πρώτο service που έκανε το αυτοκίνητο στην Ελλάδα(είναι μεταχειρισμένο από Γερμανία)....σε ευχαριστώ πάντως που είσαι λίγο καχύποπτος και μου ανοίγεις και τα μάτια...αλλά στην σήμερον ημέρα σε ποιο συνεργείο μπορείς να έχεις και απόλυτη εμπιστοσύνη...όλοι προσπαθούν με κάποιο τρόπο να επιβιώσουν....καλό σαβ/κο σε όλους....

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2009
    Δύναμη Φήμης
    0

Απ: Απάντηση: Ραγισμένη Πολλαπλή

καλησπερα και απο εμενα και μενα το σμαρτάκι μου έχει το ίδιο πρόβλημα έχει ράισμα στην πολλαπλή, κ πολύ φοβάμαι ότι και η τουρμπίνα έχει βγει off γιατί το καημένο δεν τραβάει με τίποτα.

ειναι μοντέλο του2007 έχει πάνω απο 130.000 χλμ. και μένα μου είπαν γύρω στα 1000 ευρώ στην αντιπροσωπεία που το πήγα. εν τω μεταξύ μου κάνει κ κάτι νουμερα όταν δουλεύει ρελαντί, σαν να πάει να σβήσει... μήπως να φοβηθώ κάνα καπάκι ή κανα δίσκο πλατώ.
    ευχαριστώ
    -Αυτή ειναι ...πινακίδες ΚΡΜ, αυτή είναι
    -Εγώ είμαι αλλά ποια είμαι.....
    -Αυτή είναι...αυτή είναι......ΚΡΜ= ΚοΡίνθιο Μωρό...

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    645

Μοντέλο 2007 και 450 δύσκολο Μάλλον πρέπει η 1η άδεια στην Ελλάδα να είναι το 2007.. Για την πολλαπλή η μόνη λύση είναι αλλαγή, όπως γράφουν και πιο πάνω.. Για το τούρμπο καλό είναι να το δει κάποιος εξειδικευμένος σε σμαρτ για να σου πει σίγουρα τι παίζει.. Και το θέμα με το ρελαντί να δει..

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από medussa Εμφάνιση Μηνύματος
    καλησπερα και απο εμενα και μενα το σμαρτάκι μου έχει το ίδιο πρόβλημα έχει ράισμα στην πολλαπλή, κ πολύ φοβάμαι ότι και η τουρμπίνα έχει βγει off γιατί το καημένο δεν τραβάει με τίποτα.

ειναι μοντέλο του2007 έχει πάνω απο 130.000 χλμ. και μένα μου είπαν γύρω στα 1000 ευρώ στην αντιπροσωπεία που το πήγα. εν τω μεταξύ μου κάνει κ κάτι νουμερα όταν δουλεύει ρελαντί, σαν να πάει να σβήσει... μήπως να φοβηθώ κάνα καπάκι ή κανα δίσκο πλατώ.
    ευχαριστώ
    αρχικα πρεπει να ναι παλαιοτερο μοντελο.. πολλαπλη και τουρμπινα βρισκεις πλεον με πολυ λιγοτερα "στην αγορα". Σχετικα με το ρελαντι μπορει να ναι παρα πολλα ...απο πεταλουδα μεχρι καπακι και βαλβιδα..
    ...η γνώση είναι δύναμη...
    ---roadster coupe 1000 B---

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2010
    Δύναμη Φήμης
    96

Επειδη διαβασα μερικα σχολια στο θεμα και τυγχανει να ειμαι ασχετος στα τεχνικα θεματα, πως καταλαβαινεις οτι υπαρχει θεμα με την πολλαπλη ? μειωση αποδοσης ? καιει λαδια ? κανει κανα θορυβο ? απλα επειδη διαβασα διαφορα για αυτοκινητα με 50χιλ χλμ και 60 να χουν ραγισει και εχω 112.000 και περιμενω σιγα σιγα τα χειροτερα
    You can catch me but they will hear me . . . .

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    645

Αν δεις διαφορά απόδοσης θα είναι αργά.. Απλά μπες από κάτω, και εντόπισε την τουρμπίνα.. Είναι εκείνο το μεταλλικό που βιδώνει η εξάτμιση πάνω του.. Από κάτω έχει ένα μέταλλο που κάνει 3 κοιλίτσες που ακουμπάνε στην μηχανή.. Αυτή είναι η πολλάπλή.. Παρατήρησε ρωγμές όπως σε έναν τοίχο.. Μπορεί να είναι και πολύ μικρές..

Μεγάλη προσοχή αν είναι ζεστό το αμάξι να μην ακουμπήσεις το παραμικρό.. Η τουρπίνα-πολλαπλή φτάνουν κάτι εκατοντάδες βαθμούς κελσίου..

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2006
    Δύναμη Φήμης
    149

Re: Απ: Απάντηση: Ραγισμένη Πολλαπλή

Υπαρχει κατι σε χειροποιητη πολλαπλη η καμια ακρη απο εξω σε καλη τιμη εχω φαει ολο το ebay αλλα μονο εναν ιταλο... εαν εχει κανεις καμια μεραχειρισμενη με τουρμπο η χωρις γιατι στα 98000 εγινα και εγω παθων
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 8910

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Πολλαπλή απο 700 σε 600
    Από 7am στο forum Turbo - Intercooler - Σκάστρα
    σχόλια: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11-01-2008, 21:18

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας