Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5

Θέμα: Pulse, passion, pure, diesel, βενζίνη, 54hp, 71hp... εγώ απλά ένα SMART θέλω :(

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2011
    Δύναμη Φήμης
    0

Pulse, passion, pure, diesel, βενζίνη, 54hp, 71hp... εγώ απλά ένα SMART θέλω :(

Παιδιά, καλημέρα.
    θέλω μέχρι τέλος του χρόνου να πάρω ένα 451 μεταχειρισμένο σαν δεύτερο αυτοκίνητο. Δεν έχω καταλήξει ακόμα όμως σε έκδοση (pulse, passion, pure) και σε καύσιμο.
    1. Οι διαφορές σε εξοπλισμό ανάμεσα στις εκδόσεις δεν μου φαίνονται και τόσο τραγικές. Θέλω να πω πως το navi, τα οργανάκια ή το ντουλαπάκι δεν με τρελαίνουν και πολύ στο κομμάτι της οδήγησης. Υπάρχουν όμως άλλες διαφορές που αξίζει τον κόπο από έκδοση σε έκδοση?
    2. Σχετικά με το καύσιμο, το diesel ακούγεται απίστευτα δελεαστικό στην κατανάλωση του. Κάνοντας περίπου 1300-1500 χλμ το μήνα αξίζει τον κόπο η διαφορά στην τιμή?
    Επίσης, το μεγάλο πρόβλημα είναι οτι μένω εκτός Θεσσαλονίκης και στην καθημερινή διαδρομή περιλαμβάνεται το Δερβένι με την άθλια ανηφόρα του (για όσους ξέρουν). Τα 54hp είναι αρκετά ή θα με πεθάνουν στις μπουρούδες οι νταλίκες? Τα 71hp σε τι κατανάλωση παίζουν?
    Ευχαριστώ για το χρόνο σας. Μέχρι τέλος του χρόνου ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά.

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    319

Απάντηση: Pulse, passion, pure, diesel, βενζίνη, 54hp, 71hp... εγώ απλά ένα SMART θέλω :(

το πετρελαιο θα σου δωσει ροπη και οχι τελικες, ειναι μια καλη επιλογη ενα μπορεις να το παρεις, απο κει και περα σαν εξοπλισμο κοιτα απο το passion και πανω
    453e

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2010
    Δύναμη Φήμης
    157

Απάντηση: Pulse, passion, pure, diesel, βενζίνη, 54hp, 71hp... εγώ απλά ένα SMART θέλω :(

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Garfito Εμφάνιση Μηνύματος
    το πετρελαιο θα σου δωσει ροπη και οχι τελικες, ειναι μια καλη επιλογη ενα μπορεις να το παρεις, απο κει και περα σαν εξοπλισμο κοιτα απο το passion και πανω
    Συμφωνω απόλυτα!!Το δικο μου παντως το diesel μια χαρα ποιανει τα 150

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    Δύναμη Φήμης
    167

71 pulse και εισαι μια χαρα με καταναλωση 5-6 λιτρα....
    Τα λεφτά είναι σαν την περίοδο: Τα περιμένεις ένα μήνα, κρατάνε μια εβδομάδα κι όταν τελειώσουν αρχίζουν τα @αμήσια!

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2022
    Δύναμη Φήμης
    125

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Fortwo 451: 61ps ή 71ps (Pure VS Passion / Pulse)
    Από Αντώνης στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 07-01-2023, 01:54
  2. pure,passion i pulse?
    Από pa_nikos στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04-01-2023, 09:25

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις