Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 25 από 57

Θέμα: Πόσοι εχουν υγιές γέρικο σμαρτ?

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2007
    Δύναμη Φήμης
    127

Cool Πόσοι εχουν υγιές γέρικο σμαρτ?

Ειπα να αρχίσω αυτο το θέμα βλέποντας κατι παλια ποστ που ηθελε καποιος να αγορασει ενα μεταχειρισμένο σμαρτ και κάποιοι απο εδώ χωρις να εχουν δει ουτε φωτογραφία λεγανε οτι θα σου βγαλει προβληματα, ειναι 600, ψαξε 700, θα εχει γυρισμενα χλμ, θα βγαλει 100% προβληματα...θα θα θα θα.. ενα σωρό δυσφημήσεις για το αμαξάκι. Επειδή αυτή η "βρώμα" οτι τα σμαρτ δεν ειναι αξιοπιστα και θα τρεχεις συνέχεια στα συνεργεία εχει φτάσει στους παντες εκει εξω και εχουν βγαλει τα 600 αχρηστα ας μαζευτουμε εδω απο περιεργεια να δώ αν ειμαι ο μόνος που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με ενα σμαρτ f2 passion 600 2002 me 100000xlm το οποιο τα έχει φτάσει απροβλημάτιστα εχοντας αλλάξει μια η δυο φορές πισω λάμπα που κάηκε και μία αντλία νερού (φυσιολογική φθορά) Το αμάξι μου ειναι με την μαμα τουρμπίνα, δισκο πλατο, μοτερ... και οσο και αν σας φαίνεται περίεργο ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ. περαν του φυσιολογικού (καθε 5000 χλμ που αλλάζω λάδια δεν έχει φτάσει η στάθμη ουτε στο minimum και στην αλλαγη δεν τα γεμίζω μεχρι πάνω. απο τη μεση του δείκτη. Με ταξίδια καθε χειμώνα αθήνα καλαβρυτα και παρνασσό για σκί.
    Για να μη μακρηγορώ επειδή οταν μπαίνουμε στα forum γραφουμε μονο τα προβλήματα μας και οχι για να πουμε οτι δεν εχουμε κανενα προβλημα και το αμαξι μας ειναι τελειο (λογικό είναι), μην αρχιζουμε τις δυσφημήσεις χωρις να είμαστε καν μηχανικοί και απομακρύνουμε μελλοντικούς smartakides απο το forum αυτό αλλάζοντας τους γνώμη για τα σμαρτ και να παιρνουν πχ στη συγκεκριμένη περίπτωση matiz. Αφήστε να απαντάνε αυτοί που έχουν το ιδιο και ξέρουν. Βάζω στοίχημα οτι υπαρχουν πολλοί με 700 με λιγότερα χλμ που εχουν αλλαξει και τουρμπίνα και μοτερ. Για αυτο μην βγαζετε συμπερασματα για αμαξια που δεν εχετε στη κατοχη σας. Δεν ξερω αν φαινομαι κακός αλλά δεν το θέλω. Το λεω με καλή διάθεση Ο γραπτός λόγος είναι λίγο απρόσωπος. Φιλικά Γιώργος

Περιμένω απαντήσεις εε! υπαρχουν αξιόπιστα σμαρτ 600-700 γερικα?
    "Μυξο καγκουρας" η "καγκουρας ο πιστονοχαλαστρας" ειναι ο νεαρος καγκουρας που ιδονιζεται απο τον ηχο της μηχανης οταν βαράει κοφτες (με 1η) και οχι απο την επιταχυνση μιας και το τελευταιο δεν ξερει καν τι ειναι. Τον συνανταμε συχνα σε συνεργειο για το κλασικο ρεκτιφιε η (σε ακραιο σημειο) αλλαγμα μοτερ. Τελος συχνά το παιζει προστατης της φυσης κυκλοφορωντας με ποδηλατο για ευνοητους λογους

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2009
    Δύναμη Φήμης
    156

Απάντηση: Πόσοι εχουν υγιές γέρικο σμαρτ?

ναι λοιπον υπαρχουν...σμαρτ 600 limited του 98..με 80.000 χλμ χωρις καμμια ουσιαστικη βλαβη...φοραει κ προγραμμα...κρατιεται μια χαρα...

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2010
    Δύναμη Φήμης
    160

μετα απο 2 χρονια συμβιωσης με να f2 pure του '05 (700)........ μια μεταμοσχεση ολοκληρου κινητηρα + κατι πραγματακια ακομα μπορω να πω οτι ειμαι ακομα οσο ερωτευμενος ημουνα και την πρωτη φορα που το οδηγησα.

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    801

ειχα σμαρτ του 1999 το εδωσα με 100000χλμ κ τωρα εχει κοντα στα 120000 μια χαρα σε ολα του (μονο μια αντλια νερου καπου στα 75000χλμ),απο λαδια τπτ...αν το προσεχεις το αμαξι δεν εχει προβλημα,απλα πολλοι δεν ξεραμε να οδηγουμε turbo.βεβαια υπαρχουν κ τοσα συνεργεια που πρεπει να ζησουν
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    182

Και μην ξεχνάτε τον γέρο μου Smart Pure του 99 με 138.000 χλμ. Βέβαια για να είμαι ακριβής ο προ-προκάτοχος είχε αλλάξει μπλοκ μηχανής στα 70.000 για άγνωστους σε μένα λόγους. Στα χέρια μου έχει κάνει 65.000 με μοναδική σοβαρή βλάβη μια αντλία νερού και ένα σωληνάκι στην υποπίεση που με ταλαιπώρησε (ή μάλλον το συνεργείο) για να το βρει. Κατά τα άλλα λαδάκια πειράζω μόνο κατά τις προγραμματισμένες αλλαγές αν και τα ελέγχω τακτικά!
    Καταλάβατε ή να κάνω και κακά

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    2831

Το δικο μου ειναι ενα 600αρι μοντελο 2000. Οταν το πηρα ειχε μεγαλη ταλαιπωρια πανω του, 135.000 χλμ με ανακατεσκευασμενο κινητηρα στα 70.000 χλμ. Στα 183.000 χλμ του αλλαξα το μοτερ με 700αρι. Εκτος απο αυτο, το υπολοιπο αυτοκινητο δεν εχει κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα. Ειναι το πρωτο μου smart και εχω σκοπο να μη το δωσω ποτε!!!
    SmartMania baby...

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1119

Έχω ένα 600 11/2002 (facelift) με 83.000χμ, το οποίο το έχω παρατημένο σε γκαράζ εδώ και 8 μήνες, ίσως το πουλήσω κάποτε! Κανένα πρόβλημα απολύτως και δεν καίει σταγόνα λάδι. Αλλαγές λαδιών βέβαια κάθε 3.000 και πάντα ζέσταμα κρύωμα!

και εγω το limited one που αγορασα απο μαντρα εχει σασι πλεον 150,000χλμ και ο μαντρας τοτε που το πηρα μου ειπε οτι ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε αλλαξει μοτερ στα 120000χλμ περιπου..
    βεβαια ΔΕΝ ξερω αν φοραει 600 'η 700 και θα ηθελα την βοηθεια σας σε αυτο αν φαινεται απο καπου...
    το σμαρτακι οσο το εχω στα χερια μου δεν εχει παρουσιασει τιποτα ηλεκτρικο-σασμαν-λαδια κτλ...
    IMG_1198.jpg

2 Smart:

1) Smart Fortwo passion 2000.
    Ο 600άρης κινητήρας έκαψε βαλβίδα στα 110.000km, και τότε αλλάχτηκε με 700άρη, ο οποίος είχε ήδη 84.000km (και με πρόγραμμα). Έκτοτε, έχει κάνει άλλα 70.000km (συνολικά km 700αριού μοτέρ 150.000km περίπου χωρίς κανένα πρόβλημα).
    Οι βλάβες που έχει βγάλει το αυτοκίνητο μέχρι στιγμής στα 180.000km (και με τα 2 μοτέρ) είναι οι εξής:
    - Διακόπτης φώτων (εγγύηση)
    - Αντλία νερού (2 φορές)
    - Μίζα
    - Αισθητήρας στροφάλου

2) Smart Fortwo pulse, 2004 cabrio.
    Το 700άρι μοτέρ που φορούσε "δόθηκε" στο 600άρι που ανέφερα παραπάνω. Όταν δόθηκε, είχε 84.000km, τα περισσότερα δουλεμένα με πρόγραμμα. Στη συνέχεια "φόρεσε" ένα "καινούριο" μοτέρ 700 από roaddie (μεταχειρισμένο, στο οποίο έγινε πλήρης "επισκευή - ανακατασκευή" - γυάλισμα, αλλαγή ελατηρίων, σετ καδένας κλπ κλπ κλπ) με όλα τα παρελκόμενα (τουρμπίνα κλπ). Το νέο μοτέρ έχει κάνει από τότε 145.000km χωρίς πρόβλημα, όλα με πρόγραμμα. Συνολικά km αυτοκινήτου σχεδόν 230.000km.
    Στα 7 χρόνια συμβίωσης, οι βλάβες που έχει παρουσιάσει είναι οι εξής:
    - Μίζα
    - Σωληνάκι αναθυμιάσεων
    - Ρουλεμάν μπροστινού τροχού

Το videaki είναι πριν 1 χρόνο περίπου

Γενικά και τα 2 smart μέχρι στιγμής μου έχουν προσφέρει απίστευτες στιγμές, και τα 2 έχουν γυρίσει όλη την Ελλάδα στην κυριολεξία (ακόμα και Αλεξανδρούπολη, Ηγουμενίτσα, Κρήτη κλπ) χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, πάντα με σωστή και τακτική συντήρηση.
    Τελευταία επεξεργασία από gavanos; 29-11-2011 στις 14:07

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2008
    Δύναμη Φήμης
    1264

ρε συ gav κεράκια δεν είδα να σβήνεις..τουρτίτσα και τα λοιπά... να τα κάνεις 1.000.000 τα χλμ σου εύχομαι και επιπλέον αξίζεις βραβείο απο τη σμάρτ πιστεύω!!άξιος δοκιμαστής!!!
    give pleasure between your legs... ...get a bike!!

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2007
    παντού και πάντα (σαν το Άγιο πνεύμα ένα πράμα)
    Δύναμη Φήμης
    253

αναλόγως τι εννοείς γέρικο... το δικό μου είναι του 2007 700αρι 79.000 χλμ. (το έχω Γ@μ... στα ταξίδια χαχα ) light πρόγραμμα από τα 20.000 χλμ. και από τα 50.000 χλμ. έχει πρόγραμμα σταθερό 1.3 bar - 1.6 over
    προβλήματα αν εξαιρέσουμε 2 δίσκους (σχετικά φυσιολογική φθορά σε σχέση με το πρόγραμμα και τα πράγματα που φοράει) κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε κάν λάδι καίει...
    αλλαγές βέβαια κάθε 5.000 χλμ λάδια-φίλτρα (συνθετικό ΠΑΝΤΑ) ζέσταμα - κρύωμα ΠΑΝΤΑ (τόσα λεφτά έσκασα στο remote start-turbo timer... ) και ΠΑΝΤΑ κατοστάρα βενζίνη... (αν εξαιρέσουμε 2-3 φορές που ήταν απεργίες οπότε του έβαζα απλή)

ΤΟ ΣΜΑΡΤΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ 700 PASSION ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΤΟΥ 2005 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΕΧΕΙ 168.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΑΔΙ SERVISE ΚΑΘΕ 15.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ,ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΟ,ΕΝΕΡΓΟΠΙΗΤΗ,ΚΑΙ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 451 ΠΕΤΡΕΛΕΟ...

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2007
    Δύναμη Φήμης
    127

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από desmon Εμφάνιση Μηνύματος
    μετα απο 2 χρονια συμβιωσης με να f2 pure του '05 (700)........ μια μεταμοσχεση ολοκληρου κινητηρα + κατι πραγματακια ακομα μπορω να πω οτι ειμαι ακομα οσο ερωτευμενος ημουνα και την πρωτη φορα που το οδηγησα.
    γιατι αλλαξε μοτερ τοσο νωρις? τι επαθε?

Δηλαδή υπάρχουν σμαρτ με 150000+χλμ χωρις να εχουν αλλάξει τουρμπίνα?
    Εγώ προσωπικά απο τα ραδιο αρβυλα που ακουγα εδω μεσα οταν πηρα το δικό μου του 2002 νομιζα οτι ολα θα πεθαιναν απο τουρμπινα στα 70000 η απο μοτερ στα 100000-120000χλμ και το περιμενα να βγαλει προβλημα απο τα 70000. τωρα ειμαι στα 100000 με με μια αντλια νερου και τιποτε αλλο. Αν το προσεχεις τελικα κρατάει,,,
    "Μυξο καγκουρας" η "καγκουρας ο πιστονοχαλαστρας" ειναι ο νεαρος καγκουρας που ιδονιζεται απο τον ηχο της μηχανης οταν βαράει κοφτες (με 1η) και οχι απο την επιταχυνση μιας και το τελευταιο δεν ξερει καν τι ειναι. Τον συνανταμε συχνα σε συνεργειο για το κλασικο ρεκτιφιε η (σε ακραιο σημειο) αλλαγμα μοτερ. Τελος συχνά το παιζει προστατης της φυσης κυκλοφορωντας με ποδηλατο για ευνοητους λογους

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2003
    Δύναμη Φήμης
    257
    Λευτέρη, το 1ο είναι η γριά;

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από johnk102 Εμφάνιση Μηνύματος
    Λευτέρη, το 1ο είναι η γριά;
    Ναι

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2010
    Δύναμη Φήμης
    160

στον μηνα πανω οταν το πηρα εσπασε πολλαπλη και μετα απο 3 μερες καρφωσε 2 βαλβιδες και ελατηρια.....πακετο.
    ετσι βρηκα ενα κινητιρα απο roadster ανακατασκευασμενο (82) εβαλα και ενα προγραματακι + κατι αλλα και τωρα πλεον εχω ενα ωραιοτατο αυτοκινητακι....(πληρωσα καλα τα λαθη μου αλλα μετα απο πολυ διαβασμα στο forum εμαθα καλα καποια πραγματα).

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2003
    Δύναμη Φήμης
    257

Η γριά του Λευτέρη είναι ίσως ο General Lee του SmartMania!
    H τρανταχτή απόδειξη πως αν το προσέξεις, μένει για πάντα αστέρι!
    Μπράβο σου Λευτέρη που την έχεις ακόμα!

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2011
    Δύναμη Φήμης
    74
    106000 χλμ με αλλαγη βασης μηχανης στα 96000χλμ. Λαδια καθε 5000χλμ. Προσεκτικο ζεσταμα κρυωμα. Το μονο προβλημα που εχω ειναι διαρροη φρεον. Φτου φτου μη το ματιασουμε κιολας... Το πηρα απο φιλο μου. Μας εχει βολεψει απιστευτα. Το εχω λατρεψει, παρα που παλια τα μισουσα. Χαχαχα...

Sent from my Kompressor iPhone using AMG

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2011
    Δύναμη Φήμης
    74
    Smart 450 pulse f1 2005 μοντελο, ξεχασα μα πω...

Sent from my Kompressor iPhone using AMG

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2003
    Δύναμη Φήμης
    257
    450 του 2003 με 110.000 χλμ
    Το αμάξι το προσέχει ο Χρήστος Δρόσος στο my-smart και πάει σαν διάολος!

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2008
    Δύναμη Φήμης
    778

450 600cc 2002 χωρις προγραμμα
    το παιδι φετος μπαινει στο δεκατο χρονο ζωης του ..το πηρα απο 2ρο χερι δηλαδη ειμαι ο 3ος καβαλαρης.
    πολυταξιδεμενο μιας και ειναι εισαγωγης απο γερμανια φερμενο απο μαντρά στην ελλαδα.το αγορασα το 08 απο ιδιωτη και εγραφε το καντραν 58.000χλμ τωρα ποσα εχει κανει αληθινα μονο αυτο ξερει.. τωρα περματαει περιφανο τα 90.000 χλμ απο τα οποια τα περισσοτερα ειναι με 140 στις εθνικες ελλαδας-ιταλιας-αυστριας! εκτος απο τα σερβις καθε 6000 χλμ περιπου το μικρο εχει ζητησει
    1) 2 μιζες (25.000χλμ και 40.000χλμ)
    2) ασφαλειοθηκη (40.000χλμ)
    3) θερμοστατη (75.000χλμ)
    4) μπαλακια μπροστα (80.000χλμ)
    5) ρουλεμαν εξωτερικου ιμαντα (90.000χλμ)
    6) μια βαση μηχανης (90.000χλμ)
    7) και τωρα εχω βρει ραγισμενο το μαντεμι της πολλαπλης
    8) καποια λαμπακια στο καντραν (60.000χλμ)
    9) λαδακια μου καιει αλλα οχι πολλα δηλαδη οταν παω να κανω σερβις ειναι λιγο πιο πανω απο το min αλλα ειναι στο προγραμμα να μαζευτει σιγα σιγα τωρα που θα επιστρεψω μονιμα στην πατριδα
    10) αντικατασταση πισω πλαστικων παραθυρων επειδη ειχαν καει απο τον ηλιο (70.000χλμ)

γενικα ζεσταμα κρυωμα του κανω κατα 90% της χρηση του.παντα περιμενω να πεσουν οι στροφες αλλα καποιες φορες δεν περιμενω την πρωτη κουκιδα θερμοκρασιας να αναψει

μεσα δεν βαζουμε αυτα που εχω δημιουργησει εγω πχ φτιαξιμο στραβωμενης ζαντας - σπασμενα πανελ κτλ ουτε πραγματα που ειναι εχουν φυσιολογικη φθορα πχ τακακια αμορτισερ λαστιχα κτλ

ολα οσα εβγαλε δεν εχουν αντικατασταθει απο εμενα τα περισσοτερα τα ειδα στο βιβλιαριο υγειας του οταν το πηρα...
    το μικρο θα μαζευτει πληρως και θα προσπαθησω να το κρατησω 100% αυθεντικο και μεχρι να σαπισει κυριολεκστικα..ουτε εχω σκοπο να το κανω 700ρι..οντας το πρωτο μου αυτοκινητο και τα 5800 που το αγορασα ηταν απο σπασμενο κουμπαρα εχω δεθει πολυ μαζι του που μονο αν παει για ολικη θα το αποχωριστω.

το μονο που κατηγορω στην εταιρια ειναι η κακη ποιοτητα εξωτερικων πλαστηκων και οτι το tridion ειναι μονης βαφης.
    Τελευταία επεξεργασία από alkis84; 13-01-2012 στις 11:13
    Το χιούμορ είναι το ντεκολτέ του άνδρα

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    641

450 του 2003.. Τα πρώτα 700άρια cabrio σύμφωνα με την άδεια του.. Το έφερα ο ίδιος από Γερμανία, γιατί δεν ήθελα ελληνικό.. Το βρήκα σε πολύ καλή τιμή και εν γνώση μου είχε ραγισμένη πολλαπλή στα 88.000 που το έφερα.. Όταν η πολλαπλή διέλυσε τελείως (την πήρα με ένα ραγισματάκι και όταν την άλλαξα είχε 3-4), άλλαξα ολόκληρη τουρμπίνα μεταχειρισμένη που έβγαλε μια 2ετία με πρόγραμμα και πολύ σκληρή χρήση.. Του έκανα 30.000 και κάπου εκεί αποφάσισα να το κρατήσω οριστικά και για αυτό τον λόγο έγινε ανακατασκευή, καινούρια τουρμπίνα κτλ οπότε πλέον είναι σαν καινούριο... Από φρένα και αμορτισέρ όταν το έφερα ήταν σε άριστη κατάσταση και δεν χρειάστηκαν αλλαγή και ούτε τώρα χρειάζονται ουσιαστικά.. Κάποια στιγμή μέσα στο 2012 θα αλλαχτούν και αυτά με καλύτερα για να είναι τσίλικο μιας και θα το κρατήσω ότι κι αν γίνει..

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2009
    Δύναμη Φήμης
    98

το πήρα με 67000 έκανα 20000 και 2 γενικές. Η πρώτη λόγω βαλβίδας που χτύπησε, η δεύτερη λόγω αντλίας νερού και δικής μου υπαιτιότητας ( το πήγα οδηγώντας στο συνεργείο, με στάσεις, αλλά στην ανηφόρα 500μ πριν φτάσω χάλασε πολλαπλή εισαγωγής). Ένας φίλος έχει το 600 στα 80000 χωρίς να του βγάλει τίποτα εκτός από λίγο λάδι που καίει. Πιστεύω ότι είναι ευαίσθητο αυτοκίνητο και μεγάλο πρόβλημα το ότι χρειάζεται λύσιμο ο προφυλακτήρας για να αλλαχτούν όλα τα μπουζί και πολλά συνεργεία δεν το κάνουν, αλλά κοροϊδεύουν ( έτυχε σε μένα). Τα μπουζί ίσως θέλουν άλλαγμα κάθε 10000. Τώρα άρχισε να χάνει η εξάτμιση και παρόο που ένας φίλος έχει κατάστημα με εξατμίσεις και μου δίνει μια βελτιωτική φουλ ανοξείδωτη σε πολύ γλυκιά τιμή σκέφτομαι να το δώσω για το χίλια. Πλεονέκτημα τα μάλλον φθηνά ανταλλακτικά. Σύμφωνα με την δικιά μου εμπειρία καλό είναι κάποιος στην τιμή αγοράς ενός 600-700 να υπολογίζει και άλλα 1000-1500 για επισκευές μιας και πλέον είναι ταλαιπωρημένα.

Ημ. Εγγραφής
    Jul 2009
    Δύναμη Φήμης
    0

Απ: Απάντηση: Πόσοι εχουν υγιές γέρικο σμαρτ?

smart cabrio 600 2002 passion, οταν το πηρα το 2007 ειχε 35.000 χλμ. ( σιγα μην ειχε τοσα ) τωρα εχει 80.000 και δεν εχει αλαξει ΤΙΠΟΤΑ ουτε καιει λαδια, το αμαξει δουλευει ρολοι , ομως παντα ζεσταμα-κρυωμα και αλαγη λαδιων στην ωρα τους, καλα κανατε και βαλατε τετοιο θεμα γιατι υπαρχει πολυ παραπληροφοριση. Απλα θελει στοργη και προδερμ.

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007
    Δύναμη Φήμης
    561
    Θα το μετανιωσεις αν το δώσεις και πάρεις 1000αρη λόγω κατανάλωσης.
    Experience is simply the name we give our mistakes.
    - Oscar Wilde
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου, δεν μπορεί να καταλάβει ούτε τα λόγια σου.
    - J.R.R. Tolkien, 1892-1973, Άγγλος συγγραφέας

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. ΖΑΝΤΕΣ ΣΜΑΡΤ 450 ΣΕ ΣΜΑΡΤ 451
    Από XRISTOS RHO στο forum Ζαντολάστιχα - Αναρτήσεις - Φρένα
    σχόλια: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21-07-2010, 18:03
  2. Nέο ΣΜΑΡΤ
    Από Z-48 στο forum Λίστα Μελών
    σχόλια: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 25-08-2009, 17:23
  3. Πόσοι χωράνε σε ένα Smart;
    Από espoff στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 36