Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 51 μέχρι 57 από 57

Θέμα: Πόσοι εχουν υγιές γέρικο σμαρτ?

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005
    Δύναμη Φήμης
    208

Απ: Re: Πόσοι εχουν υγιές γέρικο σμαρτ?

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από strofakias Εμφάνιση Μηνύματος
    Φίλε δε ξέρω γιατί είσαι τόσο κατά των εκθέσεων αυτοκινήτων, θα σου πω μόνο ότι:
    στους ιδιώτες δεν έχεις κανενός είδους εγγύηση και φυσικά καμία ελπίδα να καλυφθείς νομικά!
    οι εκθέσεις που σίγουρα υπάρχουν αρκετές που επιδίδονται στο "σπόρ" των γυρισμένων χιλιομέτρων δεν είναι απρόσωπες! Νομικά είσαι καλυμμένος αρκεί φυσικά να έχεις αποδείξεις!!!
    Να επιλέγεις σοβαρές και εκθέσεις με όνομα!!!
    Οι σοβαρές εκθέσεις μπορεί να μην αλλάζουν τακάκια όπως οι ιδιώτες για να δείξουν ότι ακόμα και την τελευταία στιγμή πρόσεχαν σα τα ματάκια τους το αμαξάκι τους ( και καλά) (υπάρχουν όμως λίγοι αλλά υπάρχουν) επειδή όμως δεν είναι απρόσωπες και δίνουν γραπτές εγγυήσεις (οι σοβαρές)κάνουν μέχρι και επισκευή μοτέρ για να μην πληρώσουν αργότερα μαζί με γκρίνιες κτλ
    Λαμόγια είναι και οι ιδιώτες!!!
    Τέλος να σου πω και το τελευταίο και παράλληλα να συμπληρώσω το πόστ που είχα κάνει παλαιότερα ότι έχω φτάσει τα 230.000κμ με το ίδιο μοτέρ 600άρι!!! Και ναι το έχω πάρει από έκθεση!!!
    Σιγουρα θα υπαρχουν και σοβαροι εμποροι αλλα αντε να τους βρεις ... και αν τους βρεις, ποσο θα το πουλανε ? Το ιδανικο προφανως ειναι να αγορασεις κατευθειαν απο τον ιδιωτη το αμαξι που βλεπεις στον εμπορο ως αξιολογο ...Εγω πιστευω πως απο τον τροπο που αγοραζουν οι εμποροι τα αμαξια των ιδιωτων, μπορεις να καταλαβεις και τι πουλανε ... Αν αγοραζει το δικο σου με κλειστα τα ματια, καταλαβαινεις πως και αυτο που θα παρεις θα ειναι γουρουνι στο σακι ...

Μιλαμε για smart αλλωστε με αποδεδειγμενη μεταπωλητικη αξια ...δε νομιζω πως υπαρχει αξιολογο smart ιδιωτη που δε θα πωληθει ακαριαια αν βγει στις αγγελιες στην τιμη που θα το αγοραζε ο εμπορος ...
    - 2006 : Smart 450 700 cc Pure
    - 2008 : Smart 451 999 cc / 84 hp Pulse
    - 2014 : Smart 451 999 ccc / 71 hp Pulse
    - 2015 : Smart 451 Brabus

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2012
    Δύναμη Φήμης
    70

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Tricky Εμφάνιση Μηνύματος
    Σιγουρα θα υπαρχουν και σοβαροι εμποροι αλλα αντε να τους βρεις ... και αν τους βρεις, ποσο θα το πουλανε ? Το ιδανικο προφανως ειναι να αγορασεις κατευθειαν απο τον ιδιωτη το αμαξι που βλεπεις στον εμπορο ως αξιολογο ...Εγω πιστευω πως απο τον τροπο που αγοραζουν οι εμποροι τα αμαξια των ιδιωτων, μπορεις να καταλαβεις και τι πουλανε ... Αν αγοραζει το δικο σου με κλειστα τα ματια, καταλαβαινεις πως και αυτο που θα παρεις θα ειναι γουρουνι στο σακι ...

Μιλαμε για smart αλλωστε με αποδεδειγμενη μεταπωλητικη αξια ...δε νομιζω πως υπαρχει αξιολογο smart ιδιωτη που δε θα πωληθει ακαριαια αν βγει στις αγγελιες στην τιμη που θα το αγοραζε ο εμπορος ...
    Ψάχνεις-ρωτάς και μαθαίνεις!

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    Δύναμη Φήμης
    0

καλησπερα και απο εμενα...
    να κανω μια ερωτηση:οταν και αν γινει επισκευη σε ενα μοτερ(πχ 600αρι),δεν θα ηταν καλυτερα να μπουνε αν υπαρχουν aftermarket ανταλλακτικα(πχ πιστονια η μπιελες),με σκοπο να αυξηθει η αξιοπιστια του μοτερ?

πιστονια κ μπιελες μονο αν χρειαζονται...και μαλλον τοτε θα βγει ασυμφορο
    ...η γνώση είναι δύναμη...
    ---roadster coupe 1000 B---

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2016
    Δύναμη Φήμης
    0

Απ: Πόσοι εχουν υγιές γέρικο σμαρτ?

Γεια και απο μένα σαν νέο μέλος.
    Τον εχω τον κουβά 11 χρονια ειναι 600 του 2003 με το που το πηρα το εκανα 80 αλογα περιπου απο 55 το αμαξι ειχε γυρω στις 30.000 πραγματικα χιλιομετρα το κοντερ εγραφε 9.500 τωρα εχει πανω απο 120.000 μετα τα 80.000 του συμπληρωνω λαδι 1 λιτρο καθε 1000 αλλα του εχω πιει το αιμα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος αμα το επισκευασω παντωσ θα το κανω 700+

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2017
    Δύναμη Φήμης
    0

Καλησπέρα και από μένα κάτοχος smart 600cc μοντέλο 2000 εισαγωγή στην Ελλάδα από γνωστό το 2007...Αυτή τη στιγμή έχω 203000 χιλιόμετρα και το μόνο που έχει αλλαχτεί είναι μία τουρμπίνα στις 120000χλμ...Λάδια κάθε 3000χλμ και ζεσταμα πάντα 2 κουτάκια και κρύωμα 2-3 λεπτά ανεξάρτητου χρήσης.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2017
    Δύναμη Φήμης
    0

Έχει λίγες μερες που γύρισε ο ξάδερφός μου από ταξίδι στην Ρώμη (πήγε με ενα πακετο WorldVentures) και μου διηγήθηκε πως η πόλη ειναι γεμάτη με smart. Μου είχε πει ακριβως το ίδιο πριν περιπου 10 χρόνια που ξαναπηγε.

Κανούργια, γέρικα, όλα τα μοντέλα, οι δρόμοι γεματοι. Δηλ. οπως μου τα έλεγε καταλαβα πως τα μισα αυτοκινητα στην Ρωμη ειναι smart. Κι οσο περισσοτερα τα smart μαλλον τοσο μεγαλύτερο και το ποσοστο απο τα ηλικιωμενα. Κρατάνε αν τα προσεχεις.
    Οποιος προσεχει θα εχει. Σωστη συντηρηση, ποιοτικο καυσιμο, καθαριοτητα και το αυτοκινητο θα γερασει καλα.

Ελπιζω πως θα αρχισουμενα βλεπουμε και στις δικες μας πολεις περισσοτερα smart και γενικα μικρα αυτοκινητα. Ειναι καλυτερο για την ποιοτητα ζωης ολων μας.
    Δεν ειναι τυχαιο που στις ευρωπαϊκες πολεις βλεπεις τοσα smart.

εδω ενα παραδειγμα.

Όλοι αυτοι οι ανθρωποι ποσο χόρο θα ηθελαν αν αντι για μηχανες και smart ειχανε συμβατικα αυτοκινητα;

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. ΖΑΝΤΕΣ ΣΜΑΡΤ 450 ΣΕ ΣΜΑΡΤ 451
    Από XRISTOS RHO στο forum Ζαντολάστιχα - Αναρτήσεις - Φρένα
    σχόλια: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21-07-2010, 18:03
  2. Nέο ΣΜΑΡΤ
    Από Z-48 στο forum Λίστα Μελών
    σχόλια: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 25-08-2009, 17:23
  3. Πόσοι χωράνε σε ένα Smart;
    Από espoff στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 36