Σελίδα 18 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 8161718
Αποτελέσματα 426 μέχρι 450 από 450

Θέμα: Xenon : Απορίες και σχετικά προβλήματα

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2012
    Δύναμη Φήμης
    0
    Χαιρετω τους συνσμαρτιστες.
    Πρόσφατα αγόρασα ενα smart 450 του 2001.

Εδω και 5 μήνες καλά τα πάει, αν εξαιρέσεις ένα γενικό service που αλλάξαμε αρκετά για να είμαστε με το κεφάλι ήσυχο.

Χτες έκανε το εξής.
    Γενικά ειχε πολύ αέρα και βροχη και υποψιάζομαι ότι αυτό φταίει.
    Το δεξί φανάρι ενω έσβησα και βγήκα εξω παρεμεινε αναμένο!
    Τι κλειδωνα, ξεκλειδωνα, το χτυπαγα δεν εσβηνε.
    Τελικά μετά από δέκα λεπτά έσβησε μόνο του.
    Φαντάζομαι ότι έγινε κάποιο βραχυκύκλωμα στο μπαλαστ. Θα παω τώρα με το σεσουάρ να ζεστανω λίγο την περιοχή μηπως φύγει τυχον υγρασία.
    Το έκανα και σήμερα το πρωί και αναγκαστικά έβγαλα την φυσα για να μην μείνει από μπαταρία. Το εχει πάθει κανείς;
    Ευχαριστώ

Εστάλη από τον γαλαξία τον δυο

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006
    Δύναμη Φήμης
    199

Απ: Xenon : Απορίες και σχετικά προβλήματα

'Εβαλα πριν περίπου ένα μήνα 2πλα σε κάθε φανάρι angel και projecrors αντίστοιχα. Δηλ σύνολο έχω τέσσερα projestors και angels. Το αποτέλσμα δεν το συζητάω ότι είναι εκπληκτικό, παρατήρησα όμως το εξής. Τις περισσότερες φορές που ανάβω τα xenon (και όχι angel) μου ανάβουν για λίγο τα λαμπάκια του brake-esp-abs ενώ όταν είμαι εν κινήσει ανεβοκατεβαίνει για λίγο και η βελόνα του κοντέρ, σαν να παθαίνει ηλεκτροσόκ. Στο συνεργείο που τα έβαλα έχουμε τσεκάρει το δυναμό, αλλάξαμε και μπαταρία, γιατί είχα την παλιά για 7 χρόνια και είχε ''ψοφίσει'', και βάλαμε καινούργια 60άρα νομίζω αλλα τπτ. Διάβασα σε παλιότερο post από τον typhoongeorges (ο μόνος που έχει ποστάρει κάτι αντίστοιχο) ότι είχε το ίδιο πρόβλημα και άλλαξε τη θέση του μετασχηματιστή που τον είχε πίσω από το φανάρι και έλυσε το πρόβλημα. Χτες λοιπόν αλλάξαμε και εμείς τη θέση του μετασχηματιστή πίσω από το φανάρι (κοντά στο καντράν) που είχα τον ένα από τους δύο και τον βάλαμε μαζί με τον άλλο δίπλα στο φλάς και φανταστείτε, συνεχίζει να κάνει τα ίδια. Όσο είμασταν στο συνεργείο κα το δοκιμάζαμε δούλευε κανονικά, με το που έφυγα μετά από πέντε λεπτα πάλι τα ίδια.
    Μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα??? Έχουμε καμία πρόταση????
    Θα ήθελα να αναφέρω ότι παρόλο που οι μετασχηματιστές περνάνε πολύ κοντα στην κεραία του ράδιο δεν έχω κανένα πρόβλημα με παράσιτα...
    TWO FOR ALL
    ALL FORTWO

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    703

Μήπως ξεπεράσατε τα αμπερ που σηκώνει το αμάξι;

Ποσα αμπερ ειναι τα 4 ballast μαζι;

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2007
    Δύναμη Φήμης
    192

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jmj Εμφάνιση Μηνύματος
    'Εβαλα πριν περίπου ένα μήνα 2πλα σε κάθε φανάρι angel και projecrors αντίστοιχα. Δηλ σύνολο έχω τέσσερα projestors και angels. Το αποτέλσμα δεν το συζητάω ότι είναι εκπληκτικό, παρατήρησα όμως το εξής. Τις περισσότερες φορές που ανάβω τα xenon (και όχι angel) μου ανάβουν για λίγο τα λαμπάκια του brake-esp-abs ενώ όταν είμαι εν κινήσει ανεβοκατεβαίνει για λίγο και η βελόνα του κοντέρ, σαν να παθαίνει ηλεκτροσόκ. Στο συνεργείο που τα έβαλα έχουμε τσεκάρει το δυναμό, αλλάξαμε και μπαταρία, γιατί είχα την παλιά για 7 χρόνια και είχε ''ψοφίσει'', και βάλαμε καινούργια 60άρα νομίζω αλλα τπτ. Διάβασα σε παλιότερο post από τον typhoongeorges (ο μόνος που έχει ποστάρει κάτι αντίστοιχο) ότι είχε το ίδιο πρόβλημα και άλλαξε τη θέση του μετασχηματιστή που τον είχε πίσω από το φανάρι και έλυσε το πρόβλημα. Χτες λοιπόν αλλάξαμε και εμείς τη θέση του μετασχηματιστή πίσω από το φανάρι (κοντά στο καντράν) που είχα τον ένα από τους δύο και τον βάλαμε μαζί με τον άλλο δίπλα στο φλάς και φανταστείτε, συνεχίζει να κάνει τα ίδια. Όσο είμασταν στο συνεργείο κα το δοκιμάζαμε δούλευε κανονικά, με το που έφυγα μετά από πέντε λεπτα πάλι τα ίδια.
    Μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα??? Έχουμε καμία πρόταση????
    Θα ήθελα να αναφέρω ότι παρόλο που οι μετασχηματιστές περνάνε πολύ κοντα στην κεραία του ράδιο δεν έχω κανένα πρόβλημα με παράσιτα...
    φιλε δοκιμασε τα καλωδια που πανε στις λαμπες(Xenon) να ειναι οσο τον δυνατον μακρια απο την μερια του καντραν δλδ επανω στο πλαστηκο του φαναριου .. γιατι εκπεμπουν κ αυτα αυτο το κολοπαρασιτο που αναβει τα λαμπακια...κ πες μας.. κ εγω καμια φορα που τα ειχα βγαλει κ τα ξαναβαλα μ το εκανε παλι .. κ εκανα αυτο που σου ειπα...παρεπιμπτοντως εχω ακομα παρασιτα
    Τελευταία επεξεργασία από typhoongeorges; 18-02-2013 στις 01:41

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006
    Δύναμη Φήμης
    199

Από αμπέρ δεν έχω ιδέα πόσα είναι, ξέρω ότι είναι διπλά βατ από τα εργοστασιακά φώτα, το θέμα είναι ότι έχει ξανακάνει εγκατάσταση ίδια και πρώτη φορά του συμβαίνει αυτό. Απ όσο ξέρω υπάρχουν κάποια smart που παρουσιάζουν πιο έντονη πτώση τάσης, αλλά είναι κάτι που ούτε θέλω να σκέφτομαι......
    Το ότι και τα καλώδια κάνουν παράσιτα (στο κοντέρ εννοώ πάντα, γιατί όπως είπα στο ράδιο δεν έχω πρόβλημα) ούτε που πήγε το μυαλό μου, αλλά αν τα φέρω πιο κοντά στο φανάρι θα πρέπει να τα τσακίσουμε κοντά στη φίσα και δεν θα ήταν ότι καλύτερο. Υπάρχει περίπτωση να περνάει καμία πλεξούδα κοντά στα φλας που τους έχω τώρα και να κάνει παράσιτα εκεί??? Το λέω γιατί του κάναμε έλεγχο διαγνωστικό και δεν έβγαζε σφάλμα και μετά του ξανακάναμε έλεγχο και κατά τη διάρκεια ανάψαμε και τα φώτα και έβγαλε σφάλμα στο φλάς, πιασ' τα αβγό και κούρευ'το.
    Πάντως typhoongeorges ήσουνα η τελευταία μου ελπίδα, έχεις ακόμα παράσιτα ε???. Εσύ πόσα xenon και τι φοράς??? Το λέω για να δω αν φταίει η ισχύς ή να κατευθυνθώ αλλού.
    TWO FOR ALL
    ALL FORTWO

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2007
    Δύναμη Φήμης
    192

Από αμπέρ δεν έχω ιδέα πόσα είναι, ξέρω ότι είναι διπλά βατ από τα εργοστασιακά φώτα, το θέμα είναι ότι έχει ξανακάνει εγκατάσταση ίδια και πρώτη φορά του συμβαίνει αυτό. Απ όσο ξέρω υπάρχουν κάποια smart που παρουσιάζουν πιο έντονη πτώση τάσης, αλλά είναι κάτι που ούτε θέλω να σκέφτομαι......
    Το ότι και τα καλώδια κάνουν παράσιτα (στο κοντέρ εννοώ πάντα, γιατί όπως είπα στο ράδιο δεν έχω πρόβλημα) ούτε που πήγε το μυαλό μου, αλλά αν τα φέρω πιο κοντά στο φανάρι θα πρέπει να τα τσακίσουμε κοντά στη φίσα και δεν θα ήταν ότι καλύτερο. Υπάρχει περίπτωση να περνάει καμία πλεξούδα κοντά στα φλας που τους έχω τώρα και να κάνει παράσιτα εκεί??? Το λέω γιατί του κάναμε έλεγχο διαγνωστικό και δεν έβγαζε σφάλμα και μετά του ξανακάναμε έλεγχο και κατά τη διάρκεια ανάψαμε και τα φώτα και έβγαλε σφάλμα στο φλάς, πιασ' τα αβγό και κούρευ'το.
    Πάντως typhoongeorges ήσουνα η τελευταία μου ελπίδα, έχεις ακόμα παράσιτα ε???. Εσύ πόσα xenon και τι φοράς??? Το λέω για να δω αν φταίει η ισχύς ή να κατευθυνθώ αλλού.
    Δεν εχω ιδεα ποια εχω .. παντως τα εχω 4 περιπου χρονια.. κ δεν μ εχουν καψει ποτε λαμπα .. στην αρχη μ εκανε αυτα π εκανε κ σε εσενα και μετα εκανα αυτο που σ ειπα απλα τα κολλαω επανω στο πλαστικο δν χρειαζεται να τα τσακίσεις.. μακρια απο το κοντερ μονο.. πιστευω θα σ λιθει το προβλημα αν δοκιμασεις..οσο για τα παρασιτα αυτες τις μερες θα αλαξω μπαλαστ γιατι πρεπει να πλησιαζει το τελος τους .. οταν τα ανοιγω κανουν κατι αναβοσμηματα για 2 δευτερολεπτα..

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    Δύναμη Φήμης
    1087

Καλησπερα φιλε μου...
    Επειδη αυτο το project το εχω δουλεψει κι εγω..
    (4 projectors - 4 ballast) το προβλημμα ειναι το ρευμα..
    ειναι λιγο..
    δεν τα σηκωνει... χρειαζεσαι μεγαλυτερη μπαταρια.. αν οχι μεγαλυτερη να βαλεις extra μια βοηθητικη.
    ειχα προμηθευτει απο μαγαζι με ηχοσυστηματα λογω μεγεθους.. που υπαρχουν μικρες! ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα.
    I can't wait until . . . Tomorrow!

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    703

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από PaulWalker Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλησπερα φιλε μου...
    Επειδη αυτο το project το εχω δουλεψει κι εγω..
    (4 projectors - 4 ballast) το προβλημμα ειναι το ρευμα..
    ειναι λιγο..
    δεν τα σηκωνει... χρειαζεσαι μεγαλυτερη μπαταρια.. αν οχι μεγαλυτερη να βαλεις extra μια βοηθητικη.
    ειχα προμηθευτει απο μαγαζι με ηχοσυστηματα λογω μεγεθους.. που υπαρχουν μικρες! ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα.
    Και πως φορτίζει αυτή η μπαταρία; Έβαλες δεύτερη ή άλλαξες την κανονική με μεγαλύτερη;

Και κατά πόσο μεγαλύτερη;

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    Δύναμη Φήμης
    1087

παραλληλη συνδεση
    http://www.getprice.com.au/images/up...2385/22730.jpg
    και τις 2 μαζι.
    και το προβλημα λυθηκε.

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    703

παραλληλη συνδεση
    και τις 2 μαζι.
    και το προβλημα λυθηκε.
    Εισ'ωραίος!

Προβληματα σε δυναμο, γειωσεις, καλωδια κτλ ειχες;

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006
    Δύναμη Φήμης
    199

Καλημέρα PaulWalker, όπως είπα και παραπάνω άλλαξα μπαταρία και έβαλα 60άρα(αν θυμάμαι καλά), η οποία χώραγε ίσα-ίσα στην κανονική θέση, και έχω συνδέσει και τα φώτα απ' ευθείας πάνω σε αυτή σε περίπτωση που κάνει στιγμιαία πτώση τάσης.
    Δηλαδή δεν φτάνει ούτε αυτή????
    Μπορείς να δώσεις περισσότερες οδηγίες σχετικά με τύπο μπαταρίας, σε πιο σημείο την έβαλες και σχετικά με καλωδιώσεις όπως είπε ο kostastnt????
    TWO FOR ALL
    ALL FORTWO

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006
    Δύναμη Φήμης
    199

typhoongeorges

Αρχικά καταχωρημένο από jmj
    Δεν εχω ιδεα ποια εχω .. παντως τα εχω 4 περιπου χρονια.. κ δεν μ εχουν καψει ποτε λαμπα .. στην αρχη μ εκανε αυτα π εκανε κ σε εσενα και μετα εκανα αυτο που σ ειπα απλα τα κολλαω επανω στο πλαστικο δν χρειαζεται να τα τσακίσεις.. μακρια απο το κοντερ μονο.. πιστευω θα σ λιθει το προβλημα αν δοκιμασεις..οσο για τα παρασιτα αυτες τις μερες θα αλαξω μπαλαστ γιατι πρεπει να πλησιαζει το τελος τους .. οταν τα ανοιγω κανουν κατι αναβοσμηματα για 2 δευτερολεπτα..

Όταν σε ρώτησα τι xenon φοράς εννοούσα αν έχεις projectors ή απλά xenon και αν έχεις μονά ή διπλά για να καταλάβω που περίπου παίζεις από watt. Δηλ μόλις μετακίνησες τα καλώδια δεν στο ξαναέκανε??? Τα παράσιτα που αναφέρεις ότι συνεχίζεις να έχεις είναι στο ράδιο????Ευχαριστώ πολύ
    TWO FOR ALL
    ALL FORTWO

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006
    Δύναμη Φήμης
    199

παραλληλη συνδεση
    και τις 2 μαζι.
    και το προβλημα λυθηκε.
    Αν καταλαβαίνω καλά έχεις βάλει 2 40άρες μπαταρίες??? Δηλ σύνολο 80???? Σου χωρέσανε και οι δύο στο σημείο που μπαίνει η εργοστασιακή μπαταρία???
    Και κάτι ακόμα επειδή διάβασα και το θέμα με τις μπαταρίες, λέγεται ότι αν ανεβάσεις τα αμπέρ της μπαταρίας πάνω από 55 θα έχεις πρόβλημα με το δυναμό και ότι η μπαταρία επειδή δεν φορτίζει πλήρως, ψοφάει πιο γρήγορα. Ισχύει αυτό???? Πώς λύνεται το θέμα του δυναμό????Ευχαριστώ πολύ!!
    TWO FOR ALL
    ALL FORTWO

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    Δύναμη Φήμης
    1087

Αν καταλαβαίνω καλά έχεις βάλει 2 40άρες μπαταρίες??? Δηλ σύνολο 80???? Σου χωρέσανε και οι δύο στο σημείο που μπαίνει η εργοστασιακή μπαταρία???
    Και κάτι ακόμα επειδή διάβασα και το θέμα με τις μπαταρίες, λέγεται ότι αν ανεβάσεις τα αμπέρ της μπαταρίας πάνω από 55 θα έχεις πρόβλημα με το δυναμό και ότι η μπαταρία επειδή δεν φορτίζει πλήρως, ψοφάει πιο γρήγορα. Ισχύει αυτό???? Πώς λύνεται το θέμα του δυναμό????Ευχαριστώ πολύ!!
    Hello Mate!
    Οχι, δεν εχω 2 μπαταριες 40αρες κι ο λογος ειναι οπως αναφερεις κι εσυ ο ιδιος.. ελλειψη χωρου.
    παρολαυτα, αν εριξες μια ματια στο link μου παραπανω ... η μπαταρια αυτη (για παραδειγμα) ειναι πολυ μικροτερη απο την (μαμα) και μετα υπαρχουν πολλων ειδων να διαλεξεις. Προσωπικα ειχα δωσει αν θυμαμαι καλα περιπου στα 150 ευρω ειναι μεν μικρη.. πολυ μικρη ωστε να χωραει διπλα στην (μαμα) και δεν ειχα ξανα προβλημα ουτε με το δυναμο μου!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    Δύναμη Φήμης
    131

Σημερα εβαλα και εγω τα δικα μου στο 451 και παρατηρησα οτι ενω ο δεξιος προτζεκτορας φεγγει μια χαρα,ο αριστερος (απο την πλευρα του οδηγου δηλαδη)κανει μια καθετη σκια στο δρομο και η δεσμη δεν ειναι ομαλη οπως στο δεξι φαναρι.
    Ανοιξα ξανα τα καπακια και ειδα οτι η λαμπα (Η7) ειναι κανονικα στην θεση της..Γιατι αυτη η σκια? :/

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    703

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Jimmiss Εμφάνιση Μηνύματος
    Σημερα εβαλα και εγω τα δικα μου στο 451 και παρατηρησα οτι ενω ο δεξιος προτζεκτορας φεγγει μια χαρα,ο αριστερος (απο την πλευρα του οδηγου δηλαδη)κανει μια καθετη σκια στο δρομο και η δεσμη δεν ειναι ομαλη οπως στο δεξι φαναρι.
    Ανοιξα ξανα τα καπακια και ειδα οτι η λαμπα (Η7) ειναι κανονικα στην θεση της..Γιατι αυτη η σκια? :/
    Μαλλον λαμπα προβληματικη..

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006
    Δύναμη Φήμης
    199

Hello Mate!
    Οχι, δεν εχω 2 μπαταριες 40αρες κι ο λογος ειναι οπως αναφερεις κι εσυ ο ιδιος.. ελλειψη χωρου.
    παρολαυτα, αν εριξες μια ματια στο link μου παραπανω ... η μπαταρια αυτη (για παραδειγμα) ειναι πολυ μικροτερη απο την (μαμα) και μετα υπαρχουν πολλων ειδων να διαλεξεις. Προσωπικα ειχα δωσει αν θυμαμαι καλα περιπου στα 150 ευρω ειναι μεν μικρη.. πολυ μικρη ωστε να χωραει διπλα στην (μαμα) και δεν ειχα ξανα προβλημα ουτε με το δυναμο μου!
    Το link το άνοιξα αλλά μου εμφανίζει μόνο μια φωτογραφία της μπαταρίας και γι' αυτό δεν κατάλαβα... Οπότε συνοψίζοντας άφησες την μαμά μπαταρία και δίπλα σε αυτή χώρεσες μία μικρού μεγέθους μπαταρία την οποία συνέδεσες σε σειρά και είναι 40αρα???? (αν καταλαβαίνω καλά από την φώτο). Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
    TWO FOR ALL
    ALL FORTWO

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    Δύναμη Φήμης
    1087

Το link το άνοιξα αλλά μου εμφανίζει μόνο μια φωτογραφία της μπαταρίας και γι' αυτό δεν κατάλαβα... Οπότε συνοψίζοντας άφησες την μαμά μπαταρία και δίπλα σε αυτή χώρεσες μία μικρού μεγέθους μπαταρία την οποία συνέδεσες σε σειρά και είναι 40αρα???? (αν καταλαβαίνω καλά από την φώτο). Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
    εχω 45αρα (μαμα) + την καινουρια (μπορει να ειναι μικρη αλλα υπαρχουν σε πολλες εκδοσεις) αναλογως και τι θες... στιγμιαιο φορτιο να εχεις παντα ταση στα υψη?. ολα αυτα παιζουν ρολο! γι αυτο τον λογο υπαρχει και το extra καλωδιο ρευματος απο την πλεξουδα απο τους projectors να πηγαινει και κατευθειαν στην μπαταρια. ωστε να μην υπαρχει αυτη η ελλειψη τασης.

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2007
    Δύναμη Φήμης
    192

Όταν σε ρώτησα τι xenon φοράς εννοούσα αν έχεις projectors ή απλά xenon και αν έχεις μονά ή διπλά για να καταλάβω που περίπου παίζεις από watt. Δηλ μόλις μετακίνησες τα καλώδια δεν στο ξαναέκανε??? Τα παράσιτα που αναφέρεις ότι συνεχίζεις να έχεις είναι στο ράδιο????Ευχαριστώ πολύ
    Φοραω projectors αλλα δν τα εχω συνδεμενα bixennon τ προτειμω μονα.Ναι μολις τα μετακινησα(απομακρινα απο το κοντερ)σταματησε, και εχω ακομα παρασιτα στο ραδιο (βασικα μ εχει παρασιτο οταν δν εχει καλο σημα ο σταθμος)οσο εχω ανοιχτα τα χενον

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006
    Δύναμη Φήμης
    199

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, ελπίζω το Σάββατο να προλάβω να το πάω και να βρω λύση, επομένως νεώτερα από βδομάδα.
    TWO FOR ALL
    ALL FORTWO

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2013
    Δύναμη Φήμης
    124

Λογο του οτι μου εχει μεινει ενα κιτ xenon απο το παλιο μου τουτου λεω να το κουμπωσω στο σμαρτακι... Το σμαρτ 451 περνει h7? Που μπορω να βρω σκετες λαμπες σχετικα οικονομικα? ( Γαλατσι μερια ) To kit απο οτι εχω διαβασει δεν χρειαζεται να ειναι canbus οποτε το δικο μου κανει μια χαρα.. Ειναι δυσκολη η τοποθέτηση στο smart ( στερέωση balast, άνοιγμα φαναριων κτλ κτλ ) η να την κανω μονος μου? Ευχαριστω προκαταβολικα
    Τελευταία επεξεργασία από G@tos; 19-03-2013 στις 10:56
    G@toulis on the road !!!

1,Η7 ειναι ο τυπος λαμπας σωστα.
    2,σε οποιονδήποτε ηχοσυστηματά μπορεις να βρεις σκετη λαμπα πλέον
    3,μολις βγαλεις το καπό βλεπεις αρκετα σημεία για στήριξη..ειναι ευκολο
    (γμτ εχω φτιαξει ενα DIY εδω και καμμια διετία ...πρεπει να βρω χρονο να το ανεβάσω)
    ...η γνώση είναι δύναμη...
    ---roadster coupe 1000 B---

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2013
    Δύναμη Φήμης
    124

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από djvolis Εμφάνιση Μηνύματος
    1,Η7 ειναι ο τυπος λαμπας σωστα.
    2,σε οποιονδήποτε ηχοσυστηματά μπορεις να βρεις σκετη λαμπα πλέον
    3,μολις βγαλεις το καπό βλεπεις αρκετα σημεία για στήριξη..ειναι ευκολο
    (γμτ εχω φτιαξει ενα DIY εδω και καμμια διετία ...πρεπει να βρω χρονο να το ανεβάσω)
    Thanks mate
    Ενα DIY θα ηταν πολυ χρήσιμο η αληθεια ειναι..
    Το κιτακι που εχω, εχει λαμακια στα balast . . . Στο προηγούμενο εβγαζα μια βιδουλα απο τις ενωσεις αναμεσα σε φτερο και πλαισιο και το βιδωνα εκει Τωρα υπαρχει κατι αντίστοιχο?
    Οσο για τις λαμπες , το θεμα ειναι να μην μου κοστίσουν 40 ευρο.. γτ με 50 παίρνω καινούριο κιτ απο ebay.
    G@toulis on the road !!!

εχω τις φωτο...να βρω χρονο να γραψω ενα κειμενακι και να το βαλω...
    τα κιτακια συνηθως εχουν μια βαση(δεν πωλειται ξεχωριστά)...αν δεν εχει το βαζεις με tie wrap στην μετωπη...εχει χωρο.
    μην περιμενεις να τις πληρωσεις κατω απο 15-20 ευρω την μια...
    ...η γνώση είναι δύναμη...
    ---roadster coupe 1000 B---

To the people talking about electronic fan regulator, electrical sensors, ti electronics, electronics assembly, electrical resistor, deep sea generator controller, i highly suggest this great electronic product advice or electronic chip, fun electronics, vacuum tube amplifier, electronic cables, portable phone charger iphone, learning electronics for beginners, as well as this top electronic product details not to mention barbie electronics, basic electronics, pertronix coil, digital crane scale, audio amplifier module, fun electronics, as well as this best electronic product site which is also great. also have a look at this best electronic product link as well as solar electronics, digital platform scale, rohs electronics, electronic stabilizer, bd electronics ltd, electronic controller, and don't forget this top rated electronic product details as well as 12v electrical connectors automotive, electrical and electronics measurement, deep sea generator controller, electronics products, active and passive components, electrical measurement, not to mention updated electronic product site which is also worth a look. i also recommend this excellent electronic product site on top of calibration weights for digital scales, industrial electronics and control, electronic energy meter, digital floor scale, ac dc electronics, electrical connector box, and don't forget this best electronic product advice on top of leader electronics inc, custom pcb boards, industrial electronics and control, printed electronics market, silver mica capacitor, cordless cell phone charger, not to mention top electronic product blog alongside all bulk capacitor, two way electrical switch, electronic wires, electronic module, surface mount device, electronic panel, which is also great. finally, have a look at this high rated electronic product details for good measure. Check more Best SEO Service Advice c3c511e

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 8161718

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Fortwo 450: Όπισθεν και σχετικά προβλήματα
    Από teo_ip στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11-10-2009, 23:09
  2. Εργοστασιακός συναγερμός και σχετικά προβλήματα
    Από tolis76 στο forum Ηχοσυστήματα - Συναγερμοί
    σχόλια: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25-05-2008, 14:27
  3. Αλογόνου--By Xenon--Xenon Hid
    Από salvator στο forum Χρήσιμα Άρθρα
    σχόλια: 0