Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 10

Θέμα: Ψυγειο καλοριφερ.

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2015
    Δύναμη Φήμης
    0

Ψυγειο καλοριφερ.

Καλησπερα.
    Εχω ενα 451 71hp και πλεον βγαζει χλιαρο αερα και ας το εχω τερμα στο ζεστο.Στο συνεργειο μου ειπαν οτι ειναι βουλωμενο το ψυγειο του καλοριφερ και θελει αλλαγη 200ευρω ολα μαζι εργασια-ανταλλακτικο (μεταχειρισμενο).
    Η θερμοκρασιες του αυτοκινητου ειναι ενταξει οποτε δεν ειναι θερμοστατης και το κλαπετο που κοιταξα απο κατω δουλευει κανονικα το μοτερακι του.
    Ξερετε που μπορω να βρω οδηγιες να το αλλαξω μονος μου? Η καποιος που να εχει κανει το ιδιο?
    Ευχαριστω για καθε απαντηση.

Ημ. Εγγραφής
    Aug 2008
    Δύναμη Φήμης
    242

Απ: Ψυγειο καλοριφερ.

Γιατι δεν παίρνεις 2η γνωμη απο αλλο συνεργειο? 200€ ειναι παρα πολλα!

που το πας για service?

Στάλθηκε απο το Samsung Galaxy S6 Edge+

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2015
    Δύναμη Φήμης
    0

Θα παρω και δευτερη γνωμη αλλα τα 200ευρω να ξερεις ειναι ταριφα σε ψυγειο καλοριφερ, γιατι πρεπει να λυσεις ολο το ταμπλο για να εχεις προσβαση στο ψυγειο και σου κοπαναν εργασια.

Ελπίζω να το πήγες σε σμαρτοσυνεργείο και όχι σε "γενικό" συνεργείο που κάνει ΚΑΙ smart.
    Επίσης, να εξασφαλισεις πως εάν σου αλλάξουν καλοριφέρ και το πρόβλημα δεν λυθεί, πως θα σε αποζημιώσουν, και πως δεν θα σου πουν πως ΚΑΙ το καλοριφέρ είχε πρόβλημα και πως έτσι κ αλλιώς ήθελε και αυτό αλλαγή...

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2015
    Δύναμη Φήμης
    0

Αφου πηρα αλλα 3 smartosynergeia μαζι με το δικο μου 4 συνολο , 2 απο αυτα εξουσιοδοτημενα και μου ειπαν οτι θελουν 150ευρω εργασια με το ψεμα οτι πρεπει να βγει το ταμπλο, βρεθηκε ενας καλος ανθρωπος που μου ειπε οτι το ψυγειο ειναι κατω απο τπ ταμπλο στα ποδια του συνοδηγου και το κρυβει ενα πλαστικο με 1 βιδα. Δηλαδη ολα τα καλα τα παλικαρια θελανε 150ευρω για να βγαλουν 1 ΒΙΔΑ και να αδειασουν το νερο. Οποτε φιλε μου αστο για τα σμαρτοσυνεργεια γιατι καλοι απατεωνες ειναι ολοι τους. Αφου λοιπον εντοπισα το ψυγειο ειδα οτι ο σωληνας που ερχετε το νερο ειναι ζεστος αλλα ο σωληνα που το βγαζει κρυος, οποτε 99% βουλωμενο και οντως ετσι ηταν. Αδειασα νερα , εβγαλα το ψυγειο και ναι βουλωμενο. Το αλλαξα αφου πηγα και πηρα ενα αλλο, ξαναεβαλα παραφλου εκανα και εξαερωση και ολα καλα.
    Αυτο για τα συνεργεια και τα "σμαρτοσυνεργεια" , στο δικο μου που πηγαινα θα περασω καποια στιγμη να του πω απο κοντα ποσο βγαλσιμο ηθελε το ταμπλο. Αυτες τις εποχες που ολος ο κοσμος ζοριζετε ακομα προσπαθουν να σε γδαρουν οι εξυπνακιδες , καλη τυχη με τα συνεργεια ,γιατι αμα δεν το ψαχνεις μονος σου και δεν πιανουν τα χερια σου λιγο καλα ξεμπερδεματα.

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    53

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από stewie Εμφάνιση Μηνύματος
    Αφου πηρα αλλα 3 smartosynergeia μαζι με το δικο μου 4 συνολο , 2 απο αυτα εξουσιοδοτημενα και μου ειπαν οτι θελουν 150ευρω εργασια με το ψεμα οτι πρεπει να βγει το ταμπλο, βρεθηκε ενας καλος ανθρωπος που μου ειπε οτι το ψυγειο ειναι κατω απο τπ ταμπλο στα ποδια του συνοδηγου και το κρυβει ενα πλαστικο με 1 βιδα. Δηλαδη ολα τα καλα τα παλικαρια θελανε 150ευρω για να βγαλουν 1 ΒΙΔΑ και να αδειασουν το νερο. Οποτε φιλε μου αστο για τα σμαρτοσυνεργεια γιατι καλοι απατεωνες ειναι ολοι τους. Αφου λοιπον εντοπισα το ψυγειο ειδα οτι ο σωληνας που ερχετε το νερο ειναι ζεστος αλλα ο σωληνα που το βγαζει κρυος, οποτε 99% βουλωμενο και οντως ετσι ηταν. Αδειασα νερα , εβγαλα το ψυγειο και ναι βουλωμενο. Το αλλαξα αφου πηγα και πηρα ενα αλλο, ξαναεβαλα παραφλου εκανα και εξαερωση και ολα καλα.
    Αυτο για τα συνεργεια και τα "σμαρτοσυνεργεια" , στο δικο μου που πηγαινα θα περασω καποια στιγμη να του πω απο κοντα ποσο βγαλσιμο ηθελε το ταμπλο. Αυτες τις εποχες που ολος ο κοσμος ζοριζετε ακομα προσπαθουν να σε γδαρουν οι εξυπνακιδες , καλη τυχη με τα συνεργεια ,γιατι αμα δεν το ψαχνεις μονος σου και δεν πιανουν τα χερια σου λιγο καλα ξεμπερδεματα.
    Τρελοί απατεώνες!
    Πόσο σου πήγε το ψυγείο και συνολικά?
    Μπράβο σου που το έψαξες τόσο!

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    805

καλο είναι να πας και να του πεις παλι το πρόβλημα και όταν σου πει τιμη τοτε να του την πεις..
    BLACK SHADOW

Αυτό με το βγάλσιμο του ταμπλό το ακούω πρώτη φορά...!!! Καλά δεν παίζονται... καρτέλ έχουν κάνει... ? Βέβαια, δεν ξέρω για ποια σμαρτοσυνεργεία μιλάς, όμως σε 2 που ξέρω και εμπιστεύομαι, σίγουρα δεν βγάζουν ταμπλό για αλλαγή ψυγείου (έχω δει από κοντά τη διαδικασία)...Όπως λέει και ο ilman, αυτό που θα έκανα θα ήταν να παω να τους την πω απο κοντά...

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    Δύναμη Φήμης
    53

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gavanos Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτό με το βγάλσιμο του ταμπλό το ακούω πρώτη φορά...!!! Καλά δεν παίζονται... καρτέλ έχουν κάνει... ? Βέβαια, δεν ξέρω για ποια σμαρτοσυνεργεία μιλάς, όμως σε 2 που ξέρω και εμπιστεύομαι, σίγουρα δεν βγάζουν ταμπλό για αλλαγή ψυγείου (έχω δει από κοντά τη διαδικασία)...Όπως λέει και ο ilman, αυτό που θα έκανα θα ήταν να παω να τους την πω απο κοντά...
    Μου το έχουν πει κι εμένα πάνω απο 3 σμαρτοσυνεργεια αλλα για το 450
    Μηπως ισχύει για τα 450?

Τι λέτε ρε παιδιά... Πρώτη φορά το ακούω αυτό... Πριν λιγο καιρό άλλαξα στο παλιό μου 450 καλοριφέρ, και πέρα από τη μούρη, δεν βγήκε κάτι άλλο... ΑΚούς εκεί ταμπλό...

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ
    Από ΓΙΩΡΓΟΣ Τ. στο forum Air Condition - Καλοριφέρ
    σχόλια: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24-02-2015, 15:01
  2. PROB. ΜΕ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ
    Από SAMARAS στο forum Air Condition - Καλοριφέρ
    σχόλια: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 28-12-2013, 15:11
  3. ΤΡΕΜΕΙ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ
    Από SOTMAN στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 5