Αποτελέσματα 1 μέχρι 21 από 21

Θέμα: Επίσημο: Smart Fortwo Facelift II

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2009
    Δύναμη Φήμης
    352

Επίσημο: Smart Fortwo Facelift II

Επίσημο: Smart Fortwo Facelift II

H Smart ανακοίνωσε την νέα ανανεωμένη έκδοση του Fortwo. Επίσημο όνομα του είναι Smart Fortwo Facelift II και στιλιστικά ακολουθεί τις σχεδιαστικές λεπτομέρειες του Fortwo Electric Drive σπορ πινελιές, νέο μπροστά προφυλακτήρα, νέο καπό το οποίο προεκτήνεται μέχρι την μπροστά γρίλια, νέο πίσω προφυλακτήρα με “διαχύτη” και διπλές απολήξεις των εξατμίσεων στο κέντρο. Επίσης υπάρχουν επανασχεδιασμένοι προβολείς ομίχλης ή LED φώτα ημέρας ανάλογα με τον εξοπλισμό. Θα είναι διαθέσιμο στις ίδιες εκδόσεις Pure, Pulse, Passion, Brabus και Brabus Xclusive και μηχανικά ο τρικύλινδρο 1.000αρης κινητήρας αποδίδει:
    • 61 άλογα με μέση κατανάλωση 4.2 λίτρα/100 χλμ με εκπομπές CO2 97 γρ/χλμ
    • 71 άλογα με μέση κατανάλωση 4.2 λίτρα/100 χλμ με εκπομπές CO2 97 γρ/χλμ
    • Έκδοση Turbo με 84 άλογα, με μέση κατανάλωση 4.9 λίτρα/100 χλμ με εκπομπές CO2 114 γρ/χλμ
    • Έκδοση Turbo με 102 άλογα, με μέση κατανάλωση 5.2 λίτρα/100 χλμ με εκπομπές CO2 119 γρ/χλμ
    • Έκδοση Turbo πετρελαίου με 54 άλογα, με μέση κατανάλωση 3.3 λίτρα/100 χλμ με εκπομπές CO2 86 γρ/χλμ

Ντεμπούτο θα κάνει στην έκθεση της Γενεύης τον Μάρτιο.

[Πηγή: Smart] - AutoBlog.gr
    my black jack smart

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2010
    Δύναμη Φήμης
    94

Απάντηση: Επίσημο: Smart Fortwo Facelift II

Το κόκκινο στη φωτογραφία μου αρέσει πολύ! Πρέπει να είναι το Pulse.
    Γενικά θα πρέπει να δούμε τι άλλες αλλαγές θα φέρει γιατί μέχρι στιγμής δεν είδα πολλά πράγματα.

Αυτό με τις διπλές απολήξεις δεν το πολυκατάλαβα..δηλαδή δε μπορώ να πιστέψω οτι θα είναι και στις απλές εκδόσεις..Αν είναι πάντως θα είναι ενα μεγάλο + στην ομορφιά του!

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2009
    Δύναμη Φήμης
    352

Από όσο κοίταξα τις φωτογραφίες το μάυρο έιναι MHD με διπλές απολήξεις όποτε θα είναι standard σε pulse ,passion.
    Για pure δεν ξέρω
    my black jack smart

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2005
    Δύναμη Φήμης
    481

Δεν ξερω ρε γαμωτο,αλλα μου φαινεται λιγο πιο κινεζια ετσι...
    Ισως αμα το δω απο κοντα να αλλαξω γνωμη...οσο για τις εξατμισεις,αν ειναι ιδιες με του brabus ειναι μλκ!!!!!
    Oσο για αυτο ασχολιαστο...

• Έκδοση Turbo με 84 άλογα, με μέση κατανάλωση 4.9 λίτρα/100 χλμ με εκπομπές CO2 114 γρ/χλμ
    • Έκδοση Turbo με 102 άλογα, με μέση κατανάλωση 5.2 λίτρα/100 χλμ με εκπομπές CO2 119 γρ/χλμ
    Τελευταία επεξεργασία από DJ THEO; 01-02-2012 στις 01:40
    B for Brabuzzz....

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    643
    Ωραίο είναι! Παιχνιδιάρικο έγινε.. Όταν βλέπω αυτές τις καταναλώσεις σκέφτομαι πόσες χιλιάδες γύρους έκαναν για να τις πετύχουν..

Το μοτέρ απότι κατάλαβα δεν αλλάζει.. Οπότε το 4κάτι στο 71 είναι πρακτικά ανύπαρκτο..

Θα συμφωνήσω με τον DJTheo...Δεν μου αρέσει μπροστά. Από την αρχή που το είδα στο electric drive δεν μου άρεσε. Αλλά γενικά έχω ένα θέμα με τα facelifts προσωπικά, μιας και τραβάνε από τα μαλλιά ένα μοντέλο για να αντέξει παραπάνω στο χρόνο, μέχρι να βγει ο αντικαταστάτης του.
    Όποτε βλέπω γενικά facelift σε αυτοκίνητο, σκεφτομαι πως ετοιμάζεται ο αντικαταστάτης του. Και το συγκεκριμένο facelift το βρίσκω λίγο άκυρο, μιας και έτσι και αλλιώς το εντελώς νέο fortwo υποτίθεται πως αναμένεται το 2013. Σε ένα χρόνο περίπου δηλαδή...(εκτός εάν άλλαξε κάτι).

