Αποτελέσματα 1 μέχρι 8 από 8

Θέμα: Κόλλησε το σασμάν

Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    Δύναμη Φήμης
    53

Κόλλησε το σασμάν

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα έγινε το εξής. Ερχόμουν σε ελαφρά κατηφορίτσα με αρκετά για το σμάρτ(450 cdi) χιλιόμετρα και στρίβω ένα εσάκι αριστερά-δεξιά στο όριο. Το είχα στο αυτόματο και μόλις βγαίνω απο τη στροφή το γκάζι νεκρώνει, απλά μάρσαρε. Παρατηρώ οτι μου έχει ανάψει η ένδειξη με τις 3 γραμμές και αναβοσβήνει (Ξ). Κάνω δεξιά με αλάρμ και περιμένω λίγο. Έπειτα απο μερικές αποτυχημένες προσπάθειες με το κλειδί, μπαίνει με τα πολλά σε Ν και ακούγεται σα να αλλάζει πολλές ταχύτητες σταματημένο. Τελικά δούλεψε απο μόνο του έβαλα κανονικά στο Α και έφυγα. Να ανησυχώ για κάτι ? Να σημειώσω επίσης κάτι περίεργο που έχω παρατηρήσει.. όταν το αμάξι είναι σε νεκρά όλα είναι οκ. Όταν είναι σε οποιαδήποτε άλλη ταχύτητα και ακίνητο, ακούω ένα πολύ ελαφρό σφυρηγματάκι, δεν ξέρω αν έχει σχέση με αυτό που μου παρουσίασε σήμερα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Ευχαριστώ!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2014
    Δύναμη Φήμης
    49

Απ: Κόλλησε το σασμάν

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2014
    Δύναμη Φήμης
    49

Ρίξε μία ματιά εδω φίλε μου λέει για πιο λόγο εμφανίζεται η ενδειξη..

Samsung galaxy

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Δύναμη Φήμης
    651

To Sακι ειχε λακουβες? μου τυχε οταν πρωτοπηρα σμαρτ να πεσω σε χοντρες λακουβες, εβγαλε Ξ και ξεκολλησε μονο του.. 5 χρονια μετα ολα καλα ακομα

Κανε μια διαγνωση να δεις τι γραφει το μηχανημα και βλεπεις.. Παιζει ενεργοποιητης, δισκος, σασμαν ακομα και εγκεφαλος.. Κατι απο ολα αυτα σου κανει τη δουλεια..

Sent from my iPad using Tapatalk

Ημ. Εγγραφής
    Nov 2012
    Δύναμη Φήμης
    74

Ο ενεργοποιητης τα κανει αυτα τα κολπα συνηθως
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από kostastnt Εμφάνιση Μηνύματος
    To Sακι ειχε λακουβες? μου τυχε οταν πρωτοπηρα σμαρτ να πεσω σε χοντρες λακουβες, εβγαλε Ξ και ξεκολλησε μονο του.. 5 χρονια μετα ολα καλα ακομα

Κανε μια διαγνωση να δεις τι γραφει το μηχανημα και βλεπεις.. Παιζει ενεργοποιητης, δισκος, σασμαν ακομα και εγκεφαλος.. Κατι απο ολα αυτα σου κανει τη δουλεια..

Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    Δύναμη Φήμης
    53

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από kostastnt Εμφάνιση Μηνύματος

Λακούβες όχι αλλά ήταν πολύ απότομο απο κατηφόρα-φρένα σε αριστερή με ανάποδη κλίση καπάκι σε δεξιά με ανάποδη κλίση. Περνάω κάθε μέρα απο εκεί και σήμερα οκ το ψιλοξεφτίλησα, σχεδόν σηκώθηκε στη δεξιά στροφή. Πολύ απότομη μεταφορά βάρους-"στραμπούληγμα". Λοιπόν θα κοιτάξω αυτά που μου είπατε και ακόμα μια φορά σας ευχαριστώ! Ελπίζω να μην επιδεινωθεί η κατάσταση και ακόμα καλύτερα να μην ξαναεμφανιστεί ποτέ το συγκεκριμένο θέμα. Να είστε καλά !

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    Δύναμη Φήμης
    93

Καλημέρα για να μην ανοίγω καινούριο θέμα γράφω εδώ το πρόβλημα που έχω :Λοιπόν κατα την εκκίνηση με 1 πιο πολύ έκανε διακοπές στην μετάδοση σαν πατάς συμπλέκτη και αφήνεις ξανά .τωρα δεν πέρνει ταχύτητες ,μου δείχνει στην οθόνη 1η αν βάλω όπισθεν αλλά δεν ξεκινάει ..ενεργοποιητης είναι καινούριος (τον άλλαξα αλλά δεν έστρωσε ) τι μπορεί άλλο μπορεί να έχει ..
    Χαμογέλα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν !

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007
    Δύναμη Φήμης
    133

Αλλαχθηκε ο αισθητήρας στροφάλου και σήμερα όλη μέρα δεν εμφάνισε κάτι, επιπλέων αλλάζει ποιο ήπια ταχύτητες και δεν σκορτσαρει όπως έκανε πιο πριν!

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Σασμάν από βενζίνη σε πετρέλαιο ?
    Από kostastnt στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29-05-2012, 20:13
  2. Αλλαγή ενεργοποιητή σασμάν
    Από mankats στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24-05-2012, 18:30
  3. Σασμάν: Προβλήματα
    Από biancoverde στο forum Κινητήρας - Σασμάν
    σχόλια: 73