Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 25 από 27

Θέμα: Αγορά Smart

1. Αγορά Smart

Γεια σας, ειίμαι καινουργια αλλά θα ήθελα να μοιραστώ τον πόνο μου...

Ψάχνω για μεταχειρισμένο smart εδώ και 1,5-2 μήνες.. Έχω καταλήξει ότι θέλω το καινουργιο μοντέλο του 2007 και μετά αλλά με λιγότερα από 30.000χλμ, και στοχεύω κάτω από 10.000.

Βρήκα μια εβδομάδα πριν μια φοβερή ευκαιρία του 05/07 με 16.500χλμ και 8300 από ιδιώτη και ήμουν και η πρώτη που τον πήρε τηλεφωνο!!Του ζήτησα να βρεθούμε, αλλά είπε ότι φευγει για επαρχία κι από Δευτέρα ξαναμιλάμε να το κανονίσουμε.Του ζήτησα εννοείται να με βάλει σε προτεραιότητα. Τη Δευτέρα τον ξαναπήρα και μου κλεισε ραντεβου για Πεμπτη λεγοντας μου ότι την ίδια ώρα έχει πει και σε άλλους..Εγώ λίγο συγχίστηκα λεγοντας του "Δηλαδή θα το βγάλεισ σε δημοπρασία??!?" Όχι όχι μου λεει η τιμή αυτή είναι δεν αλλάζει..

Πάω πράγματι χθες και ήταν ακριβώς όπως το ήθελα-είχε και κοκκινα καθίσματα-..όπου έγινε αυτό που περίμενα μαζευτήκαμε 6 υποψήφιοι και ο ένας πιο "ξυπνιος" τον άρχισε στα δικά του και πάμε τώρα να στα δώσω τα λεφτά,κτλ.. Του λέγαμε όλοι ότι είχαμε μετρητά ωστόσο σημείωσε σε ένα χαρτι ξανά τα τηλεφωνα μας και θα μας ειδοποιούσε..Δεν μπόρεσα να του κάνω καλυτερη προσφορά εκείνη την ώρα μπροστα σε όλους..και στο τηλεφωνο μετά απο κανα 2ωρο δε το σηκωνε και φυσικά τελικά το έκλεισε...Και σκέφτομαι τι ΠΑΠΑΡΑΣ θεε μου..

Δε το βάζω κάτω όμως και σήμερα παίρνω αλλα 2 τηλ... Απλα ο ενας μου φάνηκε σα να εχω ξαναμιλήσει μαζί του πριν κανα μήνα- ιδια περίπτωση ανθρωπου που μενει πχ.Φάληρο και δουλεύει κέντρο απόγευμα..έκανα μια mini αναζητηση και βρήκα την παλιά αγγελία (άλλο smart) και το τηλεφωνο που είχε ήταν ίδιο με μια ακόμα πιο παλιά αγγελία. Αυτός ο τύπος δηλαδή ανα 20 μέρες πουλάει smart..και από ότι φαίνεται δεν είναι εμπορός, τι μπορεί να παίζεται λοιπόν.. ?? Λέω να παω να το δω σήμερα είναι ένα mhd passion 02/09 με κοκκινα καθισματα και 15.000χλμ..πώς μπορώ να βεβαιωθώ ότι είναι αλήθεια της χρονολογία αυτής και τα χιλιόμετρα είναι αυτά.. Κι αν τα φέρνει απο γερμανία κάποιος τι κέρδος έχει και τι προβλημα μπορεί να υπάρχει αν καποιο αμάξι είναι από γερμανία?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2006
    Δύναμη Φήμης
    338

Απάντηση: Αγορά Smart

Ειναι απλο θα του ζητησεις να πας να το ελενξεις σε συνεργειο μονο για smart! αν σου πει οχι πες του γεια! αν το ελενξεις και ολα ειναι οκ μηχανικα, δεν εχει γυρισμενα χιλιομετρα κτλ παρτο!
    Τελευταία επεξεργασία από soupatoras; 29-01-2010 στις 12:56
    Nobody is Perfect. I'm Nobody.....

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2006
    Δύναμη Φήμης
    338

συνεργεια θα βρεις αριστερα στην στηλη χρησιμα, μετα smartoμαγαζα, διαλεξε αυτο που σε βολευει και πηγαινεις!
    Nobody is Perfect. I'm Nobody.....

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    849

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mxag Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτός ο τύπος δηλαδή ανα 20 μέρες πουλάει smart..και από ότι φαίνεται δεν είναι εμπορός, τι μπορεί να παίζεται λοιπόν.. ?? Λέω να παω να το δω σήμερα είναι ένα mhd passion 02/09 με κοκκινα καθισματα και 15.000χλμ..πώς μπορώ να βεβαιωθώ ότι είναι αλήθεια της χρονολογία αυτής και τα χιλιόμετρα είναι αυτά.. Κι αν τα φέρνει απο γερμανία κάποιος τι κέρδος έχει και τι προβλημα μπορεί να υπάρχει αν καποιο αμάξι είναι από γερμανία?
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    προβλημα μονο απο σκουρια(αν κ ειναι μικρο το διαστημα)εκει που μαλλον ισως υπαρχει προβλημα ειναι στο πραγματικα χλμ...τα μοντελα του 2009 και μετα εχουν διαφορετικο πινακα οργανων απο τα μοντελα του 2007-2008..για το αν ειναι πραγματικα τα χλμ book service(μην σου πει οτι δεν εχει,καινουργιο αμαξι ειναι)..ποσα ζηταει γιατι αν ειναι του 2009 θα ζηταει πανω απο 10000+
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1168

α) Πας και το βλέπεις απο κοντά αν όλα σου φαίνονται ΟΚ
    β) Τον παίρνεις αγκαλιά και τον πας σε εξειδικευμένο συνεργείο που έχεις αποφασίσει απο πριν ΕΚΕΙΝΗ την ώρα και έχεις παρει τηλ απο πριν για ενδεχόμενο ραντεβού που θα προκύψει.
    γ) Αν όλα είναι ΟΚ μετά τα παραπάνω, δίνεις μικρή προκαταβολή (και σου υπογράφει χαρτί οτι την πήρε με τον αριθμό ταυτότητας του και την αιτιολογία) και ξεκινάς άμεσα τη διαδικασία για την μεταβίβαση

Αν θες να δεις ότι είναι του ιδιοκτήτη το αμάξι κοιτάς ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας στην άδεια. Αν το έχει φέρει απο γερμανία θα είναι πιο πρόσφατο.

Αν φέρουν απο Γερμανία βγάζουν κανα 10%+, δε σε απασχολεί αν είναι καλο το αμάξι όμως. Επειδή είναι λίγος ο καιρός του ρίχνεις ένα καλο πλύσιμο σε πλυντήριο και φευγουν τα αλάτια κλπ

Πλάκα είχε η ιστορία σου!!!

"Τι παπάρας θεέ μου???" ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    302

συνεργειο για τσεκαρισμααααα,και καλες βολτες
    πλεον vw

7. Απάντηση: Αγορά Smart

ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις..Αλλά φυσικά δεν παίζει να υπάρχει συνεργείο ανοιχτό απογευματα που τους ρίχνω μια πρωτη ματιά.. Το συνεργείο που ξέρω - Παπαιωαννου - μου είπε για Δευτέρα μεσημέρι , αλλά μετά τα ΚΕΠ θέλουν παραβολο που το πληρώνεις σε τράπεζα που πάλι δεν είναι ανοιχτα απογευματα..
    Πέρα από τα διαδικαστικά όμως τα χιλιόμετρα δε μπορούν να καταλαβουν αν ειναι γυρισμένα παρα μόνο αν έχει περάσει για service στα 10.000 ή/και 20.000 άρα καταλαβαίνεις ότι το minimum είναι αυτά (πήρα τηλ σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία)

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilman3 Εμφάνιση Μηνύματος
    προβλημα μονο απο σκουρια(αν κ ειναι μικρο το διαστημα)εκει που μαλλον ισως υπαρχει προβλημα ειναι στο πραγματικα χλμ...τα μοντελα του 2009 και μετα εχουν διαφορετικο πινακα οργανων απο τα μοντελα του 2007-2008..για το αν ειναι πραγματικα τα χλμ book service(μην σου πει οτι δεν εχει,καινουργιο αμαξι ειναι)..ποσα ζηταει γιατι αν ειναι του 2009 θα ζηταει πανω απο 10000+
    σκουριά που? και τι διαφορετικό έχει ο πίνακας οργάνων? ζητάει 10.800 ευελπιστώ να το ρίξω λίγο..

"Αν θες να δεις ότι είναι του ιδιοκτήτη το αμάξι κοιτάς ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας στην άδεια. Αν το έχει φέρει απο γερμανία θα είναι πιο πρόσφατο"

Η άδεια κυκλοφορίας αν είναι απο Γερμανία θα έχει την ημερομηνία που κυκλοφόρησε Ελλάδα - για το πότε όμως κυκλοφόρησε Γερμανία δε το ξέρουμε..ε?

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    302

κοιτα απο αντιπροσωπεια αμα τους δωσεις αριθμο πλαισιου του αυτ/του θα σου πουν,επισης εαν εχει κανει σερβις σε αντιπροσωπεια,παλι θα στο πουν,δηλαδη μπορουν να σου πουν αν ειναι εισαγωγης,χρονολογια,τι εκδοση ειναι και καποια ακομα
    πλεον vw

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    849

σκουριά που? και τι διαφορετικό έχει ο πίνακας οργάνων? ζητάει 10.800 ευελπιστώ να το ρίξω λίγο..
    του 2009 κ θελει μονο 10800?τι εκδοση ειναι κ τι εξτρα εχει?
    σκουρια αν εχει πρεπει να το σηκωσουν για να δουν στο χωρο της μηχανης κυριως(αλλα επειδη ειναι καινουργιο κανονικα δεν θα πρεπει να εχει κατι)
    ο πινακας στα αμαξια μετα τον σεπτεμβριοο του 2008 δεν σου δειχνει την θερμακρασια της μηχανης αλλα εχει μονο οριζοντια κουτακια που σου δειχνουν το καυσιμο(προσοχη μιλαμε για αμαξια κατασκευης μετα το σεπτεμβριο του 2008)
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

παιδια καλημερα πρωτα απο ολα να πω και εγω με την σειρα μου οτι το σιτε ει ναι απλα αψογο κυριως που για μενα στο θεμα σμαρτ ειμαι ... ασχετος...
    λοιπον εγω ειμαι πολυ κοντα στην αποκτηση του smart fortwo 2008 για μεταχειρο..
    ειναι με 18.000 χλμ απο γερμανια και ειναι το τουρμπο με τα 84 αλογα
    θα ηθελα να μου πειτε τι να προσεξω στην αγορα του τι να ελεγξω ωστε να μην εχω κανα απροοπτο σε αυτην την αγορα που θα κανω..
    ευχαριστω και αναμενω νεα σας

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1168

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από teofilos Εμφάνιση Μηνύματος
    παιδια καλημερα πρωτα απο ολα να πω και εγω με την σειρα μου οτι το σιτε ει ναι απλα αψογο κυριως που για μενα στο θεμα σμαρτ ειμαι ... ασχετος...
    λοιπον εγω ειμαι πολυ κοντα στην αποκτηση του smart fortwo 2008 για μεταχειρο..
    ειναι με 18.000 χλμ απο γερμανια και ειναι το τουρμπο με τα 84 αλογα
    θα ηθελα να μου πειτε τι να προσεξω στην αγορα του τι να ελεγξω ωστε να μην εχω κανα απροοπτο σε αυτην την αγορα που θα κανω..
    ευχαριστω και αναμενω νεα σας
    Καλως ήλθες φίλε

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sphinxgr Εμφάνιση Μηνύματος
    α) Πας και το βλέπεις απο κοντά αν όλα σου φαίνονται ΟΚ
    β) Τον παίρνεις αγκαλιά και τον πας σε εξειδικευμένο συνεργείο που έχεις αποφασίσει απο πριν ΕΚΕΙΝΗ την ώρα και έχεις παρει τηλ απο πριν για ενδεχόμενο ραντεβού που θα προκύψει.
    γ) Αν όλα είναι ΟΚ μετά τα παραπάνω, δίνεις μικρή προκαταβολή (και σου υπογράφει χαρτί οτι την πήρε με τον αριθμό ταυτότητας του και την αιτιολογία) και ξεκινάς άμεσα τη διαδικασία για την μεταβίβαση

Αν θες να δεις ότι είναι του ιδιοκτήτη το αμάξι κοιτάς ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας στην άδεια. Αν το έχει φέρει απο γερμανία θα είναι πιο πρόσφατο.

Αν φέρουν απο Γερμανία βγάζουν κανα 10%+, δε σε απασχολεί αν είναι καλο το αμάξι όμως. Επειδή είναι λίγος ο καιρός του ρίχνεις ένα καλο πλύσιμο σε πλυντήριο και φευγουν τα αλάτια κλπ

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    689

Άσχετα με το θέμα μας, πολλοί άνθρωποι που έχουν κάποιο γνωστό στην Γερμανία κατεβάζουν smart.... Και εγώ αν είχα χρόνο θα το έκανα γιατί πλέον μετά από 2 αμάξια δικά μου και 2-3 αμάξια φίλων, έχω μάθει όλη την διαδικασία... Το να φωνάξεις 4-5 άτομα στυλ "δημοπρασίας" όντως είναι ύπουλο αλλά προφανώς όλοι σκέφτονται τα λεφτά...

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από kostastnt Εμφάνιση Μηνύματος
    Άσχετα με το θέμα μας, πολλοί άνθρωποι που έχουν κάποιο γνωστό στην Γερμανία κατεβάζουν smart.... Και εγώ αν είχα χρόνο θα το έκανα γιατί πλέον μετά από 2 αμάξια δικά μου και 2-3 αμάξια φίλων, έχω μάθει όλη την διαδικασία... Το να φωνάξεις 4-5 άτομα στυλ "δημοπρασίας" όντως είναι ύπουλο αλλά προφανώς όλοι σκέφτονται τα λεφτά...
    ναι φιλε εχεις δικιο η διαφορα απο τα εξω και τα 'ελληνικα' αγγιζουν και τα 2-3.000 ευρω πιστευω...

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2009
    Δύναμη Φήμης
    333

Η άδεια κυκλοφορίας αν είναι απο Γερμανία θα έχει την ημερομηνία που κυκλοφόρησε Ελλάδα - για το πότε όμως κυκλοφόρησε Γερμανία δε το ξέρουμε..ε?
    δες στα μεγαλα τζαμια τις πορτας τα γραματακια που λενε σμαρτ και λοιπα κατω κατω εχει κατι τελιτσες και εναν αριθμο αυτος ο αριθμος δηλωνει το ετος παραγωγης του αμαξιου...

...4... = 2004
    .:Break the silence:.

Smart 450 Rules

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

παιδια καλησπερα και παλι!
    το ξανασκεφτηκα και ειμαι ουδετερος... σε περιπτωση που θελω να το δωσω πιανου ετους ειναι τα πιο εμπορικα;
    γιατι αν ειναι του 4 ασπουμε θα παρω του 4.. αν το βαρεθω να το δωσω γρηγορα δηλαδη...
    ευχαρστω

16. Απάντηση: Αγορά Smart

παιδιά που πήγαν τα υπόλοιπα Posts που είχαμε κάνει σήμερα?!?

Χάθηκαν dataaa

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

παιδια καποιο νεo σας;

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    302

πες μας τι ακριβως θελεις να μαθεις; ψαχνεις 700αρι η 100αρι;απο το 06 και μετα ολα εχουν μεταπωληση,αναλογα τι χρηματα θες ομως.γινε πιο συγκεκριμενος
    πλεον vw

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

εγω διλε μου βρηκα ενα 1000αρι του 2008 με 10 .800 εκει γυρω αν θυμαμαι καλα
    απλως φοβαμαι μην το βαρεθω γρηγορα και οταν θα το πουλησω θελω να το δωσω μεσα σε κανα μηνα..

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    302

εγω διλε μου βρηκα ενα 1000αρι του 2008 με 10 .800 εκει γυρω αν θυμαμαι καλα
    απλως φοβαμαι μην το βαρεθω γρηγορα και οταν θα το πουλησω θελω να το δωσω μεσα σε κανα μηνα..
    οτι θα πουληθει θα πουληθει,το θεμα ειναι οτι αμα δωσεις 10800 για την αγορα του και θελησεις να το δωσεις σ ενα μηνα,ποσα εισαι διαθετιμενος να χασεις;;;σε χρηματα μιλαω.και απο την αλλη αν ειναι να το δωσεις συντομα,τοτε μη το αγορασεις καθολου,βρες νοικιασε ενα καμποσες μερες.αλλα οποιος αγορασει σμαρτ δυσκολα το αποχωριζεται.
    πλεον vw

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

ε κανα 10αρι να το δωσω ..?
    δεν κερω παιδια καθολου ποσο πανε απο τιμες..

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    302

ε κανα 10αρι να το δωσω ..?
    δεν κερω παιδια καθολου ποσο πανε απο τιμες..

ναι καλα ειναι,αλλα το σμαρτ τι ειναι;;;;; πασσιον;;;;;δωσε μερικες πληροφοριες ακομα
    πλεον vw

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

γεια σου και παλι φιλε
    ειναι το πασσιον ναι το 100αρι ως γνστον με τα 84 αλογα ομως.
    με οροφη,αισθητηρες βροχης,θερμενομενα καθισματα κτλ κτλ
    ..

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    302

γεια σου και παλι φιλε
    ειναι το πασσιον ναι το 100αρι ως γνστον με τα 84 αλογα ομως.
    με οροφη,αισθητηρες βροχης,θερμενομενα καθισματα κτλ κτλ
    ..
    το παιρνεις και πας σε συνεργειο σμαρτ(σε δικο σου συνεργειο),αμα απο κει σου πουν οτι το αμαξι ειναι οκ τοτε χτυπα το και καλοριζικο,η τιμη για το 84αρι τα 10 χιλιαρικα δηλαδη ειναι μια χαρα
    πλεον vw

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010
    Δύναμη Φήμης
    144

παιδια καλησπερα μια χαζη ερωτηση για τους γνωστες..
    η εκδοση πασιον ειναι μονο η MHD PASSION ?
    και τελος ι πιο απλη εκδοση πια ειναι ?
    ευχαριστω

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά smart!
    Από magda_25 στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12-05-2009, 10:02
  2. Αγορά μετ/νου SMART help pls....
    Από tolis76 στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01-12-2007, 23:12
  3. Βοήθεια για αγορά smart
    Από Sophiexr στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 4