Σελίδα 3 από 137 ΠρώτοΠρώτο 123451353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 51 μέχρι 75 από 3406

Θέμα: Smart & Κλοπές

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2005
    Δύναμη Φήμης
    153
    Thanks Alex!
    Καποιοι καταλαβαίνουν,Καποιοι δεν καταλαβαίνουν,Καποιοι καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν και Καποιοι δεν θα καταλάβουν ποτέ!

kalimera paides na sas enhmerwsw oti twra teleutaia eidika sta voreia prosteia epikratei eksarsh stin kloph smart(eidika nea kifissia)!!
    xtes me pliroforisan oti klepsane allis mias filis mu to smart tis katw apo to spiti tis!!...tha mathw perissotero k tha epanelthw!
    :evil: oti den se skotwnei se kanei pio dynato...

Re: ΚΛΕΜΕΝΑ SMART (Αν το δείτε πείτε το)

Ωχ.... :? Περιμενουμε νεα...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2005
    Δύναμη Φήμης
    151

KAI EGW THN PATHSA ME KLOPH!!!
    PROSPATHISAN NA TO KLEPSOUN KAYI PROFANWS PHGE STRAVA KAI MOU TO AFHSAN KONTA STO SPITH TRAKARISMENO (DEKSI PISW FTERO KAI XTHPUMENH EKSATMISH KAI 1,2 PLASTIKA AKOMA)

TESPA PALI KALA!!

:roll:

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1172

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από dista";p="61303
    :roll:
    :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
    smartmaniac 1000%

να εισαι σιγουρος οτι αν εμφανιστει πουθενα την
    εβαψε!!!οσο για τα μκρα μας υπαρχει τροπος να
    εχουμε εποικνωνια αναπασα στιγμη μαζι τους,να
    ξερουμε που βρισκονται εαν ειναι εν κινηση μεχρι
    και να μπλοκαρουμε τον κινητηρα με ενα απλο
    sms.oποιος θελει πληροφοριες ας εποικινωνισει
    μαζι μου.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2006
    Δύναμη Φήμης
    229
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από airmax";p="45295
    giati nomizo oti smartaki apo thema security einai entaxi..pos xeklidosane to immobilarizer kai to kivotio taxytiton kai ti roi venzinis!!!! palio HACKERS
    Γερανός....
    Αναστάση θα έχω το νου μου και δω στην Αν. Αττική που κυκλοφορώ...το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να δω εικόνες στο site σας για να το δω το αμάξι. Αν μπορείς στείλε την μου με mail ή ανέβασέ την στο imageshack...
    Κωνσταντίνος

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1172
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από zike";p="102694
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από airmax";p="45295
    giati nomizo oti smartaki apo thema security einai entaxi..pos xeklidosane to immobilarizer kai to kivotio taxytiton kai ti roi venzinis!!!! palio HACKERS
    Γερανός....
    Αναστάση θα έχω το νου μου και δω στην Αν. Αττική που κυκλοφορώ...το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να δω εικόνες στο site σας για να το δω το αμάξι. Αν μπορείς στείλε την μου με mail ή ανέβασέ την στο imageshack...
    δυστυχως το αμαξι,ή θα ειναι σε αλλη χωρα,ή θα ειναι διασπαρτο στην ελλαδα σε πολλα ανταλακτικα....τουλαχιστον πηραμε αρκετα απο την ασφαλεια αλλα δεν ηταν το θεμα αυτο...ηταν πιο πολυ συναισθηματικοι οι λογοι ...τεσπα περασμενα ξεχασμενα!
    smartmaniac 1000%

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1121

Κλεμμενα μερη smart........

Πριν λίγο ανακάλυψα τη κλοπή του αυτοκινήτου μου. Γιατί λέω ανακάλυψα? Το είχα κάτω από το σπίτι μου (Κ.Πατήσια) 3 μέρες ακούνητο αλλά κάθε φορά που έβγαινα το κοιτούσα από κοντά. Ήταν σε μεγάλο δρόμο και όχι κάπου με δένδρα και χωρίς κίνηση. Σήμερα ενώ βάζω μπροστά το μεσημεράκι παρατηρώ ότι μου έχουν κλέψει το ραδιόφωνο (ένα αρκετά καλό Alpine). Μετά από ψάξιμο ανακάλυψα ότι έλλειπε και το Sub Woofer και οι πιστωτικές που είχα ξεχάσει πρώτη φορά μέσα μαζί με μία τσάντα που είχε ότι μπορεί να χρειαστώ στη δουλειά μου...

Το περίεργο είναι πως δεν υπήρχε ΚΑΝΕΝΑ ίχνος παραβίασης (το αυτοκίνητο προφανώς θα ήταν ξεκλείδωτο όταν πήγα να το πάρω) ενώ το είχα κλειδώσει 1000% ενώ το είχα αφήσει.

Για την ιστορία ανάμεσα στις πιστωτικές υπήρχε και κάρτα αναλήψεων, δίπλωμα, άδεια, ταυτότητα πράγματα που δεν πήραν ενώ ο χώρος αποσκευών ήταν σκεπασμένος. Τον ενισχυτή που ήταν κάτω από το κάθισμα δεν τον έβγαλαν (γιατί ήταν αδύνατο) ενώ τον είδαν. Ακόμα υπήρχαν κάποια κλειδιά του σπιτιού μου κλπ που ούτε αυτά πήραν. Προς το παρόν κόστος 1000 ευρώ όλα τα παραπάνω. Επιπλέον το τιμόνι ήταν κλειδωμένο με μπαστούνι (πιστεύω κάτι πολύ θετικό).

Στη βδομάδα που έρχεται αν και αργά βέβαια θα πάω να βάλω συναγερμό αν και πλέον δεν υπάρχει περίπτωση να αντικατασταθούν τα κλεμμένα οπότε μάλλον άχρηστος θα είναι… Πιθανότατα να βάλω και φιμέ που προφανώς δε θα έκαναν κάτι μιας και τζάμια δεν έσπασαν ενώ μέσα στο αυτοκίνητο δεν υπήρχε τίποτα απολύτως που να φαίνεται (κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι ήταν σταμπαρισμένο το αμάξι και σίγουρα όχι από κάποιον παροδικό κλέφτη). Πήρα τηλ και σε 5 λεπτά ήρθε η αστυνομία που βέβαια δε μπορούσε να κάνει κάτι (και το ήξερα) αλλά έπρεπε να πώ τον πόνο μου μπας και ήξεραν τίποτα! Παράδοξος τους τελευταίους μήνες κάτι στραβό μου γίνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα, ευτυχώς όχι σχετικό με υγεία...

Θα εκτιμούσα αν είχατε να προτείνετε κάτι καλό σε συναγερμό η οτιδήποτε σχετικό. Αν ενδιαφέρετε και κανείς άλλος να πάρουμε μαζί το κανονίζουμε. Εγώ λέω μάλλον για Clifford Matrix 3.5 το βλέπω. Τι λέτε?

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2006
    Δύναμη Φήμης
    235
    Τι να πω...
    Εσύ να'σαι καλά, να τα αντικαταστήσεις

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1172
    εσυ να εισαι καλα και ολα τα αλλα θα αντικαταστηθουν σιγα σιγα!
    smartmaniac 1000%

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2006
    Δύναμη Φήμης
    163
    krima!!!!
    tha sou po ki ego oti ke oi proigoumenoi ...ESI NA EISAI KALA ke ta alla tha ftiaksoun!!
    NeverLaughAtAnyone'sDreamPeopleWhoDon'tHaveDreamsD on'tHaveMuch.
    [smilie=drive1.gif] [smilie=harhar.gif] [smilie=blow.gif]

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1121
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Μακριά από σας.

Μετά από λίγες ώρες και όντας πιο ήρεμος βλέπω πως η χρήση συναγερμού είναι απαραίτητη. Μόνο στην ιδέα ότι ο καθένας μπορεί να κόβει βόλτες καθημερινά μέσα στο Smart σου χωρίς να το καταλάβεις παρά μόνο αν στο πάρει είναι αρκετό.

Επιπλέον η χρήση του καλύμματος στο χώρο αποσκευών δε κάνει τίποτα μιας και ούτος η άλλος αφήνει κενό και όποιος ενδιαφερθεί βλέπει.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2006
    Δύναμη Φήμης
    316

Re: Άνοιγμα και (μερική) κλοπή του Smart μου

Μην στεναχωριεσαι, απλα να ελπιζεις οτι αυτος που σε εκλεξε να τα φαει στους γιατρους 'η να μη τον χωνεψει η γη.(ωπα το παρακανα, θεε μου συγχωρεσε με)

Ι 've bruses in my ribs,cause of the g's
    NEW RECORD AT SPEEDPARK 56.929

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2005
    Δύναμη Φήμης
    159
    Πω ρε γείτονα πακέτο...Μην στεναχωριέσε!Για συναγερμό να σου πώ την αλήθεια ψήνομαι και εγώ,αλλα προς το παρόν δεν έχω και πολλά να διαθέσω στο θέμα...
    .
    .

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2003
    Δύναμη Φήμης
    259
    Πάρε Clifford. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Περαστικά σου.

18. Διάβασα χθες πριν κοιμηθώ το post σου και το βράδυ έβλεπα εφιάλτες ότι μου το κλέψανε!

Πάντως για clifford που ρώτησα πριν από κανα 3μηνο έβγαινε γύρω στο 600άρι (με τοποθέτηση). Δεν ξέρω αν αξίζει τελικά.

Ας μη βγούμε off-topic όμως. Περαστικά!

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2006
    Δύναμη Φήμης
    499
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ. Clifford Matrix 3.5 +ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ + ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ REMOTE START KAI TURBO TIMER!
    Ματσ, μουτσ No bam, boom

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2005
    Δύναμη Φήμης
    359
    Περαστικά Σφιγγάκο. Είναι χάλια το συναίσθημα παραβίασης προσωπικού σου χώρου !!

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2004
    Δύναμη Φήμης
    336

Περαστικα σου Σφιγγα, τουλαχιστον μεσα στην ατυχια σου ησουνα τυχερος που δεν σου πηρανε ολοκληρο το αμαξι
    - Οταν τα ματια κλεινουν και απολαμβανουν την γαληνη της σιωπης, τοτε ανοιγουν τα βλεφαρα των ονειρων που αψηφουν την πικρα της πραγματικοτητας....Εκει υπαρχω

Σήμερα άκουσα και από άλλο παιδί με smart ότι του άνοιξαν το smart, πριν 4 μέρες! Του πήραν μόνο το rcd και κάτι CD's...Μάλλον έχει πέσει επιδημία. Να προσέχετε το μικρό σας...

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1121
    Ths aproti xthes ths aspasan thn tapa kai ths eklepsan benzinh.

H shmansh pou hrthe sto amaksaki mou mou eipe, prin to dei, oti de tha brhka kanena ixnos parabiashs (ontos) kai oti to synantane synexeia. Mou edeikse xontrika kai pws to anoigoun! Katelikse legontas, oti eite anoixto einai, eite kleisto ena kai to idio einai kai mono me synagermo tin psyloglitwneis. :?

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2003
    Δύναμη Φήμης
    1172
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sphinxgr";p="104713
    Ths aproti xthes ths aspasan thn tapa kai ths eklepsan benzinh.

H shmansh pou hrthe sto amaksaki mou mou eipe, prin to dei, oti de tha brhka kanena ixnos parabiashs (ontos) kai oti to synantane synexeia. Mou edeikse xontrika kai pws to anoigoun! Katelikse legontas, oti eite anoixto einai, eite kleisto ena kai to idio einai kai mono me synagermo tin psyloglitwneis. :?
    ημαρτον δηλαδη....τι αλλο θα ακουσουμε?να βαζουμε και κλειδαρια στην ταπα για να μην μας τρωνε τα οκτανια.....α κι αν ειναι μια φορα ευκολο για τα κλειστα σμαρτακια να τα κλεψουν,αλλες δεκα φορες πιο ευκολο ειναι να κλεψουν καμπριο.....μιλαει παθων πριν 1μισι χρονο που μου το εκλεψαν ολοκληρο....
    smartmaniac 1000%

Καλημέρα σας.

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω, αν και παρακολουθω πολυ καιρο το site και το forum σας.
    Δυστυχως το πρωτο μου post ειναι σε ασχημο μερος.
    Σημερα το πρωι που κατεβηκα στο αυτοκινητο να παω δουλεια, ειδα οτι και εμενα μου ειχαν ανοιξει το αυτοκινητο, χωρις ΚΑΝΕΝΑ σημαδι και μου κλεψαν το radiocd. Πιστευω οτι μπηκαν απο πισω καθως ηταν βγαλμενο το καλυμα του πορτ μπαγκαζ.
    Ειχα μεσα τα χαρτια του, εκτος του διπλωματος που το εχω στο πορτοφολι μου αλλα δεν πηραν τιποτα. Πηραν κατι ψιλα που ειχα στο τασακι που δεν ηταν πανω απο 2 ευρω.
    Το radiocd δεν με ενοιαξε, καθως θα βαλω δοσεις να παρω αλλο, αλλα με εξοργισε η παραβιαση του χωρου μου. Η αληθεια ειναι οτι δεν αξιζε και πολλα, οποτε απορω...
    Να σημειωσω οτι εγινε κατω απο το σπιτι μου στον Αλιμο (πισω απο το Carrefour) οπου δεν εχω ακουσει τα τελευταια χρονια αλλα κρουσματα.
    Συναγερμο δεν εχω, αλλα πιστευω οτι και να ειχα, η δουλεια αυτη θελει 15-20 δευτερολεπτα, οποτε δεν θα γλιτωνα κατι.
    Το καλο ειναι οτι δεν σπασανε κανενα τζαμι ή την κλειδαρια.
    Περαστικα μας...
    Τι έχω?...

Σελίδα 3 από 137 ΠρώτοΠρώτο 123451353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Smart & Κλοπές
    Από Lgeor στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 2089
    Τελευταίο μήνυμα: 09-06-2010, 13:34

Ετικέτες γι'αυτό το Θέμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία