Σελίδα 137 από 138 ΠρώτοΠρώτο ... 3787127135136137138 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 3.401 μέχρι 3.425 από 3427

Θέμα: Smart & Κλοπές

Ημ. Εγγραφής
    May 2010
    Δύναμη Φήμης
    114

Απ: Smart & Κλοπές

Δώσε μας μερικα στοιχεια..
    Χρωμα, εκδοση, facelift?

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    Δύναμη Φήμης
    0

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από stefstef Εμφάνιση Μηνύματος
    Δώσε μας μερικα στοιχεια..
    Χρωμα, εκδοση, facelift?
    Μαύρο, pulse, facelift

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2015
    Δύναμη Φήμης
    0

κριμα ρε γμτο.. ειχε συναγερμο?? στον δρομο το ειχες Η γκαραζ?

Sent from my iPad using Tapatalk

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2014
    Δύναμη Φήμης
    56

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Username Εμφάνιση Μηνύματος
    Μαύρο, pulse, facelift
    Πες μας αν θες αν το είχες με συναγερμό, GPS, σε πιλοτή κλπ πάντως από ότι έχω ακούσει 2 συμμορίες είναι που τα κλέβουν μαζί με RANGE κ BMW που έχουν κωδικούς από τα κλειδιά κ τα παίρνουν εύκολα..

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    Δύναμη Φήμης
    0

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Δύναμη Φήμης
    0

Κλοπή σήμερα μεσημέρι στη Δροσιά γκρι ματ Smart υπ αριθμόν ΙΟΒ7478. Είναι το όχημα του κολλητού μου και Αφού με πήρε τηλέφωνο το είδα τυχαία να κινείται μετά από μισή ώρα περίπου στον παράδρομο της εθνικής ειδοποιήθηκε η αστυνομία και ακόμη κανένα αποτέλεσμα Όποιος έχει δει κατι να επικοινωνησει στο 6942019553. Δίνεται αμοιβή

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

Διάρρηξη σήμερα στις 14.00 στο Μαρούσι, οδός Αθηνάς. Μέσα σε 40 λεπτα έγινε η δουλειά.

Το αμάξι δεν έχει το παραμικρό ίχνος παραβίασης, σαν να το είχα αφήσει ξεκλείδωτο (συναγερμό δεν έχω).

Αφαίρεσαν το πλαστικό κουτί με το βιβλίο οδηγιών, άδεια, ασφάλεια, κτεο, βιβλίο σερβις και όλα τα σχετικά, καθώς και το τηλεχειριστήριο της γκαραζόπορτας.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1129

Εγώ αν ήμουν κλέφτης και σου είχα πάρει το τηλεχειριστήριο της γκαραζόπορτας ενώ δεν είχες συναγερμό, θα ερχόμουν να στο κλέψω μετά απο λίγο καιρό.

Άλλαξε συνδυασμό στην γκαραζόπορτα και βαλε κανα συναγερμό στο αυτοκίνητο. Χωρίς συναγερμό είναι γνωστό πως ανοίγει σε 2 δευτερόλεπτα κυριολεκτικά.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sphinxgr Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγώ αν ήμουν κλέφτης και σου είχα πάρει το τηλεχειριστήριο της γκαραζόπορτας ενώ δεν είχες συναγερμό, θα ερχόμουν να στο κλέψω μετά απο λίγο καιρό.

Άλλαξε συνδυασμό στην γκαραζόπορτα και βαλε κανα συναγερμό στο αυτοκίνητο. Χωρίς συναγερμό είναι γνωστό πως ανοίγει σε 2 δευτερόλεπτα κυριολεκτικά.
    Η γκαραζόπορτα είναι κοινή για τουλάχιστον 15 διαμερίσματα. Έχει νόημα να αλλάξουμε συνδυασμό?
    Ο τύπος που ανοίγει το αμάξι σε 2 δευτερόλεπτα θα δυσκολευτεί να ανοίξει την γκαραζόπορτα ακόμα και με νέο συνδυασμό?
    Τί συναγερμό προτείνετε?
    Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

Ρώτησα σε μαγαζί με συναγερμούς και μου προτείναν είτε τον mistral στα 150 είτε τον clifford matrix 1x με τηλεειδοποίηση στα 300.

Να σκεφτώ μόνο για τον clifford?

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1129

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jo65947 Εμφάνιση Μηνύματος
    Ρώτησα σε μαγαζί με συναγερμούς και μου προτείναν είτε τον mistral στα 150 είτε τον clifford matrix 1x με τηλεειδοποίηση στα 300.

Να σκεφτώ μόνο για τον clifford?
    Με αμφίδρομη επικοινωνία φυσικά. θα ενημερώνεσαι και στο σπίτι σου αν χτυπήσει. Άσε που επειδή το έχεις σε γκαράζ δεν θα υπάρχουν και ψευδείς συναγερμοί.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

Με αμφίδρομη επικοινωνία φυσικά. θα ενημερώνεσαι και στο σπίτι σου αν χτυπήσει. Άσε που επειδή το έχεις σε γκαράζ δεν θα υπάρχουν και ψευδείς συναγερμοί.
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
    Απλά διαβάζοντας το φορουμ με προβληματίζει το γεγονός οτι διαρρήξανε σμαρτ με clifford και ο συναγερμός δεν χτύπησε καν. Μήπως δεν εχει νόημα κι ετσι. Απλώς αποτρέπεις τους εντελώς ερασιτέχνες που απλά θα κοιτάξουν να στο ανοίξουν και να κλέψουν οτι βρουν από μέσα.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

Έκλεισα ραντεβού να βάλω τον clifford.
    Στην τελική είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1129

Το δεν έχει νόημα, δεν έχει νόημα σαν έκφραση. Δεν έχει νόημα να φοράμε ζώνη, γιατι αν είναι να γίνει, θα γίνει. Δεν έχει νόημα να βάλεις συναγερμό γιατί αν στο βάλουν στο μάτι θα το πάρουν και άλλα πολλά παραδείγματα για να κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας.

Πρώτα κάνουμε ότι μπορούμε για να αποτρέψουμε το κακό με προσοχή και προγραμματισμό και αν γίνει, έγινε. Είχαμε κάνει πρώτα όμως ότι μπορούσαμε και δεν είναι πλέον δική μας η ευθύνη.

Σωστά έκανες και έκλεισες ραντεβού. Με το καλό

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

Το δεν έχει νόημα, δεν έχει νόημα σαν έκφραση. Δεν έχει νόημα να φοράμε ζώνη, γιατι αν είναι να γίνει, θα γίνει. Δεν έχει νόημα να βάλεις συναγερμό γιατί αν στο βάλουν στο μάτι θα το πάρουν και άλλα πολλά παραδείγματα για να κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας.

Πρώτα κάνουμε ότι μπορούμε για να αποτρέψουμε το κακό με προσοχή και προγραμματισμό και αν γίνει, έγινε. Είχαμε κάνει πρώτα όμως ότι μπορούσαμε και δεν είναι πλέον δική μας η ευθύνη.

Σωστά έκανες και έκλεισες ραντεβού. Με το καλό
    Έχεις δίκιο. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    248

Έκλεισα ραντεβού να βάλω τον clifford.
    Στην τελική είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω.
    Μην δώσεις λεφτά για clifford...
    βαλε το gps tracker 103b που λειτουργεί και ως συναγερμος με 200€ περίπου τοποθετημένος στα περισσότερα καταστηματα...

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από smartvot Εμφάνιση Μηνύματος
    βαλε το gps tracker 103b που λειτουργεί και ως συναγερμος με 200€ περίπου τοποθετημένος στα περισσότερα καταστηματα...

Ευχαριστώ για την συμβουλή.
    Είναι αργά τώρα να τον ακυρώσω, εχει παραγγείλει τον συναγερμό ηδη ο ανθρωπος. Δεν μου αρέσει να τον ακυρώσω τελευταία στιγμή.
    Γιατί λες όχι σε clifford?

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    248

Ευχαριστώ για την συμβουλή.
    Είναι αργά τώρα να τον ακυρώσω, εχει παραγγείλει τον συναγερμό ηδη ο ανθρωπος. Δεν μου αρέσει να τον ακυρώσω τελευταία στιγμή.
    Γιατί λες όχι σε clifford?
    κι άλλα παιδιά έχουν γράψει ότι είχαν clifford...και δυστυχώς το μοιραίο εγινε...ολοι οι συναγερμοι προσπερνιουνται για έμενα....αν θες να έχεις το αμάξι μόνο gps tracker που σου σκάει μήνυμα και το προλαβαίνεις....διαφορετικα bear lock τιμόνι και ταχύτητες....μονο με γερανό θα το πάρουν

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    248

Και μην μασάς επειδη τον έχει παραγγείλει...επαγγελματιες είναι μπορεί να τον επιστρέψει στον προμηθευτή του δεν έγινε κάτι...το θέμα είναι να δώσεις λεφτά αλλά να έχεις το κεφαλι σου ησυχο...με clifford εγώ δεν θα το είχα σε καμία περίπτωση πάντως....

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1129

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από smartvot Εμφάνιση Μηνύματος

Το οποίο:

*χρειάζεται μηνιαία συνδρομή σε πάροχο κινητής τηλεφωνίας (απο 3€/μήνα)
    *σε ενημερώνει στο κινητό μόνο εφόσον έχουν πάρει ήδη το αυτοκίνητο (οχι κατά τη διάρκεια της κλοπής) - άντε και αν το χτυπήσουν λόγω αισθητήρα κραδασμών
    *δεν έχει κυλιόμενους κωδικούς / ενεργοποίησης / απενεργοποίησης
    *δεν έχει ενδεικτικό ότι το αυτοκίνητο έχει συναγερμό (οπότε θα το ανοίγουν όπως το άνοιγαν, γιατί δεν θα τους αποτρέπει κάτι)

Εν ολίγοις είναι συμπληρωματική προστασία (εφόσον το κλέψουν δηλαδή) και όχι κύρια / αποτρεπτική όπως ο συναγερμός
    Τελευταία επεξεργασία από Sphinxgr; 19-01-2018 στις 10:16

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    248

Το οποίο:

*χρειάζεται μηνιαία συνδρομή σε πάροχο κινητής τηλεφωνίας (απο 3€/μήνα)
    *σε ενημερώνει στο κινητό μόνο εφόσον έχουν πάρει ήδη το αυτοκίνητο (οχι κατά τη διάρκεια της κλοπής) - άντε και αν το χτυπήσουν λόγω αισθητήρα κραδασμών
    *δεν έχει κυλιόμενους κωδικούς / ενεργοποίησης / απενεργοποίησης
    *δεν έχει ενδεικτικό ότι το αυτοκίνητο έχει συναγερμό (οπότε θα το ανοίγουν όπως το άνοιγαν, γιατί δεν θα τους αποτρέπει κάτι)

Εν ολίγοις είναι συμπληρωματική προστασία (εφόσον το κλέψουν δηλαδή) και όχι κύρια / αποτρεπτική όπως ο συναγερμός
    Υπάρχει ειδοποίηση και στο άνοιγμα πόρτας...αρα δεν το έχουν πάρει ακομα...
    βάζεις αν θες οποιοδήποτε led από όποιον συναγερμό θες να αναβοσβήνει στο παρμπρίζ ακόμα κι αν δεν έχεις συναγερμό...
    με ένα μήνυμα κόβεις βενζίνη άρα το αποτρέπεις κι ας είσαι 500χλμ μακριά
    θα ξέρεις τουλάχιστον προς τα που κινείται το αμάξι σε περίπτωση θελήσεις να το εντοπίσεις μαζί με την αστυνομια
    3€ το μήνα δεν θα λείψουν σε κανέναν μπροστά στα 7000-10000€

Όπως είπα για ΕΜΕΝΑ είναι πεταμένα λεφτά ο καλύτερος συναγερμός από πολλές εμπειρίες...

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    60

https://www.newsit.gr/ellada/eisvoli...a-pic/2399955/

Μια υπόθεση… μυστήριο απασχολεί τις τελευταίες ώρες την ασφάλεια Αττικής. Έχει να κάνει με την "εισβολή" ενός μαύρου Smart στην είσοδο πολυκατοικίας στα Εξάρχεια.

Όλα έγιναν περίπου στις 20:00 το βράδυ της Δευτέρας (29.01.2018) στην οδό Γρηγοροπούλου στα Εξάρχεια. Ένα μαύρο Smart με φιμέ τζάμια κατέληξε, άγνωστο γιατί, μέσα στην είσοδο πολυκατοικίας.
    Σύμφωνα με πληροφορίες και αυτόπτες μάρτυρες, η πορεία του αυτοκινήτου σταμάτησε μπροστά από την πόρτα του ασανσέρ της πολυκατοικίας!
    Το Smart δεν «έκοψε» ταχύτητα

Αυτόπτες μάρτυρες κατέθεσαν στο τμήμα ότι ο οδηγός δεν έκοψε ταχύτητα. Και έτσι έπεσε πάνω στη τζαμαρία της πολυκατοικίας. Από την ταχύτητα, το μικρό αυτοκίνητο ανέβηκε κάποια σκαλιά, πριν σταματήσει σχεδόν μπροστά από την πόρτα του ασανσέρ.
    Ευτυχώς, κανείς δεν ήταν στο σημείο εκείνο τη στιγμή που το αυτοκίνητο «μπούκαρε» στο χώρο. Και άρα δεν υπήρξαν τραυματισμοί ενοίκων.
    Φωτογραφία Facebook / Μετανοείτε via Leonidas Noulas
    Το… έσκασαν

Κι αν οι περισσότεροι στα social media κάνουν πλάκα πως ο οδηγός του Smart δεν… έβρισκε να παρκάρει, τα πράγματα φαίνεται πως είναι λίγο πιο περίεργα.
    Ο οδηγός και ο συνοδηγός του μικρού αυτοκινήτου, αμέσως μετά το ατύχημα, τράπηκαν σε φυγή.
    Όταν κλήθηκε από τους ενοίκους η αστυνομία, διαπιστώθηκε ότι το Smart είχε κλαπεί. Ο ιδιοκτήτης του είχε δηλώσει την κλοπή το περασμένο Σάββατο. Η κλοπή είχε γίνει από το κέντρο της Αθήνας.
    Το αυτοκίνητο μεταφέρθηκε ήδη στο Α.Τ. Εξαρχείων προκειμένου να ερευνηθεί για αποτυπώματα ή οποιοδήποτε άλλο στοιχείο οδηγήσει στη… λύση του μυστηρίου.
    Τα σενάρια

Η αστυνομία εξετάζει, για την ώρα, όλα τα σενάρια. Και από την έρευνα που θα γίνει στο αυτοκίνητο θα πέσει φως στο ποιοι είναι οι δυο νεαροί που επέβαιναν στο Smart την ώρα της… εισβολής στην πολυκατοικία.
    Κυρίως, θα διαπιστωθεί αν πρόκειται άτομα που έχουν και στο παρελθόν απασχολήσει τις αρχές με τη δράση του ή δυο νεαρούς που έκλεψαν το αυτοκίνητο αλλά μέθυσαν κι έχασαν τον έλεγχο.

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2017
    Δύναμη Φήμης
    0

Καλησπέρα,

Είμαι νέος κάτοχος roadster.
    Διάβασα όλες τις σελίδες αυτού του θέματος. Οι απορίες μου είναι αν τα roadster ανοίγουν τόσο εύκολα όσο τα fortwo και αν μπορεί κάποιος να μου υποδείξει τους τρόπους που παραβιάζονται με κάποιο πμ οπως κάνατε παλαιότερα, μπας και καταλάβω τι πρέπει να ξηλώσω απο τα εσωτερικά χερούλια και καλώδια και γλιτώσω να μπαινοβγαίνουν τόσο εύκολα στο αυτοκίνητο μου.
    Ευχαριστώ.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1129

Ότι και να κανεις, πάντα ο πιο απλός τρόπος εφόσον δεν έχει πλαίσιο η πόρτα, θα είναι να τραβάνε το τζαμι και να βαζουν χερι να ανοιγουν μέσα.

Εν ολίγοις, αν δεν έχεις συναγερμό, βάλε.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2006
    Δύναμη Φήμης
    169

Smart F2 1000cc 84hp cabrio (μοντέλο του 2007) ... μου το κλέψανε ... παρκαρισμένο στο δρόμο-πάρκιγκ πολυκατοικίας.
    Είχε συναγερμό κανονικά ...

Το είχα αγοράσει λιγότερο από ένα μήνα (25 ημέρες για την ακρίβεια) !!

Εντάξει τι να πω .... τα χειρότερα να τους τύχουν !!!!

Επίσης θέλω να έχω smart επειδή με βολεύει και μου αρέσει πάρα πολύ !!!
    Δεν ξέρω τι να κάνω αλλά πάλι smart θέλω να πάρω βέβαια ... αλλά πως να το προστατεύσω ????
    ForTwo 600 --> ForTwo 700 + Roadster Coupe --> ForTwo 1000 Cabrio (2008) ... μου το κλέψανε !!

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Smart & Κλοπές
    Από Lgeor στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 2089
    Τελευταίο μήνυμα: 09-06-2010, 12:34

Ετικέτες γι'αυτό το Θέμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία