Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3

Θέμα: Διακεκομενο σφυριγμα με το αιρκον.

Ημ. Εγγραφής
    May 2007
    Δύναμη Φήμης
    154

Διακεκομενο σφυριγμα με το αιρκον.

Λοιπον, εδω και κανα μηνα μου κανει το εξης (μιλαμε για το νεο 84αρι):

Οταν βαζω το αιρκον εκτος του οτι σε σχεση με το 700αρι που ειχα δεν ειναι το ιδιο αποδοτικο (ενω θα πρεπε να ειναι), ακουγεται ενα σφυριγμα
    οταν ανεβαζω στροφες και ξαφνικα σταματαει μονο του. αυτο δεν το κανει συνεχεια κατα το πατημα η αφημα του γκαζιου αλλα μου φαινεται μονο οταν η μοναδα νιωθει οτι χρειαζεται ενεργεια για το μοτερ του αιρκον. ειναι αρκετα εκνευριστικο γιατι εκει που πας μια χαρα, μπαινει η π@π@ρια και σου γονατιζει το αυτοκινητο εκτος του οτι κανει και το χαρακτηριστικο ζγκουπ της λειτουργιας του αιρκον και κατοπιν το σφυριγμα. Θα το παω συνεργειο σε καμια βδομαδα να το κοιταξουν γιατι δεν νιωθω να ειναι φυσιολογικο. Να αναφερω οτι το χω στους 17 βαθμους και με ανακυκλωση συν του οτι εχω φιμε κ το σμαρτακι ειναι λευκο (εννοειται οτι η κουρτινα της οροφης ειναι κλειστη).

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2005
    Δύναμη Φήμης
    484

Απάντηση: Διακεκομενο σφυριγμα με το αιρκον.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Pluto Εμφάνιση Μηνύματος
    Λοιπον, εδω και κανα μηνα μου κανει το εξης (μιλαμε για το νεο 84αρι):

Οταν βαζω το αιρκον εκτος του οτι σε σχεση με το 700αρι που ειχα δεν ειναι το ιδιο αποδοτικο (ενω θα πρεπε να ειναι), ακουγεται ενα σφυριγμα
    οταν ανεβαζω στροφες και ξαφνικα σταματαει μονο του. αυτο δεν το κανει συνεχεια κατα το πατημα η αφημα του γκαζιου αλλα μου φαινεται μονο οταν η μοναδα νιωθει οτι χρειαζεται ενεργεια για το μοτερ του αιρκον. ειναι αρκετα εκνευριστικο γιατι εκει που πας μια χαρα, μπαινει η π@π@ρια και σου γονατιζει το αυτοκινητο εκτος του οτι κανει και το χαρακτηριστικο ζγκουπ της λειτουργιας του αιρκον και κατοπιν το σφυριγμα. Θα το παω συνεργειο σε καμια βδομαδα να το κοιταξουν γιατι δεν νιωθω να ειναι φυσιολογικο. Να αναφερω οτι το χω στους 17 βαθμους και με ανακυκλωση συν του οτι εχω φιμε κ το σμαρτακι ειναι λευκο (εννοειται οτι η κουρτινα της οροφης ειναι κλειστη).
    Σιγουρα εχει καποιο προβλημα γιατι το αιρκοντισιον του νεου ειναι μακραααν καλυτερο απο το 700αρι.θα το χαρακτηριζα εξαιρετικο,ισως μια απο τις σημαντικοτερες βελτιωσεις του νεου φορ2 σε σχεση με τον προκατοχο του.γρηγορα σε μηχανικο
    B for Brabuzzz....

Ημ. Εγγραφής
    May 2007
    Δύναμη Φήμης
    154

Απάντηση: Διακεκομενο σφυριγμα με το αιρκον.

Τελικα ηταν ο εγκεφαλος του αιρκον. Αντ/ση στην εγγυηση... Επαιρνε συνεχεια λαθος ενδειξεις εσωτερικης θερμοκρασιας απ'οτι μου πε ο μηχανικος. Πλεον μετρημενο με θερμομετρο απο τον μηχανικο, εχει σταθερη 8-9 βαθμους στην εξοδο του αεραγωγου.

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Περιεργο σφυριγμα μπροστα
    Από eftixia στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11-07-2011, 07:05
  2. σφυριγμα σε 600αρι
    Από foudou στο forum Τριγμοί - Θόρυβοι
    σχόλια: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12-02-2009, 19:33
  3. ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ
    Από georgevele στο forum Διάφορα Θέματα
    σχόλια: 12