Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 51 μέχρι 75 από 233

Θέμα: Ραγισμένη Πολλαπλή

1. Απάντηση: Ραγισμένη Πολλαπλή

πολλαπλη σκετη υπαρχει μιας ιταλικης εταιριας.
    το ερωτημα ειναι συμφερει??
    η πολλαπλη εχει 250 ευρω συν εργατικα.αν την βαλεις και σε λιγο καιρο θες τουρμπινα τι κανεις??
    εγω θα την βαλω τωρα σε ενα smart σπασμενο που πηρα για την αδερφη μου και ειχα μια ψιλοκαλη τουρμπινα και ο θεος βοηθος!!!

απο την αλλη δινεις και αλλα 250 περιπου και κανεις μια επισκευη στην τουρμπινα αλλα μετα φτανεις κοντα στο κοστος της καινουργιας!!!
    μεγαλο διλημα!!!

Απάντηση: Ραγισμένη Πολλαπλή

...η γνώση είναι δύναμη...
    ---roadster coupe 1000 B---

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    813

Απάντηση: ΚΛΑΥΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από kavrakos smart Εμφάνιση Μηνύματος
    δεν υπαρχουν γνησιες και μη, μονο garret. αν βεβαια την παρεις απο smart τοτε οι τιμες αλλαζουν αλλα παλι garret θα ειναι!!!!!!

ολες garret ειναι αλλα αλλο να εχει το σημα τησ σμαρτ και αλλο να μην το εχει(εκει ειναι η διαφορα στην τιμη).επειδη μιλαμε πιστευω για αυθεντικη(δηλ σμαρτ με 2 χρονια εγγυηση) κατω απο 800 κοπλε αν βρεθει ας γινει ενα post
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2005
    Δύναμη Φήμης
    176

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilman3 Εμφάνιση Μηνύματος
    ολες garret ειναι αλλα αλλο να εχει το σημα τησ σμαρτ και αλλο να μην το εχει(εκει ειναι η διαφορα στην τιμη).επειδη μιλαμε πιστευω για αυθεντικη(δηλ σμαρτ με 2 χρονια εγγυηση) κατω απο 800 κοπλε αν βρεθει ας γινει ενα post
    εχω το ιδιο προβλημα δνε υαπαρχει περιπτωση κατω απο 800¤ "αυθεντικη" ο λαινοπουλος μου ειπε 1200¤

η garret κατασκευαζει για την smart ποιος ο λογος λοιπον να την πληρωσεις διπλασια λεφτα?

εγω θα παρω garret τουρμπινα πολαπλη 600¤ απο οτι ρωτησα.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2007
    Δύναμη Φήμης
    151

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από tazstef Εμφάνιση Μηνύματος
    620 +φλαντζα μεταλικη + μπουζονια+ τοποθετηση 800ευρω!!!!!!!
    ΒΑΛΑΜΕ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙΙΙΙΙΙΙΙ........

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2003
    Δύναμη Φήμης
    292

Να πω ομως κατι με την εγγυηση του τουρμπο που δινει η smart εφοσον κ μονο τοτε γινει η τοποθετηση της σε εξουσιοδοτημενο center
    Known as ChridO
    423kg/.......hp
    Max Accel: 0,6g's,0-100km/h in 7.8sec
    Max Velocity:197,28kmph
    402,3m at 14,3s@197,18kmph

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2005
    Δύναμη Φήμης
    176

620 +φλαντζα μεταλικη + μπουζονια+ τοποθετηση 800ευρω!!!!!!!
    αρα και η η πολαπλη της σμαρτ θελει τα παραπανω που αναφερεις γιατι εμενα ο λαινοπουλος δε μου ειπε για τοποθετηση ουτε για φλαντζα μεταλικη ουτε για μπουζονια.

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2005
    Δύναμη Φήμης
    176

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ChridO Εμφάνιση Μηνύματος
    Να πω ομως κατι με την εγγυηση του τουρμπο που δινει η smart εφοσον κ μονο τοτε γινει η τοποθετηση της σε εξουσιοδοτημενο center
    chrido τι εγγυηση δινει αν τοποθετηθει smartcenter?

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    133

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nakos_K Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιδιά όποιος πάει για καινούρια πολλαπλή και έχει σκοπό να κρατήσει το αμάξι του...ας της κάνει πριν μία κρυογέννεση...Το κόστος δεν είναι μεγάλο
    Κάνει καλό στα μέταλλα
    Πλέον δοκιμασμένο και με σίγουρα αποτελέσματα.
    Λογικά θα δώσει ζωή και στην πολλαπλή των δικών μας μικρών πλην γρήγορων κινητήρων !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τί ονομάζουμε κρυογέννεση?
    Κρυογέννεση ονομάζετε η διεργασία της ψύξης των μετάλλων και των κραμάτων τους στην θερμοκρασία των -196°C για μεγόλο χρονικό διάστημα (περίπου από 3 μέρες μέχρι μία βδομάδα αναλόγως του βάρους του μετάλλου).

Ποια είναι τα οφέλη της κρυογέννεσης?
    Ουσιαστικά τα περισσότερα οφέλη έχουν τα κράματα των μετάλλων και κυρίως αυτά που περιέχουν άνθρακα (βλέπε ατσάλι). Στις χαμηλές αυτές θερμοκρασίες, τα κράματα αλλάζουν φάση και από την φάση του AUSTENITE (οστενίτη), που είναι ασταθής, περνάν στην φάση του μαρτενσίτη (MARTENSITE) που είναι πιο ευσταθής. Κατά την διάρκεια αυτής της αλλαγής το μέταλλο γίνεται πιο σκληρό και ανθεκτικό και η επιφάνειά του λιγότερο πορώδης.

Η διαδικασία αυτή γίνετε μόνο μία φορά και τα οφέλη είναι τα εξής

*αύξηση της αντίστασης στην φθορά του μετάλλου
    *δημιουργία πυκνότερης μοριακής δομής
    *αλλάζει η δομή όλου του μετάλλου και όχι μόνο της επιφάνειας

Που εφαρμόζεταιη κρυογέννεση???
    Αρχικά εφαρμοζόταν σε μεταλλικά εργαλεία, σε όπλα, βιομηχανικά εξαρτήματα κλπ κλπ. Σήμερα μπορεί να εφαρμόσει κρυογέννεση σχεδόν στα πάντα, από κομμάτια αυτοκινήτων μέχρι σε μουσικά όργανα, σε χαμηλές τιμές (από $10 και πάνω)

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2005
    Δύναμη Φήμης
    176

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από livanaros Εμφάνιση Μηνύματος
    Τί ονομάζουμε κρυογέννεση?
    Κρυογέννεση ονομάζετε η διεργασία της ψύξης των μετάλλων και των κραμάτων τους στην θερμοκρασία των -196°C για μεγόλο χρονικό διάστημα (περίπου από 3 μέρες μέχρι μία βδομάδα αναλόγως του βάρους του μετάλλου).

Ποια είναι τα οφέλη της κρυογέννεσης?
    Ουσιαστικά τα περισσότερα οφέλη έχουν τα κράματα των μετάλλων και κυρίως αυτά που περιέχουν άνθρακα (βλέπε ατσάλι). Στις χαμηλές αυτές θερμοκρασίες, τα κράματα αλλάζουν φάση και από την φάση του AUSTENITE (οστενίτη), που είναι ασταθής, περνάν στην φάση του μαρτενσίτη (MARTENSITE) που είναι πιο ευσταθής. Κατά την διάρκεια αυτής της αλλαγής το μέταλλο γίνεται πιο σκληρό και ανθεκτικό και η επιφάνειά του λιγότερο πορώδης.

Η διαδικασία αυτή γίνετε μόνο μία φορά και τα οφέλη είναι τα εξής

*αύξηση της αντίστασης στην φθορά του μετάλλου
    *δημιουργία πυκνότερης μοριακής δομής
    *αλλάζει η δομή όλου του μετάλλου και όχι μόνο της επιφάνειας

Που εφαρμόζεταιη κρυογέννεση???
    Αρχικά εφαρμοζόταν σε μεταλλικά εργαλεία, σε όπλα, βιομηχανικά εξαρτήματα κλπ κλπ. Σήμερα μπορεί να εφαρμόσει κρυογέννεση σχεδόν στα πάντα, από κομμάτια αυτοκινήτων μέχρι σε μουσικά όργανα, σε χαμηλές τιμές (από $10 και πάνω)
    ωραιος και μπραβο για την πληροφορια αλλα που θα το κανουμε αυτο το πραγμα?
    ξερεις καπου?
    τι τιμες παιζουν?

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    813

εχω το ιδιο προβλημα δνε υαπαρχει περιπτωση κατω απο 800¤ "αυθεντικη" ο λαινοπουλος μου ειπε 1200¤

η garret κατασκευαζει για την smart ποιος ο λογος λοιπον να την πληρωσεις διπλασια λεφτα?

κανε μια βολτα απο ΕΚΚΑ και Γιαννιτσα τιμες απο 890-930 κοπλε....γιατι να την πληρωσεις διπλασια...
    1.εγγυηση
    2.για ρωτα και στους αλλους ποσο τελικα θα σου βγει το μαλλι γιατι σε χτυπαν στα παρελκομενα και ανεβενει η τιμη

επειδη το εψαχνα και εγω για το δικο μου τελικα(μοντελο του 2000) θα την φερω απο γερμανια 400 ευρω(σμαρτ) και κανα 150 τα εργατικα
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    813

αρα και η η πολαπλη της σμαρτ θελει τα παραπανω που αναφερεις γιατι εμενα ο λαινοπουλος δε μου ειπε για τοποθετηση ουτε για φλαντζα μεταλικη ουτε για μπουζονια.
    η τιμη του λαινο ειναι τελικη με ολα μεσα + τον ελενχο που κανουν μετα απο καποια χλμ(νομιζω μου ειπαν 2000)να δουν πως παει....θελει προσοχη με τις τιμες γιατι υπαρχουν πολλα extra εργασιες που ανεβαζουν το κοστος
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    133

Απάντηση: Ραγισμένη Πολλαπλή

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nakos_K Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιδιά επίσης (μάλλον Σάββατο πρωί που θα παώ το άλλο μου αμάξι για να του κάνω μια αναβάθμιση που θέλω, θα κάνω κονέ) για να μάθω πόσο μπορεί να κοστίζει η κεραμική επίστρωση σε πολλάπλή downpipe κλπ. στα Smartακια μας
    Μόλις μάθω για την κεραμική θα ενημερώσω...
    Πάντως για cryo το μαγαζί είναι στην Αργυρούπολη τηλ 210 9938358 (Κολοκοτρώνι 91)
    ¶λλο cryo άλλο κεραμική !!!!
    Το είχε πιο πριν κοίτα το συννημένο.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2007
    Δύναμη Φήμης
    151

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilman3 Εμφάνιση Μηνύματος
    κανε μια βολτα απο ΕΚΚΑ και Γιαννιτσα τιμες απο 890-930 κοπλε....γιατι να την πληρωσεις διπλασια...
    1.εγγυηση
    2.για ρωτα και στους αλλους ποσο τελικα θα σου βγει το μαλλι γιατι σε χτυπαν στα παρελκομενα και ανεβενει η τιμη

επειδη το εψαχνα και εγω για το δικο μου τελικα(μοντελο του 2000) θα την φερω απο γερμανια 400 ευρω(σμαρτ) και κανα 150 τα εργατικα
    150 ευρω περιλαμβανουν μπουζονια φλαντζα παραφλου και εργασια σωστα? οσο για την τιμη τουρμπινας ειναι SUPER........
    ΒΑΛΑΜΕ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙΙΙΙΙΙΙΙ........

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    813

150 ευρω περιλαμβανουν μπουζονια φλαντζα παραφλου και εργασια σωστα? οσο για την τιμη τουρμπινας ειναι SUPER........
    ολα μεσα,για την τιμη οταν τους το ειπα στην εκκα μου ειπαν οτι και αυτοι τοσο την αγοραζουν απο την μερσεντες-ελλας...αν γενικα υπαρχει γνωστος στη γερμανια και μπορει να το παρεις απο εκει συμφερει.(την εξατμιση την εφερα με 240,οταν εδω ηθελαν 600+)
    BLACK SHADOW

16. απο νωρίς στα βάσανα

κάτοχος μόλις μιας ημέρας ενος Smart Pulse Cabrio 600 cc και είπα αφου διάβασα εκτενώς κάποια απο τα πολύ ενδιαφέροντα 'αρθρα σας ,να προχωρήσω σε μια αναβάθμιση του κινητήρα με κάποιο πρόγραμμα .Πάω λοιπόν σε κάποιους απο τους βελτιωτές και αφου συζητήσαμε για το τι θέλω ,μου έκανε εναν έλεγχο του οχήματος για να προχωρήσει μετά στην αναβάθμιση.Εκεί ακούω και τα κακα μαντάτα οτι το αυτοκίνητο πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα πίεσης γιατι δεν πάει καλα στον δρόμο.Βάζει ενα όργανο και το ξανακάνει βόλτα όπου έρχεται και μου λέει οτι η πίεση φθάνει τα 0,4 bar ενώ θα έπρεπε να είναι κάπου γύρω στα 0,7-0,8bar.Το ψάχνει και βρίσκει οτι η πολλαπλή έχει ράγισμα και μου λέει οτι πρέπει να το ανοίξει για να δεί αν έχει πρόβλημα και η τουρμπίνα.Κόστος απο οτι μου λέει είναι 300 ευρώ για την πολλαπλή και εαν έχει τζόγους η τουρμίνα ή η φτερωτή απο 700-800 ευρώ.ΚΡΥΟΛΟΥΣΙΑ.Μ'ηπως καποιος μπορεί να βοηθήσει ,να με συμβουλέψει αν μπορώ να βρώ κάποια μεταχειρισμένη και αν αξίζει να άνω κάτι τέτοιο?Να την κολήσω ή θα έχω ξανά το ίδιο μετα απο λίγο?
    Διάβασα στις αγγελιες οτι κάποιος πουλάει ανακατασκευασμένη πολλαπλή και τουρμπίνα απο Pure του 2003 με 300 ευρώ.Μπαίνει στο δικό μου?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις μου δώσετε.
    WHEN THE SMOKE IS GOING DOWN!!!!!!!
    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ Batman ,Κυκλοφορεί ο Mud Fun!!!!!!!!

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2008
    Δύναμη Φήμης
    0

Απάντηση: απο νωρίς στα βάσανα

Kαλοριζικο το αμαξι καταρχην.

Δεν ειναι τοσο τραγικο για ενα smart να ραγισει πολοπλη συμβαινει σχεδον σε ολα τα 600αρια και το δικο μου το αγορασα με ραγισμενη πολλαπλη, βεβαια πιο φτηνα.Η τιμες για μια μεταχειρισμενη ολοκληρη τουρπμινα ειναι 200-350 ευρω και αν πας σε καινουργια τη βρισκεις απο 550-900 ευρω.
    Τη πολαπλη μπορεις και να την την κολησεις με κοστος λιγοτερο το 50€.

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2003
    Δύναμη Φήμης
    292

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mud fun Εμφάνιση Μηνύματος
    κάτοχος μόλις μιας ημέρας ενος Smart Pulse Cabrio 600 cc και είπα αφου διάβασα εκτενώς κάποια απο τα πολύ ενδιαφέροντα 'αρθρα σας ,να προχωρήσω σε μια αναβάθμιση του κινητήρα με κάποιο πρόγραμμα .Πάω λοιπόν σε κάποιους απο τους βελτιωτές και αφου συζητήσαμε για το τι θέλω ,μου έκανε εναν έλεγχο του οχήματος για να προχωρήσει μετά στην αναβάθμιση.Εκεί ακούω και τα κακα μαντάτα οτι το αυτοκίνητο πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα πίεσης γιατι δεν πάει καλα στον δρόμο.Βάζει ενα όργανο και το ξανακάνει βόλτα όπου έρχεται και μου λέει οτι η πίεση φθάνει τα 0,4 bar ενώ θα έπρεπε να είναι κάπου γύρω στα 0,7-0,8bar.Το ψάχνει και βρίσκει οτι η πολλαπλή έχει ράγισμα και μου λέει οτι πρέπει να το ανοίξει για να δεί αν έχει πρόβλημα και η τουρμπίνα.Κόστος απο οτι μου λέει είναι 300 ευρώ για την πολλαπλή και εαν έχει τζόγους η τουρμίνα ή η φτερωτή απο 700-800 ευρώ.ΚΡΥΟΛΟΥΣΙΑ.Μ'ηπως καποιος μπορεί να βοηθήσει ,να με συμβουλέψει αν μπορώ να βρώ κάποια μεταχειρισμένη και αν αξίζει να άνω κάτι τέτοιο?Να την κολήσω ή θα έχω ξανά το ίδιο μετα απο λίγο?
    Διάβασα στις αγγελιες οτι κάποιος πουλάει ανακατασκευασμένη πολλαπλή και τουρμπίνα απο Pure του 2003 με 300 ευρώ.Μπαίνει στο δικό μου?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις μου δώσετε.
    Ακομα κ ραγισμα να εχει η πολλαπλη το αυτοκινητο μπορει να σηκωσει κανονικα την πιεση που πρεπει,η μονη περιπτωση να μη μπορει να σηκωνει κ να πεφτει σε safe mode ειναι ραγισμα στο κλαπετο της wastegate.Καποια βαλβιδα ανεπιστροφης εχει χαλασει κ σπαει την πιεση.Η τιμη για καινουργιο τουρμπο μπορεις να δεις στις προσφορες του σμαρτμανια,ενδεικτικα αναφερω γυρω στα 700 ευρω τοποθετημενο.Του 700αριου δυστυχως δν μπαινει παραμονο με ανοιγμα οπων στο μαντεμι για να ταιριαξει.Κολλημα στη πολλαπλη εχω ακουσει κ εγω αλλα οχι με μονιμα αποτελεσμα
    Τελευταία επεξεργασία από mysmart.gr; 26-10-2008 στις 07:39
    Known as ChridO
    423kg/.......hp
    Max Accel: 0,6g's,0-100km/h in 7.8sec
    Max Velocity:197,28kmph
    402,3m at 14,3s@197,18kmph

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    813

πρωτα απο ολα πρεπει να δεις αν ειναι ακριβως αυτο το προβλημα γιατι αν εχεις καποιο γνωστο στη γερμανια μπορει να τη φερει καινουργια της σμαρτ με 400ευρω,βαλε και κανα 100 η τοποθετηση και εισαι ετοιμος.αν δεν υπαρχουν χρηματα δες για κολλημα αν και δεν ξερω ποσο θα αντεξει(και εγω δεν εχω ακουσει οτι κραταν)
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007
    Δύναμη Φήμης
    150

Νομιζω το παιδι που πουλαει την τουρμπινα απο 600αρι ειναι

21. Απάντηση: απο νωρίς στα βάσανα

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ChridO Εμφάνιση Μηνύματος
    Ακομα κ ραγισμα να εχει η πολλαπλη το αυτοκινητο μπορει να σηκωσει κανονικα την πιεση που πρεπει,η μονη περιπτωση να μη μπορει να σηκωνει κ να πεφτει σε safe mode ειναι ραγισμα στο κλαπετο της wastegate.Καποια βαλβιδα ανεπιστροφης εχει χαλασει κ σπαει την πιεση.Η τιμη για καινουργιο τουρμπο μπορεις να δεις στις προσφορες του σμαρτμανια,ενδεικτικα αναφερω γυρω στα 700 ευρω τοποθετημενο.Του 700αριου δυστυχως δν μπαινει παραμονο με ανοιγμα οπων στο μαντεμι για να ταιριαξει.Κολλημα στη πολλαπλη εχω ακουσει κ εγω αλλα οχι με μονιμα αποτελεσμα
    το παιδί που πουλάει την ανακατασκευασμένη τουρμπίνα μου λέει οτι είναι απο 700άρι .Είναι έύκολο και ασφαλές να ανοιχτουν οι οπές για να ταιριάξει?Και απο ιπποδύναμη το pure δεν βγάζει πιο χαμηλή πίεση και πιο λίγους ίππους?
    WHEN THE SMOKE IS GOING DOWN!!!!!!!
    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ Batman ,Κυκλοφορεί ο Mud Fun!!!!!!!!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1132

Αν είναι να πάρεις, πάρε καινούργια πολλαπλή ή και τουρμπίνα μαζί. Αν είναι να πάρεις ανακατασκευασμένο δοκίμασε να σου φτιάξουν το δικό σου (και πάλι όμως θα είναι προσωρινή λύση πιστευω)

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2008
    Δύναμη Φήμης
    0

Ράγισμα σε τουρμπίνα (600άρι)

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά. Έχω πρόβλημα με την τουρμπίνα μου. Έχει 85k km. Το πήγα για αλλαγή λαδιών μετά από 6000 χλμ, αντί των 5 που συνίσταται, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων κλπ κλπ. Τεσπά. Την αμέσως επόμενη μέρα διαπίστωσα οτι πλέον το αμάξι δεν τούρμπιζε όπως και πρίν, δλδ τουρμπίζει αλλά λιγότερο και φυσικά δεν έχει τη ροπή που είχε. Το πήγα στο μηχανικό, σήκωσε το αμάξι και είδαμε από κάτω λάδια στην περιοχή της τουρμπίνας. Και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό, ότι σήκωσε το αμάξι περισσότερη πίεση τώρα που είχε λάδι και έκανε ρωγμή στην τουρμπίνα. Μου συνέστησε να την επισκευάσω. Επίσης είπε οτι είχε ήδη δει λάδια από πριν την αλλαγή. Μήπως έβαλε παραπάνω λάδια από το κανονικό και έγινε η μλκια; Γενικά πολύ ευαίσθητα τα σμάρτ. Έλεος, παλιά είχα Subaru με full πίεση και δεν έκανε κιχ και αυτά το σκ@τά πολύ μη μου άπτου είναι. Τι μου προτείνετε και τι πιστεύετε ότι έφταιξε;

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    0

Απάντηση: Ράγισμα σε τουρμπίνα (600άρι)

καλησπερα και χρονια πολλα και σε σενα!!

καταρχην αν παιρνει επισκευη καλο θα ηταν να την επισκευασεις..

οσον αφορα το πως την επαθε ειναι απο κακη χρηση..εαν το πηρες μεταχειρισμενο δεν ξερεις πως το δουλευε ο προηγουμενος..επισης εκανες καλο ζεσταμα-κρυωμα?

χρησιμοποιησε την αναζητηση και ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις θεματα να διαβασεις περι του προβληματος σου!!
    Δεν είμαι αλκοολικός...!!! Δυο φορές το χρόνο πίνω ...
    Η μία όταν είναι τα γενέθλια μου...
    και η άλλη όταν δεν είναι...!!!

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    126

Απάντηση: Ράγισμα σε τουρμπίνα (600άρι)

ΦΙΛΕ ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΩ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΛΑΔΙΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΓΕΜΙΣΑΝ ΛΑΔΙΑ

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Πολλαπλή απο 700 σε 600
    Από 7am στο forum Turbo - Intercooler - Σκάστρα
    σχόλια: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11-01-2008, 20:18

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας