Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 26 μέχρι 27 από 27

Θέμα: Καλωσόρισμα και αγορά smart!

Ημ. Εγγραφής
    May 2010
    Δύναμη Φήμης
    104

Απ: Καλωσόρισμα και αγορά smart!

Από ιδιώτη βρίσκεις ναι

Απ: Καλωσόρισμα και αγορά smart!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Giannis Savvidis Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλησπέρα! Είμαι καινούριος στο club και μπήκα κυρίως επειδή θέλω να αγοράσω (ή μάλλον να δω αν αξίζει) ένα μεταχειρισμένο smart για να πηγαινοέρχομαι στη σχολή μου. Διάβασα αρκετά άλλα άρθρα και δε σκόπευα να φτιάξω ένα δικό μου, αλλά μπερδεύτηκα αρκετά και ενέδωσα... Ήμουν ανάμεσα στην αγορά μηχανής και μικρού αυτοκινήτου, με σκοπό να δώσω στην αγορά αυτοκινήτου κοντά στα 3.000.-4.000 ευρώ, αλλά το κόστος συντήρησης και χρήσης θα ήταν μεγάλο και γι'αυτό είπα να κοιτάξω τι παίζει με τα smart. Βρήκα στο car.gr μερικά στα 800 κυβικά diesel που μου φάνηκαν πολύ ελκυστικά !
    Τα λινκ που παραθέτεις:
    1. To σμαρτακι φαίνεται να ειναι τουλάχιστον κατασκευής μετά το 2004, pure μοντέλο με γυάλινη οροφή, αν και οι ζάντες που του έχουν βάλει ειναι από το παλιό passion (χρονολογίας παλαιότερης). Βλέπω ότι έχει όντως θερμαινόμενα καθίσματα και κλιματισμό, αλλά τα χιλιόμετρα που αναγράφει δεν δικαιολογούν τέτοια φθορά σε τιμόνι και λεβιέ ταχυτήτων. Να υπολογίζεις τουλάχιστον τα διπλάσια.
    2. Εξωτερικά και εσωτερικά φαίνεται για pulse, ΑΛΛΑ: οι ζάντες ειναι του passion, που σημαίνει ότι έχουν "φάει" τις ζάντες του pulse και σου έχουν βάλει του passion. Επίσης, έχουν "φάει" το τριάκτινο τιμόνι, και έχουν βάλει το απλό. Βέβαια, δεν βλέπω πουθενά αριστερά από το ταμπλό τη φύσα της επικοινωνίας με την SAM, που σημαίνει πως μπορεί να ειναι μοντέλο < 2002, και απλά να το έχουν ντύσει ολόκληρο με κουστούμι 2004 pulse, εσωτερικά και εξωτερικά. Οπωσδήποτε χρειάζεται έλεγχο βάσει αριθμού πλαισίου (σε κάθε αμάξι, αλλά εδώ ένας λόγος παραπάνω). Τέλος τα km δεν ειναι με την καμία πραγματικά, αν δεις την βελόνα του κοντέρ δεν ειναι στο "μηδέν" ακριβώς, πράγμα που αποτελεί ένδειξη ότι έχει πειραχτεί το κοντέρ και τα κμ.
    3. Ίδια με την 1.

Υ.Γ. Τα σχετικά με το "πάρε μηχανάκι αντί για smart" ειναι εντελώς εκτός θέματος.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά smart
    Από Apostatis στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26-10-2015, 08:46
  2. Αγορά smart
    Από AlexanderTheGR8 στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25-09-2015, 20:09
  3. Αγορά smart μέχρι 5.000€
    Από ntinouli στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 40