Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5

Θέμα: φαινειται πως κομπλαρει αλλα τιποτα.....

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2012
    Δύναμη Φήμης
    199

φαινειται πως κομπλαρει αλλα τιποτα.....

παιδια καλησπερα.εχω το εξης προβλημα...
    ενω ειχα κανει συντηρηση φρεον το αιρκο λειτουργουσε αριστα.εκανα μια μεγαλη αποσταση σβηνω τη μηχανη και μετα οταν ηταν να φυγω δεν εβγαζε καθολου κρυο αερα.εχω παρατηρησει τα εξης οταν ειμαι ρελαντι κ το κομπλαρω ακουγεται ενα τακ αλλα πιο δυνατο απο το συνιθισμενο και αντι να πανε οι στροφες στις 1000 τισ ξεπερνανε κ πανε εως και 1800 .μετα φυσικα πεφτουν.πατωντας το γκαζι ακουγεται παλι ενα τακ και με το που το αφηνω ακομα ενα.
    οταν ομως ειμαι εν κινηση και το κομπλαρω δεν αισθανομαι να κοβει το αυτοκιινιτο οπως εκοβε.και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν κομπλαρει.
    ειχα μια υπονοια για καμμενη ασφαλεια αλλα δεν ειναι.το ρελε μποξ κατω απο το καθισμα τι εχει??εχει καποια ασφαλεια που εχει σχεση με το αιρκο??
    σερβισ ειχε γινει πριν 1 μηνα.φρεον και λαδια στον κομπρεσορα.αυτα παιδια...οποιοσ μπορει ασ βοηθησει.....

Απ: φαινειται πως κομπλαρει αλλα τιποτα.....

Το βεντιλατερ μπροστα δουλευει? το κανει συνεχεια? η ετυχε επειδη πχ ειχε πολυ ζεστη?(και το χες αφησει στον ηλιο?)
    ...η γνώση είναι δύναμη...
    ---roadster coupe 1000 B---

Αυτό που αναφέρεις μου το είχε κάνει και μένα. Σαν να σταματούσε το A/c να σταματάει όταν ήμουν σε φανάρι ας πούμε. Ακόμα και αν πατούσα γκάζι με νεκρά (στο φανάρι), πάλι δεν έκανε τίποτα. Αντίθετα, μόλις ξεκινούσα να κινούμαι, το a/c άρχισε να βγάζει κανονικά κρύο αέρα.
    Τότε, είχα διαπιστώσει πως η ποσότητα στο φρέον δεν ήταν σωστή (έχανε από κάπου φρέον). Αυτό που είχα κάνει ήταν να βάλω εκ νέου φρέον, και τότε είχε φτιαχτεί το πρόβλημα. Δεν ξέρω εάν ήταν συμπτωση ή αυτή ήταν η λύση στο πρόβλημά μου, αλλά από τότε δεν μου το είχε ξανακάνει..

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2012
    Δύναμη Φήμης
    199

το βιντιλατερ δουλευει κανονικα αλλα το συνδεσα με το μηχανημα για αιρκο και στο τεστ δεν ανεβαζει καθολου πιεση ο κομπρεσορας...βλεπω οτι ισως βγαινει χωρις να κρεμασει η μηχανη...αλλα δεν ειμαι σιγουρος...ξερει κανεις??αν θελει κρεμασμα η βγαινει επι τοπου ?

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2009
    Δύναμη Φήμης
    314

δυστυχώς θέλει κρέμασμα ,είναι απο την πάνω πλευρά στα δεξιά όπου για να βγει πρέπει να κρεμάσει ώστε να δώσει χέρι .
    Fortwo 600cc --->fortwo with engine ,electric ,electrical , ABS , ESP roadie 82 . . . .
    Clutch - Flywheel BONALUME
    Turbo a.r 0.33 (bigger than rody brabus) ===> fortwo 82++hp
    Exhaust brabus 451

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. σχόλια: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17-10-2012, 13:23
  2. Πολλά roadster...ακια!!!!!!!!!!!!
    Από corfuman στο forum Βίντεο
    σχόλια: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28-07-2009, 15:27
  3. Έχει αλλαχθεί το Turbo μου?
    Από metzos στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08-04-2009, 16:27
  4. Αλλα αυτοματα/σειριακα