Ημ. Εγγραφής
    May 2011
    Δύναμη Φήμης
    84

μου αρέσουν πολύ οι προφυλακτήρες, ειδικά ο πίσω... ελπίζω να μπαίνουν και στα δικά μας...

όσο για την κατανάλωση δεν θα το σχολιάσω......

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    803

καλα ειναι μλκ εκει στην σμαρτ καθε 3 κ λιγο αλλαζουν το αμαξι....ελεος σαν τα limited το εκαναν...τωρα για να δουμε θα βγει τελικα νεο το 2013 η οπως λεει ο gav αλλαξε κατι
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Δύναμη Φήμης
    257

δεν μ αρεσει, ας το δουμε απο κοντα και βλεπουμε

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2008
    Δύναμη Φήμης
    780

Η καθε αλλαγη της εταιριας παντα με βαζει σε σκεψεις...Στην αρχη δεν μου αρεσει οτι και αν κανει και μετα που το βλεπω και το ξαναβλεπω αλλαζω γνωμη.....Για το συγκεκριμενο ειμαι καπου στην μεση .... Αν ελειπε το σημα απο το μασκακι μπροστα θα μου αρεσε περισσοτερο.. οι μεμονομενες αλλαγες ομως μου αρεσαν πολυ ..δηλαδη ο προφυλακτιρας και η πισω εξατμιση ,αν και με το πλαστικο καλυμμα ειναι σαν ξεβρακωτο...και αν δεν κανω λαθος στην τελευταια φωτο εχει και τις πλαινες ποδιες πανω?? ειναι πιο σπορ απο το τωρινο μοντελο που για να πας σε μια σπορ (εργοστασιακη παντα και καινουρια) λυση θελεις ενα 20.000ρο.. δεν ξερω δεν μου αρεσε εξ αρχης το 451 αλλα στο ματι μου ειναι ομορφοτερο απο το παρον μοντελο..με αυτην την λογικη των γραμμων παντως το brabus θα τα σπαει..
    οτι και αν κανει η εταιρια για μενα το ομορφοτερο μοντελο της μεχρι στιγμης το εχει ηδη βγαλει

smart-brabus-ultimate-face_450_320.jpg
    Το χιούμορ είναι το ντεκολτέ του άνδρα

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2010
    Δύναμη Φήμης
    94

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilman3 Εμφάνιση Μηνύματος
    ...τωρα για να δουμε θα βγει τελικα νεο το 2013 η οπως λεει ο gav αλλαξε κατι
    Πάντως άμα ανοίξεις μια φωτογραφία στον τίτλο της γράφει smart fortwo facelift II 2013 ..οπότε ίσως σημαίνει οτι αργήσει το επόμενο..εκτός αν είναι λάθος ο τίτλος!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από iAmLiakos Εμφάνιση Μηνύματος
    Πάντως άμα ανοίξεις μια φωτογραφία στον τίτλο της γράφει smart fortwo facelift II 2013 ..οπότε ίσως σημαίνει οτι αργήσει το επόμενο..εκτός αν είναι λάθος ο τίτλος!
    Χμ...σωστό και αυτό...Για να δούμε...

11B1356.jpgStuttgart. The spring of 2012 will see the smart fortwo making its mark in a striking new look, featuring an upgraded exterior and a fresh leather/fabric mix in the interior. The smart fortwo is available for ordering now. The first vehicles will reach dealers at the beginning of April.

The substantially revamped smart fortwo sports a markedly more dynamic appearance, featuring a larger radiator grille with integrated logo, striking front aprons in a new design, horizontally arranged LED daytime driving lights, muscular side skirts and modified rear aprons. "The way in which the fortwo now displays the smart logo more prominently stands for the brand's new self-confidence," notes smart boss Dr Annette Winkler." The smart fortwo has long become an icon that is a defining feature of urban traffic throughout the world."
    11C1308_02.jpg
    The chrome-coloured logo is now positioned directly in the black radiator grille. The air inlets under the number plate have been combined into a single unit, lending the smart fortwo a bolder appearance. The new, optionally available LED daytime driving lights are now arranged horizontally. There is also a choice of three new alloy wheels: the smart fortwo passion comes with a new 9-spoke alloy wheel; two additional alloy wheels fitted with wide tyres and featuring a 3-spoke and 3-twin-spoke design respectively round off the range. The choice of colours comprises seven options, including matt anthracite for the first time. The smart fortwo BRABUS Xclusive is now also optionally available in white. In addition to the three soft top colours for the smart cabrio which were previously available from the smart programme (black, red, blue), the smart BRABUS tailor made programme offers six other soft top colours.
    11C1308_03.jpg
    While the main focus of this facelift is on the exterior, there are changes inside the car, too. These include a new, high-quality interior package in crystal grey, comprising a fresh leather/fabric combination for the seats, an imitation leather/fabric mix for the door trims and black imitation leather for the instrument panel in combination with a grey knee pad.
    11C1308_15.jpg
    The pulse and passion equipment lines are generally more colourful options than the basic pure model. pulse and passion highlight the frame of the front grille and the rear trim strip in silver, for example, while the front spoiler, side skirts and rear apron are painted in the car's exterior colour. The door mirror caps are finished in the tridion colour. On the smart pure, these components are black.
    11C1308_16.jpg
    The five lines – pure, pulse, passion, BRABUS and BRABUS Xclusive – are to be retained. Similarly, the smart fortwo will continue to be available as a coupé and cabrio version and with six engine and motor variants. The spectrum ranges from the particularly environment-friendly electric power train in the fortwo electric drive and the efficient micro hybrid petrol engine through the powerful turbo petrol engine to the fuel-efficient cdi turbodiesel. Prices begin at ¤ 10,275 for the smart fortwo 45 kW mhd pure.
    11C1308_21.jpg
    The new model generation for 2012 represents the continuation of a unique success story for smart: as a trendsetter the smart fortwo has been redefining individual urban mobility for more than ten years now. It combines responsibility to the environment and high ecological standards with joie de vivre and a high fun factor. With its compact dimensions the two-seater takes up less road and parking space than any other car around.
    More than 1.3 million smart fortwos have been delivered to customers since the first model was launched in 1998. 101,996 smart fortwos were handed over to customers worldwide in 2011 – 4.6 percent more than in the previous year.
    11C1308_25.jpg
    The car2go mobility service is also attracting growing numbers of fans. Over 2000 smart fortwos are currently in operation for 60,000 customers in seven cities around the globe. car2go is already successfully up and running in Ulm and Hamburg (Germany), Austin and San Diego (USA), Vancouver (Canada), Vienna (Austria) and Amsterdam (Netherlands). car2go will be launching in Lyon (France), Düsseldorf, Stuttgart, Washington D.C. and other cities in 2012.
    11C1308_31.jpg
    Σφίγγω τα δόντια μου και έχω παρηγοριά μου
    μόνο το όνειρό μου κι όσο αντέξει η καρδιά μου
    θα είμαι εδώ και καλά να το θυμάστε
    και αφού δε σέβεστε, θα με φοβάστε.
    L.G

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2007
    παντού και πάντα (σαν το ¶γιο πνεύμα ένα πράμα)
    Δύναμη Φήμης
    254

ωραίο είναι ρε παιδιά... ειδικά το μολυβί που ανέβασε ο Λάμπρος, αυτό που με χαλάει λίγο είναι το τεράστιο λογότυπο... πιό ωραίο ήταν μικρό και διακριτικό στο καπό.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2011
    Δύναμη Φήμης
    88

σιγα μην τα βγαζει ολα με διπλη εξατμιση.....με τιποτα!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2004
    Δύναμη Φήμης
    1121

Απαράδεκτο! Έχει γίνει εντελώς Gay με αυτές τι καμπύλες...

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2012
    Δύναμη Φήμης
    0

Χαλι μαυρο.. Αντρας δεν θα το παρει...

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007
    Δύναμη Φήμης
    132

ετσι κ ετσι , αναμεικτα συναισθηματα...

ας το δουμε απο κοντα και βλεπουμε.... (το δικο μου συνεχιζει να μαρεσει περισσοτερο!)

Πάντως, το τελευταίο ποστ του Lgeor αποδεικνύει πως δεν θα έχουν όλα τα μοντέλα standard εξάτμιση με 2 απολήξεις στο κέντρο.
    Αυτό πάντως που μου αρέσει είναι πως στο πίσω μέρος, στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα, ακολουθούν τα "χνάρια" του 450

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2003
    Δύναμη Φήμης
    465

Γενικά, συχαίνομαι τα μεγάλα σήματα των εταιρειών και το συγκεκριμένο είναι πολύ μεγάλο.
    Οι υπόλοιπες παρεμβάσεις αδιάφορες θα έλεγα. Θυμίζουν περισσότερο προσωπικές επεμβάσεις παρά εργοστασιακές.
    Ο Chuck Norris δεν φοράει ρολόι γιατί αυτός αποφασίζει τι ώρα είναι !

Παλιές στιγμές !!

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    803

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gavanos Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτό πάντως που μου αρέσει είναι πως στο πίσω μέρος, στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα, ακολουθούν τα "χνάρια" του 450
    κοιτα να δεις που σε λιγο θα μας το κανουν κ ακριβως σαν το 450
    BLACK SHADOW

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. σχόλια: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05-10-2011, 17:19
  2. Επίσημο Δίκτυο Smart
    Από Lgeor στο forum Ενημέρωση
    σχόλια: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19-01-2010, 16:32

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις